iet DIENSTBODE. Winkeljuffrouw Adres: J. IW.T.AGHINA, Langestr. 25. Gevr. ecu fliÉe, nette Jongen, idster) in pension. een nette Slaaplamer riarigs IreK- ot V/aaKtionit .©en actief persoon, HYPOTHEEKBANK ALKMAAR. ONDERWIJS I. Prins Az.f Bierkade 11. Noodhulp-comité SCHOORL. Een net meisje Gevraagd: een net Meisje plaatsing gezocht in Boerenbedrijf fldmEKBIA8RSCHE BROODFABRIEK. l)o firma J. VAN DENBERG, een nette jongen gestoffeerde kamers of ge deeltelijk gemeubileerde kamers. TE KOOP marktberichten. -53 497 497 102 225 '82", 1457/8 171V» 72 63V, 109ih 253 365 148 503 47 2249, 157 1958/4 229% 410 1718/g 31% 86 88% 233 203 De Directie bericht, dat het 20ste dividend-bewijs betaalbaaris met f8.—, ten kantore der Vennootschap, I zoomede ten kantore van ae be kende correspondenten. Langestraat, vraagt |voor loop- en* winkblwerk. II den verleend, zullen nader worden vastge steld. Wat de petroleumvoorziening betreft, tan de gemeente hier dus io geen geval in grijpen, de beer Schenk, achtte het geraden, dat zij, die het ergst onder het ministerieele verbod te lijden hebben, een schrijven tot den Minister van Landbouw richten, om hem hun nood kenbaar te maten. Wellicht, zoo oordeelde hij, zal er dan wat meer spoed ge zet worden achter het openbaar maken van- de voorwaarden, onder welke vergunning tot verkoop kan worden verleend. Daar hieraan echter wel een opneming van de beschikbare voorraden zal moeten voorafgaan en eenige administratie zal moeten gevoerd worden, schijnt het, dat ook de ergste nood nog wel eenigen tijd zal voortduren. De bewoner van het Kwakelpad kan alleen door de Centrale Keuken worden geholpen. Zijn geval illustreert, dat het nu niet meer de kwestie is, dat men wellicht van deze keuken een voedzamer maal kan krijgen dan thuis, tegen evenveel of. wat minder geld, waarbij men dan liever thuis zijn potje kookt, omdat men dan mee de warmte van de kachel heeft, doch „öf warm eten van de Centrale Keuken öf géén warm eten." Maar de Centrale Keuken is er nog niet, en de bewoners van het Kwakelpad en ande ren, die nu geen warm eten kunnen koken, zullen voorloopig wel op andere wijze ge holpen worden. Doch wat mi nog slechts enkelen betreft, kan weldra voor velen gel den. En daarom is het te hopen, dat er spoed met de Centrale Keuken zal worden betracht 1 STEUNCOMITé. Naar men ons meldt is de werkloosheid in onze gemeente zoodanig verminderd, dat hot Steuncomité zijn uitkeeringen aan werk- loozen voonoopig weer kan staken. Op ver zoek van de vertegenwoordigers der arbei ders-organisaties zal het Steuncomité evenwel de grondslagen, waarop eventueel nieuwe uitkeeringen zullen geschieden, aan een be spreking onderwerpen. VOETBAL. Atcmaria Victrix Militair Elftal 83. eigenaardig verloop, aftrap nam Alcmaria het spel in handen. De militaire verdediging was niet erg zeker en elk oogenblik kon een doelpunt verwacht worden. En 't kwam ook, maar juist aan den anderen kant. Een uitval der militairen, linksbuiten ongedekt, een schot en 't was 1—0. Alcmaria slaagde er in gelijk te maken. De middenvoor liep een prachtvoorzet van rechts in 't doel. Door een misverstand in de verdediging werd '1 weer 21 voor de mili tairen, waarna de Alcmaria-middenvoor op nieuw gelijk maakte. De militaire doelwach ter werkte zelf een schot achter de lijn, wat Alcmaria de leiding bezorgde. Lang duurde die vreugde echter niet, want een blunder in 't Alkmaarsche doel maakte er weer 33 van. Linksbinnen en keeper wisselden daarop van plaats. Tot rust bleef de stand gelijk. Na de pauze was 't spel geheel in handen van Alcmaria, vooral toen zij na twintig minuten de leiding nam. Direct daarop maakte de rechtsbinnen nummer vijf door een goedge nomen corner juist in te koppen. Met een zeldzaam hard onhoudbaar schot maakte de middenvoor de zesde, daarna de linksbinnen de zevende en achtste. Toen was 't tijd en had Alcmaria met 83 gewonnen. Bij de militairen was de verdediging het zwakste deel van 't elftal. De spil kopte goed. De keeper stopte wel-aardig, maar werkte niet goed weg. De voorhoede speelde vlug. liet combineeren was niet bijzonder. Rechts- uuiten speelde goed. Alcmaria veraste door bijzohder vlot com binatiespel de vooorhoede. Vooral de mid denvoor was uitstekend op dreef. Een kracht in de voorhoede, die men reeds lang heeft noodig gehad en 't is te hopen, dat hij den vorm van gisteren weet te behSuden. De rechtsbinnen en hij begonnen' elkaar steeds beter te begrijpen. Jammer dat de eerste niet gelukkiger was met schieten. Rechtsbuiten best op dreef. Als nu de linkervleugel nog volledig is, kan de voorhoede best zoo uit kamt a in de Bekerwedstrijden. In de midden linie speelde de spil een uitmuntende partij voetbal. Daar zullen de liefhebbers onge twijfeld van genoten hebben. Zijn beide part ners stonden hem goed ter zijde. -De backs hebben menigen aanval gekeerd. Vooral den linksachter was weer verbazend lastig voor de tegenpartij, terwijl de speled rechts meer malen door enthousiast werken in gevaarlij ke oögenblikken redding bracht. Keeper een zeer goede reserve. De leiding van den wed1 strijd was in goede handen. A.s. Zondag komt Alcmaria uit tegen Am- stel in de Bekerwedstrijden van Z. V. V. Or den Twfeden Paaschdag zal"zoo mo gelijk een oefenwedstrijd plaats hebben. OPENBARE LEESZAAL EN IOEKERIJ. In da afgeloopen maand werd de Open bare Leeszaal alhier bezocht door 1494 mannen en 403 vrouwen, totaal 1897 tegen 1409 mannen en 435 vrouwen, totaal 1844 in Maart 1916. Het aantal bezeeken van militairen bedroeg 711 tegen 570 in Maart 1916. Uitgeleend werden aan leden der Leeszaal 1768 banden tegen 1115-in Maart 1914. Aan Nutslezers werden uitgeleend 126 banden tegen 309 In Maart 1916. GEPROMOVEERD. Aan de universiteit te Bern, ls den 27 Maart, gepromoveerd op een dissertatie geti teld „Die Bekatnpfung der Druse mittels Serum" tot doctor medicmae vetermariae, de heer H. W. Schiphorst, dierenarts te Alk maar. I HANDELSAVONDSCHOOL. Bevorderd van klasse I naar klasse II: C. P v. d. Aakster, J. Blom (voorw.), All- da Boon, Maria du Crocq, A. Grondsma, H. P. Hofman, N. J. Hofman, J. C. Hogervorst, G Kaaij, J. Kaijer, Margaretha v. d. Molen, C E. Mijlhoff, O. W- v. d. Pol, O. v. d. Pol, Titia v. d. Pol, W. Prins, Jozina Pruim- boom, H. J. Schuit, H. Tamis, L. Vasbinder, J Vos, Clazina Zwart, J. C. Amoureus, A. J. Baart, F. Baas, J. Bakker, N. Bakker (voor waardelijk), P A. Berkhout, Cornelia Er- kamp, Hendrika Heeringa, Cathricna Im- ming, J. de Jonge, G. P. Kuijper, Wijnanda Molenaar, C Oudes, G. Ouaes, J. A. Over toom, Christina Pruimboom, G. Sougé, A. F Stuart, Anna Weijling. Niet bevorderd leerlingen. Bevorderd van klasse II naar klasse III: Christina Ambers, Jacoba BerWiout, G. Blom Czn., L. J. Donaers, L. Dmjil, A. W. Geets, C. Hendrikse, D. J. v. llooü, K. Jansen, A. Kok, H. H. de Mik, J. Mus, H. Pastoor, W Pruimöoom, P. D. Purmer, Hendrica Schoort, \V. Vasbinder, R. Vis, Nelly Vos, G. C. Vrijer, J. C. van Wijk Niet bevorderd 5 leerlingen. Bevorderd van klasse ill naar klasse IV C. B. Balder (voorw.), J. Blom, Neeltje Boldewijn, C. Blauw, J. I I. Boo G. Bras ser, Annie Broers, Johanna Broers, P. J. Ee- ken (voorw.), M. Emmer, Johanna Jonge- jaiiRi K. van Til, Johanna de Wit. Niet be vorderd 1 leerling. Het einddiploma der school verwierven N. P. Hendrikse, Corrie Linstra, Sara van Meir, A. Nijmeijer, S. Sougé, Christina Tja- den, Elisabeth Vergaaij, B. H. Wittenbems, Elisabeth Wolzak. VEILINGKRING ALKMAAR H. B. G. Zaterdagmiddag 1.1. vergaderden in 't lo kaal van den heer Mcoij de veilingmeesters met de principalen van dezen kring van het „Hollandsch Bloembollenkweekers Genoot schap" ter bespreking der aanstaande veilin gen. De heer Boerssen (Oudorp) deelde namens de financieele commissie mede dat de reke ning over 1916 in orde was bevonden. Alsnu kwamen de te houden veilingen in bespreking. De voorzitter gaf ter inleiding verslag van de vergadering van veilingmees ters, gehouden te Haarlem, waaruit we aan stippen dat de handelaren wenschenmeerde re centralisatie der diverse veilingkringen, garantie van goede kwaliteit en verplichte veiling van alle artikelen, 't Eerste en laatste zal zich in den loop der tijden voldoende re- ;elen, terwijl de tweede wensch zeer moeilijk te willigen zal zijn. Besloten werd dat de veilingmeesters zelve zullen keuren, dat de bode een minimum-ver goeding van 5 per veiling zal ontvangen, dat de veilingkring de 500 aangeschafte manden tegen huur aan. koopers en verkoo- pers zal afstaan, en. dat als proef ook bij op bod zal worden geveild. Tevens werd vastgesteld 'dat 4 vellingen zullen worden gehouden', te weten op 1,15 en 29 Augustus en 12 September en dat deze veilingen, vooral wat de betalingen betreft, stipt a contant zullen zijn en verder geheel in overeenstemming met het veilingreglement van 't H. B. G. Voor hen die betalen met een chèque zullen de incassokosten worden bijge- rekend. De heer Molenaar (Tuitjehom) bracht nog de reclame ter sprake. Dienaangaande werd besloten, zoo zuinig mogelijk, doch tevens oordeelkundig, de veilingen bekend te maken. Besloten werd nog dat de veilingmeesters I zich- zullen wenden tot de vereenigingen (af- deelingen van 't Hl. B. G.) in den omtrek, en 't er zoo mogelijk toe te leiden dat die veree nigingen ook te Alkmaar veilen. BUSCOLLECTE LEGER DES HEILS. Deze week zal door het Leger des Hells een buscollecte worden gehouden ten bate van het Zelfverloochenmgsfonds, waarvan een deel zal worden besteed voor een tehuis van ouden van dagen. DE ANTri-MILITAIRISTEN VEREENI- GING. Morgenavond 8 uur bespreekt Enka v. d. Vlies) in de societeitszaal van de Har monie in een door de Anti-Mllitairisten Ver- eeniging belegde vergadering het onderwerp „Dienstwilligneid of dienstweigering". niet meer goed mogoltfk en bovendien pootaardappelen in goede kwaliteit bij groo- te hoeveelheden allicht moeielijk of in 't geheel niet meer te krijgen zijn, is het beter de boo nenteelt te bevorderen, ook omdat daarvoor de slechtere, lichte zandgronden zoo uiterma te geschikt zijn eu boonen in gedroogden toe stand zoo goed bewaard kunnen blijven, ge makkelijker tenminste dan aardappelen. Zeer zeker ook met 't oog op het tekort aan brand stoffen zijn boonen heel goed, omdat het arti kel voor meer dan een maaltijd tegelijk ge kookt kan worden, welk koken met behulp van het hooikistsysteem niet zooveel brandstof be hoeft als vele andere artikelen. Hoogachtend, HOEK. Mijnheer de Redacteur. Voor een antwoord op het ingezonden stuk van den heer K. Veldkamp ln uw blad van Zaterdag 1.1. verzoeken wij u beleefd een weinig plaatsruimte. De vraag, daarin gesteld, grillen wij. na tuurlijk gaarne beantwoorden. De heer V., het bestuur der vrijzinnig-de mocratische kiesvereeuiging doov hem naar voren gebracht, en allen die er belang in stel len, zouden de distributie-commissie .geen grooter genoegen kunnen doen dan persoon lijk aan het distributie-bureau inlichtingen te komen vragen. Met beleefden dank voor de opname, De Distributie-Commissie te Heiloo. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. DE STEM DES VOLKS. De gemengde zangvereeniging „De Stem des Volks", lid van den Bond van Arbeiders- zangvereenigingen in, Nederland, in 1913, opgericht en waarvan de heer G. Anderson de leiding heeft, had voor haar uitvoerig op 1 April een zestal koomummers van Ho! landsche componisten, en eéie operette ge kozen. De koomummers, voor zoover wij die ;ehoord hebben de uitvoering begon om uur, en daardoor hebben wij No. en 2 gemist werden allen zeer goed uitge voerd, en in 't bijzonder viel de duidelijke uitspraak op. Voor de operette „Oom Samuel", woorden en muziek van G. H. van Suchtelen, voor or kest geïnstrumenteerd door den heer J. M. Otto, in welk orkest eenige Alkmaarsche mu sici welwillend medewerkten, had men even eens zorgvuldige voorbereidingen gemaakt. Van Samuel van Dam, zijne vrouw, en hun dochter had men vermakelijke typen ge maakt, en daar ook de andere partijen uitste kend vervuld werden, verkreeg men een ge heel, dat het talrijke publiek zeer voldeed. De hoofdrollen in deze operette werden vervuld door de dames C. Langeberg, A. Mooij, M. Bijl en de heeren Herm. v. a. Bo- :aerae, Henk v. d. Bogaerde, H. Groebe, Slagt en H. Sjoers. A. K. a ft—, gele kool la soort 1soort f 0 a 0, witfa fcool le soort f 2e soort f —0 a 0, uien 6.80 19.10 per baal. Veilingsvereeniging „ZAANDAM EN OMSTREKEN". 31 Mrt. Prei 2025 per bos. Spruiten 400—450 per piand. Boerenkool f 1.— per kist. Brusselsch lof 300—0per ben. Schorseneeren 25 per pond. Peen 175 per mand. Selderie 25 per bos. Spinazie 4560 per ben. Goudreinetten 200 per kistje (20 stuks) t jj BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 30 Maart. Joannes Joseph, z. van Jacob Keijr zer en Maria Anna Koopman. Maart. Johanna Ooeraüma, d. van Hen drik van Zon en Geertje Swaker Jannetje, d. van Klaas-van. Lie- nen en Meinsje Schenk. 1 April. Willem, z. van David Cornells Ja cobus van Dijk en Johanna Maria Molenaar. 2 April. Hendrika Pieternel la, d. van Ge- rardus Cloeck en Johanna Maria Jacoba Keuzekamp. OVERLEDEN: 2 April. Berdina Brands, wed. van Nico- laas van Baden, 65 jaar. BURGERLIJKE STAND. W ARMENHUIZEN. Maart. Geboren Wilhelmus Jozef, z. van Petrus Goudsblom en Helena Kamper. Petronella, d. van Simon Ligthart en Caitha- rina Vader. Hillebrand Johannes, z. van Willem Dekker en Eva Catharina' Reinders. - Catharina Elisabeth, d. van Christiaan van der Kolk en Aaitje Borst. Theodorus Adrianus, z. van Petrus Steur en Lucia Ca tharina Zuurbier. Cornells, z. van Jan Schrijver en Dieuwertje Mooij. Adrtana, d: van Hendrik Raap en Elizabeth de Jong. Geertruida Maria, d. van Comelis Beem- sterboer en Coxnela Jong. Grietje, d. van Gerrit Biersteker en Dieuwertje Biersterker Craelis Josephus, z. van Theodorus Jo hannes de waard en Catharina Klant Gehuwd: Eduard Arnold Muijs, te Hoogland, en Maartje Janzen, alhier. Klaas Koedijker, te Koedijk, en Geertje Kuir peg alhier. Overleden: Gerritje Kind, 44 jaar, echtegenoote van Pieter de Ruiter. Trijn tje Koomen, 78 jaar, weduwe van Hendrik Moorhoff, eerder weduwe van Jan Dekker. HEILOO (Maart). Geboren: Anthonius, z.v. Nicolaas Bak ker en Geertruida Kraakman. Jacob Christiaan, z.v. Pieter Kruk én Maartje Brugman. Cornelia, d.v. Adrianus Ruiter en Maria van der Peet. Cornelia, d.v. Pe trus Schouten en Grietje Suiker. Gerardu^, z.v. Cornelia Kraakman en Maria Dekker. Johannes Herman, z.v. Willem Barmentloo en Maria Aleida Udink. Nelly Margare tha, d.v. Pieter Buis en Trijntje Keetman. Hermanns Cornelia, z.v. Johannes Denneman en Maria Johanna Bakker. Johannis Jo sephus. z. v. Johannes Petrus Kroon en An na Kuiper Anna Fronika Maria, d.v. En- gelbertus van Veen en Alida Hoogland Johannes, z.v Comelis Ignatius Stet en Cor nelia Sijs. Comelis, z.v. Lourene Pepping en Maria Bolten Maria, d.v. Jacob Kerssens en Maria Nagel. Levenloos aangegeven, z.v. Pieter Louter en Cornelia van der Park. TELHGRAF1SGN WEBR8BRICHT. 2 April. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Mstaucologiseh Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 3 April. Ia hst gebied van de waamemin:, is de hoogste stand van den barometer boven 755 Zuia-DuitSchland. De laagste stand van den barometer onder 750 Denemarken. VflRWAÜbittfNO, Matige tot krachtige zuidelijke tot weste lijken wind, toenemende bewolking met veel kans op regen, later tijdelijk opklarend, iets zachter. in Boekhouden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. •Telefoon 829. INGEZONDEN STUKKEN ALKMAAR, 2 April 1917. Mijnheer de Redacteur, In aansluiting bijl het artikel van den heer G. Duif, voorkomende in uw blad van 31 Maart 1917, deel ik u even mede dat 1 H.A. aardappelen méér meel geeft dan 1 H.A. tarwe. In de nabijheid der steden is de wit- zaadbouw door het groote aantal vogels, vooral musschen zonder het nemen van bij zondere voorzorgsmaatregelen niet best mo gelijk. Het is dus om beide redenen gewenscht in deze tijden aardappelen te verbouwen. Wanneer men weet dat voor Alkmaar eiken, dag plm. 7000 K.G. aardappelen noodig zijn (sommige personen eten 1 K.G. alléén op) of 100 H.L. zal men Wel willen aanne men dat het betelen van pl.m. 10 H.A. grond met aardappelen gemeente en particulier initiatief te zamen nu niet zoo'n belangrij ke oppervlakteés. Bij een zeer goede opbrengst kan Alkmaar daar 30 dagen van eten, d niet genoeg eten. I 1 »*3U» wo*1 Volgens mijne meening is het dan ook zeer I buitenland f gewenscht, waar groote kans bestaat dat de NOORDSCHARWOUDE, buitenlandsche graanaanvoer geheel zal wor den stopgezet, en de aardappeloogst dus minstens moet verdubbelen, nog veel meer grond met dat product te betelen. Nu de tijd voor het planten der aardappe len weldra is aangebroken en dus voorbêrei- ALKMAAR, 2 Apr. Aangevoerd 13 Koeien sn ossen f 270 a 520, vette 19 kalveren f30 s 250,per ned pond ff 1,40 a 2.241 nueht. kalveren t 10.— a 18.—, 10 magere sthapexi f 28 a 60, vette dito f a 0,— p. stuk. 423 vette varkens 67 a 102ct. p. ned. pond, magere varkens f a AMSTERDAM, 2 Apr. Veemarkt. Aangev. 450 vette koeien lek. a 1.35 et., 2e kw. 1.30 a 1.25 at, Je kw. f 1.20 a 1.15, 115 melk en kalikoeten f 300 a 425, 0vette kal veren le kw. f 0.—, 2e kw. f 0.—, 3o kw. f 0.442 nuohtere kalveren f 8.—a 13.—, 44 sehapen 20.— a 30.—, 94 vette var kens, geen haftdel. LANQEDlf&EK OROBNTEVEILING, 31 Mrt Voormfddagvefling ftfien overzee f 7.30 a T.60, overland f 11.00 a 15.30, uien binnenland f 9.50 a a 10.10, roode IJl 1.80 a 0.wortelen f 6.—. Roodekool per wagon f 1350, gele f 1350, witte f 1850, wortelen btnneni. f 0 a -0 30 Mrt. Roode kool f 1004 a gele fDeensehe witte faWortelen f 4.30. Grove uien f 10.— a 10.40, id. voorenport f 7.14 a 16.46. WARMiN HUIZEN, 31 Maart Roode keel f v— a f per wagon, le 5 4 3$ 3 24 5 5 5 41 4 4 4 4 4 1011/8 1001/4 818/b 71 601/4 100 100 39 747/, 67 58 I 57»/4 58 571/, 577/, 5527/, 90iS 101 Vt 1031/4 189V, 234 225 183 1457* 1721/, 72i/* 641/s 110'/, 21V» 31 142 248 f253 ,358 104V, 1488/, 506 441/, 42 47«/4 224 157 V. 157 1,951/4 230 417 1728/4 33 898 88 3 Apr. 101 i/a 1001/8 924(4 711/» 60 V» 100 100l'4 38«/, 738/8 67 581/4 5718/18 587/8 58 AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET, Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleaningen. 2 Apr. NEDERLAND. pCt. Obllg. N.W.S. van 500/1000 dito dito dito dito f 1000.— Oblig. dito dito dito dito dito Ned.-lnd. 1915 t 1000.— dito 1916 f 1000.— BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel vrije Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 Iwangarod Dombr. QR. 625 Nicola! Spw. i 108 Oeconsol. OR. 625 Rothschild (consols) OR. 025 Hope en Co 1889-'90 OR. 625 6e Emissie, 1894. QR. 625 TURKIJE. - Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 J 20/100 6 Provinciale en Gemeente lijke Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- cn Credlet-lnstelllngen. Amsterdamsche Bank A Nederl.-Ind. Handelsbk Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel-Mlj. C. v. A. Rotterd Bankv. Aand. Industrlëele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car 8/ Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather- Comp. Unit. St. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemlngen. Ketahqen gew. A. Id. Pref. A. Redjang—Lebong A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. Id. Id. id Wlnstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-MaatschappIJen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr.Mlj.afgeit. A. BUITENLAND.' New Schibaieft Petr. Cy. Crt. gew. A. id. id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. MiJ. A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mlj. Aand. Deli-Batayia Rubber Mlj Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. FJoll. Stoomboot Mij. Aand. Kon. Holl. Lloyd, Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mlj. Aand. Ned. \merik. Stmv. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. 1 BUITENLAND, jnt. Merc Marine Cy. afg. A Int Merc. Marine afg. pr. A. Int. Merc. Mar. Sink Fund Qd. 6 Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp Aand. 225 A'dam Langkat gew. Aand 212 id. Id. Pref. 255 Dell-Maatachappij Aand. 510 490 Deli Batavia Aand. 444 440 Medan tabak Aand. 182 182 Rotterdam Deli Aand. 220 u, 222 Senembah Tabak-Mlj. Aand. RUITENLAND. United Lankat Plant C. v. A. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mij. Expl. v. Staatssp. Obi. 5 Mij. t» Expl. v. Staatssp. Obl. 4J BUITENLAND. AMERIKA. Atchi,. Top. fk 3. Fé C. v. g. Baltimore Ohio Certif. v.A. Denv. 81 R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. MIJ. Oewone Aand. Kaus. City South Railw. Cy. j. A. Missouri Kani. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western A. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South. RIw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy, C. g. A. Premieleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—3 Oemeente-Crediet 3 BELOIE. Antwerpen 1887 2} 348 102% 101 1009, 1017/, 30 24% 9% 27'k 968/, 281/, 141 1048/4 96 589, Geboren: HMDBIKA FIETERlflLIA, dochter van G. CLOECK. J. M. J. CLOECK— Keusikamp. Alkmaar, 2 April 1917. Volstrekt eenige kennisgeving. De Heer en Mevrouw VAN DIJK Molenaar deelen, uitsluitend langs dezen weg, de geboorte med? van een Zoon WILXEM. Alkmaar, 1 April 1917. M. W. VAN GULIK en N. VAN GULIK Göddeke hebben het- genoegen U kennis te geven van de geboorte van hun dochter HAÏflfA. Bergen, 1 April 1917. Eenige kennisgeving. 102% 101V, 15% 29% 23Mr 98% 29 96", 278/» 1417/s PROLONGATIE 3 pCt. Mededeelingen: Nederlandsche en Russi sche Staatsfondsen onveranderd. Mijnen en Culturen zonder affaire. Tabakken, Olie, Scheepvaart-aandeelen en Marinewaarden flauw. Amerika lager. ADVERTENTIëN. Den 14en April hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders ABIE TAK WIEBISGEl en AlfWA TEEMS hunne 3Ö-jariga EalitvereenJglug te herdankea. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Alkmaar, 3 April 1917. Bij opheffing van bovengenoemd comité deelt ondergeteekende mede, dat sinds 1 Augustus 1914 tot op heden -de ontvangsten waren f f859.25 de uitgaven 6821.79$ Batig saldo f 37.45$ Welk bedrag ten bate der levensmiddelen- j voorziening zal worden vastgelegd. De algem. penningmeester, Fl. SCHERMER. zag zich gaarne geplaatst als HnisUond- nter, leeftijd 30 jaar, liefst klein gezin. Br. fr. aan D. ZEEMAN, Zuidscharwoude. Mevrouw KROM, Oudegracht No. 140, vraagt met 1 Mei een DIENSTBODE. om béhulpziam te zijn in een KRUIDE NIERS- en COMEST1BLESWINKEL alhier. Ook genegen eenige huiselijke bezig heden te verrichten. Liefst -niet beneden 18 jaar. Brieven onder No. 541, bureau dit blad. gevraagd om dadelijk in dienst te treden, z. g. g. o. z. t. m. Op een kantoor te dezer stede wordt gevraagd voornamelijk om zich te belasten met het sluiten van Levensverzekeringposten voor eerste klasse Maatschappij. Salaris f 40. per maand met provisie. Brieven onder no. 539 Bureau van dit blad. Voor flink JONGMENSCH, 17 jaar, goed kunnende melken, wordt em zich daar verder in te bekwamen. Hoög I salaris geen vereischte. Brieven onder no. 538 Bureau van dit blad. gsed kunnende fietsen. Aanvangsloon f 6. JUFFROUW biedt zlcü aan voor Brieven onder No. 542 bureau v. d. blad. Bij eenvnudiga lieden wordt gevraagd. Brieven onder no. 537 Bureau van dit blad. WORDT GEVRAAGD voor HEER en en DAME tnet November of eerder Brieven onder No. 540, bureau van dit blad. goed kunnende sturen en vlüg bij den weg. Te bevragenW. SPEUR, Heiioo.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 3