warr te wensehen, Art tar ntxAi sigsrettep geweest waren. Het adres werd voerloopig voor kennisge ving aangenomen. Dienzelfden weg ging een adres van de vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw om financiëelen en moree- len steun voor een te houden tentoonstelling van brandbluschmiddelen. Medegedeeld werd, dat over Dec. 9534 M*. gas is verbruikt. Over 1916 totaal 85902 M'., alzoo bijna 11000 M*. boven de garantie. De kohieren schoolgeld 4e kwartaal wer den als volgt vastgesteld Voor Kerkbuurt op 6475, voor Dirkshorn op 7700, voor Waarland op 7145. Het verzoek van vereenigingen van drank bestrijders om sluiting van herbergen bij de mobilisatie te bevorderen werd voor kennisge ving aangenomen, omdat reeds in dien geest is gehandeld. Hierna kwam aan de orde benoeming van een onderwijzeres te Waarland. 13 sollicitan ten hadden zich aangemeld, waaruit de vol gende voordracht alfabetisch is opgemaakt: 1 Mej. F. Heijselaar te Schagen. 2 Mej. A. Jongsma te Purmerend. 3 Mej. P. J. de Knegt te Schoonhoven. Met algemeene stemmen werd mej. Heijse laar benoemd. Rondvraag. De heer Borst vroeg hoe het stond met de steenkolen in de scholen. De voorzitter deelde mede niet beter te weten of er is nog geen gebrek. Evenwel zijn een wagon anthraciet eri een wagon eierkolen aange vraagd; een- wagon turf kan spoedig komen. Hierna sluiting. UIT HEILOO. Ten overstaan van den heer P. J. C. van Toornenburgh, notaris te Alkmaar, werd heden publiek verkocht het hotel en café- restaurant „de la Promenade", alhier, met erf en tuinen, groot 40 a. 40 c.a. Kooper de heer J. Bossert te Alkmaar voor 15oü0 Gistermorgen was het stormloop naar het raadnuis, daar een wagon steenkolen aange komen was en elk trachtte een bon te verkrij gen, waarmee men 1 H.L. kolen bekwam. De vorst had zoo'n invloed op de lading van 200 H.L. gehad,.dat de kolen voor een deel uitgehakt moesten worden. Velen zijn nu voor 't oogenblik uit den nood gered en kunnen weer stoken. Anderen moesten evenwel worden teleurgesteld, daar de be trekkelijk kleine hoeveelheid niet toereikend was voor 't groote aantal aanvragen. De gisteren gehouden verpachting van wegen en buurtschapsgronden bracht op een som van 487,50, dat is ruim 180 meer dan de opbrengst van 1916. UIT OUDE NIEDORP. Van het Veefonds alhier zijn er over het afgeloopen kwartaal van de 757 runderen die verzekerd waren, 4 afgekeurd. De omslag bedroeg 0.1 pet. per maand, dit is gemid deld berekend 77 cent per rund in de 3 maanden. UIT BERGEN Door den burgemeester is in overleg met de levensmiddelencommissie bepaald, dat te beginnen op Zondag 11 Februari a.s., con- sumptiemelk aan het publiek niet anders mag geleverd worden dan tegen afgifte van een bon uit het gewone bonboekje, vermel dende den leverancier, de hoeveelheid, da tum en ondertcekening. Bij het distributiebedrijf is bericht inge komen, dat ten behoeve dier instelling zijn verzonden 3 wagons anthraciet, n.l 1 a 15 en 2 a 10 ton; zoodra ze aankomt, wordt ze bij een maximumhoeveelheid van 'A H.L. per gezin en per weck op bons verkrijgbaai :id voor ai1 in vooi H.L. De maximumhoeveelheid van brume boo nen en groene erwten te betrekken, is gesteld op K-G. per hoofd en jpcr weck, alles op strafte van uitsluiting. 6 Balen bruine boo- nen en 8 balen groene erwten zijn de vorige week aangekomen. Gisteren kwam om 12 uur een wagon kolen aan, groot 15 ton, die reeds om 1 uur gedistribueerd werd. liet aantal liefhebbers was zoo groot, dat reeds velen bij aankomst met zakken, kruiwagens en kinderwagens op hun half mudje stonden te wachten. Om de arbeiders in den brandstofnood te hulp te komen, had de burgemeester toe stemming verleend om in de bosschen dood hout te kappen en te zagen. Ook vele Eg- monders oekwamen daarvoor vergunning. Na een drietal dagen zag de burgemeester zich evenwel genoodzaak om het sympathie ke besluit in te trekken. Van de vergunning maakten n.l. zeer velen misbruik. Er waren er die er met paard en kar op uittrokken om te halen wat zij konden. De armen, die zich met een kinderwagen of een sportkarretje fcsteid voor aiegenen, die niet meer dan 1 I.L. in voorraad hebben; prijs 2.20 per „Hebt vertrouwen in mij", antwoordde hij hun. „Ik heb u nooit anders dan ter over winning geleid. Wees zeker, dat ik u niet naar een nederlaag voeren zal bij deze laatste gelegenheid, dat wij samen zijn." „Maar het galjoen is vlak bij onsl" riep Vigitello. En zoo was het inderdaad; langzaam voortkruipend op het zwakke briesje, nader de de groote romp hen, de voorsteven sneed met een scherpen hoek dien van hun schip. Nog een oogenblik en het lag langszij, en met een zwaai en gerinkel van metaal en een kreet van overwinning van de Engelsche zeelieden werden de verschansingen gegre pen door de enterhaken aan boeg, achterste ven en middenschip. Nauwelijks zaten zi, vast, of een stroom van mannen met borst- kuras en helm verspreidde zich over den kant, om op den voorsteven anv de galjas te springen, en zelfs de vrees voor de lantaarn boven het kruitvat kon de zeeroovers niet weerhouden, dezen stoutmoedigen indrin gers de ontvangst te bereiden, die zij voor alle ongeloovigen gereed hielden In een oogenblik was het platform op den voorste ven een woedende, ziedende hel van gevecht, zwak verlicht door den rossigen gloed der lichten aan boord van de „Zilveren Reiger". Onder de eersten, die overgesprongen wa ren, behoorden Lionel en Sir John Killi- grew. Onder de eersten, om hen te ontvan gen was Jasper Leigh, wiens zwaard in Li omI'S lichaam gedrongen was op hetzelfde t nog Stadskanaal. Uitslag langebaanwed- moesten behelpen, kwamen daardoor dik wijls te laat. Zij1 vonden alles al zoo goed als weggehaald, door hen die niet begrepen, dat deze noodmaatregel slechts diende, om allen te helpen. De burgemeester laat thans evenwel een bosch hakhout kappen, met het doel om het hout onder de arbeidenden klasse te verdee- ien. l'hans kan voorkomen worden, dat de een te veel en den ander zoo goed als niets be komt. Met deze Siberische koude verdient de heer van Keenen ongetwijfeld voor zijn daad aller dank. UIT SCHERMERHORN. De zangvereeniging „Vooruit", onder di rectie van den heer Vink te Beemster, gaf Zondag eene goed geslaagde uitvoering. Het programma bevatte, benevens verschillende zangnuummers, de opvoering van de operet te ,,Eureka". Het geheel vormde een zeer aangenamen avond. De zaal was geheel be zet UIT VEENHUIZEN. Zondagavond gaf de zangvereeniging al hier eene uitvoering. Ofschoon door droevi ge familieomstandigheden een paar goede krachten ontbraken, werd er goed gezongen Zuiver en rustig bracht het kleine koor alles ten gehoore. Van de stukjes was veel werk gemaakt. Aankleeding en grimage was keu rig. Vooral „Terug van 't Carnaval" had veel succes en werd op verzoek nog eens voorgedragen. IJS EN WEDSTRIJDEN. Op de rivier voor Dordrecht werd Zon dag op schaatsen gereden. Aan het Katerveer heeft zich het ijs vast gezet. De overtocht is gestaakt. In den Rijn bij Wageningen heeft zich eveneens het ijs vastgezet. Aan de veren worden paden voor voetgangers gemaakt. Het ijs in de Maas voor Rotterdam is onder rde brug geheel vastgeloopen. De ver schillende stoombootdiensten zijn stopgezet, De veerdienst wordt nog onderhouden. Stad strijden. 3000 M. De Koning te Purmerend 6 min. 1 1/5 sec.; 2. Wajer te Amsterdam 6 min 1 3/5 sec.; 3. Bakker rte Ruischerbrug 6 min. 17 1/5 sec. en 4 Wilkens te Veendam 6 min. 201/5 sec, 1500 M. 1. Bakker 2 m. 59 1/5 sec.; 2 Wil kens 3 min. 1/5 sec.; 3. Wajer 3 min. 4/5 sec. en De Koning 3 min. 3 sec. en500 Meter: 1 Bakker 55 sec., Koning 55 3/10 sec.; Wilkens 55 2/5 sec., en Ter Borg te Borgercompagnie (Veendam) 56 sec Schermerhor n. Aan den alhier ge houden wedstrijd in hardarren werd deelge nomen door 6 paarden. De eerste prijs werd behaald door den heer P. Buren te Öudorp, de 2de door den heer C. Visser te Noord- Beemster en de 3de door den heer J. Kokkes te Oterleek, Zuidscharwoude. Maandagmiddag werd door de ijsclub „Ons Genoegen" al hier een wedstrijd in het hardrijden met hin dernissen voor paren gehouden. Hieraan werd door 34 paren deelgenomen. De uit slag was als volgt: le pr. B. Schrijver en mej. M. Snijders; 2e pr. A. Schufflcn en mej A. Zijp: 3e pr. C. Muller en mej. M. Hinke; 4e pr. A. Flores en mej, D. Bakker. Broek op Lange ud ij k. De wedstrijd in ringsteken voor personen van 14 tot 18 jaar, Maandag gehouden, gaf tot uitslag: Afdeeling jongens: Jn. Ploegboei le pr., sigaren en tabakskist; G. Wagenaar 2e pr., sigarenkoker; Aid. Ploeger 3e pr., sigaren- pijpje. In de afd. meisjes won: Bassie Kok, le pr., Chineeschc uaaidoos; Wijntje Slot 2e pr., handtasch; Mantha Dirkmaat 3e pr., naai doos. Dit was den 12en wedstrijd die de ijsclub hield, waaraan totaal 571 deelncmcrs(sters) deelnamen. Hensbroek. Voor onze schoolkinde ren was het Maandag een heel leuke middag Door de ijsclub alhier waren verschillend* wedstrijden uitgeschreven voor de jeugd. Een 70-tai kinderen namen er aan deel. Voor de grootere jongens: hardrijden: 1 A. v. Leijen; 2. P. Mooij; 3. C. Gunder. Voor de grootere meisjes: ringsteken: 1. C. Bakker; 2. C. Druif; 3. M Loos. Voor de kleinere jongens: Drie kegels op een slee: 1. K. Gelder; 2. J. v. Leijen; 3. Jac. Vriend. Voor kleinere meisjes: Drie ballen on een blaadje: 1. Tr. Stapel; 2. M. Wijtman; 3. A. Schaak. UIT HENSBROEK. Voor de leden onzer sociëteit is steeds de oogenblik, dat diens voeten het dek geraakt hadden, en voor dat het gevecht begon. Een twaalftal anderen vielen nog aan beide zij den, voordat Sakr-el-Bahr's luide stem het gevecht kon bedwingen, voordat zijn bevel om naar hem te luisteren, gehoorzaamd werd. „Houdt op!" had. hij zijn zeevalken toege roepen in de lingua franca. „Terug, en laat dit aan mij over. Ik zal u van deze vijanden ontslaan." Toen riep hij' in het Engelsch zijn landgenooten toe om ook op te houden „Sir John Killigrew!" riep hij met luide stem. „Houd op, tot gij mij gehoord hebt! Roep uw mannen terug en laat geen meer aan boord komen! Houd op, tot gij mij ge hoord hebt, zeg ik, doe daarna zooals ge wilt." Sir John, die hem bij den hoofdmast met Rosamunde naast zich, zag, en tot het bijna onvermijdelijke besluit kwam, dat hij plan had, haar leven te bedreigen, misschien haar te dooden, als zij hun aanval voortzetten, wierp zich voor zijn mannen, om hen tegen te houden. Zoo hield het gevecht bijna even plotse ling op, als het begonnen was. „Wat hebt ge te zeggen, afvallige hond?" vroeg Sir John. „Dit, Sir Johndat, tenzij gij uw mannen terug roept, en zweert van den aanval af te zien. ik u met ons dadelijk rechtstreeks naar de hel zend. Ik werp deze lantaarn in het kruit, wij zinken, en gij gaat met cm mede, dag van de onderlinge wedstrijden een recht gezellige dag. Zoo ook nu weer, met veel animo is er gespeeld in den kolfbaan en op het groene laken en van 1 uur 's middags tot iaat in den avond duurde de strijd. De uit slag is als volgt; Kolven: le pr. L. Hagenaar 162 p.; 2e pr. J. van Leijen 130 p.; 3e pr. J. de Boer Pzn. 110 p.; Serieprijs L. Hagenaar 60 p.. Biljarten: le pr. S. Schrooder; 2e pr. Jac. Groot ;3e pr. D. Kok. Serieprijs D. Kok. UIT EGMOND AAN ZEE. Wegens gebrek aan brandstoffen werd he den de openbare school gesloten. UIT OTERLEEK. Vrijdagavond om half 10 hoorde de heer K. Korver achter zijn woning gerucht. Zijn hondje speurde en sloeg aan bij een dam. Fluks haalde K. zijn jachtgeweer en een lan taarn. Een paar maal vertoonde zich een ot ter; den derden keer kwam een reusachti ge kop voor den dag en Korver had het ge luk dien te raken. Aan den staart trok hij het dier uit het gat en ontdekte hij dat het schot doodelijk was geweest. Deze roover was 125 c.M. lang en woog bijna 10 pond Men vermoedt dat de otter de laatste nach ten uit gebrek an visch zich met eenden voedde, want in de buurt werden dezer da gen eenden verscheurd gevonden. De heer Korver heeft het dier voor 25 verkocht en het recht op de premie, door vischpachters en waterschap uitgeloofd, aan den kooper gegeven. Oterleek. Wat zijn we trotsch op on ze ijsbanen, die, na veel moeite en kosten, zoo goed zijn geworden, dat we er met plei- zier een schaats kunnen maken en onze wed strijden kunnen houden. De ijsclub, die al jaren de kas heeft kunnen vergrooten, en al 3 jaren geen contributie heft, doet nu flink de beurs los. Zij zal as. Vrijdag nog eens „hindernis" laten rijden door gehuwde man nen, om contanten. Maar het is bedroevend hoe sommige bestuurders van arren optre den, door gewoonweg midden in de ijsba nen te rijden. Het ijs wordt voor de bondsle den, die als „heer" mogen rijden, onbruik baar. Gelukkig heeft ons gemeentebestuur reeds in zijn algemeene politieverordening (art. 17) daarin voorzien en de ijsclub is vast besloten een vervolging in fe stellen te gen hem, die opzettelijk de schaatsbaan op de door de wet haar gerechtigde ijsbanen, met een ar, prikslee of anderszins bescha digt. Een paar waarschuwingen zijn reeds in zee. KORTE BERICHTEN. Naar de Tel. verneemt, hebben de me dische hoogleeraren, aan de universiteit te Utrechi, hun colleges gestaakt, omdat er geen voldoende brandstof voorhanden is om de lokalen te verwarmen. Hier te lande is bericht ontvangen, dat Duitschland van den 16cn dezer af een alge meen invoerverbod heeft uitgevaardigd. Nar gemeld wordt, is Duitschland be reid voortaan per maand 320.000 ton steen kool te leveren, indien Nederland zelf voor het vervoer naar hier zorg wil dragen. Bij Kon. besluit zijn vastgesteld buiten gewone maatregelen tot afwending van de -pokken en tot wering harer uitbreiding en gevolgen. Door het slaan van de vlam in een der traanketels is te Vlaardingen een fraankoke- rij afgebrand. Door het ijs konden de spui ten geen water geven. Te Gouda is een garenspinnerij- en koordvlechterij gedeeltelijk afgebrand door dat een lichtbrandbare stof, bij de kachel te drogen gehangen, vlam vatte. Te Wageningen is het buizennet der waterleiding tengevolge van cle vorst op ver schillende plaatsen gesprongen. De stad zit voor onbepaalden tijd zonder leidingwater. Bij het departement van buitenlandsche zaken is van onzen gezant te Londen bericht ingekomen, dat geen enkel neutraal schip in Engeland uitgeklaard kan worden. De bekende paardenfokker J. O. Bud dlngh, uit Eist, is te Oldenburg, waar hij met eenigc anderen een hengst zou aankoo- pen, plotseling overleden. De postboot „Juliana" is te Terschel ling teruggekeerd, wegens den ijsgang heeft zij Harlingen niet kunnen bereiken. Gisternacht is in de Rotterdamsche ha ven het Bejgsch reliefschip Ubier" binnen geloopen. Overigens is er geen schip in of uit gegaan. Er komen langs Zevenaar vrij geregeld weer brandstoffen binnen uit Duitschland Per dag passeeren thans ongeveer 8 k 10 wagons steenkolen en briketten. Van de laat ste het meest. Gistermorgen is een aantal werklieden dank zij uw eigen enterhaken. Gehoorzaam mij, en gij zult alles hebben, wat gij hier aan boord komt zoeken. Jonkvrouw Rosa munde zal u uitgeleverd worden." Militaire tocht. Donderdag vertrok per schaats om 7 uur voormiddag van uit Leerdam naar Amsterdam een detachement militairen uit de groep Gorinchem, sterk 150 onderofficieren en minderen en 12 officieren, verdeeld in 10 groepen; het geheel onder lei ding van den len luit. P. C. Appel. De troej was gewapend met geweer of karabijn, de o ficieren met revolver. De route werd genomen als volgt: LeerdamUtrechtNieuwersluis AbcoudeAmsterdam en daar de hoofd waterwegen te wetenMerwedekanaal, Vecht en Amstel onberijdbaar waren, heeft men voor een groot deel moeten gebruik maken van vrijwel slecht berijdbare slooten. Te 8 uur namiddag kwam het detachement zonder uitvallers te Amsterdam aan. De troep were ondergebracht in het Paleis voor Volksvlijt de troep was bij aankomst in goede conditie Klokke 7 uur vertrok het detachement Vrij dag weer per schaats langs AbcoudeBaam- bruggeVinhevunHarmeienIJsselstein VreeswijkVianen naar Leerdam terug, al waar te 8.50 namiddag in goede conditie ge arriveerd werd. Er waren op dezen tocht een paar uitvallers. Er waren verschillende me dailles als prijzen beschikbaa gesteld. fDPprdt vervolgd^ uit Amsterdam te IJmuiden aangekomen, om de noodige reparaties op den beschadigden Duitschen torpedojager „V. 69" ten uitvoer te brengen. zondag is Marken door pl.m. 25.000 personen bezocht. Velen haalden echter een nat pak in den havenmond, die door een oord als „gevaanijk" staat aangeduid. Bij enkele landbouwers te Laren (N.-H.) zijn groote voorraden aardappelen ontdekt en in beslag genomen en tegen regeerings- prijs aan behoeftigen verkocht. De verscherpte oorlogstoestand doet zich in geheel Twente duchtig voelen. Ver schillende fabrieken zullen den arbeidstijd inkrimpen. In de afgeloopen week werden uit En gelsche en Schotsche havens 9.457.600 kilo steenkolen langs het Noordzeekanaal inge voerd tegen 7.761.150 kilo in de vorige week. Op het Pampus, waar de laatste dagen nog enkele wakken waren overgebleven, wa ren deze vol zee-eenden (knobben). Enkele jagers schieten er dagelijks honderden en maken tegen een prijs van 60 a 75 cent per stuk, goede zaken. UIT WIJDENES. De heer P. Boot, gemeente-secretaris al hier, heeft tegen 1 Maart eervol ontslag ge vraagd. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 6 Febr. No. 10602 100.000. No. 7939 1000. Ns. 453, 9984, 13729, 13823 en 19785 400. Ns 5247, 13957, 18267, 18828 en 19687 200. Ns. 1908, 3321, 6673, 8652, 11523, 16587, 16771, 19453 en 19795 100. STADSNIEUWS .EN GEEFT WAT VEEL, GIJ RIJKEN Dit citaat plaatsten wij gister boven een bericht, waarin werd medegedeeld dat een liefdadig stadgenoot 100 had beschikbaar gesteld voor brandstoffen voor het steuncomi té. De daaraan verbonden opwekking tot het telefonisch toezeggen van meerdere giften tij dens de gisteravond ten stadhuize gehouden vergadering heeft succes gehad. Telefonisch toch werden de volgende bedra gen toegezegd: 2 van 5, 5 van 10, 2 van 25 en 2 van 50, totaal 210, makende met de eerste 100 samen 310. De daar voor aan te koopen brandstoffen zijn op 't oogenblik niet aanwezig, maar de heden of morgen te verwachten voorraad zal in de eer ste plaats daarvoor worden gebruikt. Nu moet men niet meenen, dat de gelegen heid, om telefonisch toezeggingen te doen, thans gesloten is. Integendeel. Al moet men nu 158 niet opbellen, bij aansluiting onder no. 212 of 216 kan men bedragen voor leni ging van de koude in arme gezinnen ter be schikking van het steuncomité stellen. En geeft wat veel, gij rijken STEUNCOMITé. In de gisteravond gehouden vergadering van het Steuncomité is besloten aan 45 per sonen een steun te geven van 317,45, ter wijl voor ongeveer 150 gezinnen brandstof zal worden gezonden. 's AVONDS OP "t IJS. En nu bedoelen we niet baantjes rijden op de Quint als die weer een» open gaat of op de Singels en 't Kanaal, waar het 's avonds rijden jor de vele scheuren toch altijd nog een debieus genoegen blijft. Neen, als het maantje bolrond aan de strakke vries lucht staat, en de wind zoo heel zachtjes door het riet suist, dfin komt vanzelf de lust om op de ijzers eens wat verder over het gladde ijs te gaan zwieren, om eens voluit te genieten van den prachtigen Hollandschen winter nacht. En daarvoor bestaat een goede gelegenheid, zooals we gisteren ondervonden er zullen er wel meer bestaan dan deze eene, een tochtje naar Schoorldam maar ze is dan toch een bij uitstek aanbevelenswaardige. Heel stil was het op het kanaal, de baan were een eindje buiten Alkmaar uitstekend, de groote lengtescheuren hielden op, de breede zwarte streep teekende zich scherp af tegen de maanbeschenen sneeuwvlakte aan weerszij den en onbevreesd kon men met rustig-bree- den slag afstvenen op Koedijk en verder naar Schoorldam Goed geveegd als de baan was de afdeeling Koedijk verdient voor het uit stekende onderhouden van haar baanvak we een pluimpje en zeer weinig bereden, was het ongestoord voortglijden een genoegen, zooals men overdag te vergeefs zal zoeken. In Schoorldam even uitblazen in het gezellige café en dan weer terug, 't Is e«i tochtje dat weinig tijd neemt en zeer veel te genieten geeft. Vooral het gezicht op de anders zoo forsche duinenreeks, welke, nu wit omwaasd door teeren maanglans, die aan de sneeuw- plekken een zachten reflex gaf, zoo ijl en on wezenlijk scheen, was van ongemecne beko ring. Een opmerking zou misschien niet ondiens ijn. Er wordt tig zijn. in den laatsten tijd nog a veel gehrd op het kanaal, waar op zich zelf niets tegen is, maar zouden de bestuurders der arren de schaatsenbaan niet wat meer kunnen ontzien? Hier en daar heeft men nu wel last van het door de paarden stukgeloo- pen ijs. Het zou misschien wel in den weg van den IJ, H. N. liggen, een volgenden win ter deze zaak eens onder de oogen te zien, dit jaar is het waarschijnlijk wat moeilijk, omdat vooral het kanaal lang niet overal een vlakke baan biedt. Maar met wat goeden wil en sportieven zin van de ar-bestuurders is toch ook nu voor 't vervolg reeds veel te bereiken. METERHUUR. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten: De afschrijving van de gasmeters, zooals die in de vergadering van 28 Juni 1916 is aangenomen, op 7 pet. te handhaven en ir verband daarmede het thans bestaande tarie voor gasmeterhuur te behouden. MINIMUM LOON, ENZ. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten Aan den Alg. Ned. Timmerliedenbond en 10 andere vakvereenigingen, als beschikking op hun adres d.d. 9 September 1916 te be richten: a. dat de loonen, genoemd in art. 2 der Verordening houdende bepalingen omtrent minimum loon en maximum arbeidstijd, in acht te nemen bij het uitvoeren van openbare werken in deze gemeente (Gemeenteblad No. 454) zullen worden herzien, zoodra het tijd stip daartoe, in verband met de tijdsomstan digheden, naar het oordeel van den Gemeen teraad, zal zijn aangebroken, doch dat deze loonen, in afwachting van dat tijdstip en met afwijking van genoemd art. 2 voors hands worden bepaald als volgt: Voor een timmerman 32 ct. per uur; voor een metselaar 33 ct. per uur; voor een steen houwer 36 ct. per uur; voor een stukadoor 35 ct. per uur; voor een witter 28 ct. per uur; voor een verver of behanger 30 ct. per uur; voor een smid 31 ct. per uur voor een loodgieter 31 ct. per uur; voor een aardwer- ker 30 ct. per uur; voor een sjouwer of op perman 28 ct. per uur; voor een baggerman 31 ct. per uur; voor een betonwerker (vlech ter) 35 ct. per uur; b. dat niet wordt ingegaan op hun verzoek om in het algemeen te bepalen dat bij „ge vaarlijk" werk de sub a bedoelde loonen met 50 pet. worden verhoogd, zullende evenwel bij het aanbesteden van eenig werk, waarvan de uitvoering voor de werklieden meer ge vaar oplevert dan gewoonlijk, in het desbe treffend bestek, desgeraden, een verhooging van loonen worden opgenomen c. dat in het hebben van reine en goedver- borgde privaten bij publieke werken is voorzien bij paragraaf 460 v. v. der A. V., op de nateveing waarvan zooveel mogelijk wordt toegezien; d. dat met hun wensch om geschillen te doen beslechten door een scheidsgerecht, zal worden rekening gehouden bij eene eerlang door deze vergadering in behandeling te nemen verordening. NIEUWE SUBSIDIEERING INZAKE WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten: Aan Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat, in antwoord op Haar circulaire van 12 December 1916 No. 16740 mede te deelen, dat deze gemeente bereid is toe te treden tot de definitieve regeling inzake het verleenen van financieelen steun, zooals deze is vastgesteld bij Kon. besluit van 2 Decem ber 1916 (Staatsblad No. 522). NIEUWJAAR- EN KERMISWEN- SCHEN DOOR DE LANTAARNOP STEKERS. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten: Aan de gezamenlijke lantaarnopstekers, als beschikking op hun adres d.d. 20 Decem ber 1.1. te berichten, dat de bepalingen om trent het vragen van fooien door gemeente werklieden op hen niet van toepassing zijn, omdat zij niet kunnen beschouwd worden text deze categorie van werklieden te behoo- ren, zoodat hun verzoek om verhooging van loon niet voor inwilliging vatbaar is. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Uitspraken van heden. Cornelis Z., smid, Akersloot, overtreding rijwielreglement, eisch 6 en 15 boete, von nis 3 en 5 boete of 3 en 5 dagen hechte nis. Thomas Hendrikus Augustus van der L„ slager te Orootebroek, diefstal, eisch 3 maan den gevangenisstraf, vonnis 2 maanden ge vangenisstraf. Cornelis de L„ boerenarbeider, zwervende, diefstal, eisch 6 maanden voorwaardelijk, vonnis aangehouden. Johannes Franciscus L., steenhouwer, Alk maar, vernieling, eisch 14 dagen gevangenis straf, vonnis 15 boete of 15 dagen hechte nis. Arie S., slager, Schagen, vernieling, eisch 7 dagen gevangenisstraf, vonnis 10.boete of 10 dagen hechtenis. Nicolaas T., landbouwer, Egmondbinnen, overtreding wapenwet, eisch bevestiging von nis kantonrechter. Uitspraak 3 boete of 3 dagen hechtmet teruggave van de in beslag genomen buks. Jan Cornelis H., koopman Hoorn, mishan deling, eisch 15 boete of 10 dagen hechte nis. Aangehouden. Johannes Peter van H., koksknecht, Eg- mond aan Zee, eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis. Wd'em H., landbouwer Egmond binnen, eisch f 2 boete jf 1 dag hechtenis, vonnis 1 of 1 dag hechtenis. le Cornelis H., los werkman, Landsmeer (ged 2e R. G. K., marinematroos, Amsterdam (ged.), diefstal, eisch 5 maanden gev. tegen ieder, vonnis dito. GESLAAGD. Heden werd te Leiden met gunstig gevolg examen afgelegd voor commies bij de post- telegraaf- en telefoondienst in Ned. Indië door den heer A. Visser, vroeger alhier, thans te Leiden. KOOKCURSUS. Door de afd. Alkmaar van dén Volksbond zal hier ter stede eerstdaags een kookcursus worden georganiseerd Dergelijke cursussen worden gegeven door leeraressen aan huis houd- en industriescholen. HET WEER VAN MORGEN. 1 Onze deskundige verwacht direct nog geen verandering. Hij zegt: Het hoog neemt in beteekenis toe. De vorst duurt vermoede lijk nog de heele week. Weinig bewolking, veel zon, geen sneeuw van beteekenis te wachten. AANBESTEDING. Vrijdag j.l. had de onderhandsche aanbe steding plaats voor het bouwen van eeu heerenhuis aan de Wilhelminaiaan, alhier, voor rekening van den heer J. de Lange C.Jr Laagste inschrijver» was de firma

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2