Telegrammen van freêen. Alcmaria- Victrix V. R. A. Amsterdam. Qe marechaussee-officier beeft op deze wijze telkens op de kisten smokkelwaar gezeten, die in den auto verborgen waren 1 UIT EGMOND AAN ZEE. Vannacht spoelde 400 Meter bezuiden paal 36 een schuitje van een watervliegtuig aan. Uit de witte muts met zwarte band, die daar in werd gevonden, bleek het van Engelschen oorspring. Het ijzeren schuitje heeft een lengte van ongeveer 2.50 Meter, is wit geschilderd en vertoond groote schietgaten. Vanmorgen om 11 uur werd het door mi litairen geborgen. Maandagmiddag 1 )4 uur zal de Raad voor de Scheepvaart zitting houden ter on derzoek naar oe oorzaak van het stranden van het stoomvissdiersvaartuig „Oceanic" IJM. 258 nabij Petten op 1 April 1917, ree- derij N.V. Visscherij Exploitatie-Maatschap- ij „E>e Witte Ster" te IJmuiden, schipper W. rins Fzn., alhier. UIT EGMON'D-BINNEN. Gisterenmorgen om 10 uur vergaderde de raad in voltallige zitting. Ingekomen stukken Goedkeuring Ged. Staten der leening elec- trisch bedrijf; idem begrooting over 1917; een dankbetuiging van de onderwijzers voor de verleende gratificatie en idem van den ge meente-secretaris voor de salarisverhooging als ambtenaar van den burgerlijken stand: jaarverslag der huishoud- en industrieschool te Alkmaar; proces-verbaal van kasopname bij den gëneente-ontvanger in het eerste kwartaal op 14 Maart 1917. In kas was een bedrag van 739.07; vaststelling ligger der wegen, waardoor de gemeente ae helft der gemaakte kosten terug ontvangt, ten bedrage van 1347.45Vi; schrijven van de gezond heidscommissie betreffende het onbewoon baar verklaren van 2 woningen. De voorzit ter heeft den gemeente-opzichter hieromtrent rapport laten uitbrengen, waaruit bleek, dat geene verbeteringen kunnen worden aange bracht om de woningen aan de eischen der Woningwet te laten voldoen. De voorzitter stelde hierna den raad voor tot onbewoonbaarverklaring te besluiten. De heer J. Sonneveld verzocht uitstel aan te vragen. De heer J. Apeldoorn ried aan zoo l»ng mogelijk om uitstel te verzoeken, aangezien de polder op groote lasten zou komen door het bouwen van een nieuws wo ning. Aldus werd besloten. Verzoek om salarisverhooging van den kantoorhouder P. Melker, te kennen gevende met ran tegenwoordig salaris te werken voor 5 cent per uur. Het voorstel van B. en W. was het salaris te verhoogen met 25. De heer J. Apeldoorn merkte op, dat zijn werkuren gelijk vallen met die van de poste rijen. Tot de voorgestelde verhooging werd be sloten. Verzoek van de schoonmaaksters der school Liefting-Kraakman en Levering, om salarisverhooging. Besloten werd op voor stel van B. en W. een 'duurtetoealig te ver- leenen van 10. Ooedgekeurd werd de aankoop van den berm langs den weg naar Egmond aan Zee voor 12.50. Verder werden goedgekeurd de rekening en verantwoording over 1916 van het bur gerlijk armbestuur van Wimmenum, sluiten de in ontvang met 522.15)4, in uitgaven met 315.04 Y, en een batig saldo van 207.11. Idem van Egmond-Binnen in ontvang be dragende 344.45, in uitgaven 369.81 Yt, met een nadeelig saldo van J 25.36Va. Ooedgekeurd werd het kuhier der honden belasting tot een bedrag van 92 Na de rondvraag, die niets bijzonders op leverde, sloot de voorzitter de vergadering. UIT AKERSLOOT. Donderdagmiddag te 2 uur vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig wegens ziekte met kennisgeving de heer Kraakman. Ingeko men was een schrijven van J. Renkel over demping Stet. Alle ledeu waren er voor hier op uiei in te gaan. Schrijven Comité van het Ncd. Onderwij zersgenootschap, met vi-itoek de salarisher ziening in overweging .e nemen. Besloten werd in een volgenue vergadering dd punt te behandelen. De voorzitter las een schriftelijke mededee- ling van de firma Bosman te Alkmaar voor, waarin deze te kennen geeft 800 in de kos ten van hét Stet bij te dragen, en de ligplaats aan het Schouw te blijven aandoen. De heer Qroot zou het wenschelijk ambten wanneer er zekerheid bestond nat die booten aan het Schouw ook steens- ligplaats houden. Door den heer K. de Boer werd er in zijn •chriiven de aandacht op gevestigd om be paalde personen tegen bezoldiging voor de distributie aan te wijzen De heer Teeling lichtte toe dat er personen voor aangewezen zijn. Tevens werd verzocht aan de gemeente ambtenaren een duurtetoeslag te ver leen en. •Aangehouden tot de volgende vergadering Adres P. Timmer, gemeente-werkman, om verhooging van salarij. Met 4 tegen 2 stem men werd besloten verhooging toe te staan. De heer Helder stelde voor J 100 verhoo ging Ibe te kennen. Hierover staakten ce stemmen. De verdere behandeling werd ver daagd tot de volgende vergadering. Ingekomen was een adres van verscheidene ingezetenen, om inzake de electrische ver lichting uitvoering te geven aan het raadsbe sluit van April 1915. De voorzitter zei, dat het met de petroleumvoorziening er slecht voorstaat, en dat het zich laat aanzien dat er den a.s. winter ook nog geen aankomen aan is. Destijds is het aangenomen, maar door de hooge materieelprijren uitgesteld en nu staan wij voor het feit, dat de a s. winter de verlichting in de huizen zeer slecht zal we zen. De heeren Smit Kleine en Boom, directeur en ingenieur der Kennemer, verschenen ter vergadering en gaven de noodige inlichtin gen en berekening van kosten. Na verdere bespreking werd met algemee- ne stemmen besloten aan B. en W machti ging te verleenen om de Kennemer op te dra gen alhier electrisch licht aan te leggen. Hoogstwaarschijnlijk zal 1 October a.s. de verlichting in werking treden. Bij de rondvraag besprak de heer Meijne verbetering van den weg aan de Sluis. Zal in worden voorzien. Hierna sluiting. UIT HEILOO. De plaatselijke afdeeling van den Volksbond1 houdt in het café de Onderneming van mej. de wed. Ruiter weer haar tweejaar- lijksche hiuisvlijttentoonsteMing, ditmaal met medewerking van inwoners uit Linunen en mi litairen uit Alkmaar, terwijl er voorts ver schillende artikelen ter opluistering zijn inge zonden. Een' uitgebreide verzameling van de meest uiteenloopende voorwerpen, in vrije uren vervaardigd, is er bijeen gebracht. Men vindt er een kostbare vaas van koper en een kandelaar uit een cacaobusje, kinderkleur- en geacheveerd schilderwerk, van waardeloos materiaal vervaardigde kapstokken en sierlij ke en nuttige tafels en doozen, houtsnij- en in legwerk, een bedeldeken, zelfgemaakte pantof fels, Indische huisvlijt enz. enz. De tentoon stelling is een kijkje alleszins waard, temeer, daar er dezen keer heel weinig „prulwerk" is ingezonden en de meeste inzendingen blijk geven van handigheid, bedrevenheid of kunst vaardigheid. Vooral de dames en de jonge meisjes lieten zich niet onbetuigd. Tien spreien zijn er inge zonden, tal van fraaie artikelen zijn er te vin den in de afdeelingen haak-, borduur- en1 an dere handwerken, inzendingen van volwasse nen zoowel als kan kinderen. Het aantal in zendende mannen uit Heiloo is veel geringer en jongens bleven bijkans geheel weg be halve dan eenige, die op een vakschool of el ders teekenles ontvingen. Van andere jongens zagen we slechts zeer weinige inzendingen, door de jury geen prijs waardig gekeurd. Deze tentoonstelling leert, dat de meisjes door het handwerk-onderwijs op school een basis krijgen, waarop re voor de huisvlijt kunnen voortbouwen. De jongens missen op school iets dergelijks en zij worden blijkbaar ook niet voldoende aangemoedigd om zich in ledige uurtjes op net en nuttig knutselwerk toe te leggen. Kregen re eens wat voorlich ting, een beetje leiding, lichtzondendebelang- stelling en- het noodige geduid vanzelf komen. Ligt hier niet een aanwijzing voor den Volks bond? Want het doel van deze vereeniging zal zeker vooral bereikt wonden, wanneer de jongens de jongelingen en mannen van la- terTleeren zich thuis aangenaam en nuttig in de ledige uren bezig te houden. Het iswerko- EJk te hopen, dat het zich wijden aan huisvlijt door de jeugd op nog andere wijze bevorderd ■wordt dan door deze tentoonstelling, welk goed propaganda-middel zij dan ook moge zijn. De jury bestond voor het teekenwerk en de dames-handwerken uit de dames J. v. Eijber- gen en E. C. M. A. Wolzak uit Alkmaar en den heer E. Harder van hier, voor de huisvlijt uit de heeren O. J. Blees Kzn. uit Zaandam en J. P. Mirck uit Punnerend. Bi) de beoor deeling werd gelet op 1. indruk van t geheel, 2. afwerking) 3. kunstwaarde, 4. practisch nut, 5. oorspronke lijkheid, 6 gedulo en tijd, 7. grondstof. De bekroningen werden aldus toegekend: Houtsnijwerk. Ie pr. J. Kali, Alkmaar, 2e pr. R. Rieuwerta, le comp., Alkmaar; 3e pr. Arie Zoon, Heiloo; 4e pr. Tesselaar, 6e comp., Alkmaar; 5e pr. van Dijk, le comp., Alkmaar. Huisvlijt. (Mannen), le pr. J. Grootewil link, Heiloo; 2e pr. Dekker, Alkmaar. Huisvlijt. (Dames), le pr. mei. O» Verweel- Voomu Limmen; 2e pr. mej. A. Swartsen- burg, Heiloo; 3e pr. mej. C. Hallf, Heiloo. Teekenwerk. (Jongens van 812 jaar), le pr. W v. Amstel, Heiloo; 2e pr. G. Rozing, Heiloo; 3e pr. P. Rozing, Heiloo. Dameshandewerk. le pr. Mei. Zeeman, Heiloo; 2e pr. mej. Mouton, Heiloo. Haakwerk, le pr. mej. A. Malta, Heiloo; 2e pr. mej. Vredenduin, Heiloo. Borduur- en ander Handwerk, le pr. mej. Nellie Sluis, Heiloo; 2e pr. mei. A. Poort man, Heiloo; 3e pr. mej. C. J. Ruijter, Hei- loo. Point Lacéwerk. le pr. mej. Nellie Sluis. Handwerk van Meisjes van 1315 jaar, le pr. Lena Pollé, Heiloo; 2e pr. Elisabeth Altman, Heiloo; 3e pr. Maartje Bakker, Hei loo; 4e pr. Mina Klaasen, Heiloo. Tot 12 jaar. le pr. Marie Magie: 2e pr. Oez. Bakker; 3e pr. Hetty Eilerts de Haan; 4e pr. Alie v. d..Heide; 5e pr. Fenna Dee- kens. Spreien le pr. Mej. Zeeman, Heiloo; 2e r. mej. K. v. i'wuijver, Limmen3e pr. mej Winkel, Heiloo; 4e pr. mej. Zeeman. Huisvlijt Dames, le pr. Mej. O. Verweel- Voorn, Limmen; 2e pr. mej. D. Swartsen- burg, Heiloo; 3e pr. mej. C. Halt Inlegwerk. 2e pr. Stilckel, Alkmaar. Schilder- en Gipswerk, le pr. mej. E Vonk, Heiloo; 2e pr. Ch. van Schaik, Alk maar; 3e pr. J. Kraakman, Heiloo. Photo's, le pr. de heer Lütjeharms, Hei loo. Aan de tentoonstelling moge ook deze maal een druk bezoek ten deel vallen. Zon dag zullen er zeker ook vele Allonaarders weer een kijkje komen nemen 1 UIT OUDE NIEDORP. Door B. en W. van deze gemeente werd Donderdagmiddag publiek aanbesteed het maken van een nieuwe brug over de Ring- slooi. 5 Inschrijvingsbiljetten waren ingeko men van de heeren: G. Kuiper c.a. te Hoog woud voor 9400; van J. Faust te Nieuwe Niedorp voor 6695; van P. Visser c. a. te St. Maarten voor 5700 (zonder bijlevering van ijzeren leggers), van Gebr. Boekei alhier voor 7975 en van C. Ruisen te Nieuwe Niedorp voor 6700. De begrooting van den heer Wartenhorst, opzichter, was 5300. Het werk werd door B en W. voorloopig niet gegund, als zijnde te ver boven de begrooting. UIT URSEM. Dinsdag werd door den heer Joh. Hille, timmerman en aannemer alhier, aanbesteed het schilder-, behang- en glaswerk van vier nieuwe arbeiderswoningen onder één ka». Inschrijvers waren: P. Vredenburg te Rusr tenburg 985; N. J. v. d. Nes, id., 969; C. Hinke. alhier 935. C. Moeijes, Oterleek, 925; H. J. Friedt, Schermerhom, f' 900; W. Stroomer, Rustenburg, 866. Begrooting f 500. Het werk is niet-gegund. ♦ftrl'lJLA.Ul* UIT HOORN Het bestuur van den Bond van Rundvee- fokvereenigingen in Noord-Holland besloot 2<u September in Hoorn een Centraleo Fok- veedag te houden. In de gisteren gehouden raadsvergade ring herdacht de voorzitter het overlijden van den heer H. W. de 'Joncheere, burge meester van Rheden en oud-burgemeester van Hoorn. Hij herdacht den overledene als een magistraat, die z'n taak ernstig opvatte en wiens nagedachtenis in Hoorn in eere zal blijven, omdat hij was een eerlijk bestuurder en eén sympathiek man, wiens hart voor Hoorn warm heeft geslagen. Een adres van den Bestuurdersbond, om den cokespiijs weer te verlagen, werd voor kennisgeving aangenomen. Een commissie werd benoemd, om een werklieden-reglement te ontwerpen. Medegedeeld werd, dat de gemeentekeuken met goéde resultaten, werkt. HET VERZEKERINGSBEDRIJF. Het dagelijksch bestuur van den Neder- landschen R.-K. Bond van Handelsr, Kan toor- en Winkelbedienden heeft besloten om over te gaan tot benoeming van eene commis sie van 5 personen, die, betreffende minister Treub's plannen tot monopoliseering van het levensr en brandverzekeringsbedrijf een onderzoek zal instellen, in hoeverre daarbij de belangen van de bedienden, in de verze keringsbranche werkzaam, in het gedrang geraken en op welke wijze deze, bij naasting van genoemd bedrijf, het best beschermd' kunnen worden. De commissie zal zich op de hoogte heb ben te stellen van hetgeen te dier zake wordt gedaan en zal hare voorstellen en conclu- siën, belichaamd in een rapport, aan het Bondsbestuur moeten overleggen. i EERSTE KAMER. Ih hare vergadering van gisteren heeft de Eerste Kamer zonder hoofdelijke stemming de landbouw-begrooting en het 80-milltoen- ontwerp aangenomen. DE SCHEEPVAART OP ENOELAND. Het departement van guitenlandsche zaken deelt mede, dat een aantal Nederlandache scheven met veevoeder, kunstmeststoffen en fraan geladen, die thans nog in Engelsche avens liggen, op den eersten Mei de thuis- reil zal aanvaarden onder volledige waar borgen van de Duitsche regeering voor een veilige vaart, voor zoover betreft gevaar van de zijde van onderzeeërs. (De schepen zullen de nationale vlag moe ten voeren, terwijl romp en brug construc ties vertikale roode en witte strepen van 3 M. breedte moeten worden aangebracht. Blijkens uit Engeland ontvangen bericht zullen de schepen aldaar in staat worden gesteld zich van de genoemde kenteekenen te voorzien, terwijl ook verder slle medewer king wordt verleend om het vertrek der sche pen op den bepaalden datum mogelijk te ma ken. ee VISSCHERSCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. De stoombeuger Clara VL 203 beeft te IJmuiden aangebracht de 11 opvarenden- van den stoomtreiler Amsteldijk MA 122, uit Maassluis, die in de vrije vaargeul even ten N. van het Haaks-lichtschip door een Duit- schen onderzeeër tot zinken is gebracht. DE THEMIS VERGAAN. De stoomtreiler Wilhelmina YM. 35 heeft 18 April opgevischt een lederen tasch, waar in zich beyonden de passen, alsmede zeebrie en certificaat van den gezagvoerder van het Ned. stoomschip Themis, van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. te Amsterdam. Dit stoom schip wordt sedert December j.l. vermist, zoo dat nu zekerheid bestaat, dat -het vergaan is KORTE BERICHTEN. Naar het Hbld. verneemt zal de heer A, P. Staalman, oud-lid dér Tweede Kamer, door een groep onderofficieren der marine candi- daat worden gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in het district Heldfer. Te Kerkrade is een smokkelende Duit- "scher door rijksambtenaren doodgeschoten. De verkoop van stroo uit de militaire barakken te Amersfoort is verboden, omdat men vreest dat daardoor de besmetting van nekkramp werd overgebracht. Veenhuizen zit reeds vol met smokke laars. Eenige van die menschen, die te Zeve naar waren gearresteerd, moesten weer wor den vrijgelaten wegens plaatsgebrek. Tegen den Haagschen wonderdokter Nio de Brahmaan zijn twee boeten van 200 of 14 dagen hechtenis voor elke boete gc eiécht. Bij de voorloopige hervatting van den dienst der Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" op Maandag a.s., ligt het in de bedoeling ook post te vervoeren. Van heden af zal- er dagelijks, behalve Zondags, 'n extra goederentrein toopen van Rotterdam over Amersfoort en Apeldoorn naar Bentheim, voor vervoer van groenten naar Duitschland, meldt „Het Volk." DE ZILVEREN KOGELS VAN AMERIKA. WASHINGTON, 27 April. (V.D.). Bij het vervolg van de conferentie tusschen den minister van financiën ert den gouver neur van de Engelsche Bank en andere leden der Engelsch-Fransche Missie, werd gisteravond overeen gekomen, dat Ameri ka voorloopig den voomaamsten gallieer- den 500 millioen dollar 1.250.000.000) per maand zal beschikbaar stellen. Hier van zal Engeland 200 millioen, Frankrijk 150 millioen, Rusland 100 milFoen en Italië 50 millioen ontvangen. BESCHIKBAARSTELLINO VEE VOEDER. 's-GRAVENHAGE, 27 April. Onder be- paaldè voorwaarden zal door de regeering voor elk der maanden Juni en Juli 1917 uitsluitend voor veehouders, d.w.z. allen die voor voeding van hunne paarden, runderen, schapen, varkens, pluim- en an-cjer vee, vae- voeder noodig hebben, een zekere hoeveel heid veevoeder ter beschikking worden ge steld. Vervresmhcg of opslaan met specu latieve doeleinden is verboden. Aanvragen, na 10 Mei bij een veevoederbureau inge diend, worden bij uitzondering toegewezen voor zoover alsdan nog voldoende veevoe der beschikbaar is en tegen een prijsverhoc- ging. Aanvragen voor Jimi-levering, inge diend 15 Juni, en vóór Julirlevering na 16 Juli, worden niet meer in behandeling ge nomen. ZONDAG a STADSNIEUWS. DE KAASMARKT. De aanvoer was heden belangrijk. De prij zen gingen 3 per 50 K.G. omhoog en be dragen nu 81. Deze stijging is gedeeltelijk het gevolg van het feit, dat het percentage voor het binnenlandsch gebruik op 30 pet. is teruggebracht, voor het grootste deel is de herstelling van den vrijen handel op Enge land hiervan- evenwel oorzaak. De achter stand in de levering aan Engeland is inge haald, waardoor de handel op Engeland we der vrij is. Nu er nog nergens gras te zien is, weten de veehouders spoedig geen raad met hun vee. Het melkvee te rantsoeneeren, zooaia een Eerste Kamerlid voorstelde, is niet mo gelijk, aangezien men dan spoedig van geen enkele koe melk zou krijgen. Beter is het dan, om een deel weg te doen, om van het overige dan nog melk te krijgen. STORING IN DE STROOMLEVERING. Gisteravond en hedenmorgen is Alkmaar geruimen tijd van stroom verstoken geweest De oorzaak ligt, naar wij vernemen, niet in de centrale te IJmuiden, daar deze al eenige dagen door een defect de stroom levering aan een gedeelte van Noord-Holland, waarin Alkmaar, heeft moeten staken, doch in de stroomlevering van Amsterdam (welke centrale in gevallen als dit, IJmuiden ver vangt) die vermoedelijk bij Purmerend gestoord is, waardoor een groot gedeelte van Hollands Noorderkwartier gedupeerd is geworden. CONCERT-AVOND. Ds concert-avond ten bate van een herstel lingsoord voor rijksambtenaren zal plaats hebben op Vrijdag 4 Mei a.s.. in de Harmo nie. Het muziek-ensemble onder leiding van den heer J P. C. Meeuwse te Amsterdam zal dien avond welwillend zijn 155ste concert aanbieden. Het programma zal worden uit gevoerd door mej. Bertha Sorella. sopraan te Haarlem, Tabe Basl, tenor te Amsterdam, P. C. Kramer, viool te Amsterdam (lid van het Concertgebouw-orkest), F. H. Masch- haupt, violoncello te Alkmaar en Jan van Duinen, vleugel. DE CENTRALE STIERENKEU- RINO. De heden op het Doelenveld vanwege de provinciale commissie tot bevordering der veefokkerij in Noord-Holland gehouden •tierenkeuring kenmerkte zich door. groote deelname en belangstelling. Aan de demonstratie namen 72 goedge keurde éénjarige stieren deel. Een 11-tal tweejarige stieren dongen mede naar de uitgeloofde premiën van 25 plus 75. Door de juiy, bestaande uit de heeren D Schenk Dz., Wieringerwaard, E. Koster, Bo- beldijw, C. Poscii, Binnenwijzend en Dr-D Bakker, arbiter, alhier, werden deze stieren met de volgende punten geplaatst: 1. Pel van Jelsum van ae Rundveefokver Bmnster met 82.7 voor uiterlijk -f- 5 voor afstamming, totaal 89.7. 2. Klaas 3, Rundveefokver. Beemster, met 80.'voor uiterlijk 7.5 voor afstamming, totaal 87.5. 3. Jan, G. Blokker, Opperdoes, 80 6 voor uiterlijk f 6,5 voor afstamming, totaal 87.1. 4. Jan 21, van den heer K. Koster, Mid- woud, met 80 6 voor uterlijk 6.voor afstamming, totaal 86.6. 5. Albert Jan, van den heer C. Kooij, Ha ringkarspel, met 76.8 voor uiterlijk -f 9. voor afstamming, totaal 86.3. 6. Klaas, van den heer P. Konijn, Venhui zen, met 78.4 voor uiterlijk -j-plus 6 voor afstamming, totaal 84.9. 7. Jan 3, Rundveefokver. Beemster, met 78.6 voor uiterl k +6.— voor afstamming, totaal 84.6. 8. Frans 5, van den heer Jb. Houter, Screl linkhout, met 76.3 voor uiterlijk 7.5 voor afstamming, totaal 83.8. 9 Pel Piet IV, Rundveefokver. Beemster, met 77.7 voor uiterlijk -j- 5.voor afstam ming, totaal 82.7. 10. Franco 4, van den heer A. D. Prone- man, Wieringerwaard, met 75.8 voor uiter lijk 5.5 voor afstamming, totaal 81.3. 11. Albert Frans 9, van den heer D. D Sleutel, Wieringerwaard, met 75.4 voor ui terlijk 4.voor afstamming, totaal 79.4 Een 10-tal stieren, niet mededingende naar de premiën, waren mede aanwezig. Enkele exemplaren daaronder werden verkocht, o. a. Nico Frans, van den heer A. D. Sleutel te Wieringerwaard, en wel voor 875. Ten 12 ure werd door de Vereen, tot Ont wikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, in overleg met de Pro vinciale Commissie, met inachtneming van de bekende voorwaarden, de 4-jarige stier „De Graaf" N.H. 183 publiek verkocht voor 760 aan den heer P. Donker te Hoogwoud; de 1-jarige stier „Frans 85" voor 640 aan Barsingerhom. AANVULLINGSBROODKAARTEN. Naar aanleiding van een schrijven, ont vangen van den directeur van het Distribu tiebedrijf aan het Permanente Comité van Actie tegen de Duurte, bestaande uit: A. B B., S. D. A. P., A. B. C. en de S. D. V. C. betreffende het verstrekken van aanvullings^ broodkaarten, is er in de gisteren gehouden vergadering van genoemd Comité, met de se cretarissen vap ae verschillende'vakgroepen alhier bekend gemaakt, dat de aanvragen voor aanvullingskaarten moeten worden in gezonden aan de secretarissen, welke dan moeten onderzoeken of de aanvraag op goe den grond berust. Deze moeten dan, door hunne handteekening aan te brengen, deze aanvraag bekrachtigen en zenden haar daar na aan het secretariaat van het Comité van Actie, v. Teylingenstraat S 10. BENOEMD.' Benoemd tot kapitein-kwartiermeester de eerste luitenant-kwartiermeester, de heer J W. Henderson, werkzaam aan de Cadetten school alhier. STOOMTRAM ALKMAAR—AMSTER DAM. De dienstregeling van deze stoomtram heeft een belangrijke wijziging ondergaan, de drukkerij, „Da Costa," van den heer C. v. d. Toorem geeft nu als supplement van haar be leende dienstregeling een tabel van den nieu wen dienst der stoomtram uit LOTISIOO. (Vervolg). De secretaris las de over een en ander met Lotisico gewisselde brieven, waaruit o. m. bleek, dat de kring Alkmaar een commis sie van toezicht wenschte op het beheer der maatschappij en wilde dat de onvolledige se ries A, B en C volledig zouden worden ge maakt met de nommers uit D en E. Lotisico wilde daar echter niet op ingaan: er was reeds een commissie van toezicht en wat het andere betreft, de menschen Waren volgens Lotisico te zeer aan hun nommer gehecht om inwisseling te begeeren. De voorzitter stelde de vraag, hoe het, als ar een goede commissie van toezicht geweest was, mogelijk was. dat 70.000 door Loti sico gestoken werd in een parfumeriefabriek en hoe de directeur dér maatschappij van Onroerende Goederen, tevens directeur van Lotisico, dan zooveel aandeelen kon krijgen en doen overschrijven op naam van zijne vrouw. Bij een eventueele krach van Lotisi co zouden die commissarissen kunnen wor den aangespröken, meende spreker. De voorzitter vroeg de vergadering of zij kon meegaan met hetgeen aan Lotisico was geschreven en of op denzelfden weg moest worden doorgegaan. Na eene korte aanbeveling van den heer Koom bleek de vergadering algemeen er vóór om door te gaan op den ingeslagen weg. Een der aanwezigen maakte van de pauze gebruik om de vergadering in te lichten over zijne bevindingen Hij toonde polis No. 10260 van serie D, waarop 99 betaald was. Verdere betalingen waren onmogelijk ge weest, omdat geen geld meer was aangeno men. Toen hij zich had aangemeld om den getrokken prijs van 1000 te ontvangen, werd hem gezegd dat zijn nummer al lang geroyeerd was! In de pauze werd de rekening en verant woording van den secretaris-penningmeester nagezien, sluitende in ontvangst en uitgaaf met 78.25, met een batig saldo van 11.21, waarvan echter nog één post moet worden betaald (een advertentie). De heer Koom rapporteerde, dat alles In orde was bevon den en prees den secretaris voor het vele op zoo nette an accurate wijze verrichte werk. Bestuursverkiezing wegens periodieke af treding van de heeren Piek en Pels, resp. voorzitter en le secretaris-penningmeester. Op voorstel van den heer Koom werden bei dén bh acclamatie herkozen. De neer Piek wees op zijn drukke bezighe den, maar nam de herkiezing toch aan, even als de heer Pels, omdat hij door zijn werk kring nog wel eens iets hoort in het belang der vereeniging. Contributie voor het volgende jaar. Thans bedraagt die 60 cent, maar met het oog op het vormen van een eigen kring, waardoor b.v. rechtskundige adviezen veel duurder ko men, wenschte de voorzitter de contributie op 75 cent te bepalen. Om dezelfde reden achtte de heer C. W Keijsper 1 wensche lijk. De heer Appel was het hiermede eens. De heer Pels vond het beter geen verande ring te brengen. Komt men voor hooge uit gaven, dan kon op een te houden algemeene vergadering meer geld worden aangevraagd. Ook met het oog op toetreding van nieuwe leden achtte spr.. verhooging niet gewenscht Na eenige discussie werd ten slotte beslist, dat de contributie niet verhoogd zal worden. De secretaris deelde hierna mede, dat door het bestuur als tweede secretaris was aange wezen de heer Borjeson en als 2e penning meester de heer Hooijboer De voorzitter vroeg een beslissing over ae vraag of het bestuur aan de leden en anderen zal adviseeren de aanhangsels al of niet te nemen. Daarbij zette hij uiteen dat verwisse ling van series D en E naar A, B en C ook voor Lotisico zelve wenschelijk is. De secretaris wilde dat op die verwisse ling zou worden aangedrongen, zonder aan een bepaald nummer vast te houden. De vergadering vond dit goed, allen wil den wel een ander nummer. De heer Keijsper wenschte wel, dat den secretaris machtiging werd verleend aan Lo tisico te schrijven over die ruiling, met op gave van de namen van allan, die zich hier toe bereid verklaren, dan sloeg men aan de maatschappij een wapen uit de hand. Deze kwestie werd verder aan het bestuur overgelaten. De vergadering antwoordde op de vraag des voorzitters, dat geen aanhang sels moeten worden genomen Bij de nu volgende rondvraag feliciteerde de heer Appel de vergadering met de herkie zing van voorzitter en secretaris, terwijl hij Hank bracht aan den heer Hooijboer voor het in den Haag bepleiten van de belangen der pollshouders. De voorzitter dankte hem voor zijne woor den. Ook hij betuigde dank aan den heer Hooijboer, die het bestuur over veel moeilijk heden heen heeft geholpen. Hierna sluiting. PREDIKBEURTEN op ZONDAG 29 APRIL. Alkmaar. Oroote Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Kapel, avond 6 uur, Ds. Vinke. Kapel, Evangelische Unie, 10,30 uur, Ds. v. Dorp van Hoorn. JffodertamA.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2