DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Heeren Mode- en Hoedenmapzljn, Kinder- en Heeren-SÏROOBOEDEN. 1ANIIAO 30 april. EL BAKKERS. No. 100 Honderd en negentiende Jaargang. 1017 per 3 maanden f UO. fr. p. post f 1.50. Adverteiitiepri|s12ict. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIUs. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. NEDERLAND. firma Wed. JAC. TAN BEEK, Scboutsnstraat 18. MELK. Over den abonnementsprijs wordt bij vooruitbetaling beschikt. Bewijsnummers 5 cent. ALKMAAR, 30 April. Het wordt er voor ons landje met zijn las tige aardrijkskundige, ligging waarlijk niet aangenamer op 1 De officieeie betrekkingen met de oorlog voerende groote buren moeten den laatsten tijd verbeterd zijn de belangrijke dag van morgen, wanneer onze in Engeland ver blijvende schepen met waarborgen van Duitschland huiswaarts zal keeren is er een^ bewijs van. Maar dolle zeehonden, zooals de onderzeeërs genoemd zijn, hebben schepen ,n den grond geboord, En nu heeft ook een van de bliksem-dragende adelaars van de lucht uit hedennacht dood en verderf over ons gebied verspreid. Eeaige bommen zijn van nacht omstreeks halfdrie uit ean vliegtuig op Zierikzee geworpen, waardoor huizen totaal vernield zijn, verscheiden daken afgerukt, on telbare ruiten gesprongen (aan- de oude ha ven is schier gëen huis ongedeerd gebleven) en er brand ontstond, welke echten spoedig gebluscht werd. De familie Leydekkér man, vrouw en' kind is omgekomen, vreeselijk vermink' weiden de lijken op grooteu afstand gevonden. Groot was en is de ontsteltenis on der de bevolking De commissaris der koningin en de militai- rere autoriteiten zijn vanmorgen naar de ge teisterde plaats getrokken. Het vermoeden ligt voor ,de hand, dat Zierikzee uit een entente vliegtuig de bommen heeft gekregen, welke voor Zeebrugge bestemd waren. Op dó kleine gevechten, geleverd in het tijd perk van „de organisatie van het veroverde gebied," gelijk Havas het dezer dagen noem de, is eern nieuwe slag bij Atrecht gevolgd. Of de- Franschen hebben dus hun beurt één keer laten' voorbijgaan, öf de Engelschen hebben zichzelf een extra-beurt gegeven. Ging het op de rij af, dan hadden de Franschen) weer moeten aanvallen, zij hebben het niet gedaan, maar laten langs de Aisne, langs het Aisne- Mame-kanaal en in Champagne voorloopig nog het woord aan de kanonnen alleen. De Engelschen1 hebben opnieuw den slag ingezet. Aanvankelijk over een zeer breed front; het scheen alsof de slag zich zou af- teekenen tusschen Loos en Quéant, eeni linie van 40 K.M. lengte, Maar de strijd heeft zich tenslotte ook nu voornamelijk bepaald tot het Scarpegebied. En ook thans stuitte de hevige aanval op hardnekkigen tegenstand, gingen de. terreinwinsten' in geduchte tegen-aanvallen \yeer verloren. Vooral ten noorden van het riviertje hebben1 de Duitschers het een tijdlang te kwaad gehad. Arleux, Qppy, Gavrelle en Roeux, plaatsen, welke de laaiste weken veel vuldig genoemd zijn, drongen) de Engelschen binnen. In tegenaanvallen werden de tegen standers door de Duitschers na een hevige worsteling van man tegen man, bijna overal weer teruggeworpen. De Engelsche legerbe- richtem zeggen dan ook, dat de Engelschen op belangrijken tegenstand stictten en een loópgravenstelsel ten zuiden van Oppy over een: front van 1600 meier veroverden geen vordering van beteekenis bij zulk een uitge breid aanvalsfront! en dat er 976 Duit schers gevangen genomen werden. Een Duilsch bericht zegt, dat alleen de puinhoo- pem van het dorpje Arleux verloren gingen. „De Engelsche troepen strijden met schit terende vastberadenheid en de Duitschers on dernemen tegen-aanvallen met een hardnek kigheid, welke bewondering afdwingt" Zoo zegt Reuters correspondent aan het Westelijk front. Deze uitlating is ongetwijfeld een juiste karakteristiek van den strijd. Voor het overige gaan Reuter en Wolff zich weer te buiten aan allerlei onjuiste, overdreven voorstellingen. Wolff heeft het over de nieuwe mislukte doof- braakpoging, Reuter over den vernietigenden veldslag, dien den Duitschers wordt opge drongen; En beiden blijven de verliezen van de tegenpartij ontzaglijk noemen. Havas verzekert dat de Franschen' him aanvalsplan verder zullen ontwikkelen, zoo dra het oogenblik daarvoor gekomen is. Voor het overige worden er hier en daar kleinere gevechten geleverd. Maar Atrecht is nog steeds het brandpunt van den strijd. Het doet eigenaardig aan, dat, terwijl de ;groote slagen geen beslissingen opleveren, de staatslieden zich zoo hoopvol uitlaten over den toestand en in de naaste toekomst de overwinning stellen. Wel spoorde de mi nister-president Loydi George in zijn laatste groote rede aan, alle hens aan het dek te brengen, maar hij Is overtuigd, dat Lugeland dan ook zal triumfeeren, al moet er rekening mee gehouden worden, dat de oorlog het jaar 1918 zal duren. De Pruisische staatssecreta ris Helfferich, die eveneens bet woord voerde, deed uitkomen, dat als de Duitschers rustig bloed en zenuwen behouden, het eigen1 huis in orde houden en de binnenlandsche aaneenge- sloteniheid in deze beslissende weken handha ven, zij den oorlog gewonnen hebben. Zoo schijnt men in beide kampen vast over tuigd, dat men de zege, over korter of lan ger tijd, zal behalen. Eén van de twee zal zich moeten vergissen, tenzij allebei! Daar op zal ongetwijfeld op de socialistencdnfe- rentie te Stockholm de nadruk worden ge legd. Engelsche socialisten zullen1 er wel niet kunnen' komen aangenomen wordt, dat de Engelsche regeering,, die ten opzichte van het buitenland tegenwoordig yan Pruisische maatregelen schijnt te houden, hun de reis niet zal toestaan. Met 13 stemmen werd door de bestuurscommissie der Fransche socialis tische partij besloten geep enkel lid van de partij mandaat te geven voor de conferentie te Stockholm, daar deze zonder doel schijnt, omdat de werkelijke agenda van de bijeen komst niet bekend is en de Nederlandsche de legatie geenerlei recht heeft om te handelen en te spreken namens de Internationale. Veel scheelde het niet: 11 stemmen' werden er uit gebracht op een motie der minderheid, welke nadere inlichtingen wensebte in te winnen over doel eni samenstelling der conferentie te Stockholm en dan een nationale conferentie wilde bijeenroepen De nationale conferentie zal nu gehouden worden op 27 Mei, dus na de conferentie te Stockholm. „Wat zal nu de invloed zijn van de socia listen-bijeenkomst?" zal men vragen. Vermoe delijk zal het resultaat voornamelijk afhangen van de houding der Russische socialisten en van hun invloed op de Russische regeering Als Rusland er den brui aangeeft, dan zul len Frankrijk en Engeland kwalijk den strijd lang kunnen volhouden, als Rusland er het hoofd voorhoudt, geeft al de vredesgeneigd- heid in Duitschland en Oostenrijk-Hongarije niemendal 1 Nu meldt de Voss. Ztg., dat ook de Russi sche socialisten aan de conferentie niet zullen deelnemen Is dit zoo, dan hadden onze socialistische landgenooten beter thuis kunnen blijven. De Nederlandsche delegatie heeft zich in middels tot de socialistische partijen van alle landen gericht en In een manifest ó.a. gezegd: „Groote moeilijkheden zijn te wachten. De partijen der oorlogvoerende landen staan nog scherp tegenover elkaar. De Russische revo lutie echter opende nieuwe vooruitzichten en de vredesgedachte groeit overal. Elke dag van voortzetting van den oorlog doet de nood stijgen. De hecatomben der offers en de mil'liarden der schulden groeien aan. De toestand wordt onduldbaar. Eischt allen van uw regeeringen een duidelijke verklaring omtrent de vredes voorwaarden. In tusschen is een vergelijk van alle socialistische partijen' onmiddellijk noodzakelijk, opdat de internationale weder haar volle kracht kan oefenen. De delegatie begroet de arbeidersklasse met den eersten Mei en wekt het volk van alle landen op ter ondersteuning van de poging ter bevordering van een algemeenen duurzamen vrede." - EEN GEVECHT TUSSCHEN DUITSCHE MILITAIREN. Eenige dagen geleden namen wij een' be richt op over een gevecht aan de Zeeuwsche grens bij Cadzand door 500 h 600 op desertie beluste Duitsche soldaten en, zeelieden gele verd met 200 Uhlanen, die hen wilden tegen houden'. Elf gewonde Duitschers zouden ont snapt zijn. In een later no. deelden wij mede, dat in de omgeving van genoemde plaats van het geval niets bekend was. Naar aanleiding van tegenspraak van het bericht in het Hbld deelt het correspondentie- bureau Vaz Dias te Amsterdam, dat het ver haal verzond, thans mede, dat het niet uit Zeeuwsch-Vlaanderen, maar uit België af komstig was en dat sedert het isolement van België berichten vanuit België niet meer te controleeren zijn, zoodat het bureau voor be richten van die zijde van de grens uitsluitend aan,gewezen is op correspondenten. Bedoeld bericht werd het bureau toegezonden door het Belgisch dagblad „La Bélgique," welker re- dactie op telegraphische navraag antwoord de, dat de berichten van de bron, waaruit zij ZIE ÉTALAGE. -:- putte, tot nu toe immer betrouwbaar bleken ie zijn. PAARDENVOEDER Door een te 's-Gravenhage gehouden ver gadering van stalhouders-organisaties is aan den minister van landbouw verzocht een onderzoek te doen instellen naar vrije haver, zaden en afvallen, aanwezig bij land bouwers, veernen, fouragehandelaren en fa brieken, ten einde onmiddellijk tot onteiege- ning dier fourage-artikelen over te gaan. DIST Rib UTIEPRIJ ZEN VAN VOEDERARTiKELEN. Granen en veevoederaftikelen, die in de maand Mei worden toegewezen, zuiien legen de volgende prijzen door de regeering wor den aigeleveid: Mixed-mars en La Plata-maïs J 17,25, gemengd graan J 17,25, haver J 20, boonea J 23 per 100 K.G. en Amerikaan- sche lijnkoeken 200 per 1000 K.G., basis onbepaalde merken van La Plata-zaad gesla gen, bepaalde merken en soorten, ook scüti- iers naar de gewone verhouding. Alle deze artikelen te leveren vrij boord opslagplaats üer regeering. Keinigtngsproducten uit de buitemanosclie granen J 16.30 per 100 K G. tnciusiel baal netto gewicht- of fabriek. MAIS. I Voor deze week is ue prijs van alle soor ten ma is, uitsiuitenu oesitemü om aan de ge- meenteoesturen te worden verstrekt voor rui ling tegen rogge van den oogst 1916, be paald op 235 per last van 2000 K.G. of J 822y, per 70 K.G., zoowel te Rotterdam als te Amsterdam te ontvangen. EIEREN. Voor iedere deze week uit te voeren 100 volversche kip- of eeneneieren moeten resp 150 drto kip- of eendeneieren beschikbaar- worden gesteld. De Inkoopsprijs van kipeteren voor de ge meenten zal bedragen J 3 per 100 stuks. Van de bescuikbaar te stellen kipeieren zat een door de Rijkscommissie van toezicht op de Eiervereeniging en de Pluimveevereem ging te Amersfoort te bepalen deel ter con serveering moeten worden geleverd aan de Eiervereeniging tegen 7.50 per 100 stuks; .de beschikbaar te stellen eendeneieren moe ten ter conserveering worden geleverd aan de Eetervereeniging tegen een prijs van 8.50 per 100 stuks. MELKVOORZ1ENING. Tegen ae verleden week in de Staatscou rant gepubliceerde zpmaregeling voor de melkvoorztening bestaan bij de Nederland sche melkhygiénisclie vereeniging en de ge organiseerde melkinrichtingen groote be zwaren, speciaal in verband met de prijsbe paling. Naar men verneemt, erkent de minis ter de gegrondheid dezer bezwaren en kan met vrij groote zekerheid een wijziging der regeling worden verwacht. BINNENLAND. KAMERVERKIEZINGEN 1918. Naar „de Fakkel" meedeelt, heeft 't hoofd bestuur van den Bond van Vrije Lioeraien aan het hoofdbestuur van de Liberale Unie schriftelijk het voorstel gedaan, te overleg gen of bij de verkiezingen van 1918 samen werking van de beide partijen op een geza menlijk program van actie mogelijk is. TACHTIG JAAR. Het lid der Tweede Kamer, jhr. mr. A F. de Savornin Lohman, hoopt, naar de Tel herinnert, op 29 Mei a s. den leeftijd van 80 jaar te bereiken. De heer Lohman, die in Groningen gebo ren werd en daar in 1861 promoveerde, was achtereenvolgens rechter te Appingcdaiu (1861—1866), rechter te 's-Hertugenbosch (18661872( en raadsheer te 's-Hertogen- boscli (1872—1884). Hij was ook hoogleer- aar aan de Vrije Universiteit (1883—1890 en 1891—1896)). Zijn politieke loopbaan be gon in 1879, toen de kiezers vati Goes hem naar de Tweede Kamer zonden. Hij had zit ting fpt 1890, werd vérvolgens minister van binnenlandsche zaken in het kabinet-Mackay (tot midden 1891), kreeg toen zitting in die Eerste Kamer (18921894), om daarna weer voor Goes in de Tweede te komen. Hij ver vulde sindsdien zijn mandaat tot heden In 1909 werd hij benoemd tot minister Van Staat. BOND VOOR VROUWENKIESRECHT. De tiende jaarvergadering van den Bond had Zaterdag te Baam plaats. Er waren 49 afdeelingen vertegenwoordigd (de Bond heeft er 91 en 27 sub-afdeelingen, het totale leden tal bedraagt 9464). In het afgeloopen jaar werden 12 nieuwe afdeelingen opgericht. De •rekening van ontvangsten en uitgaven over 1916 sloot met een bedrag van 8582.66, het nadeelig slot was op 31 Dec. 1.1. 1801.89. De begrooting 1917 werd .vastgesteld op 9950. Het bedrag, volgens art. 22 der statuien aan het hoofdbestuur af te dragen, werd op 25 procent gesteld. Besloten1 werd verder, dat de volgende air gemeene vergadering in Nijmegen zal worden gehouden. Op voorstel van het hoofdbestuur werd be sloten een bezoldigde ambtenaresse aan te stellen op een salaris van 1200. Aangenomen werd een voorstel van het hoofdbestuür om aan de hoofdbesturen van de verschillende politieke partijen te vragen in hunne kiesvereenigingen vrouwen als lid toe te lateni en vrouwen' candidaat te willen stel len voor de wetgevende lichamen. Op voorstel van de afdeeling Lisse werd er nog aan toegevoegd: „en aan de provinciale raden op te dragen een dergelijk verzoek aan alle plaatselijke kiesvereenigingen' te richten." Het hoofdbestuur zal een naamlijst samen stellen van vrouwen, die eventueel geschikt en bereid zouden zijn, om een candidatuur voor de Eerste en Tweede Kamer te aanvaarden. Een' voorstel van de afd. Haarlem inzake verkiezing hoofdbestuursleden en een motie den Haag nopens maatregelen voor de Ka merverkiezingen onder het stelsel van even redige vertegenwoordiging, werden verwor pen. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR K1NDERVACANTIEKOLONIES. Gistermiddag Meld in de Industrieele Club het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies een algemeene ver gadering onder lriding van deti voorzitter mr. L. N. Roodenburg, die in de vorige bestuurs vergadering zijn functie had neergelegd, maar op verzoek toch nog deze vergadering presideerde. Spreker wenschte de vereeniging geluk met de benoeming van den heer dr. A. Schuckink Kool tot voorzitter en feliciteerde ook de afdeeling Amsterdam, die deze week haar 10-jarig bestaan viert. Spreker memoreerde de geschiedenis van het genootschap en noemde als de groote te leurstelling van het afgeloopen jaar, dat men, tem gevolge van de prijsstijging der bouw materialen, niet kon overgaan tot den bouw van het koloniehuis Nunspeet. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer Th. M. Ketelaar, bleek, dat de rekening over 1916 sloot met een bedrag van 162.024.6014 aan inkomsten en uitgaven. De begrooting voor 1917 werd aan inkom sten cn^itgaven vastgesteld op 80.127.2414 met een tekort over 1917 van 3952J24J4 De penningmeester, de heer Ketelaar deelde mede, dat is uitgetrokken een post promemo rie. Dat die toevallige baten niet fictief zijn, bewees spreker daar verschillende gevers een bedrag van 4000 hebben aangeboden. Tot lid van den' Raad van Toezicht in de Elaats van den heer Jl. J. Muylwjjk, die niet erkie&baar was, werd gekozen de heer F. W. Luciwig (Amsterdam 1). Tot leden van het hoofdbestuur werden be noemd mejuffrouw J. Peck, oud-<iirectrice van het koioniehuis Zwartendijk en herkozen de heeren dr. J. J. Pigeaud en dr. A. Schuckink Kool, Prof O Scheltema deed daarna eenige me- dedeelingen over de medisch-hygiéuische ver richtingen van het Centraal Genootschap. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van de afdeeling Amsterdam I, luidende „De algemeene vergadering spreke alk haar oordeel uit, dat de beschikbaarstelling der Koioniehuizen voor buitenlandsche kin deren- slechts dan plaats vinde, indien de ver pleging der Nederlandsche kinderen geheel geëindigd is. in de toelichting zeide de afdee ling o.a. van oordeel te zijn dat de vervroegde sluiting in 1916 van de Koioniehuizen Zwar tendijk en: 't Rivierhuis voor dg verpleging van Nederlandsche kinderen, ten einde ae huizen beschikbaar te stellen voor de buiten landsche kinderen, niet in overeenstemming is geweest met het doel van het genootschap 'en de afdeelingen in haren arbeid heeft be perkt. in zijn prae-advies zei het bestuur o.m, niet voornemens te zijn in het najaar de ver pleging van vreemde kinderen- opnieuw te be hartigen. Het zou het evenwel Betreuren, in dien het reeds nu zou worden gebonden aan een besluit der vergadering, als de afd. Am sterdam I wenschclijk acht, omdat de omstan digheden' in de toekomst geheel onzeker zijn en deze zouden kunnen medebrengen, om het belang da verpleging van een aantal vreem de kinderen voor korten tijd zwaarder te doen wegen, dan dat van een betrekkelijk klein ge tal kinderen, door eenige onzer afdeelingen uit te zenden. Hët gaf dus de vergadaing ia overweging, het voorstel niet aan te nemen en aan het be stuur over te laten, naar omstandigheden te handelen De hder dr. S. Simons gaf op dit voorstel een uitvoerige toelichting en meende dat, hoe aanbevelenswaardig het moge zijn, arme -en noodlijdende buitenlandsche kinderen op te nemen, daarvoor de verpleging van oüze eigen arme en noodlijdende kinderen niet mocht worden ingekort Daarom had men volgens spreker moeten wachten met het op nemen der Belgische kinderen, tot de verple ging der Nederlandsche kinderen was afge loopen. Dr. Simons gaf vader namens de af deeling te kennen, dat een beslissing in deze richting ook niet door het dagelijksch bestuur had genomen mogen worden, maar in elk ge val door 't algemeene hoofdbestuur. De afgevaardigde van het hoofdbestuur van het Nederlandsch Ouderwijzersgenoot- schap adviseerde tot aanneming van de mo tie, te meer waar door „het geschrijf in de bladen" de belangstelling in het genoot schap is verflauwd. (Protesten). Spreker ha- innert aan het feit, dat in de bladen is ge schreven, hoe door kinderen van vreemde na tionaliteit de plaats, waar de kindertehuiznn zijn gevestigd, onveilig werd gemaakt. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt mede, dat DE INGELEVERDE OPPLAKBLADEN SLECHTS BONS MOGEN BEVAT TEN, WELKE OVER DE AFGELOOPEN WEEK GELDIG WAREN. Opplakbladen met verschillende bons beplakt, worden geweigad. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKA^AAR, brengt ter alge meene kennis, dat de consumptieprijs van MELK met ingang van 1 Mei a,s. is vastge steld op 13 cent pa Lita. Alkmaar, 30 April 1917. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. Een anderen «preker was een artikel van „De Telegraaf" in de handen geduwd en ge vraagd of hij daar op de vagadering eens over spreken wou, dat Hollandsche kinderen achtergesteld worden bij vreemde kinderen. Verschillende afdeelingen, o. ade afdee ling Haarlem, betuigden adhaesie met het voorstel- Amstadam. De voorzitfa deelde mede, hoe de ge schiedenis was van de opneming da Belgi sche kinderen. Prof. Noyon uit Leuven was persoonlijk bij den voorzitta en den heer Ketelaar gekomen, nadat eerst schriftelijke verzoeken waren ingekomen van den heer Van Vojlenlioven en mevrouw De Stuers te Brussel. Het verzoek was dringend en dus moest er beslist worden en spréker zou een volgenden keer weer zoo beslissen als hij deed. Op -dat oogenblik waren er in het kolonie huis „Zawrtendijk" 20 kinderen, terwijl er plaats is voor 150. Wanneer er dan een aan vrage komt uit een zoo ongelukkig land als België, kan men niet eerst gaan overwegen' of ae algemeene vagadering niet op de vin gers zal tikken. Nu is hét werk van de kindertehuizen in e men istische aanvrage en men moest eveneens aan die aanvrage voldoen. Toen kwamen er natuurlijk berich ten in „De Telegraaf' en apreka vroeg „stoort men zich ia Nederland nog aan dat blad, waarvan men weet, dat er een kolos sale hetze achter zit? Vada hoorde nog de zuiva egoistisch-aatlonal bedenking, dat wij zelf niet genoeg hebben. Het doel van het Genootschap is het va- plegen van kinderen en wat de heer Simons betoogde „dat er alleen Nedalandsche kinde ren verpleegd moeten worden" was een natio nalistisch idee. (Protesten). Prof. Simons releveerde dat, toen België ziju aanvrage deed, het heel erg in het ge drang zat. Dat de taak van het Genootschap ;s Nederlandsche kinderen te verplegen is vanzelfsprekend. Spraka von^l, dat het een klein schandaal geweest zou zijn, wanneer toen die aanvrage van België met was inge willigd. Hij achtteriiet hoofdbestuur volko men gedechargeerd te dezer zake. De lieer Muylwijk meende, dat het jam mer zou zijn, wanneer wij onze reputatie van gastvnjneid .bedierven door moties als die van Amsterdam I. Spr. hoopte echter, dat het hoofdbestuur met de wensdien wat betreft het te piegen overleg, rekening zou houden. De voorzitter memoreerde nog, dat het ge nootschap geen schade heeft geleden van de „opspraak" waarin het gebracht is. I let voorstel van- de afdeeling Amsterdam 1 werd aangenomen. Na itioop van de besprekingen werd het lid, dat gesproken had van „de niet in den haak zijnde dingen", die in het Genoot schap gebeurden, gelegenheid gegeven, die beschuldiging waar te maken. Deze beschul diging was uitgesproken naar aanleiding van ae candidaatstclliug van de oud-direc trice mei Peck. Mej Knappert deelde daarop haar be schuldiging mede. In het koioniehuis te Eg- mond aan Zee zijn gelijktijdig de directrice, tevens verpleegster, en de aajunct-directrice, een paar dagen afwezig geweest, zoodat de 'kliniek overgeleverd was aan de onbevoegd heid van een helpster, die lealinge was van de school van het maatschappelijk werk. Een ander lid, mevrouw Molijn, noemde een dergelijk geval dat gebeurd zou zijn te Nunspeet. De voorzitter sprak zijn verontwaardi ging uit dat de dames uitdrukkingen bezig den als: „Er gebeuren dingen, die niet in den haak zijn", voor zaken, die het bestuur afkeurt, maar die geenszins de gebezigde kwalificatie verdienden Voor de bijeenkomst gesloten wad, bracht de vergadering hulde aan den scheidenden voorzitter, die daarvoor dankte en in het bijzonder de afdeeling Amstadam dank bracht voor de vriendelijke ontvangst. Gemengd nieuw». DISTRIBUTIE-WEE. Vrijdagmorgen verschenen 200 k 300 vrouwen voor de gasfabriek te Dordrecht, om J4 H.L. cokes te bekomen. Te elf uur werd medegedeeld, dat de verkoop gestaakt werd De politie dwong de huismoeders de omgeving der fabriek te verlaten. Daarop wilden ae vrouwen naar den burgem'eesta, RMAARSCHE COURANT. IFTS APARTS IN

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1