Telegrammen van heden. STADSNIEUWS 168 70i k 62 108 20 291/, 142 V, 243 250 354 „Wie met de aetto reserve rekent, den veilige sten weg bewandelt". netto reserve rekent, den veilig®ten weg be wandelt" Met ingang van 1 October werd Dr. A. O, Holwérda te Rotterdam tot opvolger van Dr Kapteyn benoemd. Een voor de vereeniging belangrijk besluit werd1 genoden in de Algemeene Ledenverga dering van 11 September door het wijzigen van art. 2 der statuten, waardoor de beper king van het bedrijfsgebied tot Noordholland werd weggenomen en1 de mogelijkheid ge ld, om geleidelijk over te gaan tot het ves tigen van agentschappen in andere provinci ën] van Nederland. Mochten wij, zoo gaat het verslag voort, in ons verslag over het vorige boekjaar consta- teeren, dat 1915 weder betere resultaten had opgeleverd dan de laatste 5 maanden van 1914 dieden verwachten, aangenaam is het ons, u te kunnen mededeelen, dat deze verbe tering in 1916 is voortgegaan, zoodat per maand een gemiddelde toename van ruim 25000 verzekerd kapitaal te boeken was, waardoor wij 1916 met een toename van 307209.23)4 konden sluiten, hetgeen, door overname van de portefeuille van het Zaan- landsche Begrafenisfonds, eene totale ver meerdering geeft van 553.184,23)4 verze kerd kapitaal. Het aantal polissen bedroeg 31 Dec. 1915 87786 en op 31 Dec. 1916 94438 en vermeer derde alzoo met 6652. 31 Dec 1915 bedroeg het verzekerd kapi taal 6.643.656.16)4, 31 December 1916 7.196.840 40, net vermeerderde dus met 553.18423)4. Het vermogen der maatschappij vermeer derde met 151 009,45)4. Het bedroeg n.l. op 31 Dec. 1915 1.684.958,69y2 en op 31 De wiskundige reserven op 31 Dec. 1915 1.473.679,44 bedragende waren op 31 Dec. 1916 tot 1.556.669.—. Een toename dus van 82.989.56. Nog wordt geconstateerd dat de cijfers zeer zijn te noemen, zoowel voor de achen 15 en 30 April door het geheele land opgenomen. De Opperbevelhebber heeft een order uitgevaardigd, waarbij den autoriteiten van land- en zeemacht wordt opgedragen de strooping door militairen tegen te gaan en streng te straffen. Nabij het gehucht De Hamert (Lim burg) werd een der leden eener smokkelben de, die geen halt hield op de waarschuwing der grenswacht, in het hoofd geschoten, zoodat hij onmiddellijk dood bleef. Op Gravensteijn te Leiden bevonden zich negen militairen wegens desertie in ar rest. Van dezen zijn in den nacht van Zater dag op Zondag v-f ontvlucht. Nabij Budel is een 22-jarige sigaren maker, bij zijn pogingen om de wijk naar Nederland te nemen, door den eiectrischen draad gedood. Te Utrecht worden pogingen aange wend om te komen tot de stichting van een middenstandskeuken, waai' een behoorlijk middagmaal zal worden geleverd tegen den kostenden prijs. Het groote zangersfeest van den Bond van Gemengde Zangvereenigingen in Fries land zal dezen zomer" te Heerenveen gehou den worden. Uit de richting Venlo werden Zaterdag in één transport 49 Duitsche vrouwen en meisjes wegens smokkelarij te Roermond aangebracht en in de hulpgevangenis opge sloten. Te Zevenaar arriveerde gister uit Zwit serland, via Duitschland, een aantal passa giers van het bij Gibraltar gestraudde Ne derlandsche stoomschip „Juliana". Een man uit Rottevalle (Fr.), tegen wien door zijne echigenoote een echtschei- dingsproces aanhangig was gemaakt, heeft ten huize zijner schoonouders getracht zijne vrouw dood te schieten. De schoten ketsten, de man is gearresteerd STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 16 April. 3e klasse, le lijst. No. 2671 5000. No. 12313 1500. Ns. 7471 en 15481 elk 1000. .Na. 8114 en 19504 elk 200. Ns. 194, 2268, 2419, 8118, 13339 en 20807 elk 100. Trekking van Dinsdag 17 April. No. 6162 1000. Ns. 11841 en 12514 elk 400. Ns. 3386 en 4193 elk 200. - Ns. 4206. 18616, 18767 en 20648 elk 100. VREDESGERUCHTEN. BERLIJN, 17 April. De Berliner Zei- tung am Mittag verneemt, dat de Progrès de Lyon meldt, dat de geallieerden in ver- j bana met den veranderden stand van za- ken, door de verklaring van de Russische regeering en door het deelnemen van Amerika ann den oorlog, de vredesvoor waarden en de oorlogsdoeleinden op nieuw zouden hebben geformuleerd en dat ter bevordering van den vrede, daardoor van kracht zou zijn het afzien van elke ver overing, de onafhankelijkheid van Polen en de mtemationaliseering van de zee- engten. te Alkmaar, overtreding disiributiewet (uien- verkoop), eisch 50 boete of 10 dagen hechr tenis, vonnis dito. Gouke G., winkelier te Alkmaar, overtre ding distributicwet (havermout), eisch 15 boete of 5 dagen hecht., vonnis vrijspraak. Maarten B., vergunninghouder te Helder, belemmering politieagenten in uitoefening van hun beroep, eisch 20 boete of 10 da gen hecht., vonnis ontslag van alle rechts vervolging. Barend R., photograaf te Enkhuizen, huis vredebreuk, eisch 15 boete of 3 dagen hecht., vonnis dito. Gerrit V., zonder beroep te Egmond aan Zee (minderjarig), en Krijn D., zon der beroep te Egmond aan Zee (minderja rig), diefstal, vonnis teruggave aan hunne oudere. Zitting van heden. DIEFSTAL. Hendrik G. was gedetineerd! ter zake van diefstal van verschillende voorwerpen uit de cacaofabrieken „Jlava" en „Alcmaria." In de fabriek Java was bekl. door een open staand raam binnengekomen, hij had aan het bureau een bezoek gebracht en' een lessenaar doorzocht, doch de buit was niet zeer groot geweest, een horloge en' een paar andere klei nigheden'. In de fabriek „Alcmaria" was bekl. door middel van een ladder binnengekomen, hij had het bureau van den heer visser door el kaar gehaald, doch behalve een paar sigaren niets ontvreemd. het klavier de solisten en het koor (in de Ballade) uitstekend. A. K. De getuigen Langeveld en Visser, directeu ren der fabrieken^Java" en „Alcmaria", wa- tig zijn te noemen, zoowel voor de ru- wanbetaling" als j Jezusbeelden worden vennist. die GESCHIL MET DE FIRMA SAINT FRèRES TE PARIJS, OVER HUUR VAN ZAKKEN. ren over 't algemeen over bekl., die bij hen in Gezien een rechtskundig advies, gegeven dienst was geweest, goed tevreden, alleen door tnr. Th. Gouveme, advocaat alhier, klaagde de heer Langeveld er over, dat bekl. stellen B. en W. voor in rechte te bestrijden dikwijls ziek was. een eisch van de Handelsvennootschap onder Bekl. zeide tot zijn misdrijf gekomen te zijn de firma Saint Frères te Parijs, ook kantoor door werkeloosheid. en opslagplaats houdende te Rotterdam, tot I Het O. Ml wilde met deze omstandigheid Op de begraaiplaats te Gestel (N.-Br.) betaling eener som van 112.04 met rente en' rekening houden', doch oordeelde toch dat zijn twee lijkkisten geschonden, van -elk kosten', wegens huur van zakken met bindr waarvan 12 nikkelen knoppen en een of twee SSTÏS wiï I mooi. cto, er m M Zuida. had in 1916 weder een zeer verloop en bedroeg 67 pet. van de be- lalsterfte bedroeg van Friesland nog aanwezig is, wordt handeld tegen 100 per 1000 kilo. Gedurende de week van 8 tot en met 14 slechts April ziin te Amsterdam aangekomen 8 stoomschi hepen en vertrokken 6. Iemand die, als hij zonder werk is, gaat ste- touwtjes door tusschenkomst van de firma len, niet in de maatschappij' thuis hoort. Be- Palte eni Haantjes, graanfactora te Rotter- klaagde'» jeugd in aanmerking nemend, Aam, eischte het O. M. 5 maanden gevangenisstraf. BURGERWEESHUIS. De verdediger, Mr. A. M. de Lange, stelde Naar aanleiding van een' schrijven van het 1 in het licht dat bekl. door slechten omgang bestuur van het Burgerweeshuis, betrekking tot de feiten was gekomen, pi. achtte het zeer hebbende op de door de gemeente verlangde In dezelfde vergoeding van de weesouders, voor hunne ver rekende, de kapitaalsi 66£iruUk^r?ng^w?degeboekt een bedrag penode va!n 1916 was dit resp 25 en 25. j eig£i tonnende kinderen, hebben B. en W. van 97.64728, aan pensioenen 3.472.38»,-- fa een boomgaard te Wijchen te het üjk -- gevonden van een landlooper, die waar- Sedert de oprich- 4.099.281,45 1. aan pensi alzoo totaal 101.119,66». ting van het fonds is totaal uitgekeerd. Een gedetailleerd overzicht der beleggin- en een staat van reserve-berekening, in it verslag opgenomen, geven-een beela van den financieelen toestand der vereeniging, terwijl een overzicht van de laatste 15 jaren duidelijk een regelmatige en kalme ontwik keling van het bedrijf aantoont. „Wij meenen, aldus eindigt het verslag, ons verslag niet te mogen eindigen, zonder melding te maken van de ramp, waardoor de provincie Noordholland in Januari 1916 getroffen werd. Daar in de door den waters nood geteisterde streken vele onzer verzeker den woonden, werd ook aan die verzekerden tijdelijk extra-crediet verleend; en het ver heugt ons te mogen ccxnstateeren, dat de daardoor ontstane achterstand in premiebe taling aan het einde van 1916 bijna geheel was ingehaald. Dit resultaat is zeker voor een groot deel te danken aan den ijver en de activiteit door onze agenten betoond, waar onzen dank brengen VERGOEDING WEGENS KOSTWINNERSCHAP. Teneinde zooveel mogelijk te voorkomen, dat ui'tkeenng van vergoedingsgeldeu ten onrechte geschiedt, verzoekt de minister van oorlog den burgemeesters, om, ten aanzien van een landstormpliclitige, die voor een an dere gemeente is opgekomen en in de betrok ken gemeente worul ingeschreven, in het re-, gister voor den landstorm een aauteekening te plaatsen, vermeldende de gemeente voor welke hij in werkelijken dienst werd gesteld. UIT EGMOND AAN ZEE Hedenmorgen vertrokken de laatsti groep Belgische kinderen ten getale van 300, ua een verblijf van 6 weken in de vacanliekolo niet van net Centraal Genootschap uit Eg mond aan Zee naai Antv-erpen. Deze kinderen zullen niet meer door an deren vervangen wenden, aangezien de ge bouwen nu wederom voor de 1 lollandsche kinderen noodig zijn De kltihen zagen er opgewekt uit en zon en „De Vlaamsche Leeuw" nog uit volle oret. UIT BROEK OP LANGENDIJK Op verlangen van 10 leden hield de Ver- aentgtng „Qroentencultuur" Maandagavond eene buitengewone vergadering in café „Marktzicht De voorzitter deelde mede, dat de ver een i- zich aangesloten had bij de groep Vel ►V vangen schijniijk van koude is omgekomen. Te Leerdam is een vervalscher van le vensmiddelen gearresteerd. Hij had. aan het nummer van oen bon een cijfer toegevoegd. - In den oGeschen polder te een Duitsdie ballon van 2 Meter lengte gedaald met de opdracht aan de vinders ze te vernietigen. Te Rotterdam zijn uit Amerika binnen gekomen de stoomschepen „HLllegom" en „Texel", resp. geladen met 2450 ton lijnkoe ken en 68.750 HL. graan voor de Nederland- sche regeering. Een wagon regeeringsaardappelen voor Haarlemmermeer is aldaar geweigerd, wijl die aardappelen in verrotten toestand verkeerden. Te Nijmegen is in een tweetal gezinnen nekkramp voorgekomen. Fr." estorven is een soldaat aan die fings-Vereenigingen en dat geen opgaaf vangen was van mandenmakers betref den prijs van aardappelmanden weid nogmaals prijsopgave te vragen^ Daarna wa9 aan de orde liet verzoek der 10 leden, om den ouden tijci te handhaven, daar in het landbouwbedrijf de nieuwe zeer bezwaarlijk is. Opgemerkt werd, dat wij met onze uitgebreide handelsrelatiën, verkeer en marktwezen moeilijk anders kunnen dan met den tijd meegaan. Vervolgens zou men ook de schooluren moeten wijzigen, waartegen de district» schoolopziener zich pertinent verzet. Na langdurige discussies werd besloten stemming te houden over de voorstel hm: lo. 'a morgens aanvangen 6Vi uur tot 12, des namiddags van 1 tot 6)4 uur. 2o Aanvan gen 7 toF 1 uur, namiddags van 2 tot 7 uur ont- treffende Besloten uur, Het tweede voorstel werd ingetrokken. Met groote meerderheid werd de nieuwe gr< tijdregeling gehandhaafd UIT HEIL0O Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft tot kapelaan alhier benoemd den WelEerw heer H. Ulleman. UIT OBDAM. Mej. G Bakker, tijdelijk onderwijzeres al hier, is benoemd aan de M.U.L.O.-school te Den Burg op Texel. KORTE BERICHTEN. Het stoomschip „Thai ia" van de Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij is uit Balti more via Halifax met een lading kunstmest voor de Kunstmestcommissie te Rotterdam aangekomen. De voorraad ijzer en staal wordt tua- het advies ingewonnen van de Raadscommis sie voor de belastingzaken. Zij stellen nu voor te bepalen als volgt: 1. De weesouders zullen worden ontheven van de verplichting om voor kost en inwo ning hunner kinderen 100 per jaar te be talen, zoolang die kinderen nog niet den vollen'ouderdom van 18 jaar hebben be reikt. Bereikt een hunner den 18-jarigen leeftijd, dan zal de weesvader, zoo dit kind nog bij hem inwoont en ook als het kind.ia- ter komt inwonen, verplicht zijn dit ter kennis te brengen van het bestuur, opdat over eene eventueel te vorderen nader te be palen vergoeding voor kost en inwoning zal kunnen! worden beslist; 2. aan de ontheffing van de verplichting hier- voren bedoeld, wordt geen terugwerkende tot de feiten was gekomen, pl. achtte hii veroordeeling werd volstaan. wel mogelijk dat hier met een' voorwaardelijke ■deeline i ELEGRjBTSGH WbSèBÊSAGHT. 17 April Medegedeeld dot* hei Kon. Neder tandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 18 April. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 755.2 te Helder. De laagste stand van den barometer onder 740 Oost-Duitschland VERWACHTING. Matige tot krachtige, later tijdelijk afne-, mende noordelijke tot westelijke of zuidwes telijken wind, meest zwaarbewolkt, later waarschijnlijk weer regen, aanvankelijk zach- ter. MARKTBIRICHTEN. PURMEREND 17 Apr. Aangevoerd 333 runderen, waaronder 170 vette 100 a 130 ct. per kilo, 163 melke- en gelde-koeien f230 a 450 per stuk, handel matig, 15 stieren, 34 vette kalveren f 1.30 a 1.50, handel mtg., 936 nuchtere kalveren f 10 a 30, handel vlug, 7 paarden f 250 a 600., veulens 0,— a 1442 schapen f 21 a 42, handel stug, over houders, 491 vette varkens 98 a 108 et. fer kilo, handel vlug, magere varkens a handel mtg., 108 biggen 1,6 a 18, handel mtg., ganzen f -a—0 0 zwanen f 21 stuks kleine fabriekskaas f77.50, 43 st. kleine boerenkaas! 77.50, 4 st. middelbare kaas i 76.50, 0 st.eomraissiekaas f per 50 kilo, handel vlug, 1362 kilo boter f2. a f2.10 per kilo, kipeieren f 8.20 a f 8.60 per 100 stuks, eendeieren f 8.75. Op de eierenmarkt werden heden ver handeld 700 kievitseieren 14 a 15 et. p. st. AMSTERDAM3CHE BEURS. Opgave van het i NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET, Voor dam C 11, Alkmaar. Koers van 16 Apr. 17 Apr. pCt. 5 101 ngen. V.ND. Te Twijzel ziekte geslorveL. Wegens gebrek aan brandstoffen te de Paasch-vacantie van alle gemeentescholen te Nijmegen tot nader te bepalen datum ver lengd Voor elke 100 in deze week uit te voe ren veische kip=- oi eendeieren moeten 150 van elke soort beschikbaar worden gesteld; van de kipeieren een nader vast te stellen deel tegen 8 per 100 en een ander deel te gen 7.50, de eindeleren voor 8.50 jier 100 Gedurende het lijdvak April 1910/1917 werden te Beek (Geld.) in verband met de smokkelarij méé. dan tienduizend processen- verbaal opgemaakt. Naar men meedeelt, is ds. B. de Ligt verbannen uit het in staat van belfeg ver klaarde gebied van Gelderland en Overt]sol. Op het terrein van de Staatsspoor te Amsterdam zijn drie jongens aangehouden, verdacht van diefstal van stempels en potloo- dén uit een kantoor op dat terrein. De graan lading van het Zaterdag in ons land uit Halifax aangekomen stoomschip „Texel" bestond uit mals (4750 toü). Te Reutum nabij Ootmareum zijn twee smokkelaars doodgeschoten en twee hulpkom- mLezen door smokkelaars gewond. Ter beschikking van de justitie werden te Roermond uit Helmond aangebracht twee negentienjarige Duitsche deserteurs, verdacht van heling en van diefstal tot een bedrag van ongeveer f 250. Door eenige Belgen is Zaterdagavond in het volle café „De nieuwe Karseboom" te Amsterdam herrie gemaakt, waardoor een ware paniek ontstond Honderden glazen wer den vernield, alsmede marmeren bladen van tafels. Enkele dames en hecren verloren hun bont en hoed. Te Rotterdam zijn een 10-tal gebrul kers van electriache kracht uitgeschakeld we gens belangrijke overschrijding van de toege stane hoeveelheid electriciteit. In een uit Duitschland ie Rotterdam aangekomen' spoorwagen met zout bevonden zich drie ontsnapte krijgsgevangenen. De bakkers te Haarlemmermeer mogen wegens schaarechte van brandstoffen voort aan slechts driemaal per week bakkenuitwo nende bakkers mogen' op de tusschendagen dan ook niet in de gemeente venten. Een soldaat die bij een smokkeldrama bij Sittard werd gewoncija overleden. Een fabrikant te Wassenaar is wegens te lage aangifte voor de rijkstnkomstenbelas- tingtot 4000 boete of 40 dagen hechtenis veroordeeld. Te Biervliet is een Duitsche proefballon gevonden, waaraan het schriftelijk verzoek ingebroken IJmu'den. Er is een kistje met 150 gestolen. in Den Haag is een 19-jarige kelluer aangehouden, die verdacht wordt van diefstal van een1 bedrag van 500, ten nadeele van een dame aldaar. De Apeldoornsche politie heeft te Hoog-Soeren gearresteerd een 17-jarigen Rus, die verdacht wordt van den diefstal van 500 van en te Uddel rondzwervenden ker misreiziger met gedresseerde en ongedres- seerde wilde dieren. kracht verleend. N.V ALKMAARSCHE M1DDEN- ST ANDS-CREDIETBANK. De algemeeae vergadering van bovenge noemde vennootschap, dezer dagen gehou den, was bezocht door 15 aandeelhouders, uitbrengende 26 stemmen. Ingekomen was een schrijven van den heer P. N. Leguit, waarbij hij bedankte als commissaris, waar over de voorzitter de heer A. F. "Ihomsen, zijn leedwezen uitsprak. De directeur, de neer D. Schenk, las hier op het jaarverslag, waaruit bleek, dat de ere- dietaanvragen vrijwel gelijk aan de deposi to's toenemen Het aantal geplaatste aaudee- Ien neemt voortdurend toe, kwade posten kwamen dit jaar niet voor. Het verslag werd goedgekeurd. i Iet rapport van den accountant, den heer Hamelberg, over de balans, winst- en ver licsiekemng bevestigde de gezonde finand- eele opvattingen die het bedrijf leiden en sprak van de verdienstelijke wijze, waarop ilt' directeur zijn plichten vervult. Door het bestuur werd toegelicht ten vraag van den heer E. E. Stoel omtrent den post ..oprichtingskosten". Onder het bedrag van f 950 was ook de kantoor-inyentaris be grepen, van het rijk werd terugontvangen j 4u0, terwijl voorgesteld' werd van de winst over 1916 nog 327 al te schrijven, zoodat een volgend jaar deze post geheel kan wor den afgeschreven. Het bestuur zou overwe gen een hoofd „Inventaris" in de boeken op te nemen, zooais de heer Stoel wenschelijk achtte. De lieer B. Kuiper verzocht nog eens een uiteenzetting te mogen hooren van de ge wone en de regeeringscredleten, aan welk verzoek werd voldaan. Op voorstel van het bestuur werden ba lans en winst- en verliesrekening goedge keurd, evenals de winstverdeeling (uitge keerd wordt 4 pet.) en het salaris van den directeur bepaald op 750. In de vacatures, ontstaan door de perio dieke aftreding van drie commissarissen en een nog onvervulde plaats in den raad van commissarissen, werden gekozen de heeren A. F Thomsen, L. C. Oudt, B. Kuiper en E. E. Stoel. Bij de rondvraag sprak de heer Cloeck de verwachting uit, dat de bank even schitte rende resultaten mag bereiken als de Mid- denstandsbank te Amersfoort bereikt heeft Hij wekte de middenstanders hier ter stede op tot medewerking Daarna sluiting. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van heden. Cornelia P., koopman te Hoorn, appèl vonnis kantonrechter (dronkenschap), 3 da gen hecht, en 1 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting, eisch bekrachtiging van het vonnis, uitspraak dezelfde, doch voor waardelijk en verplichte aansluiting bij een geheelonthoudersvereeniging. Agatha H., dienstbode te Alkmaar, dief- straf, eisclt 2 maanden gevangenisstraf, von nis dito. Anna B., dienstbode te Alkmaar, diefstal, eisch 2 maanden gevangenisstraf, uitspraak 3 maanden gevangenisstraf. Dirk Arie K., verslaggever te Bergen, ver zet tégen de politie en mishandeling, eisch 50 boete of 10 dagen hecht., vonnis: dito. Hendrikus Jacobus V., groentenkoopman ONZE VLOOT". Gisteravond vergaderde de afdeeling Alk maar van de vereeniging „Onze Vloot". De bijeenkomst had ten aoel, een bestuur te kie zen, 9 leden woonden haar onder voorzitter schap van mr. Cohen Stuart bij. Mr. A. P. H. ae Lange, tijdelijk secretaris, deelde een cn ander over de nieuwe afdeeling mede, waarna men tot een beraadslaging over de verkiezing van het bestuur overging, welke verkiezing tot uitslag had, dat gekozen werden de heer Reeling Brouwer tot voor zitter, luit. Slijboom tot secretaris, de heer Alb. de Lange tot penningmeester en de hee ren Antusch enXohen Stuart tot bestuursle den. De heer M. Alb. de Lange was niet aanwezig, de overige heeren namen hun be noeming aan. Op de vergadering werd tevens de propa ganda, welke de afdeeling kan maken, be sproken. BADHUIS WITTE KRUIS. Het bestuur van het Badhuis deelt mede, dat de inrichting voortaan des Zaterdags avonds slechts tot 10 uur geopend zal zijn. In de dagen van 10 tot 14 April zijn in het badhuis van het „Witte Kruis" genomen: 84 kuipbaden, 114 regenbaden le klas, 252 cegenbaden 2e klas, te* zamen 450 baden. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 16 April. Hendrik, z. van Cornells Netel en Aatje van den Berg. OVERLEDEN: 16 April. Sioerd Ypma. 53 jaar. Cornelia Hessing, genuwd met Cornelis Bergen, 52 jaar, wonende te Zuid- Scharwoude. Guurtje Deur- man, gehuwd met Johannes Vas- binder, 48 jaar. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. NIEUW LEVEN MEI ORPHEUS. Voor koornummeis had de gemengde zangver een iging „Nieuw Leven" met man nenkoor „Orpheus" gisteravond op één na stukken op het programma, die men nog al eens meer heeft doen hooren: le „de Winter" het koor van Loots, waar de vereenijpnj^en steeds veel succes mee hebben gehai ook dezen keer waren de toejuichingen en thousiast, ofschoon wij het nooit zóó heb ben hooren zingen als nu. De directeur, de heer Lindeboom, nam het tempo vrij wat langzamer dan vroeger, en de voordracht was daardoor, 't spreekt haast vanzelf, op sommige plaatsen wat mat. Het mannenkoor heeft blijkbaar met tegen- spoeden te kampen, 't la niet zoo flink bezet uieer, eu het klankgehalte heeft ook geleden. Atiioewel het koor „Laetare Jerusalem" van Olmande tweede oude bekendezoo als wij verleden week hebben gezegd meer geschikt is voor 'n sterk mannenkoor dan voor eene betting waarin wij 't toen hoorden afgescheiden van de wijze waarop het toen gezongen werd toen was onder deze omstandigheden de uitvoering niet zóó dat men die bizonder mooi kon vinden. Veel be ter was dan ook het aardige koortje van Grétry „La Garde passé". „Schön Ellen", de overbekende ballade van Geibal, met muziek van Bruch, beleefde bij dit koor ook 'n tweede uitvoering. De in zetten klonken wat weifelend, was men een maal aan dm gang dan ging het goed, en het slotkoor maakte ook bij de attaque eene gunstige uitzondering. De solisten, mej. Truce Schouten, van hier, en de heer Langendijk, van Beverwijk, hebben zoowel in aparte stuken als in de ballade van hun welluidenden" zang doen ge nieten. Mej. S. (sopraan) was best in de par tij van „Schön Ellen" en heeft vooral in „Litanez" van Schubert zeer voldaan, en de heer L. (baryton) heeft met zijn mooi stcm- materiaal in de partij van „Lord Edward" in de aria „Es 1st genug" van Mendelssohn en in de „Petrusklage" van L. F. Brandts Buys geschitterd en door zijn voordracht bewezen een zanger te zijn die gevoelt wat hij te ver tolken heeft, en zóó den inhoud duidelijk Mejuffr. Gertrude Blom begeleidde op Staatsleenln j NEDERLA! Obllg. N.W.S. van 500/1000 dito dito 4| dito dito f 1000.— 4 Oblig. dito 3J dito dito 3 dito dito 2* Ned.-lnd. 1915 f 1000.— 5 dito 1916 f 1000.— 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel vrije Kronenr. Jan.-Jull 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR. 625 4) Nlcolai Spw. i 100 4 Oeconsol. QR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co 1889-'90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 t 20/100 5 Provinolale en Gemeente lijke Loaningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- an Credlet-lnstellingen. Amsterdamsche Bank A Nederl.-Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel-Mij. C. v. A. Rotterd Bankv. Aand. Industrlêele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car tit Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. St. Steel Corp. C. g. A. Mljnbouw-Ondernemlngen. Ketahoen gew. A. Id. Pref. A. Redjang—Lebong A. Cultuurondern. Handelsver. en Handeltvennootsoh. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. Id. Id. Id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand Petroleum-Maatsohappijen. Dordtache Petr. Ind. Aand Gee. Hoil. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj.t. e.v. Petr.br, A. Sum. Paiembang Petr.Mlj jfgest. A. BUITENLAND. New Schibalefl Petr Cy. Crt. gew. A. Id. id Crt. Pret. A. Orion Petrol. MIJ. A. Rubbar-Maataotiappljen. it. Rubb. Clt. Mij. Aand. iplje d. Anrst. Dell-Batavla Rubber Ml) Aand. Soheepvaart-Maataoh Holl. Stoomboot Mtj. Aani Kon. Holl. Lloyd, Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mil. Aand. Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unle Aand. BUITENLAND m». Merc Marine Cy. afg. A Int Merc- Marine afg. pr. A. Int. Merc. Mar. Sink Fund Od. 6 Tabake-Qndernemlngen. A'dam Dell Comp Aand. A'dara LangUat gew. Aand id. Id. Pref. Deli-Maatscbappij Aand. Dell Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. BUITENLAND. United Larikat Plant C. v. A. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 :pl. v. Staatssp. Obl. 4J, BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top. ft S. Fé C. v. g. Baltimore a Ohio Certlf v.A. Denv. a R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mlj. Oewone Aand. 100 91«/4 81 70«/4 601/s 1001/s 100 38 Vi 72 71 i/s 61 60 607/s 621/» 61 527/8 89«/a 102 1017/s 226 226 184 135V» IOO1/4 159 514 44u, 42 54 225 1601/, 1511/4 172 214 398 174 33 91' 891/s 215)/, 213 255 486 404 179 220 485 101 1001/4 911/4 707/g 601/, 1001/s 100 38»/e 72 ik 60 601/, 601/» 60 "a 61 02 T83M, 135 - 166 70 61 104 Mil. t. Expl. Spw Kans. City South Rallw. Cy. g. A. Missouri Kans. a Tex. C. v. A. N.-York Ont. a Western A. Norl. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A Premleleeningen. EDER LAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—/. 3 Gemeente-Crediet BELOIE. Antwerpen 1887 2^ Ex-dividend. 348 102 Mi 103»/s 1001/4 101»/, 15»/s 29 23*/i 8'/) 27 931', 271/s 142 1047/8 95 60 157 515 53s/« 227 1627/8 1521/4 173 213 398 1747/s 301/8 84»/, 221 486 404 177»/. 1021/, 103 100 1001/, 151/4 27»/, 23i/, 8 26 V, 931/8 267/, 140 104

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2