Zitting fan den Keurlngsraad. ONDERWIJS I. Prins Az., Bierkade 11. MILITIE. MUNDIG, den 12e» Haait 1917 DINSDAG, fa 13e» Maart 1917 WOENSDAG, den Hen Maart 1917 BONDEkDAG. dan 15e» Haart 1917 VSIJDAG, den 18e» Maart 1917 WOENSDAG, dea 9 Mei 1917, li pook waren voorhoofd en neus verbrijzeld en met een tafelmesje was de hals doorge sneden. Vermoed wordt dat diefstal de drijfveer is geweest van de misdaad, welke, naar uit verschillende omstandigheden valt af te leiden, niet door één persoon is ge pleegd. Vermist wordt o.a. de sleutel van de brandkast, waarin G. cantinegelden be waarde. STAATSRAAD HUB ER. 's-G RAVE NH AGE, 5 Maart. In den ouderdom van 74 jaar is overleden staats raad Mr. U. H. Huber, sedert 1891 lid vil den Raad van State, oud statenlid voor Friesland en oud-kamerlid voor Dokkum. ZAADTEELT. 's-CRAVENHAGE, 5 Maart. De Rijks commissie van toezicht op de vereeniging ZaadGentrale, de aandacht van zaad- en groentenkweekers vestigende op de groote moeilijkheden, welke naar het zich laat aan zien het volgende jaar zullen worden on dervonden bij den aanvoer van verschillen de groentenzadui, die in normale tijden uit het buitenland worden betrokken, met name andijviezaad, wortelenzaad, kropslazaad, posteleinzaad, preizaad, cichoreizaad, enz., wekt de kweekers op zooveel mogelijk voor teelt van deze zaden in eigen land zorg te dragen. STADSNIEUWS. ONDERZEEëR VERTROKKEN. Vanmorgen kwart na elf is de onderzee- sche mijnen-legger, die hier geruimen tijd eerst als geïnterneerd, daarna als Neder: landsch eigendom in de loods bij het afge sneden kanaalvak heeft gelegen, naar den Helder overgebracht. Het was een zeldzaam gezicht, zoo'n grijs zeespook in het binnenwater. Ongedurig liet het een schraal luchtfluitje hooren en toen eindelijk de spoorbrug geopend werd, ging het met eigen kracht er vandoor, bemand door de Nederlandsche marine, terwijl van den staart de Nederlandsche vlag wapperde. Hoe klein en rank de boot op zich zelf ook leek, de massieve, zware commando-toren wees op hetgeen men slechts zag en het geen men beneden den waterspiegel niet zag. De loods bij het afgesneden Kanaalvak is nu dus vrij gekomen, waarschijnlijk zal ze echter eerdaags de, bij Walcheren ge strande, Duitschen U-boot te herbergen krij gen. HET WEER. De plotseling wederom ingetreden vorst, welke ons gisteren letterlijk overviel, zal bij menigeen de bange vraag hebben doen rijzen of een „ijsperiode" als die. welke we eenige weken geleden gehad hebben, zich in de Len- te-maand zal gaan herhalen. We hebben om deze begrijpelijke nieuwsgierigheid eeniger- mate te bevredigen, ons weer tot onzen be proefden weerdeskundige gewend. Hij deelde ons het volgende mede „De situatie is wintersch, het eind-Januari- hoog ligt over de Oostzee en een snerpende Baltische luchtstroom brengt voor Maart groote kou in een groot deel van Europa. Ook wij moeten er weer van lustenin verband met depressies ten Zuiden van ons land is de lucht hier echter meest grauw. De nachttem- peratuur ligt voorloopig beneden het vries punt, terwijl er overdag in't algemeen een paar graden dooi heerscht. Er kan wat sneeuw vallen." ZANGWEDSTRIJD. Door het üubbelmannenkwartet „Onder Ons" alhier, onder leiding van den heer A. J. Dirkzen, zal wooden deelgenomen aan den op 25 Maart te Zaandam te houden nationalen zangwedstrijd. AARDAPPELEN. Heden zijn 5 wagons aardappelen 50.000 K.G. voor de consumptie te Alk maar aangekomen. Men deelt ons mede, dat deze aardappelen van zeer goede kwaliteit zijn. KENNEMER SPORTCLUB. De Kennemer Sportclub zal op 17 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) en op 28 Mei (2e Pink sterdag) draverijen lange baan doen houden. VOETBAL. AlcmariaR. C. H. 11. Gisteren is gebleken, dat R. C. H. voor onze stadgeooten een goede tegenpartij was. De uitslag 11 geeft vrijwel de verhouding weer. Alcmaria had twee invallers voor de vleugelspelers. Jammer was het ook, dat de straffe wind aan het spel zooveel afbreuk deed. Vóór de rust, met wind mee, was Alcmaria over 't geheel stèrkej-. Wel leidde de rechts buiten van R. C. H. eenige gevaarlijke uit vallen, maar de verdediging was er om ze te keeren. Bij een aanval van Alcmaria kreeg de linksbuiten den bal vrij en gaf met een zacht, doch goed geplaatst schot Alcmaria de leiding. Dat gaf moed. Ook de rechtsbin nen maakte een doelpunt, doch dat werd we gens buitenspel niet toegekend. Even daarna maakte de rechtsbuiten van R. C. H. na snel opbrengen, met een onhoudbaar schot den stand gelijk. Rust 11. Na de rust flhd R. C. H. 't voordeel van den wind. Ze was dan ook dadelijk sterker, doch kon 't niet tot doelpunten brengen. Een hard schot van haar rechtsbinnen ketste te gen de bovenlat. De rechtervleugel van Alc maria verplaatste telkens het spel, doch ook zonder resultaat. Even voor 't einde miste de Alcmaria-rechtsbuiten nog een mooie kans. Toen tijd gefloten werd was de stand nog gelijk: 1—-1. R. C, H. heeft een goeden indruk gemaakt. Een elftal van harde werkers met als uitblin kers rechtsbuiten en linksachter. Voorhoede combineerde aardig. Keeper was onzeker, t Alcmaria-spel vrij goed. De rechtsbinnen bleek het nog niet verleerd te zijn. Rechtsbui ten beter op zijn oude plaats. Scheidsrechter goed. Alcmaria II ging met 8 man naar Hoorn en verloor tegen „Sport" aldaar met 62. Rust 2—2. 625*7 BELGISCH TOONEELG'EZELSCHAP ROSSENBACKER. Het Belgisch tooneelgezelschap van den heer Rossenbacker alhier, organiseert Zater dagavond a.s. in het lokaal van den heer W. Mooy aan de Koorstraat een volkskunst avond. De avond wordt gevuld door zang en voordrachten, mede wordt een blijspel gege ven, terwijl de avond besloten wordt met een drama in één bedrijf over drankellende. FEESTAVOND DAGERAAD. Zaterdag heeft de vereeniging de Dage raad een feestavondje gehouden in het ge bouw Voorwaarts. De zaal was goed bezet. De heeren B. C. Loevens en B. Velleman (ca baretzanger) wisten stemming onder de aan wezigen te brengen en te houden door ver schillende voordrachten en liederen, welke op de piano zeer verdienstelijk werden begeleid door den heer Groebe. Verschillende voorwer pen werden gretig onder de aanwezigen ten bate der vereeniging verkocht. BOND TOT BESCHERMING VAN DEN TREKHOND. Zondagnamiddag 3 uur vergaderde de af- deeling Alkmaar van den Bond tot bescher ming van den trekhond in Nederland. De voorzitter opende de matig bezochte vergadering en deed mededeeling dat het plan om een concurs te houden tijdens de landbouwtentoonstelling in het vorig jaar, niet kon verwezenlijkt worden, daar bekend was dat het Rijk een deel der beste honden zou onteigenen. Hij sprak de hoop uit, dat het concours dit jaar zou gehouden kunnen worden. Daarna had' de uitreiking plaats van stam- boomen aan die eigenaren wier honden in het Ned. Trekhondenstamboek waren inge schreven. De bespreking tot verkrijging van een goed en goedkoop voeder voor honden lokte eenige bespreking uit. Zoo achtte de een een goedkoope broodsoort, de ander het ver strekken van goedkoop maïs- of gerstemeel het beste. Besloten \yerd een oproep in de plaatselijke bladen te plaatsen aan alle trek hondeneigenaren, onverschillig of zij lid zijn of niet, om zich op te geven vóór 15 Maart bij den secretaris der afdeeling, waarna bij genoegzame aanvrage het bestuur pogingen in het werk zal stellen dit voeder te ver strekken. Hierna had de verloting plaats van 3 jonge honden. Hoewel een 4-tal vermeld stond, bleek een der bezitters van een nest geen twee te kunnen afstaan. Niettegenstaan de de verloting gratis geschiedde onder die leden, die ter vergadering aanwezig waren, werden de navolgende bepalingen gesteld, die de winners bij contract moesten onder teekenen: Indien de bezitter zich van zijn hond wil ontdoen voordat de leeftijd van 12 maanden is bereikt, mist hij het recht om vergoeding te eischen. Nadat de hond den ouderdom van 12 maanden bereikt heeft, is het bestuur gerechtigd dit naar beider goed- vingen af te handelen. Uit de eerste worp heeft de afdeeling het recht op de eerste keur teef der jongen, na deze zijn èn hond èn jon gen het eigendom van den winner, ook heeft het bestuur het recht den bezitter te contro leeren en bij niet goede behandeling van den hond het recht hem dezen te onteigenen. Winners werden de heeren N. Oudeman en J. Dijkman, beiden alhier, en J. de Goede te Rustenburg. Met dank aan de leden sloot de voorzitter de vergadering. INGEKOMEN PERSONEN. W. C. Rentenaar, N.H., z., Kamemelks- buurt 24, Nieuwe Niedorp. J. Schouten, R.K., bakkersknecht, Huigbrouwerstraat 14, Oudorp. A. Dol, N.H., z., Scharloo 10, Winkel. B. Bakker, N.H., aienstbode, Eg- mondermeer 13, Heerhugowaard. C. van Truijen, N.H., banketbakker, Nieuwpoorts- laan 153, Zuid- en Noord-Schermer. C. M. Booij, N H., notarisklerk, Snaarmanslaan 153, Zuidbroek. A. E. H. van Mierlo, R.K., z., Achterstraat 37, Pannerden. *P. Groenveld, G.K., rijksklerk dir. bel., Zeglis 2e dwarsstraat 3, Roosendaal en Nispen. C Stoel, N.H., z., Baanstraat 9, Antwerpen W. van Emmerik, R.K., dienstbode, Ver dronkenoord 44, Noordwijkerhout. M Deen, R.K., slager, Oudegracht 229, Benue- broek. L. Molijn, N.H., kantoorbediende, Oudegracht 134, Hoorn. H. M. A. Kaag, R.K., apoth.-ass., Mient 11, Hoorn G. van der Laan, N.H., dienstbode, Kennemer- straatweg 2, Leeuwarden. C. Kramer, N.H., loodgieter, Laat 8, Amsterdam. M G. van Kessel, R.K., z., Laat 102, Roermond S. Siemensma, R.K., timmerman, Keizer straat 22, Amsterdam. A. Klootwijk, N.H., agent van politie, Zegl'is 2e dwars straat, Rotterdam. A. S. F. Mosk, N.H., barbier, Spoorstraat 29, Beverwijk. C. Be- dijn, N.H., onderwijzer, Ged. Nieuwesloot 11, Koudum. A. Wijker, O.R., dienstbode, Zijdam 7, Egmond aan Zee. J. Voortman, R.K., visscher, Fnidsen 79, Edam. L. Ju- pijn, N.H., smederij, Marienlaan 1, Hens broek. L. J. Bosch, geen, z.. Stationstraat 3, Amsterdam. G. Veldkamp, N.H., procuratiehouder. Oosterstraat 19, Schagen. G. J. C. Denijs, N.H., banketbakker, Doe lenstraat 3, Amsterdam. D. Koetsier, N.H., zadelmaker. Keizerstraat 25, Utrecht. E. Ooteman, R.K., z., St. Annastraat 11, Grootebroek. H. A. van Veeren, N.H., z., Oudegracht 22a, Amsterdam. T. van den Berg, N H., ass.-huish., Stationstraat 17a, Berkhout. R. D. A. M. Peet;Van den Brink, R.K., z., Fnidsen 119, Laren. C. Dekker, R.K., dienstb., Fabrieksweg 1, War- menhuizen. C. Beemsterboer, R.K., dienst bode, Westdijk 9, Limmen. H. H. Meijer, H.L., boekdrukker, Lindenlaan 27, Amster dam. J. van den Berg, N.H., barbier, St. Annastraat 7, Haarlem. I. Lameris, N.H., ass.-apoth., Verdronkenoord 121, Gronin gen M. P. van Heijningen, G.K., z., Ca- beljoustraat 1, Amerika. C. M. L. en M Homborg, R.K., z., Verdronkenoord 24a, Beverwijk. N. Wipprecht, N.H., dienstb., Noorderkade 68, Purmerena. E. Docter, winkeljuffr., Vamebroek 32, Heiloo. W van der Meer. N.H., z., Lindenlaan 29, Er- melo. H. Wagemakers, geen, z., Fnidsen 86, Duitschland. M. OudesGovers, N.H., z., Magdalenenstraat 6, Heiloo W. Klaver, N H., werkman, Overdiestraat 15, Helder. D. E. Heckman, N.H., huishoud ster, Nassaulaan 51, Amsterdam. G. Har- tog Acda, R.K., z, Wildemanstraat 27, Am- sterdam. D. Kuijper, N.H., tuinder, Om val 35, Wormerveer. A. M. de Jong, R.K., dienstb., Prins Hendrikstraat 18, Schermer- nom. B. T. van Mastrigt—de Vries, R.K., z., Van der Woudestraat 3, Sneek. G. de Vries, N.H., sigarenmaker, Keizerstraat 22, St. Pancras. J. Kamper, G.K., dienstb., Heerenstraat 5, Urk. *H. Donkersloot, H.A., brievenbesteller, Verl. Landstraat 1, Helder. C. M. Wolf, N.H., z., Snaarmans laan 117, Leeuwarden. M. C. van der Helm, R.K., liefdezuster, Emmastraat 12, Delft. T. J. Heijne, R.K., winkelbediende, Fnidsen 103, Schagen. W. Femhout, G.K., dienstb., Stationsweg 100, Hoorn.T. Hop, N.H., huishoudster, Laat 48, de Rijp. A Koning, N.H., huisschilder, Stuartstraat 44, Haarlem. K. Tromp, R.K., dienstb., Wes- terweg 60, Egmond-Binnen. M. de Sain, R.K., bloemist, Ritsevoort 25, Bussum. A. Pieper, N.H., betonwerker, Bierkade 13, Duitschland. G. van Eldert, R.K., winkel juffr., Boterstraat la, Oost en West Sou burg. A. C. Ransijn, R.K., z., Verdronken oord 15, Berkhout. H. Boode, N.H., ar beider, Schelphoek 9, Amsterdam. A Klinkhamer, N.H., smid, Kooltuin 9, Broek op Langendijk. J. Droge, R.K., letterzet ter, Zijdam 3, Leeuwarden. W. A. Moser, R.K., banketbakker, Uitenboschstraat 29, Am- terdam. L. W. F. Dirkzen, H.A.. kan toorbediende, Clarissenbuurt 35, Amster dam. E. Bekker, N.H., meubelmaker, Tuinstraat 36, Amsterdam. J. G. Huigen, N.H., dienstb., Hekelstraat 19, Helder. L. J. P. Kemp, N.H., smid, St. Annastraat 12, Arnhem. H. Bom, N.H., timmerman, Raaksje 18, Haarlem. BOEKAANKONDIGING. NEDERLANDSCHE BOND VOOR ZUIGELINGENBESCHEMING. Deze bond heeft bij den heer J. van Boek hoven te Utrecht doen uitgeven 'een „Gids voor de Zuigelingenbescherming", tevens tweede jaarboekje. In het boekje is opgenomen een tabel van de zuigelingensterfte in een 27-tal landen, waaruit blijkt, dat Nederland geen slecht fi guur maakt, maar toch nog lang niet boven aan staat. Verder bevat het nog verschillende tabellen, een lijst van de toegetreden veree- nigingen (50, w. o. de N.Holl. Vereen. „Het Witte Kruis") en een lijst van de personeele leden. Voorts verschillende werken voor moeders, een lijst van philantropische ver- eenigingen, die werkzaam zijn op het terrein van den Bond en een artikel „De practijk der Zuigelingenbescherming' Aan het slot van den Gids (die gratis ver krijgbaar is bij den Bondssecretaris, den heer J. H. G. Carsstens, kinderarts te Utrecht, Achter St. Pieter 8) vindt men een opgave van in de laatste 15 jaren in ons land ver schenen literatuur over zuigelingensterfte en zuigelingenbescherming, van welke geschrif ten vele kosteloos ter inzage zijn bij den se cretaris. in Boekhouden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 229. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR maakt bekend, dat de keurings- raad voor de mgeschrevenen voor de Militié, lichting 1918, dezer gemeente, zitting zal houden te ALKMAAR ten stadhuize, telkens des voormiddags te 9 uur, op voor de volgnummers 1 tot en mot 48 van het alphabetisch register, op voor de volgnummers 49 tot ai met 96, op voor de volgnummers 97 tot en met 144, op voor de volgnummers 145 tot en met 192, op voor de overige volgnummers, terwijl bovendien op des voormiddags te 9 uur, nog eene ZIT TING zal worden gehouden voor afdoening der zaken, welker behandeling niet is afge- loopen Omtrent den KEURINGSRAAD gelden de hieronder vermelde bepalingen: TAAK VAN DEN KEURINGSRAAD. Behalve in de hierna te noemen uitzonde ringsgevallen geschieden voor den Keurings- raad de meting en het geneeskundig onder zoek naar de geschiktheid voor den dienst. Ongeschikt voor den dienst worden ge acht: lo. zij, die kleiner zijn dan 1.55 M.; 2o. zij, die lijden aan of behept zijn met een der ziekten of gebreken, vermeld op eene bij Koninklijk besluit vastgestelde lijst. Alleen zij, die bij de meting blijken de ver- etschte lichaamslengte te bezitten, worden onderworpen aan het geneeskundig onder zoek. De uitspraken van den Keuringsraad wor- 'den in het openbaar medegedeeld. WIE VOOR DEN KEURINGSRAAD MOETEN VERSCHIJNEN. Voor den Keuringsraad moet in het alge meen verschijnen ieder ingeschrevene, 'die niet bij onherroepelijk geworden uitspraak van den dienst voorgoed of tijdelijk vrijge steld dan wel voorgoed of voorloopig uitge sloten is. Onherroepelijk is een uitspraak tot vrijstelling of uitsluiting eerst, wanneer te gen de uitspraak geen bezwaar ingebracht of beroep ingesteld is binnen den daarvoor bij de wet gestelden termijn of de uitspraak bij de eindbeslissing is gehandhaafd. Hij, die voor den Keuringsraad moet ver schijnen, is verplicht zich aldaar aan een on derzoek naar zijn lichaamslengte en, zoo noodig, aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen. Hij kan echter aan den Com missaris der Koningin in de provincie het verzoek doen om het onderzoek voor een ande ren K'urtngsraad te ondergaan. Dit verzoek kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. Het verzoek moet door den ingeschrevene zelf worden gedaan, met rede nen omkleed en onder nauwkeurige opgave van adres, alsmede van de plaats waar hij verlangt te worden gekeurd. Het staat den ingeschrevene vrij bij de .-.eurmg eene geneeskundige verklaring om trent de lichaamsgesteldheid over te leggen, opdat de keurende geneesbeeren daarmede re kening kunnen houden. WIE NIET VOOR DEN KEURINGS RAAD BEHOEVEN TE VERSCHIJNEN, Voor den Keuringsraad behoeven niet te verschijnen de ingeschrevenen die in vrijwil- ligen militairen dienst zijn, en verder: lo. die doen blijken door ziekte of gebre ken tot die verschijning buiten staat te zijn; De hier bedoelde ingeschrevenen worden onderzocht op de plaats, waar zij zich bevin den, mits deze binnen het Rijk gelegen is; zij zijn verplicht zich aan dit onderzoek te on derwerpen; 2o. die zich in verzekerde bewaring bevin den of die verpleegd worden in een rijks werkinrichting, een rijksopvoedingsgesticht of een tuchtschool; Voor het onderzoek van deze categorie van ingeschrevenen gelden dezelfde bepalin gen als voor de categorie onder lo. vermeld; 3o. die verpleegd worden in een krankzin nigen-, idioten-, doofstommen- of blindenge- sticht; Voor deze ingeschrevenen wordt door de bestuurders der gestichten eene geneeskun dige verklaring overgelegd; 4o. die hun beroep maken van de buiten- landsche zeevaart of van de zeevisscherij bui tenslands. Deze ingeschrevenen kunnen, zoo zij keu ring ^nschen, zich hetzij voor den Keurings raad aan het onderzoek onderwerpen, hetzij 12 Maart tot het ondergaan van dit onder zoek aanmelden bij den Plaatselijke- of Gar nizoenscommandant in een garnizoen te hun ner keuze, waar een officier van gezondheid is, of bij den commandant der Afdeeling Ma riniers te Rotterdam. Bij deze aanmelding, die op een werkdag des voormiddags negen uur moet geschieden, moet de ingeschrevene zijn bewijs van inschrijving voor de militie medebrengen en ten genoegen van den Com mandant hetzij schriftelijk, hetzij mondeling worden gedaan. 5o. die woonplaats hebben of verblijf hou den in het buitenland. Deze ingeschrevenen kunnen niettemin, zoo zij keuring wenschen, zich bij den Keurings raad aan het onderzode onderwerpen. Zij kun nen bovendien op de hiervoren aangegeven wijze verzoeken om het onderzoek voor een an deren Keuringsraad te ondergaan. Voor zooveel deze ingeschrevenen echter door ziekte of gebreken buiten staat zijn voor den Keuringsraad te verschijnen, kunnen zij volstaan met bij den Keuringsraad vóór de sluiting zijner zitting in te zenden eene na 1 Maart afgegeven verklaring, waaruit blijkt: a. dat de ingeschrevene met geslachts naam, voornamen en leeftijd aan te duiden wegens ziekte of gebreken buiten staat is voor den Keuringsraad te verschijnen b. dat de ingeschrevene door hen, die de verklaring hebben afgegeven, ongeschikt voor den dienst wordt geoordeeld; c. de aard en de graad van de ziekte of van het gebrek, op grond waarvan de onge schiktheid aanwezig wordt geacht, zoomede, de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekening dragen van twee geneeskundigen, die ter plaatse van afgifte bevoegd zijn tot uitoefe ning van de genees- en heelkunde. In de Ne derlandsche koloniën mag de verklaring door enkel dokters-djawa echter alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse geen ander geneeskundige is, en mag zij door een dokter- djawa met een ander geneeskundige alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse niet meer dan één ander geneeskundige is. De handteekeningen van hen, die de verklaring hebben afgegeven, moeten behoorlijk voor echt zijn verklaard, onder bijvoeging, dat zij, door wie de handteekeningen zijn gesteld, ter plaatse bevoegd zijn tot uitoefening van de genees- en heelkunde, dan wel dokters-djawa zijn. Zoo het stuk is onderteekend door een dokter-djawa, of mede-onderteekend door een dokter-djawa, moet bovendien blijken, welk van de hiervoren bedoelde gevallen aanwezig is. STRAFBEPALINGEN. De ingeschrevene, die verplicht is voor den Keuringsraad te verschijnen en niet op de daarvoor aangewezen plaats of tijd verschijnt of die, aldaar verschenen zijnde, zich niet aan de meting of aan het geneeskundig onderzoek onderwerpt, alsmede de ingeschrevene, die moet worden onderzocht op de plaats, waar hij zich bevindt, en zich niet onderwerpt aan de meting of het geneeskundig onderzoek, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden. Pleegt hij het feit opzettelijk, dan wordt hij gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee maan den of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. Er bestaat geene gelegenheid tot het'aan vragen van herkeuring. INDEELING BIJ DE ZEEMILITIE OF BIJl EEN DER KORPSEN VAN HET LEGER. De voorzitter van den Keuringsraad verza melt tijdens de zitting gegevens omtrent die indeeling. In verband hiermede staat het den inge schrevene vrij alsdan aan dien Voorzitter me de te deelen, of hij zou wenschen te worden bestemd voor de zeemilitie, voor een bereden korps of voer de administratietroepen en ook aan welk korps of garnizoen hij zich anders gaarne zou zien toegewezen. Ook kan de in geschrevene den Voorzitter een schriftelijke verklaring ter hand stellen, ten bewijze, dat hij voor eenig vak of eenigen arbeid bijzonde re geschiktheid bezit. Zij, die zich opgeven voor de Zeemilitie kunnen bovendien opgeven wanneer' zij het liefst zouden worden ingelijfd, in het tijdvak van 3—5 September of van 10—12 Decem ber 1917. Alkmaar, 5 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. 5 4 4 3 5 5 5 4i Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obi. 4J BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top. S. Fé C. v. g. A Baltimore Ohio Certif. v.A. Denv. R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans, City South Railw. Cy. g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A, N^York Ont. Western A. Norf. West. Cert. g<ew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South. RIw. Vot. Tr. Gew. A, Union Pac, Raiir. Cy. C. g. A. Rremleledfting«n. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—J. Qemeente-Crediet 1 BELG1E. Antwerpen 1887 2è 102 1001/* 935/8 1 827/g 721/» 60 998/» 998/* 391/s 751/s 72 V» 64V» 61II» 568/s 92 1021/, 103'» 188 224 234 181 143i 281/» 717/s 85% 210 196 2481/, 415 215 480 335V, 103 1036/s 100'/, 99'/* 76% 147/, 261/, 22i/». 93 261/b 139 1041/, 97 102 100'/* 93i/, 72 Vi 60i» 997/8 997/8 391/s 611/* 61 63 618/» AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LAN DBO U WCREDIET, Voordam C 13. Koers van Staatsleeningen. 3 Mrt. 5 Mrt. NEDERLAND. pCt. Oblig. N.W.S. van 500/1000 dito dito dito dito f 1000. Oblig. dito dito dito dito dito Ned.-lnd. 1915 f 1000.— dito 1916 f 1000. BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel vrije Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 Iwangorod Dombr. GR. 625 Nicolai Spw. 100 Geconsol. GR. 625 Rothschild (consols) GR. 625 Hope en Co 1889-'90 GR. 625 6e Emissie, 1894. GR. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeente lijke Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnstellingen. Amsterdamsche Bank A Nederl.-Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handei-Mlj. C. v. A. Rotterd. Bankv. Aand. Industriëele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car 8t Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. St. Steel Corp. C. g. A. Mijnbou w-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. id. Pref. A. Redjang—Lebong A. Cultuurondern. Handelsver. en Handels vennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Gec. Hol!. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Sum. PalembangPetr.M/j.afgest. A. BUITENLAND. New Schibaieff Petr. Cy. Crt. gew. A. ld. ld. Crt. Pref. A. Orion Petrol. Mij. A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Deli-Batavia Rubber Mij Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Holl. Stoomboot Mij. Aand. Kon. Holl. Lloyd, Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Mere Marine Cy. afg. A Int Mere. Marine afg. pr. A. Int. Merc. Mar. Sink Fund Gd. 6 Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant C. v. A. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. OW. 5 1031/, 225 182 172 69 60 V, 1061/g 291/s 738/8 851/, 485 421 1698/» 2161/, 485 103 lOiVis 15»^ 27 223/* 78/* 257/, 139 Mededeelingen. Nederlandsche Staats fondsen prijshoudend. Russische staatsfond sen onveranderd. Mijnen zonder affaire. Cul turen vast. Oliewaarden beter voor Koninklij ke. Rubberwaarden vast voor Amsterdam Rubber. Scheepvaartaandeelen in willige stemming. Tabakken zonder affaire. Amerika beter. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 5 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 6 Maart. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 778.1 te Haparanda. De laagste stand van den barometer 748.4 te Vlissingen. VERWACHTING. Matige tot krachtige oostelijke tot zuid oostelijke wind, meest zwaarbewolkt, weinig of geen sneeuw, matige tot lichte vorst in het Noorden; in het Zuiden meer kans op sneeuw, temperatuur om het vriespunt. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 3 Maart. Johannes Jozef, z. van Petrus Adri- anus Peperkamp en Anna Kuilboer. Gerardus, z. van Willem Bra- keuhoff en Margaretha Johanna Hopman. Gerarda, d. van Adria- nus van de Pol en Grietje Fraij. 4 Maart. Anna Wilhelmina, d. van Johannes Taman en Clasina Petronella Ban ning. Jan Anthonij, z. van Si mon Visser en Catharina Anthonia Pieterse. 5 Maart. Bauke, z. van Wouter Faber en Fettje Gaastra. OVERLEDEN: 3 Maart. Aaltje Derogee, 6 maanden. Laurentius Zonneveld, 79 jaar. 4 Maart. Jan van den Berg, 9 maanden. 4 4 4 4 4 605/8 62 "s 623/» 169 683/» 591/s 105 211/, 33 145 23T 249 347 191 153 508 441/s 411/3 73 48 229 162 1698/» 182 219 409 1Ó61/4 483 1 68s/4 77/b 25s/» 62 63 Va 22 U33/* 240 255 345 156 510 46 48 234 165 1691/, 182 218 402 268/»

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 3