LOOPMEISJE tegen lioog loon DIRECT GEVRAAGD. STRIJKSTERS tn REISJES wordt plaatsing gezocht Een bekwame IHetaaldraaier Gevraagd een TIKR1ANSLEERLING Zangver. „HARMONIE" te HEILOO. Boekhandel Firma ZWAAN Hn„ Timmerlieden H Rectoren best BOUWLAND, Een Melkstand. ïn Koop (voor afbraak). SE hulp-kaasmaker. Kruideniersbediende. een netten Jongen Openbare Uitvoering, Gemeub. Huisje, Honderd en Negentiende Jaargang. Zaterdag 7 April. liuë- ALKMAAR FLINKE; FATSOENLIJKE PAKMEISJES een Leeraar flinke WERKLIEDEN. EEN BOERENKNECHT, BANKETBAKKERIJ. Een nette Jongen gevraagd, XO.« belooning op Donderdag 12 April, in het lokaal yan Mej. Wed. J. RUITER. De Vrouw op Schildwacht. Bal net. Kastranden-:Kastpapier. T E KOOP* TË KOOP aangeboden: If o. 83. 1#iy- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat in het gemeenteblad van Alkmaar, No. '538, is opgenomen hun besluit van 28 Maart 1917, waarbij is vastgesteld eene. WIJZIGING VAN HET ALGE MEEN REGLEMENT OP HET GEMEENTE-SLACHTHUIS Welke wijziging, heden afgekondigd, gedu rende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing is ncdergelegd en aldaar tegen be taling van 0.07 in afdruk is verkrijgbaar gesteld. Alkmaar, 7 April 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. BINNENLAND. begini GEMENGD NIEUWS. UIT BERGEN. De raad vergaderde Donderdagmorgen ten 11 ure: De heer Maschmeijer was wegens drukke werkzaamheden afwezig. De agenda bevatte 20 punten. No. 1 was ontslag-aanvrage van mej. de wed. C. F. Maijer-de Vries, als schoonmaak ster van de openbare school. Het gevraagde ontslag werd verleend. De voorzitter zeide, dat na de aanplakking aan de borden zich voor deze functie twee sollicitanten hadden aangemeld. Een had zich teruggetrokken en mej. G. Broertjes bleef haar sollicitatie handhaven, doch op een belooning van 8,per week De voorzitter wenschte met net oog op dit hooge bedrag slechts een tijdelijke aanstel- De heer Veenhuijsen was hiervoor. Men kan dan later het schoonmaken van het raad huis, de school en de barak centraliseeren. De heer Apeldoorn oordeelde het een ver schrikkelijk hoog salaris. De voorzitter wees er op, dat er zes loka len moeten worden schoongehouden en dat men bovendien des winters 6 kachels moest aanhouden.De groote schoonmaak valt er echter buiten. Besloten 'werd mej. G. Broertjes tijdelijk aan te stellen voor 8,per week. Van de schoonmaakster van het raadhuis was het verzoek ingekomen haar jaarwedde van 115,— met 25,— te verhoogen. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer was een gedocu menteerd verzoek ingekomen om de subsidie van 150,— op 250— te brengen. De voorzitter was het er mede eens, dat •voor het goede werk van de vereeniging geld noodig is B en W. willen aan het verzoek voldoen. Een lid wenschte echter slechts met 50,— te verhoogen. Spr., als voorzitter, wenschte evenwel met aandrang het verzoek aan te be velen. De vereeniging was met haar werk op den goeden weg. De heer Baltus was vóór de subsidiever hooging, mits er ook in „de Maasbode", evenals in de neutrale groote pers, reclame werd gemaakt. De vestiging van katholieken diende men ook te bevorderen. De voorzitter wees er op, dat de vereeni ging stellig ook de vestiging van -katholie ken wenschte te bevorderen. Daarvoor ad verteerde zij reeds-in „De Tijd". Spr. veron derstelde daarom, dat het bestuur van de vereeniging wel geen bezwaar tegen publici teit in -„De Maasbode" zou maken. Met algemeene stemmen werd hierop be sloten het verzoek van de vereeniging in te willigen. Het voorstel van B. en W., om het begin salaris van den chef-monteur van het electri- citeitsbedrijf op 1100,met 2 jaarlijksche verhoogingen van 100,te brengen, werd aangenomen. De vraag waar de^door B. en W. als zoo danig tijdelijk aangestelde zal hebben te wo nen. kwam ter sprake. De heer Baltus wenschte een gemeentewo ning daarvoor te bouwen. In deze were evenwel geen besluit genomen. Besloten werd om voor 3 leerlingen, die de Ambachtsschool te Alkmaar bezoeken, 40,per leerling per jaar te betalen, mits van deze jongens elk jaar een rapport in komt, waaruit blijkt, dat zij waard zijn, dit onderwijs te volgen. Het voorstel van B. en W., om het raad huis telefonisch te doen aansluiten, op een jaar-abonnement van 47,50, werd aangeno men. N De bouwverordening werd in verband mei: de rio leering, overeenkomstig het ontwerp van B. en W„ vastgesteld. Verondersteld werd, dat Ged. Staten geen bezwaar zullen hebben tegen een closet, zon der dat het aan de rioleerin-g ligt, mits de zinkputten maar goed zijn. Uitvoerig werd gesproken over den wensch van de Gezondheidscommissie, om in de bouwverordening de mogelijkheid om andere stof voor het trasraam te mogen bruiken, te schrappen. Besloten werd a?n zen wensth te voldoen. Aan hen, die niet dadelijk aan het rioo aansluiten, kan tijdelijk dispensatie verleend worden. Zij, die niet aan het riool ge" zijn, zuilen, indien zij een closet hebben zoodanige overstortputten dienen te hebben, dat zij daardoor geen hinder aan andereii veroorzaken. Van een aantal bewoners aan den Ooster- weg en den Kogerdijk was een verzoek inge komen, dezen weg te beharden. Enkele van hen stelden voor de verbetering van den dijk van de Brakermeer naar den Kogerdijk ze! een bedrag beschikbaar. Op voorstel van den voorzitter werd deze kwestie aan B. en W. ter regeling overgela ten. B. en W. wilden helpen, maar meenden dat men dit werk moet aanvatten als men wat gemakkelijker werkkrachten kan krijgen, Van de bakkers uit de gemeente, uitgezon derd van den heer Zwagerman, was het ver zoek ingekomen, om, ter afschaffing van den bakkersnachtarbeid, in de politie-verordeninj «sa regeling ak te Hoorn op te iubmo, tlffis teWtettffis, Cat Cb BhüQtan w Bttgw ow 5 uur in plaats van om 6 uur mogen begin nen. De heer Bamaert gevoelde er niet veel voor. Een bakker, die wat eerder wenschte te innen, diende men niet te beperken, heer Veenhuijsen begreep niet waarom de bakkers, die zoo homogeen waren, een xditie-verordening verlangden. De voorzitter wees er op, dat dit noodig was om het onderkruipers onmogelijk te ma ten de zaak in de war te sturen. De heer Barnaert vond een politie-veror- dening voor bakker Zwagerman, die alléén voor zijn zaakje stond, een bezwaar. De heer Baltus was van meening, dat er niets tot stand kon komen, zonder dat dit voor een of meer personen ongewenscht was Waarom moeten ae bakkers nog langer in den nacht werken? Spr. vpnd dit ongeluk kig. Met daaraan een einde te maken, ook al was dit voor een enkeling ongewenscht, deed men een goed werk. De heeren Oldenburg en Apeldoorn wa ren het hiermede eens. De voorzitter merkte, na voorlezing van de Hoomsche verordening, op, dat een rijks regeling altijd minder beperkende bepalin gen noodig heeft dan een gemeentelijke. Wil men dit nu, dart dient men- evenwel een ver ordening als te Hoorn te maken. De heer Baltus wilde maar direct hiertoe besluiten. De heer Bamaert had geen bezwaar tegen het eten van oudbakken brood, tegen een dwang tegen degenen, die niet klaar kunnen komen heeft spr. echter wèl bezwaar. De heer Baltus wees er op, dat alles nu eenmaal door dwang geregeld moet wor den. Het zal wel wennen. De voorzitter wenschte niet te hard van stapel te loopen en eerst den bakkers mede te deelen, dat de raad in principe vóór het maken van deze verordening is. De bakkers kunnen dan eerst kennis nemen Hoomsche verordening; wenschen dan nog, dan kan de raad deze in gende zitting vaststellen. Ingevolge het verzoek van den telefoon houder te Bergem aan Zee werd besloten zijn traktement van 150,— te verhoogen met 100.—, met ingang van Januari 1917 van zij de de die vol- Adressant had 165,— verhooging ge vraagd, aangeziet zij» arbeid voor 40 pet. verhoogd was. Adressant vroeg nog voor 1916 een toe slag, aangezien hij in 1916 zooveel werk naü moeten verrichten, dat hij zijn postwerk- zaamheden aan zijn vrouw had moeten over laten. De raad wenschte hierop evenwel niet in te gaan. Hierna kwam het herhaalde* verzoek van „Bergen's Belang", om de 40 opcenten op de personeelfe belasting af te schaffen, ter sprake. B. en W. oordeelden thans afschaffing on gewenscht De heer Veenhuijsen noemde de heffing een druk voor den kleinen man, wanneer de hoofdelijke omslag steeds rechtmatig gehe ven was, dan zou men nooit de opcenten hebben ingevoerd. De heer Apeldoorn wees er op, dat bijna alle gemeenten in Noord-Holland hoogere opcenten heffen. 1 De heer Baltus wenschte de resultaten van den hoofdelijken omslag dit iaar af te wach ten. Bij afschaffing oordeelde spreker het wel mogelijk deze opcenten op den hoofde lijken omslag te verhalen. Met algemeene stemmen werd besloten het verzoek voor kennisgeving aan te nemen, aangezien de voorzitter thans niet de verant woordelijkheid voor de inwilliging wensch te te aanvaarden, .hoewel hij in principe het met de adressanten eens was. Het voorstel om aan het distributiebedrijf een crediet van 3000,— te verleencn, werd aangenomen De moeielijkheden, voor de gemeente, die de verschaffing van de distributie-artikelen aan het groot aantal vreemdelingen straks met zich zullen brengen, werden uitvoerig besproken. De voorzitter deelde nog mede, dat de distributie Van 1 October tot 1 April reeds 2008,73 had opgeleverd. Het voorstel om aan het gem. electr. bedrijf over 1916 2000,— te leenen, werd met al gemeene stemmen aangenomen. Behoudens goedkeuring van den minister, werd besloten om de beide rijkscommiezen tot keurmeesters voor vleesch aan te stellen op een belooning van 25,per jaar, Met algemeene stemmen werd besloten om het maximum van den hoofdelijken om slag van 20.000,op 30.000,te bren gen. De voorzitter deelde mede, dat de gemeen te voor het telen van aardappelen en peul vruchten van den huurder van de gemeente boerderij H.A. kan huren voor 100,- per H.A. De heer Barnaart deelde mede, dat 17 per sonen zich voor een perceeltje grond hadden aangemeld Men stelt zich voor om hen 6 per 100 Ma. te laten betalen voor een ge ploegd stuk met de planters en den mest. Zi Kunnen dan die 6,in drieën betalen. Ie der krijgt 400 Ma. en zal alzoo 24,— heb ben te betalen. De heer Hoksbergen levert de kunstmest voor dit doei tegen den kostenden prijs. Spr. oordeelde het zeer nuttig en zag gaarne, dat de gemeente niet alleen het geld voorschiet, maar ook- het ploegen voor haar rekening nam. Laat men ieder 6.— per 100 Ma. betalen, dan ontvangt men 420,— en kan de gemeente ook de rest er bij leggen. De heer Baltus was er voor, dat ieder de gèheele kosten terugbetaalde. Mislukte de oogst, dan wilde hij hen liever niets laten betalen. De heeren Veenhuijsen en Baltus wilden besluiten, dat de gemeente er niet bijlegt. Zi wilden helpen, maar ieder moest het later te rug betalen. Besloten werd het gevraagde crediet groot 500,aan de commissie te verkenen en de regeling aan de commissie over te laten. De voorzitter deelde mede, dat van den heer Maschmeijer, wegens gezondheidsrede nen en beslommerende werkzaamheden in zaken- tengevolge van den oorlog, zijn ont slagaanvrage was ingekomen. Spr. wees er op, dat de heer Maschmeijer reeds t 19 als lid van den raad fungeerde. Het jaar speet spr., den heer Maschmeijer niet meer in hef midden te n*L Aw hew, die te vela zaken KI. Hfifl raat Éert vm gWBe BKR, «Te ÖÏB- wijls heel nuttige wenken gaf. Het besluit van den heer Maschmeijer speet opr., men diende het evenwei te respecteeren. B. en W. besloten daarom de verkiezing 20 April te bepalen, de stemming op 3 ei en de herstemming op 16 Mei. Tot leden van het stembureau werden de leeren Oldenburg en Apeldoorn gekozen. Een enkele wijziging in de instructie voor den chef-monteur werd hierop aangebracht. Van den minister van landbouw was het verzoek ingekomen, om de verordening, waarbij het voeren van vee met roggebrood verboden werd, opnieuw vast te stellen. Hiertoe werd besloten. De voorzitter las hierop de namen voor van de opgeroepenen voor den landstorm. Aan Gea. Staten, die wenschten, dat de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger verhoogd werden, was bericht ge zonden, dat men daarmede tot betere tijden wenschte te wachten. Gedeputeerden hadden het salaris van den burgemeester, als antwoord daarop, van 1150,— op 1350,—, voor den secretaris, tevens burgemeester, van 750,op 950, niet tevens burgemeester, op 1250,en dat van den ontvanger van 500,op 725,— gebracht. De raad had daartegen geen bezwaar. De voorzitter deelde hierop mede, dat hij ais secretaris der gemeente zijn ontslag nam. Sinds 1883 nam spr. deze functie met liefde waar. De werkzaamheden breidden zich de laatste 10 jaren zoozeer uit, dat spr. meende goed te doen zijn plaats aan een ander over te laten, aangezien hij dan meer tijd krijgt als burgemeester. Spr. hoopte, dat men een geschikten secretaris zal kunnen vinden en zegde toe zoolang te zullen blijven tot een goede secretaris in functie kon komen. Het schrijven van de Gezondheidscommis sie, om twee woningen in den Damlander- polder onbewoonbaar te verklarep, werd aangehouden tot de volgende vergadermf. het adres van de propaganda-commissie van het N. O. G. inzake ae saiarieering van net onderwijzend personeel, werd voor ken nisgeving aangenomen. Voor het maken van een rookverbod voor kinderen werd veel gevoeld. B. en W. zegden een ontwerp-verordening toe. Het verzoek van de vereeniging van ne ringdoenden, om een sluitingsuur vast te stellen en wel in den zomer- op 9 en in den wintertijd op 8 uur, met verlichtingsverbod in de étalages, werd aangehouden. Het verzoek van dezelfde vereeniging, om een door hen gekozen commissie, bestaande uit de heeren Hopman, Kager, Khöne, Prins en Roos, toe te laten bij de besprekingen van de levensmiddelen-commissie, om adviezen te kunnengeven, Werd ingewilligd. Inzake de circulaire van het Kon. Nat. Steuncomité voor een centrale keuken, deel de de voorzitter mede, dat de dames-leden van het Steuncomité en van den Volksbond tegen Drankmisbruik, indien de oprichting van een dergelijke keuken in de gemeente noodig zal zijn, gaarne hirn steun zuilen ver- leenen. De heer Baltus betoogde, met het oog op het kolengebrek, de noodzakelijkheid van een door den burgemeester uit te schrijven hout veiling. De voorzitter zeide, dat weder een paar wagons antliraciet voor Bergen onderweg zijn, bovendien zal de regeering de hotels en pensions ais kleine nijverheidsbedrijven be schouwen. Spr. deelde hierop mede, dat majoor ter Cock de Ziekenweid verlangt voor een door de regeering in te stellen kamp voor lastige Duitsche deserteurs, die niet over de gren zen gezet kunnen worden en nu in een vluchtkamp zullen worden ondergebracht. De raad vond een dergelijk kamp, in ver band met het vreemdelingenverkeer in de ge meente, allesbehalve wenschelijk en was bo vendien van oordeel, dat een dergelijk kamp beter in een deel van ons land ondergebracht kon worden, waar men de bevolking voor de ontginning van gronden aan arbeid kon helpen, die de gemeenschap ten goede kwam. Besloten werd deze meening van den raad kenbaar te maken. De heer Baltus zag gaarne, dat de borden, die den maximum-snelheid in de gemeente aangeven, opgeknapt worden. Dit zal ge schieden. De heer Barnaart vroeg inlichtingen over een verzoek om de reigers op te ruimen. De voorzitter deelde mede, dat een adres daarover was ingekomen., Spr. had dit over het hoofd gezien. In het adres verzochten eenige landbouwers, de reigers wat uit te roeien, aangezien velen het vorig jaar onder hun kuikens en jonge eendjes door de reigers, groote schade hadden geleden. Spr. wees er op, dat de leden van de dierenbescherming de uitroeiing van de reigers een groot schan daal oordeelen. De raad oordeelde in ieder geval een opruiming onder de leden van de reigerskolonie zeer gewenscht. Verschillende namen van landbouwers werden genoemd, die het vorig jaar 100,— rt 200,schade hadden geleden door de reiger^. De' voorzitter zegde een opruiming toe, aangezien ook de hooge beukenboomen door de kolonie hebben te lijden. De raad ging hierop in comité, om de re clames tegen den hoofdelijken omslag te be handelen. UIT NOORD-SCHARWOUDE. De zangvereeniging „Crescendo" geeft a.s. Maandag (2en Paaschdag) eene uitvoering bij den heer D. Stam alhier. Wij twijfelen niet aan een mooien avnd. W'llem Hespe, de di rigent, verschijnt niet zoo heel spoedig voor het publiek. HPij toch weet het „kunnen" van het koor, en dat zich heeft overgegeven aan zijne bekwame leiding. Zoo wacht ons den 2en Paaschdag een avond van mooie zang kunst in „den Koepel" bij Dirk Stam De ope rette „Carmósinella" zal, ter afwisseling wor den ten beste gegeven! UIT HEER-HUGOWAARD. Donderdagavond werd in het lokaal van den heer Pijper de algemeene vergadering gehouden van de coöperatieve Boerenleenbank alhier, waartoe ongeveer 70 leden waren op gekomen. Door den heer J. Akkerman, kassier der Bank, werd de rekening met de balans aan JT 4138.33 OoefigeKfltfB, Vervolgens -werd door den Directeur der Bank, den heer W. van Slooten. het jaarver slag uitgebracht. We stippen hieruit slechts aan, dat het ledental klom tot 127, dat in het bestuur zitting nam de heer Jac. Smit in- laats van den heer van der Oord, die had edankt, dat 188 maal spaargelden waren ingebracht tegen 129 maal terugbetaald, voorschotten werden eveneens meer afgelost dan genomen. Ook het verslag der inspectie luidde zeer gunstig. De inspectie had plaats op 6 Mei en hierbij werd alles in orde bevonden, zoodat kon worden verklaard, dat aan de Bank een goede administratie wordt gehouden, wat,den voorzitter aanleiding gaf den kassier een woord van dank toe te voegen. Vastgesteld werd, dat aan één persoon niet meer dan 7000 mag worden verstrekt, dat totaal mag worden ingebracht 300,000de rente voor spaargelden werd bepaald op 3 pet., dat van voorschotten op 4J4. De verga dering machtigde echter het bestuur, indien de omstandigheden dit eischen, van deze cij fers af te wijken. Het salaris van den kassier werd vastge steld op 400. De winst zal worden toege voegd aan het reservefonds, dat daarmee stijgt tot 4138.33, wat de Bank steeds hoo- ger vastheid geeft Als leden van de commissie voor het nazien der rekening over het jaar 1917 werden aan gewezen de heeren K. Molenaar, J. de Jong en J. Gootjes Cz. Bij de rondvraag werd een woord van dank gebracht aan den heer Met voor zijn leiding. De heer Akkerman dankte de vergadering voor zijn salarisverhooging, waarna de voor zitter tot sluiting overging. UIT HEILOO. Op 5 April had de gewone jaarlijksche le denvergadering van de afdeeling Heiloo van den Volksbond plaats. Na opening door den voorzitter werd het jaarverslag over 1916 goedgekeurd. Hierop legde de penningmees ter rekening en verantwoording af, waaruit bleek, dat een batig saldo van 51,72 in kas was. Tot den secretaris zoowel als tot den - penningmeester richtte de voorz. een woord van dank. Vervolgens kwam ter tafel de bespreking voor de a.s. huisvlijttentoonstelling. Besloten werd, die te houden op 27, 28 en 29 April a.s vóór de Centrale Tentoonstelling, van militairen in den Haag, daar de heer Keus, le luitenant te Alkmaar, op gedaan verzoek zal exposeeren met het prachtig beeldhouw werk en den in garnizoen liggende militairen gelegenheid zal worden gegeven ook met me dedinging in te zenden. Daar ook uit Limmen toezegging is geko men van een prachtige collectie, belooft deze huisvlijttentoonstelling van veel belang te worden. De totale opbrengst yan de verpachting van Eet gras langs de bermen der wegen in den polder „de Boekelermeer" was 235. Uil HOORN. De directie der gasfabriek, met goedkeu ring van B. en W. en de gascommissie, be sloot de cokesprijzen te verhoogen met 15 cent en te bepalen op 95 cent per 32 K.G Naar aanleiding hiervan hielden de Hoorn' sche Bestuurdersbond en de afd. Hoorn der S. D. A. P. gisteravond een druk bezochte protestvergadering, waar de beide so.-dein- raadsleden, de heeren H. C. Pasman en G. Veldhuijsen, spraken. De volgende motie werd niet algemeene stemmen aangenomen De openbare vergadering, enz., gehoprd de besprekingen inzake de met ingang van April verhoogde cokesprijzen, van oordeel, dat in deze voor de arbeidende klasse ^er drukkende en zorgwekkende tijden, onder geen voorwaarde tot* verhooging mag wor den overgegaan, doch veeleer prijsverlaging moet worden ingevoerd, protesteert met kracht tegen deze verhooging en dringt er bij het gemeentebestuur en de gascommissie ten sterkste op aan, de verhoogingen in te trekken. Beide sprekers wekten bovendien op, een goed gebruik te maken van de Donderdag te openen gemeentekeuken. ADVERTENTIëN. gevraagd door A. BLOM, Verdronkenoord no. 87. Aanbiedingen onder no. 552 Bureau v.d. blad. Aan da Stoomwasscharij dar firma S. KROM, Schermarwog, kunnen direct geplaatst worden. Zoo aposdig iuogelijU GEVRAAGD voor het Lager Onderwijs in het be zit der HOOFDACIK en L. O. WIS- KVNDE. Aanvangsalari» ff 1200.' Stukken in te zenden vóór 23 April a.s. bij den Directeur der Ambachtsschool te Alkmaar. IN BERGEN (N.-H.), voor een JONGEN van 14 jaar bij degelijke nette lieden gedurende O weken. Bij voor keur daar, waar hij gelegenheid heeft lichte bezigheden te verrichten. Brieven met prijsopgave franco No. 558, bur. v. d. blad. De N.V. Zuivelfabriek „NEERLANDIA" te Stompetoren vraagt een Indiensttreding zoo spoedig mogelijk. Brie ven aan den directeur HvDAVELAAR vóór 11 April a.s. GEVRAAGD. Machinefabriek MAARLEVELD' Voormeer. In een pakhuis is plaatsing voor een paar Aanbieding met opgaaf van leeftijd enz., worden ingewacht onder No. 556, Bureau van dit blad. GEVRAAGD: om direct in dienst te treden, niet boven, 20 jaar, tegen hoog loon, bij K. BAKKER Bergermeer nabij Bergen. GEVRAAGD Opgaaf tegenwoordige betrekking en verlangd salaris. Brieven onder No. 557, aan het bureau van dit blad. loon f 4.— per week, bij G. W. VAN DER VEEN, Fnidsen. De firma J. VAN DEN BERG, Lange- straat vraagt voor loop- en winkelwerk. bij S. BUTTER, Spoorstraat 88. voor dengeen, die mij een woning bezorgt vóór JUNI of JULI, liefst eerder, huurprijs f 4.— p. w. niet te boven gaande. Br. bur. v. d. blad onder Nr. 555. ta geven door de directeur den Heer P. OOIJKAAS, OPVOERING vau: Operette in 1 bedrijf. Aanvang 8 uur. Entrée 50 cent. Nieuwesloot 77, Alkmaar. Over het dienstjaar 1916 werd een winst NIliUWE STlDSKi ARi LN. gemaakt van 859.97, wat met vroeger ge- Fantaslekaarten in de ruimste sorteering. maaifkt haj« Am «-«g-ip» urn-mi) ttap Voordrachten en Gabaretlicderen. GEVRAAGD bij J. HUIBERTS, Aan nemer, Alkmaar. Egmond aan Zee. TE HUUR GEVRAAGD van pl.m. HALF JULI tot HALF AUG. bevattende ongeveer 5 kamers, waarvan 4 slaapkamers. Verder keuken en dienstbode kamer. Liefst dicht bij zee. Aanbiedingen met opgave van prijs etc. aan tHIELE's boekhandel, Velp(G), onder No. 35. waarop vier nieuwe arbeiders woningen, gelegen aan den Rui- geweg In de gemeente Zijpe.' vlak bij de halte St. Maartens brug. Inlichtingen te hekomen ten kantore van Mr. D. SLUIS, advocaat te Alkmaar, Lan- gestraat 74. Br. onder No. 526, bureau van dit blad. Ces HUIS met X£oolI>ergplaat> en lloct, staande te BROEK OP LANGEN- DIJK. Te bevragen bij BRUIN te St. Pancras. lift tont

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 9