DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. J m negeBJfckswta jaargang. 7h 1917. UonnemHlsnilt ter 3 mauiden f 1.30. ft. post 11.50. MfeMt|irlts12itt p. rejel, iroote letters «eer plaatsruimte. Brie™ fr. 1.1. Boek- en Handelsdratóerii i.É. HBRMs. COSTER 4 ÏOtJS, "oordam C 9. D0KDER11A6 29 MAART 3. NEDERLAND. Zachte en harde Zuiderzeebokkimg. Maximum Prijslijsten. J Over den abonnementsprijs wordt bij vooruitbetaling beschikt. Bewijsnummers 5 cent. nm ALKMAAR, 29 Maart. Nog steeds moet de verdere ontwikkeling van den strijd op het westelijk front worden afgewacht, om de tusschenl Atrecht en Sois- sons plaats grijpende gebeurtenissen te kun nen beoordeelen. Nu heeft nog elk der beide veronderstellingen, dat de Duitschers op eigen initiatief handelen en dat het initiatief berust bij de Franschen en. Engelschen haar recht van bestaan. Natuurlijk pogen beide partijen om het hardst de meening ingang te doem vinden, dat zij het initiatief der opera ties in handen hebben. Zooals beide partijen ook even hard betoogen, dat het scheppen van een kunstmatige woestijn geheel en geens zins door militaire noodzaak wordt geboden, dat er met vermijding en met het bedrijven van allerlei onmenschelijkheden wordt opge treden. De strijd schijnt hier thans eenigermate verflauwd Het laatste Fransche legerbericht zegt ten minste, dat tusschen Somme en Oise wel de artillerie krachtig in actie was, doch dat er geen infanterie-aanval werd onderno men, terwijl daarentegen de Engelschen van verderê vorderingen en een groot aantal krijgsgevangenen melding maken. In Champagne is de infanterie wel uit de stellingen gekomen. Op dezelfde plaats waar de Duitschers den 8sten Maart een plaatse lijke overwinning hebben behaald, hebben zij thans een aanval gedaan. De Duitschers mel den, dat zij ten zuiden van Ripont eenige loopgraven hebben genomen, materiaal heb ben' buitgemaakt en 300 Franschen gevan gen gemaakt hebben. De Franschen deefen mede, dat de Duitschers erin geslaagd zijn nader wordt opgegeven ten' westen van Maison de Champagne vasten voet te krij gen in de eerste Fransche stellingen, maar dat alle pogingen, die de Duitschers deden om zich van deze plaats meester te maken, met voer hen bloedige verliezen werden afge slagen. Hieruit blijkt dus, dat de Duitschers in dit gebied en wel zeer plaatselijk, eenige aanvals- kracht aan den dag gelegd hebben. Misschien willen' ze bewijzen, dat ze ondanks den stra- tegischen terugtocht tactisch nog op hun quivive zijn, misschien willen ze hun tegen standers afleiden, misschien echter wijst de herhaling van den aanval op verder reikende plannen. KORTE BERICHTEN. Minister Bonar Law heeft den 21en do zer in het Lagerhuis gezegd, dat er, zoover de Engelsche regeering weet, geenerei reden is om te vreezen voor de veiligheid van den tsaar nóch van de leden van zijn huis. In Engeland is het nu, bi) gevangenis straf of boete, aan winkeliers verboden aan een klant meer suiker te verkoopen dan voor een veertiendaagsch gebruik kan strekken, en 'da tevens aan de klanten om voor meer dan veer tien dagen' voorraad in huis te hebben. Aan het oostelijk gevechtsterrein is de voorjaarsdooi ingevallen, welke groote ge vechten verhindert, meldt men van het front Leopold van Beieren. Russische zeevliegtuigen hebben de wa terleiding naar Ronstantinopel gebombar deerd. De uitvoer van graan en meel uit Ar gentinië is verboden, omdat het land 'tzelf krap heeft, Een Engelsche torpedojager is tengevol ge van een aanvaring gezonken. Het Britsche transportschip Tyndareus werd getorpilleerd, doch men slaagde erin de opvarenden te redden en het schip in behou den' haven te brengen. De Paus schonk aan mgr. Heylen, bis schop van Namen 5000 voor de nood'lij- denaen van het bisdom. Volgens berichten uit Rusland zal de constitueerende vergadering te Moskou tegen einde April worden bijeengeroepen. N'aar verluidt zal de tsarenfamilie naar Engeland overgebracht worden, zoodra de zieke kinderen zullen hersteld zijn, en wel on der persoonlijk toezicht van den minister van Justitie Kerenski. VERMINDERING BROODRANTSOEN. De minister van landbouw heeft aan de burgemeesters medegedeeld, dat, met het oog op de onzekerheid van geregelaen aanvoer van broodkoren uit Amerika, het broodrant soen, tot dusver bestemd voor een week, voor- loopig voor 9 dagen zal moeten dienen, met ingang van 2 April a.s. In de distributieregeling van brood, bloem, meel en rogge, zooals thans luidt, werd aan de gemeentebesturen de bevoegdheid verleend, eene aanvullingskaart uit te reikén aan die personen, voor wie het rantsoen, aangegeven op bruinbroodkaart en roggbroodkaart, in verband met den aard hunner werkzaamheden en hunne normale wijze van voeding, niet voldoende is. De minister doet nu een ernstig beroep op de medewerking der burgemeesters om met het uitreiken der aanvullingskaarten de grootst mogelijke zuinighèid te betrachten. E>e hier te lande aanwezige voorraden tarwe, rogge en1 bloem zijn gering en ieder, die meer brood gebruikt dan voor zijne voeding inder daad dringend noodzakelijk is, handelt daar mede tegen het algemeen belang, zegt de mi nister. Er wordt op gerekend dat geen aanvul lingsbroodkaart zal worden uitgereikt, dan in gevallen waarin inderdaad gebiedende nood zakelijkheid bestaat. Die noodzakelijkheid zal in het. algemeen slechts aanwezig zijn bij personen die door den aard hunner werkzaamheden niet in staat zijn in den loop van den dag een warm maal te gebruiken en dus den geheelen dag alleen door middel van brood in hunne voeding moeten voorzien. De mogelijkheid is opengesteld, dat aan eén persoon meer dan één aanvullingskaart wordt gegeven. De beslissing öf dit zal kun nen geschieden heeft de minister zichzelf voorbehouden. Mochten bepaalde personen of groepen van personen daarvoor in aanmer king komen, dan ziet hij de daartoe strekken de voordracht der burgemeesters tegemoet. Slechts in geval van zeer zwaren lichamelij- keni arbeid bf< andere zeer bijzondere omstan digheden zal toestemming kunnen worden verkregen. Evenals tot nu toe zuilen de gemeentebe sturen bepalen, wie voor één aanvullings broodkaart in aanmerking' komt, terwijl door hen bij den minister van landbouw zal worden aangevraagd een tweede aanvullings broodkaart voor die groepen van personen of bijzondere gevallen, voor welke dit naar hunne meening noodig is. De minister heeft intusschea bepaald, dat de mijnwerkers drie en het locomotiefpersoneel twee aanvullings broodkaarten zullen kunnen verkrijgen. Ook de aanvullibgsbroodkaarten zijn geldig voor negen dagen. Hoe grooter het broodverbruik is, hoe eer der zal het rantsoen nog lager gesteld moe ten worden. Ik zou het dan ook zeer op prijs stellen aldus de circulaire van den minister in dien u een beroep op de ingezetenen uwer ge meente zoudt willen doen, om er zooveel mo gelijk, door zuinig broodgebruik toe mede te werken', dat met de aanwezige voorraden zoo lang mogelijk kan worden rondgekomen. Met ingang van 2 April aanstaande zal dus iedere broodkaart strekken tot het ver krijgen van brood gedurende 9 dagen in stede van 7 dagen, niettegenstaande op de kaart vermeld staat, dat zij slechts geldig is voor eene bepaalde week. mitsdien wordt de geldigheidsduur der broodkaarten, waarvan de uitreiking thans aanstaande is, bepaald als volgt: die, waarop vermeld voor de 9de week, van 2 tot en met 10 April; die, waarop vermeld: voor de 10de week, van 11 tot en met 19 April; die, waarop vermeld: voor de 11de week, van 20 tot en met 28 April; die, waarop vermeld: voor de 12de week, van 29 April tot en met 7 Mei enz. Het Haagsche Corr. bureau meldt in ver band met het bovenstaande: De oorzaak. Sinds 18 Februari wordt te Halifax vastgehouden de „Oosterdijk", van de Holland—Amerjka-lijn, met 8000 ton tar we en 700 ton Amerikaansche bloem. Dit is ook het geval, van dien datum af, met de „Soestdijk", inhoudende 7100 ton tarwe. Van 19 Februari af ligt op dezelfde plaats de „Noordam", met 8000 ton tarwe en 600 ton bloem; sinds 24 Februari de „Beukels- dijk", met 9000 ton tarwe en 275 ton bloem; sinds 10 Maart de „Sloterdijk", met 1080 ton tarwe en 3250 ton bloem en sinds een onbe- dat daarin natuurlijk zijn opgenomen de hoo- ge uitvoercijfers van het begin van het jaar 1916. Maar en het is niet billijk van de criti- seerende oppositie in het Lagerhuis dit te zijn voorbij gegaan juist in de laatste zes maanden is daarin ten gevolge van de beken de overeenkomst omtrent export van Neder- landsche landbouwproducten naar Engeland een groote ver an sering gekomen, nam de uit voer naar Duitschland af en die naar Enge land toe. Zoo ontving Duitschland in Octo ber 1916 niet meer dan 2505 ton tegen 7821 ton in 1915 en 3818 ton in 1914. In de maand November 1916 bedroeg de uitvoer naar Duitschland 1420 ton tegen 1494 ton in 1914. En in December 1.916 werd daar heen slechts 392 ton verzonden tegen 6011 ton over dezelfde maand van 191$. Daarte genover vermeerderde in die maand de uit voer naar Gr.-Brittannië van 77 ton in 1915 tot 2118 ton in 1916. En dat geschiedde waarlijk niet uit motie ven van goede koopmanschap! De markt is in Engeland véél lager en de gevaren der verzending we behoeven dit hier niét nader uiteen te zetten zijn vele. Het was van Z. M.'s loyale oppositie in het Lagerhuis wel zoo billijk geweest als het op een en ander de aandacht had gevestigd. Nu wijst de statistiek wat betreft den tota len jaaruiivoer naar Duitschland toch een hoog eindcijfer, n.l. 76.286 ton, aan. Ongetwijfeld een enorme hoeveelheid. Ech ter, voor degenen die in het Engelsche La gerhuis minder goed thuis zijn in het rekenen en Zich nu gaan verbeelden, dat het Duitsche volk zod ongeveer door de Hollandsche kaas in het leven is gebleven, willen we er wel even de aandacht op vestigen, dat die quanti- rteit voor een volk van 70 millioen zielen be- teekent een gemiddelde van ruim 1 K.G. per hoofd en.per jaarl berekent het Hbld. PAARDEN NAAR DUITSCHLAND, Zooals bekend is, zouden aan Duitschland 12.000.stuks worden geleverd. Dit getal is ook inderdaad uitgevoerd, maar hiervan gin gen 180 naar Oostenrijk, deelt „Het Paard" mede. Thans zullen nu nog 180 stuks aan Duitschland worden afgestaan, waarvoor a.s. Dinsdag te Zwölle een monstering wordt gehouden Verac lelijk zal de Duitsche aan koopcommissie dan gelijktijdig nog trachten een aantal afgekeurde hengsten te koopen. DE ONVEILIGE ZEE. De stoomtrawler „Delfland" is Dinsdag" met verlies van 'tgeheele vischtuig te IJmui- den teruggekeerd. Men was tusschen een reeks van drijvende mijnen gekomen, welke met de netten werden opgehaald. Om aan het gevaar eener ontploffing te ontkomen, heeft men toen maar het vischtuig gekapt en dade lijk de terugtocht naar IJtauiden aanvaard. MAXIMUMPRIJS HAVERMOUT. De bond van Amsterdamsche winkeliersr vereenigingen in koloniale waren en aanver wante artikelen heeft zich tot den minister gewend met verzoek den maximumprijs van havermout van 16 ct. per pond niet van toe passing te verklaren op H1. O. en Quaker Oats. De adressant wijst er op dat te Amster dam de regeeringshavermout in twee weken niet verkrijgbaar is gesteld, terwijl aan dat voedsel, vooral ten behoeve van zieken en- kin deren, groote behoefte bestaat. telegraafpalen en huizen. Te Bandjermasin (op Borneo) zijn de meeste toko's door brand verhield. De schade wordt officieel op 600.000 geschat. kenden datum .de „Megrez", met 3850 ton tarwe. Het kan ook zijn, dat de -laatste boot nog in Amerika is. (De vorenstaande schepen hebben ook in 1090 ton lijnkoeken, vërdeeld over drie schepen). Afgeladen om te vertrekken liggen in Amerika de „Rijndam", met 7900 ton tarwe en 1600 ton meel, de „Waaldijk", met 4350 ton tarwe en 2050 ton meel en de „Algenib", met 5400 ton tarwe. Deze Schepen kunnen niet uit Amerika vertrekken, omdat er geen zekerheid bestaat, dat zij te Halifax aanko mende, niet eveneens zullen worden vastge houden. Verder liggen in Engelsche havens de „Sommelsdijk", met 7700 ton tarwe en de „Gorredijk", met 2700 ton tarwe en 4000 ton. rogge. Er bestaat tot op heden nis ste zekerheid, omtrent het tijdstip, waarop Jac. Degeling, Kraanbuurt 6 Gemengd nieuws PAASCHTENTOONSTELLING TE SCHAGEN OP 28 MAART. De voorzitter, de heer J. Buis Pz., heette het bestuur welkom. Ofschoon in dit 3e oor logsjaar de moeilijkbeden nog grooter zijn dan het vorige jaar door de talrijke beperken de regeeringsbepalingen, mogen we zeer te vreden zijn over de inzending inzonderheid, van vetvee. Een woord van dank aan de inzenders is dus op haar plaats. Mogen de landbouwers door de talrijke moeilijkheden, waarmee zij dit jaar hebben te kampen, tot grooter krachtsin spanning worden geprikkeld, zoodat we, als we een volgend jaar naar wij hopen onder gunstiger omstandigheden weer bij elkaar ko men, de resultaten daarvan mogen zien. Hiermede werd de 23ste paaschtentoonstél- ling geopend. De volgende bekroningen werden toege kend: Rundvee, -uitsluitend met hard voeder ge mest: 1. Voor den besten, fijnsten en zwaarst gemesten os, afgewisseld: prijs 25 F. de Boer, Oudkarspel. 2. Idem met hoogstens zes breeze tanden prijs 40 Gebr.,Geel, Wieringerwaard, prijs 20 J. v. d. Horst, Barsingerhorn, prijs 40 H. Spaans, Barsingerhorn. 3. Idem 2 -jarigen os, met hoogstens 4. breede tanden: prijs 10 K. Slik, Barsinger horn. 4. Idem koe afgewisseld: prijs 25 H. Spaans, Barsingerhorn, prij: 13 Wed. ju. Stapel, Oudendijk, prijs ƒ10 A. de Ridder, Punnerend, prijs 5 Joh. Boots, Beemster. 5. Idem koe, met hoogstens zes breede tan den: prijs 25 H. Spaans, Barsingerhorn, prijs 10 G. G Las, Hoogwoud, prijs 5 Jb. Geerlings, Anna Paulowna. 6. Idem koe met hoogstens vier breede tanden: prijs 25 A. de Ridder, Punnerend, prijs 10 H. Spaans, Barsingerhorn, prijs 5 C. J. B'aauboer, W .-Waard. 7. Idem vaars met hoogstens twee breede tanden:prijs 25 H. Spaans, Barsingerhorn, prijs 15 C. Kwast. Egmond a. Zee, prijs 10 C. v. d. Oord, Barsingerhorn, prijs 5 H. Spaans, Barsingerhorn. 8. Voor idem vette kalfprijs 10 J. Kant, Dirkshom, prijs 5 J. Kant, Dirkshom. 9. Voor idem koe nog melkgevend, onver schillig leeftijd: prijs 15 C. Butter, Oud karspel. prijs f 10 P. Visser, Opperdoes, prijs 5 D. Schermer, N.-Niedorp, Rijstieren, zuiver zwartbont inlandsch ras* 1. Voor den besten rijstier, geb. in 1914 of vroegerprijs 30 A. de. Heer, Callantsoog, j prijs 20 J. Eijssen. Beemster. 2. Voor idem geb. in 1915: prijs 30 C. Kooij, Harenkarspel, prijs 20 P. Wijdenes Oz. Twisk. 3. Voor idem pinkstier, geb. in 1916: prijs 30 Js. Ruyter, Oosterblokker, prijs 15 K. Blaauboer, Schaden. Melk- en fokvee, zuiver, zwartbont in- andsch ras: 1. Voor de beste melkkoe, die gekalfd heeft na 1 Jan. 1917: prijs 20 Js. Ruyter, Oosterblokker, prijs 10 P. v. d. Oord, Bar singerhorn, prijs 5 niet toegekend. 2. Voor idem twinter, geb. in 1914, ge- De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt aan belang hebbenden mede, dat naar aanleiding van een circulaire van het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel, de navolgende MAXIMUMPRIJS is vastgesteld: lo. Voor ZACHTE ZUIÖERZEEBOKKINO (BAKBOKKING) zónder staartvin: KLEINHANDELPRIJS 2 CTS. PER STUK 2o. Voor HARDE ZUIDERZEEBOKKING zonder staartvin: KLEINHANDELPRIJS 2Y> CTS. PER STUK. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF te ALKMAAR brengt H.H. WIN KELIERS nogmaals in herinnering artikel 7 der distributieregeling van Alkmaar, luiden de als volgt: m „Zij, die regeeringsgoederen ten verkoop in het klein in voorraad hebben, zijn ver plicht de daarvoor ingevolge de Distributie- wet 1916 geldende maximumprijzen op een, voor het publiek duidelijk zichtbare 'wijze ter plaatse van dien verkoop op te hangen." Artikel 16 der Distributiewet 1916, waar bij is bepaald: 2 „Hij, die opzettelijk maatregelen, door of vanwege onzen Minister van Landbouw, Nij>- verheid en Handel, of het bestuur of den burgemeester eener gemeente genomen in het belang der distributie van goederen, belet, belemmert of verijdelt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaar of gelidboete van ten hoogste zes duizend gul den". Mocht blijken, dat H.H. Verkoopers van Rantsoeneeringsartïkelen voor de door hen betrokken Waren, hieraan niet voldoen, zoo zal zonder verdere waarschuwing tot uit schakeling en strafvervolging worden over- I gegaan- Alkmaar, 29 Maart 1917. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. --'-qTvONDEN VOORWERPEN. Een das, een rozenkrans In étui, ee« no titieboekje, een huissleutel, een schortje, een aandeel Staatsloterij, een wandelstok, vier portemonnaie's en een beursje met eenig geld, twee knipmessen, een koperen ring, een paar kinderkousjes an een portefeuille met notitieboekjes. x Maart 1917. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETMUIJSEN. Alkmaar^ 28 BINNENLAND. bovengenoemde schepen uit de havens, waar- zij worden vastgehouden, zullen kunnen ver trekken of omtrent het tijdstip, waarop de scheepvaart van Noord-Amenka naar Neder land geacht kan worden, weder eenigszins normaal te verlopen. Algemeene zuinigheid. Wil men nog zoo lang mogelijk brood eten, dan zal ieder be woner van Nederland, onverschillig in welk beroep of bedrijf hij werkzaam is en onver schillig welke positie in de maatschappij hij inneemt, bij het broodverbruik de uiterste zuinigheid moeten betrachten en alle brood, ook dat van den vorigen dag, moeten wor den gebruikt, opdat niets verloren ga. ONZE KAASUITVOER. In het Engelsche Lagerhuis is gisteren ernstig geklaagd over den grooten uitvoer van kaas naar Duitschland. Inderdaad wijst het jaarcijfer van den uit- TWEEDE KAMER. De heer Beumer (a.-r, Kampen) trok in de vergadering van Woensdag zijn inder tijd ingediend voorstel in zake het ondersteu nen van ingediende moties in. De heer Snoeck Henkemans (c.-h., Apeldoorn) verkreeg verlof voor zijn aange vraagde interpellatie in zake de buitengewo ne landbouwverloven in het voorjaar. De algemeene beschouwingen over het wetsontwerp tot wijziging van art. 113 van het Regeerings-reglement van Ned.-Indië werden voortgezet. Minister Pleyte bestreed uitvoerig het betoog van den heer Troelstra en beantwoord de tevens de andere sprekers. Minister Rambonnet 'behandelde de vraag welk deel van de verdediging aan de vloot en welk deel aan het leger zal worden toevertrouwd. De heeren Scheurer en Dresselhuys repli- citeerden SALARISSEN RIJKSPERSONEEL. Behalve den- heer J. van den Tempel (lid der Tweede Kamer) heeft minister Treub den heer mr. J. H. Thiel, districts-schoolopziener te Amsterdam, uitgenoodigd als lid zitting te nemen in de commissie tot onderzoek van de. salarissen van het personeel in 's rijksdienst. De heer A'. W. F. Idenburg, oud-gouvemeur- generaal van O.-Indië, die gevraagd was on der-voorzitter te worden, bedankte daarvoor, In zijne plaats is toen uitgenoodigd de heer P. van Vliet, Kamerlid. Aan de commissie zullen drie secretarissen worden toegevoegd. INDIë. Te Madura zijn door een storm vijf men- schen gedood. Ook van andere streken wor- voer een' belangrijke vermeerdering aan, om-1 den stormschaden gemeld aan telefoon- en kalfd na 1 Jan. 1917: prijs 20 J. Ruijter, ijs 10 W. Kooijman, Haringbuizen. 3. Voor idem melkvaars, gekalfd na prijs 10 W. Kooijman, Haringbuizen. 3. Voor idem melk Jan. 1917: niet ingezonden 4. Voor idem kuispink, geb. in 1916: prijs 15 R. Zander, Barsingerhorn, prijs I 10 JS. Ruyter, O.-Blokker. Wolvee: 1. Voor de beste oonschapen (4 st.) met of zonder lammeren: prijs 10 M. C. de Graaf, Anna Paulowna. 2. Voor idem overhouders, het méést m. pi Tqitjenhom,'prijs f 2.5Ó Schoorl, Eeni- schikt vdor de weiderij (10 st.)prijs 10 K. Graaf, Tuitjenhorn^ prijs 5 P. Icsselaar, Tqitjenhc genburg. 3. Voor idem «overhouders, slgchtwaard, 10 st.: prijs 10 K. Mifts, Nieuwe-Niedorp, prijs 5 C. v. d. Oord, Barsingerhorn. 4. Voor idem overhouders, gekruist Texelsch ras, fokkerij 10 st. Niet ingezonden. 5. Voor idem ram, inlandsch gekruist, ge boren' in 1915 of vroeger: prijs 5 G. Stuij Winkel, prijs 2.50 D. P. Timmerman, Scha- gen. 6. Voor idem ram, inlandsch gekruist: prijs 5 C. Stammes, Schagen, prijs 2.50 J. Zijp, N,-Niedorp. 7. Voor idem ram? geïmporteerd, geb. in 1915 of vroeger: niet ingezonden. 8. Voor idem jarigen ram, geïmporteerd niet ingezonden. Bokken en geiten: 1. Voor deni besten Saanenbok, geïmpor teerd' prijs 5 Geitenfokvereeniging St. Jo hannes, prijs 2.50 P. v. Eeten, Moerbeek. 2. Voor idem iqlandsch of gekruist: niet ingezonden 3. Voor idem geit: prijs 5 S. Wagenma ker, Schagen, prijs 2.50 dezelfde. 1. Voor de beste vette varkens (2 st.) prijs 10 C. v. d. Oord, Barsingerhorn, prijs 5 J. P. de Wit, Schagen, prijs 2.50 A. Blokdijk, St. Maarten. 2. Voor idem fokzeug met biggen: prijs 10 A. Sleutel Dz., Schagen 3. Voor een beerniet ingezonden. de Beurs, Barsingerhorn, prijs 1.50 M. Ko ningSchagen, St. Maarten. Pluimgedierte: t. Voor de schoonste toom van inlandsch ras (2 kippen met een haan)prijs 2.50 Th. Roep, Schagen. 2 Voor idem gekruist: prijs 2.50 G. Plevier, Schagen, prijs 1.50 C Roggeveen, Schagen. 3. Voor idem Leghorn: prijs 2.50 J. Va der, Schagen, prijs 1.50 Jb. Deufekom, Schagen. 4. Voor idem Buff. Orpingtons: prijs 2.50 J. Schermerhorn, St. Maarten, prijs 1.50, dezelfde. 5. Voor idem wyandotte: prijs 2.50 D. inger" St. 6. Voor idem, niet in programma vermeld prijs 2.50 P. Nes, Barsingerhorn, prijs 1.50 W. de Leeuw, Alkmaar. Konijnen: 1. Voor de twee zwaarste in gezamenlijk gewicht: prijs 2.50 Adr. Kiezeling, Scha gen, prijs 1.50 D. de Beurs, Barsingerhorn. 2. Voedster met jongen: prijs 2.50 Adr. Kiezeling, Schagen, prijs 1.50 D. de Beurs, Barsingerhorn. Buitengewone prijzen: 1. Belangrijkste collectie voorwerpen, tot den landbouw in betrekking: prijs medaille met 10 Wiglama, Schagen, prijs medaille met 5 Boekc en Huidekoper, Haarlem— Schagen, prijs medaille met 2,50 A. Peeró- boom, N.-Niedoip. 2. Afzonderlijke voorwerpen, tot den land bouw in betrekking: prijs medaille met ƒ5 0. Tates. Schagen, prijs idem, idem N. V. Ned. IJ'zernandel Hartelyst, pnjs idem, idem J. Wiglama, Schagen. 3. Inzendingen, ter beoordeeling der jury: prijs medaille met 5 J. H. Schene, Schagen, prijs idem, idem C. Roggeveen, Cz., Schagen, prijs idem, idem C. Metselaar, Schagen. 4. Boomen en heesters, decoratief opge steld: prijs 10 R. Gons, Wognum. 5. Bloeiende planten en bladplantenniet ingezonden. EN ZOET WINSTJE. De gemeenteraad van Sittard besloot tot den verkoop van een aanzienlijke partij gas- buizen, verleden jaar door de gemeente ge kocht tegen den prijs van 53.547 van een Duitsche firma, met het oog op het aanleg gen van een gasleiding tusschen de staats mijn „Emma" te Hoensbroek en de gemeente Sittard. De directie der staatsmijnen bleek bereid tot aankoop van de buizen tegen een bedrag van circa 100.000. INCIDENT IN EEN RECHTSZAAL. Voor het Hoog MilÜair Gerechtshof zou COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1