HET VIJFDE RAD FEUILLETON. Telegrammen van heden. «.trad to de wen, V» SWof» Ba-r»m«d, toopen to STbSS'StS confactory. De schade, door het vuur aangericht, loopt stellig in de honderdduizenden. Voor min stens 175.000 turf is Verbrand, terwijl aan huizen en inboedels zeker 125.0U0 verloren ging. En dan nog de schade aan de landerij en, tuinen en gewassen. In de gisteren te Rotterdam gehouden' ver gadering van de Nederlandsche brandwetr- vereeniging is medegedeeld, dat het oestuur der vereeniging er den minister van biiinen- landsche zaken op heeft gewezen, dat bij tij dig genomen maatregelen en inroepen van deskundige hulp een zoo groote uitbreiding van de ramp voorkomen had kunnen worden. De voorzitter wees op het nut om een studie commissie te benoemen uit de vereeniging, ten einde met de plaatselijke autoriteiten na te gaan welke maatregelen wenschelijk zijn 0111 in de toekomst rampen van zulk een omvang tegen te gaan en zoo mogelijk te voorkomen Het was spreker reeds vroeger opgevallen, hoe roekeloos op het land met machines wordt omgesprongen. Hij zag in Groningen een lus- 'tig vonken spattende dorschmaclnne op net droge land. Dit vraagstuk zal thans ernstig onder de oogen moeten worden gezien. DE HAAGSCHE BRANDWEER NAAR DRENTE. In de gisteren te Rotterdam gehouden ver gadering van de Neder landsche brandweer vereniging, deelde de voorzitter, comman dant van de Haagsche brandweer, mede, dat de minister van binnenlandsche zaken voor den grooten veenbrand in Drente de hulp had gerequireerd van de Haagsche weer. Direct werd order gegeven een auto- en stoombrandspuit met groot materiaal op den trein te zetten, ten einde zoo spoedig moge lijk naar Emmen te worden vervoerd. Eenige leden van de Haagsche brandweer, die ter vergadering aanwezig waren, bega ven zich onmiddellijk naar Den Haag. De commandant van de Amsterdamschc brandweer, eveneens ter vergadering aanwe- .zig, stelde zich onmiddellijk in verbinding met de brandweer daar ter stede en gaf or der, alles gereed te houden voor het gevai dat hare hulp zou worden gerequireerd. DE MOORD TE PATERSWOLDE. Van den dader van dén moord op mei. Jansen, op 22 September 1916 te Paterswol- de gepleegd, is nog geen sopor ontdekt Naar men weet, zou zij dien dag een bezoek brengen aan den heer en mevrouw M. Ritze- ma, aldaar. Door den-heer Ritzema wordt thans 10.000 uitgeloofd aan dengene, die aanwijzing verstrekt, welke leidt tot de ver oordeeling van den dader. UIT STOMPETOREN. Gisteren hield de Onderlinge Brandwaar borgmaatschappij voor roerende goederen van Veehouders en Landbouwers in de Schenneer hare gewone jaarlijksche vergade ring. Uit de rekening over 1916, die in de op 28 Maart gehouden bestuursvergadering reeds was goedgekeurd, bleek, dat op 1 Januari 1916 in omloop waren 141 polissen met een verzekerd bedrag groot 1390715. In den loop van 1916 zijn toegetreden 4 nieuwe deelhebbers met 23850 en werden 19 polissen verhoogd met 34410. Twee deelhebbers zijn wegens vertrek ge- roieerd en 5 polissen verlaagd met 24120. Aan brandschade is uitbetaald 205. De ontvangsten hebben bedragen 1888.62, de uitgaven 1781.40 J-ówaaron der is begrepen 800 voor aankoop Ned Staatsschuld. Er is een reserve In kas groot 3703.3872. UIT BARSINGERHORN. Donderdagmiddag verbrandde alhier de landbouwschuur van den heer O. Hoedjes. Ook de daarin geborgen werktuigen werden een prooi der vlammen. Door krachtig optreden van de brandweer bleef het nabijgelegen woonhuis behouden. Ook de brongas-installatie wist men te behou den. Oorzaak onbekend. Het perceel was ver- de handelaren thans bij de boeren aan de kaas op voor 69 per 100 pond, een prijs, die, bij zoo'n laag percentage bijzonder hoog mag heeten. S ZEGELWET Door den minister van financiën zijn voor toepassing der op 1 Juni 1917 in wer king tredende Zegelwet 1917 aan de met de uitvoering dier wet belaste ambtenaren ver schillende voorschriften" gegeven. Hun is opgedragen om het publiek bij de naleving der wet zooveel mogelijk behulp zaam te zijn door het verstrekken van ge vraagde inlichtingen enzdoch tevens cm met gestrengheid op te treden, waar ontduiking blijkt of wordt vermoed. Boeten wegens het niet voldoen der verschuldigde rechten zullen noch geheel, noch gedeeltelijk worden kwijtge scholden, tenzij wordt aangetoond, dat de overtreding te goeder trouw is begaan. Onbekendheid met de bepalingen der wet kan niet als verontschuldiging worden aange nomen ten aanz;en van personen van wie, met het oog op hun betrekking, beroep of bedrijf, mag worden verwacht en geëischt, dat zij be kend zijn met de verplichtingen, welke de ze gelwet hun oplegt. Verder is o.a de aandacht der ambtenaren gevestigd op de volgende artikelen*der nicu- wc wet Art 20. Volgens deze bepaling kan iedere houder van een niet behoorlijk gezegeld stuk, die zelf geen overtreding heeft begaan, dit la ten zegelen tegen voldoening van het verschul digd recht, doch zonder betaling van boete, ij in veel gevallen zelfs verplicht is ter zegeling aan te bieden, op straffe terwijl het s van aans- te (zie de iprakelijkheid voor dc verbeurde boe- (zie de artt. 39, 50. 54. 71 en 78). Art. 23. In dit artikel is'in het algemeen aangegeven welke stukken aan het formaatze gel onderworpen zijn. Zijn deze stukken te vens genoemd in een der Hoofdstukken 111 IX, dan blijft .dit artikel buiten toepassing. No. 12 van het artikel bevat eene aandui ding 'in algemeenc termen. In overeenstem ming met de bedoeling van den wetgever, welke o.a. blijkt uit de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag der tweede Kamer, moet aan do hier gebezigde woorden een beperkte uitlegging worden gegeven, m zooverre dat aap het woord „verklaringen in verband met de daaraan voorafgaande woor den: „overeenkomsten!, handelingen, verbinte nissen" de beteekenis moet worden gehecht van „wilsverklaringen." Art. 32 no. 21. Hierbij is opgemerkt dat dit artikel vrijstelling van zegelrecht verleenende oa voor de-koopmansbrieven alleen betrek king heeft op het formaatzcgel en derhalve niet toepasselijk is waar koopmansbrieven el ders (zie b.v. de artt. 34 en- 56) aan een ander zegelrecht zijn onderworpen. iVrt. 32 no. 24. Bij dit artikel zijn van for maatzegel vrijgesteld de bewijzen van ont vangst van goederen. Onder het bereik dezer vrijstelling vallen ook de bewijzen van overne ming van effecten, voor zoover zij niet m hoofdstuk VIII zijn belast. Art. 34b. Onder de hier genoemde deposito- bewijzen moeten worden verstaan alle bewij zen van in rekening-courant gestorte gelden, terwijl onder de aldaar genoemde saldobiljet- ten niet alleen moet worden begrepen het af schrift van de rekening-courant, dat door dengene bij wicn de rekening openstaat wordt afgegeven, maar ook het door den tekening-, couranthouder afgegeven bewijs, dat hij met het opgegeven debet of crediet accoord gaat. Art. 51. Het vijfde en zesde lid bevatten nieuwe bepalingen, waardoor van zooge naamd kort papier evenredig zegelrecht ver schuldigd kan worden, in welk geval hel sup- pletolre recht moet worden voldaan op .de wij- ia in artikel 52 bepaald Het komt herhaaldelijk voor dat papier be taalbaar gesteld uiterlijk achl dagen 11a zijne dag toeken in g, bij de aanbieding niet.betaald maar teruggegeven wordt met de mededeeliag, dat betaling zal plaat» hebben bij een tweede aanbieding binnen zekeren termijn. In dat ge- Val heeft het pajtfer een lanceren duur dan lil dagen en is vein, dig recht verscliukiigt, VERDRONKEN. Gisterenmiddag huurden twee Amsterdam- sche jongelieden van 2526 jarigen leeftijd, bij een schuitenverhuurder te Aalsmeer een bootje om te gaan zeilen op den Westpias. Vanmorgen 'zagen visschexs de schuit omge slagen, drijven. De inzittenden van wie de een reserve-officier was, zijn vermoedelijk ver dronken. VOEDERNOOD ONDER DE. PAARDEN Tot leniging van den voedemood onder de paarden is 19 Mei j 1 gevormd een Nati onaal Paardensteuüfcomité met den heer mr. Fock, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, als voorzitter en den heer C. A. .van Woelderen, kapitein der artillerie, Trankenslag 160, Den Haag, als secretaris. Thans is een centrale commissie samenge steld, waarbij al3 voorzitter zal optreden de heer H. D. Twiss, gvpens. kolonel der cava lerie, ondervoorzitter van het hoofdbestuur der Nederlandsche Roode Ster en als secreta ris de heer W. J. Esser, Dunklerstraat 41, Den Haag. Deze centrale commissie is onderverdeelu in drie subcommissies 1. De Neder landsche Roode Ster-commis sie tot het. verkenen van hulp, voorzitter de heer L. J. Hoogkamer, lid van het hoofdbe stuur der Nederlandsche Roode Ster en van de Maatschappij tot Bescherming van Die ren Alle aanbiedingen en giften worden gaarne ingewacht bij den heer jhr. A Lennep, Frankcuslag" 175, Den Haag, pem ningmeester der N. R. S. 2. Subcommissie \oor vervangend kracht voeder, voorzitter de heer L. J. Quarles van Ufiord, voorzitter der Nederlandsche Ver' eeniging tot Bescherming van Dieren. 3. Vrijwillige Commissie tot opsporing van onbekende voorraden paardenvoeder, voor zitter mr. D. A. Klcy, uud-secretaris der Uol- landsche Maatschappij van Landbouw. De algemeene vergadering heeft uit haar midden eene deputatie benoemd, bestaande uit de heeren mr. D Fock, voorzitter der Ned Roode Ster; jhr L. J. Quarles vau Uf- h rd, voorzitter der NederlandsOie Verecm- ging lot bescherming van dieren; lir. T. Rid der van Rappard, ondervoorzitter der Maat schappij tui beschemiug van dieren) Urcii, secretaris vau den Bond van Neder- kmdsche Stalhouders: en Dainen, voorzitter van den Bond van georuikspaardenhouders. Deze deputatie zal1 overleg plegen met den minister van Landbouw en verzoeken een zij ner meest bekwame ambtenaren aan de cen trale commissie toe te voegen. ZONDER DAGELIJKSCH BESTUUR Het gemeentelijk bestuur van Spaaindam komt danig In moeilijkheden; de burgemees ter is met ingang vau 20 dezer benoemd te Geldermalsum; de betrekking van gemeente secretaris is vacant en bij het vertrek van den burgemeester onvervuld; de oudste wethou- binnenkort worden opgeheven en de thans daaronder 'ressorteerende lijnen worden ge bracht, gedeeltelijk onder beheer van den in- cteur Staatsspoor te Arnhem en deels van ren- Joea zekérd bij de Overijselsche onderlinge Brand- onverschillig of het papier intusschen in han- waarborgmij. te Zwolle. den van d> u/elfden houder is gebleven. INBRAKEN TE OOSTZAAN UIT WIJDENES In den- nacht van Woensdag op Donderdag heeft men zich toegang tot het raadhuis we ten te verschaffen, de brandkast opengebro ken en> een waarde van 30 er uit ontvreemd. HOOGE KAASPRIJZEN Niettegenstaande de bepaling, <J ,ng van deze week slechts 20 pet. gang dat met In- kaas door de regeering voor het binnenland wordt ge- door Beatrice Heron Maxwell en Florence "E. Eastwick. Naar het Engelsch. EEN NEGER VERDACHT In den nacht van Woensdag op Donder dag is te Oostzaan op twee plaatsen ingebro ken. Als verdachte is gearresteerd een neger, afkomstig uit Engelsch-Indië en tijdelijk ge huisvest te Zaandam. Deze persoon was des nachts .te Oostzaan gezien. Een deel van de gestolen artikelen werd bij hem bevonden. De neger, die ontkende, is gevankelijk naar Haarlem gebracht. samen gezien en hij let In 't geheel niet op I haar." „O, dat doen mannen als Laurie zoo vaak. Ze nemen geen notitie van het meisje waar ze van plan zijn mee te trouwen. Eu andere meisjes loopen ze na." „Theo, zeg zulke dingen toch met 1 Het maakt mij diep ongelukkig." Felicia wendde zich af met een snik. „Fee! Het maakt je diep ongelukkig! Lieve hemel 1 Je meent toch niet je wilt toch niet zeggen, dat je veel van Laurie houdt! Als dat zoo is dan moge de hemel je helpen!" Waarom dat?" Felicia trachtte haar tra- j. weg te houden. „Omdat, ten eerste, voof zijn toekomst £e- nen wei 3) „Dwaas kindl Wat een nonsens!" „Dat ben ik niet. Het is geen nonsens. Het is volkomen waar. En wij denken dat als Sal- lie zijn zuster weet je met Laurie geën- ;eerd is elicia greep haar bij den arm. „Theo, wat meen je? Geëngageerd met Laurie 1" „Theo— I zorgd is en er voor jou geeq, plaats in is. „Ln ten tweede?" „Wel Theo aarzelde. „Laurie is niet overdreven gevoelig van aard zooalè je weet, der en een der raadsleden hebben ontslag ge vraagd; den tweeden wethouder (geneesheer) is het onmogelijk de functie van loco-burge meester te vervullen, enz. KERKDIEVEN GESNAPT. Woensdagmorgen, na het einde der eerste mis, bemerkte de koster der R. K. kerk te Apeldoorn twee jonge mannen, die hem ver dacht voorkwamen. Na de kerk te hebben ge sloten, waarschuwde de koster de politie. Deze onderwierp dc jongelui aan een scherp verhoor, waarbij zij bekenden na Hemel vaartsdag zich ie hebben schuldig gemaakt aan liet berooven der offerbussen in R. K. kerken ie Bergen bp Zoom, Gouda, Zeist en Amersfoort. Tijdens dit verhoor vond men ouder een der banken in de kerk nog twee koevoeten. „ONS LEGER". In een brochure, waaraan de koeten met zijn gespaard, betoogt het bestuur van de Nèdi i lamlsche vereeniging „Ons U'ger de noodzakelijkheid vupt' ous land 0111 een leger te hebben ter verdediging van onschendbaar heid en onafhankelijkheid, en dan bepleit zij liet Nederlandsche leger zij ln elk opzicht zoo goed mogelijk Wat eigenlijk militairisme is wordt uiteen- gezet. „OnS Leger" wil een nationaal leger. m.a. w. leger en volk één, tracht de sympathie te winnen vóór en vén den soldaat en poogt den Nederlander te doordringen van het be sef dat de legerkwestie geen politiek- maar een nationaal vraagstuk is.^Steun om een en ander te bereiken wordt Ingeroepen. Het boekje is voorzien van een aantal goe de teekenineen van den heer J. Hoynck van Papendrecht. FUSIE SPOORWEGMAATSCHAPPIJEN. Ten gevolge van ae fusie zal de inspectie van het vervoer der Holl. Spoor te Nijmegen spiegel. Nu begrijp ik het." Zij floot. „Nu, ik zie moeilijkheden en bezwaren ln de toe komst." „Denk je dat je ouders cia. „Ik denk het niet ik weet het zeker." „Maar zij kunnen Laurie toch niet dwin gen met dat meisje Mauleverer of met iemand anders te trouwen, als hij niet wil." „Toch kunnen ze het hem leelijk moeilijk maken als hij het niet doet. Hij zou uit dienst moeten gaan als vadler zijn toelage introk. „Maar dat zou schandelijk zijn, als je va der dat deed," merkte Felicia op. „Ik heb geen geld ik bezit maar veertig pond s jaars, maar dat is het eenige wat er tegen mij e inspecteurs der Hcllandsche Spoor te Rot terdam en Apeldoorn. De opheffing der Staasspoor-inspectie te Rotterdam is opgenomen in het bezuinigings plan voor het volgende jaar en' zal dan sa menvallen met de pensionneerihg van den heer W. A. van Aalst, inspecteur der S.S. te Rotterdam. Dan zullen alle spoorwegstations te Rotterdam onder één inspecteur komen te ressorteeren en wel van den heer M. Heg, thans nog alleen inspecteur H.IJ.S.M. Verder ligt het in de bedoeling, daar, waar bestelkantoren en infomuRie-bureaux van beide maatschappijen zijn, deze geheel of ge deeltelijk op te hellen, of te doen samensmelt ten en wanneer geen concurrentie op spoor weggebied meer bestaat, ook de handelsag ten met hunne bureaux successievelijk te d< verdwijnen. KORTE BERICHTEN Het Ned. tankstoomschip Wieldrecht is uit Amerika te IJmuiden binnengekomen met petroleum^ gchoterland woonde een weduwe met twee kinderen in een onbewoon baar verklaard Infis. De vrouw kon geen an- dere woning krijgen en nu is de behuizing boven' haar hoofd afgebroken. De mailboot „Zeeland" is gisteren te Vlissingen binnengekomen met 125 passa giers, onder wie 25 Duitsche vrouwen en kin deren en tal van zeelieden van verschillende booten Te Woensel is een man-aan nekkramp overleden. De heer Duiker, die met zijn sleepboot te Smalle Ee (Fr.) lag, werd gewaarschuwd, dat er iemand te water lag. Hij sprong over boord en redde...zijn eigen zoontje, man heeft reeds 69 drenkelingen gered. De lijken van de beide veldwachters te Ouderkerk zullen hedenmiddag worden ter aarde besteld. - Op het vliegveld ie Ede zijn op een nieuw model Spykertoestd door di Van Heyst eenige fraai' <icnioo«»at'-v. ven, waarbij „loopings," ehi 1 sup. 'fri hetgeen vroeger hier te lande te ziux v.eid ge- k i3ij Drachten is door onbekende o#rzaak de woning van S. van Houten geheel afge brand. 1 Iet vee en de inboedel verbrandden ook. Bij het redden van haar kind kreeg de moeder ernstige brandwonden De Amsterdamsche rechtbank heeft den man, die op 5 Februari aan den O. Z. Ach terburgwal zijn echtgenoote uit jaloezie met bijlslagen vermoordde, veroordeeld tot 4 ja ren gevangenisstraf. De eisdi was acht jaar -De uitvoer van brood uit Maastricht naar België zal binnen eenige dagen weer worden hervat. B.' en W. van' Groningen stellen voor den gasprijs te verhoogen met 1 cent per kub. meter en dien Voor lichtstroom met 2 cent en voor krachtstroom met 1 cent per K.W.U een verlaging van de voor de vorige periode vastgestelde prijs van 10,—- en heeft ze thans met een verlaging van 2,— genoegen genomen. PAARDENSPORT. Op de voorjaarswedstrijden van de hard draverij- en renvereeniging Llsse en' Omstre ken heeft Vitesse, van den heer N. Schermer- horn (berijder J. Wittevcen) den eersten prijs 200 gewonnen. MATINéE. door het STEDELIJK MUZIEKKORPS Directeur de Heer li A. MAAS, op ZONDAG 27 MEI, s middags van 272—4 Vi uur, in den Hout. Programma „Voor 't Vaderland", marsch S. Vlessing. Ouverture zur Operette ,Die Frau Meisterin" 4. „Love me at Twilight" fox trot F. von Suppé. B. Grant. Adelaide, cóncert-wals A. Lamotte. Klein maar dapper 1 G. K. G. v. Aaken. Ouverture de l'opera „Zampa" L. j. F. Herold. Fantasie uit de operette „La princesse d'Auberge" Jan Blockx Noord-Brabant's Hoofdstad H. A. Maas Vijftig h 60 landarbeiders te Kielwinde- weer (Hoogezand) hebben den arbeid ge staakt wegens het niet inwilligen van den eisch tot loonsverhooging. De staking zal zich vermoedelijk in den omtrek uitbreiden. Ten einde de smokkelarij tegen te gaan heeft de commandant van het veldleger veie wegen nabij de Belgische grenzen voor het verkeer gesloten. -?" stamelde Feli- DE KON1NQIN EN DE VEENBRAND. DEN HAAG, 25 Mei heeft een bedrag van men aan het Provinciaal tot leniging van de rampen die streken getroffen hebben. Wij vernemen, dat de Koningin-Moeder haar diepgevoelde deelneming betuigd ■heeft aan den Commissaris vier Koningin in Drente met de vreeselijke ramp, die dat gewest heeft getroffen. DUITSCHE LOODSBOOT IN DE LUCHT OEVLOOEN. DEL1 /.IJL, 25 Met. Alhier is bericht ontvangen, dat een Duitsche loodsboot in den Eenismond met 24 man in. de lucht it gevlogen. CRISIS IN DE RIJWIELFABRICAGE. DEVENTER, 25 Mei. De firma Buri deelt ons mede, dat, tenzij in den banden- nood wordt voorzien, zij genoodzaakt zal zijn, haar fabriek geheel of gedeeltelijk stop te zetten. GETORPILLEERD. DEN HAAO, 25 Met. Hier te lande is uit betrouwbare bron bericht ontvangen, dat de schepen „Berniss" en „Elvc", van de firma P. A. van Es Co. te Rotterdam, op de thuisreis van Rufisque (Fransch Afrika) naar hier en geladen vermoedelijk met grondnoten, 23 dezer zijn getorpil- leerd. De- bemanningen, zijn gered en ge land te Kirkwall. CONCERT IN DEN HOUT OP PINKSTERMAANDAG. Wij herinneren er 0113e lezers aan, dat hel Sted. Muziekkorps, def traditie getrouw, -denim gratis een concert op Maandag morgen (2e Pinksterdag) vnu 8 tot 9 'A uur in den Stadshoüt aan die burgerij' zal aanbie den. OESLAAOD. Voor het examen.,van onderwijzeres k gis teren te Haarlem o. ;m. geslaagd axej. J. Schippers, alhier. Te VGravenhage la geslaagd voor het examen derde stuurman Groote Stoomvaart de heer A L. J. van der Meer, alhier. RE Mi - NSTRANISCHE KERK. Op 1 van prof. dr. G. J. Fleering zal a.s. Zondag de dienst aanvangen om 10 uur. PREDIKBEURTEN op 27 en 28 Mei. Alkmaar. Ned. Herv. Gem. Alkmaar. Op den lsten Pinksterdag collecte voor de zending in alle beurten. ,r. Groote Kerk, 27 Mei, 10 uur, Da. Vinke. Avond 6 uur, Da. de Pree. 28 Mei, 10 uur, Ds. Kloosterman. Kapel, 27 Mei, Evangelische Unie, 10.30 uur Ds. Zillinger Molenaar van Dordrecht. 28 Mei, 10 uur, Ds. Vinke. Doopsgezinde Kerk, 27 Mei, 10 uur, Ds. Westra. Evangel. Luih. Kerk, 27 Mei, 10 uur, Ds. Makkink. Remonstranische Kerk, 27 Mei, 10 uur, Dr. G. J. Heering, Hoogleeraar te Leiden. Qeri fornuerde Kerk, 27 Mei, 10 uur en avond 5 uur, Ds. Meijer. 28 Mei, 10 uur, Ds. Meijer. Hersteld Apostolische Oemeente, 27 Mei, 10 uur en avond 5 uur, en 28 Mei, 10 uur, godsdienstoefening. LEGER DES HE IDS, ALKMAAR. Zondag a.s„ v.m. 7 uur, Bidstond. v.m. 10 uur, Heiugingsdienst, n.m. 4.30 uur Open- luchtmeeting^ (Kattenberg),. n.m 8 uur, Volkssameulronist. Maandag, 2e Pinksterdag, n.m. 3 uur, Openluchtsamenkomst te Noordscharwoude UIT DE OMOEVINO. 10 ;ers AKERSLOOT, Herv. gem., V Mel, l uur, Ds Kruizinga, collecte orgelfonds. BERGEN, Herv. Gem., 10 uur, Ds. Van. den Kieboom. BROEK OP LANOENDIJ1K, Herv. gem., 27 Mot, 9.30 uur, Ds. Popta, 3 uur, Ds. Kloosterman. 28 Mei, 9.30 uur'Ds. Popta. Gcrcf.'kerk, 27 Mei, 9.30 en 2 30, Ds. de de 27 STADSNIEUWS. is. zal met Sallie moeten trouwen, omdat „Omdat?" vroeg Felicia ademloos. Theo keek haar met verbazing aan. „Lieve hemel! Wat doe je vreemd vanavond, Fee Het eene oogenblik.vuurood en het andere wit. Wat is er toch?" „Ach niets," antwoordde Felicia ongedul dig. „Ik wou graag dat je zei waarom Laurie moet trouwen met Sallie Mauleverer." „Omdat de goden of de geldduiveltjcs, va der en Lord Brismain het besioten hebben. Sallie is aristocraat zonder geld Laurie zal rijk wezen. Dan krijgen ze beiden wat ze begeeren een hoogere positie in het leven. En Tubby zal een soort zwager van mij wor den een beetje minder dan familie en wat meer da®, een vriend! Hoe grappig 1" Felicia zweeg een oogenblik, toen zei ze langzaam: „Maar je broer neemt nooit eeni ge notitie van frerufe Mauleverer. Ik heb ze „het nooit verliefd worden." Felicia zag haar wanhopend aan, we zijn verloofd." „Groote hemel!" riep het meisje uit, is toch niet waar? Sedert waneer?" „Sedert vandaag. Vanmiddag vlak voorliet eten Hij zei dat hij diet heen kon gaan zon der het mij te zeggen, maar wij kwamen overeen het voorloopig geheim te houden. Hij zal zien of hij met je vader kan spreken als hij in 'teind van de maand weer thuis komt. Hij heeft dan lang verlof, dus tijd hót op diplomatische wijze te doen. O Theo Ik ben zoo vreeselijk gelukkig en toch ik durf het niet te zijn. Hij heeft gezegd dat ik het jou mocht vertellen als ik dat graag wou aan jou en Agnes maar aan niemano anders Dus daarom zat je te pronken voor den „Het is volkomen genoeg om eeneind aan dc zaak te maken," zei Theo. „Als ik geen geld ln 't vooruitzicht had zou 1 ubby Mau- leverer mij niet aankijken daar r>ea ik vol komen van overtuigd. Maar toch is het een lieveling in hij danst heerlijk -— O Fee, ik ken de Yankee tangle. Tubby heeft het mij geleerd." /.ij danste de kamer door, terwijl Felicia in gepeins verdiept haar haar borstelde. Weldra zonk Theo, buiten adem naast haar neer en zei met haar hand op Felicia 's knie: „Zeg, hoe vroeg hij je?" Felicia legde haar borstel neer en fluister de droomerig: „Hij zei: „Je ziet er allerliefst uit Was dat alles? Dat noem Ik geen declara- tie." „Hij zei," ging Felicia voort: „Maar je ziet er altijd allerliefst uit, dat trekt mij in joü aan, lief meisje" Wordt vauvolffd. zoo DE KAASMARKT. De kaasmarkt leverde heden weder een zeer levendige .aanblik. Uitgelokt' door het omhoog gaan van de prijzen te Purmerend, en dit hoewel het percentage van de produc tie voor het binnenlands gebruik tot 20 is te ruggebracht, hadden de producenten ditmaal ook het de vorige malen niet aangevoerde ter markt gebnchi, waardoor de aanvoer ste.iig wel ee® 250000 K.O. bedroeg. De kaasfabrick uit Lutjcwinkel bracht 20000 stuks kazen ter markt. Deze enorme partij werd in zijn geheel aangekocht- dooi de Jong's Exportnandel te Hoorn Oie op de markt van heden trouwens de grootste koo- PCD? prijs ging ook alhier bij vergelijking met die van de vorige week J 1,— per 50 K.G. omhoog en werd daardoor gelijk aan die van voor veertien dagen, n.l. J 78, per ^HetSLandbouw-Export-Bureau is thans met de D. H. H. inzake den prijs van het voor Duitschland bestemde gedeelte in zooverre tot overeenstemming gekomen, dat reeds vandaag de goedkeuring uit Berlijn verwacht kan worden. Naar wij vernemen wenschte de L>. li. n Mei, 9.30 üur, Ds. de Jong. Chr. Geref. Kerk/27 Mei, 9.30 en 2.30 uur, Ds. de Bruin. 28 Mei, 9 30 uur, Ds. de Bruin Doopsgez Kerk, 27 Mei, 9.45 uur, Ds. J°FGMONDa. d HOEF, Herv. gcm., Mei. 10 uur, Ds. A. ie Gras. EGMON'ixBINNEN* Herv. gem., 28 Mel, 10 uur, Ds. A. ie Gras. GROET, Herv. gem., 28 Mei, 10 uur, Ds. D oeke HEER-HUGOWAARD, Herv. gem., 27 Mei, 9.30-uur, Ds. J. Broekema HEILOO, Herv. gem27 Mel, 10 uur, Ds. D. Ellerta de Haan. '28 Mei geen dienst. KCTEDIJ K, Herv. gem„ 27 Mei, 9.30 uur, Ds. Ter let. LIMMEN, Herv gem., 27 Mei, 9.30 uur, Ds. C. Jl. A. Bosch. NOORD-SCHARWOUDE, 27 Mei, 9.30 uur, Ds. Staal. Geref. Kerk, 27 Mei, 9 30 eni 4 uur, Dr. Harrenstein. 28 Mei, 9.30 uur, Ds. Harrenstein OTERLEEK, 27 Mei, Herv. gem., geen dienst wegens vacature. OU DORP, Herv. gem., 27 Mei, 10 uur, DSSOT00RL, Herv. gem., 27 Mel, 10 uur, Ds. Boeke, orgelinwijding. St.-PANCRAS, llerv Gem., 27 Mel, 9.30 en 6.30 uur en 28 Mei 9.30 uur, Ds. Lum- m ZUID-SCFIARWOUDÊ, Herv. Kerk, 27 Ds. Haara van Nieuwe-Nie- Mei, 9.30 uur, dorp IN GEZONDS» STUKKE». antwoorden Indien U het mij vergunt, wensch ik even te i op het schrijven van het Bestuur der S D V. C. naar aanleiding van het door mij' ingezonden stukje. Als dat bestuur mijn stukje goed gelezen had, zou het hebben, gezien, dat ik volstrekt niet Opkom tegen de bevoorrechting der nun- dergegoeden en het in het geheel niet wensch tegen te werken bij zijn streven, om wijziging

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2