Aikm. Huishoud- en ludustrleschool. rediet HypototaUe Alkmaar. Jaarliitoliis Hlpowe Ver- ring van Aandeelhouders, Belangrijke Veiling INVENTARIS THesrammeTi van hfldun opSDBIDERBAG 22 HART 1917, MAANDAG 2 APRIL 1917, 3 worden besmet, althans voor zoover ze in die stad zou komen. Uitstel van opkomst dier lichting of van een gedeelte daarvan is wel overwogen, doch na een bezoek van den mi nister van oorlog en van den inspecteur van den geneeskundigen dienst is men tot de overtuiging gekomen, dat zulk een maatregel niet noodig was. Echter zal er zorgvuldig voor worden gewaakt dat de laadstormers buiten het gevaar van besmetting blijven. GEMENGD NIEUWS. STEENKOOL. Van Altehessen, Bottrop,' Gelsenkirchen, Schalken, Hernen, Obérhauseu-West, zullen op werkdagen tot nader order over Zeve- lijk verbouw kunnen worden en onder de heer- schende omstandigheden een loonenden oogst I'doen verwachten. Zij, die min of meer vak man zijn, worden natuurlijk vrijgelaten ook andere gewassen te telen. Als norm worden tuinen van 400 M*. gedacht: 200 M». voor den verbouw van aardappelen, 100 M'. voor boonen en 100 M'. voor kool, zoodat een ge zin van 4 üt 5 personen zich verzekerd ziet van een voldoenden wintervoorraa dvan die artikelen. STADSNIEUWS. en naar, Emmerik en Gennep extra kolentreinen H. S. M. en S. S. loopen naar Haarlem, Den Haag, Vlissingen, Zwolle, Groningen, Leeuwarden, Oldenzaai, Amsterdam, Rotter dam en Eindhoven, vanwaar doorzending naar andere stations plaats vindt. MACHINIST-EXAMEN. Bij het te s-Gravenhage gehouden examen voor machinist bij de groote vaart slaagde gisteren den heer C. Appelman, te Wormer- veer, leerling van den heer P. Langeberg al- hEEN PREDIKANT VOOR DE RECHT BANK. Voor de rechtbank te Winschoten heeft gis teren terecht gestaan A. T., herv. pred. te Wedde (Gr.) die, volgens de dagvaarding, op Oudejaarsavond j.L opzettelijk in het kerkgebouw der herv. gemeente Wedde mon deling Geert Wijkmijeijer had beleedigd door te zeggen: „de menschen, die met God willen leven, moeten anders doen dan Geert Wijk- meijer, die zijn roggepacht niet betaalt." De eisch luidde: vrijspraak terzake opzette lijke beleediging, doch wegens smaad 10 boete of 10 dagen hechtenis. GEMEENTELIJKE VOORZORG. Te Vlissingen zullen de ongebruikte ha venterreinen met erwten en boonen worden beteeld. In De Bild is een commissie benoemd voor het verhuren van gemeentegronden aan inge zetenen voor de teelt van levensmiddelen DURE ZAAITARWE. De Groninger Landbouwbond stelt zaai- zomertarwe beschikbaar voor J 16.75 per tb K G De graanhandelaren verkochten, tot he den voor 28 h 30. De landbouwers wa ren hoogst ontevreden over de zeer hooge winsten, die de handelaren vragen, doch stonden daartegenover machteloos. B AKKÏiRSN ACHT ARBEID. Bakkerspatroons te Gouda hebben beslo ten met ingang van 17 April geen brood te verkoopen vóór 's morgens 10 uur en het niet te laten bezorgen vóór 12 uur 'smidr dags. De bakkersgezellen hebben een ver zoek aan den gemeenteraad gericht om een verordening in 't leven' te roepen, waarbij oe nachtarbeid voor bakkers wordt verboden. TE WEINIG VET EN BROOD Een schare arbeiders uit Jubbega en Hoomsterzwaag heeft zich icn gemeenteliui- ze van Heerenveen beklaagd over' het geringe rantsoen vet en brood. De burgemeester be loofde de klacht aan den minister over te brengen, waarop de mannen kalm en orde lijk Huiswaarts gingen. DOOD DOOR SCHULD. Tegen een arts te Dordrecht, beklaagd van het veroorzaken van dood door schuld (ten gevolge van het ontstaan eener infectie bij, een verlossing), eischte de officier van justi tie bij de rechtbank aldaar vier maanden ge vangenisstraf. met ontzetting uit zijn ambt voor den tijct van de hoofdstraf en nog vijf jaar. - - U)UIS BOUWMEESTER HERSTELD. De heer Louis Bouwmeester, thans volko men hersteld van eene ernstige ziekte, zal Woensdag a.s. weder voor het eerst optre den. Overeenkomstig zijn wensch wordt dien avond „Pro Domo" van jhr. A. W. G. van Riemsdijk opgevoerd. VAlScH EBANKB1LJEIIEN. Op aanwijzing van een winkelier te üou da, waar een onbekende een bankbiljet van 40 wilde wisselen, dat hij vermoedde val&ch te zijn, is op telegrafisch verzoek van den commissaris van politie te Gouda te Schoonhoven iemand aangehouden, die in t bezit bleek te zijn van drie valsche bankbil jetten van J' 40. Een huiszoeking daar gehouden leverde geen nadere resultaten op omtrent de her komst dezer valsche biljetten De gevonden valsche biljetten zijn van donkerder kleur dan de echte biljetten van 40. Ter plaatse waar op de goede biljetten staat: „De Secretaris" en de „Dresidentmet hun handteekeningen, is op de valsche biljet ten-gedrukt de naam H. die Bruyn en daaron der eenige krabbels die een nandteekening moeten nabootsen. De randen zijn niet als van geschept papier doch gewoon glad afge sneden en net watermerk ontbreekt. TARWEPRIJZEN. Het bestuur vap de Coöperatieve Boeren leenbank te Ophemert ontving op zijn adres aan den minister van landbouw inzake de tarweprijzen belicht van hetdistributiebureau van graan en meel, dat de prijs tegen wei ken voertarwe wordt gedistribueerd, inderdaad hooger is dan die tegen welken tarwe door de regeering van landbouwers wordt aange kocht. Aangezien echter de landbouwers toestem ming ontvingen een gedeelte van hun oogst in verhouding tot het aantal stuks van hun veestapel voor eigen gebruik te behouden, zullen bedoelde landbouwers geen tarwe te gen den distributieprijs behoeven aan te kop pen. STUDENTEN VOOR BELGIë Naar gemeld wordt, heeft de minister van buitenlandsche zaken de tusschenkomst der rectores magnifici ingeroepen, ter verkrij- ging van de medewerking van een aantal stu- denten, bereid zich tijdelijk in dienst van de „Commission for relief in Belgium' te stel len ter eventueele vervanging van de tli*ns aldaar werkzame Amerikanen. G E MEE NTEVO L KSTU INE N De Commissie voor Gemeentevolkstuinen ti Amsterdam heeft, naar de Haagsche N. Cit, meldt, vergaderd om maatregelen tot het be reiken van het beoogde doei te beramen en haar werkwijze vast te stellen. De gemeente stelt tientallen H.A. grond be schikbaar, welke van gemeentewege zul en worden geploegd en verkaveld. Voornamelijk de verbouw van een goed soort aardappelen bruine boonen en kool zal bevorderd worden, omdat deze gewassen door den leek gemakke- DE DISTRIBUTIETEELT. De heer Jb. Cloeck heeft heden de vol gende vraag bij den Raad ingediend: De ondergeteekende heelt de eer den Raad te verzoeken liem vergunning te verleenen de volgende vraag te stellen aan Burgemeester Wethouders: „Welke zijn de maatregelen door B. en W. nomen om de oppervlakte van beteelden genomen om oe oppervi grond hier ter stede te doen tonemen, meer speciaal voor de productie van aardappelen en peulvruchten?" GEZINSVERPLEGING. De gisterenavond in „de Unie" gehouden vergadering van, „Gezinsverpleging" was al leen door' bestuursleden bezocht. Na opmmg door den voorzitter, den heer P. M. de Wolf, las de secretaresse, mevr. Donath, de notulen en het jaarverslag. Het jaar 1916 had een tekort gegeven. Sinds hare oprichting in 1902 had de vereeni- ing zich altijd uit eigen middelen kunnen ruipen. Over 1917 zal van de gemeente een subsidie worden genoten van 1200, waarvan in het verslag met dankbaarheid werd gewaagd. Het tekort ontstand voor een groot deel door de aanstelling van een derde verpleegster. De drie verpleegsters brachten te, zamen 10989 bezoeken aan -72 patiënten (134 vrouwen, 60 mannen en 78 kinderen) tegen 8400 in 1915 aan 220 zieken. Wegens familieomstandigheden vroeg zus ter Hofstra in Aug. ontslag, hetwelk haar, zij het dam ook met leedwezen, werd verleend. Zij werd vervangen door zuster Spiekstra uit Bergum. In het bestuur kwam in 1916 geen verandering. Om de penningmeesteres bij te staan in hare steeds omvangrijker wordende bezigheden werd mevr. Poortenaar benoemd, aan wie een tegemoetkoming van 75 per jaar wordt verleend. Het aanvangssalaris van zuster Spiekstra werd gebracht van 750 op 800, de beide andere verpleegsters kre gen een duurtetoeslag van 50. Wegens drukke bezigheden had zuster Moreelse met kunnen voldoen aan een verzoek om de vrou- wen van den R. K.. Volksbond, onderricht te geven1 Aan het slot van het verslag werd mel ding gemaakt van de betuigingen van dank baarheid, die van vele verpleegden werden ontvangen. Voor haar verslag ontving mevr. Donatn den dank des voorzitters. Daarna deed mevr. HoekLoosjes reke ning en verantwoording van haar benecr als penningmeesteres. De ontvangsten hadden bedragen 3324.75 de uitgaven 33ÖS.90, het saldo was dus 15 79°. Niettegenstaande den uiterlijk goe den stand der kas, is de vereeniging toch ach teruitgegaan, daar bij den aanvang van het jaar de kas aanmerkelijk grooter was, n.l. 107.74.- Bovendien werd de opbrengst ad 500 van een uitgeloten pandbrief als kas geld gebruikt. 'De totale achteruitgang is dus 591.94 ï-iDe oorzaak was het abnormaal root aantal verpleegden en het daardoor ooge bedrag der verpleeggelden. De toestand leek nu beter, de uitgegeven verpleeggelden waren in Jan. en I ebr. 1 lager dan in Jan. 1916. One sloot de ider dankbetuiging werd ook dit verslag goedgekeu r u Als bestuursleden werden vervolgens herko zen mevr. Hoek—Loosjes en de heer M. Co- hen Stuart. Mevr. Donath, die bedankte als secretaresse, blijft in het bestuur. De voorzit ter bracht haar dank voor het 7-jarig secreta risschap. Niets meer aan de orde zijnde, voorzitter hierna de vergadering. SCHROBVERBOD. EEN WAARSCHUWING. Zooals men zich zal herinneren is eenigen tijd geleden door de directie der waterlei ding Bezuiniging van het watergebruik ge vraagd met het oog op den kolennood. Des tijds werd het schrobben met leidingwater verboden. Thans hebben eenige ingezetenen dat verbod overtreden, waarvoor zij zijn ge straft met verbreking van de aanslufhng op de waterleiding. Een waarschuwing voor ve- 1011 EVANGELISCHE UNIE. In de Kapelkerk hoopt morgenvoormiddag da J. van Dorp, van Hoorn, de godsdiensti- ge bijeenkomst vpor de Evangelische Unie te leiden Aanvang half elf. Lie dienst op Zondag do< 25 Maart voor die vereeniging gaat niet door. VOLKSTUINTJES. Zooals wij reeds onder het ingezonden stuk van een werkman mededeelden, hoopten wij spoedig iets meer te kunnen berichten over de mogelijkheid voor de Alkmaarsche burgers voor de teelt van distributiegewas sen. Heden zijn wij dan in staat te kunnen be richten. dat gegadigden naar een tuintje reeds Dinsdagavond worden opgeroepen ter vergadering m het lokaal „Het Guldin Vlies", van den heer Mooij, aan de Chooi- straat, alwaar de heer B. Hoek, opzichter van dë plantsoenen, zoo welwillend was zich bereid te verklaren om een inleiding te geven en alle voorlichting te verstrekken. Da firma de Lange en de Moraaz zal daarna'ongeveer 4 11 A. bouwland verhui en ui perceelen van 200 Ma. of zooveel grooter als de gegadigden dit wenschen en wel a 2H ecu! perMa. Het land ligt aan den Berger- weg, voorbij het eerste bruggetje en grenst aan de vaart naar Bergen. Reeds vijf jaar is dit land als bouwland m gebruik en het zal nu door de eigenaren van slooten voor afwatering en greppels voor afscheidingen worden voorzien. Het ligt in de bedoeling van den heer Hoek om de huurders, indien zij dit wen schen, totelkander te brengen, om de te plan ten erwten, boonen en aardappelen gezamen lijk in te koopen. De heer Hoek, die door B. en W. reeds /emachtigd is om naar bevinding te hanade- i'en, stelt zich voor om de huurders zooveel mogelijk ter zijde te staan, om de teelt van volksvoedsel te bevorderen. De toezegging van de eigenaren, om het land volgens zijn aanwijzing van slooten en greppels te voorzien, verdient zeker aller waardeering. Om het aanvang maken met de teelt te be spoedigen, stelt de heer Hoek zich voor om het land voor de huurders h 1 cent per Ma. te laten ploegen, waardoor de huur^rs da delijk met het planten kunnen aanvangen. De gegadigden zullen de op hun akkers te planten erwten, boonen en aardappelen con tant "moeten betalen, aangezien ze contant worden gekocht Om hen, die daartoe niet in de gelegen heid zijn, ook te helpen, vormde zich reeds een commissie, die in die gevallen deze gel den tot den oogst zullen voorschieten. Waar men hier in Alkmaar nu op ruime schaal in de gelegenheid wordt gesteld om de teelt van distributiegewassen te helpen bevorderen (men begrijpe goed, dat een ieder de vrije beschikking heeft over het door hem geteelde), daar hopen wij, dat deze sympa thieke onderneming het gewenschte resultaat zal hebben en'wekken wij gaarne belangheb benden op, Dinsdagavond de vergadering bij te wonen. OVERTREDING BOTERWET. t leden stond. -voor net Kantongerecht al- nier terecht de heer Corn. W. K., alhier. Hem was ten laste gelegd, net op i 7 januari als .postpaxket doen vei voeren van een boeveel- aeiu (5 k.G.) margarine, verpaxt in een Kar tonnen doos, terwijl noch ue doos, noch de papieren waarin ae margarine gewikkeld was, nei woora „margarine" bevatte. L>e heer C. Los, zuivetviciteur te Amster dam, ais getuige genoot u, nad den i/en Ja nuari des avond om iis,« uur m ae postpax- Keucniuoüs u: Amsteiuam <-<_d paai iiaxxcuten aangetroilen van geajxe grooue, uie zijn bij zondere aandaent ttoxxen. Hei een was voor zien van een laoei van den neer K„. terwijl net anuere net aares van den afzender miste. in uei pakxci mei de taüei was uamurooter. LX; Kan toni center: „Hoe wiSt u dati"' Uetuige„Op grond van ervaring- De kantonreclner„Waar er een scheikun dig onderzoek noodig is, om te constateeren of iets margarine m, daar is dat verbazend knap Getuige: „Ik vind het zonderling, dat op het eene pakket de afzender stond en op het andere met, opende de pakjes en trof in het niet van oen naam van een afzender voorzie ne adres boter aan, die ik direct als marga rine erkende. Op de bestelkaart van de posterijen was een naam als afzender geschreven, die later on leesbaar gemaakt was. Ook dit vond ge tuige verdacht. Getuige kwam op het idee, dat de heer K. ook van dat paxxet de atzender moest zijn en zoent den volgenden dag de geadresseerde, den heer Engbern uit Apeldoorn op, die dit bevestigde en verklaarde de ooter als melan ge te ontvangen en nog wei ais roomboter- mélange. De Kantonrechter: „De naam mélange wordt gebrurxt ou te xnoeien Getuige: „Na Deklaagdes veroordeelmg te lemeuzen op 7 jum 1W16 voor een zelfde feit tot J 30 boete, ging ik de pakketten van beklaagde meer na. De pakketten van bekt komen ten postkantore te Alkmaar steeds aan, nadait de sneltrein voor de postpakket- naar Amsterdam was vertrokken. Dit gebeurt steeds en spr. en de postpakkettendienst te, Alkmaar vinden dit tamelijk zonderling." De beklaagde bestreed met beslistheid, dat in het van een label voorziene pak, natuur boter gezeten had. Spr. adverteert alleen voor kaaas en Deensene roomboter-mélange. De getuige meende in dit opzicht op zijn verklaring terug te m#eten komen. Het van de label voorziene pak was n.l. door zijn coiiega geopend. Getuige had het ongemerk te pak onderzocht. Mr. Servatius vroeg beklaagde nog of het waar was, dat de geadresseerde gevraagd liaad om de margarine met te merken. De beklaagde bevestigde dri. Tiet gebeurde verleden jaar, doch spr. had daaraan geen gevo.g gegeven, wat oieek uit een postwis- selstrook, die beklaagde overlegde, waarin bij ïieniaiitig dai verzoek gedaan werd. De Kantonrechter oordét.dei dat nieimede ue zaak as een paal oo»en wa«.r stoiiu; be klaagde kon juist door de herliauug ge zwicht zijn. liet feit waarvoor beklaagde'te rechtstaat, is at oveitreuirig eti die bestaat in het materieela feit. Bovendien nad men uier te doen met ten recidivist. Het door be klaagde aangevoerde leek oppervlakkig heel mooi, maar wie langer in de wereld heeft rondgekeken kan er het zijne van denken. Het is hier een zaak van handelspolitiek. De zoon van beklaagde, hierop gehoord, verklaarde het pakket voor zijn vader te heb ben klaargemaakt Vóór de verpakking had hij de papieren wel met „margarine" gestem- Voorts toonde hij eenige origineele ver pakkingen van margarine in pakjes van een pond en een half pond. De kartonnen omhul sels bevatten wel het woord „margarine", de papieren waarin de boter zat, niet. Het adverteeren met het woord „mélange", beklaagde toonde dit aan, wordt algemeen gedaan. Spr. had een drukke zaak en kwam iede- ren dag aan de post Wanneer hij er werk .van maakte te verzenden zonder het woord „margarine", dan zou hij wel alle weken ge dagvaard moeten worden. De botervisiteurs kunnen niet anders ver klaren of spr.'s zaak is steeds in orde. 20 jaar handelde hij reeds in het artikel en nimmer stond hij voor een overtreding terecht. Dat spr. de pakjes 's avonds aan het post kantoor bezorgt, kan hij niet als een bezwa rende omstandigheid erkennen, dan zou het op zijn weg liggen om dit even voor het ver trek van dén trein van 9 uur te doen, terwijl hij ze meestal reeds des avonds om 9 uur bezorgt. Dat spr.'s naam op de adreskaart was doorgekrabbeld, was voor hem onverklaar baar. Spr. kan evenwel geen handelen uit winstbejag ten laste gelegd worden. Iemand met eenig gezond verstand kon weten, dat natuurboter niet voor 55 cent per pond ver kocht kan worden. Voor een zakenman met een zaak van eeni gen omvang was het thans zeer moeielijk niet eens iets te doen wat in strijd met de voorschriften is Niets kan nu meer zonder formaliteiten gebeuren. Spr. vroeg vrijspraak en. indien dit niet kon worden toegestaan, verlichting van straf De heer I..os verklaarde nog op een vraag den Kantonrechter, dat tegen beklaagde Op den 20sten Maart hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Qroot- 'ouders D. DOETS Jz. en T. BANKERSEN hun 25-Jarig huwelijk in stilte te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen J. DOETS. A. DOETS—Kalis. N. RUIJTER—Doets. J. RUIJTER. D. DOETS. G. DOETSBeers. M. MEIJER—Doets. J. MEIJER. P. DOETS en Verloofde. Schermer (Stompetoren). van alleen de twee genoemde feiten bestonden, overigens stond hij niet ongunstig bekend De uitspraak werd bepaald op heden over 14 dagen. leid, hoe deze er niet waien omgekomen kon lij niet verklaren Dit is waarschijnlijk het gevolg hiervan dat hij ondertusschen een klant nielp en er het door dezen gekochte in pakte. De ambtenaar van het O. M. oordeelde, dat vaststond, dat beklaagde had overtreden de Boterwet, die juist tot stand was geko men op aandrang van het buitenland, om de margarine en de boter goed te onderschei den. Beklaagde deed dit onder bezwarende omstandigheden entraertte zich titans door foefjes en slinksheden een houding te geven. Het feit, dat £ekl. door den Kantonrechter te Teraeuzen voor een dergelijk feit reeds tot 30 boete was veroordeeld, oordeelde spr. mede een bezwarende omstandigheid. Beklaagde knoeide en zorgde steeds op een slimme manier de pakketten ten postkan tore aan te bieden. Spr. oordeelde beklaagde schuldig en vor derde diens veroordeeling op grond van de artt. 7, 24 en 22 van de Boterwet, tot een boete van 100 of 30 dagen hechtenis, met last tot bekendmaking van den inhoud van de uitspraak in de bladen, op kosten van den veroordeelde. De beklaagde wees er allereerst oop, dat het vonnis te Teraeuzen niet voor een zelfde feit gewezen was. De doos, waarin de mar garine toen was verzonden, bevatte 4 stem pels met het woord „margarine". Iiij was daar veroordeeld, omdat de wikkelpapieren, waarin de margarine zat, het woord niet be vatten en een winkelier aldaar deze marga rine voor natuurboter verkocht had. Bekl. was met het oog op den grooten afstand niet te Teraeuzen verschenen en betreurde cfit nu zeer. NEDERLANDSCHE TJALK GETORPILLEERD. BRESKENS, 17 Maart. In den nacht van 15 op 16 Maart is de Nederlandsche zeetjalk „Angelina" door een Duitschen onderzeeër getorpilleerdde bemanning is te Breskens aangekomen. GROOTVORST MICAëL TOCH REGENT? LONDEN, 17 Maart (V D.) Een mani fest uitgevaardigd door Grootvorst Mi chael, hetwelk in Londen ontvangen is, be vestigt, dat hij het regentschap aanvaardt, totdat het Russische volk een beslissing 'heeft genomen ten aanzien van den regee- ringsvorm die het wenscht. Indien de con- stitueerende vergadering den grootvorst herkiest zal hij de kroon aannemen. CRISIS-UITGAVEN. DEN HAaü, 17 Maart In haar memo rie van antwoord op het afdetungsversiag m_r Eerste Kamer nopens de algemeene beschouwingen over de Staatsbegropting zegt de regeering zich te beijveren om zoo spoedig en openhartig mogelijk mededee- iing te doen aan de Staten-Generaal van belangrijke feiten in verband staande met haar buitenundsch beieid. De financieele toestand eischt ongetwijfeld nauwlettende zorg, de staatsschuld zal zelfs nog be langrijk boven het bedrag waarmede zij einde 1916 was toegenomen, vermeerderd -moeten worden, ook al zou de toestand van gewapenden vrede betrekkelijk spoe dig kmiiion eindigen. Het bedrag van on geveer 20 millioen per maand voor crisis uitgaven zal dit jaar naar alle waarschijnr lijklieid moeten worden overschreden. 'Aangenomen mag worden, dat in 1916 ten gevolge van de invoering van den zomer tijd een hoeveelheid kas, gelijkstaand met ongeveer 45 duizend ton gaskolen, is be spaard. DE OMWENTELING IN RUSLAND. LONDEN, 17 Maart. De Times meldt, dat de generale staf, bestaande uit 350 of ficieren, zich bij de nieuwe regeering heb ben aangesloten. Ook de Kozakken en meerdere militaire afdeelingen sloten zich aan. De verstandhouding tusschen officie ren en soldaten is goed. De regeering die de namen van spionnen heeft ontvangen, zal deze onschadelijk maken. De Times meldt voorts dat van de poli tiemacht die door Protopopof was bijeenge bracht, om de revolutie met bloed te onder drukken, zich grootendeels schuil houdt. Ongeveer een 400 man zijn gevangen ge nomen. In versfhillende ammunitiefabrie ken kan de arbeid voortgang vinden. In de fabrieken waar het personeel nog niet ge heel aan het werk is gegaan, verwacht fen dat alle arbeiders binnen enkele dagen weer zijn teruggekeerd. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 16 Maart. Nicolaas, z. van Jan Vreeker en Agatha Veul. De Heer en Mevrouw PRIIJER We- oenbr betuigen hunnen hartelijken dank voor de vela bewijzen van deelneming, ont vangen bij het overlijden van het zoantje HERMAN GEKAKD. De Heer en Mevrouw VISSERde Jono danken voor de vele bewijzen van belang stelling, ontvangen bij de geboorte van hun zoon. Allen, die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan wijlen mejuffrouw G. HILLEGONDS, in leven wed. van den heer A.J. GORTER, pensionhoudster, gewoond hebbende eg overleden te Alkmaar 8 Maart 1917, worden uitgenoodigd daarvan betaling of opgave te doen vóór 1 April 1916 ten kantore van notaris J. VAN DER VEEN, Oudegracht I 291 te Alkmaar. 1 1 Algemeen» Ledenvergadering 's namiddags 3 uur, In het Burger Weeshuis. AGENDA: Opening. Notulen der vorige vergadering. Jaarverslag 1916. ^Rekening en Verantwoording 1916. Uitloting van een lot in de rentegevende leening. Sluiting. Namens het Bestunr, C. M. EITSNeijenmuijs, Secretaresse. op des voorraiddags oil tmr, ten kantore der Vennootschap, waar de punten van behande ling van heden af ter visie liggen. Dn Direeteur, J. r. MOENS. op WOENSDAG '26, DONDERDAG J!6 en VRIJDAG 27 APRIL 1917, telkens 'amor gens 10 uur, ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, in Hotel „D e Toelast" te Alkmaar, van de zeer net onderhouden algeheelo TKLWRAMSGH WEEKRER1CH1 17 Maart. Madcgcckald door het Ken. Nederlandach Mutuoro logisch InMilwni la De Bilt. Geldig tot den avaond van 18 Maart. In hot gebied raa «Le waarnaming ia de hoogste stand van dén barometer onder 780 Zuid-Duitschland. De laagste stand van den barometer 760.5 te Wisby. VERWACHT1NO. Matige tot krachtige zuid-westelijke tot westelijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk eenige -regen, zelfde temperatuur. ADVERTENTIëN. van voornoemd Hotel, bestaande uit Vloerzeilen en vloerkleeden, loopers, on der- en overgordijnen met en zonder dra- Eerie, welgevulde veerenbedden met toebe- ooron, ongeveer GO wollen-, watten- en andere dekens, bed- en tafellinnen. Massief mahoniehouten slaapkamer-ameu blementen, eikenhouten eetkamer-ameuble menten, mahoniehouten ronde tafels niet marmeren bladen, waaronder met antiek onderstuk, 2 antieke mahoniehouten buffets, waarbij een met marmer blad, een antiek tafeltje (halfmaantjc), 18 antieke koperen kandelaars, een notenhouten jjroot gebogen buffet met marmer blad, spiegel- opzet en Bierglazen, mahoniehouten secre taire met tegenwicht, pianino, diverse gas- Op 22 Maart Oom en Tante aEanoaauouaaaanaog hopen onze lieve a.s. F. DE MAIJEK N. en SMIT hunne 12'.-J»rlge EsMversent- gtng te herdenken. Namens alle neefjes en nichtjes. KOEDIJK, 17 Maart 1917 ornamenten, l-,'2- en 3 lichts. Voorts eene groote partij glas-, kristal-, porselein- en aardewerk en een geheele partij Cristoflfel tafelzilver en tafelmessen, klokken, schilderijen, waaronder Engelsche platen, spiegels, kachel» enz. enz, VerderTuin-ameublement, alstuin stoelen, tafeltjes en banken. En eindelijk eene geheele KETJKEN- INSTALLATIE, waaronder 2 groote kokn- fornuizen, koperen Caserottes en braad sleden, emaille pannen, bascule met ge wichten, groote ijskast merk Veikuil, enz. enz. Te bezichtigen op Maandag en Dinsdag 23 en 24 April, van 's morgens 10 tot 6 uur. Vooraf verkooping op het terrein van genoemd Hotel van eenige rommeling, koflerwagen, waschmanden, groote trek zagen, houthak enz. enz. nTrrvnu Informatiën bij den makelaar A.OLDI.S, Kanaalkade 47, 'Alkmaar, waar ook gedu rende de kijkdagen commissiën kunnen worden opgegeven. Catalogus k 10 cent op de kijkdagen verkrijgbaar. in

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2