Ovsrtollig Urinozuui-. Feuilleton. EkitrSStó I 0^aPl^AfNBEfTEraNGAlkmlUr' NEDERLAND. Telegrammen van heden. 1WM0WPBM MIDIDHHUMOIN. 'Urinezuur, weinig bekend in de dagen van eenvoudige, natuurlijke leefwijze in de buiten lucht, is een vergift binnen het menschelijk lichaam gevormd door overwerking, het ge bruik van vleesch, zorgen, laat naar bed gaan en gebrek aan rust. Als gij. u gedrukt en moedeloos gevoelt, zwak, zenuwachtig en vermoeid, gij last hebt van hoofdpijn en aanvallen van duizeligheid, is het waarschijnlijk, dat zich te veel unne- - De Italtaansche missie naar de Verte-1 gehalte op die wijze verdwmen, dan tan men nlgde Staten heeft de overzijde van den At- de tarwe nat vervoederen of haar in de zon lantischen oceaan bereikt. De Russische mis- drogen, sie is te Washington aangekomen. De heeren Heliférich, Zimmennann en MAIS. Rfidpren- Man naar Wtenen waarschijnlijk I Van 28 Mei t/m.2 Juni is de prijs van mms, Roderen gaan naar wtenen, j* ,lifahlitpnH hesremrt nm aan «fe gemeentebe- voor besprekingen omtrent ra nieuw handels- sturen te worden verstrekt voor ruiling tegen ""^Volgens toichtea mt Stodtota zoujde roge den 70 K.G., zoowel te Rotterdam als te Amster- Entente, op aandringen van Rusland, begin he juni over herziening- harer oorlogsdoeleinden confereeren. Naaf uit Londen wordt gemeld1 zou Iswolski, tot dusver Russisch gezant te Parijs, zuur in het gestel ophoopt. De nieren dienen benoemd zijn tot gezant in Londen. al het overtollige urinezuur uit het bloed te j Aan zijn mededeelingen in het Lager- filtreeren. huis over Japans hulp ter zee, voegde Lord Rugpijn en abnormale waterloozing zijn het Robert Cecil nog toe, dat nog een afdeeling eerste protest van zwakke nieren, en bij ver- I japansche kruisers zal worden gezonden, zwakte nieren heeft urinezuur spoedig de over-1 De Oostenrijksche landstorinlichtingen hand. Dan bestaat gevaar voor niergruis, van mannen, die in 1865 en 1866 zijn gebo- taat g< rheumatiek, spit, ischias, waterzucht o: harding der aderen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterken zwakke nieren, maar bij minder zware voe ding, en meer frissche lucht, lichaamsoefe ning en slaap werkt het geneesmiddel spoedi ger. Vrij drinken van water is ook behulp zaam. Poster's Pillen werken rechtstreeks op de nieren en helpen deze om de vergiftige afval stoffen behoorlijk uit het lichaam te verwijde ren. Dit geneesmiddel regelt de urine-organen en is van groote waarde bij niergruis, -steen, waterzucht, rheumatiek, rugpijn, spit en alle ur inezuurkwa len. ren zullen voor onbepaalden tijd verlof krij gen. Een Duitsche nota verklaart dat voort aan alle hospitaalschepen der geallieerden in het afgesloten gebied der Middellandsche zee als oorlogsschepen zullen worden be schouwd en aangevallen. De commandeerende generaal van het 7e legerkorps te Munster heeft, vermoede lijk naar aanleiding van den laatsten tijd verspreide opruiende circulaires, zonder dat de herkomst was na te gaan, onder bedrei ging met zware straffen het vervaardigen van drukwerken zonder vermelding van naam en woonplaats van den drukker, en den uitge- Wacht u voor namaak onder gelijkluiden- j ver verboden. Tevens is het op eenigerlei wij de namen. De echte Foster's Rugpijn Nieren ze verspreiden van dergelijke drukwerken Pillen' dragen de handteekening van JameSM strafbaar gesteld. tj% A 1 den onvoldoenden toevoer van kolen is in Rijnland in verschillende steden het gasverbruik weder aanzienlijk beperkt. Foster op de verpakking en zijn te Alkmaar verkrijgbaar bij Nieren en Sloth' ierop en Slothouber, Lange- straar52. Toezending geschiedt franco na ontv v. postwissel h 1.75 p. doos of 10. p. zes doozen. BUITENLAND. LEENHEER EN LEENMAN. Bij een proces dat de vorst van Lippe te en twee Lngelsche officieren heeft gevoerd, gebleken dat daar zelfs, nog het middel- èeuwsche stelsel van leenheer en leenmannen bestaat. Leenheer is in dit geval de vorst zelf, en de leenmannen zijn vier zonen van een Engelschen admiraal, die nog van En- Voor koken mag slechts in den uitersten nood gas gebruikt wordenwie nog kolen of andere brandstof heeft waarmede men evenwel ook zuinig moet zijn mag niet op gas ko ken. Een gedeelte van den dag wordt alle gastoevoer afgesneden.. Na 9 uur 's avonds mam en trappen met dam te ontvangen. EEN HOLLANDER ALS SPION VEROORDEELD. De te Amsterdam geboren Willem George Frederik Heymans Wzn, is ter zake van spi- onnage in Italië veroordeeld tot levenslan gen dwangarbeid. Omtrent dezen Heymans werd indertijd m de „Tel." vermeld, dat hij een der hoofdper sonen was van een spionnagedienst, die van uit Verona en Turijn berichten van militairen aard zond van achter het Italiaansche front naar Duitsche informatiebureaux te Zurich en te Bern. De verzonden brieven bevatten mededeelingen van onschuldigen aard, doch tusschea de leesbare regels waren onlees- baar met een chemische vloeistof de geheime inlichtingen geschreven. BINNENLAND, Qemangd Nieuws. VRUCHTDRAGEND LAGER ONDER LIJS. De beheerder van een cantine zendt aan een sigarenhandelaar den volgenden bestel- brief: Lowies dobbelman. ge Liefde 3 kilo B. Z. K. sneden: voor de Catine. van..... onder uit geest BELANGRIJKE DIEFSTAL VAN POSTSTUKKEN. Men meldt ons uit Amsterdam: Toen hedenmorgen omstreeks half negen de bestelier K. van het bijkantoor der poste rijen aan de Bloemgracht als gewoonlijk van het hoofdkantoor de trommel met geldswaar dige stukken afgehaald had en reeds aan het bijkantoor-.was aangekomen, werd hij, toen hij de deur opende, plotseling van achteren door een individu, dat hem eerst ken rijn tor bespreking van Internationale vakvereenigingsaaneelcgenheden, hier te lande zijn terug gekeerd. Ons kwam ter oore, dat zij van hun ver blijf gebruik gemaakt hebben om met hel Duitsche ministerie van marine besprekin gen te houden over de vraag of de belangen der Nederlandsche visscherij, speciaal die der haringvisscherij, welke begin der vol gende maand weder aanvangt, door de Duitsche regeering niet in meerdere mate konden worden bevorderd. Daar de onderhandelingen nog niet ge heel zijn afgeloopen, konden wij slechts te weten komen, dat zij eenigen grond hadden voor de verwachting, dat binnen eenige da gen afdoende resultaten kunnen worden medegedeeld. STADSNIEUWS. mogen vestibules, gangen meer verlicht zijn. Het Engelsche Lagerhuis is tot 5 Juni ver_^lb'ert jflomaS! munitie-minister van j aangevallen een tncciscnen aomuaai, cue nog van m-Frankrijk, op het oogenblik als afgevaardigde een klap op het achterhoofd gaf, cm vervol- celsche nationaliteit zijn. Het leengoed is het I der Fransche republiek in Rusland vertoeven-1 gens hem m het gezicht toetekelde, zoo riddergoed Altendanop, dat in Lippe-Det-1 de, is tot eereburger van Moskou benoemd. de man bewusteloos neerviel. 1% aanva mold Is gelegen. I De.ex-koningin Ravavalona van Mada-1 nikte hem daarna de trommel uit de ham e Twee der leenmannen hebben, toen de gascar, wie na haar onttroning in 1896 door oorlog uitbrak, in het Engelsche leger dienst de Fransche regeering een verblijfplaats te genomen, waar zij als officier tegen Duitsch- Algiers werd aangewezen, is gestorven. land strijden. De vorst heeft daarop bij het Naar de Fransche pers meldt, heeft mi- rijksgerecht een klacht ingediend tegen zijne nister Bratianu bij het Roemeensclu; porie-. leenmannen en de vervallenverklaring van de I ment een voorstel voor de invoering van tiet overeenkomst geëischt, daar zij zich aan algemeen kiesrecht en agrarische hervormm- leenmansontrouw hebben schuldig- gemaakt, gen ingediend. Het rijksgerecht heeft den eisch echter van De Oostenrijksch-Hongaarsche bladen de hand gewezen, daar de leenovereenkomst vernemen, dat het binnenkort aan de pers zal een instelling is, die niet meer kan geacht I worden toegestaan, om het oorlogsdoel der monarchie te bespreken. De oorlogsbijdrage, door bezet België aan Duitsqhland maandelijks op te brengen,! is van 23 millioen gulden op 30 millioen ver hoogd. -(«Maandag heeft het in Moskou hard ge- sneWw, de thermometer daalde beneden nul! kan worden te bestaan. De beide officieren mo gen hunne belofte geschonden hebben, doch waren op grond van hunne plichten als En gelsche staatsburger genoodzaakt tegen het Duitsche rijk te strijden, wat trouwens ook de wetten der eer hen voorschreven. rukte hem daarna de trommel en ging op de vlucht. De schoonmaakster, die later op het kantoor kwam, vond den be steller -bewusteloos liggen, waarna zij on middellijk de politie van het geVal in kennis stelde. In de trommel had zich ongeveer 3000 aan geld bevonden, benevens vele aangeteekende brieven en andere belangrijke documenten. De politie stelt een onderzoek in. UIT BERGEN. Uit de beste bron kunnen wij de geruch ten, als zou de heer Swaan zich als raadslid en wethouder niet meer herkiesbaar stellen, tegen spreken. STEUNCOMITé. Naar men ons meldt zijn heden de laatste huurbons (totaal 18110) uitgereikt. In ver band met het a.s. in werking treden der z.g. Huurcommissiewet achtte het Kon. Nat. Steuncomité 1914 den tijd gekomen om dé heele huurbonregeling in te trekken. Intus- sclieh heeft de burgemeester van bijna alle militieplichtigen, die een huurbon ontvingen, de Rijksvergoeding met het bedrag der huur bon kunnen verhoogen. Waar dit door de ministerieele voorschriften onmogelijk was, heeft het Steuncomité een uitkeering in geld aan de betrokkenen overwogen. DE HARDDRAVERIJEN. Er js een mooie inschrijving voor de drave rijen op Pinkster-Maandag te houden door de Kennemer Sportclub op haar terrein aan de Nieuwpoortslaan. Voor den Pinksterprijs (1700 M.) zijn 12 paarden ingeschreven, voor den Beemsterprijs (2000 M.) 9, voor den Schermerprijs (heat, 1600 M.) 7 en- voor den Kortebaanprijs (800 M.) 18. Onder de in geschreven' paaiden bevinden zich enkele nieuwelingen. Het weer doet zich heel wat beter aanzien dan verleden jaar met Pinksteren, xlhjii v-t zoo, dan mag een buitengewci jt«.-laa£*te ling worden verwacht, vu U. de Peau Sportclub overigens ook ten vc..;- ONDERWIJZERS-EXAMEN. Voor het examen lager onderwijs is te Haarlem o. a. geslaagd de heer H. Zaadnoor- dijk alhier. GEWETENSGELD. Ten behoeve van 's Rijks schatkist is bij den inspecteur alhier onder letter B een be drag van 6 ingekomen wegens te weinig betaalde inkomsten- en verdedigingsbelas- belasting. HET DOODVONNIS TEGEN Dr. ADLER. Een rechtskundige Oostenrijksche sociaal democraat schrijft aan het sociaal-democrati- sche Volksrecht in Zurich naar aanleiding van het vonnis tegen dr. Adler: Heeft een rechtbank een doodvonnis geveld, I dan verstrekt zij den minister ambtshalve te- vens een advies, of er aanleiding bestaat om het doodvonnis in gevangenisstraf te veran deren. Daarop volgt een voorstel van den mi nister van justitie bij den Keizer. Het dood- vonnis wordt alleen voltrokken, als het door den keizer bekrachtigd is. Maar in den regel volgt een begenadiging, waarbij de gevange nisstraf wordt bepaald naar het karakter van elk misdrijf afzonderlijk. Zoo zijn er in de ja ren van 1890—1900 in Oostenrijk 705 dood vonnissen uitgesproken, doch slechts 2 von nissen zijn ook werkelijk voltrokken. Het is dan ook aan geen twijfel onderhevig, schrijft de Oostenrijksche jurist, dat het dood vonnis in gevangenisstraf zal worden veran derd. KORTE BERICHTEN. BINNENGEKOMEN SCHEPEN. Te Rotterdam zijn gisteren aangekomen de volgende schepen: dé „Nieuw-York" van de American Petroleum Comp. van Nieuw-York via Halifax met 2.646.239 gallons petroleum, de „Minerva" van de Kon. Ned. Stoomboot maatschappij met een volle lading salpeter voor de kunstmcstcommissie, de „Wieringen" van W. Ruys en Zn. te Rotterdam van Balti more via Halifax met eene lading van 21,500 quarter tarwe voor de Regeering en de „Yil- dum" van Van Nievelt Goudriaan en Co. te Rotterdam van Nieuw-York via Halifax met een lading van 23,136 quarter tarwe voor de Regecring. GRAANSCHEPEN. Oisteren is te Rotterdam voor alle door den minister gerequireerde schepen gemonsterd. Thans zijn nog gerequireerd de „Alcor" en' „Procyon" van Van Nievelt Goudriaan Co., de „Bussum" en' „Ittersum" van de stoom- Oostzee" en de „Noord-Brabant" EXAMENS KRANKZINNIGENVERPLEGING. Deze examens zijn voortgezet met de can- didaten van het gesticht „Duin en Bosch" te Bakkum. De uitslag is als volgt: Eerste gedeelte: 11 candidaten, afgewezen 4, geslaagd: A de Carpentier, D. van Eijck, H. ii De gemeenteraad van Berlijn heeft een vaartmij „Oostzee' en de voordracht van het gemeentebestuur om van de N.V. Noordbrabant, steenkolenmijnen van de N.V. Trier aan tekoo- Van de gere nen met 57 tegen 47 stemmen en 3 onthoudin- van IJmuiden gen verworpen. De tegenstemmers vonden het „Leersum, „Alcaid en de „Larenberg. H ffic^te hoog, omdat na den oorlog tn-ootelden zullen nog van Amsterdam vertrekken hoeveelheden steenkool voor billi;'" Van de gerequireerde schepen zijn gisteren an I Imuiden naar Halifax vertrokken de we wordt als kippenvoer goed bruikbaar, als men haar eenigen tijd onder water zet en dit water een paar keer ververscht. Is het zoute krijgen zullen zijn Naar men weet, lijn onlangs de terreinen van een andere Nieuw-York, dat I TARWE VOOR KWEK ppn oroote Chineesche maatschappij den raad I De tarwe, door de regeenng PP nen vervangen welke voor andere doeleinden noodig zijn. Vervolg van het andere blad. HOOFDSTUK III. en een Geheimzinnige Derde." Felicia trok de jakmzie naar beneden en zei: „Ik wou wel eens weten of Laurie aan mijn portret gedacht heeft „Welk portret?" vroeg Theo, zonder er bij te denken. „Ik heb het hem vanmorgen gegeven, vlak voor het eten, je moeder kwam juist bin nen. Hij stak het in een boek en zette het boek op de plank bij de andere. Hij was van plan het er later uit te nemen, dat weet ik ze ker maar als hij het eens vergeten had!" „Wel, wat kan dat schelen!" medkte Theo op. „Ik had iets op de achterzijde geschreven." Zoo sprekende was zij naar de deur geloo- pen en bleef daar besluiteloos staan „Ik moet even gaan kijken," voegde zij er gejaagd bij. „Ik kan het boek wel vinden, ik weet waar hij het heeft neergezet." „Wil ik met je meegaan?" „Neen neen! Het zal niet lang duren. Ik loop maar even gauw naar beneden." Het volgend oogenblik was zij de deuf al uit en had die zacht achter zich gesloten. „Verliefd zijn schijnt een mensch erg te veranderen," merkte Theo op. „Fee was gewoonlijk zoo gelijkmatig Nu is ze een en ai opgewondenheid." „Zeg haar maar goeden nacht voor mij," zei Agnes, „en zeg dat ik er morgen wel met haar over zal spreken" Zij ging stil de ka mer uit en de gang door naar de zijtrap naar haar kamer. Nadat Theo haar danspas verscheidene malen geoefend had, begon het wachten haar te vervelen en liep zij de kamer door om iets te zoeken waarmee zij zich kon amuseeren Zij dacht er eerst over Felicia naar beneden te volgen, maar het maanlicht, waar zij een vaag gevoel van angst voor had, hield haar terug. Het huis was te nieuw, dat er een geest zou rondwaren, redeneerde ze met zichzelf, maar toch, als je een antiek huis namaakte, dan gaf je vrijen toegang voor geheime in vloeden en van een namaak-geest zou je even goed schrikken als. van een echte. Zij wist hoe de maan kon schijnen door een middeleenwsch venster op de trap en de schaduw wierp van een ridder in wapenrus ting op den gladden vloer, huiveringwek- Fakkert, O. Singer, C. J. van der Sluijs, travers en H. E. Taex. Tweede gedeelte. 15 candidateü, afgewezen geslaagcf: J. Baas, H. C. A. Born, PA. -ranken, J. M. Kru Iers, H. M. Massa, A. H. A. Memelink, E. C. Mors, A. Postma, Sanders en J. de Vries. Derde gedeelte. 10 candidaten, afgewezen I, geslaagd: M. van den Bol, T. Hartog, E. 1. Heiboer, M. Homberg, D. de Jong, W. de Jong; E. van der Laan, H. Peters en B. J. SteenbliK. Deze examens worden voortgezet. KORTE BERICHTEN. Bij kon. besluit is bepaald, dat het on derzoek, vermeld in art. 92 der militiewet, dit aar achterwege wordt .gelaten. Z. K. H. de Prins is voornemens den 2en Pinksterdag een bezoek te brengen aan het Padvinderskamp te Soesterberg. Een Duitscher, die in het huis van-be waring te Amsterdam opgesloten is, verdacht van handel in blanke slavinnen, heeft zich door worging van het leven beroofd. De'volgende week mag 75 pet. der bo- terproductie worden uitgevoerd. CENTRAAL BUREAU VAN ADVIES VAN DEN MIDDENSTAND. Wij ontvingen over dit bureau een lang in gezonden stuk, dat wij moesten bekorten en waaraan wij het volgende ontkenen De middenstand kan adviezen krijgen op rechtskundig-, administratief-, technisch-, handels- en algemeen maatschappelijk ge bied. Het Bureau verstrekt aan alle leden der aangesloten vereenigingen en persoonlijke leden adviezen. Persoonlijke leden genieten dezelfde voor rechten als de leden der aangesloten vereeni- gingen. De adviezen Kunnen zoow schriftelijk worden gevraagd; het inrichten, conti oleeren en bijhouden der boeken kan GOED WONEN. Men schrijft ons: Naar aanleiding der raadsvergadering van Donderdag, waarin het adies van den heer P A. de Lange is ingekomen, ontving het - bestuur van „Goed Wonen" een schrijven van eenige leden, om een vergadering te be ieggen, waarCh behandeld zou worden, wat hiertegen gedaan kon worden, daar zij van meening waren, dat de tegenwerking reeds lang géftoeg had aangehouden. GEZINSVERPLEGING. Onder leiding van ds. D. Eilerts de Haan te Heiloo werd in het hotel „de Nachtegaal" alhier op 25 Mei de algemeene vergade ring gehouden van de Vereeniging voor Ge zinsverpleging in de classis Alkmaar. De voorzitter sprak in zijn openings woord over de financieele aangelegenheden, die wel wat gunstiger zijn geworden, maar toch nog altijd de uiterste zorg noodig heb ben om de gezinsverpleging tot haar recht te laten komen. Hij betreurde bet, dat hier en daar stemmen opgaan zich van de vereeni ging ai te scheiden om voortaan op zichzelf staande de gezinsverpleging ter hand te ne men. De sterken konden dit misschien doen, maar niet anders dan ten koste van de zwak ken. De hoofdvraag is nog altijd hoe 't lijden van allen in de classis Alkmaar het best ver zacht kan worden, ujaxiooi is aller samen werking iloodig. Van de zustervereeniging in de classis Hoorn was ingekomen een schrijven over cventuede pensioeneei ing der zusters. Dit zeer belangrijke schrijven vereisdite nadere overweging en werd daarom a.ui het hoofd bestuur overgelaten dit nader te bestudee- ren, om op een volgende ulgcineeué ,.rgade- ring advies uit te brengen. De oud-secrötaris, ds. D. Haars, las het jaarverslag voor, waarin hij sprak ovuf ver schillende moeilijkheden, die gelukkig vrij wel overwonnen zijn cn waar veel goeds te genover staat. Dit jaarverslag zal weer in courantvoim worden gedrukt en in £600 exeuspiu.1a zooveel mogelijk jij alle conti i- bua.u j i mdui vei Door dc aiscneiding ».ui Kring IV moest ds. H t secretaru bedanken en is al3 zoodanig opgevolgd door ds. J. H. Oter- doom te Warmenhuizen. Bij monde van den voorzit ter werd den heengaanden dank gezegd voor 't vele goede, dat hij belangeloos gedurende 9 jaren voor de' gezinsverpleging heeft verricht. De ver eeniging betuigde hare erkentelijkheid jegens den oud-functionaris door hem een ets aan te bieden. De penningmeester, dr. T. Beeker, van Barsingerhom, deed rekening over 1916. Hierover werd verslag uitgebracht door ds. van den Kieboom, van Bergen, die met den heer J, Vlam Pzn., van Warmenhuizen, de re kening had nagezien en in orde bevonden. De ontvangsten waren 10485.76, de uitga ven 10068.9814, zoodat er een saldo is van 416.77%. De bloempjes, in 1916 ten bate van de ver eeniging verkocht, hebben 603.62 opge bracht. De afgevaardigden van de verschil lende kringen werden verzocht in 1917 de verkoop van bloempjes weer ter hand te willen nemen. Bij 't eind van de vergadering zei de heer Meijer, van Spanbroek, afgevaardigde van de Gezinsverpleging in de classis Hoorn, dank voor de vriendelijke ontvangst en sprak de beste wenschen uit voor den bloei van de DE NEDERLANDSCHE HARING VISSCHERIJ. AMSTERDAM, 26 Mei. Wij vernemen dat de heeren Ouaegeest en Brautigam. respect, voorzitter van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen en secr. van de Ned. Zeemansvereeniging Volharding, die een paar weken geleden, naar Berlijn vertrek kend als een geest, zoodat je er kippevel van kreeg. Gelukkig vond zij een romannetje, vtel op de sofa neer en begon te lezen en het werd zoo interessant, dat zij niet oplette hoe lang Felicia wegbleef. Toen hoorde zij in de verte een geluid; zij kwam tot bezinning en keek op de klok. „Half twaalf!" riep zij uit „Sapristi! Ik had geen idee dat het zóo laat was. Wat ter wereld kan Fee toch doen? Zou ik naar be neden durven gaan? Ik hoop dat haar niets is overkomen." Zij bleef besluiteloos staan en weder hoor de zij dat vage verwijderde geluid. Toen werd zij bang. Zij' stond in doods- anst naar de deur te staren, totdat deze plot seling werd opengedaan en Felicia binnen kwam. Zij zag opvallend bleek en was bui ten adem en beefde zoo, dat ze haast niet «spreken kon. „Heeft heeft het je verbaasd dat ik zoo lang wegbleef, Theo," vroeg ze hijgend „Ik dacht dat je naar bed gegaan zou zijn en het wachten je verveeld had." Theo ging heel dicht naar haar toe „wat is er gebeurd?" vroeg zij bang fluisterend „Waarom zie je zoo vreemd wit, Fee? Heb je een spook gezien?" „Ik weet het niet," stamelde Felicia. „Neen, Bij de heden gehouden onderhandsche aan besteding van een landhuis, tuinmanswo ning en arbeiderswoning, in dc Bergelmeer, voor rekening van den heer M. JüaeU, ou der architectuur van den heer J. Wils, was in geschreven als volgt: H. Proper, den Ilaag, 60.050; P. Smit, Alkmaar, 55.985; Finna F. H. Ringers en Zonen, Alkmaar, 53.400; S. Spruit, Alk maar, 52.780. ZIEKENVERPLEGING. Bij het in het academisch ziekenhuis te Groningen afgenomen examen voor het di ploma van den Ned. Bond voor Ziekenver pleging is geslaagd mei. II H. E. Levert, werkzaam in het stadsziekenhu". te Letuwar- den, vroeger alhier wonende. VERBOUWING. Het „Wapen van Munster" van den heer H. London, sinds onheugelijke jaren als ho tel-café geëxploiteerd, is gemoderniseerd ge worden. De heer T. de Munk zorgde, dat de gevel, naar een plan van den heer Beelenkamp, overeenkomstig de eischen van dezen tijd, veranderd werd en de uitvoering mag ge slaagd genoemd worden. Het café, dat nu ook als restaurant geëx ploiteerd wordt, komt thans veel meer tot zijn recht. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 16 tot en met 25 Mei zijn genomen door heeren 513 baden, door dames 19-ba den, door onvermogenden 78 baden, totaal 610 baden. Hoogste temperatuur 67 graden. Laagste e- schieden aan huis' van den cliënt of aan het bureau van advies. Eenvoudige adviezen worden kosteloos verstrekt, terwijl het tarief voor administra ties uiterst billijk gesteld is. Het bureau adviseert in zake het aankno pen van machines, op belastinggebied, enz. geen tijd heeft zijne boeken bij te houden of niet in staat" is ze in te richten, wende zich tpt het bureau, dat ook behulpzaam is bij hét berekenen, aan de hand van de gegevens der boekhouding, van de prijzen waarvoor .verschillende waren verkocht* kunnen wor den. Het Bureau van Advies is een in alle op zichten vertrouwd kantoor; omtrent alles wat er behandeld wordt, is de stipste geheim houding voorgeschreven, zoodat men zich gerust tot dat bureau kan wenden. Tenslotte dit advies aan allen, die dit le zen: Wacht met het vragen van een advies (mondeling verdient de voorkeur boven schriftelijk) niet te lang. „Stel niet uit tot morgen, wat ge heden doen kunt." Dat geldt niet alleen voor juridische, maar ook voor administratieve en technische ad viezen. S. J. A K. 1) Het te Alkmaar gevestigde Bureau van Advies omvat 'n gebied, gelegen ten Noor den van den spoorweg Amsterdam-Zaan dam-Uitgeest, uitgezonderd de gemeente Zaandam. neen, natuurlijk niet, Theo dat was maar gekheid. Ik ben de trap wat gauw opgeloo- 64 graden. pen, verder niets. Ik „Je verzwijgt iets voor me. Je hebt wel iets INGEZONDEN «TUKKIM. of iemand gezien. Ik heb ie nooit in mijn le ven zoo gekend; ie bent altijd, zoo dapper. Ik zal Agnes halen." Zij liep al naar de deur, Feli - je mag niet gaan, ik vertellen als je even wacht." toen Felicia haar vastgreep. „Neen, doe dat iet gaan, ik zal het je wel niet „Toe gauw dan, je maakt mij angstig! Wat is er?" „Het was o! Theo, je moet mij beloven het aan niemand, aan geen levende ziel te vér- tellen. Beloof je het?" „Dat kan ik niet beloven. Waarom zou ik dat doen?" „Dan vertel ik het je niet „Nu goed dan, ik beloof het. Spreek op „Je weet dat ik zei naar beneden te moeten gaan om te kijken of Laurie aan het portret gedacht had?" „Ja, ja welnu?", „Ik keek hier het raam uit, de jalouzie was een beetje op en ik zag iemand den hoek van het huis omkomen." Theo klemde zich aan haar «ast, ze was bang geworden door de niet te beschrijven opgewondenheid en droefheid in Felicia's stem en oogen. (Wordt vervolgd)v Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant. Mijnheer de Redacteur 1 Beleefd verzoek ik U voor onderstaande regelen eenige plaatsruimte, bij voorbaat hiervoor mijn vriendelijken dank. Naar aanleiding van de jongste raadszit ting gevoel ik mij verplicht, een woord van hulde te brengen aan ons geacht gemeentebe stuur voor de wijze waarop het voor het on derwijs van onze jeugd in het algemeen zorgt; wat dan ook weer duidelijk is geble ken bij de flinke behandeling der salarisrege ling voor de Leeraren aan Gymnasium en Handelsscholen. Waar de heer Udo verklaart, dat een sala ris van 3200,voor een Leeraar niet te hoog is, om op onbezorgde wijze in zijn stand te kunnen leven, ben ik dit volkomen met hem eens. Van een Leeraar wordt alles gevergd, en hij moet daar dan ook voor be loond worden. Steeds weer echter zie ik naar een catego rie Leeraren, welke toch zeker niet veel lager staat dan bovengenoemde. Ik bedoel de Leer aren aan de Ambachtsschool, waarvan ik van een vriend weet, dat hij een salaris ge- .1 1_!l^o^rwvarl ie Viof

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2