DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. FM1. WOENSDAG ff*. 42 prnrmfeitf IJfc fop» post f^SIh AteöMWfiïKElRLp. E®El, gmtïtebttuismar ifenbullffltB. Bfibrenft. R.T. BöSk- en f.b. HEKIfte. 4 ZOOS, Voortfam C 9, Tefefnr. A 20 JÜNL NEDEELAm Over den abonnementsprijs wordt bijt vooruitbetaling beschikt. Bewijsnymmer» 5 cent. RlKDit! ALKMAAR, 20 Juni. Er is vandaag geen; militair nieuw. Mor gen misschien echter wel. Het Oostenrijksche tegabericht meldt n.l. dat op de hoogvlakte van de Zeven gemeenten «en in het Suganodal tusschen Asiago en' die Brenta een nieuwe hevige artüleriestiïjd aan dien gang is, Een week geleden richtten de Italianen hier met eenig succes een krachtigen maar korten stoot tegen het Oostenrijksche front. Officieel is thans van Engelsche zijde me degedeeld, dat de troepen ten Oosten van de Sfeinana „iets .achtendtgegaan sdjn." Deze maatregel wordt hiermede gemotiveerdl, dat het malaria-seizoen' spoedig intreedt. In de Fransdie Kamer heeft die minister van oorlog verklaard, dat generaal Nivelle is vervangen, omdat hij te roekeloos de man nen' in het offensief aan Aisne en in Cham pagne heeft geofferd. De heer Painlevé voeg de er aan toe, dat generaal Pétain steeds op gekomen is voor de methoden, welke men- bdhenilevens sparen, krachtige, maar voor zichtige en redelijke metnoden. Hei Fransche leger zal de oorlbgemethode der Engelscheni volgen. Blijkbaar wordt düs thans weer de z, g. n. afknabhelingsstrategie van veldmaarschalk foffre gevolgd. De Oostenrijksche parlementaire machine dreigt op bed mkeliike wijae vast te loopen. Het is bekend, dat er in Oostenrijk allerlei nationaliteiten zijn, die élkaar voortdurend! bestrijden'. De eene partij1 leeft onder den druk van de andere. Bij de opening van het Oostenrijksche parlement heeft die minister president aangedrongen1 op eenheid en' sa menwerking. Maar de afgevaardigden^ die na langen tijd thuis te zijn geweest, door den Jongen keizer weer bijeengeroepen waren, schenen niets te hebben' geleerd. Het krakeel werd voortgezet, waar het in 1914 was afge broken. Duitschera, Tjechen, Kroaten, Polen, Slowenen, Roethenen, Roemenen en Italianen kwamen met hun eischen en verwijten. Er zijn vreeseldjke dingen gezegd. „Oorlogsgevaar- lijke geïnterneerden," dat waren Tjechen en dergelijke, werden' in de kampen gegeeseld, men liet ze, zelfs vrouwen en meisjes, naakt In 'de vrieskou staan, in Thaierhof stierven1 er van. de 5000 alleen 1200 aan besmettelijke ziekten. Een Pooi verzekerde, dat er 30.000, volgens anderen zelfs 60.000 Polen waren opgehangen. Bij deze mededeelmg had een Dui tsch-Oostenxij'fciChe afgevaardigde 'de onbeschaamdheid te roepen, dat er in elk ge val nog niet genoeg gehangen.' waren I Hieruit blijkt reeds, dat de nationale te genstellingen in den> oorlogstijd niet zijn verzacht, veeleer zijn toegenomen. De Polen hebben verklaard de regeering niet meer te willen steunen en tegen de be grooting te zullen stemmen, iets, dat nog door geen enkele partij van beteekenis in een der oorlogvoerende landen is gedaan. De regeering zit er mee. Ze wil wel eenige portefeuilles ter beschikking van de Polen stellen, maar zie vreest, dat wanneer zij aan deze partij toegeeft, 'de andere oppositie partijen het haar niet minder lastig zullen' milieu. Maar ze moet wei wat doen. Den ki.listen Juni loopt de begrooting ten einde. De regeering kan de zitting sluiten en de nieuwe begrooting bij keizerlijk besluit vast stellen, o! pogpn een der meerderheid welge zind1 kabinet te vormen. Verwacht wordt, dat zij het zal probeeren met de vorming van cc» overgangskabinet onder leiding van een kr iditige persoonlijkheid, die bulten de partijen staat, een ambtenaar bijv. De jonge Keizer beleeft, nadat de Hon- gaarsche crisis pas is opgelost nu door de Oostenrijksche zaken moeielijke dagen. En zijn tegenstanders te Londen en te Parijs en elders krijgen koren op faun molen nu de loop der dingen een bevestiging schijnt van faun opvatting, dat faet keizer-koninkrijk zich zelf overleefd heeft en maar zoo spoedig mogelijk moet verdwijnen. Afgewacht dient thans, wat er verder staat te gebeuren. In het blad van Maandag werd gesproken van èen vredesaanbod, dbor de Duitsche re geering mei behulp van de Zwitsersche aan ,de Rüssische overgebracht. Het blijkt thans, dat de chef van het politieke departement van dien Zwitserschen Bondsraad, de heer Hoffmann, op aansporing van den in Rus land vertoevenden Zwitserschen sodaal-de- mocratischen natkmaalraad Grimm, van' het Zwitsersche gezantschap aldaar een tele gram ontvangen had. Daarin werd gezegd, diat de vredesbehoefte in Rusland algemeen aanwezig was Het sluiten van vrede was in politiek, economisch en militair opzicht een dringende noodzakelijkheid. De eenig mogelijke en gevaarlijkste ver storing van alle onderhandelingen kon slechts door een Duitsch offensief in het Oosten plaats hebben. Bleef deze storing achterwege, dan zou een liquidatie binnen betrekkelijk korten tijd mogelijk zijn. Daar aan werd het verzoek aan den heer Hoffmann geknoopt, om den heer Grimm in te lichten omtrent de bekende oorlogsdoeleinden der regeeringen, aangezien de onderhandelingen daardoor zouden worden vergemakkelijkt. Geheel uit eigen beweging en op eigen verantwoordelijkheid, dus buiten voorkennis van den Zwitserschen Bondsraad, heeft de heer Hoffmann daarop een jajfertelegram gezonden naar het Zwitsersche gezantschap te St.-Peteraburg, hetwelk daardoor werd' ge machtigdmondelinge tnededeelingen te doen aan dien heer Grimm, Die mededeelin- gen betroffen de opvatting van dl en heer Hoffmann omtrent de vredesvoorwaarden der. midden-mogemdiheden aan Rusland en de andere entente-landen. Wij hebben de desbe treffende bijzonderheden Maandag vermeld. Het Zweedsche sociaal-democratische or gaan is achter het telegram en de ontcijfe ring weten te komen en heeft het openbaar gemaakt. Die openbaarmaking heeft den heer Hoffmann zijn ambt gekost. Immers in de landen der entente was men oyer zijn optre den zoo verontwaardigd, dat de Zwitsersche onzijdigheid gevaar dreigde te loopen. Daar om heeft de heer Hoffmann zijn ontslag ge nomen. De Zwitsersche bondspresident heeft verklaard, dat men met smartelijke gevoelens van den chef van 'het .politieke departement scheidde, wiens groote trouw boven allen twijfel was verheven. Opvallend is het, dat men van Duitsche zijde zoo weinig over deze aangelegenheid hoort. Het Wolffbureau be paalt er zich toe.enkele uitlatingen van Zwitsersche bladen over te seinen, die ver- klaren^ dat de heer Grimm geen Duitsch I; agent was, hetgeen' is aangenomen door de Russische regeering, welke hem verbannen heeft. Over die verbanning verheugt men zich zeer 'te Londen. Een Engelsch correspondent te St.-Petersburg seinde over deze aangele genheid om. het volgende: „Het Russische schip van staat slingert en dobbert op faooge zee maar wanneer de strandjutters aan de kaak gesteld worden en men de gevaarlijke klippen weet te omzeilen bestaat er hoop, dat het schip veilig In de haven zal landen. Een groote strandjutter is al ontdekt en verbannen. Hij heet Robert Orimm en is een Zwitsersch socialist. In de „Internationale" vertegenwoordigt hij de Zwitsersche sociaal-demokratische partij en voorts ia hij uitgever van de „Bemer Tag- wacht" Hij sloot zich aan bij de Russische socialisten in Zwitserland. Hij organiseerde de ZimmerwaldLconfereniiie en door zijn tus- schenkomst kregen de revolutionnairen Lenin en zijn vrienden verlof om door DuitscfaLand naar Rusland te reizen." KORTE BERICHTEN. Het door de Duitschers getorpllleerde Engelsche schip Cameronian blijkt oorspron kelijk de Duitsche Kameroen van de Ham burgAmerika-lljn te zijn, dat In Duitsch West Afrika door de Lngelschen werd1 ge vonden en voor goeden'prijs werd1 verklaard. Anton Lang, de Christus van Ober- Ammergau is na reeds in 1915 abusievelijk als „gevallen" te zijn; vermeld, toen hij nog heelemaal niet aan den veldtocht had deel- thans werkelijk voor den dienst in opgeroepen. Koning Albert van BelgiB beeft naar aanleiding van de vergadering van de En gelsche commissie voor de levensmiddelen- voorziening in fielgiê, welke commissie in twee jaar 28-800.000 bijeenbracht, aan den lord mayor van Londen telegrafisch zijn dank betuigd. In het Qrieksche ministerie zullen ver moedelijk een of twee Venizelisten worden opgenomen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in St.-Petersburg hebben de socialisten; en de constitutioneele democraten een groote meer derheid gekregen. Naar verluidt zijn de vooruitzichten in zake het deelnemen van de Fransche soci alisten aan die conferentie te Stockholm bui tengewoon veel verbeterd. Amerika weigert ladingen uit Amerl- rikaansdie havens te laten vertrekken naar onzijdige landen, die hun schepen in hun eigen havens houden. De heer Wilson heeft verklaard, dat Amerika vastbesloten is, België zijn oude plaats onder de volkeren terug te geven. De heer Wilson keurde voor het vliegwezen, dat 600 zal kosten, goed. De uiterste lirikscfie groep der Engel sche werkliedenpartij vroeg aan den bevel hebber van den Russdschen kruiser Askold of deze hem met zijn schip naar Rusland wilde brengen. De bemanning van de Askold wei gerde. Anarchisten hebben zich te St. Peters burg meester gemaakt van de gebouwen der Roeskaja Wolya. De beroemde keizerklok van den Keul- schen Dom die 543 centenaren weegt en in 1887 uit 20 Fransche kanonnen uit een veld slag 7071 gegoten was, is dbor het Dom kapittel gratis aan het leger afgestaan. De klok moet wegens zijn grootte aangeboord en doorgezaagd worden; welk werk 6 weken du ren zal. Het Berliner Tageblatte meldt: De Hoofdvergadering van 'den Russischen ra- beiders- en soldatertbond koos een commissie van 15 leden om de stemming over vrede en oorlog voor te bereiden. Door een boschbrand werden' 4000 morgen naaldwouden in het jachtgebied van den Daitschen Keizer, ia de Letzlmgerbdde gelegen, vermeld DE ZEPPELIN BOVEN ONS LAND. Naar aanleiding van het feit, dat op 17 dezer een' Zeppelin over het Noordelijk deel van ons land vloog heeft de Nederlandsche regeering den gezant te Berlijn opgedragen een zeer ernstig vertoog naar aanleiding van deze nieuwe schending van het Nederlandsch gebied door een Duitsch luchtvaartuig tot die Duitsche regeering te richten' en' met na druk er op te wijzen, dat de betrokken; com mandant zich niet op een vergissing kan be roepen, daar hij bij net overvliegen van Har- lingen, hetgeen ongeveer et 3.30 uur (ware tijd) plaats had, zich, dank zij ook de gunsti ge weersomstandigheden, volkomen reken schap heeft kunnen geven van het feit, dat hij boven' Nederlandsch gebied vloog, doch toen nagelaten heeft dat gebied Langs den koristen weg te verlaten. ZAAIZAAD. De minister van Landbouw heeft bepaald, dat zijn bekendmaking van 26 Mei als volgt moet worden gelezen De minister enz. maakt bekend, dat van die navolgende gewassen van den oogst 1917, te weten tarwe, rogge, gerst, haver, erwten, boonen, aardappelen, tn de eerste plaats dat zaad' en poötgoed van dien zaadhandell zal worden bestemd, hetwelk dbor de landbouw organisaties, voor den oogst 1916 belast ge weest met ae distributie van zaaigranen, te velde is goedgekeurd en daarna zooveel mo gelijk bij het oogsten, dorschen en afleveren is gecontroleerd1 ingevolge een dbor dleze or ganisaties, onder goedkeuring van den mi» ailater van Landbouw rast te stellen regeling. DE NIEUWE AARDAPPELEN. Thans is de regeling vastgesteld volgens welke de nieuwe aardappelen verkrijgbaar zullen' worden gesteld. In een circulaire aan de Veilingsvereeni- gingen en aangeslotenen wordt zij als volgt uiteengezet De zoogenaamde Poters of Drielingen moe ten geheel voor het binnenland worden ge veild De overige soorten, op een veiling aange voerd, moeten worden geveild als volgt: 50 pot. voor het binnenland, 25 pet voor overzee en 25 pet. voor ons land Ten einde voor de voor het binnenland ge veilde partijen ~,J"u,CA- ïiiiug te verdeelimg t-eii leidCx worden vaatgestelden prijs alle bkmenlandsche par tijen koopt en deze, na afloop dér velting, on der de verschillende gegadigde handelaren verdeelt. Hierbij moet rekening worden ge houden met den omzet dier gegadigden, als mede niet een gelijkmatige verckeiiug over tte verschillende gemeenten, ten einde te voor komen, dat de eene gemeente alles en de an dere gemeente niets krijgt. Het veilen van vroege aardapelen zal op 20 Juni een aanvang kunnen' némen1. Voor de eerste drie dagen is prijs voor het binnenland bepaald op 11 cent de veilings pa K.G. De grossiersprijs zal 1% cent per K.G. hooger zijn dan de veiliügsprijs, met inbegrip van de vracht tot de plaats van be stemming. Voor hetzelfde tijdvak te de maximum-win kelprijs vastgesteld' op 14 cent per K.G, Voor de Poters en Drielingen zijn deze prij zen ate 2 cent per K.G. lager. Nog wordt in de circulaire medegedeeld dat „voor overland" (dwz voor den uit voer naar Centraal-Europt) wordt betaald 18 cent en' „voor overzee" d.w.z. voor uitvoer naar Engeland wordt betaald 16 cent. Het Hbld. voegt hieraan toe: Men zal begrijpen dat dbor deze regeling het karakter der veilingen vrijwel verloren te gegaan. Eén man zal er op de veilingen zijn die al le binnen landsche partijen koopt en daarna verdeelt... Wat er van die beteekenis en het nut! der veilingen overblijft, te eenigszinn raad selachtig. We zullen met belangstelling afwachten hoe de nieuwe regeling werkt. Maar we hebben er een zwaar hoofd in, Een veiling is het niet, regeeringsdlistributie evenmin. Toch wordt méér gedaan dan het stellen van een maximumprijs, aannemende, dat die hier gestelde maximumprijzen voor j groot- en kleinhandel zullen worden gesanc- tionneerd door een ministerieel besluit voir gens de Distributiewet. Naar wij imtusachen vei nemen geldt de prijsbepaling slechts voor drie dagen. kaderopleiding. De Operbevelhebber heeft thans regelen vastgesteld voor de opleiding tot korporaal en sergeant en bepaald: lo. de opleiding ge schiedt korpsgewijze ^n behoort aan te van gen 14 dagen na overgang der dienstplichti gen ui die depots naar het veldleger. 2o. Aanstelling tot korporaal 2 maanden na aan vang der opleiding; tot sergeant 3 maanden later. 3o. De niet-geslaagden volgen een voortgezette opleiding van 1 maand en doen daarna nogmaals examen. 4o. Zij, due blijk geven ongeschikt te zijn, kunnen voor ont heffing der verdere opleiding worden voor gedragen aan den inspecteur der M. zij, due gebrek aan ijver betoonen, moeten met alle gepaste middelen tot hun plicht worden ge bracht. Laat bun gedrag te wenschen over, dan kunnen zij tijdelijk van de opleiding worden ontheven; gedurende dien tijd komen zij niet in aanmerking voor bijzonder verlof. Die sergeanten komen eerst in aanmerking voor bijzonder verlof, nadat zij ten minste één maand in dien rang van sergeant hebben gediend. (Avp.) AARDAPPELEN EN STEENKOOL. Uit den Haag wordt aan de „Telegraaf geschreven: Over den. uitvoer van aardappelen en die ruilpolitiek der regeering zijn wij in staat nog de volgende bijzonderheden triedie te dee- len: Sinds omstreeks Februari levert de Duit sche1 mijnindustrie aan hier te lande geves tigde importeurs een hoeveelheid van onge veer 350.000 ton steenkool per maand, ter wijl sindsdien de import van Engelsche ko len stel ligt, hoofdzakelijk al5 gevolg van de afkondiging van dén onbeperkten duikboot- oorlog, Wei worden van tijd tot tijd ten be hoeve van speciale industrieën beperkte hoe veelheden uit Engeland aangevoerd, maar deze zinken in het niet tegenover het quan tum van 220.000 ton, dat indertijd was toe gezegd. Van Duitsche zijde Is bij de levering van' steenkool vooropgesteld, dat in ruil daar voor landbouwproducten zouden worden geëxporteerd, overeenkomstig het tusschen het Landbouw-Export-Burcau en de Deut sche Handelsstellung Den Haag afgesloten prövisorium. Zoo zal van de teelt der vroe ge aardappelen 25 pet. naar DuitecManci worden uitgevoerd. Intusschen wordt ook geëxporteerd in verband met het tusschen net L. L. B. en de General Trading Cy. ge sloten -agreement In totaal gaat de helft, voor zoover die niet uitsluitend in het binnenland moet worden geveild, de grenzen over. Verhoudingssgewijze ia dat evenwel als ten vorigen jare. Toen bedroeg de totaal-ex port 5000 wagons h 10,000 K.G. en' thans zal de hoeveelheid waarschijnlijk geringer zijn. Wij vernemen nog, dat tiet quantum aardappelen van den ouden oogst, bestemd om naar Engeland te worden uitgevoerd, 12,000 ton bedraagt In verband met dé ge ringe houdbaarheid der nileuwe aardappelen zijn de oudé een meer begeerd product dan de vroege. Ten slotte kunnen wij mededeelen, dat zich nog op dit oogenblik verschillende met ko len geladen schepen In Engeland bevinden, bi^temd voor Nederlandsche importeurs, maar dat het uitvaren van deze vaartuigen belemmering ondervindt iioi verband met aen aan de betrokken reederijen gestelden eisch voor elk schip, dat uitvaart, er een van de zelfde grootte beschikbaar te stelten ten dienste van het vervoer va nsteeokool van Engeland naar Frankrijk. KUNSTMEST. De Kunafanest-Commissié verzetekt ons I dringend de aandacht te vestigen op de ge legenheid tot het doen van bestellingen op verschillende kunstmeststoffen voor dien oogst 1917/T8. Er wordt speciaal op gewezen, dlat t h a n s de gelegenheid voor i e d e r e e n, tot het doen van bestellingen, is opengesteld en latere aanvragen niet in behandélimg zulten wor den genomen. BINNENLAND. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD HOLLAND Ged. Staten stellen voor, de provinciale be- grootikig voor 1918 vast te stellen tot een be drag van 8,376,460. Onder de inkomsten zijn ojs. dé opcenten. De aanzienlijke stijging der bijdragen aan de provinciate krankzinnigengestichten en van die voor dé verpleging van behoeftige krankzinnigen, hoogere uitgaven, die in verband met het grooter worden van den schuldenlast der provincie moeten worden gedaan, en het nadeelig saldo van den dienst 1915, itet op déze begyooting is gebracht, maken het noodig, ongeveer een bedrag van 296,000 meer uit de belasting te vinden dlan Zi] die zich mei 1 JULI voor min stens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers FRANCO en GRATIS. De Directie. tde jaar geheven aantal op- Zulk een groot be- het in het te centen zal opbrengen. Zulk een groot be drag kan niet alleen worden gevonden uit de opbrengst van dfe opcenten, die tot nu toe wérden geheven, doch mede moet naar andere bronnen van inkomsten worden omgezien. Deze kunnen worden gevonden door het hef fen van opcenten op de vermogensbelasting en de rijksinkomstenbelasting. Daartoe kan evenwel eerst warden overgegaan1 wanneer het aantal opcenten, dat op de persomegle be lasting wordt geheven, 20 bedraagt Aller eerst wordt mitsdien voorgesteld1 het aantal opcenten op de personeele belasting van 18 tot 20 te. verhoogen. Verder wordt voorge steld op de njksiakomstenbelasting en op de vermogensbelasting twee opcenten te heffen, op welke beidé belastingen de opcenten tot een gelijk bedrag moeten worden geheven. Eene verhooging van de opeen tea op dé ge bauwde en van die op de oageoouwdé eb gendomen kan dan achterwege blijven. De opcenten zullen nu bedragen 22 op de hoofdsom der belasting op de gebouwde ei gendommen 630,000 (evenals vorig jaar); 22 op de hoofdsom der belasting op onge bouwde eigendommen: 158,000 (evenals vorig jaar); 20 op de hoofdsom der perso neele belasting: 736,000 (v. j. S. 648,000)} 2 op de hoofdsom dér Ri |D> inkomstenbe Las ting: 192,000 (v. j. ndMl); 2 op de hoofd som dier vermogensbelasting: L 16,000 (v. j nihil). Voor de mogelijke winst van het Prov. ELeo- trisch bedrijf is een memoriepost uitgetrok ken bij de inkomsten en bij de uitgaven even eens een memcriepoet yoor een mogelijk na deelig saldo GELDLEENINO. In de naaste toekomst zulten vermoedelijk o.a. moeten worden opgenomen een bedrag van 1,500.000 voor het Provinciaal EtectnL citoisbediflt Aangezien het niet zeker ia of de noodige gelden in verband'met den finanóieelen toe stand door leening van kasgeld of door eene definitieve leening zullen worden gevonden, zijn deze posten voor memorie geraamd. De verpleging dier behoeftige krankzinmi- Czal in 1918 volgens raming 95,000 meer ten, dan in 1917 (nu 510,000) vermeer derd met 600,000 (v. j. 449.000) als uit- keering aan de Provinciale gestichten wegens geraamd' tekort van 1918. Geraamd is voorts een uitkeering het Prov. Electriciteiitsbedrijf van 1,000,000 en 21,327,4234 op de bégrooting gebracht alB nadeelig saldo van het dienstjaar 1915. De post onvoorzien is geraamd op 232,976,8734 (v. j. 102,868^0). De staat der Provinciale schulden wijst een bedrag aan van 27,944,000, waarvan l 281,000 per jaar wordt afgelost Ten slotte stellen Ged. Staten voor een geidleening van 107,000 aan te gaan tegen een maximum-rente van 5 pet. met een aflos sing van 23,000 per jaar minstens, voor dé kosten van buitengewone werken voor de ver dediging der Noordzeekust en de uiltbcreii- dingsiwerken voor het Provinciaal Eleotricb teitsbedrijf. HET ORANJE KRUIS. Gistermiddag werd te Haarlem dé achtste algemeene vergadering van den Kon. Natilo ualen Bond voor Keddiingswezen en Eerste Hujip bij, Ongelukken „Het Oranje His", ge houden. ondier voorzitterschap' van Prima Hendrik. De Prins opende- de vergadering met een korte rede, waarna de secretaris, Dr. Mijnr lieff, uit Amsterdam, het jaarverslag uit bracht, waarin werd herinmeerd aan dé werk zaamheden van de bond gedurende den war tersnood en aan de tot stand gekomen reor ganisatie inzake de samenwerking met andere vereen igimgen: Hulde wad gebracht aan wijlen den onder voorzitter, gepensioneerd vice4dmiraal A. O Ellis. Uit het financieel verslag bleek, diat het kar piltaal met ongeveer 20Ö0 is vexmiindérdl, dat van 't Prins Hendrikfonds met 2560,76 De begrooting voor 1918 sluit met een na deelig saldo van 1600. De medegedeelde verslagen waden goed gekeurd. Een motie wad aangenomen, waar in de hoop wad uitgesproken, dat het Roodé Kruis lid zou blijven van den bond. Aan het eind dér vagadéring bracht de hea Leeaultre den prins hulde voor zijn lei ding. Nadat dé prins dé thee had gebruikt, be zichtigde hij de filmfabriek Hollandia, waar na bij Funckla een dina plaats had, waar aan behalve dé raad van bestuur van 't Oran- jekruis, die het dina aanbood, verda aan zat ende bestuursleden van dé Noord- en Zuidhollandsche Reddingsmaatschappiji en de burgemeester van Haarlem jhr. mr. W. B. Sandbag. DE DISTRIBUTIEMISèRE. De anti-rev. „Rotterdammer" meldt dat dé vorige week in een dér groote plattelandsge meenten tn Zuid-Holland een ALRHAARSCHB COUR

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1