DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 63 Honderd en negentiende Jaargang. 1317. DONDERDAG 15 MAART. FEUILLETON. Uitbetaling vergoedingen wegens kostwinnerschap. NEDERLAND. iriis per 3 maanden f 1—, fr. o. post f 1.25. Adyertentiepriisi2i ct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieyen fr. N. V. Boek- en Handelsdrokkerij y.h. HERIÏls. COSTER 5 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 15 Maart. Een telegram van het St. Petersburger te- legraafagentschap, overgeseind door het Wolffbureau, meldt, dat te St. Petersburg een revolutie is uitgebroken. Alle ministers zijn gevangen genomen, een uitvoerend comi té van 12 Doemaleden heeft de macht in han den. Het garnizoen der hoofdstad, 30.000 man, vereenigde zich met de revolutionnairen. De Doema-afgevaardigde Engelhardt is tot commandant van St. Petersburg benoemd. Op den derden dag was de orde hersteld. Zoo is er dus een tipje opgelicht van het onzichtbare, maar toch ondoordringbare gor dijn, dat Rusland sinds eenige dagen van de buitenwereld heeft afgesloten. In de allereerste plaats denkt men bij het lezen van bovenstaande mededeelingen aan de historische woorden in de Junidagen van 1848 te Parijs gesproken. „Dit is een opstand" had toen de koning gezegd, waarop hem geantwoord was: „neen, sire, dit is een omwenteling." Men heeft het aanvankelijk willen doen voorkomen, dat hetgeen er te St. Petersburg was geschied, niet meer -dan een plaatselijke opstand was, onlusten van geringen omvang en slechts van zeer tijdelijken aard. Spoedig zoo heette het was. de rust hersteld, konden de maatregelen worden genomen, waardoor in het plotseling ontstane tekort van levensmiddelen werd voorzien. Maar nadere berichten, niet van Engel- 6chen, doch van Duitschen oorsprong, boden een geheel anderen blik op de toestanden. Zij gaven den indruk, dat de gebeurtenissen van veel ernstiger aard waren, dan ze aanvanke lijk werden voorgesteld. Niet maar voedsel- relletjes, doch hongeronlusten waren er voor gekomen, waaraan blijkbaar politieke beteeke- nis niet kon worden gezegd. Het „blijkbaar" is door nadere berichten tot werkelijkheid ge worden. Er is een zitting van de, Doema (de volks vertegenwoordiging) gehouden, waarin de president heeft verklaard, dat de hongeron lusten in St. Petersburg en in de provincie zulke afmetingen hadden aangenómen, dat van een direct gevaar voor het land moest worden gesproken. Een buitengewone bijeen komst werd gehouden, maar men kon er niet komen tot het uitbrengen van een geruststel lende verklaring. Een Doema-lid moet daarop per speciale koerier aan het hoofdkwartier van den Tsaar den eisch gesteld hebben hét ministerie te ontslaan en een nieuw kabinet te vormen uit leden, die het vertrouwen des volks genoten en door de Doema werden goedgekeurd.- Het gevolg is geweest, dat de zittingen van Doema en Rijksraad werden verdaagd. Weer zijn de straten van St. Petersburg het tooneel van revolutionnaire daden gewor den. Men heeft niet alleen geroepen om Dokter Stillfried Roman naar het Duitsch van DORA DUNCKE& 20) „Ik geloof niet dat mijn instinct mij be driegt juffrouw Hill, als het mij zegt, dat alle mannen, op enkele uitzonderingen na, of ze het bekennen willen of niet, er gezworen vij anden van zijn, dat een vrouw ernstig een be roep uitoefent." Gustava glimlachte fijntjes. „Dus, dat was de reden, gij sluwerdZoo veel raffinement had ik niet bij u gezocht. Maar zou u werkelijk gelijk hebben? Zouden de mannen werkelijk zoo kleingeestig zijn?" „Waarom dat kleingeestig te noemen, juf frouw Hill? De mannen hebben misschien van hun standpunt volkomen gelijk. Zij heb ben eeuwenlang bewezen of ten minste willen bewijzen, dat zij de heeren der schepping zijn Wij moeten nog eerst het bewijs leveren, dat wijt in staat zijn, hun werk evengoed te doen. Maar eigenlijk wilde ik daarop niet komen. Niet op de mogelijke jalouzie der mannen, dat de vrouw studeert voor haar brood, niet op de in den schoot der tijd Sluimerende concuren- tie. Ik bedoel veeleer ditde man is eeuwen lang gewend, in de vrouw slechts de vrouw te zien op het gevaar af jegens ons geslacht zeer onbeleefd te schijnen in de vrouw slechts de nul te zien, die het aanhangsel van hem, de eenheid is, de nul, die door hem als eenheid pas een meetellende factor wordt. Juist ter wille van deze afhankelijkheid is de man de vrouw genegen. Ik vrees, dat zij in zijn oogrn minder beminnenswaard wordt, wanneer zij zich als een cijfer van gelijke waarde naast hem plaatst." Gertrude Kleemann meende geheel in het „brood," maar ook om „vrede." Teekenend schijnt het, dat er voor het gebouw van het Engelsche gezantschap hevige opstootjes plaats hadden en dat daar tal van vensterrui ten werden ingeworpen. En nadere berichten zeggen, dat de revolu tie zich ook tot Moskou en de steden van mid den-Rusland heeft uitgebreid. Gegeven de berichten welke er uit de andere deelen van het Russische rijk kwamen, is dit geenszins onwaarschijnlijk. De Roeskoje Slowo schreef onlangs: „De Duitschers, Franschen, Engelschen kunnen alleen door organisatie, discipline, inspanning van alle krachten, intensief handelen, be staan. De Russen zij zijn het eenige volk in de wereld, dat zich in alles systeemloosheid, onvastberadenheid, verspilling der krachten, desorganisatie kan veroorloven. Had er in Duitschland ook slechts korten tijd zulk een chaos en zulk een desorganisatie bestaan, zooals deze bij ons in Rusland reeds gewoon zijn, dan zou het allang te gronde zijn ge gaan." Thans is het lankmoedige Russische volk in verzet gekomen. En daarbij hebben de mi litaire troepen van de hoofdstad zich aan zijn zijde geschaard. Spoedig heeft de revolutie haar beslag gekregen, meldt het telegram!. Maar welke toestand er uit geboren is, daar omtrent is op het oogenblik, waarop wij dit schrijven, nog niets bekend. Het is dan ook nu nog niet het juiste tijd stip, om vast ie stellen, welken invloed de re volutie op den oorlog kan hebben. Men tast nog heelemaal in het duister. Het kan best zijn, dat het Russische volk, oorlogsmoede, den zwaren krijgsbijl neerlegt Het is echter ook mogelijk, dat de oorlog intensiever en be-N ter georganiseerd zal worden, voortgezet. Toch komt de conferentie der geallieerden, te St. Petersburg onlangs gehouden, thans in eenigszins eigenaardig licht. Vermoedelijk zullen de gebeurtenissen in Rusland vooral den Franschen minister-pre sident Briand onaangenaam "zijn, daar zijn ministerie niet zoo heel vast staat. Reeds heeft de minister van oorlog, generaal Lyau- fey, in incidenten, voorgevallen bij de bespre king van den vliegdienst in de Kamer, aan leiding gevonden om zijn ontslag te nemen. Het Nederlandsche stoomschip La Campi- ne van de Amer. Petroleum Company te Rot terdam, is getorpilleerd. Ook een Ameri- kaansch schip de Algonquin is tot zinken ge bracht. Uit Washington wordt gemeld, dat dit geen verandering in de verhouding tus- schen Amerika en Duitschland zal brengen, maar dat, wanneer een gewapend Ameri- kaansch schip een Duitschen onderzeeër ont moet, de strijd zal ontbranden. algemeen gesproken te hebben. Zij vermoedde niet, hoe volkomen juffrouw Hill haar geheim doorzag en hoeveel hartelijke belangstelling zij daarvoor .voelde. Op het gevaar af zich van haar kant te ver raden, sloeg Gustava haar arm om de tengere gestalte van dat meisjesachtigste van alle meisjes en kuste haar op het voorhoofd. „Lief, goed wezen!" Bewonderend stond de mooie, krachtige vrouw voor de minder in 't oog vallende doch lieftallige verschijning en bekende zichzelve eerlijk, dat zij tot zulk een zelfverloochening uit liefde tot een man nooit in staat zou wezen! Buiten ging de dag langzaam In de avond over. Roode en violette wolkenflarden hingen om de toppen der bergen. Als een donkere, zwa re massa stond daar het bosch. Over de ron de kruin van den Stubelkegel heen keek Gus tava door de schemering in een diep, nauw dal. In vage omtrekken zag zij een schoor steen tegen de lucht afsteken, dichte massa's boomen en daartusschen het vreezame schijn sel van licht. En zonder dat zij het zelf wist, dwaalden haar gedachten van Gertrude Klee mann af naar Untersberg, naar de Fredens- kirch's. Uit de porceleinoven van- eigen constructie met zijn twee rijen van eigen gasgeneratoren verhitte afdeejingen heeft Oscar Fredenskirch een vaas van origineelen vorm genomen. Nadat hij die van haar omhulsel heeft be vrijd, plaatst hij haar voorzichtig op dé tafel in zijn eigen bureau. Lang zit hij peinzend voor de vaas die hem ondanks haar artistie- ken vorm, met haar witte, koude vlakke pover en leelijk voorkomt. Hij heeft zich voorgesteld, dat zijn fabrikaten er door verrijkt zouden worden. Nu, nu zij klaar voor hem staat, lijkt zij hem niets bijzonders meer. Hij ziet voort durend niets anders dan de bleeke voorjaars- j rozen van juffrouw Hill, haar wilde clematis- VARIA. DE WEGVOERING VAN BELGEN GESCHORST. Wolff meldt uit Berlijn: Belgen van naam van verschillende politie^ ke richtingen hebben zich onlangs tot deh kei zer gewend met het verzoek om de wegvoering op groote schaal van Belgische, arbeiders naar Duitschland te doen staken en de daar heen gebrachte Belgen naar hun land te la ten terugvoeren. Den onderteekenaars van het verzoekschrift is nu meegedeeld, dat de keizer de kenbaar gemaakte wenschen door den gou verneur-generaal en de andere betrokken over heidspersonen grondig laat onderzoeken. Hij behoudt zich een afdoende, beslissing han gende dat onderzoek voor. Inmiddels heeft de keizer echter beschikt, dat de menschen, die ten onrechte als werkloos naar Duitschland zijn overgebracht, voor zoover dat nog niet is gebeurd, onverwijld naar België kunnen terugkeeren en dat werklooze Belgen tot na der order niet meer met dwang naar Duitsch land worden gestuurd. KORTE BERICHTEN. De Chineesche regeering heeft de Duit- sche koopvaarders in de haven van Shangai, 13 schepen, metend totaal 35.000 ton, in be slag genomen. Wolff meldt offic.Door de Dmtsche on derzeeërs werden tot zinken gebracht 17 stoom-, 12 zeilschepen en 3 visschersvaartui- gen, te zamen metende 48,150 ton. Een der duikbooten vernielde bovendien een vijande lijken, kleinen kruiser en een als duikbootval ingericht vaartuig, gemerkt „Q 27." Naar de „Lokal Anzeiger" uit Kopen hagen verneemt, verloor de Noorsche han delsvloot in Februari 53 schepen. Aangezien daartegenover een vermeerdering van 24 sche pen stond, blijft er per saldo een. verminde ring van 29 schepen. In de republiek Codta Rica zou een staatsgreep hebben plaats gehad President Gonzales is afgezet'én heeft een toevlucht moeten zoeken in het legatie-gebouw der Ver eenigde Staten. Naar aan de Parijsche editie van de „New York Herald" gemeld wordt, is in Pe ru een revolutie uitgebroken. Er moeten hevi ge gevechten plaats gehad hebben. De Russen hebben Kermansjah in Per- zië op de Turken veroverd. In Duitschland zullen van de 1400 nog werkende schoenfabrieken, er 1070 stop gezet worden. De overblijvende zullen van de over heid het leder ter bewerking ontvangen. Hon derd fabrieken moeten voor het leger werken, de overige 230 voor de particulieren. Het comité voor warme onderkleeding in Duitschland heeft van 1 Oct. 1914 tot 1 Oct. 1916 937 wagonladingen ondergoed ter waarde van 50 millioen mark naar het leger té velde verzonden. De heer Chamberlain, de minister van Indië, deelde mede dat er 300,000 Brltsch- Indiërs in actieven dienst zijn gegaan en dat de legersterkte vóór den oorlog 231.000 man bedroeg. Hij bracht hulde aan de voorbeelde- looze mildheid der Indische vorsten, die vlieg tuigen, krijgstuig, ambulances en geld voor steun aan lijdenden hebben geschonken De aanmaak in Indië van kleine wapens is ver- twintigvoudigd, die van veldgeschut en mu nitie vertwaalfvoudigd. De beroemde Parijsche advocaat F. La- bori, die o.a. Dreyfus verdedigd heeft, is over leden. ranken op het witte koude vlak bloeien en strijkt werktuigelijk over de blanke ronding, alsof hiji iets moet wegveegen dat daar niet behoort, niet mag behooren. Met een ongeduldige beweging wil hij aan de begoocheling een eind maken, maar dat gelukt hem niet. Plotseling grijpt, hij haastig in zijn zak en haalt een bos sleutels te voor schijn. Daarp ontsluit hij de schrijftafellade en neemt er de schetsen uit, die zijn vader hem, naar het hem voorkomt heel lang gele den, heeft ter hand gesteld. Zijn blik rustte lang op de onberispelijke teekening, den heerlijken warmen toon, de kos telijke kleurenmengeling. Reeds lpng heeft hij zonder 't zichzelf te willen bekennen, dat het slechts gebeurde om de bloemenstudiën van Gustava Hill, op mid delen gezonnen om dergelijke teere nuances, getrouw overeenstemmend met het origineel, onder 't glazuur te brengen Ja, hij had reeds een vrij bevredigend resultaat herijkt. Maar toch scheen het hem onmogelijk toe tot een be sluit ten opzichte van juffrouw Hjll's aanbod te komen. Hij schoof de schetsen ver van zich af als iets, waarop hij geen recht heeft en waardoor hij zich niet in verzoeking wilde laten bren gen. Opspringend' liep hij onrustig en diep in gedachten in de kamer op en neer. Als hij- af zag van het voorstel van juffrouw Hill zou hij de fabriek op' onverantwoordelijke wijze benadeelen, haar iets onthouden, dat haar niet nogmaals zou worden aangeboden. Wel ke kunstenaar met het talent en de opvatting van Gustava Hill zou ooit op'de gedachte ko men, zich als zijn medewerker aan te bieden Een menigte voor hem gelukkige toevallige omstandigheden weefden te zamen een fijnen draad, die het mogelijk maakte, zich van zulk een zeldzaam talent te verzekeren. Met een gebaar van misnoegdheid over GETORPILLEERD. Het stoomschip „La Campine", van de American Petroleum-Company te Rotter dam, groot 2557 ton, 10 dezer vertrokken naar Nieuw-York, is in de Noordzee getor pilleerd. De bemanning is gered. WIJZIGING VAN HET DOOR DUITSCH LAND AFGESLOTEN VERKLAARDE ZEEGEBIED. Volgens mededeeling van het ministerie van Buitenlandsche Zaken kunnen alle schepen met ingang van 1 April a.s. vrijelijk varen in het zeegebied rondom Udsire, over een opper vlak beschreven met een straal van 10 zeemij len van den lichtoren van Udsire af, zonder zich bloot te stellen aan de gevaren van in den grond te worden geschoten zonder voor afgaande waarschuwing. Ligging lichttoren ongeveer 59 graden 18 minuten N.B. en 4 gr. 53 m. O. L. EEN NEDERLANDER VEROORDEELD Te Bristol (Engeland) is een Nederlander, zekere John William Kolkman, tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld en tevens voor deportatie aanbevolen, omdat hij ver zuimd had bijzonderheden omtrent eene ver andering van adres op te geven. Hij had den detective die hem om inlichtingen vroeg, eerst gezegd, dat hij te Bristol woonde, ter wijl later bleek, dat hij te Cardiff woonde. Bovendien had zijne verloofde ingevolge een opdracht van hem te Cardiff een voor een adres in Nederland bestemd telegram, waarop de woorden .„secret service" voor kwamen, ter verzending laten aanbieden. BINNENLAND. 1 TWEEDE KAMER. De algemeene beraadslaging over de Indi sche begrooting voor 1917 Werd Woensdag voortgezet. De heer B o g a a r d t (r.-k., Breda) had in deze begrootmg veel gemist, dat hij wen- schelijk achtte. Daarentegen had hij bezwaar tegen het vei hoog en van de salarissen van de ambtenaren als systeem. Spr. wenschte ter voorziening in het1 tekort aan ambtenaren meer gebruik te maken van inlanders. Hij pleitte ook voor jpetere opleiding van de be stuursambtenaren. Vervolgens kwain spr. op tegen de zwakke houding van den minister bij de behandeling van het wetsontwerp in zake'den Volksraad. Spr. maakte eenige opmerkingen over de facultatiefstelling van het godsdienstonder wijs en bepleitte maatregelen tot vermeerde ring van het Indische nationale kapitaal. Vervolgens behandelde spr. de wijziging van art. 111 Regeeringsreglement. Ook ten aan zien van de wijziging van art. 113 Regee ringsreglement kon spr. 's ministers beleid niet zo.o schitterend vinden. Hij besprak de ten aanzien van <ie bevolking te volgen poli tiek en maakte eenige opmerkingen over de afzonderlijke punten. De heer Heeres (u.-l., Leiden) oefende kritiek op de wijze, waarop de minister zijn zaken behandelde, zoo inzake de Djambi- conccssies en de facultatiefstelling van het godsdienstonderwijs. Ook de verwondering van den minister over de bezwaren tegen zijn financieele politiek begreep spr. niet. Ook óp dit punt ontbrak vastheid van lijn. Spr hoopte, dat de minister een andere gedrags lijn zou volgen De heer Kleerekoper (S D A P., Am sterdam VIII) vroeg verlof, om den minister van oorlog te fnterpelleeren over de door zichzelf schudde Oscar Fredenskirch heftig zijn karakteristieken kop. Hoe kon hij er toch in ernst aan denken dit'fijngebouwde, eenig mooie wezen aan een handwerk te willen ke tenen! Hij moest besluiten er van af te zien, moest zich vermannen, moest met haar spre ken. Reeds bij de gedachte daaraan werd zijn keel als 'tware toegeknepen. Hoe meer hij haar zag, hoe bevangener hij werd. Of hij zweeg geheel, of hij rolde in zenuwachtige haast over woorden, die hij in 't geheel niet had willen zeggen. Nooit trof hij liet rechte. Het was zijn grootste genot haar te zien en toch ging hij haar uit den weg waar hij maar kon. Hoe gaarne verlustigde hij zich vanuit de verte aan haar aanblik. Doch maar zelden deed zich daartoe een gelegenheid voor. En haar na te sluipen als een bloode school knaap, daar dacht hij niet aan. Gisteren had hij haar, in een hevigen storm boven op den Stubenkegel ontdekt. De wind had haar prachtig haar losgewoeld en het wild dóen fladderen. Haar oogen hadden van levenslust geschitterd en getinteld. Zoo groot, zoo krachtig, 2oo trotsch en vrij was zij hem nog nooit voorgekomen. En naar deze -vrouw zou hij1 de hand uitstrekken, tegen haar zeg gen: „Geef mij iets van je, geef mij je kunst!" Nooit, om niets te wereld! Hij nam de schetsen op en schoof ze weer in de donke re lade. De deur werd haastig opengerukt. Robbv stormde naar binnen. Hij wou iets zeggen, maar bemerkte dadelijk de nieuwe vaas op de tafel. Het volgende oogenblik had hij haar in de hand en beschouwde haar met grappigen kennersblok. Vervolgens keek hij naar zijn meester, die met somber saamgetrokken wenk brauwen op het werk neerzag. „Is u niet tevreden tqijnheer Fredenskirch?" vroeg de jongen verwonderd. „Zij schijnt mij Zij, die zich met 1 APRIL op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum ver schijnende nummers franco en gratis. DE DIRECTIE. De Burgemeester van ilkma ar brengt ter keunis van belangheb benden, dat de ultkeering der vei> goedingen, toepende over het tijdvak van 6 tot en met 15 Maart, zal plaats hebben ten Stadhuize,op Trijdag 16 Maart a.s., voor zoo veel de LASSWEEB en den LASD- STORM betreft van 2£3£ uur en voor zooveel de HlLTTlfi aangaat van 3£ - nur. Alkmaar, 14 Maart 1917. Da Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. hem in Den Haag waargenomen wijze van optreden van een hoofdofficier tegen een minderen militair. Over het verzoek zal heden worden be slist. De heer Heeres zette zijn rede voort. Spr. drong aan op meer beurzen voor ambtenaren. Hij meende, dat den minister hulde toekwam, voor het vele, hetgeen hij deed ten aanzien Van de Djambi-onlusten Evenwel was ook hier plaats voor critiek. Spr. weigerde, behoudens uitdrukkelijke ver klaring van het tegendeel, te gelooven, dat de Sarikat Islam schuldig was aan de op stootjes. De verdediging van Indië moest niet wor-. den gevoerd ten bate van het moederland, doch ten bate van de gemeenschap onder lei ding van het moederland. De heer Boissevain (v.-l., Amsterdam VII) erkende het moeilijke van de taak van den minister en achtte het mogelijk dat het hier, evenals in hetbuitenland zal moeten komen tot een minister en een vice-minister of staatssecretaris voor koloniën. Spr. vond Indië voor zelfbestuur nog niet rijp, wel en kele deelen, maar onder toezicht van Neder land. Europeesche industrieën, mijnontgin- ningen enz. moesten bevorderd worden. In Djambi was niets uitgevoerd, de onlusten waren door den achterstand ontstaan, het daar gevloeide bloed kwam op liet hoofd van den minister. De heer Marchant (v.-d.; Deventer) be pleitte goed onderwijs in Indië. Spr. zette uitvoerig uiteen, hoe de bureaucratie aan de departementen en de algemeene secretarie een beletsel is voor een goede staatsexploitatie van bedrijven. De minister moest die beletse len opruimen en den tegenstand breken. Wat de defensie betrat, wees spr. er op, dat de sterkste tegenstanders van een militie- leger in ons land dat wel willen in Indië Van Heutsz behoeft maar twee keer op den grond te stampen en het is er. Welke verkla ring is er voor den plotselingen schrik, die sommigen kringen in de beenen is geslagen? Spr wist geen andere verklaring, dan dat men beducht is voor de kostbare installaties en wat daar wel van terecht zal komen, als de Japanners er de baas worden! pfachtig uitgevallen te zijn." Oscar haalde zijn schouders op. „De vorm wel, maar „Zij roept om kleur, niet waar?" riep Rob- by levendig uit en opeens greep hij Fredens kirch bij den arm. „Weet u wat? U moest Gustava om haar veldbloemen daarvoor vra gen. Haar laatste schets. Ik heb die gisteren in haar portefeuille opgeschommeld. Zij heeft ze op de Maltweide geschilderd. Een voudig verrukkelijk, ofschoon zij niet bij haar groote schilderstukken haalt. Die heeft ze nu allen ergens In Berlijn op een zolder laten Opbergen, 't Is zonde en schande. Ik zou de beunhazen, die ze niet koopen wilden, wel kunnen ophangen. moest ze eens zien, mijn heer Fredenskirch, vooral den „krijgsstoet Een half donkere hal, waarin het wemelt van menschen, waarvan de stoet zich losmaakt Voor dat stuk is zij bij haar afgod Rembrandt in de leer gegaan kent tocht de „Nacht- wacht" in het Rijksmuseum te Amsterdam? Nu ja, ik wil geen vergelijking maken, maar dat zij den meester van alle meesters begrepen en enorm van hem geprofiteerd heeft, dat moet ieder toestemmen, die haar „krijgsstoet" kent." Oscar Fredenskirch had geluisterd, zonder zijn leerling in de rede te vallen. Steeds vaster werd zijn besluit om Gustava's aanbod af te slaan. Robby overdreef misschien in zijn lief de voor zijn zuster, maar sprak toch niet zonder oordeel. De omgeving, waarin hij was gegegroeid had hem oog doen krijgen voor alles wat de kunst betrof. Het jonge mensch had de vaas weer ter hand genomen en beschouwde haar belang stellend. „Ik heb 't meester. De vorm en de veldbloe men passen prachtig bij elkaar. Wij moeten Gustava Zaterdag voor dat idee winnen." „Zaterdag?" Wordi vervttlgd. ALKMAARSCHE COURANT. j znr

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1