irma H. S. CLOECK, ZONDAGS GESLOTEN Van Hollandsch Noorderkwartier de GROOTSTE en MEEST MODERNE inrichting. Speciaal voo HEEREN- en KINDERKLEEDING,|gemaakt en op maat. LAAT hoek Boterstraat, ALKMAAR. Tel. 212. Telegrammen van heden. KLEEDERMAKERS, BINNENLAND. KONINKLIJK INSTITUUT VAN INGENIEURS. In het houden van de Eerste Nederland- sche Jaarbeurs heeft het Kon. Instituut van Ingenieurs aanleiding gevonden Zaterdag te Utrecht een ledenvergadering te houden. De heer W. G raadt van Roggen, le secre taris van de Jaarbeurs, deed mededeelingen omtrent de voorbereiding van de Eerste Ne derlandsche Jaarbeurs. Spreker gaf een overzicht van de voorge schiedenis der Jaarbeurs en de wijze, waarop de raad van beheer de eerst zeer vage plan nen tot werkelijkheid had gebracht. De pro paganda had drie stadia doorgeloopen, waar uit het totaal succes der Jaarbeurs bestaat: de deelname van fabrikanten, het bezoek van handeldrijvenden en den omzet. Ten einde de toekomstige bezoekers der Jaarbeurs te overtuigen, dat zij niet als kij^- kers, maar als koopers naar Utrecht moesten komen, werden in de laatste weken voor de opening in verschillende plaatsen des lands lezingen georganiseerd, ten einde te bevorde ren dat de deelnemers tevreden zouden zijn over hun omzet. De Eerste Nederlarrdsche Jaarbeurs is ge worden een wapenschouwing van Nederlands industrie en Nederlands koopmanschap en vertolkt ook het vaste vertrouwen en den hei ligen wensch van het Nederlandsche volk: te handhaven, voor nu en later, een vrij, een eco- nomisch-krachtig, een onafhankelijk Neder land. Behalve de „monsterkamers," wordt een hoofdbestanddeel van de Jaarbeurs nog ge vormd door de „stands." De tafelruimten (1, 2 of 3 strekkende M.) bevinden zich op het Janskerkhof langs de N. grens, op het Vre- denburg in het gebouw B. in den Z.-W. hoek, en in de fruithal en handelsbeurs. Aan „stands"^ is 380 M. tafelruimte aanwezig. De kunstverlichting is electriciteit, omdat snelle montage, gemakkelijke ontsteking en beperking van brandgevaar dat eischen. Die op het Vredenburg is gemonteerd door de ge meentelijke electrische bedrijven van Utrecht Op het Janskerkhof door de vereeniging van directeuren van electriciteitsbedrijven in Ne derland, omdat daarmede gepaard ging een volledige electrische verwarmingsinstallatie. Die verwarming scheen aanvankelijk een puzzle, maar de directeur van het Utrecht- sche gemeentelijk gasbedrijf en de genoemde vereeniging zijn er in geslaagd die bevredi gend op te lossen. (De Jaarbeurs te Lyon moest wegens de door'de strenge koude ont stane moeilijkheden ten aanzien van de ver warming worden uitgesteld van 16 Februari 1917 tot 18 Maart 1917). Voor de electrische kachels is gebruik ge maakt van nichrome (een alliage van ijzer, nikkel en chroom), dat uit Engeland en uit Amerika moest betrokken worden. De moei lijkheden om het materiaal, waartoe ook ge reed gemonteerde verwarmingselementen be hoorden, te verkrijgen, zijn, voor zoover noo- dig, ondervangen door dr. W. Lulois. De getoffen maatregelen tegen brandge vaar bleken doeltreffend bij den brand in den nacht van 1 op 2 Februari 1917, die tot één kamer beperkt bleef. Het maken van telefonische en telegrafische verbindingen werd zeer bemoeilijkt door ge brek aan toestellen en draad. Door de hulp van het bedrijf der rijkstelegraaf en telefoon is men er echter in geslaagd tusschen het Janskerkhof en het Vreeburg een directe tele foongeleiding tot stand te brengen en op bei- Ie plaatsen een telegraaf- en telefoonkantoor in te richten. De huistelefooninstallatie, met 10 aanslui tingen, is ingericht door de Ned. Thermotele- foon Mij. en de Ned Draad- en Kabelfabriek en gratis ter beschikking gesteld van de Jaar beurs. De transportdienst eischte, evenals het vol doen aan alle aanvragenstopcontact, water- aan- en afvoer, enz., heel wat overleg en ar- beid. Alvorens door eenige beelden den gang der oprichting van de gebouwtjes te laten zien, besprak jhr. Op ten Noort nog uitvoerig de bepalingen van het bestek, door hem opge steld. De opsteller ging van het standpunt uit, dat het bestek slechts in groote trekken de omlijning zou aangeven der_ te maken wer ken en dat de constructie-détails en de voor de uitvoering vereischte tijd binnen den gestel den opleveringstermijn door gegadigden zelf zouden worden aangegeven. De technische dienst had zich tevoren den eigendom van nagenoeg alle in Nederland nog aanwezige bimcementplaten verzekerd en nog 4800 vierk. M. cocolithplaten aangekocht. Alle overige materialen waren door den aannemer te leveren. De werken van den technischen dienst be liepen ongerekend wat voor de deelnemers aan monsterkamers en stands werd verricht een uitgave van 218,500, waarvan de bouw van monsterkamers en stands 170 000 kostte. Voor den bouw van de Jaarbeurs werden gebruikt: 10 K.M. 2" X 3" hout, 20 K M 2" X 4' hout, 3.1 K.M. 5% X 15 c.M. hout, 1.86 H A. 22 m m planken, 1.62 H.A. 19 m. m. planken, 1 62 H.A 15 m.m. kraaldee.en, 16,000 K.G. draadnagels, 0 55 H A. glas, 0.76 H.A. asphaltpapier. Na afloop van de vergadering werd aan de Jaarbeurs een bezoek gebracht, gevolgd door een gemeenschappelijken maaltijd. Ter voor bereiding van een en ander was opgetreden een regelingscommissie, bestaande uit de hee- ren dr. ir. G. W. van Heulekom, jhr. A. H. Op ten Nöort, jhr. ir. H. E. Ram, H. S. de Rood en ir. F. A. Brandt. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. Naar men verneemt is binnenkort de be noeming te verwachten van het Kamerlid dr. Nolens tot voorzitter van de commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering in de plaats van minister Treub, die als zooda nig ontslag heeft genomen. Dr. Nolens is thans onder-voorzitter van genoemde com missie. BRUIN BROOD. Tengevolge van het groote prijsverschil tusschen wit en bruin brood hebben velen voor de volgende broodkaartenperiode kaar ten voor bruin brood gevraagd, die de eerste vier weken wit brood gebruikten. Daardoor is de behoefte aan ongebuild meel zóó geste- fen, dat de meelfabrikanten niet aan de be- oefte kunnen voldoen. Gemengd nieuws. DISTRIBUTIE EN VREEMDELINGENVERKEER. De burgemeester van Zeist heeft zich tot den minister van landbouw gewend met de vraag, welke maatregelen zijn of zullen wor den genomen ten opzichte van het verstrek ken van levensmiddelen aan tijdelijk in die gemeente verblijf houdende personen. Voor een gemeente als Zeist is deze aangelegen heid van het grootste belang, aangezien het aantal logeergasten, hetwelk aldaar des zo mers in hotels en pensions vertoeft, 4000 a 5000 bedraagt. Gewezen werd op het feit, dat de distribu tie plaats vindt door toepassing van het bonstelsel. Waar nu de bonboekjes alleen aan ingezetenen worden uitgereikt, zullen er voor al die logeerkasten, die de bevolking tijdelijk met een derde vermeerderen, geene regeeringslevensmiddelen voor handen zijn, tenzij hierin van Rijkswege wordt voorzien. ZIJN ONDERWIJZERS BIJ HET HERHALINGSONDERWIJS PENSIOEN GERECHTIGD? De minister van financiën heeft in ant woord op een verzoek om inlichtingen aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland medegedeeld, dat een onderwijzer bij het lierhalingsonderwijs gemeente-ambtenaar in den zin der pensioenwet voor de gemeente ambtenaren en dus krachtens die wet pensi oengerechtigd is, wanneer hij eene aanstel ling heeft voor onbepaalden tijd en eene wedde uit de gemeentekas geniet. Aan onderwijzers, die krachtens een be noeming voor een jaar of voor een zeker aantal jaren bij het herhalingsonderwijs werkzaam zijn en die na afloop van eiken benoemingstermijn worden herbenoemd, zal - tenzij deze wijze van benoemen steunt op eene gemeentelijke verordening willen zij ais gemeente-ambtenaren in genoemden zin Kunnen worden aantocmcrki, alsnog eene vaste aanstelling met ingang van 1 October iy!3 moeten worden uitgereikt. Ontvangen zij zulk een aanstelling dan zullen de vóór 1 October 1913 door hen op vorenstaanden voet bewezen diensten geacht worden krach tens vaste aanstelling te zijn gepresteerd en dus voor pensioen kunnen worden inge kocht. Een herhalingsonderwijzer die telkens voor een cursus van enkele maanden wordt benoemd en wiens dienstbetrekking tot de gemeente na afloop van eiken cursus eindigt, die dus elk jaar slechts gedurende een ge deelte van het jaar ambtenaar is, fungeert tel kens als tijdelijk gemeente-ambtenaar en heeft dus geen uitzicht op pensioen. FRIESCH-GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK. In de Zaterdagmiddag gehouden algemee- ne vergadering van aandeelhouders van bo vengenoemde bank werd het verslag uitge bracht over het jaar 1916, zijnde het 26ste boekjaar, waaraan wij het volgende ontlee- nen: Tot adjunct-directeuren zijn in December 1916 benoemd de heeren B. Dorhout Mees en Mr. C. A. Kingma, candidaat-notaris. In de maand April is het bedrijf der Onder linge Nederlandsche Hypotheekbank te Gro ningen, door de Bank overgenomen. Naar ma te er hypotheken worden afgelost, worden de pandbrieven der O. N. H. kosteloos verwis seld tegen pandbrieven der Friesch-Groning- sche Hypotheekbank of ingekocht tegen de koersen dier pandbrieven. De bedrijfsresultaten over 1916 zijn zeer bevredigend. Vijf maal moest tot executie van verbonden onderpanden worden overgegaan, waarbij geene financieele verliezen werden geleden, terwijl de onbetaalde hypotheekrente op 31 December slechts 1312,49 bedroeg, waar van de betaling geheel is verzekerd. Hypothecaire leeningen werden afgesloten tot een bedrag van 5,246,025,terwijl aan aflossingen werd terug ontvangen 3,351,050,—, zoodat het totaal der hypothe ken is toegenomen met 1,894,975,en op 31 December bedroeg 29,935,720, Aan pandbrieven werd geplaatst voor 2,897,000,terwijl werd ingekocht en uit geloot voor 1,090,699,zoodat de circula tie vermeerderde met 1,806,400,en op 31 December bedroeg 29,488,600. Na afschrijving van 2500,op de ba- lanswaarde der kantoorgebouwen, van 5562,50 op die van een, ter uitbreiding van het kantoorgebouw te Groningen, aangekocht pand en van 3527,60 op aangekochte kan toormeubelen, bedraagt de winst 206,031,31, waarvan 18 pet. dividend wordt uitgekeerd. De reserves, die bedroegen 787,889,53, zijn vermeerderd met de koerswinst ad 84,535,56 Li en diverse reserveeringen ad 76,659,71 en zijn thans groot 949,084,805 DIENSTWEIGERING. Wegens desertie en dienstweigering stond Vrijdag voor den krijgsraad te Arnhem te reent de dienstweigeraar A. K. Hij werd den lOen December uit het huis van bewaring te Utrecht ontslagen, na 5 maanden gevangenis straf te hebben ondergaan wegens dienstwei gering, en is toen niet naar zijn korps ge gaan, waarna hij den 17en Januari te Hoo- gezand werd aangehouden. Den 19en Ja nuari heeft hij daarop te Assen in het dépöt- bataljon weer geweigerd de militaire klee ding aan te trekken. Tegen hem werd geëischt wegens desertie een militaire detentie van 3 maanden en we gens dienstweigering een militaire gevange nisstraf van 1 jaar, met ontzegging om te dienen voor den tijd van 5 jaren. VROUWELIJK PERSONEEL. Ook de administratie der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen heeft het aanbod van den Nationalen Vrouwenraad, tot voorziening in werkkrachten ingeval van algeheele mobilisatie aangenomen. In over leg met de plaatselijke Urgentieraden kun nen de plaatsen, welke door vrouwelijke werkkrachten zouden kunnen worden inge nomen, worden vastgesteld door de hoofden der bureaux. Het verbod om volontairs werk zaam te hebben op de kantoren wordt in de ze gevallen buiten werking gesteld, zoodat reeds thans, ter verkrijging van eenige prac- tische oefening, de gelegenheid kan worden gegeven aan volontairs om practisch werk zaam te zijn. Voor den actieven dienst ko men geen vrouwelijke werkkrachten in aan merking. GEEN TANKS. MAAR TREKWERKTUIGEN. ^e Delft zijn goedgeslaagde proeven ge nomen met twee uit Aderika ontvangen 45 P.K. caterpillars, waarmede zware vrachten getrokken kunnen worden, als kanonnen e.d Ten onrechte zijn deze machines onlangs ge noemd als tanks, die bij hen Engelsche leger in gebruik zijn. In Amerika worden de caterpillars tot de landbouwmachines gerekend. De volgende week worden ze afgeleverd aan het leger. UIT SCHOORL. Zaterdagavond gaven het gemengde koor „Onze Duinstem" en het kinderkoor „de klei ne Duinstem" eene openbare uitvoering in de zaal van den heer Timmerman, alhier. Waar beide koren onder de verdienstelijke leiding staan van den heer S. Boon, was te verwachten dat de hoorders bevredigd zouden zijn, en gerust kan worden beweerd, dat aan de hoog gespannen verwachting van 't talrij ke publiek volkomen recht is wedervaren. De uitvoering is tot in 't kleinste geslaagd. Ook de heeren Wijn, Visser en IJspeert uit Alk maar (viool en piano) verdienen den meesten lof en droegen niet 't minste bij om den avond te doen slagen. UIT KOEDIJK. Zaterdagavond vergaderde de Coöperatie ve Boerenleenbank in het lokaal van den heer C. Man, onder leiding van den heer Jb. Keeman. Na opening en lezmg der no tulen, volgt rekening en balans door den kassier. De rekening sloot met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 185.462.54 De balans had als eindcijfer 80.969.69. Aan het daarna uitgebrachte verslag over 191o ontleenen we hetvolgende: Op 31 De cember 1915 had de Bank 99 leden, op 31 December 1916 waren er 106 leden. Bij het begin van hetboekjaar waren er 130 spaar ders, aan het einde van het jaar waren er 139. In 1916 werden verleend 22 nieuwe voorschotten, afgelost 19. zoodat er op 31 December 1916 totaal werd verleend 58 voorschotten. In loopende rekening waren 8 leden. Het salaris van den kassier werd be paald op 300. Na eenige onderlinge besprekingen volgde sluiting van de door 78 leden bezochte ver gadering. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Zaterdagmorgen geraakte de 4-jarige Ja cob Vis alhier achter het huis zijner ouders al spelende te water. Een der buurvrouwen op het hulpgeroep toegeschoten, reikte den kleine een vaarboom toe, doch het knaapje was reeds te ver verwijderd. De bakkersgezel Jan Schoorl. inmiddels aanwezig zag het ernstig gevaar waarin het kind verkeerde en waagde den sprong in het koude nat. Zijn moedige daad werd beloond nog tijdig wist hij het knaapje te vatten en aan de moeder terug te geven. UIT GROOT-SCHEMER. Den 2en Maart werd alhier op feestelijke wijze het 40-jarig ambtsjubileum van het hoofd der school herdacht. Reeds vroeg in den morgen wapperde van tal van woningen de driekleur als blijk van instemming met de zen feestdag. Te 10 uur, toen reeds de gehee- le bevolking voor de feestviering gereed bleek te zijn, werd de heer Ditmars met zijn naaste familiebetrekkingen door het fanfare korps „Christiaan de Wet" van uit zijn met eerepooten, groen en vlaggen getooide wo ning begeleid naar het daarvoor speciaal in gerichte en praertig versierde schoolgebouw, alwaar de jubilaris door het hoofdi der ge meente werd welkom geheeten, waarmede de elkander opvolgende feestnummers een aan vang namen. Allereerst een daarvoor speciaal samengesteld zangnummer, door alle leerlin gen hem toegezongen, waarna hem door de drie verschillende klassen een bloemstuk of bloemen werden aangeboden, alles afgewis seld door de muziek van het fanfarekorps. Terwijl inmiddels de leerlingen ruim schoots werden onthaald, werd den jubilaris vervolgens door oud-leerlingen hulde ge bracht door een toepasselijk lied en hem bij monde van de oud-leerlinge mej. S. Kriek- Schram, namens oud-leerlingen, leerlingen en personeel een stoffelijk bewijs van erken telijkheid in den vorm van een prachtige boe kenkast enz. aangeboden werd. Nadat de jubilaris nog door den oud-leer ling W. Schermerhorn, thans technisch stu dent te Delft, en den burgemeester in passen de bewoordingen was gehuldigd en nadat voor een en ander door den jubilaris en diens oudsten zoon hartelijk dank was be tuigd, hetgeen alles werd afgewisseld door fanfarenummers, had te 12 uur de terugtocht naar de woning plaats. Te 2 uur werd in de school de gelegen heid opengesteld tot persoonlijke felicitatie, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De rij werd geopend door den gemeenteraad en gemeente-ambtenaren, De Burgemeester sprak den jubilaris toe en bood hem namens de gemeente een bewijs van waardeering aan in den vorm van een net gestoffeerde divan, terwijl nog door verschillende sprekers, in het bijzonder door den oud-leerling S Kriek, alhier, van deze gelegenheid gebruik werd gemaakt om hun groote dankbaarheid en hulde te uiten. Te 7 uur werd wederom in het schoollo kaal den jubilaris door het fanfarekorps een serenade gebracht, waarna hem bij monde van den voorzitter, den heer C. Rus, onder treffende bewoordingen een prachtig cadeau werd ter hand gesteld, bestaande in twee bijzonder net afgewerkte fauteuils, waarna, nadat door den jubilaris hartelijk dank werd betuigd en nadat nog verschillende muziek nummers door het korps ten beste waren ge geven, de feestvreugde werd voortgezet in de beidé café's. waar gelegenheid tot dansen be stond, waarvan tot ruim middernacht met de meeste opgewekte stemming werd gebruik gemaakt. VOLKSTUINTJES. Het departement Rotterdam van cte Maat schappij tot Nut van 't Algemeen heeft een request aan den Raad gestuurd, waarin naar aanleiding van de circulaire van den. minis ter van landbouw, om op particuliere gron den tuinbouwproducten te verbouwen, de beschikking wordt gevraagd over 4 a 5 H.A. grond. De bedoeling is daar dan volkstuin tjes te stichten, die tegen een geringe pacht ten bate der gemeente, aan particulieren worden verhuurd. KORTE BERICHTEN. In Gorinchem is ingebroken in het dis tributiebureau. Als verdachte is aangehouden een hoofdagent van politie. Het vermiste geld 2000) is in beslag genomen. Bij het springen op een in beweging zijnde tram in de Sarphatistraat te Amster dam is een man zóó gevallen, dat hij zwaar gewond werd opgenomen. Te Leiden geraakte een knaapje, dat tusschen de rails speelde, bij het rangeeren der Holl. Spoorw. Maatschappij, met het hoofd tusschen de buffers bekneld en werd onmiddellijk gedood. Toen de heer Visschers, oud-burgemees ter van Vessem, Vrijdag op jacht was, trof hem een vol schot uit een geweer van een collega. Zijn toestand is zeer ernstig. Te Goes is geschoten door het raam van een der klassen van de H. B. S. De ko gel doorboorde de ruit en kwam in het pla fond terecht. Buiten werd later nog een aan tal schoten gehoord op korten afstand. De leden van den Veenkolonialen Boe renbond, gevestigd te Veendam, hebben samen nog 300.000 H.L. aardappelen. Te Veendam besloot het gemeentebe stuur het vet en het spek van de regeerings- varkens in te houden en dit in den gemeente winkel verkrijgbaar te stellen op bons. De slagers verwelkten een zeer groot deel er van in worst De voorraad brandstoffen van het ko ninklijk paleis Het Loo is tegen den kostenden prijs ter beschikking gesteld van het gemeen tebestuur ter distributie onder de ingezetenen. De 92-jarige schoenmakersknecht A. van Gooi te 's-Gravenmoer (N'.-B.) is 89 jaar achtereen bij dezelfde familie werkzaam geweest. De paardenkoopman A. V. te Aalbeek- Hulsberg (L.) op wien uit minnenijd een schot werd gelost, is tengevolge daarvan over leden. In een hotel te Rotterdam zijn twee mannen door gasverstikking gestorven en dood op hun bed gevonden. De gaslamp was gezakt. De stoombootdienst AmsterdamBroek in Waterland is hersteld. Een paar motor- booten trachtten de vaart naar Monnikendam open te breken, doch het gelukte niet. Er liep nog wel een paard op het ijs. Door het drogen van kleeren op de ka chel is te Enkhuizen brand ontstaan bij een vrachtrijder. Het huis ging met stal en schuur verloren. Te Gouda is een weduwe er van door gegaan, haar 10 kinderen (4 maanden tot 14 jaar) onverzorgd achterlatende. De goedkoope keuken heeft te Hilver sum zulk een belangstelling, dat de prijzen van het middagmaal reeds zijn gebracht van 15 cent op 12 Li cent per liter. lederen dag worden 360 liter eten klaargemaakt. Het eerste transport smokkelaars is reeds in Veenhuizen (Dr.) ondergebracht, om daar de opgelegde straf te ondergaan. De consigneering der in de infanterie- kazeme te Amersfoort gelegen troepen is, met uitzondering der in de besmette gedeelten ge legerde manschappen, opgeheven. Verloven worden weer verleend. Wegens gebrek aan kolen is de gasfa briek te Vianen stopgezet. Voor den tweeden keer zijn te Schie dam ongeregeldheden voorgevallen. Een verbod van samenscholing is uitgevaardigd Hollanders, die uit België willen te- rugkeeren, worden eerst aldaar geïsoleerd. Na drie weken intemeering zijn thans 26 Hollanders in Zeeuwsch-Vlaanderen aange komen. Het eten was voldoende in kwanti teit, maar niet erg degelijk. Deze week mag 30 pet. van de boter- productie worden uitgevoerd. Voor Kampereilanderhooi werd verle den week betaald van 2832; voor eepste soort binnenhooi van 2326, en voor tweede soort van 1922 per 500 K.G. Door het beperkt worden der voorraden blij ven de prijzen s»t gen. Voor elke 100 deze week uit te voeren versche kipeieren moeten 30 dito beschik baar worden gesteld, waarvan 20 tegen 7 per 100 voor de distributie. Voorloopig zullen van de Maatschapp Nederland geen passagiersschepen naar In- dië vertrekken. De Grotius en Prinses Julia na liggen nog resp. te Falmouth en Suez Tet nieuwe lichtschip ligt te den Hel der klaar, en zal vermoedelijk heden door de sleepbooten „Thames" van Rotterdam en „Simson" van den Helder naar zijn bestem ming worden gesleept. Te Groningen is een werkman door een vallenden stapel hout gedood. Te Veendam is een 16-jarige jongen aan nekkramp overleden. De vischomzet in den Rijksvischhal te IJmuiden bedroeg in de maand Februari 894,922 tegen 1 269,007 in dezelfde maand van het vorig jaar en 1,024 468 in Februari van 1915. In de afgeloopen week kwamen te IJmuiden binnen 7 stoomschepen, tegen 10 in de week tevoren. Uit en naar zee bedroeg dit aantal deze week 16 schepen tegen 15 schepen in de vorige week. In de Rotterdamsche haven zijn in de afgeloopen week 8 schepen binnengekomen, tegen 25 in de voorafgaande week. Het aan tal vertrokken schepen bedroeg 11, tegen 13 Zaterdag hebben de ministers van kolo niën en van marine een bezoek gebracht aan de Jaarbeurs te Utrecht. LOONREGELING SPOORWEGPERSONEEL. Naar wij vernemen, deelde de Minister van Waterstaat aan eene deputatie uit alle vereeni,gingen met S S.-personeel uitge zonderd de Ned Ver en den Bond van Ned Locomotiefpersoneel in eene audiëntie op 23 Februari j.l., mede, dat de spoorweg maatschappijen, die met de nivelleering der loonen bezig zijn, hiermede tegen het najaar hopen gereed te zijn en het in de bedoeling ligt deze nieuwe loonregeling in te voeren en hiermede niet te wachten tot de periodie ke herziening der loonen. MOORD IN DE KAZERNE, 's G RAVE NHAGE, 5 Maart. Heden ochtend is in de Alexanderkazeme de ad judant-onderofficier der cavalerie G. ver moord in 'idiens kamer gevonden. Vermoed wordt dat de moord gisterenmiddag heeft plaats gehad G. had namelijk Zondags dienst. Hij gebruikte omstreeks één uur nog in de kazerne het middagmaal, doch ont brak ten halfzes op het appèl. Op dat tijd stip vond men zijn kamerdeur gesloten, iets waaraan geen bijzondere aandacht werd gewijd. Hedenochtend vond de oppas ser van G. de deur nog gesloten. Na met een tweeden sleutel de deur te hebben ge opend, trof men in de kamer aan het zwaar verminkte lijk van G. Blijkbaar met een HET WITTE HUIS.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2