DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. f. 1917. WOENSDAG 18 APRIL FEUILLETON. De „Dame" getrouwd. ,"§5 No. 90 Honderd en negentiende juanranu. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.30. (r. p. post f 1.50. Advertentieprijs^ct. p. regel, pote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERMs. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. NEDERLAND. STATENDAM Over den nbonnerhentsprijs wordt bij vooruitbetaling beschikt. Bewijsnummers 5 cent. ALKMAAR, 18 April. Het ingezette Fransche offensief heeft gis teren geen groote vorderingen gemaakt. Tus- scben Soissons en Reims is enkel de artille rie opgetreden en zijn voorts Duitsche tegen aanvallen afgeslagen. Ten Oosten van Reims had de actie, blijkens het laatste Fransche le- gerbericht te lijden van hevige regen- en sneeuwbuien en den tegenstand der Duit- schers. Op een front van 15 K.M. werd de geheele Duitsche stelling genomen, vervol gens werden op een front van 11 K.M. ver sterkte hoogten genomen, en eindelijk werd het dorp en het saillant Auberive op een front van 3 K.M. veroverd. Deze voorstelling in het Fransché legerbericht kan, als men geen kaart heeft, verwarrend werken. Wat er van de 11 en 3 K.M. wordt gezegd, heeft ook betrek king op het front van 15 K.M. en is er niet naast gelegen, zooals men allicht zou ver moeden. Elders stuitten de Franschen op tegen-aanvallen. In het geheel werden er aan dit front 2500 gevangenen gemaakt, terwijl er tusschen Soissons en Reims nog een dui zendtal-bijkwamen. Materiaal is nog niet op gegeven, de verklaring van Duitsche zijde, dat men meer zal letten op de levende strijdkrach ten dan op het verloren gaan van oorlogsma teriaal, geeft te kennen dat de materieele buit groot zal zijn. Van Duitsche zijde ontvingen we nog geen legerbericht. Wel een Wolfftelegram, melden de, dat men een Franschen legerorder in han den heeft gekregen, volgens welken het plan van de Franschen was, om te pogen, den eersten aanvalsdag dadelijk 10 K.M. ver ach ter de voorste Duitsche linie te komen en ver volgens een omvattings-operatie tegen de Duitsche stelling bij Brimond (ten noorden van Reims) uit te voeren. Aan beide kanten wordt de nadruk gelegd- op de hardnekkigheid van den strijd en de bloedige verliezen van den tegenstander. Zoowel het Fransche offensief als de Duit sche verdediging worden dus met verbitte ring gevoerd. Meer valt er op het oogenblik niet van te zeggen. Het Engelsche offensief leverde gisteren geen noemenswaardige vor deringen op. Indien men- een kaart van Noord-Frankrijk voor oogen heeft, dan ziet men, dat de aan valsrichting door de Engelsche en Fransche opperbevelhebbers gunstig gekozen is. In de buurt van Atrecht vallen de Engelschen van het Westen uit aan, tusschen Soissons en Auberive de Franschen van het Oosten uit. Snijpunt van beide richtingen, richtingspunt van beide aanvallen dus zou Maubeuge kun nen zijn, de Fransche vesting, welke den 7den September 1914 zich overgeven moest, waar bij er door de Duitschers 40.000 Franschen gevangen genomen en 400 kanonnen buitge- MIJN TWEEDE REIS NAAR JAPAN. Naar het Engelsch. maakt werden in die periode werkten de le- gerberichtschrijvers met andere getallen dan tegenwoordig, hoewel de legers aan weerszij den veel talrijker zijn geworden. Blijft het dus ditmaal niet bij de front-indeukingen, maar kunnen de Duitschers gedwongen worden hun steunpunten op te geven, zoodat ze terug moeten, dan zal die terugtocht dienen te gaan naar de Maaslinie, aangegeven door Namen en Luik. Het is opvallend, hoe dynastieke factoren thans aan den Duitschen kant een rol spelen Wij hebben reeds eenige malm gewezen op de wijziging in üe bevelvoering. De toestand is nu zoo, dat de Beiersche Kroonprins staat bij Atrecht, de Duitsche Kroonprins bij Sois sons zij moeten het rijk helpen bescher men tegen de Engelsch-Fransche aanvallen, terwijl de Wurtemburgsche hertog wel aan den rustiger linkervleugel in Lotharingen en den Opper-Elzas kan staan. Uit Amerika komt het bericht, dat Duitsch- land voornemens is de wateren voor ver schillende havens (Boston, Nieuw-York, Charleston, Savannah enz.) als verboden „zóne" te proclameeren, om aldus alle be langrijke havens van de Atlantische kust voor de zeevaart af te sluiten. Volgens een communiqué van het Ameri- kaansche departement van marine zijn aldaar berichten ontvangen, dat op 17 April om half 4 de Amerikaansche torpedojager „Smith" een onderzeeër opmerkte, die ech ter onder water voer. De onderzeeër vuurde een torpedo af, welke op 30 yards afstand van de „Smith" viel. Zeer duidelijk zag men de torpedo voor den boeg van de „Smith" voorbij gaan, terwijl de onderzeeboot ver dween. VARIA. EEN LUOUBRE INDUSTRIE. In een uitvoerig telegram haalt Reuter de volgende zinnen uit een brief van den oor logscorrespondent Karl Rosner in de „Lokal Anzeiger" van 10 April aan: „Verder. Onze reis leidt door Evergni- court een vunze walm, alsof er lijm ge kookt wordt, hangt in de lucht. Wij rijden voorbij de groote „Kadaververwertungsan- stalt" der legergroep. Het hier gewonnen vet wordt tot smeerolie verwerkt, al het ove rige wordt in den beendermolen tot een poeder gewreven, dat als bijmengsel bij var kensvoer en als mest gebruikt wordt. Niets mag ongebruikt blijven." Reuter wijst er op, dat hier voor de eerste maal van Duitsche zijde gesproken wordt over een feit dat in de pers der Entente-lan den, o. a. in de „Indépendance Beige" reeds eerder vermeld is (en ook in een enkel Ne- derlandsch blad), n.l. dat de Duitsche over heid de lijken van gesneuvelden in speciaal daarvoor ingerichte fabrieken te Seraing (bij Luik) en in de omgeving van Gerolstein tot verschillende producten (o. a. vette oliën, beenderenmeel, glycerine) laat verwerken. Er zou een Deutsche Abfall Verwertungs- 4) Stille Zuidzee. Sedert vanmorgen is de zee een blauwe vlakte met zilveren strepen van vliegende visschen. Dat is alles wat men ziet. Geen enkel schip, geen vogel, geen insect. Of het door het onveranderlijke uitzicht is of door iets wat in de lucht zit, ik weet het niet, maar iedereen doet zich op zijn best voor. Het is merkwaardig hoe snel sommige men- schen voorkomend en aardig worden wan neer er een bekoorlijk meisje in hun buurt is. Levendige jonge mannen en vriendelijke heeren verschijnen plotseling met splinter nieuwe linnen pakken en' him innemendste lachjes. Het eene amusement volgt het andere zoodat er nauwelijks tijd is zich te verklee- den tusschen de bedrijven. Ik moet je zeggen, Mate, de rol van moe der te vervullen is geen kleinigheid, vooral opfrissi soort zit er een exemplaar aan tafel, tegen over Sada en mij. Zij zijn vol ijver ons aan dek gezelschap te houden, voor en na tafel, zoodat ik haast geen excuses meer weet om van hen af te komen en hun bepaald bezwa rende attenties te vermijden. De jonge man is een toekomstige Heer- scher over vele menschen een Maharajah van Indië. Maar de naam is indrukwekken der dan de persoon. Twee jaar geleden stuur de zijn vader den jongen de wereld in met een zak vol geld en een hoofd vol oude In dische geleerdheid. Met deze bezittingen ge wapend, hield hij zich eenigen tijd in Oxford op om een vluchtige kennis op te doen van de klassieken. Men had hem gezegd, dat al le toekomstige groote mannen hier eenigen tijd studeeren om den gepasten toon van ge zag te verkrijgen, die zoo noodig is voor hem die over een volk moet regeeren. Toen hij deze taak tot zijn voldoening had vol bracht, vertrok hij naar Amerika, om met den mammon dier oarbaren kennis te maken en hun huizen te aanschouwen, die tot den hemel reiken. Maar zijn geheele levensdoel, zoo deelde hij mij mede, was zich over te geven aan zekere overpeinzingen, zoodat hij, in zijn laatste reïncarnatie, over een eeuwen slechts terug zou keeren tot zijn ware gedaante in Boeddha. Voor dat het zoover was moest hij een leeuw wezen, een tijger en een klein wit vogeltje. Op het oogenblik is hij heel gewoon men- scnelijk; hij lijdt aan de ziekte, zoo oud als de wereld, aan een pijn die knaagt aan zijn hart en dreigt zijn overpeinzingen'af te lei den naar een pad vol rozen met doornen, een weg dien Boeddha nooit gekend heeft. Daarenboven geloof ik, dat de ijdelheden der wereld zijn geslopen in zijn hart en hem een eeuwigheid hebben terug gezet. Hij draagt purperen sokkerf, rose dassen, een rood ceintuur en een klein horlogetje in een armband om zijn fijnen pols. Toen ik hem vroeg, wat in Amerika den meesten indruk op hem gemaakt had, ant woordde hij dadelijk, met de oogen op Sada gevestigd: „De meisjes. Zij zijn verrukkelijk 1" Vaarwel, Nirvana! Met een vouwstoeltje in de eene hand en een rozekrans in de andere volgt hij Sada San als de schaduw op een zonnewijzer. Waai' zij zit, ziet men het stoeltje met den jeugdigen prins er op, hij vergeet de roze krans die hiji in de hand heeft, zijn treurige oogen zijn vol verrukking gevestigd op ae kuiltjes in haar wangen, het geringste schertsend woordje uit haar mona is hem zoet. gesellschaft zijn opgericht met een kapitaal van 5 millioen mark, speciaal voor de doo- den van het Westelijk front, terwijl bij gun stige resultaten er een tweede zou worden opgericht dit alles méldde bnlangs reeds het Belgische blad voor het Oostelijk front. DE STAKING TE BERLIJN. Volgens te Kopenhagen ingekomen berich ten werd Maandag ook in een deel der Ber- lijnsche munitiefabrieken de arbeid neerge legd. Het totaal aantal stakers werd geschat op 130.000. Zondag had een vertrouwelijke bijeenkomst plaats van het bestuur van den Metaalbewer kersbon d, waarin besloten werd, om voor Maandag de staking af te kondigen en om onderhandelingen' aan te knoopen ten gunste van eene verhooging der levensmiddelenrant soenen. Maandagmorgen werden in verschillende lokalen vergaderingen van de stakers gehou den, waarin de levensmiddelen-kwestie uitvoe rig besproken werd, tepwij 1 ook door verschil lende sprekers de algefeene wensch naar vrede werd vertolkt. Na afloop dezer vergade ringen vormden zich groote groepen van be- toogers, waarbij1 ook het vrouwelijk element sterk vertegenwoordigd was. Deze groepen arbeiders en arbeidsters begaven zich en trachtten zich te begeven naar het centrum van de hoofdstad, om in de voornaamste stra ten te demons treereni. Hoewel de politie enke le straten had afgezet liet men- de demon stranten toch kalm betoogen. Op enkele pun ten, waar de wegen waren afgezet, gelukte het toch aan sommige troepen stakers, om naar de binnenstad doos te dringen. Enkele groepen trokken langs „Unter den Linden" en voorbij het Koninklijk Slot. In den middag werd evenwel een gedeelte van „Unter den Linden" afgezet, blijkbaar om een herhaling der manifestaties daar ter plaatse te voorko men. Evenwel zijn nergens ernstige ordeversto ringen voorgekomen. Het „Berliner Tageblatt" deelt mede, dat naar aanleiding van de staking 15 personen in hechtenis zijn genomen, meestal jongelie den van 16 tot 20 jaar. Meerendeels hadden deze zich aan grove baldadigheden schuldig gemaakt, zooals het inwerpen hier en daar van vensterruiten. Dit was inzonderheid ge schied in een1 café in de Friedrichstrasze, een lokaal in „Unter den Lindeni" en een of twee andere plaatsen. Dezelfde personen hebben ook in een bakkerswinkel in de Zimmerstrasze en op nog twee of drie andere plaatsen der stad baldadigheden gepleegd. In den middag hadden de vertegenwoordi gers der vakvereenigingen, voornamelijk van die van den metaalarbeidersbond, eene lang durige conferentie met den eersten burge meester van Berlijn, dr. Vormuth en den Prui- ■sischen Staatscommissaris voor het voedings wezen, E>r. Michaëlis. Daarbij werden de toe zeggingen, welke dé regeering reeds gedaan had op de conferentie, die Vrijdag werd ge houden in het Raadhuis te Berlijn betreffen de de verpleging in de as. weken nog eens afzonderlijk nagegaan en nader omschreven, zoodat thans dé voorwaarden voor den eerst- komenden tijd zijn vastgesteld, waarop de ar beiders gedurende den oorlog zullen gevoed worden. Wolff meldt, dat in de meeste bedrijven, waarin gestaakt werd, de arbeid gisteren werd hervat. De „Berliner Lokal Anzeiger" meldt: Na een vergadering der metaalarbeiders in De oudere would-be minnaar noemt zich zelf een Zoeker der Waarheid. Slechts als bijkomende omstandigheid zocht hij een vrouw. Zijn algemeene houding is een voort durende herinnering aan de onzekerheid van het leven. Zijn tegenwoordigheid maakt, dat ge u verheugt dat het leven1 zoo onzeker is. Hij zegt. dat de vraagstukken van het heel al hem drukken, maar zelf merkt men op, dat deze reiziger zich niet alleen met ernsti ge zaken bezighoudt, en zijn hofmakerijen zijn voor hem zonnestralen op zijn somber levenspad. Wie weet hoeveel last wij van hem zouden hebben als er niet een klem dametje bij hem was, grijs van gelaatskleur, van kleeding, en in ondervinding, dat steeds naast hem zit. Up een niet twijfelachtigen leeftijd heeft zij wel wat laat een zekere jeugdigheid gekre gen, nu is zij voor het eerst voor haar plei- zier op reis. Toen1 zij naar San Francisco ging heeft haar trein een ongeluk gehad. Zij heeft door den schok een zwaren stoel tegen zich aan gekregen, vlak onder haar middel en' zij is bang voor hersenkoortsen door den schok. Zij is echter niet afgeschrikt, want ofschoon de dood haar pas van eem ongelukkig huwe lijk heeft vrijgemaakt, is zij bereid zich voor de tweede maal onder het juk te buigen. Heeft hij Dolly eerst eenigen tijd bespied en gehoopt, dat het schitteren van haar vele juweelen zijn pad zou verlichten tot op sporing van de waarheid en van enkele andere dingen, of werd de Zoeker gezocht, ik weet het niet. De hofmakerij, die niet aan leeftijd gebonden schijnt te zijn, groeide we lig als een bamboe. De man meende het ernstig. Dit ofttging Dolly niet. Zij klemde zich aan hem vast als een mossel aan een oude schuit. Met de slimheid, een ervaren visscher van menschen waardig, hield zij hem aan de lijn en indien in een oogenbiik van afgetrokkenheid zijn bewondering voor Sada te in 't oog loopend het Volkshuis te Charlottenburg waren Maandagochtend ongeveer 500 personen naar het raadhuis getogen, waar eene vooraf gekozen deputatie van vijf leden onder aan voering van twee gematigde sociaal-democra tische gemeenteraadsleden den eersten bur gemeester, Dr. Scholz, om een onderhoud verzocht. De deputatie werd terstond toege laten' en gaf den wensch te kennen, dat het tot nog toe bestaande broodrantsoen hetzelf de zou blijven. De eerste burgemeester be wees aan ae hand van cijfers de noodzakelijk-, heid het broodrantsoen te beperken en deed vervolgens een beroep op de deputatie in het belang van het vaderland te zorgen, dat elk zijn plicht deed en vroeg, hoe zij zelf de le vensmiddelen zouden verdeden, wanneer zij met de verantwoordelijkheid belast waren. De deputatie liet zich door het gehoorde overtuigen, maar verzocht nog inzonderheid te willen zorg dragen voor eene gelijkmatige verdeeling der levensmiddelen in stad en land. De burgemeester verklaarde daarop, dat het stadsbestuur denzelfden wensch koes terde. Men werd het met elkander eens en de optocht ging spoedig uiteen. Eenige perso nen, die tumult wilden verwekken, werden door hen, die de optocht regelden, tot kalm te aangemaand. KORTE BERICHTEN. De Oostenrijksche Rijksraad, zal tfoor het eefkt in dezen oorlog misschien bijeen worden geroepen, ongeveer half Mei. Voor een' tweetal Oostenrijksche ministers schijnt dit een reden te zijn om heen te gaan, daar zij behalve de vredeskwestie ook binnenlandsche aangelegenheden behandeld willen zien. Admiraal Sparre, lid van het Noorsche Parlement, heeft de volgende interpellatie in gediend Wat deed de regeering en wat denkt zij te doen naar aanleiding van de herhaalde torpilleering van Noorsche handelsschepen waarbij menschen levens verloren gingen? Volgens de Fransche bladen zijn er Portugeesche troepen aan het Westelijk front aangekomen Andere afdeelingen worden spoedig in- Frankrijk verwacht. Op het oogen blik worden die nog afgericht. Arthur Conan Doyle, de schrijver, heeft eeni telegram ontvangen van een vriend in New-York die 2500 galden ter beschikking stelt voor het vertalen er, drukken van de groote rede van president Wilson. De bedoe ling- is die vertaling in pamfletvorm uit te strooien boven en achter de Duitsche linies. Men weet dat president Wilson in zijn rede had verzekerd, dat de V. St. oorlog voeren te- ;en de Duitsche regeering, terwijl zij veel ouden' van het Duitsche volk. Volgens een Havas-bericht uit Madrid heeft Spanje met Engeland een overeenkomst gesloten, waarbij Spanje zich verbindt erts aan Engeland te leveren, waarvoor het maan delijks 100,000 ton steenkool uit Engeland zal krijgen. V1SSCHERSSCHIP BESCHOTEN De schipper van den zeilbeuger „Noord ster MA 175" rapporteerde bij aankomst te IJmuiden, op de visscherij door 'n Duitschen onderzeeër acht maal zonder waarschuwing te zijn beschoten, zonder getroffen te woi- den. Nadat de papieren onderzocht waren, kon de stoombeuger doorstoomen. MEEL EN BLOEM VOOR WINKELIERS. In de algemeene distributieregeling van brood bloem en meel, wordt wel gesproken wordt, trekt zij de lijn in tot zij zeker is aan den haak te voelen spartelen. Vandaag aan de luucn maakte de met meer treurende weduwe zonder het te weten, den Zoeker der Waarheid belachelijk, tot ver maak van de heele tafel. Ter wille van Sada reciteerde de man een lange passage van den een of anderen Duitschen philosoof. Ten minste daar ging het voor door. Het ging de bevatting van het kleine grijze hoofdje verre te boven, waar hij geen acht op sloeg en hij was zoo geleerd en zoo zwaar, dat ik bang was voor haar verstand, daar zij zich te veel moest inspannen. Maar ik kende Dolly niet. Met het gezicht van een kind, dat ge niet van een muziek, waarvan het de betee- kenis niet begrijpt, hoorde zij hem aan en riep in ademlooze verrukking: „O, is hij niet doorzichtig P' De man stond plotseling op en ging heen, maar niet voordat hij Sada twee dansen voor dien avond had gevraagd. Wat Sada aangaat, is zijne bewondering vergeefsche moeite. Zelfs al was zij niet vroolijk onverschillig, is zij te zeer vervuld van de heerlijke toekomst die haar wacht! Arm kind. Zij weet zoo weinig van het leven van een Japansch meisje, van het weinige dat haar veroorloofd is. Ik mag er niet aan denken hoe groot de teleurstelling zal wezen voor een meisje, dat opgevoed is als zij. Als zij eenmaal onder het gezag van haar oom staat, moet zij èn Prins èn Zoeker naar Waarheid en alle mannen vergeten, en tot het oogenblik toe dat zij een voordeelig hu welijk kan doen naar haar meesters zin, zal zij geen man lqeren kennen. Geen wreeder ontwaken is voor haar denkbaar: men moet de houding van den Oosterling kennen te genover het onschuldige kind in wiens ade ren het bloed vloeit van .twee rassen, van el kander verwijderd door verschillen, die nooit zullen zijn weg te nemen. In Amerika zou het leven van het jonge meisje niet zoo hard geweest zijn; haar bui- Zij, die in aanmerking wenschen te komen voor eene benoeming tot NOODHULP KAASDRAGER, worden uitgenoodigd zi«h vddr 8» Apr» a.». aan te melden ter Semeente-Secretarfe tusschen 9 en 2 uur. Behalve belooning voor het dragen is aan de betrekking verbonden-een Jaarlijksehe Toelage van f 20. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat bij hun College is ingekomen een verzoek van J. C. C. M. SCHREDERHOF, weduwe van A. DE VRIES, aldaar, om ver gunning tot den verkoop van sterken drank in het klein voor het perceel Koorstraat, A. 20. Binnen twee weken na deze bekendmaking kunnen tegen het verleenen der vergunning schriftelijk bezwaren worden ingediend. Alkmaar, 17 April 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. KENNISGEVING. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van artikel 1 der Wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad No. 22) ter kennis der ingezetenen, dat bij hem ingekomen en aan den Ontvanger der Rijks Directe Belastingen binnen deze gemeente ter invordering zijn overgegeven: DE KOHIEREN DER PERSONEELE BELASTING Nos. 1 en 6, voor het dienstjaar 1917, executoir verklaard door den Directeur der Directe Belastingen in Noord-Holland te Amsterdam den 16 April 1917; dat ieder verplicht is zijn aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat de termijn van zes weken binnen welken daartegen bezwaarschriften kunnen worden ingediend. Alkmaar, den 18en April 1917. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, G. R1PPINQ. van de bloem- en meelvoorziening ten be hoeve van brood- en beschuitfabrikanten, doch niet van winkeliers. Er is en groote categorie (grutters en kruideniers) die tot heden een vrij grooten winkelverkoop van tarwebloem had. Deze winkeliers nu zou den, daar de meelfabrikanten niet anders mo gen afleveren dan tegen door de gemeentebe sturen af te geven bestelkaarten, welke de zen op hunne beurt, ingevolge de ministeri- eele voorschriften weer niet anders mogen, vefstrekken dan tegen inlevering van opplak- bladen, waarop de bons gehecht zijn, ten slotle in het geheel geen bloem kunnen be trekken, tenzij dan do enkele partijtjes Ame- rikaansch Patentmeel die hier en daar in handen van handelaars zijn, maar die 1h 1)K .1-cenU Mgnar. Jac. Degeiing, Kraanbuurt 6. Telefoon 323. tengewone bekoorlijkheid zou haar ver ge bracht hebben in de wereld. Maar geloof mij, Mate, in Japan zal de golf in haar haar en de kleur van haar oogen een struikelblok wezen voor de hoogsten en besten in het land. Al bezit zij nog meer dan jeugd en schoonheid, een kind van een Europeaan en een Aziaat blijft geminacht. Er is nog iets, dat mij zoo'n pijn kan doen of ik plotseling door een wesp werd gesto ken. Zullen de lessen van de vrouw, die in hoogere sferen leefde, bestand zijn tegen haar oom wanneer hij haar de duimschroeven aanzet? De Zoeker zegt, dat de man die het eerste denkt het wint. Hij spreekt met veel gevoel over het onderwerp. Ik zal beginnen de eerste gedachte aan te kweeken en mijn best doen in de buurt te wezen wanneer het gevaar, dat oom heet, het meisje bedreigt, dat mijn hart is binnengewandeld en er zich thuis voelt. Later. Al de zeer goede menschen zijn naar bed. De zeer wereldschgezinden en de jongen zijn nog aan dek; het is noode dat zij uitscheiden met dansen onder een tent van nagemaakte kersebloesems en wistaria's. Ik zit op het tusschen dek dezen brief aan je te schrijven, dien ik over een uur of wat in Yokohama Wil verzenden. In zekeren zin zal ik blij zijn als ik goed en wel in een rustige kamer zit in een' hotel, in het gewone leven, bevrijd van de verant woordelijkheid voor een tijdelijk familielid. Niet dat ik mij zoo heel veel van dat leven voorstel. Dat begrijp je. Jack op de grenzen van een land vol gevaren en jij in je paradijs. Zijn brieven en dien van jou zullen mijn grootste vreugd wezen. Schrijf dus en ga voort met schrijven1 en vrees nooit, dat ik niet eveneens zal doen. Jij bent de veilig heidsklep voor mijn emoties. Mate; ik hoop, dat je dat helpen zal het te dragen. Wordt vervolgd. RSCHE OURANT. f -

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1