m DAüBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Dames en Heeren Parapluies. HET TIJEDE BAD Hontoü en ©©prnMsiid© JaMprsgo WW. AtaiGfflEStrtiffirSiiiHaafiGnli^ mustl» ffiteitBilIteinllSIB^ p. regel, gnrate tete imr jöastmi* BÖEybb ft. R.¥. Bask- en BamteïsilnïfiteüjfJi. HERBte. COSTER fi ZOOH, ToontanCfl. Teteta.S. Y RIJ DAG JLNjl Fa. Wed. Jac. van Beek, FEUILLETON. Verhodgiug der aigarei Is ouwffiiidelijk. Nieuws ontvangen Ov-ar den abor.nementspri|s wordt b!P vooruitbetaling beschikt. BawJJ«nMmraar* 3 ©ent. ALKMAAR, 22 Juni. Volgens het Oosceorijksche legerbericht zijn er in de streek der Zeven Gemeenten geeni verdere Italiaausche aanvallen gedlaan. De Oostenrijkers verklaren, dat zij sedert 10 Ju ni 666 gevangenen namen, de talianen geven op, dat ze thans 936 en dien lldien Juni 512, totaal dus 1448 Oostenrijksdtie gevangenen verwierven. Hieruit blijkt dus, dat de Italia nen eenigszins in het voordeel zijn. Maar het blijft „klein werk" Niet onaardig is gezegd, dat kgewwoordlig op alle fronten de guerilla wordt gevoerd, dus geen oorlog in grooten stijl' maar een krijg, waarin de operaties filledits op zeer geringen schaal worden gele verd. Ook op het Westelijk front heeft de actie slechts plaatselijke beteekenis. De Engel- echen vallen hiér en daar de Dttitechers aan en de Duitschers op enkele punten1 de Fran- schen. Het gaat daarbij dan om stukjes ioopgraai, die nogal eens vaa bezitter wis selen. In de omgeving van Verdun begint de strijd te herlenen, Sa tel van sectoren wordt van ean artillerie-slag gewag gemaakt. Het is een feit, dat de DuiiscbeiB druk uitoefenen op het Fransche front. In het Fransche leger- berich' wordt ex uitdrukkelijk op gewezen, 'dat de aanvalsgroepen behooren tot een on langs uit Rusland aangekomen versche di visie. Bovendien hebben de Franschen on langs eeni stuk van het front; te voren door de Engelscheni bezet, moeten overnemen, zoodat hun linie op verschillende punten verzwakt is. Maar groot voordeel hebben de iDuiitschers vaa deze beide voor hen gunstige factoren tot dusverre nog niet kunnen trek ken. Het blijft slechts bij plaatselijke actie. Zoowel het Oostenrijksrihe als bet Duiische legerbericht maakt melding van een toene ming der Russische artillerie-bedrijvigheid Het Duiische ilegerbericht verklaart, dat Russische afdeelimgen op verschillende pun ten verjaagd zijn. Zon er een eind1 komen aan den inoffideelen en ongereglementeerden wapenstilstand; doordat de Russen willen aanvallen, wijil ze de revolutionnaire crisis te hoveni zijn, of doordat de Duitschers de ope raties! hervatten, wijl ze inzien, dat er van een vrede of heuschen wapenstilstand met Rusland, voorloopig toch niemendal komt? Volgens een bericht uit Stockholm is het eer ste hét geval en hebben de Raad van arbei ders en soldaten en de voorloopige regeering besloten, dal bet offensief over het geheele Russische front hervat moet worden, dü als antwoord' op de vrcdea-stichtende pogingen van den verbannen Zwitser Grimm. Een entente-actie tegen Turkije in Palesti na wordt aangekondigd!. Wanneer men ziet hoe op verschillende nevenfronten woidt op getreden, krijgt men eenige neiging om te veronderstellen dat het niet tot een nieuwen winfervelidtocht zal komen en dat de oor logvoerenden, liever dan op het hoofdfront krachten te verspillen, elders nog gauw suc cessen pogen in te oogsten. Politiek nieuws is er niet veel. Alleen dient gemeld, dal volgens een bericht uit Weenen de pogingen van dien minister-president om het kabinet te hervormen, zijn mislukt, zoo- dat het kabinet thans aftreedt. Het zal zeker niet gemakkelijk vallen bij den dngewikkelden, verwarden toestand van de zaken in Oosten rijk een ministerie samen te stellen, dat re geerkracht heeft. En slaagt mea hierin niet, zoodat de volksvertegenwoordiging onver- richtexzake naar huis moet, dan 'zou men wel eens van kwaad tot erger kunnen verval- ienl VARIA. ANTI-DUITSCHE OPSTOOTJES. Te Genève hebben anti-Duitsche opstoot jes plaats gehad. In een volksvergadering van, 15000 menscben werd' besloten een ver gadering van den Bondsraad te eischen, ten einde commissarissen te doen aanwijzen, die de verantwoordelijkheid hebben vast te stel len in de zaak- Hoffmann. Na afloop der vergadering trachtten eeni ge personen' het schild van het Duitsche con sulaat af te rukken, 'doch dit werd door de politie in veiligheid gebracht Ook bij het Oostenrijksche en Turksche consulaat hadden betoogingen plaats, zoodat de politie ge noodzaakt was de menigte te verstrooien, waarbij van de wapens moest worden ge bruik gemaakt. Verscheidene agenten en' be- toogers werden licht gewond; 18 der laatste, meestal jongelieden, werden in' hechtenis ge nomen. De Duitsche vertegenwoordiger te Bern bracht, na door hem uit Genève ontvangen bericht over de ongeregeldheden, het geval dadelijk bij het Politiek Departement ter sprake. 'Een1 officieel bericht was toen) nog niet ontvangen. Aannemende dat het voorval zich overeenkomstig het bericht had afge speeld, betuigde het Politiek Departement spijt Nadere stappen zijn voorbehouden. KORTE BERICHTEN Naar aanleiding van het geval Hoff mannGrimm, schrijft de „Lokal Anzeiger", dat men thans in Duitschland de hoop moet opgeven, met de Russische regeering een af zonderlijken vrede te sluiten, tengevolge van den' druk, die op haar wordt uitgeoefend door den Raad van arbeiders. Een Duitsch onderzeeër heeft de Itali- aansche vesting Benghasi aan de Noord- Afrikaansche kust beschoten. De Ital'iaansche minister-president heeft meegedeeld, dat Engeland tegen Tur kije een nieuwe krachtige militaire actie in Palestina heeft ondernomen, waaraan ook Italiaansche troepen deelnemen, in overeen stemming met het hooge internationale poli tieke en moreele belang van deze expeditie. De chef van den Britschen generalen staf. Robertson en de Russische opperbevel hebber Broesilof hebben telegrammen ge wisseld. De laatste verzekerd, dat de Russi sche legers niet in gebreke zullen blijven hun plicht te idoen. 9CM0UTEN8TRAAT 18. De Russische minister van handel heeft aan de voorloopige regeering een voorstel doen toekomen, nopen® subsidies voor steen- kolenondernemingen im het Donetz-bekken. Het voorziet in voorschotten' aan de mijneige naars tot een bedrag van ongeveer twintig millioen roebel bij elkaar, voor een tijd van acht maanden- tegen' zes-en-een-halv procent. Op een Kozakken-congres te St.-Pe- fersburg is geestdriftig gesproken over de noodzakelijkheid om dien oorlog tot een goed einde voort te zetten. Ontslagen misdadigers- en gewapende anarchisten hebben te Tomsk een samenzwe ring voorbereid om banken en magazijnen te plunderen en de leiders te vermoorden. De staat van beleg is afgekondigd 2300 in vrijheid gestelden zijn opnieuw gevangen ge nomen. Ongeveer 20 werden daarbij gedood. De spoorwegbeambten van den spoor- Weg die St.-Petersburg met Moskou verbindt, zijn in staking gegaan. De gemeenteraad van Rotthausen bij Gelsenkirchen heeft besloten het standbeeld van Keizer Wilhelm af te breken en het brons ter beschikking van het legerbestuur te stellen. Uit de opbrengst en vrijwillige bij dragen zal dan na den oorlog een nieuw ge- denkteeken worden opgericht De conservatieve Volkspartij' in den- Rijksdag heeft haar vertegenwoordiger in het kabinet, den minister zonder portefeuille Rottböll, verzocht een verzoek om ontslag in te dienen, daar de partij de verantwoordelijk heid om in het kabinet vertegenwoordigd te zijn niet kon dragen zoo lang de sociaal-de mocratische minister Stauning lid van het kabinet was. Gisternacht is te Stuttgart amjievigen aardschok gevoeld. Van ongelukken heeft men niets gehoord. Ex-koning Konstantljn moet besloten hebben- zich als landheer op het Detocche eiland Fuenen te vestigen. Een broer van keizer Karei, de 22-jari- ge aartshertog Maximiliaan van Oostenrijk heeft zich met de 20-jarige prinses Francis- ca zu Hohenlohe-Schillingsfürst, dochter van den eersten opperhofmaarschalk verloofd. Beatrice Moon Maxvweü en Ftrmmefl E. Eaatwlök. Naar hal Fnagilarh. 23) „U heeft volkomen gelijk, mijnheer, volko men gelijk. Hij is zeker ecu wandeling gaan doen langs het kanaal en dicht bij den hoek, want zijn laarzen waren nat en vol slijk en modder tenminste, volgens dfen knecht" Op dat stoord door fluisterenden toon, vlak bij zijn meester aan kondigde: „Mr. Frank Merry vraagt _u te Bprekeni, zaak." oogenblik werden de heeren ge- ar Hoskins, die op diplomatiek „Mr. Frank mijnheer, voor een gewichtige HOOFDSTUK XVII. BINNENLAND. AARDAPPELEN EN ROENTEN. In Den Haag is gistemamiddag een verga dering van tuinders uit verschillende streken des lands gehouden. Langdurige besprekin gen werden gevoerd over de tegenwoordige regelingen, door de verschillende lichamen voor den verkoop gesteld. Ip krachtige woor den werd geprotesteerd tegen de regeling ten opzichte van de aardapelen, waarbij prijzen zijn vastgesteld, die, zoo werd er gezegd, het ZeventienEn rozeknop met kidne scher pe dorens en zoo lief als de Engelsche lucht haar krui maken. Mijnheer Pridham's gezicht bleef onver stoorbaar.. Hij was verschrikt door de me- dedeeling van' den huisknecht, maar gaf geen tceken van verrassing. Hij gaf eerder den in druk aai de twee personen, die tegenwoor dig waren, dat de heer Frank Merry op zijn verzoek was gekomen. „Vraag mijnheer Mer ry binnen te komen", zei hij. En zich tot den inspecteur wendende: „U heeft zeker wel ge hoord van den agent van het Detective-Bu reau, den heer Merry. Misschien kent u hem well" Een zeldzaam glimlachje straalde op Lawsonfs gelaat. „Ik ken hem zeer goed; hij heeft dikwijls samengewerkt met de politie in de YardL In het begin van zijn carrière is. hij bij de politie geweest 't was een- genot een man van zooveel bekwaamheid te ont moeten." Met lichten, vluggen trek kwam de Keer Frank Merry binnen. Men had hem kunuen aanzien voor een landedelman, die veel aan sport deed. Zijn rood', gladgeschoren gezicht had niets eigenaardigs om de aandacht te trekken, behalve dat die grijze- oogen, klein en beschaduwd door zware wenkbrauwen, eeni weinig moeilijk te begrijpen waren. Zij zagen alles, zonder zichzelf te openbaren. „Oa zitten, mijnheer Merry, ga zitten," zei mijnheer Pridham, nadat dié eerste begroe ting had plaats gehad' en den inspecteur zocht was niet heen te gaan. „Ik denk niet, dat u mij iets te zeggen hebt, dat inspecteur Lawson niet weten rnagl" „Ik heb er niets tegen," antwoordde die detective. Ik moet beginnen met mij: te ver ontschuldigen zonder uiigenoodigd1 ie zijn bij u te komen. Nadat ik uw instructies ont vangen had aangaande de afwezigheid van uw zoon, dCn heer Laurence Pxidiiam wiens afwezigheid^ zooals ik met genoegen vernomen heb, volkomen verklaard is, of schoon de omstandigheden droevig waren- zijn mij enkele feiten ter oore gekomen, die ik dacht u te moeten mededeelen. Ik hioop, dat de jonge mijnheer herstellende is van zijn ongeval?" „Het spijt mij te moeten zeggen, dat mijn zoon nog zeer ziek is maar ga voort als ik u verzoeken mag." „Nadat ik van u gehoord- had, mijnheer Pridham, dat verdere nasporingen omtrent hem onnoodig waren, maakte ik een kort verslag van het geval, als men er later op te rug mocht komen, zooals ik altijd doe, wan neer ik mij met een diergelijke zaak belast, Zij die nog sigaren wonsohen te koopen zijn nog in de gelegenheid tegen oude prijsnoteerlng van mij te betrekken. U vindt bij mi] een eorteariag van 235 merken van 3 tot en met 30 «ent. JAC. DEQBLINO, Kraan buurt 6. Tel. 823. P.S. Vraagt merken uit mijn ouden voorraad. wroeten niet loonend zullen maken. Uil dien warwinkel van besluiten is ten slotte geen wijs meer te worden. Den 18den Juni moch ten de aardapelen vervoerd worden, mits voorzien van consent; den 19den kwam er weer de mededeeling, dat het vervoer van de eene gemeente naar de andere niet mocht plaats hebben. Was aanvankelijk bepaald, dlat er van de aangevoerde hoeveelheden 50 pet. voor het binnenland' en 50 pet. voor het bui tenland mocht worden geveild, en dat de prijzen zonnen zijn 11 cent voor bet binnen land, 16 cent voor overzee en 18 cent voor overland, en dat voor de poters 9 cent voor het binnenland zou worden beiaald, toen men met veilen zou aanvangen, kwam het te lefonische bericht, dat 75 pet. voor het bin- nenland moest worden bestemd. De opmer king werd geniaak, titi de adviseurs der re geering ia Maart de tuinders gerust stelden met de verklaring, dat. de geheele aardappel- regeiing in orde was, terwijl nu blijkt, dat dit niet zoo is. Eenparig was men van oor deel, dat de teelders voor deze prijzen in geen geval zullen rooien, welk standpunt aan de led envan de betreffende vereenigingen zal worden meegedeeld. Met de groenteprijzen is het, zoo werd er gezegd, al- niet beter gesteld Algemeen ver wierp men elke regeling, in de overtuiging, dat het uiteenioopen van de artikelen een re geling niet toelaat; maar in elk geval werd het aoodig geacht, dat er hoogere prijzen zouden worden betaald, dan wel, dat men de kweekers gelegenheid gaf, zelf in te zouten of te drogen In scherpe bewoordingen werd het optre den van den NedCr 1. Tuinbouwraad becritir seerd, die met zijn adres, dtezer dagen aan de Tweede Kamer verzonden, eenige maan den te laat zou zijn gekomen. DE MIJNWERKERSSTAKINO. Uit het mjjndistrict wordt aan het Hbld. gemeld: De staking in de mijndistrioten, waarvoor reedb een maand lang in hoop en vrees is ge leefd, is dan. toch ten slotte uitgebroken; in de besturenconferentie de vergadering der afdeelingen van den Ncderlandschen Mijn- werkersbond gisteren te Heerlen gehou den. is met 19 tegen 2 stemmen tot staking besloten. Het was een besluit, dat niet overij nomen mocht worden, en zeker niet zoi dat men vooraf goed op de hoogte was van de constellatie. Immers de algemeene Neder- landsche de „neutrale" Bond telt 3000 leden van de 8000 mijnwerkers. Er was dlus alle reden om te weifelen, voordat men een besluit tot staking nam. Gesterkt werd men echter tot dit besluit door de omstandigheid, dat de stemming in den Christelijken Bona vrijwel algemeen ging in de richting van de hüüfdeischen van den neutralen bond: een minimum loon van 4, met oen gemiddelde van 4.80 voor de houwers, (op het hou- wersioon zijn alle andere loonen gebaseerd1) en een maximum arbeidsdag, van 8 uur. Ter wijl men bovendien vrijwel'zeker was, dat de 1700 in de mijnen werkende Belgische ge- interneerden, die rechtens niet in- een organi satie kunnen worden opgenomen, zich soli dair zouden verklaren met de eischen van den neutralen bond. De stemming in den Christelijken bond ging zoozeer uit naar de eischen van den neutralen bond, dat naar bestuurders van laatstgenoemden bond verzekerden tal rijke leden van dien Christelijken bond in de laatste maand naar den neutralen bond over gingen. Zoo zelfs, dat naar hun berekening Zij die zieh met I JULI voor min stens 3 maanden dit blad abemneeren, ontvangen tot dieB datum verschijnende nummers FRANCO en GRATIS. De Directie. GEVONDEN VOORWERPEN. Eenig geld, een' medaillon met portretten, een knipmesje, een vijl, een jasbeschenner, een bankbiljet, twee witte kinderzakken, twee rijwielkettingen, een band van een kinaerwa gen, eeni huissleutel, een portemonnaie, een kindennuts, een horloge, twee gouden rin- een sleutel, een mietje IJzerdraad' en een imof, welke in (ten afgeloopen winter in a winkel is blijven liggen, Alkmaar, 22 Juni 1917. De wn. commissaris van politie, J. H. G. VAN DEN BERG. geheel loopen. Ik behoef u klaren, dat zulke zaken dlik- laat ik het nooit nauwelijks te verk" wij lis vollediger opheldering vereiisichea, en men komt er soms maanden daarna moe te rug, wanneer het «poor koud ia en men ver wacht, dat ik het onderzoek voortzot precies wam het is opgehouden. Mijn aandacht was voornamelijk gevestigd op tic verslagen om trent den moord aan het kanaal, ofschoon ex hoegenaamd geen verband scheen te bestaan tuwchea uw zoon en liet jonge meisje, Lis- betli Bainton genaamd." „Hoegenaamd geen; hij kende haar nlelt eens," bracht mijnheer Pridhaoi vrjj) bruusk in het ruiden. De inspecteur kuchte even en een glans vertoorfde zich plotseling in Frank Merry's kleine oogen onder hun afdak van wenkbrau wen, iets wat niet door dien heer Pridham werd opgemerkt. „Het kwam bij mij op of de persoon die haar aanvaller was, mischien ook uw zoon had aangevallen. Zulke daden van geweld in één streek kunnen dikwijls worden toege schreven aan één en denzelfden persoon." „Ik denk niet dat mijn zoon het slachtoffer te geweest van een aanval van wien dan ook. ■Hij viel over prikkeldraad, terwijl hij een korteren weg wilde gaan naar het staftan Woking." Merry keek den inspecteur aan, die knikte als bevestiging. „Dus dat beslist de kwestie van mijnheer Laurence Pridham's ongeval. Er werd ver meld, dat het portret van een bij u inwonen de jonge damp op den weg gevonden werd Op Mr. Pridham's gezicht vertoonde zich n blik van groote ontevredenheid de Christelijke bond thans niet meer dan 7 h 800 leden telt Zelfs zouden enkele bestuurs leden mede naar den neutralen bond. zijn overgekomen. De staking in het mijngebded geeft een type van staking te zien zooals m enongeveer nog nergens ontmoet heeft. Van. de 14.000 arbeiders, die in de mijn-ii werken, waren er tot voor kort ongeveer 3000 georganiseerd, min of meer geüjk verdeeld' over den Algemeenen Ncderlandschen Mijn- werkersbond, die onder zoogenaamd neutra le leiding staat en den Christelijken Bond Onder den invloed van de huidige actie mag het georganiseerdèn cijfer gegroeid zijn tol 4000, ongetwijfeld sterk ten voordeel® van den Neutralen Bond, maar er blijven dan toch altijd! nog 10.000, dus een groote meer derheid. van ongeorganiseerden, waarop ói de werkgevers óf de werknemers bij een con flict zouden moeten kunnen rekenen. Beide partijen hebben inderdaad op de ongeorgani seerden gerekend en het bhjkt nu, dat die werkgevers verkeerd' gerekend hebben; de meeste der ongeorganiseerden hebben zich aangesloten bij de staking, zoogoed als de ongeveer 1500 in de mijnen werkende Belgi sche geïnterneerden die, hoewel zij zieh wel licht gaarne bij den Neutralen Bond zoutten hebben aangesloten, rechtens niet georgani- seerd zijn. De staking omvat voorloopig alleen cDe ondergrondsche arbeiders'; de bovengrond- sche werklieden, zij die zorgen voor net be drijf boven den grond, voor het (hooghou den van de mijnen enz., zijn aan den gang gebleven. De nachtploegen zijn nog volledig naar beneden gegaan. Van de ondergrondsche ochtendploegen hebben naar schatting ge staakt: bij dte Staatsmijn „Emma" 90 pet; biji die „Oranje-Nassau I5' 80 pet, bij de „Oranje- Nassau II" 90 pet, bij de Laura en Ver- eeniging 95 pet., bij de Staatsmijn „Willhell- mina" 80 pet. Van de Dominiale kon ik nog geen cijfers krijgen, maar men neemt aan dat er algemeen gestaakt wordt, hoewei de meeste arbeiders in den Christelijken bond georganiseerd zijn. Met de middagdiensten zijn nagenoeg alile mensdien „abgefahren", terwijl verwacht wordt, dat ex ook morgenochtend niemand naar beneden zal gaan. Wat deze staking voor de kolenprodudte bctolkent, bewijst het feit, dat terwijl in den laatsten tijd normaal 885 10-ton-wagons per dag uit Limburg vertrokken, vandaag slechts 85 wagons zijn weggegaan, die dan nog een te en een „Dat was een schoolvriendinnetje van mijn dochters, zoo waren zij natuurlijk op een voet van ja van een zekere mate van inti miteit." De agent haastte zich hen gerust te stel len. „Ja, ja, dlat begrijp ik, en zij was juist op het punt van hier te vertrekken?" Honatio Pridham had altijd, het kostte wat het wilde, voor de waarheid geijverd Mevrouw Pridham noemde dlat gebrek aan tact en men wist dlat Laurice wek eens zeiric, dat zijn vader soms te nauwgezet was. Nu vond hij het zijn plicht een verklaring fcvcn, welke luim nimmer was veroor- wanneer zijn vrouw in de kamer ge weest was. „Miüs Lcach te op haar eigen verant woording heengegaan en zonder mijn toe stemming. Zij is inderhaast vertroikken ik ken' haar tegenwoordig adres niet" „Zij, is naar Londen gegaan", ging M' opgewekt voort. „Ik moet al die kleine bij zonderheden weten wanneer ik mij bemoei met een geval. In verband met die reis van haar, ziet u mi] heden hier. Ik heb als aan genomen beschouwd, dat sommige praatjes, die den naam van uw zoon schenen te heb ben aangetast, zeer vervelend en onaange naam voor u zouden zijn en daar ik een ge voel had den prachtilgen wissel, dien u zoo vriendelijk geweest was mij te zendien in verband met het verdwijnen van uw zoon, nog niét verdiend te hebben, besloot ik ale kleinigheden na te gaan, die mij' eenige in lichting zouden kunnen geven." „Wat de heer Frank Merry op zich neemt, doet hij altijd door en door", sprak de in specteur met een lachje. „Dank u, inspecteur Lawson, dank u. Om kort te gaan, ik volgde miss Felicia Leach tot de plaats waar haar vriendin, miss Janet Speer, in de buurt van Chelsea woont. Zij nam haar intrek daar en ontving eenige da gen later een bezoek van den heer Mauleve- rer, die eveneens naar de stad was gegaan." Mijnheer Pridham was bepaald van zijn stuk gebracht dtoor dit bericht. Hij draaide zich ineens om op zijn stoel of hij een schot e baas, geheel gekregen had. „Een bezoek van den heer Mauleverer •i dat verbaast mij l" De inspecteur straalde. „U is mij de mijnheer Merry. Daar was ik in t nilet op bedacht." „En misschien ook niet dat mijnheer Mau leverer en miss Loach vanmorgen Engeland hebben verlaten en naar Amerika zijn ver trokken, in eikaars gezelschap I" „Schandelijk I" riep mijnheer Pridham. „Dat meisje schijnt met al deze misdaden in verband' te staan. Niets zou mij meer van haar verbazen. Zij was het die op den avond van den moord een man hier binnen elatcn heeft Zij is een brutale meid, daar geen' twijfd aan." „Ik dacht dat u op de hoogte gebracht moet worden van haar handelingen, daarom ben ik hier dadelijk naar toe gekomen om u te vragen' of u mij veroorloven wilt de zaak verder te vervolgen. U hebt ex veel last van gehad „Last te het woord niet. Ik ben er haast waanzinnig van geworden en mijh vrouw heeft er ook vreeselijk onder geledlen." „In dat geval zult u misschien wenschem, dat ik het jonge meisje onder toezicht houdt, wanneer zij in Nieuw-York aankomt. Zoo ja, (ten zal ik mijn correspondent test daar toe geyen." Op dat oogenblik werd de deur openge worpen en Theo vloog de kamer in. „Va der, u was uit voordat ik beneden kwam ontbijten Zij hield eensklaps stil en zag, beurteling de drie mannen' aan. „O, u heat het heel druk dat spijt mij maar ik wou u even herinneren, dat ik vandaag, jar rig ben, en u heeft er zeker heelemaal niet aan gedacht." Haar stem brak eenigszins bij die laatste woorden. (Wordt vervolgd). ALKMAARSCHE COURANT In dn om

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1