Ontmoediging helpt niet. Telegrammen van heden. INQBgOMOBN MEPBDBEUNOBN. Het is geen wonder, dat vrouwen bij tijden moedeloos worden. Zij zijn zoo ver diept in het welvaren van anderen, de zorgen voor de familie en het geluk van het eigen hais, dat haar eigen gezondheid vaak verwaarloosd wordt. Als rugpijn, waterstoornissen, zenuwach tigheid, of verlies van gewieht hieruit voortvloeien, toont dit aan dat de nieren aan het verzwakken zijn en dat urinezuur zich in het lichaam ophoopt. Men dient te bedenken, dat dan verdere verwaarloo- zing kan leiden tot rhenmatiek, ischias, niergruis of -steen, ontstoken nieren en blaas, of tot graden van ongeneeslijke nierziekte. Ontmoediging dient tot niets. Oeniet liever meer frissche lncht an slaap. Ver licht zoo mogelijk uw werk. Neem slechts licht verteerbaar, gezond voedsel, met ge noegzaam melk, genoegzaam water, maar geen cmnoodige opwekkende middelen, en versterk de nieren door een kuur met Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Dit genees middel herstelt de werkzaamheid van alle arlneorganen, zuivert het bloed en doet een nieuw levenstijdperk voor u beginnen. Mannen zoowel als vrouwen ondervin den nut van Foster's Pillen, want deze be vatten do zuiverste bestanddeelen uitslui tend voor nier- en blaaskwalen. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, kenbaar aan het handelsmerk (de man piet zfjn handen in da lendenen) op het etiket, zijn te Alkmaar verkrijgb. bij Nlerop Slothouber, Langestr. 52. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel f 1.75 p. doos of f 10 p. zes doozen. aie, die de beschikking heeft gekregen over 5 H.A. land, dait over 160 aanvragers zal worden verdeeld in tuintjes van 20 roeden, terwijl de rest door de commissie zelf in ex ploitatie zal worden genomen. Te Koog aan de Zaan ia opgericht een tuinbouwvereeniging, een einde zooveel mo gelijk in de behoefte aan groenten te voor zien. Aanvankelijk worden 120 tuintjes In exploitatie genomen. Door den commandant der koloniale re serve zijn de terreinen tusschen de gebou wen der Prins Hendrikkazeme te Nijmegen gratis ter beschikking gesteld van verschil lende gehuwden bij dat korps. DIAMANTEN JUBILé. Donderdag herdacht de heer G. de Har- tog, burgemeester te Hemmen bij Zetten, zijn öO-jarig jubité als organist bij de herv. gemeente aldaar. Eerst was hij gemeente ontvanger te Hemmen en woonde hij te Zet ten, maai- steeds was hij trouw op zijn post. Later benoemd als burgemeester, bleef de heer H. dit ambt geheel belangeloos waarne men. BIETENZAAD Het bietenzaad wordt door de suikerfabri kanten aan de landbouwers in oostelijk Gro ningen geleverd voor 1,25 per K.G., ter wijl per H.A. tot 14 K.O. wordt afgegeven, in zeer enkele gevallen kan meer worden ge zaaid, doch dan moet voor het meerdere 2.50 per K.G. worden betaald. Het vorige jaar was de prijs 0.50. DE PRIJS VAN RIJST TE HAAkLI M De gemeenteraad van Haarlem, die den prijs van rijst verlaagd had. tot 10 cent, heeft, nadat minister Posthuma had verzocht den prijs van 14 cent te handhaven, tiaar er, ook nu de aardappelenvoorraad voldoende is, geen aanleiding ia om den rijstprijs ten kos te van 's rijks schatkist te verlagen, den prijs weer op 14 cent gesteld. DE MELKBEZORGERS- STAKING. Op de bekendmaking van de directie der V. A. M. I. te Amsterdam, dat de melkbezor gers, die zich niet aanmeldden, als ontsla gen zouden worden beschouwd, meldden rich een groot aantal melkbezorgers aan De stakers posten geregeld en bedreigen de werkwilligen, van wie een paai bejaarde lieden zoodanig werden mishandeld, dat heelkundige behandeling noodig was. Zelfs des nachts worden huisgezinnen van werk willigen, die met stakers in eenzelfde huis wonen, door binnengelaten postende stakers bedreigd. NACHTSEINEN VOOR SCHIPPERS. Wegens de süiaarschte van verlichtings- middelen, is' het noodzakelijk geworden, de nachtseinen voor de vaart door de Rijksslui- zen en bruggen in te krimpen en tot de hoogst noodtge te beperken, weshalve de mi nister van waterstaat den schippers met aan drang aanbcvce.t, bij het naderen en door varen van die objecten de grootst mogelijke oplettendheid en omzichtigheid te gebruiken. GESMOKKELDE GOEDEREN. De publieke verkoopmgen van smokkel goederen, welke sedert maanden door de ontvangers der Registratie en Domeinen plaats vonden in de grensgemeenten, zullen niet langer geschieden. Door het ministerie van financiën is overleg gepleegd met de N O. T. en daarbij is gebleken, dat de Alge meene Bedrijfscompagnie bereid was, alle door haar van de ontvangers der registratie te koopen goederen in de eerste plaats aan te bieden aan het Rijks Centraal Administra tiekantoor voor de distributie van levens middelen. Alleen spoedig bederfelijke goede ren en levende dieren blijven buiten deze re geling. Door de overdracht der smokkelgoederen aan de A. B C. verkrijgt men, dat niet al de in beslag genomen goederen weer verkocht worden in de nabijheid van de grens of in het in staat van beleg verklaarde gebied, ter wijl bovendien bij verkoop van belangrijke partijen de distributie van levensmiddelen niet in de war wordt gebracht. KORTE BERICHTEN. Het uitgaande Duitsche stoomschip .August Wilke", van Rotterdam naar Stock holm met kolen, is te Hoek van Holland op gehouden en uit zee teruggekeerd. Donderdagavond zijn te Vlissingen tw«t hevige ontploffingen gehoord. De ra men trilden. Hondenden stroomden den boulevard, waar men het werken met zoeklichten kon waarnemen in de richting van België. Voor elke de volgende week uit te voe ren 100 versche kipeieren moeten 40 beschik baar worden gesteld, waarvan, een nader vast te stellen deel tegen 7 per 100 voor de distributie. Te Rotterdam hebben 25 Russen, meest ontsnapte krijgsgevangenen, uit jalouzie over de logementen, waar zij vertoeven, elkaar afgeranseld. Drie werden gewond, van wie twee ernstig. Naar „Het Volk" verneemt, is onder de letterkundigen en onder de Leden der Ko ninklijke Akademie van Wetenschappen een protestbeweging gaande tegen de vervolging van den heer Schroder, van de „Telegraaf". Met den zetel te Rotterdam is opge richt de „Vereeniging van Nederlandsche Importeurs van Overzeesche Huiden". Wegens' gebrek aan petroleum zal de motordienst Assen—Groningen, van de Drentsche Stoomboot-Mij., om den anderen dag plaats hebben. Te Harlingen is een kind Lijdende aan nekkramp. - In de Agatha Dekenstraat te Amster dam is een vijfjarig meisje bij het spelen op een stapel rails door een vallend stuk rail gedood. De maximumprijs van 30 per 100 Kg. voor groene erwten geldt ook voor grauwe- en vale erwten. Te Arnhem zijn Donderdag weer 120 Duitsche kinderen aangekomen. De volgende week zullen nog ruim 100 stuks vee worden uitgevoerd. De export van de 1600 stuks stamboekvee zal daarmee rijn afgeloopen. - Ete Vereeniging van Suikerbietenver bouwers in Noord-Holland heeft besloten den minimum-verkoopprijs aan fabrikanten te stellen op 26 per 1000 K.G. bij 14 pot- gehalte. De suikerfabriek „Holland" had den prijs bepaald op 25. - De pachters van fruit zullen onder zeer beperkende bepalingen tot de veilingen wor den toegelaten, naar uit Tiel gemeld wordt. Te Haarlem is een gemeentelijke centra le keuken geopend, met drie distributieloka len in scholen. Er werden Donderdag 1400 porties erwtensoep afgehaald. - In de R.-K. kerk te Alfen a. d. Rijn heeft men zich door verbreking van een ruit toe gang verschaft. Twee offerbussen, met een inhoud van ongeveer 40, werden geledigd. Gisternamiddag zijn de stoomschepen „Westerdijk" en Maartensdijk", van de Hol land-Amerika-lijn, van Rotterdam naar Nieuw-York vertrokken. - Te Oldenzaal zijn 13 Duitsche kinde ren aangekomen voor Naarden en Bussum. De stoombooten „Cromer" en „Stave- ley" hebben te Hoek van Holland 1180 zak ken brievenmail, 1340 zakken binnen- en 12760 Ldem buitenlandsche post aangebracht. De algemeene vergadering van „Volks onderwijs" zal worden gehouden op 7 en 8 Juli (Zaterdag en Zondag) to Amsterdam. Te Schamegoutum is mond- en klauw zeer vastgesteld onder het vee van den heer L. Te Harderwijk heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan bij een Nederlandach militair in de nieuwe kazerne. Te Koewacht is de soldaat Griep, uit Rilland, bij ongeluk door zijn makker dood geschoten. Het stoomschip „Hector", dat onlangs tegelijk mei andere schepen zou vertrekken, doch wégen» achade aan de machine naar Amsterdam moeat terugkeeren, heeft deze schade hersteld en vertrok gisteravond op nieuw naar Amerika, om graan voor de re geering te halen. De bij Petten gestrande stoomtrawler „pceanic" is weer viot gebracht door den atoomtrawler „Odin", die 't schip in IJmui den heeft binnengesleept. Van de met vijf andere tot zinken ge brachte stoomschepen „Ecmland" en „Gaasr teiiand" zijn gisteren zeven man te IJmuiden aangebracht door het stoomschip „Clio", hetwelk hen te Falmouth aan boord had ge nomen. Zij moesten eene verklaring aan gaande di torpilleering afleggen en konden daarna vertrekken. De logger „Katwijk 115" is bij aan komst te IJmuiden onder toezicht van de marine gesteld, omdat dit schip een in het liet opgehaalde mijn aan boord had. net Belgische stoomschip „Irevier", waarvan de geheele bemanning in IJmuiden geland werd, is Donderdag nog drijvende gezien op 21 mijl noordwaarts van 't Maas vuurschip. Het Nederlandsche stoomschip „Cllo" is met eene lading lijnkoeken "van Nieuw- York te IJmuiden aangekomen. Het had ruim een maand te Falmouth gelegen, alvorens toestemming te verkrijgen de reis op eigen risico voort te zetten. Nabij Heerlen zijn door een seinfout twee locomotieven in botsing gekomen. Een der machines werd uit de rails geworpen en is grootcndeels vernield.-Het personeel kon zien tijdig in veiligheid stellen Tengevolge van den petroleumnood ont vangt cie directie der gasfabriek Leerdam ve le aanvragen om aansluiting. Hieraan kan evenwel niet voldaan worden. Vele boeren uit de omgeving van Leer dam zijn er toe overgegaan hun varkens te slechten, omdat zij geen voer voor hun dieren kunnen bekomen. Tengevolge van nekkramp bezweejj in het ziekenhuis te Eindhoven een 29-jarige pa tiënt. Er worden in dat ziekenhuis nog twee lijders aan deze ziekte verpleegd. De 17-jarigo brandstichter in de druk kerij der Nieuwe Limburger Koerier te Heer len heeft bekend ook reeds een boerderij in brand te hebben gestoken. In den Reiaerwolderpolder (Or.) zijn twee rijtuigpaarden naar Holland verkocht voor 2800, Bij het legerbestuur bestaat het voor nemen, te Assen een school voor verlofs officieren in het leven te roepen. In het kantoor van de maatschappij To kio. aan den Kloveniersburgwal te Amster dam, is 2000 gestolen. Te Rucphen was de soldaat-kommies J. L. met zijn geweer bezig, toen het schot af ging en zijn vrouw in het hoofd getroffen werd. Zij was terstond dood. De Noorsche boot „Osten" is met 2R96 ton kntowaaadmrnl te Rotterdam gekomen. De lading is door de N. O. T. dar delijk vrijgegeven. - Te Gouda heeft iemand een valschea rijksdaalder ontvangen met den beeldenaar van Willem II. en het jaartal 1848. Tijdens het schoonmaken van den mo tor van de IJ. M. 319 ontstond een ontplof fing, waardoor het houten schip uitbrandde. De man, met de schoonmaak belast, werd eenige meters weggeslingerd en licht ge wond. - Tusschen Aalten en Duixperlo is in be slag genomen een woonwagen met dubbe len bodem, waartusschen 300 pond zeep ge vonden werd. - De veerboot „Friesland" heeft bij Enk huizen een klipperaak uit Akkrum, met la ding mosselen, aangevaren. De aak is ge zonken. De opvarenden werden overgeno men door de veerboot. De veerboot kreeg averij aan den boeg. UIT BERGEN. Uit het intemeeringskamp alhier wer den heden wederom 15 geïnterneerde deser- teurs in vrijheid gesteld. BOEKAANKONDIGING. Iedereen Tuinier in Oorlogstijd is de titel van een werkje, door den redacteur van Onze Tuinen, B. Boon geschreven en bij gebr. E. en M. Cohen uitgegeven. Het dient zich aan als een „beknopt, zakelijk boekje over groenten- teelt te schrijven, hoofdzakelijk gericht tot de groote leekenschare, die nu zullen trachten op een grooter of kleiner, beter of slechter hoekje grond het een en ander te kweeken, dat dot totaaloogst van 1917 mee kan helpen vergrooten." De schrijver is er in geslaagd voor heel weinig geld den tuinierenden lief hebber goeden raad te verschaffen. Het goed- koope boekje laat zich prettig lezen. De schrij ver behandelt achtereenvolgens het gereed schap, den grond, het spitten, de bemesting, de inaceling van den tuin, het zaaien, het ver planten, het gieten, het onkruid, het gieren, en vervolgens verschillende betelingen. Wie het werkje koopt voor twee dubbeltjes, zal zich stellig niet „bekocht" gevoelen I STADSNIEUWS. DE BRANDSTOFFENCOMM1SSIE. Naar wij vernemen vergadert de brandstof- fpncommissie a.s. Dinsdagavond, om een re geling inzake de brandstofvoorzieaing te treffen. DE OORLOGSTUINTJES. De commissie van de oorlogstuintjes, voor de teelt van aardappelen en peulvruchten, aan den Bergerweg, koos in haar Donder dagavond gehouden vergadering den heer J. A. B. Fenijn tot secretaris en den heer C. J. 1 jaden tot penningmeester. Met het oog op het koude weder, werd be sloten, om de huurders voor de aanwijzing van de perceeltjes, voor een vergadering op te roepen in de weekUna Paschen. De 4 H.A. bouwland zijn reeds geploegd en in perceeltjes uitgezet Het weiland is reeds voor een gedeelte ge- Eloegd en zal ook de volgende week gereed >men. Waar de planter» al gekocht zijn en men zich ook#reeds van de noodige hoeveelheid kunstmest verzekerde, daar zullen, de huur ders dus spoedig met hun werk kunnen be ginnen. DISTRIBUTIE TURFBRIKETTEN. Door Burgemeester en Wethouder» dezer gemeente is besloten de 88000 K.G. turfbri- ketteu, wtiae dezer dagen alhier zullen arri- veeren, te disuibueereu aan houders van co- kesbonboekjes tot den prijs van 0,60 per 30 K G Naar wij vernemen zal de heei H. Snijders, Zeglia, alhier, zich met de distributie belas ten. R1JKSTUINBOUWWINTER- SCHOOL. Bij het op 3 April 1.1. gehouden eind-exa men aan de Rijkstuiubouwwmterschooi al hier. verwierven liet diploma: J. Boldewijn te Koedijk, F. E. Ktnsink te Bergen, J. Roe per te Texel, J. Gootjes te St. Pancras, A. C. Geer» te Haarlem en J. Ploeger te St. Pan cras. Bevorderd van de le tot de 2c klasse: (On voorwaardelijk) A. P. Couwenhoven te Uter- ieck, J Hoogland te Almenum (Fr.), A. A. Samuels te Amsterdam, C. J. Stubenitsky te de Rijp, F. W. Veldman te Hoofddorp, J. v. d. Wal te Fiarlingen. (Voorwaardelijk): A. Vendel te Velaen. Afgewezen: 4 leerlingen. DE EENDEN EN ZWANEN .VAN DEN HERTENKAMP. Een dierenvriend bericht ons, van een werkman, die in den hertenkamp aan den ar beid was. vernomen te hebben, dat de zwa nen en eenden van den hertenkamp grooten honger lilden, aangezien er bijna geen voe der voor nen te krijgen is. Indien dit waar is, dan nreent de dieren vriend, dat men de dieren direct uit hun lij den moet verlossen of dat de inwoners alles moesten doen om de dieren hun etensresten te bezorgen. Wij hebben de noodige inlichtingen inge wonnen en kunnen mededeelen, dat ook deze dieren lijden onder de algemeene toe standen. Ze worden evenwel nog steeds ge voederd De gemeente is hiertoe in staat, door daarvoor in beslag genomen maïs te' gebruiken. Afmaken van deze dieren is dan ook nog niet noodzakelijk. Maar het spreekt vanzelf, dat het publiek goed doet, met aan de die ren nog meer zorg te besteden, dan dit tot nog toe reeds het geval ls. Daar de herten met hooi gevoederd wor den, is er voor deze dieren nog geen voedsel tekort. JUBILEUM. Onze vroegere stadgenoot, de heer C. Ta- bemal. thans te Hoofddorp (Haarlemmer meer) conducteur bij; de spoorwegen in de Haarlemmermeer, hoopt op 11 April a. s. den dag te herdenken, dat hij 25 jaar bij de H. IJ S. M. in dienst is geweest. De jubilaris was voorheen als zoodanig geruimen tijc werkzaam bij de stoomtram LeidenNoord- wijk aan Zee, daarna eenige jaren op de tramlijn Egmon-dAlkmaarBsrgan. VOLKSCONCERT. Zooals men weet, zal den tweeden Paasch- dag in de Groote Kerk het 6e Volksconcert worden gegeven door een viertal op muzi kaal gebied zeer bekende stadgenooten. Maandag nog zijn kaarten te bekomen in den boekhandel O. de Waal, Koorstraat, bij de kerk. BIOSCOOP NOVUM. „Artistenleven" is de film, die dezer dagen afgedraaid wordt in de bioscoop Novum, 't Is een theater-drama, waarvan de korte inhoud is als volgt: Ethel, een jong meisje, wordt door haar vader, bij zijn dood in de gevange nis, aan de zorg van zijn vriend Schubert, een theaterdirecteur, aanbevolen. Deze hecht zich zeer aan haar, die in hem haar vader ziet, en wil niet dat zij artiste wordt. Zij drijft haren zin echter door en zal voor het eerst optreden in éen stuk, waarin zij de rol van een bedrogene zal vervullen. Door een on- felukkig toeval is -de revolver, waarmee dr. chubert, als Ethel's broer, den bedrieger moet dooden, met scherp geladen, zoodat de ze inderdaad wordt doodgeschoten op het tooneel. Stervende maakt de artist het Ethel duidelijk, dat zij niet de dokter van Schubert is. Het noodlottig toeval wordt opgehelderd, zoodat Schubert niet als moordenaar wordt gestraft. Ethel wil na het drama op reis, en als zij afscheid van hem zal nemen, zakt Schubert ineen, waarbij zij bedenkt dat hij haar lief heeft, evenals zij hem. ALKMAARSCH HOUTWAREN- FABRIEK EIK EN LINDE. In -de etalage Achterstraat van Alkmaarsch Warenhuis staat een keurig slaapkamer ameublement geëtaleerd, dat geheel vervaar digd is in de houtwarenfabriek van den heer Jansen. Ook de decors en het beeldhouw werk, dat de fabriek alle eer aandoet, werden door werklieden van deze fabriek aange bracht TIJD. ARBEIDSBEURS STADHUIS. Correspondentschap der Interc. Arbeidsbe middeling. Tel. 156 Spreekuur iederen werkdag van 10—12 uur en Zaterdags van 11lZnrur van. 7 Aprir Gevraagd worden: 1 timmerman, 2 dienst boden, 1 vestenmaker, 2 werkvrouwen, 1 be tonwerker, 1 banketbakker, 1 huisknecht. Bieden zich aan1 betonwerker, 1 bankwer ker, 1 emballeur, 1 huisknecht, 1 machinist, ,4 reiziger, 1 schipper, 1 sigarenmaker (vorm- werker), 8 werki. (los). De Correspondente, A. AUKES—TIMMERS. UIT HENSBROEK. De -jongejuffr. N Kok slaagde voor het examen le klas der Rijksnormaallessen te Hoorn. PREDIKBEURTEN. ALKMAAR. Ned. Herv. Gemeente. Tweede Paaschdag, Kapel, 10 uur, Ds. van Wijngaarden, van Egmond aan Zee. SCHOORL, 9 April, Herv. Gem., 930 Uur, Koorzang. GROET, 8 April, Herv. Qëm., 9.30 uur, Da. Boeke. INOEKOMEN PERSONEN. P. Veer, Ó.K„ veldarbeider, Oudegracht 191, Andijk. O. van Distel, R.K., koop man, Keizerstraat 22, ambtshalve. H. Tol lenaar, N.H., arbeider. Keizerstraat 22, Nij megen. D. Rus, N.H., tuinier, Nieuw- poortslaan 64, Sdiermerhorn. O. E. A van Campen, R.K., metaaldraaier, Luttik-Ou- dorp 3, Duitschland. M. de Jong, N.H., huishoudster, Enunastraat 107, Heemstede. C. Dekker, N.H., arbeider H.IJ.S.M., Kei zerstraat 36a, Noord-Scharwoude. N. Sncek. R.K., tuinbouwersknecht, Konings weg 50, Beemster. - M. Zahradnik, N.FI leerling-machinist, Forestusstraat 4, Scha- geu. - C. J. Kerkhoff, N.H., instrumentma ker, Wildemanstraat 6, Rotterdam. W. de Vet, N.H., boerenknecht, Wesidijk 6, War- menhuizen. T. Gootjes, N H., boekhoud ster, Laat 7, Wieringerwaard. J. Jonge- jcin, N.H., kaaskneent, Uitenboschstraat 54, Zaanuijk. W. S. Verhoeve, E.L., bloemist, Lindenlaan 23, Rotterdam. G. Veldhoen, N.H.. arbeider, Luttik-Oudorp 7, Obdam. G. Duin, R.K., dienstbode, Dijk 12, Bergen A. ter Horst, R.K., beambte R. O. G., Magdalenenstraat 5, Hengelo. A. J. Huis man, N.H., koopman, Luttik-Ouaorp 7, Amersfoort. K. Janka, Luttik-Oudorp 7, Ritsevoort 40, Vries. A. F. Rombout, N.H., los werkman, Laat 65, Willemsoord. J. C. M. Pusch, H.L., zaalchef waschfa- brick, Turfmarkt la, Amsterdam. B. J. van de Put. N.H., werkman, Overdiestraat 11, Amsterdam. R. Untied, R.K., winkel bediende, Keizerstraat 10, Amsterdam. E. J. van den Idsert, R.K., z., 2e Tuindwars straat 15, Nijmegen. A. J. B. P. Kramer, geen, z., Druivenlaan 36, Heiloo. J. Det- tingmcijer, N.H., broodbakker, Westerweg 20, Bussum. W. H. M. van Daelen, R.K winkelbediende, Houttil 50, Venlo. D. Steenhuizen, N.H.. timmerman, Uitenbosch straat 13, Ferwerderadeel. straat 8a, Dwa Haag. J. Fi. Pannen tier, R.K./p.G„ smid H. IJ. S. M., Kinheimstraat 35, Amsterdam. C. Rike, geen, kellner, Prins Hendrikstraat 24, Eindhoven. Hoofd van een gezin. VERTROKKEN PERSONEN. .S. Boerman, N.H., dienstbode, Geest la, Anna-Paulowna C. Kloosterboer, N.H., z.. Omval 31, Oterleek. A. H. H. van He- mert, N.H., z., Veenstraat 1, Helder. E. M van 't Hon, R.K., dienstbode, Kennemer- straatweg 101, Bergen. J. H. Muhring, N.H., banketbakkersleerling, Limmerhoek 38, St. Pancras. R W. van Swoll, E.L., z., Nieuwpoortalaan 98, Rotterdam. T. Werksma, N.H., kaasmaker, Druivenlaan 11, Schoorl. O. van Baar—Fleer, R.K., z., Omval 30, Amsterdam. F. H. Heuvelink, Rem., kapitein der infanterie, Van der Meij- straat 10, Amersfoort. C. J. Kemp, R.K., bakker, Turfmarkt la, Purmerend. J." G Dekker, N.H., z.. Kerkplein 6, Texel. A. C. Schouten, R.K., kantoorbediende, Oeester- singel 3, Utrecht. N. Punt, R.K., tuinman, Kennemersingel 17, Akersloot. W. O. van Zuljlen, geen, bankwerker, Turfmarkt la, Zaandam. C. H. J. Mooneri, R.K.. koop man, Stationsweg 23, Makasser. Wed. L. M. van Putten, N.H., z., Baanstraat 3 Schoorl. J. Hoogland, N.H., z., Steijn- straat 49, Barradeel. K. Seinstra, N ri., onderwijzer, Prins Hendrikstraat 30, Aals meer. A. Bakker N.H., z., Wildemanshol- je, Winkel. G. Krijgh, N.H., z., Orans- GASBESPARING. AMSTERDAM, 7 April. Ter besparing van gas heeft de directie der H. IJ. S. M bepaald, dat de reizigers zooveel mogelijk in de coupé's en rijtuigen bij elkaar ge plaatst moeten worden. In de daarvoor ongebruikt blijvenden compartimenten moet het licht op luister worden gesteld. LEVENSMIDDELEN VOORZIENING. IJMUIDEN, 7 April. Door den Alge- meenén Nederl. Zeemansbond en de Zee- mansvereeniging „Volharding" alhier, is aan den Minister van Landbouw verzocht te IJmuiden een distributiekantoor op te richten, uitsluitend ten dienste der opva renden van de trawlers. Zij hebben de toe zegging tot een krachtige medewerking ge kregen van den voorzitter van het gemeen telijk levensmiddelenbedrijf. De reeders hebben verklaard alle kosten voor de in richting en het onderhoud van een derge lijk kantoor te zullen betalen. BUKGEKLiJKL STAND. ONDERTROUWD: 5 ApriL Johannes Hermanus Heeremans, weduwnaar van Anna Geertruida Kager, en Geertruiaa Maria Ka- ger. Gerardus Petrus Hemels en Anna Houtenbos. Johannes Franciscus Aben en Theodora de Jong. Pieter Jacobus Schmidt en Cornelia Wilhelmina Spee. GEBOREN: 4 Aprii. Herman Heinrich, z. van Hendri- cus Hermanus Lindeboom en Au gusta Hermin» Francina Maria Wielage. OVERLEDEN: 5 April. Cornelia Admiraal^ 23 jaar. 6 April. Theodoor Marie Cuijpers, 19 jaar. AKERSLOOT. Maart. Geboren Theodores Jozephus, z. v. wijlen D. Adrichcm en T. Bijl. Eit, z. v, H. Miedema en P. v. d. Veen. Maartje, van C. Kwak en M. Kuiper. Siebregje, d. van S. de Kroon en L. de Vries. Theodo res, z. van Jb. Tiebie en G. de Groot. Overleden Engeltje Bos, wed. van P. de Goede, 67 j. Johannes Bruinenberg, 25 j. EGMOND-BINNENMaart Geboren Maria, d. van Cornelia Kraakman en Wilhelmina van der Velden. Wilhelmus, z. van Johannes Twisk en Griet je Kuilboer. Maria Lucia, d. van Nicolaas Albertus Kuiper en Wilhelmina Liefting. Adriana, d. van Adrianus Zoon en Petronel- la Admiraal. Clasina Elisabeth, d. van Johannes Burger en Rika Brink. Overleden Maartje Plevier, wed. van J. Bakker, 77 j. Trijntje Swarthof, wed. van Jn. Zwart, 66 J. EGMOND AAN ZEE. Maart. Geboren: Jacoba Cornells, i. van Pieter Wijker en Anna Catharina Cornelia Ham. Pieter, z. van Albertus Glas cn lien- drika Helena van Duijn. Kniertje, d. van Cronelis de Groot en Anna Prins. Simon, z. van Klaas van der Meuten en Janaje de Groot. Klaas, z. van Albert Wijkcr en Aagje de Groot. Doms, z. van Arie Wij kcr en Rachel Zwart.. Aafje, d. van Ber- nardus Eeltink en Anna Ha l imbos. Theu- nus, z. van Theunus Halff en Albertje Zwaan. Anna, d. van Jan Bult en Maike Hakkert. Ondertrouwd: Theunis Ham en Antje Sloot. Getrouwd Johannes Peter van Hat- turn en Petronella Jacoba Halff. Gerrit Kok en Albertje Blok. Overleden: Trijntje van der Schin kel, wed. van Johannes Zwarl, 83 j Dirk Harms, weduwn. van Anna Henriëtte Rijke, 71 j, Jurriaan Veerman, weduwn. van kClaaina Catharina Roept, 82 j. Engel, z. van Engel Wijker en Jansje Zwart, 8 j. Hcnderikus Jans de Vries, weduwn van Ja coba van den Broek, 83 j. LIMMEN. Maart. O e b o r e n Jacobus, z. van Cornells Winder en Aagje Zomerdijk Catharina Petroneila, d. van Jolianues Stuifbergen en Neeltie Admiraal. Petrus, z. van Giisber- tus Nijman en Petronella Gerritse. Maria Petronella, d. van Pieter Bakker en Maria Bleijendaal. Simon, z. van Loureas Verver en Catharina Cornelia Stokman Cornells, z. van Arie Bakkum en Adriana Hageman. Overleden: Willem Bus, 75 jaar, weduwnaar van Trijntje van Twuijver. Cornelia Maria Dekker, 28 jaar (te Alk maar). HARENKARSPEL. Maart. Geboren: Hendrikus, z. van Hendrl- kus Buter en Cornelia Hoogeboom. Pie ter, z. van Klaas Govers en Grietje Blaau- boer. Trijntje Wilhelmina, d. van Jan Kleijer en Geertruida Anna Slot. Abra ham, z. van Cornells Westerweele en Callia- lina Hoogeboom. Franciscus Bernardus Josephus, z. van Franciscus Bernardus Jose- Phus van Straaten en Adriaantje Jansen. etronella, d. van Johannes Kuilboer en Anna Filmer. Overleden: Marijtje Rutsen, 68 j.. wed. van Pieter Schoorl. Antoma Praat, 77 j., wed. van Willem Schouten. Antje Blaauboer, 76 j., wed. van Jan Bruin, eerder van Bocchus valentinus Slothouwer, vroe ger van Adrianus Thomasz. SINT PANCRAS. Maart. G e b o r e h Petronella Maria, d van Cornelis Schut en Maartje Rus. Willem z. van Pieter Schuitemaker en Maartje van Wijland. -. Overleden Cornelis Kerkmeer, 63 jaar. -r- Piaèar Jaeobus Brui*, 46 jaar. I

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2