vm. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 38. WOENSDAG 14 FEBRUARI. F E U I L L K T 0 N. Honderd en negentiendejaargang. pc. 3 aiaaodon f 1.—, fr. p. post f 1.25. AdvertentieprijsI2i0t p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven Ir. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIDls. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. .1 X>o !Zieova.lIi. NEDERLAND. V erkrijgbaaritelling yan Meel. Met 20 et, oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 14 Februari. Tot de door Duitsche onderzeeërs getorpil- Ieerde schepen behoort ook de „Afric", een stoomschip van de White Star Line, metend 12000 ton. Er moeten 5 passagiers om het leven gekomen zijn, terwijl van de bemanning 17 koppen vermist worden. Maandagmiddag om 5 uur is een Duitsch onderzeeër opgedoken bij de monding van de Adour (golf van Biskaya) en heeft kanon schoten op de Fransche kust gelost Het kust- geschut joeg den onderzeeër op de vlucht In Engeland hebben verschillende deskun digen verklaard, dat het nieuwe onderzeeërs gevaar op bevredigende wijze bestreden zal worden, al zal het tijdelijk eenigen druk kun nen uitoefenen. Met het oog op het feit, dat de neutrale scheepvaart ernstiger bedreigd wordt dan de Engelsche, zal de Britsche regeering hoogere vrachten en de assurantiepremiën betalen en bovendien premies voor de neutrale beman ningen uitloven. Voor zoover mogelijk, zal zij de neutrale schepen koopen. Met den bouw van nieuwe schepen wordt groote spoed ge maakt. Engeland doet zelfs zijn best om nieu we schepen te laten bouwen in Japan en in Amerika. „Ik erken dat het gevaar groot is," zeide lord Curzon in het Hoogerhuis, „maar als wij kalm blijven is er geen reden voor een paniek." De voorzitter van den Amerikaanschen Se naat heeft een wetsontwerp ingediend, waar bij de havens der Vereenigde Staten openge steld worden voor oorlogsschepen der gealli eerden, die koopvaarders convoyeeren ter be scherming tegen Duitsche onderzeeërs. Ook wordt dezen oorlogsschepen toegestaan in de wateren der Vereenigde Staten te patrouillee ren tegen Duitsche kaperschepen. Men veron derstelt, dat 'het wetsor... erp zal worden goedgekeurd als middel tot beteugeling van den onbeperkten' onderzeeërsoorlog. De voorzitter acht dezen maatregel van grooten invloed zonder dat door de Vereenig de Staten een werkelijke oorlogsverklaring wordt gedaan. Het Amerikaansche Huis van Afgevaardig den heeft een wetsvoorstel, behelzende eene aanvrage van credieten tot een gezamenlijk bedrag van 369.000 000 dollars, waaronder ook bedragen voor het requireeren van scheepswerven, munitiefabrieken en den aan koop van patenten op luchtvaartuitvindin gen. aangenomen. Hoewel dus Amerika gaarne een oorlog wil vermijden, beretot het zich ten sterkste daarop voor. En Duitsch land is er blijkbaar op uit, om aan de Amerikaansche scheep vaart zoo min mogelijk gevaren in den weg te leggen. Het heet zelfs, dat de Duitsche re geering aan de Amerikaansche facilitei ten zou hebben aangeboden en ih een nota voorstellen ter vermijding van den oorlog zou hebben verzocht. Het Amerikaansche ant woord hierop luidde, dat Amerika wel wilde onderhandelen, indien Duitschland eerst de handelsblokkade tegen Engeland zou willen opgeven, terwijl Duitschland juist op de on verzwakte handhaving van die blokkade stond. Een telegram uit Berlijn, zoo even ontvan gen, deelt mede, dat in een officieele Duitsche verklaring, naar aanleiding van de bemidde ling, aangeboden door den Zwitserschen ge- Romen uit het laatst der 16e eeuw, aaax 't LageUch van RAFAëL SABATINf. 73) „Dat het verhaal, dat Sir Olivier mijn broeder doodde, laster is; dat de moorde naar Lionel Tressilian was, die, om straf te ontgaan en zijn werk te voltooien, Sir Oli vier liet overrompelen, opdat hij als slaaf zou verkocht worden." „Dat is te erg!" brulde Sir John. „Zij houdt ons voor den gek, en maakt wit zwart en zwart wit. Zij is door dien listigen schelm behekst, door Moorsche kunst, zoo dat „Wacht!" zei Lord Henry, zijn hand op heffend. „Geef mij verlof." Hij keek haar zeei <cr. aan. „Dit.... dit is een zeer ernstige o.vering, Jonkvrouw. Hebt ge eenig bewiis iets, dat gij voor een bewijs hoi:at voor hetgeen gij zegt?" Maar Sir John was met tot kalmte te i. „Het is niets dan de leugen, welke die schelm haar verteld heeft. Hij heeft brengen. haar hehekm, zeg ik. Het ia zoo klaar aia zant, wordt gezegd, dat Duitschland in geen geval bereid is den verscherpten onderzeeërs oorlog op te heffen. De tegemoetkoming tegen over Amerika zou alleen kunnen betreffen het vervoer van personen (Amerikaansche bur gers). Men weet echter, dat Amerika hiermede niet accoord gaat, zoodat de onderhandelin gen niets hebben opgeleverd en alleen het feit der onderhandelingen merkwaardig blijft. H KORTE BERICHTEN. In een Engelsche munitiefabriek, te Yorkshire, heeft een ontploffing plaats gehad. Naar verluidt zijn alle menschen gered. In den omtrek der fabriek werd eenige schade aangericht. Maandag heeft de Duitsche Keizer bij den Oostenrijksch-Hongaarschen Keizer-Ko- ning te Weenen gedineerd, in tafelreden spraken de beide vorsten den trouw aan el kander U't. Keizer Wilhelm heeft Keizer Karei de waardigheid van generaal veldmaarschalk verleend. De Engelsche oorlogsuitgaven bedra gen thans ongeveer zeventig miljoen gulden per dag, deze hooge kosten zijn voor een deel een gevolg van de reusachtige munitie-aan maak. Er is brand uitgebroken in een wapen- fabriek te Piraeus, welke brand grooten om vang aannam. Matrozen van de geallieerden werklen met Grieksche brandweermannen sa men. Er zijn vele slachtoffers. De passagiersboot Afric (12.000 ton) van de White Star Line werd getorpilleerd. 5 personen gedood, 17 vermist. Of icieel wordt medegedeeld, dat de ta rieven van de Engelsche regeerings-verzeke- ring tegen schade door vijandelijke vliegers of beschietingen met 50 procent verminderd zijn. Tengevolge van transport-moeilijkhe den, die ontstaan zijn door kolengebrek, is de te Lyon te houden jaarmis tot 18 Maart uit gesteld. DE KKAKATAU. De vrachtstoomooot „Krakatau" van de stoomvaarimaatscnappij „Neaerland", dat uen 24en Uecemöer van Paüang naai Am- sterüam was vertrokken en üe route aoor het ouez-itanaal nam, is gisterenmiddag te ijmuiden bmnengeloopen. Het stoomschip, uat den weg benoorden Schotland om naar iNederiand moest nemen, bevond! zien bij de aiüondiging van den verscherpten üuikooot- ooriog juist benoorden Ierland. Diaad.oos gat de reederij order, naar de Noorscne naven Bergea te stoomen en daar nadere instructies at te wachten. Het schip arriveerde daar den Óen Februari. Vier dagen later aldaar kreeg het van de reederij oider, de reis naar Amsterdam voort te zeilen. De gezagvoerder was inmiddels in kennis gesteld met de nieuwe maatregelen. De route naar Nederland werd toen geno men door de vrijgegeven en als veilig te be schouwen strook, en het stoomschip, aan boord waarvan zich ook een afdeel ing repa- trieerenüe Indische militairen bevond, be reikte zonder moeilijkheden zijn bestemming Na schutting stoomde het schip dadelijk naar -Amsterdam op. DE SCHEEPVAART, Gisterennacht zijn de stoomschepen „Am stelstroom" en „Maasstroom", van de Holl Stoombootmaatschappij te IJmuiden binnen gekomen. De „Amstefstroom", die den 13en Januari van IJmuiden naar 't Bristolkanaal vertrok, was in de Engelsche wateren, toen de verscherpte maatregelen werden afgekon digd en moest daarna te Gravesend nadere orders afwachten. Dit schip heeft dus een maand noodig gehad voor de uit- en thuis reis. Het stoomschip „Maasstroom" stak 30 Ja nuari van IJmuiden in zee en werd tot nu Sir Olivier lachte hardop. Hij werd op gewonden en vroolijk, en dit was er de eer ste uitdrukking van: „Haar behekst? Gij zijt besloten, nooit om een beschuldiging verlegen te zitten. Eerst was het zeeroof, toen ontvoering en moord, en nu is het hek serij „O, een oogenblik, als 't u belieft!" riep Lord Henry, wat driftig uit. „Zegt gij' ons in vollen ernst, Jonkvrouwe Rosamunde, dat het Lionel Tressilian was, die Pieter Go- dolphin vermoordde?" „In ernst?" herhaalde zij, en haar lippen :hi krulden zich tot een minachtenden glimlach „Ik zeg het u niet alleen, ik zweer het hier voor het aangezicht van God. Het was Lionel, die mijn broeder vermoordde, en het was Lionel, die rondstrooide, dat Sir Oli vier het gedaan had. Men zei, dat Sir Oli vier gevlucht was voor de gevolgen van iets, dat tegen hem ontdekt was, en, tot mijn schande, geloofde ik het praatje. Maar se dert heb ik de waarheid ontdekt „De waarheid, zegt ge, Jonkvrouwe?" riep de driftige Sir John met een stem vol hartstochtelijke verachting. „De waarheid?" Opnieuw moest Lord Henry tusschenbei- de komen. „Heb geduld, man", vermaande hij den ridder. „De waarheid zal eindelijk illi- waae daar niet bang voor, Kil toe op de Theems vastgehouden. Zonder in cidenten maakten de beide schepen de reis naar Nederland. De „Eemstroom" van dezelfde reederij, 25 Januari naar Londen vertrokken, ligt nog steeds op de Theems voor anker. LOGGER BESCHOTEN. Te Vlaardingen is binnengekomen de stoomiogger V.L. 103 „Voorbode", welke rapporteerde tijdens het inhalen der beug, door een Duitsche duikboot te zijn bescho ten. Toen de kogels dichtbij kwamen, werd de scheepsboot neergelaten om de papieren te laten zien. Daarna kon de beuger zijn gang gaan; bij de beschieting was verzuimd ue vlag te hijsehen. TER VISSCHERIJ VERTROKKEN. Uit IJmuiden zijn een twintigtal trawllog- gers naar zee vertrokken. L>e meeste benoo- ren tot de Katwijksche vloot. Binnen enkele weken worden nog ongeveer twintig loggers uit Katwijk verwacht om vanuit IJmuiüen üe trawlvisscnerij te gaan uitoefenen. Deze schepen zitten nu alle in de binnenkanalen ingevroren. GENEESHEEREN VOOR OORLOGSTIJD. Door bemiddeling der afdeelingsbesturen van de Nederlandsche Maatschappij tot Be vordering der Geneeskunst zijn aan de aan gesloten burgergenee&heeren vragenlijsten ter invulling gezonden in overleg met den opperbevelhebber van laad- en zeemacht om een overzicht te krijgen van de geneeskundi gen, die in verband met hun leeftijd, pliy- sieke geschiktheid enz. het meest geschikt zouden zijn voor oproeping bij een eventu- eelen oorlog. RANTSOENEERING. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft het rantsoen van iedere ge meente als volgt vastgesteld: lo. Aardappelen (voor die gemeenten, waar aanvoer van mi! ten noodzakelijk wordt ge acht): 12 K-G. per hoofd per 4 weken; 2o. Bak- en braadvet: 200 gram per hoofd per 4 weken; 3o. Varkensvleesch8 varkens van min stens 100 K.G. slachtgewicht per 1000 inwo ners per 4 weken; 4o. Peulvruchten (bruine boonen of groe ne erwten ter keuze van de regeering): K.G. per hoofd pet 4 weken; 5o. Rijst, Gort en Havermout, tot een ge zamenlijk gewicht van 2 K.G. per hoofd per 4 weken; 6o. Zachte zeep: Y, K.G. per hoofd per 4 weken. Van de overige in artikel l Distributiewet 1916 genoemde artikelen wordt behoudens wijziging in de omstandigheden (en met uit zondering van de reeds bestaande brood- rantsoeneering) geleverd naar behoefte. BINNENLAND EERSTE KAMER. In de vergadering van Dinsdag deelde de voorzitter mede, dat heden, om 11 uur en Donderdag en Vrijdag afdeelingsonder- zoek zal plaats hebben, van het ontwerp- Huurcommissiewet en van de wetsvoorstellen betreffende de Grondwetsherziening. Spr. deelt voorts mede, dat het zijn voor nemen was Dinsdagmiddag a.s. om 2% uur een openbare vergadering te houden ter be handeling van de zegel- en registratiewet en wellicht ook van de Huurcommissiewet, wan neer dit ontwerp in staat van wijze is. Daarna zullen de verschillende hoofdstuk ken van de begrooting voor 1917 in de af dee lingen onderzocht worden De vergadering werd vervolgens verdaagd tot Dinsdag 20 dezer 's middags om 2 V, uur. TWEEDE KAMER. Aan de orde was Dinsdag het wetsontwerp tot vaststelling van bepalingen in het belang van een meer afdoende beteugeling van smok kelhandel. Bij art. 1 merkte de heer Van Hamel (u.-l., Amst. IV) op, dat het 'hier een politie maatregel gold; <fie thuis behoorde in een Politiewet en met in het Strafwetboek. Spr. hoopte daarom, dat de minister de justitieele ambtenaren zou wijzen op den ernst en de delicatesse van deze bepaling. grew." „Intusschen verknoeien wij den tijd", bromde Sir John, en daarna zweeg hij. „Begrijpen wij u goed, Jonkvrouwe", her nam Lord Henry, „dat het verdwijnen van den gevangene uit Penarrow niet te wijten was aan vlucht, zooals verondersteld werd, maar daai.an, dat hij op last van zijn broe der overvallen werd?" „Dat is de waarheid, zoo waar ik hier voor het aangezicht van God sta", ant woordde zij met een stem, waarin oprecht heid klonk en die meer dan één der officie ren aan de tafel overtuigde „Door die daad trachtte de moordenaar zich niet alleen voor ontdekking te vrijwaren, maar zijn werk te voltooien door het in bezit nemen de? goe deren van de Tressilians. Sir Olivier had als slaaf verkocht moeten worden aan de Mooren van Barbarije. In plaats daarvan werd het schip, waarop hij was, door de Spanjaarden genomen, en hij werd door de Inquisitie naar de galeien gezonden. Toen zijn galei door Moorsche zeeroovers gevan gen genomen was, greep hij de eenige ma nier tot ontsnapping aan, die zich voordeed. Hij werd zeeroover en een aanvoerder van zeeroovers, en toen „Wat hij verder deed, weten wij", viel Leid Hmry in. „En ik wreeker u, dat het De heer Dresselhuys (v.-l., Tiel) on dersteunde dit verzoek. Na verdediging van het ontwerp door den minister van justitie, werd art. 1 z. h. s. aangenomen. Bij art. 3 vroeg de heer VanHamel den minister, de Kamer in te lichten omtrent de toepassing, bij art. 4 meende dezelfde afge vaardigde, dat verbeurdverklaring van voor werpen, welke niet aan den veroordeelde toe- behooren, te ver ging. De heer Van Doorn (u.-l., Gouda) wees op den ernst van het misdrijf en achtte ook verbeurdverklaring van het geld' dat in het bezit van de smokkelaars wordt gevonden, noodig. De m i n i s t e r verklaarde dat dit ook zal gebeuren. Het art. werd dan, evenals art. 5 en het geheele wetsontwerp aangenomen. Alsdan was aan de orde het wetsontwerp, houdende bijzondere maatregelen met betrek king tot de lichting 1918. De heer Duymaer v. Twist (a.-r., Steenwijk) drong er op aan, ten aanzien van de lichting 1918 dezelfde gedragslijn te vol gen als ten aanzien van de lichtingen '15, '16 en '17. Spr ontwikkelde zijn bezwaren tegen het op jeugdigen leeftijd onder de wapenen komen en geraakte daarbij in een heftige woordenwisseling met den minister van oor log. Spr. behandelde dan 'het noodeloos dienst doen op Zondag en het steunen van christe lijke militaire tehuizen. Hij zou voor dit ont werp alleen stemmen, als de minister aan toonde dat het noodzakelijk was en toezei, dat hij maatregelen zou nemen om de in te lijven 18-jarigen te beschermen tegen de gevaren, welke hen bedreigen. Voorts drong spr. aan op het ruimschoots verleenen van studieverlo ven en op het geven van vrijstelling aan de vrijwillige landstormers, die voldoen aan ze kere eischen. Ten slotte vroeg hij wat geschie den moest met lichtingen na de lichting 1918. De heeren Juten (r.-k., Bergen op Zoom) Ter Laan (S.D.A.P., den Haag I) en Marchant (v.-d., Deventer) zullen tegen het ontwerp stemmen, omdat de geheele lich- tin, pen, de heer Scheurer (a.-r., Sneëkj om- dat'hij niet overtuigd wa», dat het bestaande leger paraat is. De heer RuysdeBeerenbrouck (r.- k., Gulpen) wilde, als hij vóór stemde, daar mede niet verklaard zien, dat hij den minis ter den beste acht, dien wij krijgen kunnen. Spr. behield zich evenwel zijn stem voor, daar hij niet overtuigd was, dat voldoende werd gezorgd voor de geestelijke en zedelijke belangen. Die minister van oorlog stelde de por tefeuillekwestie voor h$t geval het wetsont werp mocht verworpen worden. Deze mededeeling veroorzaakte eenige op schudding in de Kamer. Verschillende leden spraken nog over het wetsontwerp, dat daarna met 46 tegen 24 st. werd aangenomen. Van rechts stemden de heeren de Savomin Lohman, Bichon van IJs- seimond, Snoeck Henkemans en de Visser vóór. Daarna werd de artikelsgewijze behande ling van de marinebegrooting voorgesteld. De heer v. d. V o o r t v. 2 ij p verdedigde een amendement om niet over te gaan tot den bouw van een overdekte zwem- en badinrich ting te Willemsoord. De 'heer Jansen onder steunde het. De minister oordeelde de inrich ting noodig. Heden zal over het amendement worden gestemd. De heer Hugenholtz bestreed het sy steem dat de minister volgt bij de bestrijding van venerische ziekten, en maakte enkele op merkingen over de mobilisatie-toelagen voor hen, die met de opleiding belast zijn of in In die verblijven. Verder bepleitte spr. het losla ten u:t het dienstverband van vrijwillige re servisten. Een en ander werd door den minister ver dedigd. ting bezwaar ook van den heer Duymaer Twist als militie zou worden opgeroe- de heer Scheurer (a.-r., Sneek) Gemengd rneuws BROOD IN RESTAURANIS. De Ver. van Hotel-, Restaurants- en Kof- weinig tellen zou bij ons of bij een ander hof, ais, wat gij zegt, waar is." „Het is waar. ik zweer het, mylord", her haalde zij. „Ja", antwoordde hij, ernstig knikkend „Maar kunt ge het bewijzen?" „Welk beter bewijs kan tk u geven dan dat ik hem liefheb en met hem getrouwd ben?" „Bah!" zei Sir John. „Dat Jonkvrouwe", zei Lord Henry, zeer zachtzinnig;, „is een bewijs dat gij zelf dit merkwaardige verhaal gelooft. Maar het is geen bewijs, dat het verhaal zelf waar is. Gij hadt het, vermoed ik", ging hij zacht voort, „van Ouvier Tressilian zelf?" „Dat is zoo, rnaar in tegenwoordigheid van Lionel, en Lionel zelf bevestigde het en gaf de waarheid er van toe." „Durft ge dat te zeggen?" riep Sir John, en hij keek haar ongeloovig en toornig aan. „Mijn God! Durft ge dat te zeggen? „Dat durf ik en dat doe ik", antwoordde zij en keek hem vast aan. Lord Henry leunde achterover in zijn stoel, en plukte zachtjes aan zijn grijzen baant zijn blozend gelaat was betrokken en nadenkend. Er was hier iets, dat hij niet begreep. „Jonkvrouwe Rosamunde", zei hij rustig, „Uat ik u aanraden den ernst van uw De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF te ALKMAAR maakt bekend, dat volgens een door hem van den Directeur van het Centraal Broodkantoor ontvangen circulaire, het wenschelijk is de aandacht van BAKKERS te vestigen op het volgende: a. het is met het oog op de rantsoeneering uer molens gewenscht dat de bakkers zooveel mogelijk het fabrikaat of de fabri katen welke zij tot dusver bezigden, blij ven gebruiken, b Het zal aan een bakker vrij staan elke week meer dan één bestelkaart voor in- landsche bloem resp. meel aan te vragen. Hij zal dan ook evenwel meer dan een verzamelkaart moeten inleveren. Hierdoor zal het mogelijk zijn, dat een bakker zijn benoodigde hoeveelheid grondstoffen bij meer dan één leverancier bestelt, waar door vooral ten aanzien van grootere on dernemingen het sub a. gestelde kan wor den bevorderd; dat koek- en beschuitfabrikanten- houders van "nrichtingen geheel of gedeeltelijk bestemd' voor het verstrek ken van maaltijden aan het publiek en koek- en banketbakkers, indien zij in aan merking willen komen voor het verkrij gen van bloem of meel door bemiddeling van het Centraal Broodkantoor, door dit kantoor moeten worden erkend. Belanghebbenden worden daarom uitge- noodigd aan genoemd kantoor, BEZUIDEN- HOUT 189 te 's-GRAVENHAGE, een brief kaart te zenden, waarop alleen vermeld be hoeft te worden naam en woonplaats en tot welke der bovenbedoelde categorieën zij be- hooien. Na ontvangst van een dergelijke briefkaart zal een formulier worden toegezonden, waarop erkenning kan worden aangevraagd. Ook personen niet tot bovengenoemde groepen behoorende en geen bakker of win kelier zijnde, die voor hunne onderneming TARWEBLOEM of MEEL noodzakelijk be hoeven en deze grondstof onmogelijk door een andere kunnen vervangen, kunnen zich op de aangegeven wijze bij het Centraal Broodkantoor aanmelden, onder opgave te vens van de reden waarom genoemde grond stof voor de uitoefening van hun bedrijf on ontbeerlijk is. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. fiehuishouders te 's-Gravenhage en omstre ken neeft besloten in café-restaurants de cli entèle bij het gebruik van brood bij maaltij den, dag- of avondschotels dit tegen den kostenüeu prijs in rekening te brengen, on verminderd de verplichte inlevering van den door de wet voorgeschreven broodkaarten bon. DISPENSATIE VOOR DE VASTEN. Di dispensatie voor 40-daagsche vasten zal ooi alle bisdommen van Nederland de zelfde zijn als verleden jaar, met bijvoeging evenwel, dat het geoorloofd zal zijn vleescli te gebruiken ook op de Woensdagen, uitge zonderd Ascli-Woensdag en Quatertemper- Woensdag. VERGIFTIGING. Te Winterswijk moesten Zaterdag twee monteurs een reparatie aan een fabrieksketel verrichten. Zij mochten niet langer dan vier minuten in. Aanvankelijk had hij er geen last monteurs, J G., bied er eerst 5 en uaama 7 minuten in Aavankelijk had hij er geen last van, dodi 's avonds werd hij blauw en over leed kort daarop. DE MOORD TE HAVELTE. De oorzaak van den moord moet gezocht worden in een woordentwist tusschen 't slacht offer eenerzijds en haar echtgenoot en stief zoon anderzijds, die was ontstaan over een halssnoer met een' gouden slot, 'twelk vol gens de vrouw aan naar behoorde, maar wat •Toor de beide mannen ten stelligste werd ont kend. Volgens H. van den Berg, den man van het slachtoffer, was dit collier 't eigendom van woorden te bedenken. Gij beschuldigt iemand, die niet meer in staat is, zich te ver dedigen; als uw verhaal bevestigd wordt, rust er eeuwige schande op de nagedachtenis van Lionel Tressilian. Laat ik nog eens vra gen, en laat ik u smeeken nauwgezet te ant woorden: Heeft Lionel Tressilian de waar heid toegegeven van hetgeen, waarvan de ge vangene hem beschuldigd heeft, zooals gij zegt?" „Nog eens zweer ik plechtig, dat, wat ik gezegd' heb, waar is, dat Lionel Tressilian in mijn tegenwoordigheid, toen hij door Sir Olivier beschuldigd werd van den moord op mijn broeder en de overrompeling van hem zelf, die beschuldigingen toestemde. Kan ik het duidelijker zeggen, heeren?" Lord Henry spreidde zijn handen uit: „Hierna geloof ik niet, dat wij met deze zaak verder kunnen gaan, Killigrew. Sir Olivier moet met ons mee naar Engeland en daar terecht staan." Maar er was één onder hen de officier Youldon wiens verstand, naar het scheen, iets scherper was „Met uw verlof, mylord", zei hij, en wendde zich tot de getuige. „Bij welke ge legenheid ontwrong Sir Olivier deze beken tenis aan zijn broeaèr?" Wordt vervolgd. MAA3SCHE COURANT

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1