\m. ALKMAAR DE OORLOG. Echts Planteurs 3 ml A No. M Moróöx^ m &©g«ntiende Jaargang. AboMMHtaii! pet 3 maanden 11-, Ir. post 11.25. MmMMiBi ct p. reset, groote letters naar plaatsraimto. Brieieo Ir. N. 1. Boek- eo Handelsdrakkerii i.h. HERIBs. COSTER 5 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. WOENSDAG Q&* JU A A it l. NEDERLAND. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 28 Maart. Van de fronten is er ook heden geen nieuws van beteekenis. De Duitschers gaan in het Westen langzaam, maar geleidelijk op som mige punten van het vak Atrecht-Soissons achteruit in een week tijds zijn de Engel- schen ongeveer 6, de Franschen ongeveer 5 K.M. vooruitgekomen. Aan het Oostelijk front valt eenige bedrij vigheid te constateeren, ondanks de sneeuw. De Duitschers hebben ten z.o. van Barano witsj een klein plaatselijk voordeeltje behaald, binnengebrachte vaartuig) onmiddellijk naar de Britsche eigenaars moest overgebracht worden. Naar gemeld wordt zijn te Bergen 20 hooggeplaatste Engelsche spoorwegbeambten aangekomen, die zich naar Rusland begeven om aldaar het verkeerswezen te regelen. In een munitiefabriek in Noord-Enge land. had hedenmorgen eene ontploffing plaats. Ernstige schade werd evenwel niet aangericht. Een persoon werd gedood, negen gewond waaronder drie ernstig, meldt een officieel bericht. AARDAPPELEN EN ERWTEN. Het lid der Tweede Kamer, de heer Duijs, rverscheen gisterenmorgen in het, parlement den van het volm waarbij 300 Russen gevangen genomen wer- Sm üfheeTlXiS had'de- bijgaande toelichting, besloten: aren hadden zich bereid verklaard om de te benoemen commissie, indien noodig, voor lichting te geven. Spr. meende, dat het nu voor iederen tuin der in angst een'eerézaak was, om er, na de bespreking in den Raad, voor te zorgen, dat het eindresultaat zoo goed mogelijk werd. Van de heeren Fenijn en Duif was het voorstel ingekomen om den Raad alsnog te verzoeken, aan de huurders voor het beko men van plant- en pootgoed, alsmede voor de bemesting en het ploegen, steun te ver leenen. Waar bij het welslagen van den ar beid der huurders het algenfeen belang ook gebaat werd, daar had dit idee ook spr. sym pathie. Na een toelichting door den heer Fenijn, werd met algemeene stemmen tot het verzen den van het volgende adres, voorzien van de den. De Oostenrijkers verwierven een dergelijk succesje op de Italianen in het Görz gebied, waar ze 9 officieren en 306 man gevangen namen. In Mesopotamië schijnen de Turken tot staan te zijn gekomen, men hoort althans de laatste dagen niets meer van verdere Engel sche vorderingen. De Engelsche regeering heeft nu ook ha rerzijds het gesloten verklaard zeegebied uit- gataafsche""Petróhnimmaatschappij is gebreid. Het eerste gewapende Amerikaansche pas sagiersschip de St. Louis is te Liverpool aan gekomen, zonder Duitsche onderzeeërs te heb ben ontmoet. Getorpilleerd zonder waarschuwing is het Engelsche hospitaalschip Anurias, voorzien' van alle kenteekenen van het Roode K#uis en schitterend verlicht varende. Elf soldaten wer den gedood, drie personen, onder wie een ver pleegster, worden vermist én 17 andere zijn gewond, terwijl van de bemanning 20 perso nen gedood en 22 gewond zijn en 9 vermist worden. Het tankstoomschip August Kessler van de petroleum-maatschappij Corona, onderafdee- ling- van de Bataafsche petroleum-maatschap pij te 's-Gravenhage is eveneens getorpilleerd, maar het schip bleef drijvende en is in veilig heid gebracht. De bemanning, met uitzonde ring van twee Hollandsche machinisten en vier matrozen is gered. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat grootvorst Nicolaas, die zich nu in het hoofd kwartier te velde bevindt, weldra naar La- vidia (keizerlijk lustslot in de Krim) zal ver trekken. Het heet, dat er weldra aan de ver schillende Russische fronten een' indrukwek kende boodschap zal worden gezonden no pens de broederlijke eensgezindheid tusschen officieren en manschappen. ze levensmiddelen! ontvangen van den keur meester van Zaandam. Het waren monsters van levensmiddelen, die gisteren in Zaandam door het distributiebureau waren gezonden voor verkoop aan het publiek. Zoowel de aardappelen als de groene erw ten zagen1 er slecht en onooglijk uit. De heer Duijs had het plan deze levensmid delen te toonen aan minister Posthuma en aan de Kamerleden. GETORPILLEERD. Het tankschip J. B. Aug. Kessler van de itaafsche Petrol filmmaatschappij is getor pilleerd op 40 mijlen ten Oosten van Start Point (Zuidkust van Engeland). De geheele bemanning, met uitzondering van den 2den en 4den machinist Nederlanders en 4 Chineesche werklieden, is gered. Het schip is drijvende gebleven en te Dartmouth bin nengesleept. De Aug. Kessler is groot bruto 5104, net to 3198 registerton. SUIKERBIETEN. E>e prijs der suikerbieten is door de fabri kanten voor dit jaar vastgesteld op 25 per 1000 K.G., bij 14 pet. suikergehalte, met een toeslag van 1.50 voor ieder procent „ge halte" daarboven. Dat is het dubbele van den normalen prijs, waartegenover staat, dat de kunstmest, voor zoover die al te krijgen is, verbazend hoog in prijs is. In een te Amsterdam gehouden vergade ring van. den Bond van Bietenbouwers in Noord-Holland is besloten voorloopïg nog geen contracten af te sluiten, ornaat men eerst zekerheid wil trachten te krijgen, dat van hoogerhand geen bezwaren zullen wor den in den weg gelegd.' Jac. Degeling, Kraanbuurt 6. STADSNIEUWS. KORTE BERICHTEN. Oeneraal Nivelle is op het Belgische front door Koning Albert ontvangen. Hij had een onderhoud met den Belgischen minister van oorlog en den) chef van den generalen Staf. Volgens het „Journal" is na een lucht gevecht dat den 19den Maart plaats had, de Amerikaansche vlieger Mac Connel vermist, die als vrijwilliger in dienst iras getreden bij het Amerikaansche vliegeskader in Frankrijk. De Duitsche gezant heeft Peking verla- ten. De eerste gewapende Amerikaansche koopvaarder, de St. Louis, is te Liverpool aangekomen. Er zou een Duitsch complot. 30.000 w personen omvattende, in de Vereenigae Staten ders waren opgeroepen. EXAMEN-COMMISSIE TEEKENEN EN BOETSEEREN. Bij beschikking van den minister van bin- nenlandsche zaken is bepaald, dat de com missie, belast met het afnemen van de akte examens M. O. teekenen (Ma t/m Mk) en boetseeren (O) voor 19Ï7 zitting zal houden te Rotterdam en zijn tot leden o. a. benoenjd de heeren J. van Keijendam Cz., directeur van en P. H. Brunsman, leeraar aan de am- bachts- en burgeravondschool alhier. TEELT VAN AARDAPPELEN EN PEULVRUCHTEN. Gisteravond vergaderden in de bovenzaal van het „Wapen van Heemskerk" van den heer van Gijzen, aan de Breedstraat, de huur ders van de perceeltjes grond voor de teelt van aardappelen en peulvruchten aan den Bergerweg. De zaal, ja zelfs het tooneel was geheel bezet, hoewel ditmaal slechts huur- zijn ontdekt, om de munitiefabrieken) te Buffa lo te vernielen. In een heden te Berlijn gehouden ver gadering van de .Vereeniging voor binnen scheepvaart zou worden beraadslaagd over een plan tot aanleg van een scheepvaartka- naal van den Beneden-Rijn naar de Schelde. De verkoop van petroleum is in Duitsch- land verboden: aan wederverkoopers van 1 April af, aan de verbruikers van 1 Mei tot 31 Augustus. Gedurende dien tijd mag door particulieren geen petroleum voor verlichting worden gebezigd. De „Daily Express" verneemt, dat prins Erederik Karei van Pruisen, wiens toestel ge durende een luchtgevechj boven de Engelsche linies werd neergeschoten, aan zijne wonden bezweken is. De Zwitsersche Bondsraad heeft den gezant te St. Petersburg gemachtigd, met de nieuwe regeering in Rusland officieele be trekkingen aan te knoopen. Een officieel bericht uit Berlijn spreekt geruchten in entente-bladen over onlusten in Kiel en Hamburg tegen. Over Stockholm verneemt de Vossische Ztg., dat de gevangenneming van grootvorst NÜcolaas Nikolajewitsj op til is. In Denemarken is gisteren het verbod op het schenken van sterkedrank opgeheven. Tegelijk zijn er maximum-prijzen voor eenige soorten sterkedrank vastgesteld. Ze zijn ge middeld 100—125 pet. hooger dan tot nog toe. Het Amerikaansche hooggerechtshof heeft gelast, dat de ,,/4ppam" (het door de „Möwe" al* prijs in Amerikaansche haven De voorzitter, de heer Klomp, deelde me de, hoe na de niet verwachte raadsbcslissing het plan naar voren was gekomen om voor de menschen die men nu moest teleurstellen, alsnog grond machtig te worden. Aan den Schermeiweg huurde inmiddels een groep van Alkmaarsche onderwijzers en eenige andere groepen van werklieden, mede door de tussclienkomst van den heer Hoek, 1A H.A. grond, welke grond geploegd klaar lag en waarvoor de mest gratis beschikbaar werd gesteld. De huur van dezen grond is evenwel 850 per H.A. en hoewel onder de ze voorwaarden dit op zichzelf niet te duur is, is het toch voor velen niet te betalen. De heeren Mrs. A. P. H.. A. M. en C. J. de Lange verklaarden zich, dank zij de krach tige medewerking van den heer P. Rike, be reid, om, indien men dan alle gegadigden van de vergadering van de vorige week. een perceeltje kon toewijzen, het land van den heer Boeder aan te koopen en voor het doel, tegen detizelfden prijs als het de vorige week verhuurde land, beschikbaar te stellen. Thans kon spr. de verblijdende mededee- ling doen, dat allen, die zich de vorige week hadden opgegeven, huurder van een perceel tje waren geworden. Namens de huurders bracht spr. de hee ren de Lange voor hun loyale wijze van doen zijn dank. Van den rijkstuinbouwleeraren en andere deskundigen had spr. na de raadsvergade ring nog vernomen, dat de ei; aardappelen en peulvruchten der deskundige leiding zeer was en de rijkstuinbouw- en ADRES. Aan den Raad der gemeente Alkmaar Edelachtbare Heeren. Geven met verschuldigden eerbied te ken nen, ondergeteekenden, vertegenwoordigen de ruim 300 aanvragers om stukjes teelgrond tot verbouwing van aardappelen of peul vruchten, gehuurd van de firma de Lange de Moraaz en de heeren Mrs A. P. H. de Lange, A. M. de Lange en C. J. de Lange, dat waar in deze tijden van voorzorg dit vooral geldt voor levensmiddelen en in hoofdzaak aardappelen en pei adressanten van oordeel zijn, dat het Uweiï Raad mag verheugen dat zoovelen ingezete nen bereid zijn gevonden zelf de hand aan den ploeg te slaan, door zetf grond te huren, dezen grond, te bebouwen en alzoo voor ei gen voorraad te zorgen; dat dit zorgen voor eigen voorraad tevens beduidt de vermeerdering der Volksvoeding in het; algemeen; dat tal van gemeenten, o. a. Almelo en Hilversum, dit particulier initiatief steunen door het verstrekken van gemeentewege van deskundige voorlichting, beploeging van den grond'en het óf kosteloos óf tegen vermin derden prijs verstrekken van poot-aardappe len en zaaigoed; dat om deze redenen adressanten Uwen Raad met den meesten aandrang verzoeken, in navolging van bovengenoemde plaatsen, ook hen te steunen, door de beploeging voor rekening der gemeeiitv te nemen en huu óf kosteloos óf voor verminderden prijs, zooveel poot-aardappelen, zaaigoed en meststoffen te verstrekken, als de deskun dige voorlichter en leider, de weledele heer B. Hoek, voor de bereiking van het hoogste resultaat zal noodig oordeelen. Alkmaar, 28 Maart 1917. 't Welk doende, enz. TOELICHTING. Adressanten, teleurgesteld door deh uit slag van Uwe Raadsvergadering van 22 Maart 1.1., waar, door aanneming der motie van den heer O. J. Verkerk, het particulier initiatief werd genegeerd en door sommige leden van Uwen Raad gekleineerd, meenen Uwe aandacht te mogen vestigen op de gun stige resultaten' die de gemeente Hilversum met het uitgeven van de zoogenaamde Volks tuintje heeft opgedaan (zie Raadsoverzicht „Alkmaarsche Courant" van 24 Maart 1.1.) Adressanten meenen, mede op grond van bij de Rijkstuinbouwleeraren ingewonnen in lichtingen, dat, waar meerdere gemeenten thans volgen, en óf grond in huur uitgeven óf waar zij zelve de bebouwing ter hand ne men, daarnaast aan het particulier initiatief faciliteiten verleenen, ook Uwe Raad daarin aanleiding moge vinden steun te verleenen, omdat ook de Alkmaarsche Raad met alle macht moet medewerken tot vermeerdering van den voedselvoorraad. Adressanten zijn van meening, dat het naast de gemeentebebouwing gewenscht is, steun te verleenen aan hen, die zelf grond huren zooals adressanten. Het is van het grootste belang, dat het door adressanten te ondernemen werk slage; dat het de huurders daarbij ernst is, bewijst het feit, dat in de Dinsdag 27 Maart gehou den vergadering, waarin alle huurders tegen woordig waren, met algemeene stemmen aan de commissie machtiging verleend werd om de perceeltjes van huurders, die ze verwaar loosden, door anderen in orde fe laten bren gen. Waar onder de deskundige leiding van den heer Hoek en met den ernstigen wil dei- huurders Uwe Raad van de productiviteit der bebouwing kan verzekerd zijn, achten adres gerechtigd op Uwen steun, zoo- idres is bedoeld, te kunnen reke- Op het gescheurde grasland kan men het bovendien zonder mest stellen. Alleen zal, wanneer het lang koud blijft, eenige mest la ter noodig zijn. - Voor erwten en boon en is het gescheurde grasiand aan den Bergerweg zelfs verkieslij ker. Nog deelde spr. mede hoe hij zich voor stelde bij de beplanting te handelen. Groeps gewijze zullen alsdan de gegadigden wor den opgeroepen en öp het terrein zullen zij praktisch onderlegden aanwezig vinden, om aan te geven hoe het moet geschieden. De teelt van aardappelen en peulvruchten -was zoo eenvoudig, dat spr. zich overtuigd hield dat een ieder, die leiding krijgt, daaraan kan deelnemen. Is het goed eenmaal geplant, dan is het siechis noodig om het land eenige ma len voor het schoonhouden ie bezoeken. Over de aardappelen- en boonensoorten die geplant moesten worden, gaf spr. hierop aan velen, die daarover een vraag stelden, de gewenschte inlichtingen. De vergadering kenmerkte zich door een geest van eensgezindheid. Onder algemeene instemming werd de te kiezen commissie gemachtigd, om de perceel tjes van hen, die ze eventueel verwaarloos den, door anderen te laten opknappen. Het gemis aan een schuurtje op het land voor gereedschappen enz. werd zeer gevoeld. Gezien de loyale houding in deze van de ulvruchten, heeren de Lange, stelde de voorzitter onder algemeene instemming aan de vergadering voor, aan deze heeren te verzoeken het bou wen van een schuur voor hun rekening te ke besparing aan brandstof. Zoo lang de cen trale keuken nog niet is opgericht, wat een enorme besparing aan brandstof zal geven, is het zaak, zelf bij de bereiding van het mid dagmaal, de grootst mogelijke zuinigheid in acht te nemen, ook wat de brandstof betreft en daarom gebruik te maken' van hooikist en kranten. Het gebruik hiervan werd gedemon streerd en ook uitgelegd, hoe men zelf met weinig kosten) zoo'n hooikist kan vervaardi gen. Daarna werd gesproken over de voeding, waaromtrent nog zoo ontzettend veel wanbe- nemen. Dé heer Rike ontving namens de vergade ring het verzoek, daarbij zijn steun te verlee nen. De heer Houtkooper gaf in overweging om, waar er nog zooveel andere liefhebbers in de gemeente waren, om aan hen, die van de gemeente reeds een volkstuintje huren, geen perceeltje toe te kennen. De voorzitter wees er op, dat op de volkstuintjes groenten geteeld worden, bo vendien hadden de heeren de Lange den grond aangekocht om alle gegadigden van de vorige week te kunnen helpen. De andere liefhebbers moesten zich maar tot de gemeen te wenden. Het voorstel van den heer Houtkooper om den Alkmaarsche werkgevers te verzoe ken hun personeel, huurders van een perceel tje, voor het teelen van eigen distributiearti kelen eenige malen, met behoud van loon, gelegenheid te geven, op den dag den noo- digen arbeid te verrichten, opdat zij niet steeds na het volbrengen van de voor velen zware dagtaak het perceeltje in orde behoe ven te houden, vond, waar men van meening was, dat ook de werkgevers hun medewer king in het algemeen belang diende te geven, algemeene instemming. Besloten werd deze verzoeken te doen. Tot commissieleden uit de huurders wer den hieop de heeren J. W. Beun, G. Duif, C. J. Tjaden, J. A. Fenijn en G. W. v. ,d. Pol gekozen. De heer B. Hoek blijft adviseur en prak tisch leider, terwijl de heer,P. Rike de com missievergaderingen als vertegenwoordiger der verhuurders zal bijwonen. De heer Klomp, die wegens drukke werk zaamheden en omdat hij in Bergen woonde, geen functie wenschte te aanvaarden, stemde er ten slotte, na herhaalde aandrang van de vergadering, in toe, om voorzitter fe blijven. Te 10 uur werd de vergadering gesloten. De heeren, Mrs. de Lange willigden reeds heden het verzoek, om op de tuinen ten be hoeve van de huurders een schuur te bou wen, in. VOLKSVOEDING. De afdeeling Alkmaar van den volksbond tegen drankmisbruik heeft het loffelijk initia tief genomen, ook hier ter stede aan belang stellenden te toonen hoe mem in nezen duren tffd goed en goedkoop voedsel kan toeberei den. Daartoe worden in de bovenzaal van café „de Graanhandel" aan het Luttik Oudorp kookproeven gehouden, waarvan de eerste gis teravond onder groote belangstelling plaats had. De voorzitter, de heer V. S. Ohmstede, opende te ongeveer half acht de bijeenkomst met de volgende woorden „In overleg met de commissie voor de volksvoeding, ingesteld door den min. van Landbouw, heeft het bestuur van de afd. Alk maar van den Volksbond, op verzoek van het gemeentebestuur, het initiatief genomen1 om voedingsvoordrachten) met kookdemonstraties te doen houden. De buitengewone tijdsom standigheden leggen iedere huisvrouw thans bizondere plichten op de schouders. Eenigen daarvan zijn zeker besparing van licht en ge beschikbaar' gesteldTland zaT reds de I vuur, en de juiste keus van goedkoope en go* vnWnHp crpnlnecrd worden. Hierna zal I de voeding m deze dure tijaen. Om dat doel te bereiken worden deze voor- het publiek een juister inzicht te geven in de waarde van sommige voedingsmiddelen voor ons middagmaal en daarbij in 't bijzonder stilgestaan bij die artikelen, welke door de re- geering worden gedistribueerd. Naar aanleiding hiervan werden de ge rechten, die klaargemaakt waren, en alle uit regeeringsartikelen bestonden, nader ver klaard, waarna ze aan de aanwezigen werd rondgediend. Bijna zonder uitzondering vie len ze in den smaak. Bij het verlaten der zaal werd aan alle aan wezigen het bekende boekje van Mej. Wittop Koning „Wat zullen wij eten" uitgereikt, waardoor men beter in staat zal zijn net ge hoorde thuis in toepassing te brengen. Heden Woensdagavond wordt de tweede voordracht met kookdemonstratie in hetzelfde lokaal gehouden en blijkt het dat de belang stelling steeds groot blijft, dan zal er een der de avond worden' vastgesteld AMBACHTSSCHOOL. In het gebouw der ambachtsschool werd gisterenavond een vergadering gehouden van de leden der vereeniging „De Ambachts school^. De matig bezochte vergadering werd door den heer mr. W. C. Bosman geopend met een welkom, speciaal tot de trouwe bezoekers, die het houden der vergaderingen mogelijk maken. Het gedrukte 23ste jaarverslag werd den aanwezigen uitgereikt. Het was wat beknopt wegens duurte van papier, enz., zei de voor zitter. Het verslag gaf geen aanleiding tot opmerkingen. Wij ontleenen er het volgend* aan: In 1916 bedroeg het aantal leden met een jaarlijksche contributie van 5: 45, en het, aantal van hen, die minder bijdragen, 13. Met leedwezen vermeldt het verslag het overlijden van het bestuurslid den heer jhr. mr. M. E. J. J. van Lidth de Jeude, die ge loond had steeds een open oog .voor de be- angen van het ambachtsonderwijs te hebben. De begrooting voor 1917 en de rekening en verantwoording over 1915 verwierven de goedkeuring van den minister van binnen- andsche zaken. Bij het begin van den cursus in April bleek, dat er zich voor enkele aideelingea minder leerlingen aangaven dan voorheen, blijkbaar een gevolg van de noodzakelijk heid voor de ouders om de werkkrachten van de jongens ten eigen bate te gebruiken. Al leen bij de smidsafdeeling was het aahtal der aangiften te groot; 30 leerlingen werden afgewezen wegens plaatsgebrek. Een voör- ziening in meeroere plaatsruimte voor de smeden zal moeten worden overwogen. Het onderwijs werd volgens een vastge steld leerplan gegeven; veranderingen zijn met het oog op de komst van den nieuwen directeur niet aangebracht. Ter verbetering van de salarissen van onderwijzend personeel verhoogde de meente haar jaarlijksch subsidie met 1 Op een aan het Rijk voor hetzelfde doel het ;e- santen ziel als in ons adres nen. De heer Hoek deelde hierop mede, dat de ploeg reeds in het de vorige week verhuur de land werkte. Het door de heeren de Lan en teelt van oor leeken on wel mogelijk landbouw lee- volgende week geploegd worde^i. Hierna zal het terrein verkaveld worden, waarna de huurders, door loting, evenals bij de plaats bespreking bij „Bilderdijk",. hun terreintje kunnen kiezen. Zij, die gaarne hun perceel tjes naast elkander hebben, geven dit in den loop van de week nog schriftelijk op. Bij lo ting kan dan één van hen voor h^t groepje loten. Bij de verkaveling zal zooveel moge lijk grond bespaard worden. Spr. kon zich voorstellen, dat zij, die' aardappelen willen telen, het liefst een stukje van het bouwland kiezen. Op het grasland zal dit evenwel ook wel gaan. De gemeente moet dit nu ook nog doen en de grond aan den Bergerweg is even zoo «geschikt, als de door de gemeente aan gekochte 1 drachten gehouden, waarbij uwe aandacht zal worden gevestigd op de keuze der levensmid delen en de goedkoopste wijze van bereiding van het middagmaal, in 'tkort gezegd om voor zoo weinig mogelijk geld, met zooveel mogelijk brandstof- en lichtbesparing, zoo .voedzaam mogelijke spijzen te bereiden. Mej. A. Keulen, leerares in koken en voedingsleer heeft welwillend de taak op zich genomen deze voordrachten te houden, daarbij ge steund door mej. Feith, leerares aan de Huis houdschool." Mej. Keulen lichtte vervolgens de kook proeven, welke genomen werden, toe. Allereerst werd gewezen op de noodzakelij- ge daan verzoek is nog geene beslissing geval len. Wegens gezondheidsredenen vroeg de heer van der Heij tegen 1 April ontslag uit zijn betrekking als directeur, hetwelk hem eervol werd verleend, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. In zijn plaats werd- tegen 1 November als directeur benoemd de heer J. van Reijendam Cz., directeur der am bachtsschool te Nijmegen, terwijl tot onder directeur werd benoemd de heer A. A. de Groot, die gedurende de ziekte van den heer van der Heij de functie van directeur heeft waargenomen. De heer J. Baas, die gedurende het waar nemend directeurschap van den heer de Groot, diens lessen waarnam, is benoemd tot leeraar in het schildersvak. In de plaats van den heer M. A. H. v. 3. Burg, leeraar in het vakteekenen voor behan gers en stoffeerders aan de avondcursussen, werd benoemd de heer E. Harder. Er werden 47 nieuwe leerlingen geplaatst, t. w. 15 timmerlieden, 18 6meden, 1 schilder, 1 meubelmaker en 6 kleermakers, terwijl 6 leerlingen het onderwijs in de eerste klasse moesten blijven volgen. Van de 53 leerlingen der le klassen wer den 50 bevorderd naar de 2e; alle 54 leerlin- f en der 2e klassen gingen over naar de 3e lassen; terwijl alle 43 leerlingen der 3e klas sen het einddiploma ontvingen. Tussohentijds verlieten 9 leerlingen 'de school, waaronder .2 wegens verandering van woonplaats, 1 om verandering van be roep, 3 omdat ze een geschikten baas konden krijgen, 1 wegens huiselijke omstandigheden en 2 in verband met te weinig aanleg. Op 31 December 1916 bezochten 142 leer lingen de school, verdeeld over de ambach ten als volgt Timmerlieden: le kl. 15, 2e kL 17, 3e kL 16, totaal 48. T I .141 1. S li in TT f i r\ I f .v. t r\ t-—» i li t u,- /Ta li OOI

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1