DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. -en BRAN D,STOFFEN. WOKNSinr, 11 APRIL J. Liekeles Oebles, No. 84 Honderd en negentiende jaaruanu 1917. Abonnementsprils per 3 maanden 11.30. fr. p. post f 1.50. Advertentieprijs!2iet. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERffls. COSTER ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. Prima Beige Karpetten. WASSCHEN VAN LANCASTER ROLGORDIJNEN. JNEDKRLAjM). Over den abonnementsprijs wordt bij vooruitbetaling beschikt. Bewijsnummers 5 cent. ALKMAAR, 11 April. Oisteren werd te dezer plaatse er nog eens de aandacht op gevestigd, dat de toestand in Rusland nog steeds niet geconsolideerd is. Een nieuw bewijs hiervan levert een Tinnes- bericht uit St.-Petersburg, volgens hetwelk het comité van arbeiders-afgevaardigden on middellijk het openen van vredesonderhande lingen tusschen alle oorlogvoerenden eischt benevens propaganda onder de massa tot be ëindiging van deni oorlog. Bij niet-inwilliging van deze eischen zal het comité de voorloopi- ge regeering desnoods ten val brengen. Wat is echter „het comité van arbeiders-af gevaardigden?" Wij weten het niet. De namen van de per sonen, dié er zitting in hebben, zijn niet be kend, noch die macht waarover het beschikt en de aanhang, dien hef achter zich heeft. Alleen weten we, dat een bekend socialistisch afge vaardigde, de heer Tsjeidze, er deel van uit maakt. Het comité wil dus vóór alles den vrede. Zelfs zal het er niet voor terugdeinzen aan dit hoofddoel de voorloopige regeering op te offeren. En de voorloopige regeering? Het is lang niet zeker, dat deze bedreiging haar bijster ongelegen komt. Op hetzelfde oogenblik, waarop de ernstige eisch om den oorlog te beëindigen tot haar wordt gericht, vaardigt zij een openhartige proclamatie uit, waarin zij rond-uit den bedenkelijken militai ren toestand in Rusland schetst. Somberder dan men zich elders kon voorstellen teekent zij den stand van zaken, onder verklaring, dat zij aan het volk de geheele waarheid wil zeggen. Zij vreest een nieuwen beslissenden stoot van den tegenstander. Zij roept uit: „het land is in gevaar." En zij maant allen in de ure van beproeving mede te werken, niet ter wille van overheersching van andere volkeren, noch om hen te berooven van nationale goe deren, of om de vermeestering van ook maar een duimbreed vreemden grond. De verdediging van het nationale erfdeel, de bevrijding van het bezette gebied is de voornaamste taak der Russische krijgslieden. Ziedaar een oorlogsdoel. Waarschijnlijk had de voorloopige regeering het gaarne an ders gesteld. Maar zij kan zich beroepen op de omvergeworpen macht, die de verdediging van het land heeft achtergelaten in een moeie- lijken ontwrichten toestand!, die, zegt ze, door schuldige nalatigheid en door ondoeltreffende maatregelen verwarring heeft gébracht in de financiën, in de voedselvoorziening, in het vervoer, in de levering van munitie aan het le ger, die ook de geheele economische organisa tie heeft geschokt. Met dit beeld van den stand van voor oogen, kan het voor de voorloopige re geering in Rusland weinig aanlokkelijk zijn door te vechten. En daarom zou het geen won der zijn, wanneer de eisch dér arbeiders-afge vaardigden haar niet onaangenaam in de ooren klonk en zij gaarne bereid zou zijn de inwilliging te bevorderen. Zoo is het dus geenszins uitgesloten, dat de verantwoordelijke sprekers der midden-mo- gendheden niet aan een doovémansdeur ge klopt hebben, toen zij te kennen gaven, er niet aan te denken zich met de Russische bimnen- landische aangelegenheden te bemoeien cd niets anders te begeeren, dan een spoedigen vrede, op een voor beide partijen gunstige ba sis. Tot zulk een vrede schijnen velen in Rus land thans wel geneigd. En het ia niet zeker, of men wel zal vasthouden aan het door de vorige regeering op Engélands aandrang aanvaarde beginsel „samen uit, samen thuis." Het comité van arbeiders-afgevaardigden stuurt op een afzonderlijken Russisch-Duit sdien vrede aan. Dit valt tenminste af te lei den uit de vorming van een commissie voor buitenlandsche aangelegenheden, teneinde directe onderhandelingen met den vijand te openen, waarvoor een, deputatie naar Stock holm gaat en een speciale koeriers-dienst tusschen Rusland en Zweden wordt inge steld. Veel hangt bij dit alles ai van de kracht, welke er van het comité van arbeiders-afge- vaardigdfen uitgaat en van de wijze, waarop de voorloopige regeering op zijn aandrang reageert. In elk geval wijst het Times-tele- gram, door den Londenschen Telegraaf-cor- respondent overgeseind, op toenemende oor logsmoeheid in Rusland en i3 het dus een aanwijzing te meer, dat althans in het Oosten de krijg wel eens spoedig een einde zou kun nen nemen. Onder hevige sneeuwstormen wordt het Engelsche offensief in den slag bij Atrecht voortgezet. De Engelschen hébben meer dan 11.000 gevangenen gemaakt en 100 kanonnen, waar onder zware, 60 loopgraafmortieren en 163 mitrailleurs veroverd. Van Duitsche zijdé wordt medegedeeld, dat men tegen een over macht stond. En men geeft te kennen, dlat dit Engelsche offensief het Duitsche front zal kunnen terugdringen, maar dat van een door braak geen sprake zal zijn. Dit zullen de naaste dagen moeten leeren. Bij vorige front- indeukimgen was ten minste de evenwichtstoe stand zeer spoedig weer hersteld. De eerste aanloop lukte evenals thans maar dan werd het dlra weer stilstaan. Men zou verwachten, dat de Franschen nu gelijktijdig in beweging zouden komen. Tot dusverre echter bleef meerdere Fransche actie uit. Maar zij kan elk oogenblik uitbreken. De strijd in het westen is nu weer spannend ge worden1! KORTE BERICHTEN. Bulgarije heeft de betrekkingen met Amerika verbroken. De betrekkingen tusschen- BraziliS en Duitschland zijn verbroken. Er wordt aangedrongen op het in be slag nemen der 50 Duitsche schepen sa men metende 240.000 ton, die in Braziliaan- sche havens liggen. Een kleine 300.000 Amerikanen heb ben zich reeds voor den dienst opgegeven. De Oostenrijksche minister van oorlog heeft ontslag genomen. In Frankrijk en Düitschlamd zijn maat regelen genomen, waarbij geen krijgsgevan genen aan het werk mogen worden gesteld op minder dan 30 KM. van de vuurlijn. In Oostenrijk zullen de 1 Mei betoogin gen dit jaar achterwege blijven. - Rusland gaat dien graanhandel aan de regeering trekken. Het Jooésch centraal comité te St. Pe tersburg heeft een congres der Joden in Rus land te St. Petersburg bijeen geroepen. Blijkens een officieele opgave liggen er 98 Duitsche schepen met een inhoud van 614,575 ton in de havais der Ver. Staten. De grootste daarvan zijn de Vaterland (54,000 ton) van die Hamburg-Amerikalijn en de George Washington (25,500 ton) van de Norddeutsche Lloyd. BEKENDE SOLIEDE KWALITEITEN. Als nlenw GRAANSCHEPEN BINNEN GEKOMEN. Te IJmuiden zijn met regeeringsgraan uit Amerika aangekomen de stoomschepen „Bor neo" en „Java", van de Stoomvaart-Maat schappij „Nederland", en „Bacchus" van de Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Het eerste schip en de .Java" kwamen via Halifax langs de Noordelijke route en het tweede via Falmouth door het gevaarlijke gebied. DIENST OP ENOELAND. In verband met het bericht over de hervat ting van den dienst der Stoomvaartmaat schappij „Zeeland" wordt nader gemeld, dat, ais dit mocht geschieden, alleen post zal worden vervoerd en voorloopig van de her vatting van het personenvervoer nog geen sprake is. NEDERLANDSCH SCHIP AANGEHOUDEN. Met het Nederlandsche stoomschip „Hele- Sa", gistermorgen van Drontheim te IJmui- en aangekomen, kwamen mede drie Hol- landsche passagiers, die in Noorwegen van een Noorsch schip waren afgemonsterd. Van een hunner vernam de Tel., dat de „Helena" op reis naar IJmuiden werd aangehouden door een Duitschen onderzeeër voor het on derzoek der papieren. Toen deze in orde werden bevonden, kon de reis vervolgd wor den, nadat men aan de bemanning van den onderzeeër op hun verzoek een pot zeep en een hoeveelheid brood had gegeven, waar aan de mannen groote behoefte schenen te hebben. BINNENLAND 22ste CONGRES DER S. D. A. P. 'Het congres der Sociaal-Democratische Ar beiderspartij ving gisteren aan met een huis houdelijke zitting. Medegedeeld werd dat in de commissie van geschillen tusscheni de redactie van „Het Volk" en' partijgenooten-inzendCrs zijn geko zen de heeren S. R. de Miranda, D. li. Sloot tt mr. O. van da» Bergh. Jac. Deaeling, Kraanbuurt© Ingekomen' was een voorstel van verschil lende afgevaardigden om den beschikbaren tijd te reserveeren voor replieken van partijge- nooten, die critiek hebben geoefend op de par tijleiding. De voorzitter, de heer Vliegen1, beweerde, dat de discussies reeds waren gesloten. Een voorstel om ze te heropenen, werd verworpen. De heer Vliegen oesprak daarna „Het Volk." Hij constateerde dlat er onvoldaanheid is met het blad, zoo zelfs dlat te Rotterdam propaganda gemaaid wordt voor een eigen (lad. Dit achtte spreker een gevaar. Hij be toogde daarom de wenschelijkheid om" van „Het Volk" een groot, flink dagblad te maken met een ochtend- en een avondblad, op die hoogte staande van de taak, die de partij te vervullen beeft Als.de partij een halve ton bijeenbracht, was voorzien in het eerste deel van het benoodigde kapitaal en kon men door de eerste moeilijke dagen heenkomen. De heer Wibaut ging den- finandeelen kant der uitbreiding na. Er kon, wanneer ook flink gewerkt werd voor de verhooging van het abonnementental nog vóór het einde van den oorlog met de uitbreiding begonnen worden. Het voorstel werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Hierna pauze. In de middagzitting deelde de voorzitter mede, dat een commissie zal worden ingesteld om te onderzoeken, in hoeverre medewerking aan de redacties der provinciale pers kan worden verleend. Hij deelde verder mede, dat het partijbestuur zijn medewerking verleenen zal tot zoo spoedig mogelijke uitvoering van het tn Juli 1914 door het N. V. V. genomen besluit in zake instelling eener commissie ter bevordering van de arbeidersontwikkeling. De omstandigheden zijn thans echter niet guns tig en de kosten zullen zeer groot zijn. De jaarrekening sloot met 22.249.65, het tekort was 7.339.58. Besloten werd geepi volkskiesvereenigingen meer op te richten, terwijl een voorstel om het beginsel van evemvige vertegenwoordiging ook in de partijl zooveel mogelijk door te voe ren, werd' verwezen naar de commissie voor de reorganisatie. Besloten werd voorts, het volgende congres in Utrecht te houdlen. Evenzoo werd een voorstel-Almelo aange nomen, het partijbestuur op te dfagen maatre gelen te nemen voor de opleiding van toe komstige raadsleden. Tot voorzitter werd' voor 1917 de heer Vlie gen herkozen. De heer Van Leeuwen (Kamerfractie) bracht daarna verslag uit namens de commis sie van redactie van een adres aan de Russi sche arbeiders. Besloten werd het adres te verzenden. Ten slotte werd nog besloten, de onderwijs commissie met een plattelandsonderwijzer aan- te vullen. Gemengd nieuws UIT BERGEN. IN EN OM DEN RAAD. Men schrijft ons: Wat wij van de laatste raadszitting verna men, iazui wij uit uw verslag m uw blad van Zaterdag; zelf konden wij de veel-„puu- tige" zitting niet bijwonen. Voor een bui tenstaander is het niet gemakkelijk te beoor- deelen, of nu het jongste raadslid gelijk heeft, dat het loon ad acht gulden per week, dat de eenige sollicitante naar de betrekking van schoonmaakster der scholen daarvoor vroeg, „versch ikkelijk" hoog is. Zes loka len, waarin de jeugd verkeert, en des winters evenzooveel kachels te verzorgen, zouden wij voor dat loon niet op ons willen nemen, de heer Apeldoorn wei? Een vergelijking kan ons omtrent de billijkheid wellicht eeni ge opheldering gevenvoor 't raadhuis geeft men nu ook vijfen-twintig gulden meer, in het geheel honderd-en-veertig gulden per jaar, dat is per week ongeveer twee gulden en zeventig cents. Geregeld worden daar ge bruikt de lokalen van den burgemeester, de secretarie. Ook van' den architect zal het bo venlokaal er wel onder begrepen zijn, zoo ook het kantoortje van den bode. In gewone omstandigheden is de raadszaal weinig in gebruik, thans voor de broodkaartencontröle, naar wij meenen. Als wij dat alles bij elkanr der gelijk stellen met twee schpoliokalen, waarin onze jeugd verkeert, dan zouden beide loonen vrijwel in overeenstemming zijn! En hadden wij de keuze, wij namen voor het daarvoor betaalde loon het raad huis, ofschoon het voor een mannelijk we zen moeilijk i3, zich in deze vrouwelijke ma terie geheel in te denken, zonder op glad ijs te komen Ook onze raad zal er aan moeten wennen, dat de vrouwen er feestelijk voor, bedanken, voor lager loon dan de mannen te werken. Waarvoor ook? Er is absoluut geen reden voor. Der vrouwen arbeid is ze ker niet minderwaardig aan hetgeen de man nen presteeren. Een man zou de scholen voor dat bedrag vermoedelijk niet schoonma ken. Wij gingen op dat punt alleen daarom wat uitvoeriger in, omdat onze raadszittingen, evenals die van andere gemeenten, in den laatsten tijd in het teeken van steeds hoogere uitgaven staan, die dan wel eens hoofd schuddend, bedenkelijk worden begroet. Toch is het een feit, dat onze gemeente in geen enkel der gevallen- van verhooging meer deed dan haar noodzakelijke plicht en in vele gevallen daar nog beneden is. De nu voor burgemeester, secretaris en ontvanger, on danks den raad, door Gedeputeerde Staten verhoogd vastgestelde salarissen hadden reeds lang zoo moeten zijn. Eene gemeente als de onze moet die zoo bepalen, dat wij die plaatsen met de beste krachten kunnen bezetten, en' aan de titularissen de hooge eischen kunnen stellen, die een in alle op zichten zich nieuwe banen brekende ge meente als Bergen vraagt, waarin vraagstuk ken aan de orde zijn en komen van het aller hoogste belang, en die diepgaande studie be hoeven dikwijls, en in 'ieder naast ervaring ook goede voorbereiding vorderen, bij een helderen ruimen blik, geoefend door veelzij dig verkeer elders en die, aan plaatselijke er varing getoetst, ons voorlichten kunnen bij den na den oorlog te verwachten hervatten, snellen voortgaanden bloei dezer plaats. Bij dezen gedachtengang zal men het ook natuurlijk vinden, dat wij de door de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer ge vraagde subsidieverhooging tot 250 met vreugde zagen ingewilligd. Toch zal men moeten1 begrijpen, dat dit slechts een aller eerste bescheiden stap is, om iets flinker den, weg te betreden, die eigenbelang en goede koopmanschap voor de gemeente aanwijzen. In het laatste jaarverslag van bedoelde ver- eeniging lezen wij over de taak der gemeen te in dat opzicht, dat wat deze bijdraagt ter bevordering van den arbeid ten dienste van het steeds verruimen van het aandeel van Bergen aan de nooit opdrogende, altijd rijker vloeiende bron van net vreemdelingenver keer, eene „hooge rente afwerpende beleg ging der gemeentegelden iieetea mag". Er is op den duur veel en veel meer geld noodig, wil de taak, der Vereeniging aangewezen, naar behooren worden behartigd. Van alle meerdere welvaart profiteert onmiddellijk de gemeentekas bij de thans geldende inkom stenbelasting, gegrond op de rijksaangiften, die bij verdere doorvoering niet anders dan rechtvaardig de lasten kan leggen daar waar zij het minst drukken, al zullen vooral in den eerstgi tijd wel eens onjuistheden zijn recht te zeuen, en al zouden wij van gemeen tewege, bij reclame, alleen dan wijziging in den aanlag willen aanbrengen, nadat ook van rijkswege op een dergelijke desbetref fende rec-ame gunstig was beschikt, in ieder gevai bea.aat er voor de gemeente geen enkele aanleiding, af te wijken van, den definitief van rijkswege vastgesitel- den aansiag, oi op een rijksbeslissing voor uit te loopoi. Wij aeluen dan ook. den tijd, dien ue raaü m comue aaarmeüe dooioraclit, van drie tui ua.l zeven, naar wij vernamen, absoluut nutteloos besteed. Het rijk heelt juitvier gegevens ler besunxkiug en sterkei' niaeiiioiinudeien, om naar waarheid te doen getuigen Dij den aanslag uan ae gemeente Waaiuiu puonceert men niet de namen der genui, üie reclameeren r Dat meenen wij ons te heinincren, dat ook eiders gebeurt. Dat benou. niemand van ïecnivaardige reclame te uuu» leiugscmikiien. ue oetrekkelijke cij- fers tn üe gegevens 'ier ucnanueung Olijven uuu uuu geneiui, uixai ook het pubnek heelt dan, uij ue upenbaarneid tier konieren, eenige uiugenjkiieiü van oordeei, wat wei- uchi menigeen van mei zoo geüeel te verde digen reclame zal terug houden. En de raad nue ziut naai vooral met van eene ëii- lijke juioie toepassing der verurciening ten opziune van iorenseu terughouden uit over weging van vrees voor vertrek of verkorting van het verblijf. Ook elders vinden deze hee ren dezelfde verplichtingen, en wij eischen hier in vergelijking met andere gemeenten van deze overigens zeer gewaardeerde plaatsgenooten toch waarlijk niet te veel Vrees zou hier een lieel slechte raadgeefster zijn, die ons hot langer hoe verder voerde op den weg van ongelijke bevoorrechting. Straf lioude nicn de hand er aan, van toege ven of schipperen zij geen sprake: ook dit komt snel op den duur tereent. Hoe wij vooruitgaan, bewijst wel, dat het noodig wordt geoordeeld, het maximum van hét bij 'die inkomstenbelasting totaal te heffen bedrag van. 20000 op 30000 te brengen Het afechaffen der 40 gemeentelijke opcenten op de personeele belasting, dat Bergen's Be lang bij vernieuwing vraagt, doch ook nu weer door den raad werd geweigerd, jammer genoeg voor hen, 'die een billijke juiste lasten» verdeeling voorstaan, moet dan ook, bij de zen guasügen stand van zaken, niet anders d'an een quaestie van' korten tijd zijn. De heer Veenhuijsen maakte de zeer juiste opmerking, dat men, bij het vroeger bestaan van de thans geldende inkomstenbelasting nooit dé op centen had ingevoerd. Daarbij haal't men dan ook het geld daar voor een1 groot deel, waar de druk het minst kan worden verdragen. Een argument als van den heer Apeldoorn, dat ook andere gemeenten de opcenten heffen, is nu juist niet nieuw of veelzeggend, het komt meer voor, dat slechte zaken lang stand houden, het is geen reden om niet te verbeteren. De heer Baltus is wel geen warm voorstander, naar het ons lijkt, van de af schaffing, doch hij! wil nog eens dé kat uit den boom kijken, hbe het 'loopt met de stijging der inkomstenbelasting. NU, hij geloove ons, hij zal voor zulke verrassende resultaten Vo men te staan, 'dat een voortvarend man als bijl geneigd zal zijn zich voor het hoofd te slaan, met den uitroep: had ik dat kunnen vermoeden! Of had ook hij dat wel, zoo goec als wij De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF deelt aan belanghebbenden mede, dat BRANDSTOFFEN niet meer onder zijn beheer staan; dat men zich hiervoor in ver binding moet stellen met de Commissie voor de Distributie van Brandstoffen, welke na 1 APRIL door de Rijkskolen-Distributie te Den Haag met de distribueering is belast. Alkmaar, 11 April 1917. De Directeur van het Distributie bedrijf van Alkmaar, D. SCHENK. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF deelt mede, dat overeenkomstig besluit van Burgemeester en Wethouders 88000 K.G. TURFBRIKET zal worden be schikbaar gesteld aan houders van cokes- bonboekjes tegen inlevering van bedoelde boekjes, voor 60 CENT PER 30 K.G. Bij den brandstoffenhandelaar H. SNIJDERS, ZEGLIS, alhier, zal DONDERDAG de ge legenheid tot afgifte worden gegeven voor de houders van nummers van 1 TOT EN MET 1000; VRIJDAG voor de houders van de nummers 1001 TOT EN MET 2000 en ZATERDAG voor de houders van DE RES- TEERENDE NUMMERS De Directeur van het Distributie bedrijf van Alkmaar, D. SCHENK. Alkmaar, 11 April 1917. ALKMAARSCHE AANGIFTE van leerlingen voor de verschillende opleidingen en cur sussen mondeling van 12—27 APRIL, Dluadagu en VrfJdHgg 1019 en 9—4 uur in het BÜKGKBWEBSHCU. OPLEIDING SCHOOLDIPLOMA 1.1e- nennaelsu. OPLEIDINO SCHOOLDIPLOMA C*e tu um naaien. OPLEIDING tot Klndnrjuffronw (diplo ma Teeselschade)(bij voldoende deelname), leeftijd minstens 17 jaar, schoolgeld f 40.per jaar. OPLEIDINO AKTE kattige werken. OPLEIDINO AKTE Fraaie B werken. OPLEIDINO AKTE L.O. Haadteekeaea. OPLEIDINO tot Dienstbode (2 jaar), schoolgeld f 0.20 p. w leermiddelen vrij. Lestijden 21/87 uur, woens dagsavonds en den geheelen aaterdag vrij. CURSUS in ZVnttlge Fraaie Hand werken of Lilnnennanlen, 1 lestfjd p. w. f 15.— p. jaar, 2 13 lest. p. 4 w. f 30. p. jaar CURSUS in CoMtunninaalen, 2 lest. p. w., 40 1. f 25 CURSUS in Telkenen, Woensdags D/i tot 3i/j uur, f 25 p. jaar. CURSUS in Dekken, Dienen en Teer» snijden, 6 1. f 7.50. Prospectus op aanvraag, Inliehtiagea worden gaarne verstrekt door de direetrloe J. F. BEUBEB. Het afschaffen van den bakkersnachtar- beid zal ook hier nu wel zijn beslag krijgen, ook tot zoo noodigen dwang is gelukkig de raad blijkbaar bereid De heer Baltus verde digde het standpunt kort maar krachtig, en de heeren Oldtenburg en Apeldoorn vielen hem bij. Men zal eerst nog den bakkers mede- •deelen, dat de raad in principe tot een veror dening bereid is, zooala de voorzitter wensch- te, in de hoop dat het niet noodig zal zijn, omidat de bakkers zelf onderling misschien nog wei de zaak kunnen regelen. Daar komt oogenblik, maar 'odig, om den niets van, misschien voor het sléchts weinig is telkens noodig, om ouden toestand weer in het leven te roe Aan dit gevaar en aan het toch altijd genda en mogelijke concurrentie-geharrewar make men toch kort en goed, door een veror dening, een einde. De voorzitter is een opti mist blijkbaar, hij verwacht meer onderlinge solidariteit bij zijn bakker-evenmensch, dan de ervaring rechtvaardigt door het gamche land. De gemeente slaagde er in, van den' eige naar der gemeente-boerderij een' stuk grond te huren, ten einde dat beschikbaar te stellen voor dé teelt van aardappelen en peulvruchten door hen, d;e dat verlangen, waarbij dan de gemeente haar geldelijken steun zoo noodig zou kunnen' verleenen. De uitvoering van de ze sympathieke taak werd aan eene raadscom missie toevertrouwd. Er hebben zich 17 per sonen aangemeld, en bij de discussie over de ze zaak werd ten1 slotte aan de commissie overgelaten', het ploegen, de planters en den mest al of niet voor rekening der gemeente te nemen. Tot een besluit en een bepaalde op dracht aan de commissie kwam men blijkbaar niet. Wij vinden dat jammer: wij voelen'het meest voor het standpunt van de heeren Veenhuysen en' Baltus, ofschoon wij niet we ten, of zij: en wij tot die opvatting op de asU- ALKMAARSCHE COURANT. RIDDKRSTB A IT I.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1