UmprsBitoül en Meisjesschool. wm X "Vit .v TftiopmMniüen va® kaden Toelating- lomé, twaalf jaar geleden hef eerst door hem opgevoerd. Een landweerman van de grenswacht Terapel (Or.) heeft voor den krijgsraad er kend, dat hij, terugkeerend1 van een geslaag den smokkeltocht,'op een hem aanroependen schildwacht heeft geschoten, waardoor deze gedood werd. Eisen 8 jaar gevangenisstraf en vervallenverklaring van den militairen stand. Te Gendt (Overbetuwe) geraakten twee mannen bij het rooien van een boom daar onder, toen dlze omviel. Eén hunner, gehuwd en vader van zes kinderen, is aan de beko men verwondingen overleden. Te Amersfoort zijn eenige jongens aan gehouden, die op bet stations-emplacement uit verschillende goederenwagens hadden gestolen. De oudste hunner is 14 jaar. Deze week mag 70' pet. van de boter- productie worden uitgevoerd. Daar de tijd er voor aangebroken is, beginnen de landbouwers te Kampen en in de omstreken met het maaien van. de lage buitenoevers. Door de droogte is het gewas nog niet ten volle ontwikkeld. De opbrengst zal middelmatig zijn. Vanaf heden zal er weer onafgebroken electrische stroom geleverd worden te Mid delburg. Sinds Febr. ontbrak die 's nachts van 12 tot 5 en op Zondag na 12 uur 's mid dags. GEEN NIEUW LICHTSCHIP. Aan zeevarenden wordt medegedeeld, dat het in het „Bericht aan Zeevarenden" van 24 Mei j.l. bedoelde nieuwe Nederlandsche vier de lichtschip dat volgens dat bericht iij de vaargeul tusschen de door Duitschland en Engeland gesloten verklaard/; gebieden op ongeveer 54 gr. N.b. zou worden uitgelegd, niet zal worden uitgelegd. Het lichtschip „Terschellkugerbank," dat volgens het Bericht van 24 Mei j.l. tegelij kertijd 16 zm. om de Z. zou worden verlegd, zal instede daarvan verlegd worden naar een plaats ongeveer 12 zm. beZ. de tegen woordige op ongeveer 53 gr. 15 min. NJx en 4 gr. 15 min. 0.1. Tusschen het lichtschip „Doggerabank Zuid" en het verlegde lichtschip „Terschel- lingerbamk" zullen in die vaargeul tusschen de door Duitschland en Engeland gesloten verklaarde gebieden drie lkhtbrulboeien op .onderling gelijke afstanden van ongeveer 22 zm. worden uitgelegd en wel: No. 1 op ongeveer 54° 2:2' ,5 Nb. en onge veer 4° 15* 0.1. No. 2 op ongeveer 54° C? N.b. en ongeveer 4" 15' 0.1. No, 3 op ongeveer 53° 37' ,5 N.b. en on geveer 4° 15' 0.1. bakken vart bruin brood zeer veel te wen- scheü overlaat, waardoor dit brood zeer spoedig door bedui met meer voor men- schelijk voedsel geschikt is. Het Hoofdbe stuur verzoekt den Minister onverwijld maatregelen te nemen. STAD&N1MJW& DRENTE. Ontvangen van N. N. J 2.50. antwoorde bedrag ad. 70.— 72.50. Met het ver- in totaal zijn gedurende den oorlog reeds tot een aan zienlijk bedrag aangegroeid. Sommigen zijn van meening, dat deze som het best verdeeld zal kunnen worden onder hen, die zich het meest verdienstelijk zullen maken voor het verkrijgen, van den wereldvrede, anderen echter willen voor dit geld van 19141917 een bijzondere bestemming. Het voorstel van Ellen' Key de Nobelvredesprijzen tot een „Nobelstudiefonds" te vereenigen, heeft le vendagen bijval gevonden,. Het Nobelstudie fonds zal dan gebruikt worden voor beurzen voor hen, die bereid en in staat zijn de nar werkingen van den oorlog in de landen, die nu in oorlog zijn, te bestudeeren. Men vraagt zich echter hier en daar af of d'eze beschikking wel te vereei igen is met de bepalingen in Nobel's testament. De voorstanders van het denkbeeld leggen den nadruk op het nut, diat zulke studies voor heftvredeswerk kunnen doem De resul taten van deze onderzoekingen zouden af doend kunnen bewijzen, hoe weinig bevredi gend de oorlog is als „ultima ratio" in dien wedstrijd dier volkeren. KORTE BERICHTEN. De uitgevers van de al-Duitsche bro chure „Duiitsch land's toekomst bij een goeden en bij een slechten vrede" blijken zich aan humbug te hebben schuldig gemaakt, toen zij schreven dat het hoofdkwartier en het mi nisterie van oorlog duizenden exemplaren hadden aangekocht. Van bevoegde zijde wordt aan de Vorwarts meegedeeld, dat er geen woord van waar is. Minister Balfour is uit Amerika te Londen teruggekeerd. Te Bergen in Noorwegen zijn Woens dag tien spionnen tot gevangenisstraf ver oordeeld. Zij hadden in lichtingen ten behoe ve van Duitschland ingewonnen over het ver trek van Noorsche en Engelsche schepen en bewegingen van Engelsche oorlogsschepen. Het Britsche departement van Oorlog ,1/v - deelt mede, dat kapitein Albert Ball, de be- 0° ver-). Door een prachtige vertolking van roemde vlieger, die 42 vliegtuigen heeft neer- »>Vrede_ verplicht koor van, H. J. den Hertog geschoten, den 17en Mei gesneuveld is, den zelfden dag waarop het koninklijk besluit verscheen, dat hem machtigde het Legioen van Eer te dragen, dat hem door de Fran- sche regeering verleend was. DE GEMEENTERAADSVERKIE ZING. De voorzitter der antirrevolutioünaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" schrijft ons er prijs op te stellen te verklaren, dat het Zaterdiag in het stadsnieuws ge plaatste bericht over de ledenvergadering onjuist is. Wij hebben den beer Dijkers tevergeefs uifgenoodligd de onjuistheid nader aan te ge ven. Intusschen hebben wij reden om aam te nemen, dat de onjuistheid schuilt in de me dedeel ing, dat was besloten het voorstel van „Eensgezindheid" om eikaars Candida ten te steunen, te aanvaarden. Het zal echter spoedig kunnen blijken of het accoord tusschen de kiesvereenigingen wel zoo vlot zal tot stand'komen, als het zich aanvankelijk liet aanzien, ZANGCONOOURS. Zaterdagavond en Zondag waren in Am sterdam de gemengde koren aan de beurt.. In de derde afdeeling (waarin 22 vereenigin- gen uitkwamen) werd een le prijs A. toege kend aan „Polyhymnina" uit Utrecht en een le prijs B. aan „O. A. Heinse" uit Amster dam. „Crescendo" uit N.-Scharwoude (dir. W. Hespe) won den tweeden prijs. Gistermiddag zond de tweede afdeeling kregen Wat daar kon, kan ook hier gebeu ren. De bakkers waren in de wolken. Nu zijn er maanden over verloopen en nog hebben de bakkers in Alkmaar hun zoo vurig begeerde nachtrust niet. Zouden de rollen somtijds omgekeerd zijn? Van Hoorn wordt altijd gezegd: „men- heeft den tijd", van Alkmaar begint de victorie. En nu wachten wij maar, en wachten al maanden. Nogmaals dank voor de plaatsing, EEN BAKKERSPATROON. BUITENLAND. DE BEWAKING VAN DEN EX-TSAAR. De I imes"-correspaoident te St. Peters- burg meldt: Wegens tuit groote bezoek van zomergasten op Isarkoje Selo zijn er uitge breider maatregelen gemomen om Nikolaas II tfe bewaken. Hij mag slechts twee uur dag, 's morgens en s avonds, wandelen Een militair geleide vo.'lgt hem overal op hoogstens 25 pas afstaaadl. De kinderen mo gen slechts afzonderlijk van de buitenlucht genieten. De ex-Tsaar en zijn echtgenoote moeten dagelijks tweemaal aan bot venster verschijnen, opdat die officier van de wacht hen kan zien. Een drievoudig troepen-cor don omgeeft het paleiü. De munster van justitie heeft grootvorstin Maria Pavlona verlof gegeven den Kauka- sus. waar zij zes weken huisarrest had, te verlaten en naar Finliind te gaan MOEILIJKHEDEN IN CANADA. De „Tknes"-cörr«spondent in Toronto meldde 26 Mei aai* jrijn blad: De politieke toestand in de provincie Quebec blijft kritiek;. Er zijn te Montreal en in de stad Quebec toetoogimgen tegen den dienstplicht gehouden, waarbij aan dé mees te krantenbureaux die ruiten werden inge gooid. Er zijn verscheiden gevallen voor, komen, dat gewonde soldaten aangeval' en gekwetst werden. De hoogere geesteli heid en de meer verantwoordelijke leiders "in de provincie doen hun best de orde te bewa ren en de opwinding te bedaren, maar voor- loopiig is bet jonge nationalistische element uit den band gesprongen en word/t het volk opgezet door vlammende redevoeringen te gen dienstplicht an tegen verdere deelneming aan den oorlog. Te Ottowa wordit de poli tieke toestand uiterst kritiek geacht. VENIZELOS' POSTZEGELS. De strijd tusfM±en koning Constantijn van Griekenland en 'Venizelos beeft de postzegel verzamelaars met groote vreugde vervuld. Venizelos heeft n.l. eigen postzegels laten maken. In het door hem beheerschte gebied zijn de postzegels met het portret van den koning verwijderd en daarvoor in de plaats postzegels uitgegeven, die Venizelos' beelte nis dragen. Thans is weer een nieuwe serie van zulke zegels in den handel gebracht. Deze zijn vervaardigd te Londen. Ze dragen het randschriit: Prosorine Kubermessio." d. w. z. voorloop ige regeering. De waarde van deze postzegels zal natuurlijk des te grooter worden, naarmate die Venizelosregeering sneller verdwijnt. SURROGAAT VOOR CHOCOLADE. In „Prometheus" geeft dr. Draxler een surrogaat voor de sinds dén oorlog in Duitschland zeer schaarsch geworden cho colade. De bessen van het roode keelkruid, Comus Sanguinis, geven een drank, die in reuk en smaak bijna geheel gelijk is aan chocolade. Het roode heelkruid dankt zijn naam aan de bloedroode kleur, die dé schors in den' winter heeft; verder levert het een houtsoort, die veel voor het maken van kleine machinedeel en wordt gebruikt. Terwijl het gele keelkruid roode vruchten heeft, zijn die van het roode keelkruid zwart. De vruchten van het gele keelkruid worden algemeen ge bruikt; de Turken bijv. maken er siroop en gelei van, de Hongaren en Grieken bereiden er een likeur uit. Het choco ladesurrogaat wordt verkregen uit een verdikt afkooksel van de bessen. Niet alleen in reuk, die ook aan vanille doet denken, maar ook in amanV en voedingswaarde komt de drank met cho colade overeen. DE NOBELPRIJS ALS „NOBEL STUDIEFONDS". Ook dit jaar zal geen Nobelprijs voor den vrede uitgedeeld worden. Deze vredesprijzen Het Spaansche kabinet is afgetreden, omdat naar zijn meening het leger door zijn eischen een onduldbaren drang op dé regee ring trachtte uit te oefenen', De socialistische porti} te Madrid heeft in een motie krachtig geprotesteerd te gen het Duitsche schrikbewind over de neu tralen, de socialisten te Bilbao gingen zoo ver, afbreking far betrekkingen met Duitsch land te eischcn. President Wilson hield1 een wapen schouw over 25.000 reserve-officieren, diie het Amerikaansche leger aan het Fransehe front zullen eommandeeren. De Engelsche admiraliteit deelt mede dat opgemerkt is, dat de haven van Ostende, vermoedelijk tengevolge van het laatste bom bardement door dé Engelsche lucht- en zee- vloot is ontruimd. Koning Ferdinand van Bulgarije brengt Woensdag te München een bezoek aan het Beiersche hof. Te Berlijn zijn twee personen die een vlugschrift: „de hoofdvijand staat in eigen land", verspreid hadden, wegens opstoking tot klassenhaat, tot een gevangenisstraf van drie maanden veroordeeld. In- het niet-bezette gedeelte van Roe menië zijn Duitsche hulpconüté's gevormd, om de Duitsche geintemeerden te ondersteu nen De stad Keulen drijft sedert een'igen tijd een handel In oude kleeren, di. w. z. zij koopt oude kleedingstukken op, laat ze her stellen en reinigen en verkoopt ze daarna weer tegen billijken prijs aan de Op het Oogenblik zijn in de m. kinderen tot l-jarige nleeftijd laten loopen. Het moet gezond en burgerij azijnen voor iedereen tér bezichtiging voorhanden 5000 heerenr, 1500 jongens- en 5000 damescostu- mes; nog vele duizenden zijn in bewerking. Er is al zeer veel verkocht. Om schoenen te sparen, wordt er in Duitschland propaganda voor gemaakt, de 14-jarige nleeftijd blootsvoets te MfÊ prettig voor de jeugd wezen. Uit Sï.-Petersburg komt het bericht dat vier regimenten van het zevende leger aan het muiten zijn geslagen. leiders zuilen voor den krijgsraad gedaagd worden. Uit Haparanda wordt geseind, dat de Raad- van Arbeiders bericht heeft ontvangen, dat gedeserteerde Russische soldaten geweld daden bedrijven en zich rooversbenden vor men, die de boeren berooven. In de Zweedsche haven Geleport is brand uitgebroken in opgeslagen goederen, voor den doorvoer bestemd. De politie ver moedt brandstichting door de bemanningen van dé Duitsche stoombooten „Bedia" en Britania," zich daar in de buurt beviadlen- ie. De Bulgaarsche minister-president ^adoslawow is gisteravond naar het Qroote hoofdkwartier vertrokken. Uit Helsingfors wordt geseind: Groote letoogingen voor 8-urigen werkdag en wijzi ging in de gemeentelijke wetgeving zijh ge- ïouden. Wanneer eene algemeene staking in Finland mocht uitbreken, zullen de sociaal democraten trachten een wettelijke regeling van den normalen arbeidsduur en algemeen desrecht te bereiken. Op 14 en 15 Juni wordt eene buitengewone partij-conferentie in Fin and gehouden, waartoe ook de Zweedsche parti] is uitgenoodigd. Deze heeft die uit- noodiging aangenomen. HET PANTSERDEKSCHIP „ZEELAND". DEN HAAG, 11 JuniL Het pantserdek- schip „Zeeland" is blijkens ontvangen be richt Zaterdagavond Udsire gepasseerd. Alles was wel aan boord. SLECHT 'REGEERINGSMEEL. DEN HAAG, 11 Juni. Het Hoofdbe stuur der Nederl. Vereeniging van Werk gevers in 't Bakkersbedrijf zond' heden aan den Minister van Landbouw een telegram, meldende diat de hoedanigheid van het in de laatste dagen door sommige meelfa brieken afgeleverd regeeringsmeel voor het en „Frühlings-symphonie" van Ph. Loots, verzekerde de Amsterdainsche Zangvereeni- ging „D. O. S. O." onder leiding van den heer H. Lindeboom, zich van den eersten prijs (verg. z. med, en 125). „Polyhymnia" uit Haarlem dir. W. Héspe tweede prijs. Gisterenavond had de strijd plaats in de eerste afdeeling. De groote Beurszaa! was geheel gevuld' met een belangstellend pu bliek. Op schitterende wijze hebben zoowel de heer H. Lindeboom als de gemengde zangvereeniging „Nieuw Leven m. Mannen- kooi „Orpheus" hunne reputatie gehand haafd. 't Verplichte koor „De Gypten" van F. J Koeske beleefde onder Lindeboom een pracht- uitvoering, gevolgd' door daverend applaus van het publiek, dat niet ophield voor het ook den componist zijne hulde had betuigd. Als vrij nummer zong N. L. daarna „De Win ter" van Pb. Loots. Nog vóór de laatste noten verklonken waren, barstte 't enthousi aste publ'iek los in luide bijvalsbetuigingen, 't Mocht dan ook niemand verwonderen dat de jury aan „Nieuw Leven" den eersten prijs toekende (mét 6 tegen 1 stem, gouden med. en 200), aan„Hespe's A Capella Koor den tweeden, aan „Onder Ons", dir. H. Ptelage, dien derden en „Polyhymnia" (H. P. S. Dams uit Amsterdam den vierden. Daarna had de wedstrijd om de eereprij' zen plaats, waarin mededongen „Polyhym nia" uit Utrecht en „G. A. Heinzne^ Amster dam (le prw. 3e aid.) „D. O. S. O.", Am sterdam (le prw. 2e afd.) en „Nieuw-Le- von)." Elke vereeniging zong nu een num mer. „Nieuw-Leven zong wederom .yde Oypten" en met algemeene stemmen werd haar door de jury den eersten eereprijs, een verguld zilveren lauwerkrans toegekend. „Polyhym nia" uit Utrecht, dir. L. C. Keereweer," zong „De Winter" en kreeg den tweeden eere prijs, een medaille van Z. K. H. Prins Hen drik, terwijl aan „D. O. S. O.", eveneens on der H. Lindeboom, ook een tweede eereprijs werd toegekend voor hare mooie vertolking van den Hertog"» koornummer „Vrede 't Was dn» gisteren voor „Nieuw-Leven" en in 't bijzonder voor haren directeur, die twee eerste prijzen en twee eereprijzen won, een succesvolle dag. 7e VOLKSCONCERT. Op Woensdag den 27sten juni zal in de Groote Kerk 's avonds het 7e Volksconcert plaats hebben, waarvoor door den heer Slinger, behalve erii drietal dames en heeren, die voor het vocale gedeelte zullen zorgen, de medewerking is verkregen van de nee- ren H. A. Maas, clarinet, en Joh. van der Meer. violoncel, dus de oeide kapelmeesters hier ter stedé Iets zeer eigenaardig» is de combinatie clarinet, cello en orgel, wat men zeker niet veel zal booren, maar dat niettemin uitste kend blijkt te voldoen. Beide heeren zullen als solist optreden en in trio met den heer Slinger. 't Is zeker te verwachten, dat. velen zullen igaan om dit trio te booren en door hun opkomst blijk te geven, de bereidwilligheid van deze heeren te waardeeren; ze zullen in het verkwikkend koele kerkgebouw zeker veel genieten. •Srusj B0A3 hou J3JBI avtt TK>Ol03[ glMOOO J,ip dQ KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraken, van 8 Juni 1917. T. D. te Bergen, in dronkenschap op een station bevinden, 8 boete of 6 dagen hech tenis G. v. W., D. D. te Alkmaar, W. C. Pz. te Castricum, S. Z., J. de G. te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, de le 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 1 boete of 1 week tuchtschool, de 3e 4 boete of 2 dagen hechtenis, de 4e en 5e ieder tot voor waardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 1 maand met een proeftijd van 2 jaar. J. K„ J. D., J. H., N. J., S. E R. A. L., F. S., F. K. te Alkmaar, M. V. te Limmen, C T., F. P., Jt. S., zwervende, over treding politieverordening, de le 6 boete of 4 dagen, de 2e 2 boete bf 7 dagen tucht school, de 3e 1 en 5 boete of 1 maand tuchtschool, de 4e, 5e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de £e 1 en 4 boete of 1 en 3 dagen hechtenis, de 7e, 8e 3 boete of 3 da gen hechtenis, de 9e teruggave aan zijne ouders, dé 10e 3 boete of 2 dagen hechte nis, de 11e, 12e en 13e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. H. K. te Bergen, P. C. te Limmen, over treding arbeidswet, de le 3 maal 4 boete of 3 maal 3 dagen hechtenis, de 2e 8 boete of 4 dagen hechtenis. P. T., C. V. te Uli_ Spoorwegreglément, ieder 4 gen hechtenis N. B. P. S. te Alkmaar, N. B., J. de W. te Egmond Binnen, B. H. E. te Heemstede, A. P. te Heiloo, overtreding Rijwielregle ment, de le 2 boete of 1 dag hechtenis, de 2e, 3e, 4e, 5e, 6e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. W. P., J. V., G. V. te Egmond aan Zee, overtreding Jachtwet, de le ontslag van rechtsvervolging, de 2e en 3e ieder 8 boete of 4 dagen hechtenis. A. W. te Limmenn, P. J. M. te Uitgeest, C. T. te 'Castricum, overtreding rijkswegen' reglement, de le 2 maal 5 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis, de 2e 6 boete of 3 da gen hechtenis, de 3e 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. O., J. P., A. P. te Bergen, straatschen derij, tot voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van een maand met, een proeftijd van één jaar. G. K, J. M., P. H'„ H. J. P. H., J. P., D. V., K. A. H., W. D., P. M. S. te Alkmaar, J B. te Oudtarspel, S. B. te Broek op Lan- gendij'k, L. A. R. te Amsterdam, A. D. te Egmond aan Zee, J. L. te Egmondbinnen, dronkenschap, de le 3 dagen hechtenis, <Je 2e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e, 5e, 7e, 8e, 9e, 10e, 11e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 4e, 6e 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 12e 5 boete of 3 dagen hech tenis, de 13e en 14e ieder 10 boete of 5 da gen' hechtenis. BERGEN Mei. Geboren: Albert, z.v. Evert Jonker en Elisabeth Hambuig. Jan, z. v. Joannes Weijers en Gerarda Catharina Lentink. Gerardus Hermanus, z. v. Theodoras Severs en Maria Brons. Elisabeth Maria, <L v. Jan Hoogeboom en Cornelia Brammer. Comelit Johannes, z.v. Dirk Roosloot en Neeltje Roosloot. Aart, z. v. Jan Bos en Frederika Verwoest. Jtohannes Jurrie, z. v. Johannes Wolf en Trijntje Blokker. Arend Catharinus, z. v. Jenünus Worst en Theodo ra Durivou. Petras Jan Maria, z. v. Pe trus Hopman en Geertruida Elisabeth Boer- sen. Theodoras Petras, z. v. Adrianus Dekker en Jacoha Maria Gieling. Getrouwd: Arie Modder en Elisabeth Ivangh. Overleden: Lambertus Mosk, aan boord van het stoomschip Batjan, oud 27 jaar. Nicolaas, z. v. Comelis Vrasdonk en Geertje Haker, oud 12 jaren. Joannes, z. v. Franciscus Dekker en Elizabeth Gieling, j oud 1 jaar. ZUID- EN NOORD-SCHERMER. (Mei). B. N., Getrouwd: Comelis Bak, te Uitgeest M' en Maartje Willemijntje Groot. Jan Nat, te De Rijp en Aaltje van Beusekom. Wil lem Buis en Aaltje Madderom. Geboren: Elisabeth, d.v. Ide Honig en Reinoutje -Lakeman. HARENKARSPEL (Mei.) Geboren Grietje, d.v. Jan Ruis en An na Koelemeij Johanna, av. Gerrit Kam pen en Anna Jongejan Geertruida Maria, d.v kiaas Smit en Christina Zoon Willem z.v Iheter Noordstrand en Jantje Kraakman. - Maria, d.v. Hendrik Swager en Maartje Schagei Comelis, z.v. Comelis Raekel en Aaitje* Vlaarkamp Keus, z.v. Jan Kant en Aaltje Huisman Cornelia Oukje, d. v. Cornells de Vries en Neeitje v. d. Oord. Afra, d.v. Pieter Meester en Maria Scbuite- maker Comelis, z.v Jan Schouten en Geesje Bakker Petronella Janneke, d.v. Willem Hamelink en' Maria Johanna de CUM LAUDE. De bevordering van Mei. H. M. Assmann tot doctor in de klassieke letteren geschieddte cum 'laude. INOEZONDEN STUKKEN. BUROEMEESTER en WETHOUDERS va* ALKMAAR brengen ter kennu van be langhebbenden, dat zij die na afloop der zomervacantie hunne kinderen deJUurger- e«k«ol of de Metajeeeebool wenschen te doen bezoeken, daarvan aangifte moeten doen ro«rofopl5 Juli u.e. bij* de hoofden dezer «eholen, onder overlegging van het geboorte- en laentingsbewijs van het betrokken kind. De kinderen moeten den leeftijd van zes jaren hebben bereikt, kinderen, die binnen de eerstvolgende zes maanden na het tijd stip der toelating, dien leeftijd zullen heb ben bereikt, kunnan, onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, op de genoemde soholen «lorden toegelaten. De gelegenheid tot aangifte voor de Rarg«reeh«sl (g aan het Mhoolaibonn 1* de BriUeNteeg op Maandag en Don derdag van balt een tot balt twee nar, en voor de Mele|«ne«bM>ol op Maandag e* V'rUdHg ran 8 tot 4 nar, aan bet gebouw dor school aa* de Oudogracht, waarbij de ouders worden ultgeaoodlgd die aangllte te doen vóóo 1 Juli e.k. De ouder» ot «erzorgere van z.g. button- Ieorilugou werden uitgenoodigd de aan vragen tot toelating tot de betrokkn* ge meentebesturen en tovonn tot de boot- Aon dor botreffondo aobolen tt rich ten »ó#r 1 Juli a.a. Ten slotte noodigen Burgemeester en Wethouder» belanghebbenden uit, hunne aanvragen niet tot het laatste oogenblik. uit te stellen. Alkmaar, 4 Juli 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Q. RIPPING, Voorzitter, DONATM, Secretaris. Koeüer Antoon, z.v. Jan Jonker en Maar tje de Moei. Helena, dv. Pieter Stoop en Elizabeth Molenaar. Ondertrouwd Geene. Gehuwd Pieter Biesban, alhier en Jo hanna Groot te Alkmaar Overleden: Jan Bregman, echtgen. van Antje Schuil, oud 62 jr. Antje Stolp, oud 25 jr. ongehuwd Nicolaas Comelis Dekker, oud 2 jr. Levenl. kind van Hen drik Houtman en Grietje van Schagen Jannetje Kleijer, oud 1 jr. Anna Koele meij, oud 31 jr., echtg. van Jan Ruis. Ca tharina Weel, oud 34 jr. echtg. van Jacob Blankendaal Antje Kale, oud 73 jr. wed. van Jan Jansen, eerder van Comelis van den Dam. Jacobus Johannes Agenant, oud 11 md. Maatje Kaas, oud 75 jr. echtg, van Dirk Bakker, Hendrik van der Sluis, oud 46 jr. echtg. van Sjoertje Buwalda Petrus Comelis Bakker, oud 4 jr. Andreas Hen- drikus Nolten, oud 6 md. BROEK OP LANGENDIJK (Mei) Ondertrouwd Albertus ten Brug- geneate en Grietje Koppen Geert Heinis en Bregtje Kloosterboer. Getrouwd: Jan Kooij en Aaftje Bak Adriaan de Boer en Maria Hijmaa Al bertus ten Brugencate en Grietje Koppen. Geboren Jan, z.v. S. Strijbis en Gr. Kuik Trijntje, d.v. J. de Wit en J. Ruijs Neeltje, d.v. J. Ploeger en G. de Boer Arie z.v. J. Dekker en N. Bak Trijntje, d.v. J. Kamp en Tr. Kreijger. Overleden Cornells Madderom, 62 j echtgen. van Trijntje Vorst Trijntje Vorst 69 j., weduwe van Comelis Madderom. Klaas Oirkmaat, 21 j. Grietje Smit, 69 j., weduwe van Jan Smit OUDE-NIEDORP (Mei). Geboren Nicolaas Theodorus, z.v. P. Mut en A. Groot Ondertrouwd': P. Jaspers en A. Beemsterboer Johannes Beemsterboer eu C. v. Stralen. Getrouwd: Jb. Overman en P. dé Jong Ah. Bart en Jc. Vink P. Jaspers en A. Bmnsterboer J. Boemsterboei en C. v. Stralen. Overleden: Hendrik Hollenberg, we duwnaar v. Elisabeth Nap, oud 91 jaren Simontje Wit, ongehuwd 18 jaar. Mijnheer de Redacteur! Zoudt u zoo goed' willen zijn het onder staande in uw geëerd blad op te nemen 1 let is de klacht van een bakker over afschaf fing van bakkersnachtarbeid, waarvan nu in 't geheel niets meer gehoord wordt Bij voorbaat mijn hartelijken dank hiervoor. Wij wachten nu al maanden Wat een druikte, vergaderingen, conferenties, allerlei bezwaren hebben ae bakkers te overwinnen gehad, eer het zoover kwam dat het onder werp afschaffing van bakkersnachtarbeid den raad bereikte! Nu was de waarschijnlijkheid groot, dat in een zeer kort tijdsverloop het goed voor ëlkander zou komen. Er was niets meer tegen, men zou een verordening maken, en een voorbeeld nemen aan die uit Hoorn, waar dé bakkers in korten tijd de af schaffing van nachtarbeid hadden kloer ge- TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 11 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt Geldig tot den avond van den 12 Juni. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand' van' den barometer 771.0 te Skagen. De laagste stand van dien barometerbo ven 760 Zuid-DuitscMand. VERWACHTINO. Matige Oostelijke tot Noord-Oostelij ken wind meest licht tot halfbewolkt, droog weer, behoudens kans op onweer, vooral in het Zuiden, warm. NOORD-SCHARWOUDE (Mei). Geboren: Aafje Grietje en Jacob z. en d.v. A. de Vet en A. Kamerling Comelis, 2.v. C. Langedijk en M. de Waard Petrus Johannes z. v. J. Brink en M. Mul. Simon z.v. V. Spanjaard en K. Rol Anna Maria, d.v; J. Beers en A. Elders. GehuwdKlaas den Besten en Neeltje Brum C. Keppel en A. Deugd Jan Heidsina en Stijmje Hemze C. Koeman en Aaltje Kaij. Overleden Willem van den Hoven, echtg. v. Klaartje Vlug, oud 49 j. Klaas de Geus, echtg. van Jantje Borst, oud 38 - CnLharina Willemina Goossen. oud 71 BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 11 Juni. Gerrit, z. van Gerrit van Oort en Aaltje Visser. Hermanus Alber tus Johannes, z. van Dirk Wilhel mus Johannes ten Haaf en Cathari na Geertruida Riemada de Wilde. Goossen, oud 71 OUDKARSPEL (Mei) Gehuwd: P. Jonker en N. de Vries Jeremias Evert Vos en Catharina Borat C. Stammes en Neeltje Rootjes C. Molenaar en F. Heijman. Geboren Gerhardua Nicolaas, z.v. Joh. Wijte en Johanna Slijkennan. Johan na Maria d.v. Joh. Spanjaart en M. C. Nu- man. O ver leden Albert, zv. C. Borat en r. Borst. Immetje Duijves, echtgen. van C. Boerman oud 77 i. ZUID-SCHARWOUDL (Mei) Ondertrouwd: Jan Deutekom en Judith Berkhout Jacobus Beemsterboer en Petronella Bakker Comelis Bezelmaa en Roelof je de Geus Jacob Heneweer en Grietje Pieteisma Johannes Kramer en Geertje Frederiks. Getrouwd: Hendrik Kraijer en Grietje Zul jan Deutekom en Judith Berkhout Jacobus beemsterboer en Petronella Bakker Cornelis Bezelman en Roelofje de Geus jacob Heneweer en Grietje Pietersma. Geboren Cornelia, d.v. Dirk van Kleef en van Guurtje Bruin Aagje, d.v. Johannes van de Bovenkamp en Johanna van Silhout Klaas, z.v. Simon de Boei en Elisabeth de Boer Wilhelmina Maria, d.v. Cornelis Timmerman en Tetje Singer. Overleden Johanno Jacoba Groot, oud1 5 maanden Cor 4 maanden. ome 1 ia Schouten, oud j<u_uua vjrooi,

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 3