Telegrammen van heden. Wat t§ doen na een aanvaring zonk, ia naar de haven van Marken gesleept. Te Arnhem is een vrouw bij het kool tjes-zoeken op het rangeerterrein door een trein overreden en gedood Wegens den petroleumnood is aan ca fé- en hotelhouders te Heerenveen tijdelijke ontheffing verleend der voorschriften van gasbesparing. Een zevental fabrieken te Gouda, waaronder ook een courantdrukkerij, wor den heden van het electrisch kabelnet afge sneden, omdat ze gedurende Maart meer stroom hebben verbruikt, dan de toegestane hoeveelheid voor die maand. De Vereeniging van Eierhandelaren te Bameveld en omstreken heeft de afgeloopen week 1 Va millioen regeeringseieren verzon den, uitsluitend bestemd voor de eierveilin- gen te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. voor de verzending hiervan waren 10 spoor wagens noodig. De Eerste Kamer is in openbare verga- gadering bijeengeroepen op Dinsdag 10 April, des namiddags te 2M> uur. De gemeenteraad van Roermond heeft een rookverbod voor kinderen beneden vijf tien jaar vastgesteld. Den groentekoopman F. W. van der A uit Loosduinen is te Rotterdam een porte feuille met 2460 aan bankpapier ontrold. De rechtbank te Assen veroordeelde een exportslager te Meppel, wegens het doen van een valsdie aangifte voor ae Rijksinkom stenbelasting, tot 2500 boete of 5 maanden hechtenis. Onder Haarlemmermeer is in een hooi berg bij een landbouwer gevonden het lijk van een man, ongeveer 50 jaren oud, afkom stig uit Amsterdam Bij het stoken van vuurtjes raakten Za terdagmiddag de kleeren van een 6-jarig meisje te Almeio in brand. Het kind is over leden. De koningin-moeder heeft van Douwe van der Meer, te Ferwoude (Fr.) de eerste kievitseieren ontvangen. Sedert 1 April heeft het weekblad de Maastrichter Krant, orgaan van de Kath. So ciale Actie, opgehouden te bestaan In Qorlnchem loopen hardnekkige ge ruchten, dat sommige boeren broodkoren aan het vee voeren, daar zij voor de tarwe nog niet zoo veel krijgen van de regeering als zij voor zemelen moeten betalen. Eveneens dtit er goede k Leiaardappelen aan de varkens worden gevoerd (omgeving Vianen De houten speelgoederenfabriek „Jong Holland," te Hilversum, heeft hare artikelen voor de koningin geëxposeerd. H.M. gaf als blijk van belangstelling in deze jonge Neder- landsdhe industrie de fabriek belangrijke or ders. Te Schellingwoude is een schipper van de vrachtboot „Stanfries" gesnapt, die aard appelen zonder ben verkocht aan particulie ren voor 9 per mud, terwijl de maximum prijs 3.90 bedraagt De mosselhandel in Friesland is weer druk. Te Dokkum is een cichorei-drogerij voor mosselpellerij ingericht Alle mosselen wor den naar Duitschland gezonden, verpakt in groote vaten. Tijdens de godsdienstoefening in de herv. kerk te Uithoorn, werd Zondagavond door kwaadwilligen de electrische draad doorgeknipt, zoodat plotseling allen in don ker zaten, waardoor de dienst moest worden geëindigd. Te Delft zijn 70 Duitsche kinderen aan gekomen, die per tram verder werden vervoerd naar het Westland. Op het schietterrein te Witten (gem. Assen) zal een handgranatenschool worden gebouwd. De landweer 1ste luitenant D. Lan- genbach van het- 8e bat. landweer zal als hoofd dezer school optreden. In Eindhoven is het voortaan verboden aan kinderen beneden 14 jaren sigaren, siga retten of tabak te verkoopen of te verstrekken, terwijl kinderen van dien leeftijd op publieke plaatsen deze genotmiddelen niet mogen be zigen of bij zien dragen Toen de eigenlijke feestdag was aange broken, werd de jubilaris overstelpt met bloemen en planten, 't Geleek een oogenblik wel of het huis in een bloementuin was ver anderd. Bij een der planten was nog wat ex tra's, namelijk een portefeuille met inhoud, van een ingezetene, waar de jubilaris vroe ger, toen hij nog bode was, eiken dag aan huis kwam. De hartelijke brief bewees, dat de jubiiaris bij haar zeer hoog stond aange schreven. Verder mocht hij; zich den geliee- len dag in een druk bezoek vereerea. 't Was soms zoo druk, dat het huis te klein bleek te zijn. GOUDEN JUBILé STED. MUZIEK KORPS. Het is heden 50 jaar geleden dat het Ste delijk Muziekkorps alhier werd opgericht. De tijdsomstandigheden laten het niet toe om dit feit tiiflna feestelijk te herdenken, en wordt dit dus tot later uitgesteld. Om het echter niet ongemerkt voorbij te laten gaan, zal op Zon dag 22 April as., 'smiuttegs van 2—3Yi een" matinée in den Stadshout gegeven wor den en zullen na afloop daarvan directeur en leden van het corps in de zaal der Buitenso ciëteit (daartoe welwillend door het bestuur afgestaan) nog eenigen tijd gezellig bij. elkan der blijven. GOEDKOOPE BRANDSTOF. De gezamenlijke comité's van actie tegen de duurte hebben aan B. en W. een adres ge richt, waarin verzocht wordt, de goedkoope brandstof nog 14 dagen beschikbaar te wil len stellen, met het oog op de heerschende koude. HUURCOMMISSIE. Het comité der S. D. A. P. van actie tegen de duurte heeft B. en W. gevraagd een huurcommissie in het leven te roepen om de onredelijke huuropdrijving tegen te gaan. DE GASTARIEVEN. Het comité der S. D. A. P. van actie tegen de duurte heeft een rekest bij den Raad in gediend, om de lichtprijzen te willen her zien Het rekest gaat vergezeld van een uitvoerige toelichting, waarin de nadelen der tegenwoordige tarieven, als het uiitstelr Als wij hopen op een instorting van het regime van keizer Wilhelm, dan smeeken wij, zei spr., evenzeer om het ineenvallen van het regime van Lloyd George, den eersten, minister van Engeland, die zijn groote ga ven misbruikt als een despoot. Ook in ons land gaat de zaak der vrijheid achteruit on der het ministerie-Cort van der Linden. Hoe staan wij tegenover het militairisme van heden, dat den tegenwoordigen oorlog mogelijk maakte en andere oorlogen zal ver- oorzaken Met lof sprak spr. over den uitgever Veen te Amersfoort, die militair werk weigerde, omdat hij 't militairisme niet wilde dienen. Zoo vele anderen beseffen nog niet, hoezeer het militairisme de klauw uitstrekt naar alle burgers: postboden, mijnwerkers en vooral de munitie-arbeiders. Ook de vrouwen en meisjes worden door het militairisme be- dreigd, en toch, hoevelen hunner hebben zich laten vangen door de urgentieraden. Deze toch staan ook in dienst van het militairis- me, doordat zij mannen vrij maken voor het front en de loopgraven. Uit liefde voor orde nemen de vrouwen aan de urgentieraden deel, maar zij reiken daarmee de hand aan den oorlog. Ook op het kind legt het railitairisme be slag. Is de padvindersbeweging iets anders dan verkapt militairisme? Prins Hendrik, de beschermheer dier beweging, zei, dat de jon gelui gekweekt moesten worden tot flinke hoeders van het vaderland. Er is geen plek meer ter wereld of nel mi- litairisme weet er man, vrouw en kind te vinden. - De eenige schoone dienstwilligheid aan het militairisme noemde spr. het voorbeeld van een Duitsche vrouw, die een seringentak door haar kind liet plaatsen op het geweer van haren naar het front trekkenden man. Dat wijst op offervaardigheid om het liefste te geven voor dat wat men het hoogst houdt. Dergelijke offervaardigheid staat hooger dan het anti-militairisme, dat toch de uniform blijft dragen. Vooral het zeggen van christelijken„laat ons den Heere oiuden. dat Hij de harten der koningen verandere", keurde spr. af. Spr. herinnerde aan het opzeggen van de gehoorzaamheid aan hun koning door de oude Calvinisten in ons land, Duitschland, len van wasschen, onvoldoende koken van ^^^7^1 ook^n het middagmaal, in geheel niet koken van Schotiand Engela chrifltelijke we. NtDEKLANu EN DE NIEUWE KUbblbCl IE kLuEERINÜ. DEN HAAü, 4 vpni. L>e Nederland- sclie fTegeering iieut het voorloopig be wind m Ruslanu n, g niet ofticieei entend, doen aen Nedenuuusctien Gezant te Pe- trograd opgedragen op den gebruikelijken voet de omcieuse intrekkingen met dat bewind te onderhouden. PETROLEUM, BENZINE EN GAS-OLIE. DEN HAAG, 4 April. Van bevoegde zijde wordt mdedegedeeld, dat de beschik bare voorraden petroleum, benzine en gas citic en de bcoiaande vooruitzichten om de ze voorraden aan te vullen, van dien aard zijn, dat tot eene bezuiniging in het ge bruik zoo vergaand als slechts eenigszins mogelijk is, moet worden overgegaan Te ver wachten is de benoeming van een toe wijzing scuuuuistue, om het weinige dat er nog te verdeeleu is te doen afleveren op zoodanige wijze als met het algemeen be lang het best 13 overeen te brengen. Het is uitgesloten dat zal kunnen worden vol daan aan verzoeken van particulieren om te hunnen behoeve een der bedoelde pro ducten af te staan, ook niet voor verwar- mings-, veriichtings- of kookdoeleinden. Voor 't particulier automobielverki^r zal eveneens geen nieuwe benzine worden be schikbaar gesteld Het is omnoodig, ook voor gemeentebesturen, verzoeken om be schikbaarstelling ten behoeve van straat verlichting in te dienen, daar de te benoe men commissie het vraagstuk dei voorzie ning in zijn geheelen omvang zal bezien. STADSNIEUWS JUBILEUM. Zondag 1 April j.l herdacht de lieer C. Blom zijn 25-jarig ambtsjubileum als be ambte aan de Strafgevangenis, onder vele blijken van belangstelling Zaterdagmiddag werd hem reeds (aange zien 's Zondags net personeel niet geheel voltallig is) van de directie en 't personeel met een hartelijke toespraak een stoffelijk bliik van waardeering aangeboden Nauwelijks was die plechtigheid afgeloo pen of de jubilaris werd op 't bureau geroe pen, waar hem bij monde van den secretaris, namens het college van regenten een enve loppe met inhoud werd aangeboden. melk. enz., worden in t licht gesteld en ge vallen waarin niet kan worden bezuinigd, genoemd worden. ZANGWEDSTRIJD. Aan den nationalen zangwedstrijd te Am sterdam, uitgeschreven door de Liedertafel „Onderlinge Oefening," directeur Fred. J. Roeske, zal ook worden deelgenomen door de gemengde zangvereeniging „Nieuw Leven met Mannenkoor Orpheus", en wel: op 3 Ju ni in de afdeeling Vrouwenkoren en op 10 Jluni in de hoogste afdeeling Gemengde Koren. TE WATER GELATEN. Van de scheepswerf „Nicolaas Witsen" der firma W. F. Stoel Zoon alhier zijn met goed gevolg te water gelaten: Twee stalen luxe-motor jachtjes, elk lang 35 voet en breed 7 voet, resp met een 35/50 P K. en een 20/35 P.K. benzme-motor. Beide booten zijn gebouwd voor rekening van den heer J. Leonard Lang te Amsterdam. Een stalen directie-motorboot, lang 10 M., breed 2.30 M., met 2-cylinder 10 P.K. motor. Een stalen directie-motorboot, lang 15.50 M., breed 2 70 M., met 24 P.K 2-cylinder- motor, voor Rotterdamsche rekening. DIENSTWILLIGHEID 01 DIENSTWEIGERING. Over dit onderwerp sprak 'gisteravond in de goedbezette societeitszaal van de Harmo nie, op uitnoodiging van de Anti Militairia- ten-Vereeniging, mej. v. d. Vlies (Enka). Na een kon welkomstwoord aan de aan- wezLge dames en heeren, gal de heer P Krom het woord aan de spreekster, dit al aanstonds de hoop op een leerzaam debat uiisprak. Voor ieder mensch, zoo zei spr., komt eens in het leven het tijdperk, dat men inzake dienstwilligheid of dienstweigering een keu ze moet doen, tegenover wien men dienst- weigerig of dienstwillig zal zijn: Ood of Saitan. Spr. herinnerde aan het Bijbelverhaal waarin de weigering van den dienst aan Sa tan door Jezus wordt beschreven. $ezus leert ons rechtvaardig en wéér te zijn, maar het kapitalisme leert maar te lie gen en onrechtvaardig te zijn, als h^t daai voordeel in ziet. Thans, in den tegenwoordigen oorlog, staan wij, zoo ooit, voor de vraag: dienst willig oi diens tweigeren, niet zoozeer tegen over God, maar tegenover den. oorlog. Men dient daarom na te gaan wat de oor log is: een universecle verarming, niet al leen financieel, hoewel die ook verschrikke lijk is: 180 milliard gulden voor de oorloge voerende landen. Deze groote schuld zal in de eerstvolgende tientallen van jaren het geld voor alle hervormingen in het belang van het proletariaat verslinden. In tegenstel ling van wat optimistische soc.-dem. meenen, oordeelde spr., dat atie eischen van de arbei dende klassen tot sociale verbeteringen zul len moeten worden afgewezen. Ook voor hooger jxinsioen voor den ouden arbeider zal geen geld zijn. Voor de eischen van de ministers van oorlog en marine zal dan ech ter wèl geld gevonden worden. Maar is de oorlog ook niet een zedelijke verarming vroeg spr. en wees dan op aen in de oorlogvoerende landen aangekweekten n dril vijand, op de verarming aan levensgeluk, ook in neutrale landen, op de ziekten die nu reeds heersclien als gevolgen van ondervoeding en slechte woning en op die, welke, nog zullen komen, als de soldaten eens uit de loopgraven teruggekeerd zijn. Verarming aan democratie is evenzeer een gevolg van den oorlog. Men zal misschien wijzen op de omwenteling in Rusland en spr. wilde erkennen dat deze een breeden stroom van vrijheid ten gevolge kan hebben, maar in andere landen (b v. Engeland en Frankrijk) wordt de vrijheid een muilband aangedaan. Voor eeuwen bijkans is de vrij heid in deze landen achteruit gezet. Vóór den oorlog reeds ging de zaak der democra tie onder den druk van liet imperialisme achteruit {Engeland en Frankrijk hielpen den Czaar van Rusland cenige jaren geleden met geld in zijn strijd tegen zijn volk). Luther. De tegenwoordige christelijke we reld zegt: „wat de koning doet is goed" en is een voorbeeld van dienstwilligheid. Na een korte pauze deelde spr. mede, dat er In ons land thans 81 dienstweigeraars zijn. Het zijn er nog maar weinig, maar zij hebben daarom zoo groote kracht, omdat zij de ware dienstwilligen zijn. Zij toch weige ren den militairen dienst om der menschheid wille of op grond van Jezus' woord. Ook zijn er onder hen, die zeggen: er zullen mi litairen noodig zijn voor bot bewaren der orde, maar nu het militairisme zich in dienst stelt van den Mammon, weigeren wij. Spr. geloofde met mevr. Roland Holst, dat een massale werkstaking de overwinning kan behalen op het kapitalistisch militairisme. De algemeene werkstaking is een wapen, dat telkens weer moet worden gehanteerd èn voor economische èn voor politieke doelein den. Spr. waarschuwde er voor, de zaak der militaire dienstweigering te Licht te achten. De strijd is zoo moeilijk en velen hebben hem niet kunnen volbrengen. Er behoort ook veel kennis bij en standvastigheid van karakter. Uitvoerig zette spr. uiteen waaraan een militaire dienstweigeraar bloot staat. Zij herinnerde daarbij ook aan haar verblijf in de gevangenis terzake opstelling en onder- teekenmg van het dienstweigeringsmaaifest. Het gelooi aan de kracht van aen Geest maakt ons sterk. Wij gaan tijden tegemoet, waarin die kracht zich machtig zal ontwik kelen. Als wij die kracht gevoelen, kunnen wij de overwinning behalen. Dan staan wij, zooals de eerste christenen stonden, die ge willig tegen de leeuwen vochten, omdat zij het geloof liever hadden dan het leven. Kunnen wij zoo staan in de toekomst, dan zal het een toekomst worden van feilen strijd, maar het slot zal zijn een schoone overwinning. Spr. eindigde met een paar dichtregelen, gewijd aan aen Transvaalschen oorlog en voegde daaraan nog toe een opwekking om te strijden voor een betere toekomst. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. De heer P. Krom bracht hierop de spreek ster dank. De aan den uitgang gehouden collecte bracht 8 06y2 op. Zeven nieuwe leden meldden zich aan. ARRONDI8SEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 3 April. HAVERMOUT. De kruidenier Qouke G. had bovenge noemd artikel boven den maximumprijs te koop aangeboden aan C. Drost, onbezol digd rijksveldwachter, waarvan deze procesr verbaal opmaakte. Natuurlijk waren er weder misverstanden over verpakte of niet verpakte havermout Het O. M. eisebte 15 boete of 5 dagen hechtenis. Bekl. zeide, dat de maximumprijs niet vol doende was bekend gemaakt, hij was geheel te goeder trouw geweest en was Drost dank baar geweest voor de terechtwijzing, waar door het werd voorkomen dat hij' te veel geld voor havermout vroeg. BELEMMERINO. Maarten B., vergunninghouder te Helder, was niet verschenen In«ijn café was -in Jar nuai'i een feest van leden van teen kegelclub gehouden, dat tot laat in den nacht duurde. Daar B in overtreding was tegen de veror dening door nog om half twee licht en men- schen in zijn verloflokaal te hebben, wilde de agent Kramer de namen van hem en de aanwezige gasten, die ook in overtreding waren, opnemen, doch bekl draaide het licht uit en gaf zoodoende de gasten gelegenheid ongezien te vertrekken. Eisch: 20 boete of 10 dagen hechtenis. HUISVREDEBREUK. Barend R., fotograaf te Enkhuizen, had zich op het erf van den heer Kager begeven. Toen aeze getuige den bekl. tot driemaal toe sommeerde weg te gaan, voldeed hij hieraan niet, waarna getuige hem dreigde met een schop. Bekl. weigerde nog weg te gaan, waarna get. de politie er bij ging halen. Bekl. stelde de zaak anders voor; de get. had hem geen, gelegenheid gegeven te ver dwijnen en was er dadelijk met de' schop op los getrokken. Bij dreigen had get. het niet gelaten, hij had geslagen ook en bekl. had een slag met den schop op den arm opge vangen, die hem anders de hersens zou inge slagen hebben, naar hij verklaarde. Het ging om een pomp, welke bij; het huis hoorde, dat get. van bekl. in huur had. Daar get. niet voorzichtig met de pomp was, wilde beklaagde hem weghalen en zoo ontstond ruzie. Twee getuigen charge verklaarden over eenkomstig de verklaring van getuige, twee getuigen a décharge waren 't met beklaagde eens. Het O. M. oordeelde het bewezen, dat huisvredebreuk was gepleegd en eischte 15 boete of 3 dagen hechtenis. De beklaagde verklaarde nogmaals, dat getuige hem geen tijd had gelaten, weg te komen. POGING TOT AFPERSING EN DIEFSTAL TE HOOGKARSPEL. De laatste zaak was tegen Jacob V- va rensgezel te Amsterdam, thans gedetineerd m het Huis van Bewaring alhier, terzake van inbraak en berooving te Hoogkarspel ge pleegd ten nadeele van Pieter Beerepoot en diens vrouw aldaar. Bekl. was zeeman, was van de vaart terug gekomen en had in Amsterdam zijn gage op gemaakt, waarna hij 19 Februari per spoor naar Hoogkarspel was gegaan met de be doeling zich ten nadeele van Beerepoot geld toe te eigenen, door middel van afper sing of inbraak. Bekl. was door het raampje van de W. C. de woning van B. binnengekomen, door het gestommel ontwaakte het echtpaar B. en op Het roepen „wie is daar", had bekl. zich naar de legerstede van B. en diens vrouw bege ven, richtte het licht van een zaklantaarn op hen en eischte, onder bedreiging met een ge opend mes, afgifte van 200. Vrouw B. verliet het bed en ging de koe gang in, maar bekl., die wist dat daar het geld niet geborgen was, riep haar dit toe. mtusschen verliet ook Beerepoot zelf het bed maar bekL noopte hem na een worsteling, te vluchten, zijn vrouw achterna, waarna be klaagde de deur van de koegang afsloot en zelf op zoek naar het geld ging, hetgeen hij ook vond, in totaal ongeveer 431. Bekl ging met dit geld naar Amsterdam, kocht nieuwe kleeren voor zich en voor zijn meis je, een nieuw servies en andere zaken voor zijn aanstaande huishouden. "Hoe bekl. tot dit feit, hetwelk hij; volmon dig bekende, gekomen was, begreep hij niet, naar hij verklaarde. Getuige Beerepoot legde eeu nadere ver klaring af, een persoon, met waarschijnlijk een valsche baard, hield een mes in de hand, waarmede öij dreigde, deze persoon vroeg 200 aan zijn vrouw, daar hij in geldverle genheid verkeerde. Aan de stem meende hij al dadelijk beklaagde te herkennen, bekl. was bij hem in dienst geweest, in t begin was er op bekl. niets aan te merken, later was get niet zoo tevreden over hem. Na en vraag van den verdediger, Mr. Prins, bleek dat de vader' van bekl. de ge- heele schade aan Beerepoot had vergoed. Aan de lakens van het bed van B. kleefde bloed, bekl. beweerde, dat hij B. niet gesto-, ken of gesneden had toen hij in bed lag, la ter, in de worsteling met B.. kon hij, hem wel verwond hebben. B. was daarna echter niet meer te bed geweest. De Officier van Justitie oordeelde, dat de feiten op zichzelf bekl. een gevangenisstraf van jaren konden bezorgen. Spreker wilde echter de persoon van bekl. in aanmerking nemen en dan was er wel iets voor te zeggen om niet de geheele maat vol te meten. Doch moest er in dit arrondissement een af schrikwekkend voorbeeld gesteld worden en de Officier meende niet minder te mogen ei schen dan 1 jaar en 8 maanden gevangenis straf. De verdediger achtte het ten laste gelegde bewezen, wilae dus slechts over de straf maat spreken, doch bracht eerst hulde aan de wijze, waarop in deze zaak het voor-on derzoek geleid was, waarbij immers, in te genstelling met vele andere gevallen, reke ning was gehouden met den persoon van den beklaagde. Bekl. stamde uit een familie, waarin vele zenuwpatiënten voorkwamen. Ook bekl. had dikwijls met de zenuwen te kampen. Voorts besprak pleiter den invloed welke de z.g. detective-lectuur op bekl., ove rigens een oppassenden jongen, die zelfs, in tegenstelling met andere zeelui, van sparen wist, gehad heeft en welke van zeer grooten invloed op beklaagde's daad was geweest. De Officier van Justitie meende, dat de maatschappij tegen personen als bekl., die onder den invloed van die lectuur kwamen, moest beschermd worden, waar die perso nen niet tegen die lectuur konden beschermd worden, doch pl. meende, dat bekl. een zeer afdoende les had gehad, welke hem voor zijn leven zou behoeden, weder tot eenzelfde fout als de nu begane terug te vallen. Uit voerig betoogde hij waarom een voorwaar delijke veroordeeling in dit speciale geval op zijn plaats zou zijn. Uitspraak in deze zaak Dinsdag 10 April, des middags 3 uur, in alle overige zaken Dinsdag 17 April, voormiddags 10 uur. A 26 Jungmann en v. Iterson, Parlement en kiezer. Jaarboekje 1916'17. C 523 M. Brusse, In de nachtbuurt. C 524 -Snok en Sam. C 30 F. v. Eeden, De kleine Johannes. 2e en 3e dl. C 526 IJ. Kerkhof—Hoogslag, Knappe Kees. C 522 J. Reyneke v. Sluwe, IJdelheid der ijdelheden. C 525 H. Roland Holst—v. d. Schalk, Tho mas More. Treurspel in verzen. C 521 A. v. Schendel, Verhaleil. C 298 H. Tollens Cz., Gezamenlijke dicht werken. D 333 J. Bédier, De roman van Tristan en Isolde. D 334 H. Bordeaux, Uit den strijd dra le vens. D 336 H. Ibsen, De wilde eend. D 316 R. Rolland, Jan Christoffel, 5e en1 6e dl. D 335 W. Whitman, Grashalmen. F 306 W. H. Riehl, Burg Neideck. G 221 W. Collins, The woman in white 2dl. G 223 A. Dawson, Somme battle stories. G 222 Mrs. Edwardes, Jet:-her face or her fortune? G 220 J. Habberton, One tramp; Mrs. May- burn's twins. G 218 E. W. Hornung, Peccavi. G 213 B. Kennedy, A tramp camp G 214 Th. B. Maccanlay, Critical and histo rical essays. 5 dln. G 219 F. C. Philips, The strange adventu res of Lucy Smith. G 216 Mrs. H. Wood, The red court farm. 2 din. G 215The shadow of Ashlydijat G 217 I 3 din. Vemer's pride. 3 din. L M M 108 Mededeelingen v. h. encyclopaed'isch bureau. Afl. XI. Milit. exploratie in Nederl. N'. Guinea. I 21 De afsluiting en drooglegging der Zuiderzee I). Weerlegging van be zwaren (II). K 84 P. H. v. d. Kemp, Het Nederl. Indisch bestuur van 1817 op 1818. Port. 23 B. Cable, Dans les ateliers de l'An- gleterre. L 97 W. H. A. Elink Schuurman, Ziektever zekering en werklieden-ziekenfond sen in Nederland. 98 B. Nierstrasz„Niet geëindigd." 31 D. CanfieldFisher, Moeders en kin deren. 32 Gedenkboek v. h. 10 j. bestaan v. d. kweekelingen-geheelonthoudersbond M 27 J. Ligthart, In Zweden. M 28 Verspreide opstellen. M 29 Onderwijscongres, Eerste koloniaal. Stenogr. verslag. N 129 S. Freud, De droom. N 126 A. H. de Hartog, Groote dogmatici. IIV. (Luther, Zwingli, Calvijn, Schleierwacher). N 125 F. Nietzsche, Also sprach Zarathu- stra. N 127 H. Oort. Uit de prediking van Jezus. N 130 H. J. W. Salomons, Gewijde verhalen en legenden1 van Hindoes en Boed dhisten. N 128 B. de Spinoza, Ethica. Vert. d. N. v. Suchtelen. Port 7 S. Freud, Beschouwingen over oorlog en dood. R 61 A. ten Bosch N.Jin., De hoofdbes- grippen over electriciteit. 5e dr. S 26 J. M. Oeerts, Beginselen der plant kunde. S 12 H. Heukels, Schoolflora voor Neder land. 12e verb, en verm. dr. S 27 D. Horn en S. de Oast Jz., Beginselen der plantkunde 7e dr. T 37 Schoonheid en opvoeding. 8e en 9e jrg. 1914—'15. V 25 J. D. C. v. Dokkum, Catharina van Renncs. V 99 J. Hartog, Beroemde zangeressen. W 13 Die Zentralstelle für volksiümlidira Büchereiwesen zu Leipzig. X 33 C. Bergman und C. de Raaf, Deut sche Handelskorrespondenz. X 34 B. J. ter Brugge, Deutseh-Nieder- lhndische Handclsausdrücke. X 32 F. Hesse und B. Breternilz, Einffih- rung in die Praxis der knufmauni- schen Korrespondenz. 2 din. AANWINSTEN DER NUTSBIBLIO- THEEK. Nut 288 A. Daudet, Sapho. Nut 1443 Melatl v. Java, De nieuwe me vrouw Verhooghe. Nut 1444 De ring der grootvorstin. Nut 1445 Ontmaskerd. Nut 1446 Waarheen. Nut 1447 Is. Querido, Aron Laguna. VERBETERINGEN Door een misverstand werd gisteren tn ons blad vermeld, dat Agatha H., dienstbode van mevr. Aukes. wegens diefstal van geld en eenige zakdoeken terecht stond. Bekl. was niet dienstbode bij mevr. Aukes, doch bij mevr Ooudps-Koster. In de lijst van gediplomeerde leerlingen der ambachtsschool en hare avondcursussen komt o. m. onder de meubelmakers voor: C. J. Koger,. Dit moet zijn C. J. Kager. INGEZONDEN STUKKIN. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ TE ALKMAAR. M. de R., Beleefd verzoeken wij U het volgend lijstje van aanwinsten der Openbare Leeszaal en Boekerij, alhier, gedurende de maanden Fe bruari en Maart op te willen nemen. Bij voorbaat dankend, HET BESTUUR. Alkmaar^ 1 April 1917. A 43 Jaarboekje voor de provincie Noord- Holland. 1917. CORRESPONDENTIE. Een dagelijkscli lezer. Wendt u eerst eens tot den inzender I INGEZONDEN mededeelingen als de kwaal zich vertoont. De Natuur geeft een duidelijke waar schuwing, als er Iets binnen het lichaam niet in orde Is. Geef bij waarschuwingen van nierzwakte door een pijnlijken rug, on zuiver bloed of verstoorde urineloozing, onmiddellijk hulp aan de nieren. Een nieraandoening Is gevaarlijk en brengt weldra liet gezondste gestel van streek, rheumatische pijnen, niergruis, of -steen, spit en waterzuont veroorzakend. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn on overtrefbaar voor nier- en blaaskwalen. Maar ons gazond verstand zegt ons, dat wij kwade gewoonten, die de nieren verzwak ken zooals het eten van te veel vleesch, over werking, zorgen, het gebruik van steike dranken, en buitensporigheden moeten na laten. Het drinken van water is een goede gewoonte, want dit helpt de vergiften uit de nieren spoelen. Dit zijn eenvoudige voorzorgen van de Natuur, die met behulp van Fosters I il- len spoedig baat geven. Neemt u in acht voor namaak. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van de handteekening van James Foster op het etiket, zijn te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop Slothouber, Langestr 52. Toe zending geschiedt franco na ontv. v. post wissel f 1.75 p. doos of f 10.— p. zes doozen. I

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2