dewerkea, om te komen tot de groote her vormingen, die Duitschland noodig heeft: samenwefking tusschen regeering en meer derheid van het volk, de politieke wederge boorte van Pruisen en Duitschland, de ver jonging vaü Duitschland door daden. KORTE BERICHTEN. In Engeland mogen, wegen» de papierschaarachte, geen nieuwe bladen wor den opgericht. Dm 24sten April heeft een vliegtuig van onbekende nationaliteit bommen gewor pen op de Zwitsersehe plaats Prnnlrui (Franach-Porrentruy)Het geval verwekte nog al opschudding. Het wa» niet de eerste maal, dat vliegtuigen van oorlogvoerenden bommen lieten vallen boven Zwitserschen bo dem en' zelfs boven P run trut. Eén arbeider is er overigens maar door gewond De nationali teit van het vliegtuig is nog niet vastgesteld. In Perzik is een repttbliheinsche bewe ging ontstaan. De zesde Oostenrijksche leening is wel dra te wachten China gaat het metrieke stelsel invoeren, De bewaking van den Tsaar en zijn ge malin schflnt niet geheel in orde te zijn Per sonen uit de omgeving van den Tsaar tracht ten de hem bewakende soldaten 'voor zijn zaak te winnen. De regeering stelt een onderzoek in, waarschijnlijk wordt het echtpaar naar &t. Petersburg overgebracht. Afgevaardigde^ van het tweede leger eischten opsluiting m de Peter en Paulsvesting. Het hoofdbestuur van de Deensche so ciaaldemocratie nam een motia aan, waarin het uitspreekt dat het den tijd voor den vrede, door overleg tusschen de vertegenwoordigers der aociaal^dsmocratie, in alle landen geko men acht. Het Deensche Lagerhuis heeft het wets ontwerp, waarbij dienstweigeraars tot onmi- Litair werk worden1 verplicht, met 41 tegen 26 stemmen in tweede lezing aangenomen. Het verlaagde broodrantsoen blijft in Duitschland in leder geval tot den nieuwen oogst gehandhaafd. De heer Batocki ver klaarde dat de stand van het zaaisel goed wat en de bezorgdheid in dit opzicht kon ver dwijnen. De oud-minister Maura heeft voor een gehoor van 20,000 menschen een rede gehou den en betoogde dat Spanje onzijdig moest blijven doch gereed moet zijn om een verbond met Engeland en Frankrijk te sluiten, doch nooit met andere mogendheden. Om tot dit verbond te komen zou het noodzakelijk zijn Gibraltar en Tanger aan Spanje af te staan. DE AMSTFLDIJK Ia tegenstelling met de verklaringen van de opvarenden deelt het Wolff-bureau mede, dat ae „Amsteldijk" op 8 zeemijlen Weste lijk van de Oostelijke grens van het versper de gebied is tot zinken gebracht, dus binnen dat gebied. DE SAMENSTELLING VAN REOEERINOSMEEL. De minister van landbouw heeft aan de burgemeesters bericht, dat de buitenlandsche rogge, gebezigd voor de bereiding van re- geeringsmeel, zal worden vervangen door maïs, zoodat de samenstelling daarvan zal zijn: WY» pet. ongebuild tarwemeel, 15 pet. ongebuild maïsmeel, 30 pet. aardappelmeel, 7% pet. tarwezemelen of tarwegrind. De prijs van ongebuild meel blijft onge wijzigd. BEWAPENDE HANDELSSCHEPEN. De minister van buitenlandsche zaken heeft aan de Tweede Kamer mededeeling ge daan van de correspondentie met de Fran- sche regeering ten aanzien van de toelating van bewapende handelsschepen in onze ha vens. 1 deze bepaling te willen heizien of in elk ge- j Maas begaf. Daar waren evenwel eemge pér- val, ten einde den normalen gang der zaken sonea aan het werk, die het booze opzet za- 9' ictptx an rinor onmuide luk toe te schieten er- urr iNDië. Palembaag. Drie opstandelingen zijn opgehangen. Een menigte van circa vijftien honderd man bevond zich aan den weg waar de gevangenis 'zich bevindt, ofschoon er van de executie zelf niets te zien was Soldaten handhaafden de orde. Het gerucht was verbreid, dat het noodzakelijk was hen op te hangen, omdat zij onkwetsbaar heetten te zijn voor kogels. DE VERJAARDAO VAN PRINSES JULIANA. Van de gezantschapsgebouwen in den Haag wapperden gisteren de vlaggen van de vertegenwoordigde rijken. Behalve van openbare en regeeringsgebouwen werd ook door de burgerij druk gevlagd. In dè paleizen Noordemde en Lange Voor hout lagen registers voor gelukwenaching, waarop door zeer vele autoriteiten, diplo maten enz., geteekend werd. Ingevolge het onlangs door B. en W. ge nomen besluit had de bevolking van alle ge meente-scholen gisteren voor de eerste maal op den verjaardag van de Prinses, een vrijen NEDERLAND. DE RAMP TE ZIERIKZEE. Het is gebleken, dat de vlieger, die de bommen wierp, eerst zoeklichten liet schij nen en daarna zijn vernielend werk deed. Lr vielen totaal zes boomen. De buurt van de Zuid-Havenpoort werd erg g eieisterd, tal van huizen zijn getroffen, waaronder ook de pas gerestaureèrae woning vau den direc teur der. gasfabriekin de Molenstraat zijn twee pakhuizen in brand geraakt. De brand weer bluschte die echter al gauw. Een twaalftal huizen zijn ingestort, terwijl van ongeveer 250 de daken vermeid of de ruiten gebroken zijn. Slechts een üer huizen, dat van notaris Biermasz, was verzekerd. Hij kreeg van de verzekeringsmaatschappij te Zutphen bericht, dat de schade zal worden vergoed. Het huis van den advocaat Pol- vliet ia erg beschadigd. In de slaapkamer van mevrouw Polvliet en haar kind waren zulke ontzettende verwoestingen aangericht, dat het een wonder mag heeten, dat zij in 't leven zijn gebleven; het ledikantje, waarin het kind lag, werd geheel verbrijzeld. Hert kind kreeg in het gezicht benige schrammen Het vreeaelijkst was de uitwerking der bommen in de St. Dotninssiraat, .vaar liet huis van den wagenmaker Leijdckker geheel verwoest werd en waarbij helaas de- bewo ner, zijn vrouw en pleegkind, een ongeveer 3-jarig meisje, werden gedood. L. was een zeer oppassend werkman en de steun van zijn hoogbejaarden vader. De drie lijken werden vreesclijk misvormd op grooten af stand gevonden. Zij moeten wel op slag dood zijn geweest. De man werd als het wa re uit het bed opgenom...door het venster gedrongen en over de straat geslingerd en is op een afstand van 2n Meter van zijn huis op en terrein terecht gekomen De beeflen waren van liet lichaam gescheurd, welke men later ook heeft teruggevonden. Zijne echtgenoote werd eveneens uit het bed ge slingerd en'werd op vijftig meter aistands van de woning op een hoek van dc straat aangetroffen. Hel lichaam was letterlijk van een gescheurd, I let meisje werd dood on der de puinhooptu door militairen en bur gers vandaan gehaald. Een arm en een been werden op enkele meters afstand» van het lichaampje eenigen tijd later onder het pu weggehaald. Het mag een wonder heeten dat niet meer dan drie menschen het leven lieten in dep vreesdij ken nacht, toende menschen allen rustig te bed lagen, toen opeens het vernie lingswerk begon. Het echtpaar Smit werd geheel onder steenen en balken bedolven Een half uur lang hebben de menschen moe ten zoeken naar een uitweg. Zij zijn er met lichte verwondingen afgekomen. De bewoon sters van een ingestort huis in de Molen straat, de pl.m. 80-jarige gezusters Douw, waren zóó geschrokken, dat ze de woning niet wilden verlaten. De dubbele zolder in de woning van den arbeider A. Tromper in dezelfde straat heeft het gewicht van het in stortende dak kunnen dragen, anders zouden in dat gezin met acht kinderen zeker ook dooden te betreuren zijn geweest. Zooals wij reeds meldden, werd terstond door militaire autoriteiten een onderzoek in gesteld. Scherven van bommen werden bij eenverzameld, ten einde te kunnen uitmaken, tot welke nationaliteit de vlieger behoort, die de bommen op het rustig stadje gewor pen heeft. Het onderzoek moet reeds heb ben uitgewezen, dat ze van Engelsch maak sel waren. De aangerichte schade wordt begroot op 100 000. Geroemd wordt de hulp, door de militai ren geboden Twee vrouwen werden door hen met levensgevaar gered in denzelfden nacht is te Middelburg, Ooes en Voorburg ook een vliegtuig ge hoord. niet meer dan dringend noodig is te scha den, hare industrie te willen vrijstellen van die bepalingen. I VARKENS. In de vergadering van de afd. T iel der Gelder sch-Overijselsche Maatschappij"1 van Landbouw is de toestand van de varkensfok kerij kritiek genoemd. Drachtige varkens zelfs worden afgemaakt. In Barneveld ziju 2000 varkens te veel en onverkoopbaar. Men zegt, dat de regeeri^j slachten en zouten van varkens overweegt. MENSCHLIEVENDHEID GESTRAFT. De reederij van de „Camdia te IJmuiden heeft de bemanning van dien sttoomtreiler ontslagen, omdat liet schip naar IJmuiden was teruggekeerd, toen een scheepsboot met twee lijken was opgepikt. De bemanning had i de dooden een waardiger graf dan de zee willen geven. De reederij, die schade beliep door het kolenverbruik over den afstand van 180 mijlen en door het gemis aan vangst, meende echter, dat men den dooden beter een zeemansgraf had kunnen geven om daar door tijd te winnen voor de vischvangst. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeeling van het handelsin formatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- löopen week, eindigende 28 April, in Neder land uitgesproken 23 faillissementen tegen 21 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 21 April 1917 279 faillis sementen1 tegenover 332 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. AARDAPPELEN-RELLETJE. Te Tiel is nijpend1 gebrek aan aardappelen 'ot nu toe verkochten de handelaars de klei- aardappelen tegen 13 cent per K.G. Zaterdag ting met het hoogspanningsnet van het pro- li' r AI V1 annoi plArft-infp.itsihp/irnf van Noord- werd hun aangezegd dat zij deze niet meer men den maximumprijs van 6 Yt cent per i.G. mochten verkoopen. De handelaren wil len hieraan niet voldoen. Daardoor is groote ontevredenheid ontstaan. Eenige vrouwen vervoegden zich bij den commissaris van po- koningin en de prins en de prinses ge- ïruikten het tweede ontbijt bij de Konmgin- Moedier. De leerlingen der Belgische school te Middelburg hebben het volgende gedidit aan prinses Juliana gezonden, ter gelegen heid van haar achtsten verjaardag. Prinsesje lief, één dagje pas Vóór 't Meie-licht geboren, In tijden dat er Vrede was En lent met zonnegloren Gelief een derde maal den wensch Van België* jeugd te hooren. Geen onheil kome ooit Neer lands grens, Noch Neer lands Huis te storen* De jaren brengen, gul en blij, Alwat U kan bekoren. De dagen weven gouden zij, En zingen om Uw ooren. Geen uurken ga, o edel Kind, Voor U in rouw verloren. Oranjes vlag klappe in den wind Vandaag uit raam en toren. Wij wensch en U o Bloem I den dag Voor Bloemen-Mei geboren Uw kelk vol jonge kleur en lach, Uw kroon vol zonnegloren. - gen en door oannadellijk toe te schieten er ger wisten te voorkomen. Ze ontdeden de kieuie onmiddellijk van net om den nats be vestigde touw en wisten daarmee net ventje te redaen. De ontaarde moeder is door de tnarecüaussee aangehouden en naar de ge vangenis te Roermond overgebracht KORTE BERICHTEN. Bij de Viissingscne politie is aangiite gedaan van vermissing van een bankbiljet van j 2U0, verzonden in een aangetteexenueu briei van MtddeiDurg naar Vüssingen. Een 18-jarige dienstbode te Leeuwar den, die reeds eenige dagen vermist werd, is verdronken gevonden. Bij een boomkweeker te Uden zijn l meer dan 500 driejarige beuken vlak boven1 den grond afgekapt. Voor het opnemen van Duitsche deser teurs zal te Brunssum (L.) naast de staats mijn Hendrik een kamp worden ingericht met houten gebouwen, waarin ruimte ia voor 500 personen. Na een nietige woor denwisseling is j Zondagavond te Tilburg een Duitsche deser teur doodgestoken. De dader, een ruwe klant is gearresteerd. De lijnkoekenfabriek van den heer H. E, Buttnna te Martenshoek( Qr.) ia wegens gebrek aan grondstoffen stopgezet. Een plaatselijk comité te Brielle heeft een centrale keuken opgericht. Van heden af zuuen spijzen verkrijgbaar zijn tegen 12h cent per portie van ongeveer i liter. Te Middelburg is 'n 17-jarig meisje uit Vlissingeu tegen de electrische tram gevallen met tiaar rijwiel en een eind medegesieurd. Zij was onmiddellijk dood. De gemeenteraad van Monnikendam heeft besloten tot de oprichting van een ge meentelijk electtriciteitsbedrijf door aanslui- viaciaai electriciteitsbedrijf van Noord- Holland. Nabij Elten is een meisje uit Essen door de Duitsche grenswacht doodgescho ten, omdat zij niet tijdig bleef staan. Twee Duitsche smokkelaarsters zijn te I litie, het hoofd van het levensmiddelenbedrijf, Beesel (L.) door onze militaire kommiezeu en het volk liep voor het politiebureau te hoop. aangeschoten. Toen geen bevredigend antwoord gegeven Het Ned. stoomschip Foimma kon worden, trok de menigte, waaronder veel Hoek van Holand binnengekomen met twee opgeschoten jongens, de stad in. Men ont- opvarenden moette den burgemeester met zijn echtgenoote. I nnjn verongelukte Deensche bark. De and mj wrdaSSgd en men maaktef;et hem re 10 leden der bemanning zijn waarschijp- ZA^^Wlktw^SenWSdeS1®: ^-^Snmesllabriefc Holland weert I die te Harderwijk tc verstaan, dat, wanneer mm hem verder I 350 schoenzolen stal en deze door een bur- Üt-tnengd nieuw» SMOKKELAAR MET EIGEN EQUIPAGE. Dezer dagen werd te Venlo een smokke laar aangehouden, met wien de justitie nog iets te vereffenen had. Toen de inah hoorde, dat hij naar 't huis van bewaring te Roer mond zou worden overgebracht, verklaarde hij, erop te staan, dat die overbrenging per auto zou plaats vinden. Geld had hij volop, snoefde luj onder 't uithalen van een porte feuille met bankpapier. Daar de politie geen nezwaar bleek te hébben tegen dc ïuwilli ging vau de zonderlinge O.-W.ersgril, weid er een auto besteld, en voor 't eerst zoolang het liuis van bewaring te Roermond beslaat, was men daar getuige van het zouderlinge schouwspel, dart een gevangene Zich door eigen equipage aan de poort liet afzetten. VROEDE VADEREN. De burgemeester van Oudejiekela (Gr.), die herhaaldelijk met de raadsleden over hoop lag, heeft in de jongste raadsvergade ring weer een staaltje van onbuigzaamheid- gegeven. Aan de orde kwam een verzoek van onder wijzers en onderwijzeressen om salarisverhoo- ging, waarop B. en W. aanhouding voorstel den tot Ged Staten een nieuwe regeling zouden wensclien. Dit werd verworpen met 6 tegen 4 stemmen. „Punt 7" zei de voorzitter. „Neen," zei- dr. Boswijk, „nu komt het verzoek der onderwijzers weer aan de orde'' „Nem, mijnheer Boswijk," zei de voor zitter, ,,'t voorstel van B. en W. is ver worpen en andere voorstellen zijn er niet. Hiermee is de zaak eerst afgeloopen. Wenscht één der leden een ander voorstel in te dienen, dan kan zulks schriftelijk geschie den ai kunnen B. en W. het vooraf overwe gen". De heeren Klok, Kok en Boswijk drongen er ten sterkste op aan het verzoek der onder wijzer* dadelijk weer in behandeling te ne men. De voorzitter weigerde dit, waarna de heeren dr. Boswijk, Wok, Boascher, Hinders en Kok de vergadering verlieten en laatstge noemde zei„Wij zijn geen kwajongens." De voorzitter moest nu wel sluiten, wijl nu 8 van de 13 leden afwezig warm. Zes punten bleven onafgedaan. LIJNOLIE. De vereeniging van vernis- en verffabri- kanten heeft den minister er op gewezen dat door het verbod van gebruik van lijnolie an ders dan voor voedingsdoeleinden niet al leen de vernis-, verf- en lakindustrie ten gronde wordt gericht, doch ook tienduizen den huisschilders tot werkeloosheid worden gebracht. Zij verzocht daarom dm minister niet met rust liét, de politie handelend zou optreden. Deze waarschuwing maakte blijk baar indruk, en de burgemeester kon zich on gestoord huiswaarts begeven. In, de naburige gemeente Zoelen kan weke lijks ieder gezin van 4 h 5 personen een Y% H.L. aardappelen bekomen, tegen 3 h 3.25 per y, H.L., afhankelijk van de soort.. Er moet in die gemeente nog een groote hoeveel heid ter beschikking zijn, m naar schatting zijn in de omliggende dorpen nog meer dan 20,000 H.L. aardappelen aanwezig. De bur gemeester van Tiel heeft reeds meermalen machtiging aan dm minister verzocht op zul ke voorraam ten behoeve van de ingezetenen van Tiei beslag te leggen, doch dit is tot nog toe niet geschied. GESTRAFT. Al» straf voor het niet voldoende bezuini gen bij het gasverbruik is te Edam de gas- toevoer aan de fabriek van des avonds tien uur tot des morgens vijfuur voor alle inwo ners afgesneden. Hierdoor bespaart mm ook het gas, daf door lekkage van het niet zeer solide Imizennet verloren gaat. Daar ook al le petroleum ontbreekt is verlichting na tien utir dus onmogelijk. UIT HENSBROEK. De afdeeling Hmsbroek—Obdam van den Bond van Staatspensionneerlng hield bij den heer Gunder alhier haar jaarvergadering. Uit de rekming en verantw. van dén penning meester bleek, dat de ontvangsten over 1916 hadden bedragen 49.75 en de uitgaven 47.21, batig saldo 2.54; het aantal leden bedraagt thans 56. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Jac. Oroot (voorzitter) en A. Ounder (penningm.) en gekozen in de plaats van dm heer ln. Spaander, de heer P. Oroot te Obdam. Tot afgevaardigde naar de Bondsvergadering te ger liet verkoopen, is veroordeeld tot een half jaar gev.straf met ontzetting uit dm militairen dienst Een motorschipper uit Amsterdam heeft tevergeefs aan een winkelier te Hoofddorp 15 geboden voor zes liter petroleum. Een handelaar te dm Haag heeft met een vervener te Daalerveen gecontracteerd over de levering van een millioen turven. De prijs kon later wel worden bepaald'. De minister van oorlog heeft bevelen gegeven om. met het oog op de volksvoe ding, dm afval van militaire menages moer rechtstreeks d&n tot dusver ten bate te dom komen van de varkmsmesterij. Te Tienhoven bij Maarssen wijst de to renklok nog dm ouden tijd aan. Kerkvoog den der Ned. Herv. Kerk wensclien dm nieu wen tijd niet, (de torenklok behoort aan de kerk). Tm huize van een DordtsChe familie zijn heden (1 Mei) de beide dienstboden res- pevtievelijk 25 en 10 jaar in betrekking. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 16644 5000." No. 15701 1500. N» 6268 en 16036 1000. Ns. 12126. 14855 en 20148 200. Na. 11419, 17381, en 11970 100. HET AANSTAANDE VREDESCONGRES EEN VOLKSVERZAMELING. (B) In dezen tijd van gebrek, kommer en ellende .alom, kan men met emlge verkwik irïng denken aan deni tijd van vrede, die toch zoo vast en zeker komen moet, zoöala zonne schijn komt na regen. Daarvoor zal zich de merkwaardige tijd afspelen, waarin de wape nen resten en de diplomaten der verschillen de Landen met elkaar de vredesvoorwaarden Inderdaad, het zal er op het as. T., wonende te Rotterdam, op zSja gewezen meisje, dat de verkeering met hem1 had af gemaakt, na een woordenwisseling vier re volverschoten gelost, waarvan één haar trof in het hoofd ter hoogte van den slaap. De getroffene werd in emstigm toestand in 't ziekenhuis opgenomen. De dader meldde zich bij de politie. MEIBETOOGING. DEN HAAG, 1 Mei. De 1-Mei-betoo ging zette op de gebruikelijke wijze in met een fiets- en wandeltocht, waaraan een paar honderd mannen en vrouwen deelna men, zoo nu en dan socialistische liederen zingende. Langs het koninklijk paleis van het Noordeind gekomen, werd de internatio nale aangeheven. De politie het het onge moeid. Tegen hedenmiddag is de eigenlijke straatbetooging uitgeschreven en van avond is er een vergadering in 't gebouw voor kunsten m wetenschappen met als spreker den heer Mr. Sannes, lid der Tweede Ka men STTADSNUiawSi DE SCHOOLTIJDEN. Nu sinds gisteren een vroolijk voorjaars zonnetje zijn weldadige warmte uitstraalt, üe aan kou zoo lang overgeleverde menschen verkwikt en de hetle natuur tot nieuw leven wekt, nu in de huiskamers de kachels zijn gedoofd en in vele woningen reedsgeheel zijn opgeruimd, nu worden ook de schoollo kalen hier weer als in normale tijden in ge bruik genomen Vandaag is de kolennood- vacantie geëindigd en zijn de voormiddag- schooltijden weer tot den gewonen tijd van 3 uren teruggebracht. BEVORDERD. Met ingang van 1 Mei 1917 is bevorderd tot rijksklerk le klasse ten1 parkette de sedert 23 Juni 1899 alhier aan het parket van den officier van justitie werkzaam zijnde heer A. Kok. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. Nicolaas V.. koopman, Alkmaar, verkeerde aangifte Rijksinkomstenbelasting, eisch 800 boete, vonnis 600 boete of 1 maand hechte nis. le. Willem G., 2e Pieter O., houtsprokke- len, eisch voor ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis, vonnis dito. h «Johannes Fredericus van V., schlldër, Alk maar, oplichting, eisch 5 maanden gev., von nis dito. Michiel G., tuinier, Heemskerk, eisch 1 maand gev., vonnis 25 boete of 10 dagen1 hechtenis Hendrik van D., tapper, Helder, toelating van damesbediening in zijn café, eisch beves tiging vonnis kantonrechter, n.l. 3 maal 25 boete of 10 dagen hechtenis, vonnis dito. Hendrik van D., tapper, Helder, dito, eisch bevestiging kantonrechter, 7 d. hechtenis, vonnis dito. Trijntje B.. winkelierster, Enkhuizen, over treding maximumprijzen, eisch 10 boete of 5 dagen hechtenis, vonnis dito. Kerst B., straatmaker. Berkhout, melkver- valsching op 20 Febr., eisch 1 maand gev., vonnis 1 maand gevangenisstraf TOorwaarde- Lfik. Cornells Wgroentenkoopman Enkhuizen, overtreding distributiewet, eisch 2.50 boete of-2 dagen hechtenis, vonnis 10 boete of 3 dagen1 hechtenis. MargareUia Johanna P., winkelierster, Hoom, eisch 50 boete .of 10 dagen hechte nis, vonnis dito. Pieter St., broodbezorger, Helder, ged.. minderjarig, ter beschikking regcerlng gesteld zonder toepassing van straf. Johannes St.. z.b., Helder, ged., minderja rig, ter beschikking van de regeering gesteld. 1 MEI VIERINO. De deelnemers aan de 1 Mei betoogingen hebben liet heden goed getroffen met het weer Zoowel de Alkinaarsche Bestuurders- bond en de S. D. A. P. als het Plaatselijk Arbeidssecretariaat, de Vrije Socialistenver- eeniglng en de Int. Anti-Mil. Vereeniging hadden een ochtendwandeling van het ge bouw „de Voorwaarts" uit georganiseerd. Aan beide optochten namen een vijftigtal personen deel. De Vrije Socialisten hadden tegen van- noemd de secretaris J. Kolder. UIT OÜDKARSPEL. - i .bespreken. trecht werd be- vredescongres eigenaardig uitzien. Nog nooit, middag een cursusvergadering belegd met .j -L-t-i i beer U1t Lelden als spreker, de Sociaal-democraten een wandeltocht naar In de laatstgehouden vergadering van het Onderling Veefonds bleek dat er een1 voordee- lig saldo was van 315.84 De afd. vette fonds had een nadeelig saldo van 5.50. De rekening van den veewagen gaf aan een ontvangst van 28,50, een uitgaaf van 28,75. Aan den heer Pronk, veeverloskun- dige was betaald 104. Het aantal afge maakte koeien was 112, terwijl voor het vette fonds 5 gevallen behandeld zijn. Beslotten werd voortaan voor het vette fonds 3 te heffen. Door bedanken van den op welk wereldcongres ook, hebben zooveel landen iets in de melk te brokkelen gehad. Al leen het uiterlijk zal de moeite waard zijn Alle rassen ter wereld zijn er vertegenwoor digd, ook, wanneer men dc neutralen geen stem in het kapittel wil geven. Ia de landen der Entente, d.w.z. in die dei" oude bondgenooten, is men met dit meedoen van die vele kleine Zuid-Amerikaansche re- publiekjes, die ten slotte alleen maar zoo pro-Geallieerd zijn, om zich te kunnen ver rijken aan Duitsch bezit, maar matig inge nomen, waarschijnlijk ook, omdat men vreest dat zij in het vredescongres hun eischen zul len stellen, en daardoor mogelijk nog nieuwe De „Ma- tino" moet 'er hartelijk om lachen, en vraagt spottend, of er wel een zaal te vinden zal zijn, waarin alle gedelegeerden ter vredes conferentie in kunnen worden geherbergd. Hel is wel typisch, dat een Italiaansch blad bij de oorlogsverklaring van een nieu wen bondgenoot net eerst denkt.... aan den vrede. heer M. Bootjes werd als bestuurslid benoemd complimentjes zullen veroorzaken de heer F. de Boer. De bestuursfuncties wer-1 \*rhrn den verdeeld als volgt: Jn. Stam, voorzitter; Jb. Mosch, secretaris-penningmeesterF. de Boer, M. Borst Kz en G. Borst, leden. De heer K. Jager, hoofd der school al hier, ia als zoodanig benoemd te Zevenhoven (Z.-H.). VEE AANGEKOCHT. In de, het vorige jaar overstroomde stre ken in Noord-Holland, zijn thans eenige honderden stuks vee uit Friesland aangeko men. Met geldelijke hulp van de Friesche Maatschappij van Landbouw zijn zij. aange kocht en worden voor den gemiddelden prijs van 300 beschikbaar gesteld. ONTAARDE MOEDER. Door de marechaussée uit Venlo is onder Grubbenvorst een vrouw aangehouden, die getracht had haar kind te verdrinken. Ver moedelijk door oneenlgheid met haar man n om zich op dezen te wreken, had ze haar 6 jarig zoontje een koord om den hals ge daan en daaraan een dikken steen bevestigd, waarop zij zich met haar slachtoffer naar de T< 1 osrammen van heden MOORDAANSLAG. DEN HAAG, 1 Mei. In een woning aan de Van de Veldëstraat te 's-Gravenhage heeft hedenochtend de 35-jarige coupeur de boflsclien van Heiloo. Vanavond zal de lieer Westerhof voor de S D. A. P. in „het Wapen van. Heemskerk" spieken over „Van lente's blijde boodschap", de lieer Ackemiann voor de VriieSocialisten in het lokaal van den heer W. Mooij, Koo- straat. Op de eerste bijeenkomst zullen eeni ge zang- en muzieknummer» worden gege ven en een tooneelstukje worden opgevoerd, terwijl laatstgenoemde vergadering zal wor den opgeluisterd door voordrachten. P. V. V. Donderdagmiddag half drie houdt de Pro- testantsche Vrouwenvereeniging een alge- meene vergadering in het café „Central" perkende en contribueerende leden worden uitgenoodigd op te komen. HENGELAARS. Vanwege het bestuur van den Hengelaars- bond wordt ons medegedeeld, dat het be richt in ons nummer van 26 Maart, ai» zou met ingang van 1 Mei het hengelen naar baars en snoek zijn toegestaan, bij informatie onjuist is gebleken. Men zal dus goed doen niet vóór 1 Juni te gaan hengelen. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW- CREDIET. In de heden gehouden algemeene vergade ring van aandeelhouders werden balans en winst- eni verliesrekening goedgekeurd en het dividend over 1916 bepaald op 7 pet. (betaal baar 2 mei). Voor bijzonderheden uit het jaar verslag verwijzen wij naar ons blad van 26 April j.l. De aan de beurt van aftreding zijnde com missaris, de heer F. K. M. H. Keiler, werd als

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2