DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Distributie tan Le?ensmiddelBn. No. IIS HoMtrrf m Jaass^pBtg. 1917. VRIJDAG 18 MEI. AhonnementsprOs per 3 maanten! tSÖ. fr. p. post 1150» AöTertenfiep®124su p. md, groete letters naar plaatsruimte. Brieyen tr. R. V. Boek- en Handelsdrukkerij f.h. HERSfls. COSTER 4 ZOON, Voordaoi C 9. Telefnr. 3. 58y. I. eude bonboekje 50gram Bak- en Braadvet 59»,, 125 PentYioebtai. 6850 gort. 1„„ni§aw6 400 Rijst. 3 4 JL Dragen yan militaire klee ding en uitrustingstukken bij yerlof. Over den abonnementsprijs wordt bij vooruitbetaling beschikt. Bewijsnummers 5 cent. ALKMAAR, 18 Mei. Wanneer men thet Oosten uitzondert, aan schouwt men op alle oorlogstooneelen actie. Vooral het Westen en Zuid-Westen en het Zilid-Oosten trekken bijzonder de aandacht. Het schijnt, alsof men alom voordeel wil trek ken van het gunstige vechtweer al deed gisteren de regen dan ook zijn belemmeren den invloed gelden. Maar ook, dat er ner gens belangrijke voordeelen kunnen worden behaald 1 De wederzij dsche legerberichten van de verschillende fronten zijn allen op denzelfden toen gestemd Ze druipen van het bloed der tegenstanders. Ze verklaren, dat de eigen ondernemingen volkomen geslaagd, die der wederpartij geheel mislukt zijn. Het moge voldoende zijn vast te stellen; da't nergens vorderingen van beteekenis 'zijn ge maakt. In het Westen is de verwoede strijd nog altijd verbonden aan de namen Roeux, Bullecourt, Chemin des Dames, waar de strijd' heen en weer gaat en de schommelingen een ietsje ten gunste der Engelschen uitvallen. In het Zuid-Westen; tornen de Italianen op nieuw tegen den Oostenrijksdien tegenstand aan de Isonzo op en moeten zich tevreden stellen met een enkelen rivier-overgang en matige terrein-winst, in het Zuid-Oosten, op den Balkan, wordt ook nog voórtdurend vlak bij de oude linies gestreden. Het karakter van den strijd aan alle fronten Is dus, dat de en tente overal het initiatief en het offensief be zit en de middenmogendheden op het defen sief zijn aangewezen, maar dat de weerstand der verdediging van dien aard is, dat de aan vallen nergens resultaten van beteekenis op leveren. Eén slachtoffer is er dezer dagen als gevolg van dezen toestand reeds gevallen: generaal Nivelle, wiens opvolger, generaal Pétain, zijn post als opperbevelhebber van het Fransche leger reeds heeft aanvaard. Zullen er meerde re slachtoffers volgen? De ontwikkeling der gebeurtenissen in Rus land heeft ook een nieuw slachtoffer geëischt: de heer Miljoekof is van bet politieke tooneel verdwenen. Ongetwijfeld beeft de heengegane minister bij de Russische omwenteling een be langrijke rol gespeeld, maar als man met im perialistische neigingen, was hij voor de bui- tenlandsche politiek niet meer naar den smaak der nieuwe Russische machthebbers. Tot zijn opvolger is gekozen de heer Terestsjenko van den Raad van arbeiders en soldaten, terwijl de minister van justitie Kerenski de porte feuilles van oorlog én marine heeft aan vaard. Deze wijzigingen toonen in de eerste plaats, dat er overeenstemming is gekomen tusschen den Raad van arbeiders en soldaten en de voorloopige regeering er zullen drie sociaal-democraten en drie nationale socialis ten in het ministerie zitting nemen. In de twee de plaats, dat de mannen, die een einde aan den oorlog willen maken, niet door de wapens maar door onderling overleg, in Rusland aan invloed winnen. Men bedenke, dat de Raad van arbeiders en soldaten, zoo hij niet zelf het initiatief neemt vo'or een socialistische confe rentie, zeker officieel zal deelnemen aan de conferentie van Stockholm. Uitgesloten is de mogelijkheid niet, dat Rusland spoedig be reid zal zijn tot het sluiten van een wapenstil stand, vooral daar het Russische leger op het oogenblik danig gedesorganiseerd is. Een Russisch bericht meldt, dat er een Dultsche luitenant in de Russische loopgraven ls ver schenen, die verklaarde, belast te zijn, onder handelingen te voeren omtrent een wapenstil stand, daar Duitschland binnen drie dagen Rusland een voorstel betreffende een afzon derlijken vrede zou doen. De officier wilde zich niet. naar den staf van het Russische re giment begeven, wanneer niet een Russisch officier van denzelfden rang als gijzelaar werd afgestaan, hetgeen geweigerd werd. Een dergelijk bericht teekent. De Fransche minister van oorlog heeft dan ook verklaard, dat Rusland voor de entente de duistere vlek aan den gezichtseinder is, maar dat de storm zal bedaren. Niet onwaarschijnlijk hoopt deze minister op den invloed van Amerika, dat Rusland door een groote leening aan zich ge bonden heeft. Maar al blijft de nieuwe Rus sische regeering 't standpunt innemen, dat zij de verplichtingen, door de vorige regeering aangegaan, heeft te houden, met de letter der bekende Londensche overeenkomst nopens het gezamenlijk teekenen van een algemeenen vre de, kan 't sluiten van een wapenstilstand wel niet in strijd zijn. Natuurlijk zou men daar voor in Ehxitschland te vinden zijn zelfs zonder dat er lang gezocht en aangezocht be hoefde te worden! En al hebben minister Ce cil en de oudrpremier Asquith ook betoogd, dat de Russen precies denzelfden vrede wen- schen als de Franschen en de Engelschen, het heengaan van minister Miljoekof wijst een andere richting uit. Men zal echter wel spoe dig weten welke houding de bewindvoerders in Rusland zullen aannemen. VARIA. JOFt RE'S PET. „Misschien," zoo veronderstelt de „Cri de Pans „weet Joilre met eens, dat hij tij dens zijn verolijf tü Amerika een leeciere hul diging van de Parijsche arbeidsters bij, zich had! foeu hij in een Parijsche hoedenzaak de pot met het maarschalksdistinciief bestel- de, ruukieu de boruuursters in hevige opwm- ciiing over de wijze, waarop ze aan den drie voud igen krans op %de pet een herinnering van haar zelf konden toevoegen. Gewoonlijk iegt men onder het borduursel wol. Ditmaal echter otterde elke arbeidster een krulletje haai' op, dat nu als vulsel diende voor de flanzende- bladeren op de maarsdialkspet. oo vindt men dus in Joffre's hoofddeksel blonde, bruine, zwarte en roode haarlokken verborgen, en toen de maarschalk in Ameri ka bij het gejuich van de menigte groetend de hand naar het hoofd bracht, was dat tevens een stille groet van de Parijsche vrouwen." ZEEGEVECHT. Een Oostenrijksch marine-bericht meldt: In den nacht van 14 op 15 Mei deed een af- deeling lichte oorlogsvaartuigen met succes een aanval in de Straat van ütranito, aan welken een Italiaanschc torpedobootjager, drie handelsschepen en 20 bewapende bewa kingsschepen ten offer vielen. Tweeënzeven tig Engelschen werden op deze bewakings schepen gevangen genomen. Op den terugweg leverden de O.-H. sche pen verbitterde gevechten aan veel talrijker vijandelijke (Engelsche, Fransche en Italiaan- sche) schepen, waarbij aan deze aanmerke lijke schade weid toegebracht Op twee vijandelijke torpedobootjagere werden branden waargenomen. Het ingrij pen van onderzeeërs en vliegtuigen aan het gevecht had geen succes, terwijl de O.-H. vliegers twee vijandelijke kruisers met bom men troffen en ook tegen de onderzeeërs van den vijand met gunstig resultaat optraden. De O. H. schepen zijn voltallig en slechts met geringe verliezen en beschadiging terug gekeerd. In samenwerking met O.-H. strijdkrachten boorde een Duitscbe onderzeeër een Engel schen kruiser met vier schoorsteenen in den grond. KORTE BERICHTEN. Volgens een bericht uit Berlijn ontmoet ten Woensdagmiddag drie Duitsche zee-ge- vechts-vliegtuigen een vijandelijk escadrille, eveneens bestaande uit drie vliegtuigen. Ze velden éên vliegtuig en dwongen de beide an deren tot dalen. Een Duitsch vliegtuig daalde eveneens, doch de bemanning werd door een der andere overgenomen. De bóeren-generaal van Deventer is tot opperbevelhebber der troepen in Oosl-Afrika benoemd. In den Atlantischen Oceaan zfjn weer zes stoomschepen en een zeilschip met een ge- zamenlijken inhoud va,n 23,000 ton in den grond geboord. De Engelsche regeering overweegt op grond van de landsverdedigingswet krasse maatregelen om de voornaamste Londensche omnibusdiensien te herstellen, tenzij de maat schappijen en het personeel binnen enkele da gen tot een schikking geraken. Lenoir, het socialistische lid fan de Fransche Kamer voor Reims, eere-voorzliter van de vrijdenkersvereniging aldaar, heeft in een open brief aan de Fransche regeering het kruis van het Legioen van eer gevraagd voor den aartsbisschop van Reims, kardinaal Lu?on, en enkele overneidsperaoneh te Reims, die gedurende de beschieting van de stad door de Duitschers bij voortduring bewijzen van hoogen moed gaven. De sociaaldemocraten van het district Chemnitz hebben besloten zich aan te sluiten bij de minderheid. Het Rijksdaglid van Chemnitz, Stücklen, verklaarde niet met het besluit mee te gaan. Oraaf Czernin zal reeds de volgende week het bezoek van den Duitschen rijkskan selier beantwoorden. De te Weenen begonnen besprekingen zullen dan worden voortgezet; echter niet te Berlijn, doch in het Duitsche groote hoofdkwartier, waarheen Czernin zich volgens het Berl. Tagebl. rechtstreeks zal be geven. Naar de Itaüaansche Secoio meldt is het Engelsche troepentransportschip Trans- sylvania den 5en Mei op weg naar Marseille bij Savona op een mijn geloopen en gezonken. 3000 soldaten en 80 pleegzusters zijn gered. De Russische medewerker fan het Zwtt- sersche blad Der Bund meldt, dat officieren en soldaten van het Kaukasusleger hun wan- trouwen hebben uitgesproken in den bevel hebber, generaal Tsjemoboesof en dat deze is afgezet. In het Lagerhuis zijn scherpe verwijten aan de regeering gericht, omdat het ai eenige malen is gebeurd, dat schepen, die met le vensmiddelen in een Engelsche haven waren aangekomen, bevel kregen naar een andere haven te stevenen en onderweg daarheen wer den getorpilleerd. De spreker van de regee ring erkende de feiten, althans ten deele, en zegde nader onderzoek toe. Naar het Journal des Débats mededeelt, heeft de Spaansche regeering tot nader order den uitvoer van ijzererts uit Bilbao, zoomede de export van lood uit Pennaroya verboden. Men heeft in Engeland over Zwitser land bericht gekregen dat luitenant Leefe Ro binson, de vlieger die de eerste Zeppelin in 'Engeland neer heeft geschoten, te Karlsruhe gevangen zit. BINNENLAND. EERSTE KAMER. In hare vergadering van Woensdag heelt de Eerste Kamer met aigemeene stemmen (41) de wijzigingen in de grondiwet goedgekeurd. De additioneele artikelen werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen De minister van binnenlandschc zaken werd aan alle zijden geluk gewenscht. TWEEDE KAMER. De motie-Sannes, strekkende om de ouder- domsverzekering uit de Invaliditeitswet te la ten vu va den, weid Woensdag aangenomen met Si tegen 2d stemmen (links tegen rechts). Nadat de minister van waterstaat had medegedeeld, reeds een nota van wijzi ging te hebben gereed gemaakt, werd de ver dere behandeling van het wetsontwerp uit gesteld tot Dinsdag. Het voorstel-Marchant betreffende de om derwijzerssalarissen werd aangenomen met 61 tegen 1-6 stemmen, nadat minister Treub bad verklaard, dat de mededeeling op j.i. Vrijdag van den minister van binnenlandsche zaken net gevoelen van de regeering weer geeft. Aan den heer M a r c h a n t (v. d., Deven ter) werd verlof verleend, den tijdelijken voorzitter van den ministerraad te interpel- leeren naar aanleiding van de oproeping van de landstormjaarklasse 1908. Deze interpellatie wordt a.s. Dinsdag ge houden. Eenige kleine wetsontwerpen werden z.h.s. goedgekeurd. Met 43 tegen 21 stemmen werd verworpen het weisontwerp tot ontginning van steen- zout in de gemeente Haaksbergen. DE KONINGIN BIJ DE VISSCHERS. H. M. de Koningin heeft gistermiddag on verwacht een bezoek gebracht aan de tijde lijke gemeentelijke volkswoningen aan den Westduinweg te Soheveningen en trad daar bij dg woningen binnen van een viertal vis- schersgezinnen. De Koningin nam höt geheele interieur der woningen* in oogeaschouw en gaf hare inge nomenheid met bouw en kirienting te ken nen. Zij vond de woningen mooi,iuchtig en zonnig gelegen. Hierna reed H. M, naar de Haringkade, waar zij de „Vluchtheuvel" bezocht, eene in richting voor kinderen, uitsluitend uit Sche- veuingen, die tijdelijk of voor goed de mie- derzorg missen. Gok hier bezichtigde H. M de geheele inrichting waarin thans 12 kinde ren verpleegd worden, met veel belangstel ling en stelde aan de directrice, mej. Pierson, een gift ter hand om dc kinderen te ontha len. EXPORT-CENTRALE. Het Bestuur van het Nederlandsche Land- bouwcimité heeft een adres gericht tot de Tweede- Kamer, naar aanleiding van het in dienen van het wetsontwerp betreffende bij zondere maatregelen ten aanzien van het goederenverkeer naar het buitenland. Het bestuur geeft, in aansluiting van gehouden bespreking, te kennen, dat het nationaal be lang medebrengt, dat een concentratie worde bewerkstelligd ten opzichte van den in- en uitvoer en dat eene organisatie voor tijden van oorlogscrisis noodzakelijk is, doch geen geheel nieuw lichaam, maar doir hervor ming van de bestaande organisaties, welke reeds met vrucht op het hier bestreken ge bied werkzaam zijn. DE RAMP TE ZIERIKZEE. Inzake de vraag of de vlieger die de bom men op Zierikzee wierp, al dan niet met zoeklichten heeft gewerkt, is, gelijk men weet, tegenspraak gekomen. De Tel. houdt echter vol dat haar bericht daaromtrent juist was. De stokers van de gasfabriek hadden het licht gezien. De mili tairen, die op eenigen afstand van' de stad op wacht stonden en ook het licht hadden ge zien, hadden aan een oefening gedacht. VOOR DEN TWEEDEN KEER GEDESERTEERD. De Duitsche deserteur Karl Hausknecht, die voor zes maanden door de Nederland sche regeering naar Duitschland werd uitge leverd, is voor de tweede maal gedeserteerd. Hij was in Duitschland tot 3% jaar gevan genisstraf veroordeeld,'maar de straf werd hem kwijtgescholden mits- hij weer dienst nam bij het leger. Hausknecht ging daarop naar het front, doch wist j.i. Maandag Weer te ontsnappen. Dinsdagmorgen arriveerde hij te Rotterdam. Daar werd hij door de politie aangehouden en later in vrijheid gesteld ELECTRICITEIT CONTRA GAS. Die tegenstelling werd besproken in den gemeenteraad van 's-Gravenhage en zal wor den onderzocht door B. en W. De vraag zal zijn, of voor verlichtingsdoeleinden niet, in tegenstelling met wat tot nog toe geschied de, de electriciteit moet worden bevorderd, ten koste van het gas, dac dan speciaal voor verwarming en misschien ook voor beweeg kracht intensiever emplooi zal moeten vin den. Die vraag kwam thans meer speciaal naar voren, in verband met'den kolennood. Opwekking van electriciteit vereischt veel minder kolen waartegen over staat, dat er van de verbruikte kolen ook niets overblijft, met name geen cokes, teer, enz. Maar bij het speciale onderzoek, dat nu door B. en W. zal worden ingesteld, zal de vraag natuurlijk moeten worden losgemaakt van de huidige abnormale omstandigheden. Het is ongetwij feld van groot belag, een vaste politiek af te bakenen met betrekking tot gasfabriek en electriciteitsfabriek; de middelen te bepalen, waardoor die politiek kan worden ten uit voer geiegü; en na te gaan, hoe de orrnriQ- deliijke nadeeien, vooral ook financieele na- deelen, van overgang van stelsel zooveel mo gelijk kunnen worden verzacht. Het onder zoek, naar die punten in te stellen, zal zeker niet gemakkelijk zijn. Maar slaagt men er in, het geheele vraagstuk naar alle zijden te om vatten, dan zal het uit te brengen rapport stellig niet alleen voor den Haag van groot belang worden. UIT WARMENHUIZEN. Woensdagmorgen 10 uur vergaderde dc Raad dezer gemeente. Afwezig de heer Kraakman met kennisgeving. Na opening en lezing der notulen wel ke onveranderd werden vastgesteld wa ren aan de orde de ingekomen stukken: Eenige goedkeuringen van Ged. Staten, en de instructie voor den secretaris. De heer Biersteker zou aan deze instructie een artikel willen zien toegevoegd, waarin den secretaris niet Werd toegestaan, functies buiten hhet secretarisschap aan te nemen, zonder overleg met en toestemming van den burgemeester. De heer Biersteker lichtte zijn voorstel toe, hij zou piet deu secretaris ge heel aan banden willen leggen, doch alleen er voor willen waken, dat de secretaris door allerlei bijbaantjes het te druk kreeg om de gemeentezaken oehoorlijk te behartigen. Over deze kwestie ontspon zich eenige dis cussie, de Raad verklaarde er zich ten slotte tegen, den secretaris op de voorgestelde wij ze te binden, deed hij zijn plicht niet, dan kon men hem daarop wijzen, en desnoods de instructie nog veranderen. De instructie werd vervolgens ongewijzigd vastgesteld. Hierna leidde de waarnemende secretaris, de heer Rijpma, den nieuwbenoemden secre taris, den heer H. G. Rijs, binnen. Deze legde in handen van den voorzitter de vereischte eedea af, waarna felicitatie van B. en W. en den Raad volgde. De heer Rijs sprak daarna B. en W. en den Raad toe, dankte hem voor het bewezen ver trouwen, hoopte dat steeds een goede samen werking moent blijven bestaan, vooral tus schen den yvoorzitter en hem. Verder sprak de heei Rijs dank uit voor de van verschil lende zijden verleende hulp in de eerste da gen van zijn bier-zijn en eindigde met de bes te weuschen voor warmenhuizen uit te spre ken. De voorzitter verklaarde ook van zijn kant op een prettige samenwerking met den se cretaris te hopen. Aan de orde was nu de benoeming van een ambtenaar van den burger lijken stand. De heer H. G. Rijs, No. 1 op de voor dracht. werd met 5 van de 6 stemmen be noemd', 1 stem was uitgebracht op den heer K. de Geus, No. 2 van de voordracht. Punt 5 van de agenda was: het benoemen van een lid der schattingscommissie voor de rijksinkomstenbelasting. Twee malen achter een verwierven de heer C. Nannes en W. Gutker teder 3 stemmen, waarna het lot moest beslissen. Het viel op den heer J. Gutker, zoodat deze benoemd was. Bij de rondvraag sprak de heer Swan de hoop uit, op een goede samenwerking met den secretaris, de heer Biersteker onder steunde dit, wijdde eenige woorden aan den plotseling overleden heer C. Spierdijk, die als No. 2 op de voordracht voor secretaris had gestaan en hoopte, dat de heer Rijs een langer en vruchtbaar leven beschoren zou zijn. De voorzitter dankte den1 heer Rijs voor de tot dusver reeds bestaan hebbende uitsteken de samenwerking en huldigde de gemeente Schoten voor de coulante wijze, waarin ze er in toestemde, dat de heer Rijs reeds deze maand eenige aagen per week zijn functie te Warmenhuizen waarnam. De heer Rijpma sprak den- heer Rijs na mens de gascommissie toe. Hierna volgde sluiting. UITEGMOND AAN ZEE. Zondagavond 7 uur had de opening plaats van het hotel „Trompenberg" èn 't pension „Cornelia", kort geleden aangekocht door den eigenaar van' het badhotel „Welgelegen", den heer P. de Graaff. Aan de uitnoodiging, gezonden aan verschillende besturen en par ticulieren alhier, hadden velen gevolg gege ven. Beide gebouwen hebben een goede schoonmaakbeurt gehad, zoodat het geheel er frisch uitziet en gereed staaf de nieuwe gasten voor het a.s. seizoen te ontvangen. UIT AKERSLOOT. Woensdagmiddag half 2 vergaderde de raad' dezer gemeente spoedeischend voor het benoemen van een ambtenaar van den bur gerlijken stand. Voorzitter was de heer Groot, wethouder. Afwezig waren de burge meester en de heer Kraakman wegens ziekte en de heer van 't Hof. Gedurende de week van 21 tot en met 27 Mei KM7 zal verkrijgbaar worden gesteld op: BON No. 2 li ii 50 m De Dfresteur van bel Distrihutlfibe®5$f 1 van Alkwraar, D. SSETKSK. Alkmaar, 18 Mei 1817. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van de reeds met onbepaald (klem) verlof zijnde Militairen, dat bij Mi- nisterieele beschikking van 30 April l.L; No 104, is uitgevaardigd een Legerorder, waar hij is bepaald: „Aan niet-beroepsmilitairen, die van Rijks wege van boven- en onderkleeding, schoeisel en uitrustingstukken worden voorzien, is, zoo zij in het genot van onbepaald (klein) verlof, dan wel van een der verloven; be doeld bij de sedert gewijzigde L. O. 1916 B 131, zijn of worden gestekt, het dragen van die kleeding, dat schoeisel en die uitrusting stukken tijdens dat verlof -behalve gedu rende de reis van het korps naar de woon plaats en terug verboden. Eveneens is het uitleenen van militaire kleeding, schoeisel en uitrustingstukken, als mede het gebruik maken van geleende klee ding enz. verboden. Zrj, die zich aan overtreding van deze be palingen schuldig maken zij het ook slechts door het dragen of leenen van een enkel kleeding- of uitrustingstuk zullen deswege behooren te worden gestraft, en kunnen daartoe, zoo noodig, van het hun verleende verlof worden teruggeroepen, overeenkomstig de bepalingen van L. O. 1916, B 252. Plaatselijke-, Garnizoen»- en Kantonne- ments-Commandanten moeten zooveel mo gelijk, en voor zooveel hen betreft, o. a. door de medewerking in te roepen van poli tie (rijks- en gemeente-) autoriteiten, toezicht op de naleving van bovenstaande bepalingen uitoefenen." Alkmaar, 15 Mei 1917. De Burgemeester voornoemd, JAN DE Wrr Dz., 1° Burgemeester. De heer Groot werd met 3 tegen 2 stem men benoemd als ambtenaar van den burger tijken stand en nam deze benoeming aan. Bij de rondvraag vroeg de heer Helder of de waterkeering op den dijk van den Koger- polder niet opgeruimd kon worden. Nergens doet het dienst meer voor, de weg is daar smal en gevaarlijk voor uitwijken. Het pol derbestuur zal hierover worden geraad pleegd. De heer Meijne wilde, wegens het gevaar voor paarden, dat er geen afgesneden bloe men langs de wegen bleven liggen. Hierin zal worden voorzien. Daarna sluiting. Bij de aanbesteding van lichtpunten enz. voor de electrisciie verlichting in ae hui zen, waren 4 inschrijvers. De laagste was de heer A P. de Rooij te Heiloo, aan wien hef werk is opgedragen. UIT WIJDENES Woensdag is hier hef tweejarig zoontje van den arbeider Bonthuis in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en helaas ver dronken. UIT ZIJDEWIND. Vermoedelijk door een gebrek aan den schoorsteen, brandde Woensdagmiddag het café en woning van deu heer C. Jong tot den grond tie af. De inboedel werd gedeeltelijk gered. Hoewel laag, was alles verzekerd. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 563, 16590 en 16866 1000. Ns. 3954, 4736 en 6200 400. Ns. 2202, 5469, 9582, 14019, 14488 en 16464 200. Ns. 696, 8042, 9041, 9888, 10813, 15846 en 18386 100. Op 29 April beschoot een Duitsche on derzeeër naar officieel uit Berlijn wordt ge meld, de Engelsche plaats Scarborough met granaten. Verscheidene treffers werden vast gesteld. Het Engelsche vlootschip „Laverder" werd op 5 Mei door een onderzeeër tot zinken gebracht. In den Atlantischen Oceaan, in de Noordzee en in het Kanaal werden In 't ge heel 11 stoombooten, drie zeilschepen en elf visschereschepen, tezamen 25500 ton, tot zin ken gebracht. Naar uit Nizza gemeld1 wordt ls de opperbevelhebber van het Servische leger, ge neraal Putntk, overleden. Het „Berliner Tageblatt" meldt uit München, dat de koning van Bulgarije den koning van Beieren bezoeken zal. AARSCHE COURANT. M ff 99 99*9 99 99 99

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1