DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. tktM „Triumpf", Geurige 5 cents Simatra-Slgaar. - Hamaa-Melaiige. Honderd en nogenMende Jaargang. 1917 AbommmentepTfis per 3 traanden f t.3D, fr. p. post f 1.5Q. &ÓTCrtentieprijst2*st p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieren fr. H V. Boek- en Handelsdrnkkerii v.h. HERBls. COSTER fi ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. ZATERDAG 12 MEI. NEDERLAND. Firma 3E3C. KRIJNS. Distributie Tan Kaarsen. Pulp-distributi©. RggisrligsgoedfiriB voor Bilrtairen die zelf in Over den abonnementsprijs wordt bij vooruitbetaling beschikt. Bewijsnummers 5 cent. ALKMAAR, 12 Mei. Militair nieuws van beteekenis is er niet. Zoowel de Engelschen als de Franschen ma ken melding van afgeslagen Duitsche aanval len op het Westelijk oorlogstooneel. Het kan zijn, dat op deze wijze de zege door een1 der partijen wordt behaald. Maar wij vreezen het einde van den oorlog dan niet meer te zullen meemaken en het heeft toch zoo zijn bekoring, nog eens weer in vrede te mogen leven Te Parijs moet men tot het inzicht zijn ge komen, dat de jnilitaire gebeurtenissen, nu ja, nog wel van invloed zijn, doch geenszins hoofdzaak. En men zinspeelt er op de moge lijkheid, dat één der centrale mogendheden spoedig een vredesvoorstel zal doen. Zooals men weet heeft de Engelsche minister-presi dent Lloyd George in dé geheime zitting van het Lagerhuis den' binnenlandschen toestand in Oostenrijk besproken. Het is dus vrij dui delijk, op welken Staat te Parijs wordt ge doeld', wanneer er sprake is van een vredes voorstel. Keizer Karei heeft echter een pro clamatie uitgevaardigd, waarin hij zegt, dat het, zij het dan ook met groote ontberingen, ongetwijfeld gelukken zal vol te houden, het geen niet wijst op de besliste noodzakelijkheid, om onverwijld vrede te sluiten. De heer Lloyd George heeft, zijn aandacht wijdende aan Oostenrijk, blijkens het korte verslag, vergeten naar Rusland te kijken. Zelfs heeft hij, verklarende, dat de oorlogs doeleinden der entente nog precies dezelfde zijn als voorheen, zekere Russische gebeur tenissen blijkbaar geheel uit het oog verloren'. Toch stelde het Tsaristisch regiem ten opzich te van Konstantinopel en de Dardanellen an dere eischen dan de voorloopige regeering. Misschien' echter heeft minister Lloyd George dit alles wel bedacht, maar zich afgevraagd wat dan toch eigenlijk wel de voorloopige re geering is, en vooral, wat ze zal worden, en op grond daarvan Rusland reeds als een te verwaarloozen factor beschouwd. Trouwens veel heeft men ook niet aan een bondgenoot, welks minister van oorlog openlijk in de volksvertegenwoordiging moet verklaren, dat er in het land anarchie heerscht door de tweevoudigheid en1 zelfs veelhoofdigheid van het gezag, dat'het leger in nog grooter mate aan dezelfde kwa&l lijdt en dat, alleen wan neer er géén oogenblik meer verloren gaat, de kwaal te genezen1 valt. Van den toestand van anarchie wordt eiken dag weer iets an ders bericht. Er is een nieuwe arbeiderspartij opgericht, die o.a. wil verdeeling van het land, niet alleen onder de boeren, die aan den oorlog hebben deelgenomen, maar onder al len, die op het land werken. En soldatenvrou wen moeten ten' getale van eenlge duizenden, in het Taurische paleis tijdens een zitting zijn binnengedrongen en van de' redenaarstribune o.a. hebben geëischt gelijke rechten als offi ciersvrouwen. Dergelijke eischen teekenen den toestand! En van buiten af poogt men zich steeds zooveel mogelijk bij den zonder lingen toestand in Rusland aan te sluiten. Zoo wordt in de Engelsche pers betoogd, dat de minister van buitenlandsche zaken Miljoe- kof nu maar heen moet gaan, terwijl Frank rijk reeds zijn gezant moet hebben vervangen door den socialistischen munitie-minister Thomas, in de hoop daardoor meer invloed te kunnen uitoefenen. Inmiddels zijn de voor waarden gepubliceerd, welke de Duitsche so ciaal-democraten aan hun Russische geestver wanten hebben doen toekomen men vindt ze elders in dit blad vermeld. Wanneer die voorwaarden de instemming der Duitsche re- geering bezitten, is het .Standpunt van deze zeker niet onredelijk te noemen. En de Vor- warts geeft te verstaan, dat er zelfs over El- zas Lotharingen te praten valt. VARIA. DE STOCKHOLMSCHE CONFERENTIE. De Deensche socialist Borgbjerg deelt in Socialdemokraten mee, dat de St. Petersburg- sche raad van arbeiders en soldaten den 8en dezer zich met algemeene stemmen ten gun ste van deelneming aan de conferentie te Stockholm heeft uitgesproken. Het comité van voorbereiding verwacht dat er ook Fransche en Engelsche afgevaardig den naar Stockholm zullen komen. Borgbjerg heeft aan den raad van arbei ders en soldaten de vredesvoorstellen van de Duitsche socialistische meerderheid overge bracht. Het St. Petersburgsche Tel. Ag. geeft die voorstellen als volgt weer: het recht der vol ken op vrije ontwikkeling; instelling van verp iclite arbitrage; uitlevering van alle door Dui' ;hland veroverde gebieden; volksstemr zou bij vriendschappelijke overeer herziening van de Lotharingsche ming in Russisch Polen, om te beslissen of het onafhankelijk wil worden, dan wel zich wil aansluiten bij Rusland of Duitschland; herstel van de onafhankelijkheid van België, Servië en Roemenië; afstand van de Bulgaar- sche streken van Macedonië aan Bulgarije; een vrije uitgang naar de Adriatische Zee voor Servië. Wat E Izas-Lotharingen betreft, overeenkomst een grens tot stand kunnen komen Enkele leden van den R. v. A. en S. maak ten bezwaar tegen het voorstel over Elzas- Lotharingen, aangezien het tegen het begin sel van de vrijheid der volkeren zou ingaan Een nadere bespreking van de voorstellen heeft de raad tot een volgende vergadering aangehouden. Naar aanleiding hiervan schrijft het Duit sche partijbestuur aan de Vorwarts: „Bij dè bespreking Van Borgbjerg met vertegenwoor digers der Duitsche sociaal-democratie is als basis der onderhandelingen voor een vrede zonder annexatie ook de onschendbaarheid van ons land ais vanzelfsprekend aangeno men. Een minnêlijke schikking tot verbetering van grenzen, waar die noodig mocht blijken, is daardoor niet uitgesloten en niemand zal daarom den oorlog ook maar met een dag willen verlengen.'' KONINKLIJKE GIFT. De Fransche minister-president ontving volgens HaVas van den heer H. W. Deter- ding (een Nederlander; een bedrag van een millioen francs. De schenker, de directeur- generaal van de Koninklijke Petroleummaat- schappiji, te Londen woonachtig, wilde, zoo als hij zeide: „deze som geven ter verlichting, in alle opzichten, van de ellende die in de be zette streken wordt geleden." Hij wenschte dat dit bedrag verdeeld zou worden door een commissie onder leiding van de parlemen taire groep der bezette departementen, waar van de heer Culvinol, senator van het Oise- departement, president is. BIJTIJDS GERED. De Daily Chronicle bevat eenige verhalen omtrent de voorvallen aan boord van het ge- torpilleerde Australische troepentransport schip Ballerat. Zoo vertelt het blad o.a. Er had een grappig, maar treffend voorval plaats. Een van de booten zou neergelaten worden', toen een1 der soldaten met een: ,,'n Oogenblikkieweer op riek sprong, en zon der op de bevelen te letten naar beneden ging. De officier was juist op het punt bevel te ge ven om de boot te laten' strijken, toen de sol daat weer verscheen met een groot portret in de hand. „Wat is dat?" vroeg de officier. „Ik had warempel het portret van me meis je vergeten" antwoordde hij, onder schaterend gelach der omstanders. KORTE BERICHTEN. In Engeland worden alle munitiefabrie ken nauwkeurig nagezocht om mannen te vin den, die gemist kunnen worden, om in het le ger dienst te doen. De Daily Mail zegt, dat het vooral noodig is na de zware gevechten' in Frankrijk. Over het nationale fonds voor de be trekkingen van gesneuvelden meldt het Berli ner Tageblatt dat in het afgeloopen jaar meer dan drie millioen mark verdeeld zijn. Voor het loopende jaar zijn reeds meer dan zes millioen mark ter beschikking gesteld. Naar Wolff meldt gaat de bevolking in Duitschland steeds meer beseffen, dat zij aoor de wijziging in de rantsoeneering er aller minst slechter aan toe is. De vermindering van het broodrantsoen wordt ruimschoots op gewogen' door meer vleesch, eieren, conserven, enz. Een van de Amerikaansche volksliede ren is de „Bannier met de sterren en stree- penHet derde couplet is heel onaangenaam voor de Engelschen. Dit derde vers is nu, bij regeeringsbesluit geschrapt. Het briefverkeer tusschen Duitschland en Spanje is tot nader order gestaakt. Keizer Karei heeft in een publicatie zijn volk dank gezegd voor den1 moed en de vol harding, met welke het de ontbeeringen van dezen derden oorlogswinter heen is gekomen en het vaderland gediend heeft. In Duitschland worden zinken munten in omloop gebracht en' de zilveren cn nikke len aan den omloop onttrokken. In den Duitschen rijksdag is geïnter pelleerd over het z.g. „lijkensprookje." Staats secretaris Zimmerman zegde toe, alle bladen in neutrale landen, die met „blijkbaar lasterlijke bedoeling" het verhaal over de pro ductie van vet uit menschenlijken hebben op genomen, gerechtelijk te zullen doen vervol- geur. VLIEGMACHINES VOOR NEDERLAND. Volgens de „Dagens Nyheter" is er op 't oogenblik te Landskrona een Nederlandsche commissie, die tegenwoordig moet zijn bij proefnemingen met de motoren en vliegma chines te Landskrona voor de Nederlandsche land- en zeemacht vervaardigd worden. BENOEMING TOT RESERVE-OFFICIER. De inspecteur der infanterie heeft ter ken nis gebracht dat voortaan allen, die met gun- stigen uitslag den vaandrigscursus hebben doorloopen, tot vaandrig worden benoemd en eerst na twee maanden d'ienst in dien rang tot officier kunnen worden aangesteld. Ter vereenvoudiging van schrijfwerk zal voor alle categorieën van vaandrigs slechts één voordracht in enkelvoud moeten worden ingediend, waarbij moet worden overgelegd: Een bewijs van Nederlanderschap, welk be wijs geen oudere dagteekening mag hebben dan uiterlijk een maand vóór de dagteekening van de betrekkelijke voordracht en verder be wijzen van goed; gedrag, en geneeskundige geschiktvérklaring. Voorts is ter kennis gebracht, dat de mili tie-vaandrigs alleen benoembaar zijn tot „tij delijk reserve-officier" of „reserve-officier be doeld bij art. 79 der militiewet"landweer vaandrigs moeten voorgedragen worden tot „reserve-officier bedoeld bij art. 16 der land- weerwet" landstormvaandrigs die vóór hun over gang bij den landstorm gediend hebben bij het leger of in Ned.-Indië kunnen benoemd worden tot „reserve-officier bestemd voor den dienst bij de landweer"; zij die niet bij het leger gediend hebben, moeten worden voorgedragen om in positie te worden gelijkgesteld met den rang van 2e luitenant Reserve-vaandrigs moeten, voorzoover zij ais adsp.-vaandrigs in dienst zijn getreden^ worden voorgedragen tot reserve-officier, ter wijl de reserve-vaandrigs met bestemming voor den dienst bij de landweer uitsluitend in aanmerking kunnen komen voor een be noeming tot „reserve-officier met bestem ming voor den dienst bij de landweer". („Avondpost"). BINNENLAND. TWEEDE KAMER. In de vergadering van gisteren was aan de orde het stemmen over het wetsontwerp tot het stellen van waarborgen, dat buitenland sche verzekeraars hun bij de successiewet opgelegde verplichtingen zullen nakomen. Art. 1 wefd verworpen met 30 tegen 25 st. Artt. 27 werden z. h. s. aangenomen. Ook art. 8 werd goedgekeurd (bepalende dat de agent van een buitenlandsche maatschappij, die niet voldoet aan de eischen, bij overtre ding der wet, gestraft kan worden met een boete van 1000). Daarna werd het geheele ontwerp z. h. s. goedgekeurd. Aangenomen werden, nadat eenige heeren het woord hadden gevoerd, de artikelen van het wetsontwerp van den heer Marchant c.s. tot wijziging van art. 20 der wet tot regeling van het lager onderwijs. T>e stemming zal Dinsdag plaats hebben. UIT BERGEN. De raad vergaderde hedenmorgen ten 11 ure. Afwezig wegens ongesteldheid de beer Apeldoorn. Van den heer Maschmeyer, die nog tot de installatie van het nieuwe lid zit ting heeft, was geen bericht ingekomen. De voorzitter had de vergadering spoed- eischend bijeen geroepen om een nieuwe kas- leening te sluiten van 40000. Spr. had in een bijlage uiteengezet waarvoor dit geld noodig was. Reeds moet de eerste termijn voor de hui zenbouw groot 19000 voldaan worden, ook de laatste termijn rioleering is daar. Om aan de bestaande verplichtingen te voldoen is 21000 noodig, doch zekerheids halve was een machtiging om 40000 te lee- nen gewenscht. Met algemeene stemmen, werd hiertoe be sloten. Van Ged. Staten was een schrijven ingeko men, waarin in overweging werd gegeven' om de onderwijzeressen althans 100 voor de hoofdakte toe te kennen. Art. 1 diende aldus gewijzigd aangezien de onderwijzers er 200 voor krijgen. De voorzitter erkende de billijkheid, maar B. en W. hadden gemeend dat een man meer noodig heeft. De heer Veenbuysen merkte op, dat d$ werkzaamheden hetzelfde waren. De heer Baltus was het hiermede eens. Waar geen der onderwijzeressen nog in het bezit van de hoofdakte was, daar werd na eenige discussie besloten, om de vergoeding voor het bezit van de hoofdakte door onder wijzeressen op 100 te stellen. Heeft men later een onderwijzeres die het noodig heeft, dan kan men altijd nog beslui ten meer te geven1. Nog werd besloten om voor het vervangen van het schoolhoofd, indien dit langer dan 3 weken noodig is 10 per week te geven. Besloten werd om gehuwde onderwijzeres sen 3 maanden voor en 2 maanden na de be valling verlof te verleenen tegen het halve salaris. Indien na deze tijd die onderwijzeres nog niet in functie kan treden, dan kan haar op advies van den' dokter 6 maanden verlof te gen het voile salaris verleend worden. Mocht ze ook daarna nog niet tot werken in staat zijn, dan kan er nog 6 maanden verlof met behoud van het volle salaris verleend worden. De voorzitter deelde nog mede van mej. Raven1 kennis te hebben gekregen dat ze ging trouwen. Hierna werden nog eenige wijzigingen in de verordening op het L. aangebracht. Tot lid van de schoolcommissie werd de heer Rampen herbenoemd Na onderzoek van de loofsbrieven van den heer Gorter werd tot diens toelating al§ lid van den Raad besloten. Hierna werd de suppletoire begrooting be sproken'. De voorzitter deelde mede, dat een lid van de commissie voor het electriciteitsbedrijf van meening was, dat de 300 voor het kassiers schap te zwaar drukte op heFbedrijf. Waar de kassier ook ambtenaar was, daar kon men het kassiersschap met 200 verla gen en het salaris voor den ambtenaar met dit bedrag verhoogen. De ambtenaar ontvangt 450 doch daarbij van spr. 360 zoolang spr. secretaris is. Nu er eau nieuwe secretaris komt, zal dus het in komen van den ambtenaar met 360 vermin deren'. Besloten werd om hel salaris van den ambtenaar op 800 te brengen en zijn sala ris als kassier van het electrisch bedrijf van 300 op 100 te stellen. Het salaris van den ambtenaar als ontvanger was van 550 op 725 gebracht. Besloten werd om heit salaris van den ad ministrateur van het electrisch bedrijf van 800- 50 pensioenbijdrage te brengen op 1000 50 pensioenbijdrage. In de supplétoire begrooting is het verlies op de leveasjniddelendistributie berekend op 5000. Van hét bestuur van de Ornithologische Vereeniging was het verzoek- ingekomen om de reigerskolonie ongemoeid te laten, aange zien reigers zeer nuttige vogels 1 waren. De reigers ruimen n.l. zieke visschen en voor de visschen schadelijk gedierte op. De keer Baltus wilde dit niet in twijfel trekken, er waren er evenwel te veel en het was gewenscht een deel van de kolonie dood te schieten. De heer Barnaart was het hiermede eens en wees er op, dat men in Hongarije de rei gers opruimt, omdat men de wetenschap had opgedaan, dart het een groote roover van pa ling, jonge karper en snoek is. De voorzitter deelde mede, dat het uit gooien der nesten een 60 zou kosten. De raad gevoelde daar niets voor. Opruir ming door er een deel te dooden oordeelde men beter. Besloten werd om de Ornithologische Ver eeniging te berichten, dat de raaa voor de bescherming van de reiger», .niets gevoeLt aangezien de reigers meer kwaad dan goed doen. De voorzitter deelde mede, dat ingevolge het verzoek van de Winkeliersvereeniging, om van 1 April tort 1 October een winkel sluiting van 9 uur en in den wintertijd van des avonds' 8 uur, welk besluit met algemee ne stemmen genomen Was, thans van 33 win keliers het verzoek was ingekomen om hier toe niet over te gaan. Besloten werd om geen verordening op de winkelsluiting te maken. De voorzitter deelde hierop mede, dat de bakkers allemaal accoord gaan met een ver ordening tot afschaffing van den nachtar beid. Zij wenschtcn evenwel des morgens om 5 uur te kunnen beginnen en tevens een be paling waarbij de verkoop van versdl brood vóór s morgens 10 uur werd' verboden. Spr. wist niet of het laatste mogelijk was. In Baarn scheen een dergelijke regeling even wel te beslaan. Spr. zou deze opvragen. Waar een en ander nog al temgen tijd eiachle, daar oordeelden de bakkers liet ook wenschelijker om die regeling met October in te voeren. De heer Barnaart had tegen een verkoop verbod van veisch brood vóór des morgeus 10 uur geen bezwaar. Om iemand te verbie den vóór 5 uur met het broodbakken aan te vangen, had spr. syinpthie niet. Bakker Zwagerman verzekerde spr. dat hij, omdat hij alleen was, dan niet zou kunnen blijven bestaan. Men verbiedt iemand ook niet om te 4 uur of eerder zijn koeien te melken. Besloten werd om deze kwestie nog wat aan te houden. Na een zitting met gesloten deuren werd besloten om den heer i elsma ais tolgaarder voor 1917 een vermindering van de pacht met 300 toe te staan. Hierop kwam in bespreking een door dok ter van Pelt ingediende rekening van 134,54Va over 1915 ten behoeve van de diphtheri-bestrijding. Deze rekening was verjaard, doch de voorzitter stelde voor om alsnog te besluiten ze uit te betalen. Een eenigszins breedvoerige discussie was hiervan, het gevolg. De heeren BaLtus en Veenhuijsen meenden, dat de raad zonder aanzien des persoons moest handelen en daarom als straf de reke ning niet moest uitbetalen. Het had aan het bord gestaan dat de rekeningen vroegtijdig ingediend behoorden te worden. Op voorstel van den heer Barnaart werd met 3 tegen 2 stemmen besloten om de reke ning uit te betalen, met het verzoek aan den dokter, in de toekomst de rekeningen wel op tijd in te dienen. Tegen stemden de heeren Baltus en Veenhuijsen. Besloten werd de assurantie en lasten van het museum, dart de gemeente van den, heer Sterke in gebruik heeft, voor rekening van de gemeente te nemen. Van den heer Westerbeeke, telefoonhouder te Bergen aan Zee, was een dankbetuiging voor zijn salarisverhooging ingekomen. De voorzitter deelde hierop mede, dat van den heer Hoefnagel te Breda het verzoek was ingekomen, om in de maand Juli zijn beig- netskraam, waarmede hij jaarlijks ook de Alkmaarsche kermis bezoekt, te mogen plaart- De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF te ALKMAAR deelt aan belang hebbenden mede, dat blijkens een door hem ontvangen missive d.d. 8 Mei 1917 van den Minister vaii Landbouw, Nijverheid' en Han del regelend zal worden opgetreden ten aan zien van de DISTRIBUTIE VAN KAARSEN, SCHEMERLICHTEN enz. Naar aanleiding daarvan noodigt hij H. Verkoopers van die artikelen uit, hem vóór óf op 19 Mei a.s. schriftelijk opgave te ver strekken van de door hen voor hunne afne mers benoodigde hoeveelheid kaarsen, sche merlichten enz. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. Alkmaar, 12 Mei 1917. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR verzoekt H.H. VEEHOUDERS in deze gemeente, die voor de distributie van pulp in aanmerking wen- schen te komen, uiterlijk Woensdag 16 Mei a.s. daarvan kennis te geven ten zijnen kanto re. Volgens ontvangen circulaire van het Vee voederbureau in Noord-Holland d.d. 8 Mei 1917, moet een veehouder, die PULP wil be trekken, schriftelijk opgeven: lo. of op hem de verplichting rust, gedu rende den zomer 1917 consumptiemelk te le veren; 2o. of dat hij melk levert aan een zuivel fabriek, óp welke in 1916/17 de verplichting rustte, consumptiemelk te leveren. Beide opgaven moeten, gescheiden, worden ingeleverd. Bovendien1 moet aan de opgave worden toe gevoegd' de vermelding van het aantal stuks Melkvee, dat door den Veehouder in den win ter 1916/17 gestald werd. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. Alkmaar, 12 Mei 1917. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF te ALKMAAR brengt ter kennis aan H. Handelaren in Aardappelen, dat door dai Minister van Landbouw, Nijverheid en I Iandel in overleg met den Minister van Oor- lég eenc regeling is getroffen, volgens welke de militaire autoriteiten aan MILITAIREN, die tijdelijk buiten hun garnizoensplaats ver bluf houden, DAGRANTSOENKAARTEN ZULLEN VERSTREKKEN. RECHT GE VENDE OP DL AANSCHAFFING VAN 1 K.G. AARDAPPELEN. Deze kaarten zullen worden Ingericht in den geest als de plaatsbewijzen van verschil lende rtrammaatschappijen, zoodat zij Slechts voor een door inktpotlood aangewezen dag dienst kunnen doen. Deze militairen dagrantsoenkaarten zullen geldig zijn voor alle Gemeenten van het Rijk en zuilen bij de aanschaffing van het op de kaart vermelde rantsoen aan den verkooper moeten worden afgestaan. Wanneer H. Aard appelhandelaren op deze kaarten aardappelen verstrekken, moeten zij die kaarten inhouden ai op den eerstvolgenden Maandag nh de af gifte bij hunne, aan het Bistributiebedrijf af te geven enveloppen, inleveren. De Directeur voornoemd, D.'SCHENK. Alkmaar, 12 Mei 1917. sen op het terrein van den heer v d. Vaart, aan den Breelaan. Spr. vernam gaarne de «ceiling van den raad hierover. Deze was al- ;cmeen van oordeel, dat dc plaatsing met et oog op de belangen van ae neringdoenr den ongewenscht was. Met kennis zou men graag een plaats verleenen. Van den minister was eeni schrijven Ingeko men waarbij, bericht werd, dat de Kon. goed keuring voor de toekenning van de gelden' voor de te bouwen woningen spoedig te wach ten was. De voorzitter deelde mede, dat van de Ver eeniging tot het Bevorderen van het Vreemde lingenverkeer bij de commissie van het elec triciteitsbedrijf het verzoek was ingekomen om de nlenschen in de Doorntjes nog aan licht te helpen. De commissie hielp gaarne allen, doch dit was niet mogelijk. Besloten was om hen die aldaar altijd pension hebben gehouden alsnog aan te sluiten, mits de materie om aan te slui ten' nog te krijgen was. Waar het aantal aanvragen om een dubbe le meter, door het petroleumgebrek zoo toe nam en deze meters niet meer te krijgen wa ren; daar had de commissie besloten, om de ze menschen nog te kunnen helpen, door het geen' zij meer gebruiken dan in. dezelfde maand van het vorig jaar tegen 7 ct. per Ki lowattuur te leveren. Deze meerdere stroom moet dan op den dag gebruikt worden en voor kooken worden ge bezigd. Zij die een kooktoestel aanschaffen moeten 1 Dit niimmor bestaat uft 2 bladen. ALKMAARSCHE COURANT. ÏUUl 1L, VV U.J. X-.\J LJ.ACCJ. U-Ag

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1