DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Landstorm-Jaarklasss 1909. In werkïlfikeii dienst. mi. ,/T No. 41. Hondotfd en negentiendejaaFgang. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1—, ti. p. post f 1.25. Advertentieprijs^*ct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERWls. COSTER ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. WOENSDAG 21 FEBRUARI. FE UILLETON. Dokter Stillfried R Verzamelstaten. ZEEP. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 21 Februari. De fronten leveren geen bijzonders op voor het overzicht en de zee doet dit evenmin. Het is te begrijpen, dat Wolff en Reuter en Havas en degenen, die zich van deze nieuws agentschappen bedienen, om het hardst bezig zijn te betoogen, dat de verscherpte on derzeeërs-oorlog precies oplevert wat er van verwacht werd. In de Duitsche lezing heeten de resultaten natuurlijk prachtig, in de En- gelsche en Fransche daarentegen van geen beteekenis. Men kan lezen, dat het verkeer over zee zoo goed als stil ligt en ook, dat het hoegenaamd geen hinder ondervindt, dat er maar weinig Engelsche en Fransche schepen uitgaan of binnenvallen en ook, dat het aan tal eerder vermeerdert dan vermindert. Wat moet men nu gelooven? Voorloopig maar niemendalHet verstan digst is het, zijn oordeel nog een tijdje op te schorten Evenals overal elders in de wereld, begint het ook in Amerika te nijpen. Te Nieuw-York heeft een vrouwenbetooging tegen de duurte plaats gehad, waarbij verla ging van de prijzen der levensmiddelen werd geëischt. Ook werden groentenverkoopers, die de prijzen verhoogd hadden, omdat ook zij meer moesten betalen, aangevallen. De karren werden in de goot geledigd of wel de groen ten werden door bijtende stoffen vernield wat niet het meest voor de hand liggende middel ter verkrijging van lagere prijzen schijnt! De blokkade tegen Griekenland men zou dezen „onzijdigen" staat haast vergeten bij al de drukte, welke er den laatsten tijd over de andere neutralen is geweest duurt voor. De hongersnood moet reeds slachtoffers hebben gemaakt. Verleden Zaterdag moet er in1 het geheel geen brood te Athene beschik baar zijn geweest, den volgenden dag kon er nog een ons per persoon worden verstrekt. Er is weinig voorraad levensmiddelen en de prij zen zijn dus hoog. Men zal misschien vragen, wat de blokkade beoogt, nu Griekenland de entente-eischen heeft ingewilligd. De Times-correspondent te Athene licht de voortzetting der blokkade toe. Hij meldt, dat de gezanten der drie be schermende mogendheden een nota hebben overhandigd aan de Grieksche regeering, om haar aandacht te vestigen op de vijandelijke houding van een groot deel van de Grieksche pers en de volharding, waarmede sommige bladen volhouden, dat de regeering ten volle aan de eischen van het ultimatum heeft vol daan en dat derhalve de blokkade op onrecht vaardige wijze wordt gehandhaafd. De gezanten leggen er den nadruk op, dat overeenkomstig het ultimatum de blokkade alleen kan worden opgeheven, als de militai re raadslieden van de bondgenooten van mee ning zijn, dat de beweging van de troepen en oorlogsmaterieel naar de Peloponesus waar- Roman naar het Duitsch van DORA DUNCKER. 3) „Goed, goed, als u meent, dat u aan den raad van uie hoogst wijze juffrouw Klee mann de voorkeur moet geven ik heb er nuts tegen, mijnheer de geheimraad. Ik houd mij aaujjevolen, mijnheer Schönleber. ik wensch u veel geluk met uw oogen." Stillfried baa geen tijd nog verder aan zijn ergernis lucht te geven, want nauwelijks was Schönleber vertrokken of Pappenheim meldde, met een kwalijk verborgen grijns lach om de mondhoeken, dat juffrouw Men- gegold nog verlangde toegelaten te worden ,,'k Meld onderdanig, dat zij weer bij achttien graden Reaumur tot aan den neus in het bont steekt. Noodig vind ik dat niet" Stillfried moesit ondanks zichzelf over den ouden kr -clit en zijn mimiek lachen. Juffrc w Mengegold, een nog jonge, zeer donkere, niet bepaald onknappe dame, met een vaalgrijze teint, trad binnen. Over haar los, zakkerig toilet droeg zij een boa van bont. waarin zij werkelijk tot aan den punt van haar neus was gewikkeld Zij sprak Sla visch dialect, waarin zij gewoon was zich niet bepac 1 geestig, maar daarvoor des te hoogdra ..a en beslister uit te drukken. Niema iu nam ernstig op wat zij zei, het allerminst Stillfried. Het was een publiek ge-ï-eim, d zij minder wegens de kuur dan wei om urn man te veroveren, in Wolken- stein haar tenten had opgeslagen. Tot dusr ver had niemand helaas toegebeten, een1 om standigheid, die oprecht werd betreurd, want men zou Rosa Mengegold liever van- borgen geeft van voldoende tenuitvoerlegging van de eischen en zoolang deze raadslieden nog niet van meening zijn, dat dat oogenblik is aangebroken, moet de blokkade worden ge handhaafd. Desniettemin verklaren de gezanten, dat de waarborgende mogendheden niet onverschil lig zijn voor het hongerlijden eener onschul dige bevolking en reeds maatregelen genomen hebben om Griekenland van levensmiddelen te voorzien De gezanten wijzen op de verantwoordelijk heid, die de Grieksche regeering zal treffen wanneer langer de uitlatingen geduld worden van een vijandige pers, die er op uit is de openbare meening op een dwaalspoor te bren gen en de tot stand koming van goede betrek kingen tusschen Griekenland en de geallieer den te belemmeren. De pers schijnt het h'm dus in Griekenland te doen 1 KORTE BERICHTEN. President Poincarê heeft den vroegeren Amerikaanschen gezant te Berlijn, Gerard, ontvangen. In de gisteren gehouden zitting van het Pruisische Huis van Afgevaardigden deelde de minister van spoorwezen mede, dat de re geering plannen overweegt om den staat krachtig te doen ingrijpen in de electriciteits- branche. Het door de Amerikaansche regeering ingediende wetsontwerp op de spionnage is in den Senaat met 60 tegen 10 stemmen aange nomen Het bevat krachtige strafbepalingen op samenzweringen tot schending van de neu traliteit van Amerika en het spionneeren om trent zaken, de nationale verdediging betref fende. De onder-staatssecretaris dr. Michaelis is tot staats-commissaris voor volksvoeding levensmiddelen-dictatorin Pruisen be noemd. De arbeidsraad van Hammersmith, een Londensche gemeente, noemt het in een be sluit een schandaal, dat, terwijl er in Enge land volop steenkolen zijn, de arme buurten van Londen geen kolen krijgen. De Times spreekt echter van de schaarschte aan kolen, volop zouden er dan alleen in de mijnen zijn. - In Oost-Pruisen heerscht, na een kort zacht weder, opnieuw strenge vorst. Te arggrabowa daalde de temperatuur Maan dagnacht tot 24 graden onder nul. De opening van de Russische Doema is vastgesteld op 27 dezer. Alle ministers zullen bij de opening tegenwoordig zijn. Indien het tot betoogingen tegen de regeering mocht ko men1, zullen zij, echter dadelijk de zaal verla ten. De minister-president zal geen program ontvouwen. Bij de verkiezing voor het Lagefhuis in het distrct Rossendale is vier dagen vóór de stemming een der candidaten, met name Tay lor, gevangen genomen, wegens afwezigheid uit den militairen dienst Volgens den liberaal Outhwaite, die de zaak in het Lagerhuis ter sprake bracht, was de gevangenneming het werk van een luitenant, die werkte voor den tegencandidaat De beperkte dienstregeling op de Zwit- sersche sporen in verband met den kolennood, treedt heden in werking; het aantal treinen ia met 25 tot 30 pet. verminderd. poosje Margg daag dan morgen kwijt zijn geweest. Zij was een onaangename badgast of liever een niet-badgast, zooals een grappenmaker haar had gedoopt, die van vroeg tot laat over het eten, het weer, de streek, het gezelschap klaagde Bovendien leed Rosa Mengegold blijkbaar aan watervrees; want het was tot dusver niemand, zelfs juffrouw Kleemann niet, gelukt, haar er toe te bewegen, de haar door Stillfried aanbevolen koolzuurbaden met een toevoegsel van dennennaalden te nemen Ook het zwak staalhoudend bronwa ter, dat haar zichtbare bloedarmoede zeer dienstig zou zijn geweest, versmaadde zij bewerend, dat haar dat te koud was, of schoon elk ander patiënt, wien staal niet be paald was verboden, bij de heerschende zomerwarmte, met bijzonder genoegen ook zonder bepaald voorschrift, het bronwater dronk. Stillfried ontving juffrouw Mengegold zeer nonchalant, zooais altijd. Zij hoorde uit zijn toon niet het beleedigende. Volgens haar opvatting was iedere man op haar ver liefd Naai' haar idee waren de grofheden, die zij af en toe beliefde uit te deelen, geesti ge waarheden, die door de mannenwereld met bewonderende hoogachting werden aan genomen. Het, feit dat iedereen haar achter naar rug uitlachte, nadat men haar voor den gek had gehouden, zou zij voor jalousie en boosaardigen laster verklaard hebben. Toen zij binnentrad, zat Stillfried op den rand van de tafel en stak een sigaar aan. „Wel, mooiste Rosalie, hoe voelen wij ons?" Zij glimlachte tegen den knappen dokter, met een welsprekend opslaan harer oogen en liet zich toen, traag en als altijd vermoeid, in een der gemakkelijke leuningstoelen neer vallen, waarbij zij slechts met moeite een geeuw onderdrukte. Een grootere beperking is ontworpen, om zoo noodig onmiddellijk te worden ingevoerd, wanneer de kolenschaarschte nog erger mocht worden. De Köln. Volksztg. verlangt, dat de on zijdigen in ruil voor de Duitsche kolen, ar beidskrachten naar Duitschland zenden om de kolen uit de mijnen te halen. In sommige streken van Duitschland, o.a. langs de Weser, heeft de invoering van de kleederkaarten het weder opleven van de typische volksdrachten, die hoe langer hoe meer in onbruik waren geraakt, ten gevolge gehad. Nu de kleeren zoo duur en moeilijk te verkrijgen zijn, zoekt de bevolking de kleurige rokken en jakken, die jaren lang in kisten en kasten waren opgeborgen, weder op en wor den zij in eere hersteld. Het Noorsche ministerie van buiten- landsche zaken heeft bericht ontvangen van de torpilleering van de stoomschepen „Torg- nyt" van Christiana (734 t.), „Dal Beattio" uit Agere (1327 t.), „Rutfjell" uit Christiania (1744 t.), „Cabo" van Christiania (1254 t.) en „Juno" (2416 t.). Lloyds meldt, dat de schoeners „Terre Neuve," „Mayola" en „Dorovky" gezonken zijn. Een Russische onderzeeër boorde bij den Bosporus een klein stoomschip en acht zeil schepen in den grond. STADSNIEUWS. HET DISTRIBUTIE-BEDRIJF. Naar wij vernemen wordt er thans bij de winkeliers druk gecontroleerd, ten einde na te gaan of de maximumprijzen ook worden overschreden en of de lijsten in orde zijn. Er zijn reeds eenige processen-verbaal opge maakt. Men zij dus gewaarschuwd. Overigens doet het distributiebureau wat maar mogelijk is om den toestand zoo dragelijk mogelijk te maken. Een waggon aardappelen is aangekomen en pogingen worden in het werk gesteld om meerderen aanvoer te krijgen. Bak- en braadvet is in aantocht, evenals bruine boonen en groene erwten. In verband met den '--estaanden brandstof- fennood zullen vele houders van cokesbon- boekjes zeker met genoegen vernemen, dat er 20.000 K.G. cokes te Uithoorn is aange kocht. Pogingen, om meerdere brandstoffen te krijgen, worden voortgezet. DE WONINGNOOD. De heer O. J. Verkerk, lid van den Raad, heeft den Raad verlof gevraagd om in de eerstvolgende vergadering aan Burgemeester en Wethouders de volgende vraag te mogen stellen: Wanneer mag den Gemeenteraad uw ad vies tegemoet zien op een ingekomen schrij ven d.d. 29 November 1916, van de Vereeni- ging voor Volkshuisvesting „Alkmaar", houdende het verzoek aan de genoemde ver- eeniging een jaarl'ijksche bijdrage van 1500 te verleenen, waarvan de helft door het Rijk kan worden teruggeven; voorts om een som van 320.000 of zoo veel minder als noodig zal blijken, te verkrijgen voor het bouwen van arbeiderswoningen, en om eventueel middelen te beramen om te komen tot lagere huren. VERBETERING. In de advertentie Boelhuis in de Harmonie in ons nummer van gisteren staat als datum 8 Maart. Dit moet zijn Maandag 5 Maart. „Ik verveel me, dokter." „Altijd het oude liedje, u weet u niet be zig te houden, mooiste Rosalie, u wandelt, niet, u baadt niet, ofschoon dat laatste zeer heilzaam voor u zou wezen", voegde hij er met een spotachtigen blik op haar niet be paald gezette verschijning boosaardig aan toe. „Ik vat zoo licht kou, dokter, als ik met water in aanraking kom." Zij hulde zich dichter in haar boa. „Dat weet u toch. En als ik geen interessant gezelschap heb, heb ik geen plezier in wandelen, met in het minst." Rosalie Mengegold wierp Stillfried een van haar nietszeggende blikken toe, die ver beelden moesten schalks te zijn. De dokter lachte haar eenvoudig uit „Maak ilat een ander wijs, mooiste Rosa lie, u bent _>ang door te wandelen een grein tje van uw aantrekkelijke welgedaanheid te verliezen, dat is het fijne van de zaak." Juffrouw Mengegold lachte mee en toon de haar mooie tanden. „U is er een, dok ter! U kan zoo amusant zijn! Als u maar wilde, behoefde ik mij niet zoo te vervelen." Zij rekte zich traag uit ,,'t Zal wel spoedig uit zijn met de verve ling", merkte Stillfried als terloops op, ter wijl hij zijn horloge uit zijn vestzaRje haal de. „Voor vandaag is het spreekuur afge- loopen." De dokter zocht een paar papieren bijeen en toen juffrouw Mengegold nog altijd geen aanstalten maakte op te staan, liet hij haar zitten waar zij zat en ging zijns weegs. Met een verdrietigen zucht stond zij lang zaam op. Zij scheen het nu toch eindelijk te begrijpen, dat er met den dokter niets te beginnen viel. Ehis dan maar een ander Met haar geld zou er ten slotte toch wel een man te vinden zijn! GOED AFGELOOPEN. Aan de oude gasfabriek was men heden bezig om een gaskoeler van 17 M. lengte en 2.25 M. doorsnede weg te nemen, om dezen naar de nieuwe fabriek te verplaatsen. Met behulp van ijzeren masten bracht men het gevaarte eenigszins omhoog, reeds had men het van zijn fundeering af, toen het overhel de door het breken van een touw. Het ge vaarte, meer dan 10.000 K.G. zwaar, sloeg door een deel van het dak heen, zware bal ken als lucifersstokjes brekende en kwam op een berg kolen neer. Was het gevaarte iets meer Oostwaarts terecht gekomen, dan was een gashouder vernietigd en waren de onge lukken niet te overzien geweest. Nu kan de verplaatsing zelfs nog iets gemakkelijker worden. JUBILEUM. Den 26 Februari herdenkt de heer R. Mijl- hoff den dag dat hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de firma W. F. Stoel en Zoon, al hier. ARRONDISSEMENT S-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 20 Februari. Comelis L. was in verzet gekomen tegen een vonnis, dat hem wegens ruw fietsen tot 5 boete of 5 dagen hechtenis veroordeelde Hij oordeelde de straf te hoog. Het O. M. eischte bekrachtiging van het vonnis. Nog tegen een ander vonnis was L. in ver zet gekomen, ook al wegens zondigen tegen het rijwielreglement. Ook hier werd bevesti ging van het vonnis geëischt VERBODEN VERVOER. Gerrit v. d. O., kaaskoopersknecht alhier, had 70 K.G. kleiaardappelen vervoerd, toen dit niet meer mocht, de heer Drost had hem daarop betrapt. Bekl. had niet geweten, dat het verboden was, anders had hij 't nooit gedaan, ver klaarde hij De heer Scheepmaker, als deskundige ge hoord, verklaarde dat het werkelijk kleiaard appelen waren geweest. En toen eischte de Officier 5 boete of 5 dagen hechtenis. Bemardus B„ koopman te Schoorl, had ook tegen de distributiewet gezondigd, op dezelfde wijze als de vorige beklaagde. Weer kwamen de getuigen Drost en Scheepmaker er aan te pas, en weer luidde de eisch5 boete of 2 dagen hechtenis. Gerrit G.. koopman te Harencarspel, het zelfde als ae vorigen, vervoer kleiaardappe len. Drost, Scheepmaker, eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Volg „ie zaak: Jacob B., varkensmerker uit Bergen, geheel als voren, alleen had deze beklaagde twee getuigen a décharge, die moesten getuigen, dat het kriel was wat be klaagde vervoerde en geen consumptie-aard appelen. Maar daar heeft minister Posthuma geen onderscheid tusschen gemaakt en 't gaf dus niet veel, dat alle getuigen het er roe rend over eer„, waren, dat de bewuste aard appelen voor consumptie ongeschikt waren. De eisch was 5 boete of 2 dagen hechtenis Simon G., schipper, uit Barsingerhom, vervoerde kleiaardap Scheepmaker. Ei hechtenis. bekentenis, Drost, 5 boete of 2 dagen Arie Hschipper, uit Zuid-Scharwoude, was niet verschenen. Hij had zakken aard appelen van den vorigen beklaagde overge nomen ter verder vervoer. Eisch: 5 boete of 2 dagen hechtenis. Rosalie Mengegold had er meer dan ge noeg van in 't éénspan te loopen. Op de binnenplaats onder de groote note- boomen zaten Marietje en de jonge Radtke op de kleine bank. Het was rusttijd, 'twerk was afgeloopen. De mooie zomerdag was op het punt in schemering over te gaan. De pur- Eeren wolken, die over de bergen hadden ge- angen. werden steeds grijzer van kleur en scheurden eindelijk in flarden boven de top pen der recht opgaande reuzendennen en hul den ze in een valen sluier. Spoedig zou achter den ouden kerktoren aan den overkant van den weg de maan opgaan en zouden de ster ren verschijnen. Marietje hield een zakdoek voor haar oogen en weende zacht. Radtke sprak haar troostend toe. Op haar lief, jong gezicht lag een uit drukking van aandoenlijke toewijding. „U gelooft dat omdat u zelf goed is, mijn heer Radtke." „Lieve juffrouw Marie!" „Maar ik geloof niet, dat oom Frits in den grond een goed mensch is en daarom wil ik weg, liever vandaag dan morgen." „Wat is daar mee gewonnen, lieve juf frouw? U schuift uw vader dan slechts een nieuwe zorg op den hals of u moest mij toestaan, uw vader Zij viel hem heftig in de rede. „O, ik bid u, mijnheer Radtke, spreek daar niet over, nooit weer, als wij vrienden zullen blijven." „Het is goed gemeend," zei de jonge man bedroefd. „Dat weet ik, mijnheer Radtke, maar mijn vader! U kent hem niet, hij heeft zijn trots, ofschoon het leven hem zeer onbarmhartig behandeld heeft en hij moet dien behouden." „Het zou een geldbelegging zijn geweest, De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de LANDS fORMPLICHTIGEN der jaar- klasse 1909 uit deze gemeente (n.l. zij, die zijn toegewezen aan de INFANTERIE hieronder begrepen Grenadiers, Jagers, Hospitaalsoldaten en Ziekendragers wier geslachtsnamen beginnen met een der letters A tot en met G), voor zoover zij daarvan niet zijn vrijgesteld of voorloopig vrijgesteld of tot nader orde buiten oproeping worden gelaten, WORDEN OPGEROEPEN OM IN WERKELIJKEN DIENST over te gaan en zich te dien einde op 15 MAART 1917 moeten bevinden te AMSTERDAM in het gebouw „BELLEVUE", ingang MARNIX- STRAAT No. 400: lo. des voorm. te 9>a uur, de landstonn- plichtigen, die zijn toegewezen aan de dépots der brigade Grenadiers en Jagers en der Vile Infanterie-Brigade, en 2o. des nam. te 1 uur, de landstormplfehti- gen, die zijn toegewezen aan het dépöt der Ve Infanterie-Brigade. Ten einde voor den Provinciale-Adjudant te verschijnen, die hen zendt naar de plaats van hun bestemming. Aan eiken landstormplichtige, voor zoo ver hij in werkelijken dienst zal behooren op te komen, zal daartoe, voor zoover zijn adres ter Gemeente-Secretarie bekend is, een oproepingsbrief worden bezorgd, uitgereikt of toegezonden. Tevens wordt voorloopig bekend' ge maakt, dat voorts zullen moeten opkomen: in het tijdvak van 1820 April 1917: de landstormplichtigen, toegewezen aan dit Infanterie (hieronder begrepen Grenadiers, Jagers, Hospitaalsoldaten en Ziekendragers), wier geslacntsnamen beginnen met een der letters H tot en met Z) in het tijdvak van 13 Mei 1917: de landstormplichtigen, toegewezen aan de Vesting-Artillerie; en in het tijdvak van 2931 Mei 1917: de landstormplichtigen, toegewezen aan de Zeemacht. Alkmaar, 20 Februari 1917. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF alhier maakt H.H. BAKKERS er op attent, dat er velen in gebreke zijn geble ven, hunne VERZAMELSTATEN met OP- PLAKBLADEN OP TIJD IN TE ZENDEN. Hij wijst er bij deze voorts op, dat van en kelen de OPPLAKBLADEN zeer onnauw keurig waren ingevuld en dat de hoeveelhe den niet juist waren opgegeven. Hij wijst er met nadruk op, dat de BAK KERS het aan zich zelvcn hebben te wijten, indien zij in hun vak daarvan schade onder vinden. 9 De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR brengt hiermede ter algemeene kennis, dat MORGEN voor meld artikel aan H.H. GROSSIERS wordt afgeleverd, zoodat OVERMORGEN met de DISTRIBUTIE kan worden begonnen. De Directeur voornoemd, t D, SCHENK. een onderneming, anders niets." Het meisje luisterde niet meer naar hem. „Als hij wist, dat ik oom Frits had verzocht hem op Wolkenstein te laten komen dan zou hij heel boos op mij zijn en oom Frits is toch zijn broeder, die hem veel te danken heeft! Zooals u weet zijn mijn papa en tante Amalie een halfbroer en halfzuster van oom Frits. Toen mijn grootouders stierven was hij nog een kleine jongen. Broeder en zuster hebben toen voor zijn opvoeding en voor alles ge zorgd. Tante Amalie, die een heel arm meis je was, want mijn grootouders hadden niets nagelaten, heeft zich alle moeite voor hem getroost en papa, die toen nog een groot man was, zorgde voor het overige. Dat oom hem nu in zijn ellende laat zitten, is de dank daar voor en dat noemt u een in den grond goed mensch." Radtke schudde nadenkend zijn hoofd. Hij wou blijkbaar iets zeggen, maar zag daarvan na kort beraad af. Na een kleine pauze, waar in Marietje stil en treurig voor zich had uit gestaard, merkte hij weer op troostenden toon op: „Hij zal wel van gedachten veranderen. U vergist zich in hem, juffrouw Marietje en schat de zorgen te gering, die hem drukken. Niets is hier nog, zooals het moest zijn. De gasten zijn schaars, de patiënten niet tevre den. Als u en juffrouw Kleemann niet telkens weer helpend en vertroostend bij de hand was, wie weet hoe ver het dan nu reeds met ons was! Vergeet ook niet, juffrouw Marietje, dat het eind van het proefjaar nadert. Is het dus niet begrijpelijk, dat dokter Stillfried al zijn gedachten er op concentreert, alle krachten inspant om de curatoren te bevredigen?" Wordi vervolgd. .—A ALKMAArtS

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1