DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 50. WOESSItAG 28 FEBRUARI. Honderd en negentiendejaargang 1017. Rbonnementspriis per 3 maanden f 1—, fr. d. post f 1.25. Advertentieprijs^ ct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij Y.h. HERNIs. COSTER 5 ZOON, Yoordam C 9. Telefnr. 3. NEDERLAND. Br o o dkaarten-uitgift e. Broodkaart-uitgifte. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 28 Februari. De Duitsche rijkskanselier heeft in den rijksdag een lange redevoering gehouden. Uiteraard kon hij weinig nieuws mededeelen en1 moest zijn rede bijna uitsluitend ingericht zijn voor binnenlandsch gebruik, naar het re cept van strijden en overwinnen. Natuurlijk was een groot gedeelte van de redevoering ge wijd aan den z.g.n. papieren oorlog, d.w.z. aan de polemiek, gelijk regeeringen en cou ranten der oorlogvoerende landen deze sinds Augustus 1914 voeren. Over het geheel maakt hetgeen de rijkskan selier heeft gezegd en hetgeen er verder in den1 rijksdag is gesproken een indruk van groote kracht. In militair opzicht voelt Duitschland zich nog steeds sterk. En al wordt erkend, dat men een harden winter achter den rug heeft, hard vooral voor de minder bedeelde bevolking, men is overtuigd, dat het Engelsche uithongeringsplan zal mis lukken. En de sociaal-democraat Schaide- mann heeft er uitdrukkelijk op gewezen, dat onjuist is de meening dat alleen de politie en de staat van beleg de volksstemming in Duitschland op peil hebben gehouden. Opgemerkt werd voorts, dat de onbeperkte onderzeeërsoorlog niet wordt gevoerd, omdat men' in een wanhopigen toestand verkeert, maar omdat men daardoor hoopt den oorlog sneller tot een einde te brengen. En de rijks kanselier verklaarde, dat de reeds nu bereikte resultaten van den onderzeeërsoorlog de ver-, wachtingen van de marine ver overtroffen hebben. Dit is natuurlijk zeer wel mogelijk, maar daar waar de onderzeeërs het meeste effect zouden kunnen' bereiken, in het Kanaal, waar de verbindingslijn tusschen Frankrijk en Engeland valt af te snijden, waar het En gelsche vechtleger in Frankrijk is te berooven van toevoer van troepenversterkingen, muni tie en mondvoorraad, hoort men van torpii- leering niets blijkbaar hebben de Engel- schen hun hartader hier wèlbeveiligd De rijkskanselier heeft den onderzeeërsoor log onherroepelijk genoemd. Amerika noch iemand anders zal daaraan iets kunnen ver anderen. Wel wil Duitschland aan de wen- 8chen der onzijdigera zooveel mogelijk tege moet komen, maar stremming van de onzijdi ge scheepvaart blijft naast het torpilleeren van vijandelijke schepen de hoofdzaak. Thans niet willende spreken over de vre desvoorwaarden, herhaalde de heer von Beth- mann Hollweg zijn verklaring, dat men wenscht een duurzamen vrede, die voor alle verliezen' schadeloos stelt en het bestaan van Duitschland in de toekomst verzekert. Van conservatieve zijde werd er de nadruk op gelegd, dat nieuwe offers nieuwe schade loosstellingen en nieuwe aanspraken wettigen. Van conservatieve zijde werd ook verklaard, dat men het laatste verlies, van de Neder- landsche scheepvaart betreurde, maar de schuld op Engeland schoof, dat het uitvaren der schepen binnen deni toegestanen termijn belette. Dat dit argument niet opgaat, be hoeft wel geen nader betoog. Trouwens wanneer de N. Rott. Ct. juist is ingelicht, dan heeft de Duitsche regeering zelve reeds tegemoetkoming in het verlies van de getor- pilleerde schepen toegezegd, al is deze tege moetkoming in een zonderlingen vorm gego ten: wij zouden de beschikking krijgen over Duitsche schepen, maar alleen tijdens den oorlog en' na den vrede zou over den eventu- eelen aankoop der schepen door Nederland moeten worden onderhandeld. Dit aanbod is op een kleinigheid na aannemelijk. Alleen wanneer de Duitsche regeering na den vrede onze verloren gegane schepen wil opvisschen en weer ter onze beschikking wil stellen is het aanbod bevredigend en kan het den slechten indruk wegnemen, dien het drama bij de Scilly-eilanden hier heeft gemaakt. Het heet, dat er nu wel weer passagiers bij de torpilleering van de Laconia omgekomen zijn en dat daarbij een paar Amerikaansche dames bëhooren, die door de koude in een open boot zijn bezweken. Ook wordt gemeld, dat president Wilson deze torpilleering be schouwt als een open act, als een „openlijke ■daad" van Duitschland, gelijk te stellen met het geval van de Lusitania, al zijn er minder menschenlevens verloren gegaan. Maar pre sident Wilson zou, alvorens iets te doen, eerst de uitspraak van het Congres willen weten over het verzoek van den president tot mach tiging om koopvaardijschepen te bewapenen en verdere maatregelen. Tegen' inwilliging van het verzoek moeten vele republikeinen zijn. Algemeen wordt aangenomen, dat bewape- stap naar den oorlog zou beteekenen. Want al ning, de gewapende neutraliteit, een nieuwe heeft de Orleans zijn proeftocht volbracht, dit wil niet zeggen, dat andere Amerikaansche schepen' evenzeer veilig door het versperde ge bied zullen varen. En wanneer bewapende schepen en onderzeeërs elkaar ontmoeten, dan begrijpt men, dat er niet heel veel behoeft te gebeuren, om den oorlog te doen uitbreken. KORTE BERICHTEN. Door de Engelsche regeering zijn drie duizend mijnwerkers van de kolenmijnen in Zuid-Wales aangewezen om hout voor de mij nen te vellen. Behalve de in omloop gebrachte éen pfennigstukken van aluminium zullen binnen kort ook stukjes van vijf pfennig van dat me taal in Duitschland worden uitgegeven. Te Bochum worden reeds aardappel- stekken in den handel gebracht tegen 2 cents per stuk. In Rijnland werden van 22 tot en met 24 Februari wegens de overstelpende drukte in het vervoer door de spoorwegen geen wa genladingen noch vrachtgoederen ten vervoer aangenomen. Het verleden jaar in Duitschland uit gevaardigde verbod om de Meidoornhagen te snoeien, daar de vruchtjes (haagappels) van groote waarde zijn voor de volksvoeding, en o.m. dienen» voor de bereiding van een surro gaat van koffie is ook voor dit jaar van toe passing verklaard. De dienst op de Spaansche spoorwegen zal ook beperkt worden, doordat ruim 3000 beladen Spaansche spoorwagens aan de Fran- sche grens staan en wegens gebrek aan ver voermiddelen in Frankrijk niet gelost kunnen worden. Het congres der Italiaartsche socialis ten is te Rome bijeengekomen Het heeft met 23,000 tegen 6000 stemmen den arbeid van het partijbestuur, het orgaan (de Avanti) en de Kamergroep goedgekeurd. De minderheid had bij de bespreking vooral bezwaar tegen de houding van de Kamergroep, die h. i zich niet krachtig genoeg tegen den oorlog had verzet. Van 1 Maart af zal in het Duitsche rijk een nieuwe telling van paarden, rundvee, schapen en varkens plaats hebben. Voor het koninkrijk Pruisen strekt deze telling zich ook uit over geiten, konijnen' en gevogelte. Ook zal met 1 Maart de voorraad aardappelen opnieuw worden opgenomen. Het Deensche stoomschip Charkow, dat 'tot nu toe in de buitenhaven lag, voer Maan dag in de binnenhaven van Konstantinopel om lading in te nemen em verwekte door zijn nieuwe onzijdigheidskenteekenen, welke in de geheele lengte met loodrechte rood-witte streepen bestaat, overal groot opzien. VERKEER MET ENGELAND. Naar Reuter verneemt, is de Duitsche re- geering in onderhandeling met de maat schappij „Zeeland", om de geregelde ver binding met Engeland voor passagiers en de mail te herstellen. Men zegt, dat Duitsch land er op staat, dat deze verbinding alleen zal plaats hebben tusschen Vlissingen en Southwold en dreigt, dat, als de stoomsche pen: naar eenig ander punt van de Britsche kust gaan, wanneer ze in de Britsche territo riale wateren zijn, maatregelen genomen zul len worden om ze in den grond te boren. Reuter teekent bij dit bericht aan, dat Southwold geen haven is en absoluut niet deugt voor passagiersverkeer. UITVOER AFGEKEURDE HENGSTEN. De Duitsche autoriteiten hebben gewei gerd den invoer van afgekeurde hengsten uoor handelaren toe te laten. Hengsten in liet bezit van Hoilandsche handelaren, waarvoor uitvoerconsenten zijn gegeven, kunnen dus slechts door de Dui't- sciie aankoopcommissie van veulens worden aangekocht en m Duitschland worden inge voerd. Deze commissie is van plan deze week met den aankoop te beginnen. Ook hengsten, door Duitsche handelaars gekocht en reeds betaald, mogen slechts door de aan koopcommissie worden ingevoerd. TWEEDE VUURSCHIP BIJ TERSCHELLING. Van de zijde der gezagvoerders der groote vaart is andermaal bij den minister van ma rine aangedrongen op het uitleggen van een tweede lichtschip ver benoorden Terschel ling. Het Terschellinger lichtschip is buiten de Engelsche gevaarlijke zöne in noordwes- telijke richting verhaald. Het tweede, dat thans wordt gevraagd, zou hoofdzakelijk dienst doen voor de vaart om de Noord en zou komen te liggen in de nauwe, vrije vaar geul der Noordzee, ongeveer 20 mijlen be noorden het eerste lichtschip. KUNSTMEST. De Kunstmestcommissie maakt bekend: dat een aanvang zal worden gemaakt met de distributie der door gebruikers van min der dan 2 H.A. land, ten behoeve van den oogst 1916/17, bij den z.g. Kleinverkoop op gegeven hoeveelheden superfosfaat, zwavel zuren' ammoniak en chilisalpeter; dat de hoeveelheden der door haar goedge keurde aanvragen ten volle zullen worden verstrekt; dat de aflevering zal geschieden door den verkooper biji wien de bestelkaarten zijn in gediend dat de prijzen, door bestellers te betalen, zijn vastgesteld op: 10 voor superfosfaat; 40 voor zwavelzuren ammoniak; 30 voor chilisalpeter; alles per 100 KG. netto, zon der bij levering van zak, a contant, afgehaald aan het pakhuis van den verkooper; dat in deze prijzen alle provisiën, vrachten en vergoedingen zijn begrepen, zoodat aan de bestellers geeneriei onkosten behalve de zakken in rekening mogen worden gebracht; dat de ter beschikking gestelde meststoffen ten spoedigste in ontvangst moeten worden genomen, aangezien de aflevering op een na der vast te stellen datum zal worden ge staakt. ONZE SCHEEPVAART. De twintig graanbooten, die in de haven van Rotterdam voor vertrek gereed lagen, maar tengevolge van de torpilleeringen van verleden week niet uitvoeren, zulleru thans naar gemeld wordt, vermoedelijk Maandag uitvaren, den' datum- waarop door de Duit sche regeering zekerheid omtrent de veilige vaargeul is beloofd. BINNENLAND TWEEDE KAMER. In de vergadering van Dinsdag waren in gekomen een wetsontwerp tot ontginning van zoutlagen en een voorstel-de Savomin Loh- man tot wijziging van het Reglement van or de der Kamer. Nadat de voorzitter een- opmerking had gemaakt over het niet kunnen- doorgaan van de zitting van Maandag, werden de al- gemeene beraadslagingen over het 80-milli- oen ontwerp in zake beschikbaarstelling van levensmiddelen voortgezet. De heer d e J o n g (u.-l., Hoorn) drong op inventarisatie van alle levensmiddelen aan en meende dat gewaakt moest worden- tegen maatregelen tot verlaging van maximum-prij zen-, als voor Amsterdam genomen. Spr. geloofde niet, dat er een doelmatiger en goedkooper stelsel dan dat van de Distri- butiewet te vinden- is. Hij vroeg, of de regee ring niet kon overgaan tot inbeslagneming van leder, om goedkoop zooileder beschikbaar te stellen. Een weistandsgrens in de Distribu- tiewet wees spr. af. Hij achtte een gebod tot verbouwen van voedingsgewassen noodig in plaats van een verbod van verbouwen. Spr. drong ten slotte aan op beschikbaarstelling van bereide spijzen' tegen matige prijzen voor het volk. De heer de Wykerslooth de Weer de s t e ij n (r.-k., Wijk b. D.) wees op het ge brek aan vervoermiddelen en het gebrek aan de noodige samenwerking van vele gemeen ten bij de levensmiddelenvoorziening. Even als de vorige sprekers verdedigde hij den' mi nister van landbouw tegenover de op hem ge leverde kritiek. Spr. drong aan op periodieke herziening van de distributieregeling. Hij be sprak het verband tusschen export en- binnen landsch verbruik en verdedigde de voor land bouwgewassen gestelde minimumprijzen. Ook deze spreker was tegen een weistandsgrens, al was hij van oordeel, dat de regeeringsarti- kelen alleen1 aan de minvermogenden tegen verlaagden prijs verstrekt dienden te worden. Voorts drong spr. aan op grootere cen tralisatie bij de uitvoering van de Distributie- wet. Nadat besloten was Donderdagavond zit ting te houden, werden de algemeene beraad slagingen' over het 80 millioen-ontwerp voort gezet. De heer P a tij n (u.-l., Zierikzee) meende, dat, al kleefden verschillende gebreken aan de Distribittiewet, een ander stelsel practisch niet waérdoor te voeren. De heer v. d. T e m p e 1 (S. D. A. P., Am sterdam IX) bepleitte het hooren der vakcen- tralen over de rantsoeneering van de industrie en verdedigde de houding van Amsterdam inzake de verlaging van den aardappelprijs. De heer G e r h a r d (S. D. A. P., Amster dam II) bepleitte inperking der alcoholin dustrie en van het werk in brouwerijen ter be sparing van broodkoren, dat niet anders dan voor menschelijk gebruik moest worden be stemd. De heer Eerdmans (u.-l., RotterdamIII) drong aan op scherpe uitvoering der distribu- tiewet, om verbergen van voorraden met spe culatieve doeleinden te voorkomen. Naar aan leiding van de 'torpilleeringen van verleden week vroeg spr.Hoe krijgen we onze voor raden veilig binnen? En als nu de minister van landbouw deze zaak eenvoudig overlaat aan de reederijem en deze doen de schepen uitvaren op een betrekkelijk veiligen dag, dan zou spr. willen vragen of de regeering in 't belang van onze voedselvoorziening niet had te zorgen, dat onze schepen uitvoeren op een volstrekt veiligen dag. De heer Visser v. IJl zen doorn ^v.-l., Gorinchem) wenschte dat prijszettingen als te Amsterdam van regeeringswege geschie den, uniform voor het heele land. Locale moeilijkheden konden worden ondervangen door gratis uitdeeling van levensmiddelen. De heer Rutgers (a.-r., Hilversum) vond dat de regeling, dat de gemeenten 10 ppt. hebben te betalen van de kosten der distributie, een locaal jingoïsme in de hand werkt en' het verkeer tusschen de gemeenten belemmert, doordat deze allerlei regelingen hebben te treffen, welke veel administratieven omslag eischen en bovendien weinig aanbe velenswaardig zijn en- dikwijls overtreden worden. Die bijdrage van 10 pet. moest ver vallen. INDIë. Tapanoeli. Op een tocht door de land streek bezocht de resident met' een controleur en1 twee politieagenten een meeting te Ria- mate, waar honderden aanwezig waren. Hij seint, dat de bevolking tevreden, rustig en welwillend was, maar lichtgeloovig. Gedeel telijk er toe aangezet door de ontevredenen in Sibolga, die plan hadden' een onafhankelijk gebied te stichten, vielen' de rebellen, waaron der zich ongewapende passarbewoners be vonden, na bedreigingen en 't gebruiken van sterke dranken, op de soldaten aan. PASSIEF VROUWENKIESRECHT. Het hoofdbestuur van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht heeft het volgend schrijven gericht aan de besturen der politieke partijen Gezien de eenstemmigheid waarmede door alle politieke partijen' in de Tweede Kamer de voorgestelde wijzigingen in de Grondwet zijn aangenomen, bestaat er de grootst mogelijke kans dat ook de Eerste Kamer de Grondwets-/ herziening zal goedkeuren, en het is zoo goed als zeker dat de nieuwe Grondwet ook door de in 1917 te kiezen Kamers zal worden aan genomen. Daardoor zal, ten gevolge van de toekenning van het passieve kiesrecht aan de vrouwen, de mogelijkheid worden' geopend om vrouwen, te kiezen in -de vertegenwoordi gende lichamen. Met het oog hierop zijn wij zoo vrij, ons met het beleefd verzoek tot u te wenden, ons te willen mededeelen lo. Of door uwe politieke partij van het passieve kiesrecht der vrouw gebruik zal wor den gemaakt om een' of meer vrouwen van uwe politieke richting in de Kamer, Gemeentera den, enz. te brengen 2o. Of gij dien vrouwen-candidaten eene zoodanige plaats op de door u in te dienen candidatenlijsten zult geven, dat er gegronde hoop bestaat, dat zij ook gekozen zullen wor den. Met het oog op de voorbereiding onzerzijds voor de verkiezingen van 1918 onder de als dan vigeerende nieuwe Grondwet, verzoeken wij u beleefd op deze vragen, nadat ze in uw bestuur zullen zijn besproken, een antwoord te mogen ontvangen. Gemengd nieuws. JONGE DEMOCRATEN. „De Jonge Democraten," Bond van Vrijzin nige Jongeren op democratischen grondslag, houdt een algemeene jaarvergadering op Zondag as. te Amsterdam in het hotel Kras- napoisxy, na afloop waarvan prof. dr. Ph. Koünstamm een rede zal uitspreken over: „De toekomst der democratie." De openbare vergadering, die te 11)4 uur aanvangt, is ook voor niet-leden toegankelijk. BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER AAN DE jAAKbtUKS. Hedenmorgen 8 uur vertrok H. M. de Ko ningin-moeder uit oen Haag naar Utrecht. Aan de jaaroeurs werd z,ij omvangen door uen voorzmer van uen Kaad van Be heer, lerwiji het zoonije van jnr. Opten- noort, ad van dien Raad, een bouquet aan bood. Daarna bezichtigde de Koningin- Moeou', vei^ezem van neme v. d. hoii en begeleid door den ourgemeester en om Com missaris der Koningin, de verscinuende in zendingen. EEN GROOTE FAMILIE. Te Lekkerkerk is op den leeftijd van 97 jaar en 7 maanden overleden mej. de wed. P. Gouwens de Jager, nalatende 14 kinderen en benuwdkinderen, 52 kleinkinderen, 37 behuwd- en kleinkinderen, 131 achter-klein kinderen en 7 achter-achterkleinkinderen, sa men 241 personen. UIT SCHOORL. Hedenochtend vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heer Frans, met kennisgeving. E>e voorzitter opende deze eerste vergade ring in 1917, heette alle leden welkom en sprak de hoop uit dat 1917 een goed jaar voor Nederland zou zijn en voor Schoorl in 't bijzonder. Spr. hoopte ook dat dit jaar den Raad niet van zooveel oude bekende gezichten berooven zou als 1916 deed. Verder riep hij aller medewerking in om door dezen moeielij- ken tijd heen te komen, hij bracht Treub's woorden in herinnering „Er zal in Neder land geen honger worden- geleden, maar som migen zullen met de mogelijkheid rekening moeten houden in de noodzakelijkheid te ko men hun menu wat te wijzigen." Vervolgens las de secretaris de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen was een goedkeuring van de ge meenterekening door Ged. Staten, tevens een goedkeuring van Ged. Staten van het vereeni- gen in één hand van het secretaris- en ont vangersambt, een nadere vaststelling van de jaarwedden van secretaris en burgemeester, die van de laatste werd vastgesteld op 950, de secretaris ontvangt 900 en als ontvan ger nog 450' (voorgesteld was 400). De jaarwedden van de wethouders zijn op 50 gebracht (was 40). Bericht was voorts ingekomen dat het on derzoek van de begrooting nog niet is geëin digd. Machtiging werd verleend voorloopig het halve bedrag der posten uit te geven. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF verzoekt, waar bij de in ontvangst- name der kaarten de handteekening moet worden geplaatst, GEENE KINDEREN TE ZENDEN. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De DIRECTEUR van het DiSlKlBUTlE- BEDRljr te ALKMAAR Orengt ter alge meene kennis van belanghebbenden, dat de BROODKAARTEN, geldig voor den vol genden termijn van 4 weken, aanvangende 5 iviAART a.s., op de volgende wijze zuilen worden uitgegeven: telkens des namiddags van 25 uur: Aan de 4e GEMEENTESCHOOL (KEET- KOLK) Hoofd G. Hellinga: Op DONDERDAG 1 MAART aan hen wier namen aanvangen met de letters A. en C. Op VRIJDAG 2 MAART aan hen wier na men aanvangen met de letters Ba tot en met Bo. Op ZATERDAG 3 MAART aan hen wier namen aanvangen met de letters Br tot en met Bij. Aan de BURGERSCHOOL (BRILLEN- STEEG) Hoofd: F. J. Aukes: Op DONDERDAG 1 MAART aan hen wier namen aanvangen met de lettere D. en E. Op VRIJDAG 2 MAART aan hen wier na men aanvangen met de lettere F. en G. en H. tot He. Op ZATERDAG 3 MAART aan hen wier namen aanvangen met de lettere He. tot en met Hij. Aan de 3e GEMEENTESCHOOL (KONINGSWEG) Hoofd P. Schipper: Op DONDERDAG 1 MAART aan hen wier namen aanvangen met de lettere I. en J. en Ka. tot KI Op VRIJDAG 2 MAART aan hen wier namen aanvangen met de letters KI. tot en met Kij. Op ZATERDAG 3 MAART aan hen wier namen aanvangen met den letter L. Aan de 6e GEMEENTESCHOOL (BNAARMANSLAAN) Hoofd J. Eits): Op DONDERDAG 1 MAART aan hen wier namen aanvangen met de letter M. Op VRIJDAG 2 MAART aan hen wier namen aanvangen met de lettere N. en O. Op ZATERDAG 3 MAART aan hen wier namen aanvangen met de letters P. en Q. Aan de 5e GEMEENTESCHOOL (GED NIEUWESLOOT) Hoofd A. Wijn: Op DONDERDAG 1 MAART aan hen wier namen aanvangen met de letter R. Op VRIJDAG 2 MAART aan hen wier namen aanvangen met de lettere S. tot en met Sch. Op ZATERDAG 3 MAART aan hen wier namen aanvangen met de lettere Se. tot en met Sij. Aan de le GEMEENTESCHOOL (GED. NIEUWESLOOT) Hoofd: J A. Zwarteveen: Op DONDERDAG 1 MAART aan hen wier namen aanvangen met de letters T., U., IJ. en 7 Op VRIJDAG 2 MAART aan hen wier namen aanvangen met de letter V. Op 7ATERDAG 3 MAART aan hen wier namen aanvangen met de letter W. Tevens wordt medegedeeld, dat met de BROODKAARTEN aan elk hoofd van een gezin een LEGITIMATIEKAART zal wor den uitgereikt, waarop een nummer staat vermeld. Een ieder wordt verzocht DEZE KAART ZORGVULDIG TE BEWAREN, omdat voortaan bij de uitgifte van kaarten en of ander materiaal alleen op vertoon van dit nummer de afgifte zal geschieden. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. Namens de verschillende drankbestrijdings- vcrcenigingen een verzoek om verordeningen ter beperking van het drankgebruik geduren de de dagen der demobilisatie. B. em W. stellen voor afwijzend op dit adres te beschikken, daar de zaak bij politieverorde ning geregeld is. Een schrijven van de landgebruikera aan de door de gemeente voor het grasgewas ver pachte wegen, verzoekende de aamhekken van die wegen te verwijderen en de wegen voor het verkeer open te stellen. Van Ged. Staten waren op de begrooting eenige opmerkingen ingekomen o.a. betreffen de de regeling der financieering van het distributiebedrijf. Besloten werd de gevraag de wijzigingen aan te brengen. B. én W. van Amsterdam verzochten een bijdrage 7 van de gemeente Schoorl in de kosten der intercommunale arbeidsbemidde ling. De secretaris omschreef de werkzaam heden em de strekking dier arbeidsbemidde ling. Hierna werd besloten de bijdrage te verleenen. Vervolgens was aan de orde een stemming voor hooisteker, voor de kring Schoorl en Aagdorp. Benoemd werd C. van Duin met 4 stemmen, v. d. Oord verkreeg 2 stemmen Besloten werd de vergoeding, aan dezen en de andere functionnarissen uit te keeren, van 8 op 12 te brengen. Alsnu stond op de agenda de benoeming van een stembureau voor de eerstvolgende verkiezing. Op de voordracht stonden de hee- ren Schoone en van Lienen, plaatsvervangers de heerem Hoogvorst em Polle. De benoeming ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1