DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ir, Landstorm en Hlilitie 1917. DONDERDAG 15 FEBRUARI. FEUILLETON. Ü?Ch 39. Honderd en aegentiendejaargang» Ahonaemsatspriis per 3 maanden f 1—, ïr. n. post f 1.25. fldverlentiepriis]2èCt. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven Ir. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIHs. COSTER <S ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. Bo ZeevalJi. Uitbetaling vergoedingen Bruinbroodkaarten. Informatie-bureau. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 15 Februari. Terwijl men in Engeland en Frankrijk en ook in Rusland wordt er mee begonnen niet nalaat te betoogen, dat de verscherpte Duitsche onderzeeërsoorlog weinig meer dan bluf is en niet.veel te beteekenen heeft, gaat men in Duitschland door met te verklaren, dat de onbeperkte onderzeeërsoorlog tegen het geheele zeeverkeer in de aangeduide blokka de-gebieden nu in vollen gang is. „In het be lang van de onzijdigen" wordt dit betoogd in een Wolffbericht. De Köln. Ztg. zegt nog eens nadrukkelijk, dat Duitschland zijn plannen met onbuigzame vastberadenheid zal doorzet ten. En omdat er zich maar weinig schepen op zee bevinden, die zich niet oin de Duitsche kennisgevingen bekommeren, is reeds de ge- wenschte uitwerking van den verscherpten on derzeeërsoorlog bereikt. Zoo mag het blad het wenschen, zoo is het toch niet. Verschillende Nederlandsche sche pen hebben zee gekozen, andere hebben de thuishaven bereikt. Tot de laatste behooren de Eemstroom en IJstroom van de Hollandsche stoombootschappij, welke hedenmorgen van Londen te IJmuiden zijn binnengekomen en zonder moeielijkheden de reis hebben vol bracht. En het nieuwe stoomschip Hermina, thuishoorend te Rotterdam, wacht te IJmui den op toestemming van de regeering om de reis naar Christiania te aanvaarden. De ondernemingsgeest is er dus nog niet uit, de Nederlandsche vlag is nog niet van de zeeën gebannen en de Duitsche onderzeeërs behoeven nog geen bezems aan hun periscoop te bevestigen Het heet, dat de Amerikaansche schoener Lyman M. Law door een Oostenrijkschen on derzeeër in de buurt van Cagliari door een bom in brand gestoken en gezonken is en dat er geen menschenlevens verloren gingen voorts dat een Amerikaan wond werd bij de torpilleering van de Saxonian. Het zijn ge ruchten waarvan de bevestiging dient te wor den afgewacht. En hetzelfde geldt van het be richt der Lok. Anz., volgens hetwelk de Orle ans en de Rochester, die dwars door het ver sperde gebied een proeftocht zouden maken, hetgeen reeds met een oorlogsuitdaging ge lijkgesteld werd, de uitreis voorloopig hebben uitgesteld in het belang van de Ameri kaansche zeelieden. In het Oosten, op de grens van Boekowina en Roemenië, waar de Russen langen tijd in de meerderheid zijn geweest, hebben de troe pen der midden-mogendheden thans eenige vorderingen gemaakt en 23 officieren en 1200 man gevangen genomen. Op het westelijk front blijven de Engel- schen kleine succesjes behalen. Sir Douglas Haig, de Engelsche opperbe velhebber, heeft zich met groote beslistheid over de naaste toekomst uitgelaten De voor bereiding is perfect in orde. Er moet nog wat meer artillerie, vooral zware zijn. Maar de Duitschers hebben, ook al ontbreekt deze aan vulling, geen kans meer. Of de Franschen, of de Duitschers of de Engelschen beginnen, het doet er niet toe de Duitschers zullen in elk geval de nederlaag lijden en op de vlucht worden gejaagd. En zeer stellig zullen de geallieerden door het Duitsche front breken en wel oo vele punten. „Dit jaar zal beslis- send zijn in dezen zin, dat men op de slag velden de beslissing van den oorlog zal zien vallen, d.w.z. de gebeurtenis waarna zal blij ken dat Duitschland in militair opzicht ver slagen is. Het kan zijn dat het jaar van de beslissing ook het jaar van den vrede zal zijn." Aldus de Engelsche generaal. KORTE BERICHTEN. Het Amerikaansche zeilschip Lyman m. Law (1300 ton) is in den grond geboord evenals de Engelsche stoomschepen F. D. Lambert en Inishowen. Wegens papier nood zullen de meeste Fransche bladen Maandags met 2, de overi ge dagen met 4 pagina's verschijnen, sommige bladen worden nog meer ingekrompen. De Engelsche regeering heeft het beheer over alle steenkolenmijnen in het Koninkrijk tot zich getrokken. Frankrijk wordt op suikerrantsoen ge steld. Met 1 Maart a.s. worden over het ge heele land suikerkaarten ingevoerd, die recht geven op 750 gram per maand en per hoofd der bevolking. De Deensche Rijksdag is voor gister middag tot een zitting met gesloten deuren bijeengeroepen. Daarin deed de minister van buitenlandsche zaken meedeelingen over den huidigen toestand van Denemarken. De boeren in Engeland hebben het on beperkte recht gekregen, om fazanten te schie ten. In een Duitsche mijn zijn ontplofbare stoffen in brand geraakt, door de daarbij ont stane gassen zijn 31 man omgekomen. Roman uit het laatst der 16e eeuw, •mi 't EajalM* mui RAFAiL SABATML 74) „Naar waarheid", antwoordde zij „In zijn hm» in Algiers op den avond, dat hij ij hield plotseling op en bemerkte de val, die haar gezet was. En de anderen bemerk ten dit ook. Sir John sprong in den bres, dien Vouidon zoo sum in haar verdediging gemaakt had. „Ga voort, als het u belieft", verzocht hij haar. „Op den avond, dat hij....?" „Op den avond, dat wij aaar aankwamen", antwoordde zij wannopig, terwijl alle kieur uit haar gezicht week. „En dat was natuurlijk", zei Sir John langzaam en bijna spottend, „de eerste maal dat ge t an verklaring kreegt van Six Oli- vier's gedrag?" „Ja", tamelde zij gedwongen. „Zoourit", hield Sir John vol, vastbeslo ten haar geen oogenblik los te laten, „zoo dat gij tot op dien avond steeds geloofd hebt, dat Sir Olivier de moordenaar van uw broeder was?" Zij boog stilzwijgend het hoofd, en be greep, dat de waarneid hier niet kon zege vieren, rij begonnen was met een leu gen, die m. aan het licht kwam. „Antwoord mij!" beval Sir John. Er ,s ...een antwoord noodig", zei Lord H-.ry lar 'zaam, met pijnlijke stem en neer geslagen oogen. „Er kan natuurlijk maar éen antwoord zijn. Jonkvrouwe Rosamunde heeft ons gezegd, dat hij haar niet met ge weld «Qtwoardë, dat zfj vrijwillig met hem BINNENLAND. TWEEDE KAMER. Woensdag was aan de orde de begrooting van marine en de stemming over het amen dement-de Voort van Zijp tot schrapping van een post voor den bouw van een zwem en badinrichting te Willemsoord, welk amendement weid verworpen met 31 tegen 21 stemmen. Vervolgens ontstond een discussie over de wenschelijkheid van een opleidingsschool voor gymnastiekonderwijzers voor de mari ne te Willemsoord en het daarvoor te vol gen stelsel. De minister van marine verdedig de den post, en het artikel werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bij art. 40 bepleitte de heer H e 1 sd i n - gen (S. D. A. P., Franeker) loonsverhoo- ging voor de marinebakkers. De minister zei overweging toe. Vervolgens ontstond een geaachtenwisse- ling over de positie van de loodsen en ander personeel. Na nog een pensioneeringskwestie werd de begrooting zonder hooloeiijke stemming aangenomen. Voorts werden eenige suppletoire begroo tingen afgedaan en ving de behandeling van de begrooting van oorlog aan, waarbij de Kamer evenwel in comité-generaal overging medeging en hem trouwde en zij heeft die omstandigheid aangehaald als een bewijs, dat zij overtuigd was van zijn onschuld. Maar nu wordt 't duidelijk, dat zij, toen zij Engeland met hem verliet, nog steeds ge looide, dat hij de moordenaar van haar broe der was. Ioch wil zij, dat wij gelooven zul len, dat hij haar niet ontvoerde." Hij spreidde zijn handen weer uit, en klemde zijn lippen opeen in een soort van smarte lijke verachting. „Laten wij er in Godsnaam een eind aan maken", zei Sir John, opstaande. „O, wacht!" nep zij uit. „Ik zweer, dat alles wat ik gezegd heb, waar is behalve de ontvoering. Dat beken ik, maar ik vergaf die om hetgeen ik later gehoord heb." „Zij geeft die toe!" spotte Sir John. Maar zij ging voort, zonder op hem te let ten. „Nu ik weet, wat hij door het kwaad van anderen geleden heeft, erken ik hem gaarne als mijn echtgenoot, en hoop ik iets goed te kunnen maken van het doel, dat ik aan zijn lijden heb bijgedragen. Gij moet mij gelooven, heeren. Maar zoo ge dat niet wilt, dan vraag ik u: telt zijn daad van gisteren voor nieis? Denkt gij er niet aan, dat ge, zonder hem, niets van mijn verblijf zoudt ge weten hebben?" Zij keken haar met nieuwe verbazing aan „Waarop doelt ge nu, Jonkvrouwe? Wel ke daad van hem is hiervoor aansprakelijk?" „Moet ge dat nog vragen? Zijt ge zoo vastbesloten hem te vermoorden, dat ge on wetendheid veinst? Ge weet toch zeker, dat hij Lionel uitzond, om u in te lichten om trent zijn verblijf?" Lord Henry sloeg met zijn vlakke hand op de tafel en toonde een woede, die hij niet langer verkroppen kon. „Dit is te veel!" riep hij. „Tot nu toe heb ik geloofd, dat ge Gemengd nieuws. DE LAATSTE RIDDER VAN HET METALEN KRUIS. Dezer dagen had aan de kerkvoogden der herv. gemeente van Brielle de overdracht plaats van den gedenksteen voor den laatsten ridder van het Met»en Kruis. Er werd geen openbare plechtigheid aan verbonden, de overdracht had schriftelijk plaats. De steen is van lichtrood geaderd marmer, waarop een sierlijke brons-koperen plaat, bevattende de inscriptie; „Ter nagedachte nis van den laatsten ridder van het Metalen Kruis, Corstiaan Hrgers, overleden in Den Briel, 6 November 1' 15, in den ouderdom van 104 jaar, 1 maand en 2 dagen". Hieronder de jaartallen 183031, nog la ger een fraaie bronzen grafkrans, terwijl het geheel bekroond wordt door het metalen kruis. De bekende Rotterdamsche architect, de heer Jac. van Gns, heeft geheel belangeloos het ontwerp gemaak, terwijl de uitvoering was opgedragen aa,i den Rotterdamschai beeldnouwer, den heer L. F. Edema van der Tuuk. Het monumentje k opgericht aan het ein de van den Zuiderzijbeuk, ter plaatse, waar het Coppelstock-venster zal komen. VOLKSVOEDING. Door den Veenkoloniaira Boerenbond, ge vestigd te Veendam, kunnen 200.000 H.L. aardappelen voor de volksvoeding beschik baar worden gesteld. Een deputatie zal hierover met den minister spreken en zal ook besprekingen he xden over de aanbieding voor de volksvoeding van alle oogstproduc- ten van dit jaar. EEN CENTRALE KEUKEN. Om bij den heerschenden voedsel- en brandstoffennood ondervoeding te voorko- méft, is te Rotterdam een comité opgericht met het doel op verschillende punten der stad eten tegen zeer lagen prijs voor ieder een verkrijgbaar te stellen.Het voedsel wordt toebereid in een centrale keuken en dan naar verschillende distributie-plaatsen gebracht. Reeds is overleg gepleegd met den directeur van het distributie-bureau. AARDAPPELEN BEVROREN. Nu de dooi is ingevallen en de landbou wers in Drenthe hunne aardappelkuilen in- specteeren, blijkt het, dat de vorst bijna overal door de beschuttende laag van plag gen, stroo, aarde en mest is binnengedron gen. De geleden schade is nog niet te bepa len, doch waarschijnlijk zeer belangrijk. INBRAAK EN MISHANDELINO. Bij. den ongeveer 70-jarigen H. v. d. Poel, te Heesch, die met een zijner dochters samen woont, is ingebroken. Gedruisch in huis hoo- rende, gingen vader en dochter met een lamp zien wat er gaande was. In den1 kelder komen de, zagen zij eenige personen, die direct de dochter de lamp uit de 'hand sloegen, terwijl de vader een zoodanigen slag met een bijl op het hoofd kreeg, dat hij bewusteloos ineenzak te. De daders hadden een zakdoek, bij wijze van masker, voor hun gezicht gebonden en zijn tot dusver onbekend gebleven. KOPERSULFAAT VRIJGEGEVEN. Voor de aardappelverbouwers is het zeker van groot belang, dat een hoeveelheid koper sulfaat, aangevoerd uit Amerika, door Enge land is vrijgegeven. Immers ait is een der grondstoffen voor de bereiding van Bordeaux- sche pap, het middel tegen de aardappelziek te. oprecht waart, maar misleid en bedrogen. Maar zulk een beredeneerd liegen gaat alle perken te buiten. Wat bezielt je, meisje? Lionel zelf vertelde ons de bijzonderheden van zijn vlucht van het schip. Hij heeft ons zelf verteld, hoe die schurk hem geslagen en voor dood in zee geworpen heelt." „O", zelde Sir Olivier tusschen zijn tan den. „Daar herken ik Lionel aanl Valsch tot het einde natuurlijk. Daaraan had ik moeten denken." In een uitbarsting van edelen toom leunde Rosamunde voorover om Lord Henry en de anderen aan te zien. „Hij loog, dié lage, verraderlijke hond!" riep zij uit „Jonkvrouwe", verweet Sir John haar, spreekt van iemand die bijna dood is' „En meer dan vervloekt", voegde Sir Oli vier er bij „Heeren!" riep hij, „gij bewijst niets dan uw eigen domheid als gij dit lieve meisje van leugen beschuldigt." „Wij hebben genoeg gehoord", viel Lord Henry in. „Hebt gij, bij God!" brulde hij. plotseling boos wordend. „Gij zult toch nog wat meer hooren. De waarheid zal zegevieren, hebt gij zelf gezegd; en dat zal ook gd>eu- ren, omdat deze lieve vrouw het veriangt" Hij had een kleur gekregen, zijn lichte oogen geleken stalen punten, en als stalen junten oefenden zij een zekeren dwang uit. lij had daar voor hen gestaan, half spot ten en onverschillig, bereid om opgehangen te worden, en verlangend, dat de zaak zoo spoedig mogelijk afgeloopen zou zijn. Maar dat was voordat hij vermoedde dat het leven Hpjn nog iets te bieden kon hebben, omdat lij meende dat Rosamunde voor goed verlo ren voor hem was. Wel had hij de herinne ring aan een zekere teederheid, die zij hem den vorigen nacht aan boord betoond had. BEPERKING TRAMDIENST. In verband met den kolennood zal ook de tram dienst in den Haag beperkt worden en 35 pCt. op den stroom moeten besparen. De beperking zal bestaan uit: het branden van één lichtserie in de wagens; het vroeger doen eindigen en beperking van den dienst op aLle lijnen. STEENKOOL. De directies der particuliere mijnen zijn niet voornemens, toe te geven aan den op haar door den directeur der rijkskolendistributie geoefenden drang om des Zondags te laten werken. Zoowel om redenen van bedrijfstech- nischen aard, als in het welbegrepen belang van het opzichters- en arbeiderspersoneel ach ten zij het noodzakelijk, dat althans de kolen- delving één dag in de week stil staat. Een noemenswaard grootere hoeveelheid steenkool zal trouwens hoogstwaarschijnlijk door den arbeid op Zondag niet worden verkregen. Al licht toch zal een aantal rabeiders tot het ver richten daarvan niet bereid worden gevonden, terwijl bovendien te vreezen valt, dat de ove rige dagen van de week het effect beneden het normale zal blijven, indien het gros van het personeel van de noodzakelijke rust op Zon dag verstoken blijft. UIT HEILOO. Woensdagavond vergaderde in ,„de Nacb tegaal", van den heer IJ. Blokker, de Turn bouwvereenigmg „de Eendracht", onder voorzitterschap van den heer P. de Jager Sr. Dadelijk na de opening namen de bespre kingen omtrent de op te richten exportveiling een aanvang, naar aanleiding van een cofe- rentie tusschen de besturen van „de Een dracht" en de „R. K. L. T. B.". wat betreit de oprichtingskosten was men overeengeko men, dat eik der beide vereemgmgen 5U pot. hiervan op zien zou nemen, waardoor ook eik evenveel zeggingschap krijgt in de aan gelegenheden der veiling Een punt, waarover de besturen het met eens waren geworden, was, of de leden al dan met verplicht zouden worden, hun waar op de veiling te brengen, in de statuten van ae L. T. B is hieromtrent opgenomen: ver plichte aanvoer, met dien verstande, dat aan ae groemeventers in de gemeente een beperk te uotvetihèid mag weiden geleverd buiten ue exportveiling om. De voorzitter voelde weinig voor deze verplichting. Het was z. i. wei wenscbeiijk, dat zoo veel mogelijk werd aangevoerd, doch om devleden te verplich ten, acntte nij met in den weg der vereeni- ging. Uver dit onderwerp ontstond een lang discours. Zoo merkte de heer van Bremen ov, dat waar, die op de veiling werd opge houden, toch op andere wijze aan den man zou moeten worden gebracht. De heer Boersma meende, dat men zich dan aan zijn plicht had gehouden. De heer Ant. Bakker zou wenschen, dat het bestuur gemachtigd werd; leden, die öi te veel óf juist de le kwaliteit van hun waar met ter veiling brachten, te schrappen. E>e heer Sttiijfbergen meende, dat ais een beperkte hoeveelheid aan de groen teven ters kon worden gekeverd, men de verplichting wel kon invoeren. ,De lieer Maas Geesteranus zou informaties willen inwiiinen, wat de L. T. B. had doen besluiten, verplichte aanvoer voor te schrij ven. Verder deelde hij mee, dat men in Loos- duinen zich hoe langer hoe meer van de vrije veiling terugtrok, om zich bij de verplichte veiling aan ie siuiten. De heer J. J. Vahl meende, dat Loosdui nen net geschikte voorbeeld niet was, daai van die plaats bijna alleen aardöeiën wei den geëxporteerd, voor welk product de ver maar hij had die teederheid niet hooger ge schat dan door den toestand van het oogen blik ingegeven. Bijna had hij hetzelfde hier gedacht, totdat hij getuige was, hoe heftig en wanhopig zij voor zijn leven vocht, tot hij hoorde en voelde de oprechtheid van haar bekentenis, dat zij hem liefhad, en verlangde iets goed te maken voor alles, wat hij vroe ger geleden had. Dat had hem opgewekt, en zoo er nog een prikkel was nooüig geweest, dan had hij dien gekregen, toen zij haar woorden voor leugens uitmaakten, haar m 't gezicht uitlachten om hetgeen zij veronder stelden dat leugens waren. Toom had hem aangegrepen, waardoor zijn besluit versterkt werd, om tegen hen stand te houden, en heit eenige, hem overgebleven wapen te gebrui ken, dat een gezegend toeval, een rechtvaar dig God bijna ondanks hem zelf binnen zijn bereik gesteld had. „Ik dacht weinig, heeren", zei hij, „dat Sir John door de hand van het noodlot zelf geleid werd, toen hij gisteravond met ver krachting van de voorwaarden van mijn overgave era gevangene van mijn schip nam. Deze man is, zooals ik reeds gezegd heb, een gewezen Engeisch zeeman, Jasper Leigli genaamd. Hij viel mij eenige maanden gele den in handen en koos denzelfden weg, als ik onder gelijke omstandigheden deed, om van de slavernij verlost te worden. Ik was zoo genadig hem dit toe te staan, want hij is dezelfde schipper, die door Lionel aange nomen was, om mij te overvallen en naar Barbarije te brengen Met mij viel hij in handen van de Spanjaarden. Laat hem hier brengen en ondervraag hem." Stilzwijgend) keken zii hem allen aan, maar op meer dan één gezicht zag hij verbazing over zijn onbeschaamdheid zooals zij het noemden.. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis ran belangheb benden, dat de aitkeering der ver goedingen, loopende over bet tijdvak van O tot en met 15 Februari, zal plaats hebben ten Stadhuize, op Yrjjdag 16 Februari a.s., voor zoo veel de LINDWEHB en den LAND- STORM betreft van 1011 nar en voor zooveel de MILITIE aangaat van 11 13 nar. Alkmaar, 14 Februari 1917. De Burgemeester voornoawd, G. RIPPINGL De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF alhier wijst er belanghebbenden met nadruk op, dat de GELE BROODKAARTEN, welke vóór de BRUIN- nieuwe regeling werden verstrekt, zoo spoedig mo gelijk aan zijn Bureau, LANGESTRAAT 58, MOETEN WORDEN TERUGBEZORGD Bij niet naleving kunnen einde dezer maand geen BONKAARTEN worden uitgereikt. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF alhier bericht bij deze, dat te be ginnen MAANDAG 19 FEBRUARI a.s., aan zijn Bureau gelegenheid zal zijn, inlichtin gen in te winnen omtrent de zaken, het Dis tributiebedrijf betreffende. Een der beambten zal daartoe zitting hou den, uitsluitend van voormiddags 10 tot 12 uur. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. GEVONDEN VOORWERPEN. Drie portemonnaie's met eenig geld, een vulpotlood, een hoed, een portefeuille met kaarten, een mof, een bril in étui, een dames- handschoen, een kistje met vaseline en pen- seelen, drie schaatsen, een' parapluie, een vul pen, een horlogeketting, een dasspeldje, twee rijwielen, een sierspeld en een kinderzak. Alkmaar, 14 Februari 1917 De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETHUYSEN. plichte aanvoer zeer wenschelijk is. De heer Stuijfbergen zeide, dat de ver plichting met zich meebrengt, dat de grootst mogelijke hoeveelheid wordt aangevoerd, wat len gevolge heeft, dat de veiling het best werkt. Na nog enkele besprekingen werd het punt in stemming gebracht. 15 leden stemden tegen de verplichte aanvoer, 4 vóór, en 3 hielden zich buiten stemming. Een punt, waarover ook veel gediscus- seerd werd, was: wien de administratieve en fmancieele werkzaamheden op te dragen. In een vorige vergadering van „de Een dracht" had men den heer M. Teer uit Be verwijk hiervoor beschouwd, als zijnde de aangewezen persoon. Bij de L. T. B. bestaan evenwel gegronde motieven om de werk zaamheden op te dragen aan het kassiers kantoor der Land- en Tuinbouwbond te Lei den; hoewel genoemd kantoor niet de erva- Eindelijk sprak Lord Henry: „Voorzeker, heer, dit is zeer vreemd, meer dan verdacht vreemd', en er kon geen twijfel bestaan of hij spotte. „Juist dezelfde man, hier aan boord en bijna bij toeval gevangen genomen Niet geheel bij toeval, ofschoon wel bij na. Hij beweert een grief tegen Lionel te hebben, want door Lionel kwam hij in het ongeluk. Gisterennacht, toen Lionel zoo haastig aan boord van de galei sprong, zag Jasper Leicb de kans schoon een oude reke ning te vereffenen en hij gebruikte die. Ten gevolge daarvan werd hij gevangen geno men." „Zelfs zoo is het nog een merkwaardig toeval." „Mylord, dikwijls moeten er wonderen gebeuren, om de waarheid aan het licht te doen komen", antwoordde Sir Olivier met een tikje van ziin vroegeren spot. „Haal hem hier en onueivraag hem. Hij weet niets van hetgeen hier gebeurd is. Het zou krankzinnig zijn, te veronderstellen, dat hij omgekocht is voor iets, dat niemand kon voorzien. Haal hem dus hier." Voetstappen klonken buiten, maar nie mand lette er op dat oogenblik op. „Werkelijk", zei Sir John, „wij zijn lang genoeg door leugenaars voor den gek ge- ïouden." De deur werd opengeworpen en de ma gere, zwarte gestalte van den dokter ver scheen. „Sir John!" riep hij dringend, zon der plichtpleging de verhandelingen onder brekend en niet lettend op den boozen blik van Lord Henry, „Jonker Tressilian is bij kennis gekomen. Hij vraagt om u en om zijn broeder. Gauw, heeren. Hij vermindert snel." Wordt vervolgd ALKMAA COURANT. kjjpvyuc. ,.J Uiol UCZXlIUv IIJd-Li, UlCI d-cLli OC/VJ

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1