Openbare Arbeidsbemiddeling. I. Prins Az., Bierkade 11. TVleprrammen van heden ONDERWIJS zijn foorstel vallen. De voorzitter wenschte het bedrag op 100 te stellen. De heer Dirkmaat wenschte slechts voor ta stellen, dat de Centrale, die dit jaar een.flink bedrag had verdiend, een bedrag reserveerde voor de oprichting van nieuwe banken. De Centrale kon dan zeil het bedrag vast stellen. Het voorstel van den heer Dirkmaat werd met algemeene stemmen verworpen, waarna het voorstel van den heer Barten met 6 tegen 4 stemmen werd aangenomen1. De heer Visser, Koedijk, vroeg o! het voor stel nu nog wel bij de Centrale ingediend moest worden.' De heer Brugman oordeelde dit vanzelf sprekend, men kon anders wel naar huis gaan. De vergadering was het hiermede eens. Aan het bestuur werd machtiging verleend om iemand te machtigen een lid aan te wijzen, het voorstel in Utrecht te verdedigen. Met de overige punten van de agenda kou men zich algemeen vereenigen. Bij de rondvraag drong de heer de Vries, Koegras, er op aan, de aansluitnng bij den g van alle banken in Noord-Holland zoo- ïT mogelijk te bevorderen. Spr. meende dat men niet steeds weer kon verlangen dat de besturen steeds alles maar voor niets deden. Spr. wenschte een onderzoek naar de ver goedingen aan de bestuurders van verschil lende banken en naar de salarissen van de kassiers, opdat men later bij de Centrale met voorstellen kan komen. De voorzitter wees er op vernomen te heb ben dat er ook te Purmerend een ring van boerenleenbanken bestaat. De vergadering toonde zich zeer ver baasd over dit duister gedoe, aangezien nie mand daarmede bekend was De heer de Vries stelde voor pogingen te doen de ringen te vereenigen. De voorzitter kon zich hiermede volkomen vercenigen. Besloten werd hiertoe pogingen te doen Het door deg heer de Vries gewcnschte onderzoek zal worden ingesteld. De heer Hart stelde voor omrte trachten de centrale te bewegen de te verkenen credieten aan één bank van ten hoogste 70000 te brengen op 80000. De voorzitter wees er op, dat dit wel ge daan wordt in bijzondere gevallen. De Cen trale beoordeelt dan leder geval op zich zelf met toestemming van den Raad van Toezicht. De penningmeester, de heer de Qeus, stelde voor om namens de vergadering den heer de Vries uit te noodigem het voorstel van den heer Barten op de vergadering van de Cen trale te verdedigen. Hiertoe werd besloten, waarop de voorzitter de vergadering sloot. DE WEERSPIEGELING DER HISTORIE IN DE DIALECTEN. Dr G. G. Kloeke, privaat-docent in de Neder-Duitsche taal- en dialectkunde aan de universiteit te Amsterdam, opende heden middag in het Duitsche Seminarium 'zijn colleges met éen openbare ka over „De weerspiegeling der historie in de dialecten". VOETBAL. De Bekerwedstrijden. Mede door het buitengewoon mooie weer, en ook wat de sport betreft, ia de eerste dag zeer zeker een succes geweest. Na een korte officieele opening, kon precies om één uur begonnen worden met den wedstrijd Z. V. V.Purmersteijn.' Beide elftallen telden een viertal invallers. Wat niemand gedacht had, gebeurde: Purmersteijn wist de Zaandam mers. te kloppen, waardoor dus de Beker niet ten tweede male naar Zaandam kan gaan. Na een kwartier spelen, werden door de Zaandamsche achterhoede, in 't bijzonder door den keeper, twee blunders gemaakt en P had de leiding met 20. Geheel onver wacht maakte Zaandam een tegenpunt, maar daarbij bleef het ook. De bruin-witten verde digden zich bijzonder taai, en in 't tweede half uur wist Z. V. V den achterstand niet in te halen, hoewel zij zich terdege inspande Hierna kregen we de door de Pers- en Fropaganda-commissie van den Ned. Korf- balbond georganiseerde wedstrijd tusschen de eerste-kiassers D. T. V. en D. E. V. Hert prachtige, vlugge combinatiespel, wekte te recht ieders bewondering en de dames deden niet voor de heeren onder. HG spel van D. T. V was nog fijner en nog meer af, dan dat van D. E V., al dient hier direct opgemerkt, dat D. E. V. beslist niet gelukkig was met doelen. De roodkragen wonnen met 83. Men dient de commissie dankbaar te zijn, dat genieten. De verschillen rant-korfbalïers zullen wel gezien hebben, zij het Alkmaareche publiek zulk goed spel heeft doen genieten. De verschillende aspi- dat er voor hen nog heel wat te leeren is. Na afloop werden aan D. T. V. door den voorzitter van Alcmaria de twaalf zilveren draagmedailles uit gereikt, die door haar wa ren beschikbaar gesteld. De verliezers be hoefden echter niet met leege handen naar huis te gaan Door den Weled. Zeergel. Heer Dr. van Dam, lid der Medjsche Commissie van den N. V. B., was voor de verliezende vcieeniging een zilveren medaille beschik baar gesteld, die door D. E. V. in dank- werd aanvaard. De secretaris der P. en P. C. en de scheidsrechter werden hartelijk bedankt, waarna door den eersten nog een compli ment werd gemaakt aan Alcmaria voor de hartelijke ontvangst. Tot besluit werd toen de wedstrijd Alcma riaCadetten gespeeld. Daarvoor bestond natuurlijk bijzondere belangstelling. Beide partijen waren zoo sterk mogelijk versche nen, niet alleen om de finale ie kunnen be reiken, maar om de medaille van den Burge meester te verdienen. Geen der partijen slaag de er echter in de overwinning te behalen Er werden, ook in! de reglementaire verlen ging, geen doelpunten gemaakt. Over 't ge heel genomen was Alcmaria de sterkste par tij, die een kleine overwinning verdiende en toen de loting dan ook Alcmaria als over winnaar aanwees, was dit de meest billijke uitslag. Beide partijen kwamen echter over een om voor de medaille nog eéns over te spelen, daar thans geen definitieve uitslag was verkregen. Bij Alcmaria speelde de ivchts-achter gisteren een uitstekende partij, evenals de gefieele half-linie. Vo°r was voor al de rechtervleugel zwak. Bij de Cadetten blonk in de tweede helft de keeper uit, bene vens de rechts-achter en de spil. Voor rechts binnen en midden-voor. Voor a.s. Zondag staan nu op 't program ma: Z. V. V.Cadetten F. C en Alcmaria Purmersteijn (finale). VARIA. DE EERSTE OORLOGSCORRES PONDENT Het beroep van oorlogscorrespondent heeft langer bestaan dan men geneigd zou zijn te denken De eerste oorlogscorrespondent was een Italiaan, Giantorio Porcello di Pan- doni. Hij nam die fuctie waar tijdens den oorlig tusschen Milaan en Venetië (1451 1452). Pandoni was toegevoegd aan den chef van den Generalen Staf der Venetiaansche troepen met de opdracht „alle legerbewegin- gen en merkwaardige gebeurtenissen, die hij bijwoonde, zorgvuldig op te teekenen". Het merkwaardi Pardoni ooi was .te van het geval is, dat deze van de tegenpartij berichtgever tegenpartij Hij kreeg n.l. de plechtige toestemming ook de Milaneesen, die onder bevel van Fran- cexo Sforza stonden, te bezoeken, om een volledig beeld van aen oorlog te krijgen ROBINSONADE IN-HET POOLIJS. Buitengewoon zonderling is het lot van de in het voorjaar van 1914 door prof. Macmil- lan ondernomen expeditie naar Crockerland, De expedtie raakte n.l, bij Etah, de meest Noordelijk gelegen bewoonde plek der aarde, vast in het ijs, waaruit ze niet los kon komen. Zooals „Petermanns Mitteilungen" weet te vertellen, is deze gevangenschap zonder nood zaak van zeer langen duur. doordat de bevrij ders steeds te laat vertrekken, terwijl het ge bied eiken zomer sl^phts aeer korten tijd ijs vrij is. Zoo bijv. de expeditie van kapitein Puckles, die in den zomer van 1914 te laat van New-York vertrok en in de North Star Bay vastvroor. Een tweede expeditie ging met de „Danmark" eveneens te laat van Nieuw- •Yorlc af en moest zelf overwinteren. Het Is te hopen, dat dezelfde geschiedenis zich niet nog eens herhalen zale andera zou den de beklagenswaardige expeditieleden hun Robinsonade nog een vierden winter boeten volhouden. DE OORLOGSGOD DER CHINEEZEN De Chineesdie oorlogsgod is onder de goden een zeer machtige, aan wien groote dieroffers gebracht worden Zijn naam is Guan Di Guan Di is een histprische per- soinlijkheid, die aanvankelijk als held ver eerd werd, maar later tot god verheven. Hij leefde ongeveer 250 na Chr. in den tijd van de drie rijken, die zich bij de latere Handy- nastie aansloten. De overlevering geeft een kleurig beefd van Guan DL eigenlijk Guan Yui: zijn gezicht was rooa als scharlaken, zijn gezicht zijn oogen lang en zijn prachtige baard reikte hem tot den gordel, die een scheef, groen brocaat gewaad omsloot. Zijn halve maanvormig mes heette groene draak, zijn paard, dat hem in één dag 1000 mijlen ver kon dragen, roode haas. De held ontving van ziiu keizer den titel „hertog schoon- baard" In samenwerking met Dschang Fe hielp Guan Yui den lateren keizer Lb Be de „klei ne Handynastie" stichten. Guan Yui was dapperen rechtvaardig. Alles wat hij onder nam gelukte hem. Hij bezat echter een stu wen vijand in Tsau-Tsau, den stichter van 't Weriik Deze wist ten slotte Guan Yui's dood te bewerken door hem in een hinder laag te lokken. Zijn zoon stierf met hem, ter wijl zijn trouwe kapitein zich het leven be nam en ook zijn paard alle voedsel weigerde en van verdriet stierf. In de Chineesche le genden en sprookjes speelt Guan Yui een groote rol. EEN WAANZINNIGE. In Stratum heeft een waanzinnige Zondag avond 150 schoten gelost. Om 9 uur ontstond er in café Goosen twist tüsschen een Belgisch ;eintemeerde en den militair Theuwissen uit lmen (Gelderland). De geïnterneerd werd een messteek In den hals toegebracht. Hij vluchtte doch zakte ineen, werd in de politie wacht door een militaire geneesheer verbon den cn vervolgens per brancard naar het ;asthuls overgebracht. De Hollandscbc railf- ir, die nog niet van zijn woede bekoeld was greep zijn geweer en loste vanaf het tooneel verscheidene schoten. Het, café was in een oogwenk ontruimd. Stoelen en- tafels werden buiten gedrongen, terwijl het schieten aan hield. De weg werd onveilig en door de poli tie voor het talrijk publiek afgezet. De huizen aan de overzijde van de straat werden door de schoten beschadigd. In het café waar op het tooneel alleen ae waanzinnige stond wer den de glasruiten, muren en plafonds ernstig beschadigd. De Rijkspolitie en de infanterie lostten schoten terug, doch konden van buiten den waanzinnige, die zich schuil hield niet treffen. Het schieten duurde voort. Patronen had de waanzinnige in overvloed daar het tooneel voor rustkamer diende. Nadat een 150-tal schoten gelost waren en het schieten een poosje ophield, deed de kapitein der ma rechaussees door ae Rijkspolitie en de bfan- terie bijgestaan, een Inval en overvielen om ongeveer II uur den woesteling die .toen op zijn stroozak lag. Zwaar geboeid en onder verzet werd hij gedeeltelijk per as, daar bij weigerde te loopen, naar de kazerne vervoerd. Persoonlijke ongelukken hadden verder niet plaats. De toestand van den Belgischen geinter- neerde, die door een sterk onder den invloed van sterken drank verkeerenden Holland- scben militair met een mes werd gestoken, Is niet levensgevaarlijk. GEBREK AAN KIPPENVOER. Thans in vollen legtijd noopt voedergebrek tot afslachten van hoenders. Heden, Maan dag verzendt de afd. V. P. N. te Amersfoort de eerste bezending van 400 stuks naar het Vriezenveen te Amsterdam daar binnen de eerste dagen opening van uitvoer wordt ver wacht. De V. P. N. betaalt 1.40 per K.G. levend gewicht. VOOR DE LUCHTVAART. Teneinde buitenlandsche luchtvaarders en vliegeniers tegemoet te komen in de orien teering van de grens van neutraal gebied, heeft het gemeentebestuur van Ensched' be sloten de vlag op het stadhuis te belichten. Voor dit doel Is aan den voet van den vlaggestolt een zeer sterk licht uitstralende electrische lichtbak geplaatst, waardoor een breede lichtbundel de donkere lucht wordt ingeworpen, zoodat op verren aistand de Ne derlandsche vlag zichtbaar is. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No'. 1701 ƒ2 Ns. 3099, 15202 en 16180 1000. Ns. 317, 1321, 3902 en 16798 400. Ns. 1240, 5596 en 15348 200. Ns. 1230, 5720, 7037, 11051, 12713, 14296, 15565, 16012, 18991, 19072 en 20693 100 TIJDSCHRIFTEN. „Onze Neutraliteit' van deze maand schrijft over „Indië en wij". Als motto boven het artikel staan de woorden van Longfellow „als ge een dbg goed gedaan wilt hebben, doe het dan zelf, laat het niet aan anderen over." Voorts bevat het nummer artikelen over „lichaamsoefenbg in het leger," „de Veldpost," „De Depótafdeeling van den Mo- tordienst," „de Intendance" etc. „Het Kbd" van heden bevat „een en ander over „Hygiënische verzorging van het kind" door Dr. N. Knapper Czn. Nellies dochter Lili schrijft een schetsje „Kinderleed," waar in ze de zenuwachtigheid van een moeder bij de behandeling van een ongeneeselijk kbdje beschrijft, welke de laatste dagen van het pa tiëntje nög moeilijker maakt. Voorts bevat net nummer om. een' artikel over Kbderarbeid van den heer A. H. Gerhard, overgenomen uit „Opvoeding en moraal." Een 18 Met herdenking. Het belang van den datum van de opening der Ie Vredescon ferentie wil de bond „Vrede door recht" bij de Nederlandsche jeugd ingang doen vbden. Zij verspreidt daartoe op dien datum over de scholen een plaat, dit Jaar voorstellende het „Huis ten Bosch," waar deze conferentie werd gehouden en voegt er een brochure bij. die als leiddraad bij het onderwijs op 18 Mei bedoeld is. Laten we hopen dat de bond succes met zb streven- mag hebben. BUROEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van WERKOEVERS en WERKNEMERS, dat voor hen dé gelegenheid bestaat op gemak kelijke wijze gebruik te inakeu van de orga nisatie der openbare arbeidsbemiddeling cn dat daarop thans in het bijzonder de aan dacht wordt gevestigd, omdat In sommige bedrijven en gemeenten werkloosheid reeds is, of in de naaste toekomst waarschijnlijk zal ontstaan, terwijl andere bedrijven (o. m. de landbouwbedrijven) over een tekort aan arbeidskrachten klagen. Bjj hert zoeken van arbeidskrachten of van arbeid hebben belanghebbenden zich in deze gemeente te wenden tot het Correspondent schap dier Arbeidsbemiddeling: Mevrouw A. ÏUKESTIMMERS, wonende OUDE- ORACHT 198, die daartoe des ZATER- DAOS van 11 tot 12 uur en DE OVERIGE WERKDAGEN DER WEEK van 10 tot 12 uur TEN S7ADHUIZE te spreken is. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. EEN ZEPPELIN VERNIELD. LONDEN, 14 Mei. (Officieel). V. D Onze zeestrijdkrachten vernielden heden morgen in de Noordzee de Zeppelin L 22. TERSCHELLING, 14 Mei. Ten Oosten van het eiland is hedenmorgen een Zeppe lin ontploft en in vlammen gehuld in zee gestort. Over de bemanning is nog niets bekend. INBRAAK. ROTTERDAM, 14 Mei. Zondagmiddag Is ingebroken In de werkplaats van den goudsmid van Vugt aan den Plantageweg. Gestolen werd 850 aan geld, 1200 gou den ringen, alsmede veel zilver. Het gesto- lene wordt totaal geschat op 35000. DE VERJAARDAO VAN MINISTER GORT VAN DER LINDEN. DEN HAAO, 14 Mei. De Koningin en de Prins brachten hedenmiddag een be zoek ten huize van Minister Cort van der Linden, om den Minister geluk te wen- schen met zijn 71sten verjaardag, dien hij heden vieri SCHADEVERGOEDINGEN DOOR DUITSCHLAND. 'b-GRAVENHAGE, 14 Mei. Een offici eel bericht bevestigt, dat de Duitsche regee ring de toegebrachte schade, door de ver nieling van den Nederlandschen stoom- treiler „Geerfruide Sch. K)3" op 5 Juli 1916, zal vergoeden en meldt bovendien dat de Duitsche regeering haar leedwezen be tuigde over de vernietiging, die berustte op de verkeerde meening van den onderzeeër- commandant dat de Geertrulda zijn onder zeeër wilde aanvallen. Verder verklaarde de Duitsche regeering zich bereid tot ver goeding der schade op 12 November 191-6 aan het Nederlandsche stoomschip Leda toegebracht en betuigde ook voor dat ge val leedwezen, onder mededeeling dat de Duitsche zeestrijdkrachten bevel hebben gekregen voortaan de waarschuwingsscho ten zoodanig te geven, .dat de mogelijkheid dat het betrokken schip getroffen wo^dt, uitgesloten zal zijn. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 12 Mei. Hermanus Johannes Maria, z. van .Johannes Hendrikus Wagénaar en Wilhelmina Gerdina Maria Post. OVERLEDEN: 12 Mei. Pieter Martinus Kwantes, 51 jaar 13 Mei. Johaifna Antoinette van Erkonv, ge huwd met Wilhelmus Aürink, 77 Jaar. 14 Mei. Georg Carl Louis August Imhülsen. 69 jaar. WINKEL (April). Geboren: Alida Cornelia, d.v. Jan Dek ker en Cornelia Molenaar. Jacob, z.v. Ge- rardus Hendrik Kis tem aker en Elisabeth Blaauboer. Overleden: Neeltje Keetman, 30 jaar, d.v. Abraham Kdëtman en Elisabeth Wagen maker. Aaltje de Boer, 76 jaar, echtgenoo- te van Tijs Peetoom. Aafje Boksen, 77 jaar. weduwe van Jhuiaan Leijen. Albert van Goethem, 12 maanden, z.v. Aloisius van Qoe- them en Isabella de Witte. 1 tLfvGfaAi 1SCH WEERBERJCfcii 14 Mei De laagste stand van den barometer 759.1 te Vlissingen. VERWACHTING Zwakke tot matige veranderlijke wind,, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regen- of onweersbuien, zelfde temperatuur. INGEZONDEN STUKKEN. Alkmaar, 141 Mei 1917. Mijnheer de Redacteur, Mag ik naar aanleiding van het, namens de Soc. Dem. Vrouwenclub ingezonden stuk, voorkomende ln Uw blad van 12 dezer, eeni- ge plaatsruimte? m dat stuk wordt aangekondigd, dat de handteekeningen der Alkmaareche huisvrou wen gevraagd zullen worden op een adres aan den Raad om te verkrijgen een grooter gas verbruik. Een poging, die gedoemd Is te mislukken, omdat van hooger hand met alle middelen getracht wordt de gasfabriek te noodzaken minder gas te produceeren. Een poging ook, die onbillijk is, omdat hon derden gezinnen in Alkmaar op dit oogenblik te vergeefs om de levering van gas vragen. Ten opzichte van het gasverbruik zijn er thans Ln Alkmaar twee groepen menschen: één groep die iets en één groep die niets heeft. En nu zou het zeer onrechtvaardig zijn de groep, die heeft, meer te geven en de hon derden, aie niete hebben zelfs geen licht niet te helpen. Ik durf wel verklappen, dat uit Alkmaar aan den Haag is gevraagd of de gasfabriek wanneer de mensehen, die tot nu toe zelfs geen lichtgas hebben, zouden worden aange sloten, voor zoover dat mogelijk is in dat geval op zooveel meer kolen zou kunnen reke nen, als bij vastgesteld minimum verbruik voor die meerdere productie noodig zal zijn. Een1 gunstig antwoord Is zelfs op die vraag niet ingekomen. Daarom zou lk de Soc. Dem. Vrouwenclub ln overweging willen geven nuttiger werk te verrichten, door n.l. aan de Alkmaareche huisvrouwen te vragen1 zich door het plaatsen van haar handteekening te verbinden tot het gebruik maken van de op te richten Centrale keuken. Wordt op zulke lijsten een behoorlijk aantal handteekeningen verkregen, dan be reikt de S. D. V. C.le. dat een rook door zeer vooraanstaande sociaal-democraten ge propageerde instelling hier ter stede suc ces heeft; 2e. dat de zoo noodige gasbespa ring wordt verkregen, zonder dat men vervalt in een zeer hooge belasting: en 3e. dat de Alkmaareche gasfabriek al krijgt ze zelfs geen grootere hoeveelheid kolen dan thans toch ln staat zal zijn ook dat deel der men schen te helpen, dat thans met angst den aan staanden winter tegemoet ziet, omdat een lan gen1 avond zonder licht nog heel iets erger is, dan met 40 of 45 M1. gas te moeten rondko men. En de S. D Vr. Cl. wil toch zeker ook het meest degenen helpen, die het meest ont beren? Met vriendelijke dank voor de plaatsing, J. CLOECR. DE VROUWENAFDEELINOEN BIJ DE H. IJ. S. M. Naar de nieuwsbladen melden zou de H. IJ. S. M. de rrouwenafdedingen voortaan slechts handhaven in de 3e klasse en die ln de 2e en de le klasse laten vervallen. Vooral voor alleen reizende jonge vrouwen en oude dames in de 2e en le klasse staat dit bijna ge lijk met een reisverbod. De H. IJ. S M. gaat bij dien maatregel waarschijnlijk uit van de gedachte, dat de beschaving en de goede ma nieren bij het in de 2e en 1 e klasse reizend mannelijk publiek het handhaven der vrou- wenafdeelingen niet langer vereischen, terwijl hetzelfde blijkbaar van het 3e klasse reizend mannelijk publiek niet kan gezegd worden. In dien gedachtengang voortgaande vraag ik mij af of de H. IJ. S. M. dan eindelijk op haar treinen een zoo voldoend aantal wagons 3e klasse zal laten loopen, dat niet, zooals thans bij voortduring het geval is, 3e klasse passagiers worden geplaatst in de le en ln de 2e klasse of zelf daarin plaats nemen. Edoch, ik deel die opvatting geenszihs. In tegendeel, tk ben van oordeel dat er evengoed in de 2e en in de le klasse nog steeds veel mannelijke passagiers aangetroffen worden, die niet voldoende doordrongen zijn van den eerbied dien zij aan een alleen reizende vrouw zijn verschuldigd, terwijl in sommige evallen (ik denk daarbij aan na een ge- aagd examen in feeststemming verkeereade studenten1 van een der Hooge Scholen te Am sterdam, Leiden en- Delft, steden die bijkans uitsluitend door de H. IJ. S. M. worden be diend) de hinder die een alleen reizende vrouw zou kunnen ondervinden weliswaar niet aan boos opzet behoeft te worden toegeschre ven, doch niettemin voor die alleen reizende vrouw hoogst onaangenaam kan zijn. Ik hoop dan ook dat de H. IJ. S. M. alsnog zal inzien, dat zij de belangen van het alleen reizend vrouwelijk publiek op onverdedigbare wij"ze heeft miskend en dien maatregel weder om zal intrekken, en mocht zulks niet geschie den, dat ter bevoegder plaatse deze zaak zal worden ter harte genomen. R. L. Andere bladen worden verzocht het boven staande over te nemen. MAWrnSBKEHTm ALKMAAR. 14 Mel. Aangsv. S kovran f lól) a aOQ, 17 vette kalvurcu f 60 a 115, per nêd. pand f 1.— a 1.20, 101 nuchtere kalveren f 12 a 20, Q86 vette varkens f 0.96 a 1.08 per nad pond. 3 magere sobapsn i 28 a 53. 14 Mel, Veararajffifc, Aangas. 526 vxaüte ISPS&w feo kt a MO atL, M lt£®. 1.39 a L30 c&, 2a liftv. f LÜO a 1.15, 78 mail» sta JtaSnsad^p t 3 OS a 46CT, O— vsQs kai» vasiaa te i$vw. f 3B fare, f 0.—3o kar f 304 KusJhtarre teatemanlïQr— a 16.— 174 fb&gpqnf Zé.— a 88*—, 833 IfKtrmotob AM8TERDAM&CHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET, Voordam C 11, Alkmaar. Koers van PROLONGATIE 21/. pa. Mededeelingen: Staatsfondsen vast. Mij nen iets luier. Culturen lager. Oljewaarden prijshoudend. Rubbers vast. Scheepvaart aandeclen onveranderd. Marinewaarden Ia ger. Tabakken willig. Amerika kalm ADVERTENTIëN. Heden overleed na eea kortstondige ziekte onze beste Broeder, Behawdbroeder en Oom de Heer GEORGS IMHÜLSEN, in den ouderdom van b^na 70 jaar. Uit aller naam, A. IMHÜSkSKN Br. Alkmaar, 14 Mei 1917. rin, vee Medegedeeld door het Kon. NederLandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Geldig tot den avond van 15 Mei. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer boven 770 Oost-Duitschland. f 9—tS, 881 veüfc Cfanifrwy In Boekhonden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 339. Staatsleenln igen. NEDERLAND. Oblig. N.W.S. van 500/1000 5 dito dito 4£ dito dito f 1000.— 4 Oblig. dito 3J dito dito 3" dito dito 21 Ned. Ind. 1915 f 1000.- 5 dito 1916 f 1000.— 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bei vrije Kronenr. Jan.-Jull 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 <- 5 Iwangorod Dombr. OR. 625 4} Nlcolal Spw. 100 4 Oeconsol. QR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co 1889-'90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeente lijke Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 3 Bank- en Credlet-lnatelllngen. Amsterdamsche Bank A Nederl.-Ind. Handelsbk Aarid. Nederlandsche Bank t v. A. Ned. Handel-Mlj. (J. f. A. Rotterd Bankv. Aand. Industriêele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car 6t Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. St. Steel Corp. C. g. A. Mljnbouw-Ondernemlngen. Ketahoen gew. A. Id. Prei. A. Redjang—Lebong A Cultuurondern. Handelsver en Handelsvennootsoh. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatsohappljen. Dordtsche Petr. Ind. Aand Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr br. A. Sum. Palembang Petr.MH.afgest. A. BUITENLAND. New Schlbaieff Petr Cy. Crt. gew A. Id. Id. Crl. Prel. A. Orion Petrol. Mlj, A. Rubber-Maatsohappl|en. Amst. Rubb. Clt: Ml), Aand. Dell-Batavla Rubber Mil Aand. Soheepvaart-Maatsonapplji Holl. Stoomboot Mlj. Aana. Kon. Holl. Lloyd, Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mlj. Aand. Ned. Amerlk. Stmv. Mlj Aand. Ned, Scheepv. Unle Aand. BUITENLAND int. Merc Marine Cy. afg. A Int Merc- Marine afg. pr. A. Int. Merc. Mar. Sink Fund Od. 6 Tabaka-Ondernemlngen. A'dam Dell Comp. Aand. A'dam bangkat gew. Aand id. Id. Prel. Deli-Maatscbapplj Aand. Dell Batavia Aand Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. 12 Mel. 14 Mel, pCt. I en. Senembah Tabak-Mlj. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant C. v. A. Spoorwegen. Holl. IJzer. Spoorw. Obl. S Mlj. t. Expl. v. Staatsip. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 4| BUITENLAND. AMERIKA. Atchls. Top. S. Fé C. v. g. A Baltimore Ohio Certlf. v.A. Denv. R. Grande Spw. C. v. A Erie Spw. Mlj. Oewone Aand. Kans. City South Rallw. Cy. g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western A. Nori. West Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South. Rlw, Vot. Tr. Oew. A. Union Pac, Rallr. Cy. C. g. A. Premleleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (1 100.—J. 3 Gemeente-Credlet 3 BEI.OIE. Antwerpen 1887 2| 1011/4 IOO1/4 93 82u4 74 62 1001/s 1001/8 378/4 74 70 Mi 621/, 62 61% 64% 62% 51 1038/4 104 195 237 223s/, 194-, 139% 166 68% 578/, 110 15 268/4 233 235 420 174 546 497/8 88 64 236 157% 175 227 360 194 301/4 84 88 232% 214% 263 180% 223 502 1038/, 1038/4 102 1038/, 1"3% 101 997/8 99% 15 258/, 21% 14% 25% 218/» 67/, 25% 0% 25% 92 26 137 92% 247/, 137 105 93 62%

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 3