DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. HET VIJFDE RAD E? No. 118 Honderd en negentiende Jaargang. 1917. DINSDAG 22 MEL FEUILLETON. DE ZEGELWET BKOODKAAKTES. f Abonnementsprijs per 3 maanden l UO. fr. p. post f 1.50. Adwtentiepriis12ut. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij Y.h. HERIÏIs. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. over den abonnementsprijs wordt bij vooruitbetaling beschikt. - Bewijsnummers 5 cent. ALKMAAR, 22 Mei. In het Westen hebben de Franschen en de Duitschers een plaatselijk voordeeltje be haald. De Franschen zijn er het best afgeko men, zij bezetten in het massief van Moronvil- liers verscheiden linies Duitsche bergloopgra- ven en namen 800 gevangenen, de Duitschers kregen in den Chemin des Dames op een front van 200 M. voet in de Fransche loopgraven. Zulke geringe vorderingen brengen echter geen wijzigingen in den staat van zaken en komt er niet spoedig een ingrijpende verande ring, dan zal de toestand wel ongeveer blijven zooals hij thans is, daar de evenwichtstoe stand vrijwel bereikt schijnt. Aan het Italiaansch-Oostenrijksche front hebben de Italianen den bij den aanvang van den tienden Isonzo-slag geforceerden over gang naar.den anderen rivieroever prijs gegeven. Ze zijn weer naar den overkant te ruggegaan, naar ze verklaren, omdat zij hier enkel een geslaagde schijnbeweging beoogden, volgens de Oostenrijkers omdat het Oosten- rijksche vuur den Italianen dwong hun stel lingen te ontruimen. Overigens vechten de Italianen hard en bieden de Oostenrijkers krachtigen tegenstand. Maar het Italiaansche offensief mag nu reeds als mislukt worden be schouwd. Het is thans de vraag, of op het Oostelijk oorlogstooneel weldra nieuwe bedrijvigheid zal heerschen. Dit zal wel voornamelijk hier van afhangen, of dé Duitschers en Oostenrij kers de noodige troepen bezitten om daar gauw hun slag te slaan, dan wel of de Rus sen spoedig weer slagvaardig zullen zijn. De stem van den Duitschen rijkskanselier om een afzonderlijken vrede of een wapenstil stand is in de Russische woestijn verklonken. De voorloopige regeering van Rusland heeft in hare nieuwe samenstelling een beginselver klaring afgekondigd, waarin zij zegt in over eenstemming met het geheele volk elke gedach te aan een afzonderlijken vrede af te wijzen. Zij wil den grondslag van het leger en zijn militaire macht versterken, zoowel in den zin van aanval als verweer, voorkomen „dat de Duitsche troepen onze Westelijke bondgenoo- ten vernietigen om zich dan met de volle macht hunner wapens op ons te werpen." Der halve: nieuwe verdediging, maar ook een nieuw offensief wordt voorbereid. De desorga nisatie zal een einde nemen, de Russische le germacht wordt weer op pooten gezet. Het zal moeten blijken, of de revolutionnaire troepen bet hiermee eens zijn. In elk geval behoeft de Duitsche regeering nu niet meer haar veront schuldiging aan te bieden, als de Duitsche troepen weer eens met succes een tactischen aanval op Russische stellingen uitvoeren. De troepen der middenmogendheden kunnen nu veilig weer aan den slag gaan als ze er de macht toe hebben. Het zou ons Intusschen niet verwonderen, als de gang van zaken in Duitschland groote ontevredenheid ging ver wekken en dat men de regeering zou verwij ten dat zij «het haar pogen om de Russen te door Beatrice Heron Maxwell cn Florence E. Eaatwick. Naar het Engelsch. 2) HOOFDSTUK I. WIJ BEGINNEN ALLEN EENHEDEN TE ZIJN, MAAR DE VEREENIGING VAN EENHEDEN IS KRACHT. Horatio Pridham zat een sigaar te rooken met een glas port naast zich en hij dacht na over vele dingen. Er was een tijd geweest, dat hij op zijn gemak ging zitten achter de glazen wand van zijn kantoor, nadat de win kel voor den nacht gesloten was en hij blij mocht wezen met een pijp en een kan bier, om hem door het nazien van de dagelijksche afrekeningen heen te helpen. Maar daar la- jen vele jaren tusschen, jaren van hardwer- ;en en moeilijkheden overwinnen; en zijn ronddwalende gedachten1 waren getint met een rooskleurigen gloed van voldoening als hij de oogen sloeg op de eikenhouten tafel, weelderig bezet met kristal en zilver, bloe men en vruchten, .terwijl aan zijn rechterhand een. massieve verguldzilveren sigarenkoker lag met een vleiende inscriptie in het deksel, als hulde vart zijn groote schare werklieden, toen hij het actieve leven vaarwel zei en stil le vennoot werd van de groote firma, die hij paaien een schoone gelegenheid om vruchten van de revolutie te oogsten, heeft laten vporbij- gaan. En die ontevredenheid zou slechts aangroeien, wanneer het herstel der gevechts- waarde van het Russische leger eens mocht leiden tot een Russisdie overwinning I In haar verklaring stelt de voorloopige re- geering openlijk als doel het herstel van een algemeenen vrede, die niet beoogt andere vol ken te overheerschen noch hun nationale goe deren in beslag te nemen noch zich met ge weld gebieden van een ander toe te eigenen, een vrede zonder veroveringen en zonder scha deloosstellingen op den grondslag van het recht der volken om zelf hun zaken te regelen. Deze zinsnede is de formule van Stockholm, niet die van Berlijn, noch dié van Londen. Men wil te St. Petersburg zich herstellen, men wil doorvechten, maar men wil tegelijker tijd voor den vrede werken en over den vrede van Londen uit een ander geluid hooren dan tot dusverre is vernomen. Men zal in Londen er ditmaal wei niet afkomen met een spitsvon dige redeneering, maar klaren wijn moeten schenken en even rond en onomwonden zich moeten uitspreken als nu te St. Petersburg is geschied. En ook Berlijn zal zich duidelijk hebben te verklaren en niet met caoutchouc- uitlatingen kunnen volstaan. Zooals de Vor- warts schreef: de volgende maal, dat de rijkskanselier geïnterpelleerd wordt, zal het niet zijn door de Duitsche maar door de Rus sische socialisten en hun zal hij dan wel niet het antwoord weigeren, dat hij aan zijn eigen landslieden schuldig gebleven is. Aangeno men natuurlijk, dat de Russische voorloopige regeering den toestand meester blijft, niet in een tegen-revolutie ten ondergaat, noch In re volutionnaire woeiingen onderst-boven wordt geloopen. Want hoe goed zijn voornemens ook zijn, sieilig krijg! het verbond Lwoi-Kerenski nog menig harde noot te kraken! Nadruk verboden Zooals men weet is kort geleden de nieu we of vernieuwde Zegelwet door de Kamers aangenomen. Voor de invoering er van zal nog een kleine wijziging er in worden aan bracht, althans een voorstel in dien zin is gediend en zal waarschijnlijk spoedig wor den behandeld: want de Minister zou de vol ledige wet heel gaarne met 1 Juni zien inge voerd Wij wenschen hierpnder eenlge bepalingen der Zegelwet, zooals zij is aangenomen, ou der de aandacht der lezers te Brengen. De beknoptheid, die wij daarbij in ach: moeten nemen, weerhoudt ons van vergelijkingen van de oude en de nieuwe wet en evenmin zullen wij de bepalingen aangeven waarmee het gewone publiek niet direct te maken heeft, in zooverre, dat officieele personen of bestuurscolleges en hun ambtenaren voor de naleving hebben te zorgen, n.l. dat het zegel recht voldaan wordt. Wij volgen nu de wet maar en stippen hier en daar iets.aan. Dat de zegelstempel op het gezegeld pa pier noch aan de vpór- noch aan de achter zijde mag beschreven of beschadigd worden, is bekend zelf had gesticht. Hij vroeg zich af, nu hij het Basingstoke kanaal In zijn geheel gekocht had, voor een bagatel, een kwestie van duizend pond of hij het eerst zou bevrijden van onkruid cn inhammen aan den oever, er meer sluizen In laten brengen, cn er zoo een verkeersweg van maken, die van groot nut en voordeel kon wezen voor het vervoer van goederen en niensclidn en hét daarna aan het rijk cadeau doen. Dc woorden „SLr Horatto Pridham, Baro- «t" dansten voor zijn verbeelding cn hij imlachte, terwijl hij zijn sigaar uit den mond nam en zijn port dronk, met de tevre denheid van een man, die zich heeft opge werkt van de groote massa tot de Upper Ten Door het open raam; over het terras en den tuin, kon hij op dien helderen zomer avond, de rij boomen langs het kanaal onder scheiden en hij wist dat de weg naar zijn hartewensch even gemakkelijk te volgen was ofschoon onzichtbaar als 'het kanaal, dat naar Londen kronkende en zoo zijn doel bereikte. Ja, hij zou de waardigheid van baronet aannemen, zoo ze hem werd aangeboden, en dat zou zeker gebeuren, en daarm >die van „peer". Maar zulke dingen gingen coo maar met in een oogenölik; er was geld en in vloed voor noodig. Geld dat bezat hij, invloed bezaten ande ren en nu hc' .erzamelen van geld gedaan was, zou het zijn taak zijn, invloed te verkri j gen. Een schaduw, omvangrijk in breedte, ver duisterde den maneschijn een oogenblik en werd gevolgd door de perse m die de scha duw veroorzaakte, mevrouw Pridham, breed is de onderteekenaar van een stuk zegel recht verschuldigd, dan geldt dit ook als hij slechts een paraaf, het facsimile van hand- teekening of paraaf of den afdruk van naam- of paraafstempel daarop gesteld heeft. Een verklaring op een niet gezegeld1 stuk, dat degene die de verklaring afgeeft het on gezegelde door een gezegeld stuk zal ver vangen, is nietig; in het algemeen is dat het geval met alle stukken, die opgemaakt zijn in een vorm, die dienen moet om de Zegelwet te ontduiken en ontduiking wordt natuurlijk gestraft. Kwam het niet nog vaak voor, dat ver zoekschriften als ongezegeld moeten worden terzijde gelegd, dan zouden wij hier niet her halen, dat rechters, scheidsmannen, bestuurs colleges, ook waterschapsbesturen geen be schikking mogen nemen op een stuk dat aan het zegelrecht onderworpen is, terwijl het niet of niet voldoende is gezegeld. Stukken, die gezegeld behoorden te wezen, maar het niet zijn, mogen niet door officieele personen of ambtenaren behandeld worden voordat hetzegelrecht is voldaan; verzoek schriften en sollicitat'ieStukken vallen hier onder. Het zegelrecht wordt in vele gevallen, zoo als bekend is, geregeld naar de oppervlakte van het papier; dat is o.a. het geval met me- dedeelingen van benoemingen door openbare lichamen; met verzoekschriften en sollicita tiebrieven; met afschriften of uittreksels van akten van den burgerlijken stand; met be stekken, voorwaarden, kaarten en teekenin- gen, die aan een akte van overeenkomst wor den toegevoegd, en met alle bewijzen van privaatrechtelijke overeenkomsten, hande lingen, verbintenissen en verklaringen Het gezegeld papier is verkrijgbaar in 5 formaten: lo. Groot register 2; 2o Klein register 1.50; 3o. Gewoon papier 1; 4o. Half vel gewoon papier 0.505o. Klein pa pier 0.30. Deze bedragen wijken af van de tot nu geldende. Voor elke 644 vierkante cen timeter boven de 1288 (het vel gewoon pa pier) wordt 0.50 gerekend. De stukken, waarvoor een zegel van 1 verplicht is worden uitgereikt en opgemaakt door officieele personen. Het zegel van 3p cent is verplicht voor: a. verzoekschriften; b. volmachten en machti gingen, die niet voor een notaris zijn verle den; c vergunuingvii om op eens anders grond te jagen; d akten van protest van non- acccptatie en van non-betaling van handels papier; e. borderellen tot inschrijving in de registers der hypotheken en scheepsbcwijzen. Voor, andere stukken moet gezegeld papier worden gebruikt van 50 cents. Is een stuk buitenslands opgemaakt» en moet het hier gezegeld worden, dan geldt het tarief dat voof hier opgemaakte stukken gebruikelijk is. Van het zegelrecht naar de oppervlakte zijn o.a. vrijgesteld (zie art 32): a. verzoekschrif ten om vergunning voor handelingen, waar voor volgens wet of verordening vergunning noodig is of om regeling van de bijdragen ten behoeve van minderjarigen, armen en krankzinnigen; b. voor onvermogenden dc stukken, die betrekking hebben op huwelijk, voogdij, curatcele, meerderjarigverklaring^ en wettiging van natuurlijke kinderen; c. de stukken noodig voor het bekomen van pensi oen door ambtenaren en onderwijzers, ai dit voor hef bekomen van weduwen- en weezen- nsioen, mits de belanghebbende (voor et laatste geval) onvermogend is. Hetzelfde geldt voor het verkrijgen van uitkeenngen wegens persoonsveizckeringeu, als deze niet meer bedragen dan 500 aan kapitaal ol 2 per week aim renten; voor het geval, van ziekte-verzekering wordt de 2 verhoogd tot 10. Aan een vast recht van 5 cent zijn onder- van persoon, zwaar van gang, gewichtig in woorden en manieren Niemand in haar onmiddellijke omgeving vroeg ol mevrouw Pridham mooi was of het tegenovergestelde, .zoomin als men dc juiste hoedanigheid van Britarmia's uiterlijk of an dere abstracte vrouwelijke personen beoor deelt. Het feit dat zij mevrouw Pridham was, dat het er niet op aan kwam hue zij er uit zag en of men haar knap vond, dat zij niet over het hoofd gezien kon worden, was het ecnige waarvan iedereen in haar omgeving overtuigd was. „Horatio", zei op gebiedenden toon, „ik moet met je spreken over Theo." Het was haar gewoonte recht op het on derwerp af te gaan zonder omwegen of inlei ding. „Ga zitten, lieve", antwoordde Pridham. „Noem ook een glaasje port." Zij nam plaats niet omdat hij het haar vroeg, maar omdat zij dit reeds van' plan was en bedankte met een handgebaar voor de port „Theo is geen kind meer en toch nog niet volwassen", zei ze, ,,eh ze is heel Lastig om mee om te gaan. Dat flirten van haar met dien.jongen Mauleverer „Wat is dat?" viel haar man haar ^n' de re de. „Is hij gecharmeerd van haar?" „Ze schijnen altijd bij elkaar te wezen", stemde mevrouw Pridham toe op misnoeg den toon, „maar ik ben nog zoo zeker niet of dat wel goed is. Ze is nog te jong en hij zal de gewoonte krijgen met haar om te gaan en haar te behandelen als een kind en dan komt er niets van." „Het zou een uitstekend huwelijk zijn", merkte Pridham nadenkend op. „Hij heeft worpen kwitantién voor geldsommen en an dere eenzijdig opgemaakte stukken, waarbij de ontvangst of overneming van gelden wordt erkend of vermeld door of van wege den schuldeischer. Deze kwitantiën zijn -vrij, evenals nu, wanneer zij sommen betreffen be-, neden de 10 gulden, mits de sommen niet strekken in mindering en afdoening van grootere bedragen. Men bedenke echter, dat dit recht van 5 cents ook verschuldigd is voor ontduikingsvormen, als bv de verkla ring, dat niets te vorderen is, of een bericht of brief dat het geld ontvangen is en de schuld is afgedaan. t Zeifde recht geldt voor onderteekende declaraties en rekeningen, voor diploma's van lidmaatschap van of toegangsbewijzen voor sociëteiten en vereemgmgen, natuurlijk als het bedrag 10 gld. of meer is. Voor de kwitantiën is een recht van 5 cents verschuldigd voor eiken schuldeischer; men kan dus niet met 5 cent volstaan, als eeuige personen op hetzelfde stuk verklaren het hun toekomende ontvangen te hebben, b. v. werklieden Hebben de onderteekenaars een gezamenlijk belang, b.v. firmanten, dan geldt de kwitantie voor één stuk. - Strekt een tweede enz. kwitantie om de ontvangst te verklaren van een bedrag in mindering van een schuldvordering, waar voor reeds bij de eerste kwitantie zegelrecht is betaald, dan zijn de volgende vrij,; maar elke termijn van huren en renten wordt als een afzonderlijke vórdering aangemerkt. Aan een recht van 30 cents zijn onderwor pen akten van schuldbekentenis (geen effec- tai) en akten van borgtocht voor geldsom men. De onderteekenaar of, als deze ontbreekt, de uitgever van een ongezegclde kwitantie, die gezegeld behoorde, te zijn wordt beboet met 100 gulden; degene die zulk een stuk ontvangt is verplicht, daarvan binnen een maand mededeeling te doen aan den ontvan ger der registratie; laat hij dit na, dan is hij zelf aansprakelijk voor de boete. Hoofdstuk IV loopt over stukken, die door de bevoegde autoriteit zijn algegeven en 'voor welker zcgeling deze, dus zorgt. Hoofdstuk V betreft verzekeringen. Vrijge steld wordai: a wettelijk verplichte of daar mee overeenkomstige. verzekeringen, brv ziekte- en invaliditeitswet;; b. verzekeringen tcgcu gevaren van vervoer .e.. ,4e.cd*^éu té lande of op rivieren en binnenwateren, als het vervoer binnen' het Rijk plaats heeft; c. verzendingen van geld en geldswaardig pa pier; of va-zekering tegen inbraak van effec ten, geld of geldswaardig, papier in brand kasten en kluizen: e. verlenging cener ver zekering tot bericht van aankomst van het vaartuig. Stukken, dir op verzekering betrekking heb ben en die in hvt btiiuniand zijn opgemaakt, moeten gezegeld worden, vóórdat er iets ge beurt, dat op dc verzekering betrekking heeft (ontvangst van de polis, premiebetaling, en- aosseering, uitbetaling). Voor wissels, orderbriefjes, knsslerspapiei, bank- ai ander papier aan toonder, assignati- en euz. is een recht verschuldigd van 5 cent per 100 gld Het recht wordt berekend over ronde sommen van 100 gld. tot 500 gld., verder over ronde sonmiai van 500 gld. tot 10.000 gld. en daarboven over ronde sommen van 1000 gld. Het zoogenaamde kort papier (uiterlijk betaalbaar drie dagen na zichrof acht dagen na dagteekening) is onderworpen aan een vast recht van 5 cent. Loopen zulke stukken langer, dan vervallen zij in het bo- vaiaangeduidc evenredig recht. Een afzonderlijk hoofdstuk (VII, art. 56 59 loopt over bewijzen van huur en verhuur. Elke erkenning van huur of verhuur van roerende, zaken of binnen het Rijk gelegen on roerende zaken is onderworpen aan een zegel- geen geld en is mei veel meer dan ecu jonge ezel, maar de baronie van Briscuain Is van ouden datum en Btistuain is zeer gezien, nieUegensfaunde zijn armoede." „Ja, maai als hij haai- te jong vindt om haar tui huwelijk te vragen eu toch altijd om haar heen draalt, dan zal er niels vaa ko men, va-es ik", zei meVrouw Pridham. „Ag nus, zooala je weel, is zoo goed als geen ge zelschap voor Theo. Zij loopt naar de kerk „Nu wal' wou Je dan, lieve?" „Ik wou Theo in het eind van September vóór een half jaar naar Brussel zaïden naar een kostschool om haar opvoeding te adie- veeren, en haar tot zoo lang een gouvernan te tot gezelschap geven. Ik houd met van dat coquetteeren van jonge meisjes. De jongelui vinden het een heel aardig tijdverdrijf, maar ze 'trouwen er niet mee." Mr. Pridham glimlachte. „Je was zelf ook maar zeventien, Selima, toen wij het eens wa ren. Hoe oud is-Theo?" „Zestien en een half en heel ontwikkeld voor haar leeftijd, zooals alle jonge meisjes tegenwoordig. Als je haar soms hoort spre ken, zou je denken dat" het een getrouwde vrouw is van vijf-en-twintig met veel ouder vinding. Zij kent de wereld oeter dan Aggie." Aggie is een heilige", zei Pridham, „en heiligen van den tegenwoordigen tijd kennen deze wereld zelden. Zq beziet altijd, maar de eene zijde." „Mij dunkt die schoolvriendin van Theo Felicia Leach zou wel 'geschikt zijn," zei mevrouw Pridham, die zich altijd bepaal de tot het punt in kwestie. „Ze is ongeveer van denzelfden leeftijd als Agnes, en ik. hoor dat ze een. betrekking zoekt." De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deelt mede, dat, wanneer DE LAATSTE DAG VAN EEN WEEK, waarvoor een BROODKAART on der de tegenwoordige bepalingen geldt, VOORAF GAAT AAN EEN ALGEMEEN ERKENDEN CHRISTELIJKEN FEEST DAG, de BONS der Broodkaarten van de VOLGENDE WEEK door de Bakkers OP DIEN DAG KUNNEN WORDEN INGE NOMEN. Alkmaar, 22 Mei 1917. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. recht van 10 cent per 100 gld. van den huur prijs over den geheelen huurtijd. Onder dien huurprijs zijn ook begrepen de lasten, die de huurder voor zijn rekening neemt ter ontlas ting van den verhuurder. Huur „voor het le ven of tot wederopzegging*' wordt gelijk ge steld met 10 jaar; „voor onbepaalden tijd" met 20 jaar Het recht wordt berekend over ronde som men van 250 gld. tot en met 5000 gld. en verder over ronde sommen van 500 gld. Huur en verhuur onder opschortende voor waarden, en onderhuur of verhuur, vernieu wing, overdracht en overneming van huur worden gelijk gesteld met werkeLijken huur. Bij openbare verhuring bedraagt het recht ten minste 50 cent. Is het hier bedoelde recht niet voldaan, dan wordt de onderteekenaar van oen niet-nota- rieële akte, huurder of verhuurder, beboet met 100 maal het te weinig betaalde recht, maar ten minste met 500 gld. Het zegelrecht komt ten laste van den on derteekenaar, den huurder of den verhuurder. Wat het zegelrecht op effecten betreft, in hoofdzaak komt het op het volgende neer: p°r 1C0 gld. wordt betaald: voor aandeelen in premieleeningen een gul den; voor bultenlandsche effecten 80 cents; voor aandeelen in buitenlandsche maat schappijen een gulden; voor pandbrieven van hypotheekbanken on der In de wet (art. 60) genoemde voorwaar den 25 tent; voor alle andere effocten of publieke fond- e-Lii uu cents. Het recht bedraagt ten minste 10 cent en klimt met 10 centen op tot een gulden en bo ven den gulden met 50 ceüt. Voor pandbrie ven is de opklimming 5 cent tot aan 25 cent. verder 25 cent tot j 2.50 cn daarboven 50 cent. Stortingsbewijzen en vervangingsstukken wórden als afzonderlijke stukken beschouwd Van oprichtersaan eicel en is een vast recht verschuldigd van 10 gld.; van bewijzen van deelgcrccbfigdheid en bewijzen van overne ming door hen die de belangen van fondsen houders behartigen cn van de certificaten van aandeel uitgegeven door administratiekanto ren is 50 cents verschuldigd (zie verder art. ,62). Geen zegelrecht Is echter verschuldigd van de ten laste van het Rijk of van zijn koloniën uitgegeven effecten; noch van de bewijzen van aandeel in blnn en 'het Rijk gevestigde Nlaaml. Vennootschappen,, commanditaire vennootschappen op aandeelen en andere ven nootschappen of vcrcenigingen welker kapi taal geheel of ten deel'e fn aandeelen is ver deel effecten in Wie niet behoorlijk gezegelde .ontvangst neemt is verplicht: de stukken te doen zegelen onder opgaaf van naam en woonplaats van dengene, van wlea hij ze ont ving; wie dat verzuimt beloopt een boete van ten minste 100 gld. voor elk stuk. In het algemeen Is de bedoeling van de ■ear.;...-.-s ■iillliÉ. „Wat dacht Je dat ze doen moet?" „Ze kan lezen ai piano studeeren met Theo ai haar I ransch en Duitsch onderhouden, ik geloof zeker dat 2e ook zonder salaris, wat dat betreft, zou willen komen, alleen voor verandering van lucht en voor haar vacan- tie." „Vacaoüel" herhaalde Pridhatn. „Daar heeft het niet veel van, vrouw I Ze moot sala ris hebben; zoo'n au pair-systeem bcgceren wij niet. Wat wij bcgeeren kunnen we beta len. Ab men betaalt Lm men den toon aan geven ar ik geef niemand anders gelegen heid den toon m mijn huis aan te geven." „Ik kan vanavond wel aan miss Leach schrijven," zei mevrouw Pridham. „Ze kan het best vinden met de beide meisjes, en 't is een bedaard, verstandig soort meisje, met geen onzin in haar hoofd." „Hoe komt het dat zij in betrekking wil gaan? Ik dacht dat Theo's school allear voor rijke meisjes bestemd was Het is werkelijk duur genoeg geweest." „Ik denk dat de vader van miss Leach haar geen geld kon nalaten en hij haar daarom een goede opvoeding gegeven heeft, zoodat ze in staat zou zijn haar eigen brood te ver dienen. Theo heeft mij verteld dat dit meisje het laatste jaar faal- en wiskunde-lessen gaf, omdat haar vader het niet betalen kon haar op school te laten en ze liever niet weg wou voordat zij een examen gedaan had.", „Nu tracht haar in ieder geval maar te krijgen als je graag wilt," zei mijnheer Prid ham. „Maar propos, wanneer komt Laurie thuis?" „Maandag, hij komt voor een dag of veer tien." Wordt vervolgd. ALKMAARSCHE COURANT. 1 Cl JU 14' vx J.' IJVlUUi Vil UUlUUiVYUiei VU,

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1