DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. fitaBiffitSii^s ncr 3 flUk fr» p. pst! L3Di ®®SBïtBiïI!BintïS12iiïL p. regel, groots tetters naai jrtwtenMB. BfiBrm ft. R.V. teek- en RamtelsMksrö v.k GUSTER fi ZÜUH, Voordam C 9. DONDERDAG J JlM' Verhottglig der sigaret Is onvermijdelijk. NËDËBLAHJ). HUURCOMMISSIEWET. Inwerkingtreding. Wo* 343 iihti ui hi Oser den abonnementsprijs wordt bij vooniltbetalïng bescfciki. BewiJrnwmmerP 9 ©en». ALKMAAR, 21 Juni. Deed1 het nieuws gisteren op de hoogte van Asiago eeni nieuwen grooten slag verwach ten, de nadere berichten leeren, dat die voor stelling overdreven was. De artilleristische voorbereiding in het gebied van de Zeven ge meenten moge buitengewoon hevig zijn ge weest, zij duurde maar een etmaal en1 dte Italiaansche infanterie, die onmiddellijk daarna tot dien aanval overging heeft slechts gering voordeel kunnen behalen. Volgens de Oostenriiksche lezing slaagden de Italianen met groote ferachtsin&panning erin eenige honderden passen terreinwinst te maken, wel ke zij echter na een1 Oostenrijksehen tegen aanval weer prijs moesten geven. Het Itali aansche bericht geeft den uitslag natuurlijk iets .gunstiger weer. Het gewaagt van be schadiging van vele Oostenrijksdie verdedi gingswerken, van „vorderingen op eenige gedeelten van het front," van het ontnemen van „geduchte stellingen'', van ernstige ver liezen1 der Oostenrijkers, van het maken van 936 gevangenen onder wie 74 officieren Beide lezingen s temmen dus hierin over een, dat er va» een grooten slag geen sprake is, doch slechts van een plaatselijke actie, welke geen ingrijpende wijziging in dien staat van zaken aan het zuidelijk front heeft gebracht. Maar misschien betreft het slechts een inleiding tot een ernstiger Italiaansche poging om een belangrijker succes te beha len. De vrouwen in Engeland! hebben1 oor logswinst gemaakt. Met vlag en wimpel is het principe-voorstel, om den vrouwen kies recht te geven, door het Lagerhuis aangeno men en de oppositie had heel weinig te be ttekenen. De ministers stemden bijna alle voor. Door den ex-premier Asquith werd er de nadruk op gelegd, dat de vrouwen, die ran het oorlogswerk hebben medegeholpen, het recht hebben te eischen, dat hare belan gen1 verdedigd1 worden door een parlement, dat zij zelf mede gekozen hébben. Hieruit blijkt dat dé invoering van het vrouwenkiesrecht in Engeland aan den oor log te danken ia. Men herinnert zich onge twijfeld nog, dat te voren de buitensporighe den der z.gm. kiesrechtvrouwen de zaak in een stadium hadden gebracht, welke een spoedige toekenning van vrouwenkiesrecht niet deed verwachten. Nu de oorlog aan deze actie een einde maakte en de vrouwen bij het oorlogswerk toonden, wat zij vermochten, is de oplossing van het kiesrechtvraagstuk on verwacht plotseling gekomen. In Griekenland zal naar alle waarschijn lijkheid een Raad worden gevormd, bestaan de ui twee vertegeuwoordigers van de re- geering te Athene en twee van de voorloopi- ge regeering te Salooiki. Kunnen die twee groepen het niet eens worden, dan zal een vertegenwoordiger van den Hoogen Commis saris, de heer Jonnart, de beslissende stem hebben. De Raad zal hebben na te gaan hoe Griekenland weer één kan worden. In het ministerie zullen alvast Venizelisten worden opgenomen. De nieuwe koning schijnt het voor hem bestemde paleis vooralsnog niet te willen betrekken, waaruit men afleidt, dat hij zijn positie nog niet voldoende bevestigd acht en eerst de uitspraak van een nationale ver gadering wil afwachten. voor de onderlinge politiek der geallieerden erkend worden. Wij stellen alle middelen in het werk, opdat ons programma voor de ver bonden regeerfagen aannemelijk zij1, ten ein de een breuk met de geallieerden te vermij- dm. Wij zijn van meenfag, dat het slechtste re sultaat van onzen strijd vöor den wereldvre de, een afzonderlijke vrede met Duitschland zijn zou, die de resultaten der Russische re volutie te niet doen en voor de zaak der in ternationale democratie verderfelijk zijn zou. Een afzonderlijke vrede iis inderdaad onmo gelijk. Zulk een vrede zou Rusland mede- sleepen in een nieuwen oorlog aan de zijde dier Duitsche coalitie. Dit zou dus beteeke- nen uit den eenen bond treden om zich bij een anderen aan te sluiten. Verder rechtvaardigde de beer Zeretelli de waakzaamheid van minister Kerenski en verklaarde dat het land door een aanval van buiten bedreigd1 werd en het de plicht was van het recolutionaire leger, zich tot den op marsen gereed te houden. Door de inactivi teit aan het Russische front was de revolutie niet bevestigd, maar integendeel verzwakt. VLIEGENPLAAG TE BERLIJN. Ten gevolge vau de ongeregelde afhaling van vuilnis, die weder een gevolg is van de scnaarsichte aan arbeiders en rollend materi aal bij den reinigingsdienst, bnjtt de afval uit de huizen veel te lang staan. Daar vlie gen bij voorkeur op vuilnis afkomen, heerscht er te Berlijn een ware vliegenplaag. Deze is zoo onaangenaam en lastig gewor den, dat sommige bladen, o. a. het „Berliner Tageblatt", het noodig hebben geacht, de meening van bekende dierkundigen te vragen omtrent de beste wijze om het kwaad te be strijden. Daar er ook gebrek bestaat aan de grondstoffen voor vliegealijm en dergelijke, raden deze geleerden aan, ae ramen aan de zonzijde gseloten te houden1 en verder zoo veel mogelijk tocht in de kamera te veroor zaken. Zij dia nog sigaren wsnsohea te koopen zijn Bog ia de gelagenfaeid tegen oude prijsnoteerlng van mij te betrekken. U viadt bQ mij eea sorteariag van 235 merken van 3 tot eo met 30 sent. JAC. DE0HLINQ, Kraanbuurt 6. Tel. 323. P.S. Vraagt merken uit nijn oudea voorraad. DE CONFERENTIE TE STOCKHOLM. Naar het Volk uit Stockholm verneemt, is aldlaar uit Petrograd^ op last van den Raad van Arbeiders- en Soldaten-afgevaardigden, van Tsjeiidze telegrafisch bericht ingekomen, dat dé Raad in zijn zitting van 2 Juni beslo ten heeft, dat de internationale socialistische conferentie zal plaats hebben te Stockholm tusschen 28 Juni en 8 Juli Het Deensche sociaaldemocratische blad1 verneemt uit Stockholm: De drie Amerikaansche afgevaardigden Oolüïarb, Reiöstein en Davidiwitsch zijn gis teren in de vergadering der socialistische commissie verschenen. Ze hebben, daar de Amerikaansche regeering hun passen gewei gerd had, onder schokkende omstandigheden Amerika verlaten. De heer Goldfarb heeft een schriftelijke verklaring der Amerikaansche „Socialist Party", de grootste van de twee Amerikaansche partijen, bij zich. De heer Reinstein zei tegen een medewerker van Politieken, dlat de -groote kapitalisten van Amerika de oorlogsverklaring van pre sident Wilson hebben uitgelokt. Amerika wordt op het oogenblik door den heer Mor gan en Wüllstreet geregeerd. Een dochter van president Wilson heeft naar man in deze krin gen gevonden. De president liet zich onop houdelijk meer door de belangen der kapita listen leiden. Een tijd lang is men ook bang geweest, dat Rusland met Duitschland een af zonderlijken vrede zou sluiten en dat Ameri ka dit bij de geallieerden in verband mét de wapen leveringen geplaatste 'kapitaal zou ver liezen, als Duitschland overwinnaar zou blij ven. Deze kapifalistenzorgen oefenden ten slotte op president Wilson dermate favloed uit, dat hij het land in den oorlog dreef. De Amerikaansche socialisten zijn onzijdig. Zij wenschen een vrede zonder overwinnaar, maar vooral een vrede, die het internationale proletariaat ten goede moge komen. KORTE BERICHTEN. Hei Engelsche Lagerhuis heeft, fa den loop der debatten1 over het ontwerp betreff en- mindering bedraagt 11 tot 44.5 pet. van het verbruik in 1915. Naar een te Dresden verschijnend blad mededeelt, verkochten sommige winkeliers daar ter stede aardappelen tegen woeker prijzen. Er werd zelfs 1.74 voor een pond aardappelen berekend. Te Londen beschouwt men de uitlating van den Hongaarscbm minister, d!ie gezegd zou hebben dat Hongarije op een vierde, en zelfs op een1 vijfde wintercampagne rekent, en dat het in elk opzicht hiertoe gereed is, als een truc, om de geallieerde volken het eerst oorlogsmoede te maken. In het Lagerhuis kondigde minister Bonar Law onder luide toejuichingen aan, dlat bevelen waren gegeven, volgens welke al le vijanden der geallieerden voortaan zullen ophouden lid te zijn van een of andere Brit- sche ridderordewaartoe zij voor het uitbre ken van den oorlog behoorden. De Amerikaansche schatkist heeft aan Engeland weer 35 millioen dollars geleend. Naar verluidt was tot onttroning van koning Konstantijn needs ter entente conferen tie te St. Jean de Maurieme besloten. De Fransche afgevaardigden wilden de uitroe ping der republiek in1 Griekenland, doch die van'Italië zagen geen heil in een republiek met den heer Venizelos als president. Toen werd besloten de monarchie in stand te hou den, doch Venizelos de gelegenheid te geven, weer minister-president te worden. Volgens de Köln. Zig. hebben te Lu gano eenige vreemdelingen den ex-koning Konstantijn uitgefloten. Het kwam tot hand tastelijkheden. De Koning zocht zijn toe vlucht in het Palace-hotel; de menigt volgde hem, zoodlat de koning in het café „Rivièra" vluchten1 moest, dat direct gesloten werd. Vandaar uit kon de koning zijn hotel onge hinderd bereiken. De minister van buitenlandsche zaken in Spanje moet aan de Spaansdie diploma ten in het buitenland telegrafisch verzocht hebben de geruchten in de Amerikaansche en1 Europeesche pers tegen te spreken, volgens welke Spanje een periode van revolutie door maakt. De algemeene toestand van het land heet geruststellend. Naar verluidt heeft de Italiaansche re geering besloten, in geen geval passen voor Stockholm af te geven. Naar men weet was besloten tot vertegenwoordiging van het Ita liaansche socialisme op de conferentie. VARIA. DE POLITIEK VAN RUSLAND. Bij het Engelsche Lagerhuis is een tele gram ingekomen van1 RodzLanko, president van de Doema, ter beantwoording van. den. broedertlijken groet van het Lagerhuis ter gelegenheid van de invoering van vrije fa- stellingen in Rusland. Het bevatte o. a. de volgende zinsnede: „wij uelooven stellig, dat, hoe talrijk ook dé moeilijkheden mogen zijn, die wij op on zen weg naar den vooruitgang en de zege zullen ontmoeten, Rusland zijde aan zijde met de edele bondgenooten eindelijk de zegepraal zal behalen op de laatste bolwer ken van die autocratie in Europa voor de zaak van den algemeenen vrede en de be schaving". Op de voorlezing volgden luide toejuichin gen. Volgens bericht uit St. Petersburg, ver klaarde de minister van buitenlandsche za ken, Zeretelli, op de algemeene vergadering van dm Raad van Arbeiders en Soldaten het volgende aangaande de politiek der regee ring: Wat de buitenlandsche betrekkingen aan gaat, wenschen wij een nieuw verdrag af te sluiten^ waarin de door de Russische demo cratie verkondigde grondstellingen als basis de kiearechthervonntag, met 385 tegen 55 stemmen het beginsel van vrouwenkiesrecht aangenomen. De Engelsche admiraliteit bericht dat in de afgeloopen week 2897 schepen in En gelsche havens aangekomen en 2993 van daaruit zijn vertrokken, dat vijf schepen van minder en 27 van meer dan 1600 ton zijn ge- torpiileerd en dat op 21 schepen zonder suc ces een aanval is gediaan. 1Het congres van spoorwegpersoneel in Engeland heSt met algemeene stemmen het optreden van het zceliedenverbond inzake het onmogelijk maken van de reis naar Stock holm aan de socialistische mfaderheidspartij betreurd, omdat hierdoor de persoonlijke vriji- heïd wordt bekort. Zaterdagmiddag Is in het Vester Got land, nabij1 Göteborg, een boschbrand uitge broken, waardoor reeds meer dan 100 vier kante kilometer bosch in vlammen zijn op De president van China heeft ontbin ding van het parlement gelast. Woe-tfag- fang, de voorloopige minister-president, wiegerde het besluit mede te teekenen. Li- sjing-hai, die tot eerste-minister was be noemd, maar dit ambt niet wil aanvaarden, eveneens. Woe-tfag-fang bood zijn ontslag aan. De Saksische regeering is voornemens met begin Augustus de vteeschtoelagen in te trekken ten1 einde den veestapel te sparen. AARDAPPELPRIJZEN. De Minister van Landb. heeft, met intrek king van een vijftal vroegere beschikkingen, vastgesteld voor aardappelen van den oogst 1916 een maximum groothandelsprijs van 3.20 per H.L. een maximum-tusschhandels- prijs van 3.45 per H.L. en een maximum- klemhandelprijs van 6 A cent per KG.: voor vroege aardappelen van den oogst 1917 een maximum-kleinhandelsprijs van 14 cent per K.G. gedurende den tijd van 2124 Juni en van 13 cent per K.G. voor den tijd van 25 Juni tot nadere aankondiging. („St.-€t.") AFGEVAARDIODEN AAR STOCKHOLM. Het bestuur van het Nationaal Arbeids secretariaat te Amsterdam heeft besloten aan den oproep van den Raad' van Arbeiders en Soldaten te St. Petersburg te voldoen en een delegatie riaar Stockholm te zenden. De voorzitter en de secretaris, de heeren Lansink Sr. en Lansfak Jr., zullen eerstdaags naar Stockholm vertrekken. BINNENLAND. DE STAKINO IN HET ROTTERDAM- SCHE HAVENBEDRIJF. De minister van landbouw, nijverheid en gewenschte regeling verzekerd is. In verband met een, em ander heeft de mi nister van Landbouw het bestuur der Rot- terdamsche Scheepvaartvereeniging en den burgemeester van Rotterdam uitgenoodigd tot een conferentie, heden voormiddag hali- twaalf aan zijn departement. Uit Rotterdam wordt on. het volgende aan de „Telegraaf' gemeld: De meeste Rotterdammers herinneren zich nog wel de groote werkstakingen in 1900 en 1907. De werkstakingen, waarbij huzaren met getrokken sabels door de straten' reden en de politie, met revolvers gewapend, char ges uitvoerde als de stakers den werkwilli gen wilden beletten aan den arbeid te gaan. Herhaaldelijk hadden groote botsingen plaats en de géheele stad stond in het teeken van die relletjes. Thans géén huzaren, géén botsingen, géén relletjes. Deze staking verschilt reeds in dit opzicht van de vroegere, dat zij meer al gemeen is. En er zijn alleen daarom geen botsingen, omdat er nagenoeg geen werkwil ligen rijn. Men weety dat deze actie geen streven is naar verbetering van loons- of arbeidsvoor waarden, doch dat rij alleen1 het invoeren van een „havenreserve" beoogt, zooals die te Amsterdam1 bestaat. Sinds het begin' van den oorlog, waren de honderden bootwerkers die werkloos werden, op het Steuncomité aangewezen. In de ver gaderingen1 van het comité der vier organisa ties van havenarbeiders rijn door de bestu ren meermalen de grieven, die men tegen het Steuncomité had, naar voren1 gebracht. Zoo noemde men voorbeelden van gezinnen met eenige kinderen, die van 68 steun kre gen, en1 ook de manier, waarop de oorlogs- werkloozen bij het Steuncomité behandeld werden, beviel den organisaties niet. „Wij willen niet behandeld worden als bedeelden11 zeiden rij1, „en tusschen 't Steuncomité en het burgerlijk armbestuur heen-en-weer ge zonden worden." De besturen voerden aan dat fa vele boot- werkersgezfanen de meest bittere armoede heerscht en, dat het buitengewoon hooge sterf tecijfer in de arbeidersgezinnen het gevolg is van maandenlange ondervoeding van de la gere klassen, der bevolking. Zoo rijn eenige jaren voorbijgegaan, waarin de toestand steeds sléchter werd en waarin de organisa ties alles, wat in hun vermogen was, gedaan hebben, om verbeteringen te verkrijgen. Over de gevolgen van de staking schrijft het blad: De Waalhaven is op het oogenblik de groote korenschuur van Nederland en Bel gië. In rijen van 30 en 40 liggen de graan- lichters naast elkander en voortdurend moet het graan nu uit de eene lichter in de andere ovtergestort worden. Deze bewerking heet „verschieten," Gebeurt die niet, dan kan bet reeds na eenige dagen gebeuren, vooral1 bij een temperatuur zooals wij den laatsten tijd hebben, dat de jonge rnais begint te kiemen en het duiirt dan nietlang meer of een lichter graan is totaal bedorven. Ook de rogge en de tarwe moet op tijd verschoten worden, want door het zweeten van de ijzeren scnepen wordt dit graan spoedig vochtig en beschimmelt dan. De iorst die op die manier op het graan ont staat, houdt de frissche 'lucrn tegen en weldra rijn dan ook deze granen bedorven. Een evemtueele staking van langen duur heeft onafwendbaar het verlies van onzen graanvoorraad ten gevolge. De „Commission for relief to Belgium, het Belgische ondersteuningsfonds, is geheel aangewezen op Rotterdam. De goederen die te Rotterdam voor de „reliefcommissie" aan komen, rijn voornamelijk graan, rijst, zeep, kleederen em schoeisel. Op het oogenblik lig- ;en hier vier reliefschepen met een volle fa ting graan en natuurlijk geldt ook hier: Onmiddellijk lossen of bederven. Reedia twee maal heeft de directie van de gelief" den leiders van de staking verzocht het reliëfwerk van de staking uit te sluiten, met het oog op den grooten nood van de Bel gische bevolking, doch de leiders hebben ge meend dl» verwek te moeten afwijzen. Hun motieven hiervoor rijn, dat rij meenen, dat in de gezinnen van de Rotterdamschc havenar beiders minstens evenveel gebrek geleden wordt als bij de Belgen en zij rijn van oor deel, dat rij1 de belangen van de Nederlan ders niet mogen opofferen aan de belangen van vreemden. Bovendien willen rij op dit oogenblik hun eenheid niet verbreken. De reliefcommissie heeft zich nu tot de re geering gewend. Het is niet onmogelijk, dat, wanneer dit niet het gewenschte resultaat heeft, Amerika Langs diplomatieken weg dit vraagstuk zal pogen op te lossen. Inmiddels bederft het graan. ZIJ die zieh met 1 JULJ voor min- steas 3 maande» op dit blad abonaeeren, ontvangen de tot dies datura verschijnende nummers FRANCO en GRATIS. De Directie. WETHOUDERS en gegaan. Het vuur is nog niet gedoofd. 7 militairen en vele honderden burgers trach ten het vuur te bestrijden. Twee personen rijn gevangengenomen, daar rij het vuur aangewakkerd hebben, om een familie, waarmede rij in vijandschap leefden, door dé vlammen te laten insluiten. Van 1 Juli af zullen1 de uitgevers van dagbladen in Duitschland over nog geringe re hoeveelheden courantenpapier mogen be schikten dan nu reeds het geval te. De ver- BURGEMEESTER van ALKMAAR, Gelet op de betreffende bepalingen van dé Huurcanynissiewet, alsmede van het Ko ninklijk Besluit van 26 Mei! 1917 (Staatsblad No. 444); brengen ter kennis van belanghebbenden1: lo. dat de voor deze gemeente ingestelde Huurcommissiewet zal in werking tre den op 1 JULI 1917; 20. dat het in deze gemeente gekiende huur bedrag. ter bepaling van de toepasse lijkheid. der Huurcommissiewet, per week berekend, bedraagt 6. 3o. dat de formulieren voor de verzoek schriften1, bedoeld in art 2 der Wet, VAN DEN 1STEN JULI A.S. AF, k ost e 1 oo s ter Gemeente-Secretarie, bij den Secretaris dier Commissie, verkrijg baar rijn, op alle werkdagen, van 9 tot 12 en van 1 tot 2 uur. Burgemeester en Wethouders vestigen Voorts NADRUKKELIJK de aandacht van verhuurders en huurders van woningen op dte artt. 1 en 2 dier Huurcommissiewet, lui dende als volgt: Artikel 1. Het is verboden fa eene ge meente, waarvoor een Huurcommissie inge steld is, als verhuurder eene hoogere ver goeding, onder welken naam of in welken vorm ook, te bedingen voor het gebruik van eene woning, zooals bedoeld1 fa art 10, dan de huurprijs, voor de woning geldende op. of laatstelijk vóór, I Januari 1916, zoo ntei die hoogere huurprijs is goedgekeurd of vastgesteld door ae Huurcommissie. Is eene woning vóór of op 1 Januari 1916 niet verhuurd geweest, dan vraagt de ver huurder aan ae Huurcommissie schatting van den huurprijs van 1 Januari 1916, in dien deze schatting nog niet heeft plaats ge had, en geldt als die huurprijs de scan, wel ke door de Huurcommissie ats de huurprijs van 1 Januari 1916 wordt geschat Ten aanzien van eene nieuw gebouwde woning na 1 Januari 1916 voor het eerst in gebruik genomem betreft het verbod van het eerste lid het bedingen van eene hoogere vergoeding dan de huurprijs, waarvoor woning voor het eerst is verhuurd! Artikel 2. Is de overeenkomst, waarbij hoogere huurprijs bedongen is, aangegaan vóór de instelling der Huurcommissie. doch na 1 Januari 1916, dan is de verhuurder ge houden binnen eene maand na die in stelling (te ALKMAAR dus vóór 1 Augustus 1917) hetzij zich tot de Huurcommissie te wenden met het verzoek dien hoogeren huur prijs goed te keuren, hetzij zich jegens den huurder bereid te verklaren den huurprijs te verlagen tot dien van 1 Januari 1916. Is voor het gebruik van eene woning, welke vóór of op 1 Januari 1916 niet ver huurd is geweest, eene overeenkomst aange gaan vóór de instelling der Huurcommissie, dlan vraagt de verhuurder binnen eene maand na die instelling (te ALKMAAR dus vóór 1 Augustus 1917) aan de Huur commissie schatting van den huurprijs van 1 Januari 1916, indien deze schatting nog niet heeft plaats gehad1. De termijn van eene maand, genoemd in het voorgaande lid; vangt dan aan op den dlag, waarop omtrent de schatting bij einduitspraak is beslist. Keurt de Huurcommissie den hoogeren huurprijs niet goed, dan geldt ais het door de Huurcommissie vast te stellen lager de de van Financiën tegenwoordig was. Het 'denkbeeld van een haven-reserve op den grondslag der Amsterdamsche regeling (dus met geldelijke bijdragen1 van belang hebbende reeders) bleek den minister sym pathiek. De afgevaardigden der havenarbeiders deelden het resultaat der gehouden bespre kingen aan hun organisatiën mede in een gistermiddag om 5 uur te houden vergade ren definitief besluit tot opheffing der sta king zal waarschijnlijk eerst kunnen worden genomen, wanneer da totstandkoming der STAKING IN HET MIJNWERKERRS- GEBIED. In de gisteravond* te Heerlen gehouden bestuursvergadering van den Alg. Ned. Mijnwerkersbond is met op twee na alge meene stemmen besloten heden de algemeene werkstaking te proclameeren. AANSLAG OP EEN BURGEMEESTER. Maandag heeft ten Raadhuize te Kërkradte een brutale aanslag plaats gehad; die blijk baar gericht was tegen het leven van burge meester Habets. Naar de Limb. Koerier meldt, kwam een man dien morgen ten Raadhuize om brood kaarten. Hij verlangde den burgemeester 1 daarove rte spreken, doch werd verwezen bedrag; de werkt dan terug"tot het tijdstip, ■Dalen. Dit i Huurcommissie te bepalen. Dit tij» niet vroeger zijn dan 16 October 1916. Ten slotte brengen Burgemeester en Wet houders fa herinnering, dat overtreding van oca der bepalingen van bovenaangehaalde ar tikelen wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste duizend gulden. Alkmaar, 20 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. naar het tevensmiddelenbedrijl. De man schijnt hiermede geen genoegen genomen te heben, en drong door fa de kamer van den burgemeester. Deze gelastte den brutalen in dringer de temer te verlaten. Eerst na her haaldelijk aangemaand te rijn om te vertrek ken, verliet de man de temer. Maar het duurde niet Lang of de brutale kerel was weer terug. Hij had fa de opgehe ven hand een mes en sprong op den burge meester toe. Maar voordat de woesteling gelegenheid had om den burgemeester te trefen, was deze reeds opgesprongen en had hij den misdadi ger zulk een duw gegeven, dat deze tegen de deur opvloog. De burgemeester zelf kwam te vallen en toen de man dit zag, sprong hij andermaal op den burgemeester toe, om de zen te treffen. De tegenwoordigheid van geest redde ook thans den heer Habets van een wel licht ernstige verwonding. Eindelijk riep de aangevallene luidde om hulp endit was rijn Fj> ALRMAARSCHE COURANT _i_i __Jr* 11 11111* rlo «JAT.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1