vm. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. Landweer. Io* 146 Bonteó ea wsgwsftnaxde Jas^asg. fltaranBRiBiitsnfiis m 9 traainte&f lUflK h Minst f MD» ik eïI grants tetters raai ptartsnrtinte BflBrcn ff. II l Brak- en BanMsMkerS v.ti. HEKMs. COSTER 4 ZOOR, Vountam C 9. Tetefnr. S. MAANDAG 25 JUNI N&ÖMRLAm S§hsTiiDg m onbepaald (klein) Teilol. Over den abonnementsprijs wordt b!' vooruitbetaling besefrikt. Bewil^ntimmpir* 5 pent ALKMAAR, 25 Juni. Er is geen militair nieuws van belang. Het rommelt overall, zelfs aan het Russische front komt meer leven en beweging op kleine schaal natuurlijk, men heeft bijv. aan den Stochod Duitschera in een hinderlaag gelokt eni hun daarna zware verliezen berok kend. Zullen de Duitschers zich dit zoo maar laten welgevallen? De Russische voorloopige regeering en dfe Raad van soldaten- en ar beiders-afgevaardigden hebben gezegd^ dat er spoedig een1 offensief moest komen. Een correspondent van de Times, die in het hoofdkwartier van generaal Broeeailof is ge weest, prijst hetgeen hij aan het front heeft waargenomen Volgens hem is generaal Broessilof spoedig erin geslaagd!, den solda ten 01 de en plichtsbesef bij te brengen. De Russische minister van buitenlandsche zaken heeft ook verzekerd, dat de oorlog in nauwste samenwerking met de bondgenooten zal worden voortgezet. De Fransdie minis ter Thomas zeide materieel en moreel de overtuiging te hebben, dat liet offensief mo gelijk is ai zou de datum niet kunnen ge noemd wor den. Dit alles wijst er op, dat de Russische soldaten eerstdaags weer in hei vuur zullen.; gaan. De Duitschera oefenen druk uit op het Fransche front. Zij berichten, dat ze de Fran- sdhen gedwongen hebben tot ontruiming van het grootste gedeelte van het terrein, dat den 18en en 21en Juni door dezen in Champagne (ten oosten van den Ment Comillet) werd veroverd. De Franschen geven dit echter niet toe, zij verklaren, dat de Duitsche aanvallen bij dezen berg gemakkelijk werden afgesla gen en schrijven zich zelf een plaatselijk voordeel toe, bestaande in de verovering van een vooruitspringenden hoek. De Italianen bèrichten, dat de Oostenrijkers eeni aanval hebben gedaan, welke onmiddellijk werd ge stuit. Het Grieksche ministerie is, naar Reuter meldt, afeetreden en de heer Venizelos zal een nieuw kabinet vormen. Is dit bericht juist, dan dient afgewacht, of de nieuwe koning en- de nieuwe minister president het samen kunnen bolwerken. Niet onwaarschijnlijk zal, wanneer de heer Veni zelos de macht en zijn zin krijgt, Grieken land weldra aan den oorlog gaan deelnemen. De Oostenrijksche crisis is opgelost. Men zei reeds, dat de persoon van den heer Clam Miartinitz de grootste belemmering voor de vo fining van een nieuw ministerie was. Er is lian^ een kabinet gevormd door dr. Seidl- ler, die zelf de portefeuille van landbouw heeft genomen. Er is slechts één minister overgegaan. De andere ministers zijn groo- tendeels ambtmaren. Het ministerie heeft slechts tot taak de staatskaros uit het poli tieke moeras te halen. Het moet de voorloopi ge begrooting afhandelen, het mandaat der leden dom verlengen en de verkiezing der delegaties tot stand brengen, Het heeft daar- voor em beroep op de partijen gedaan. Een later te vormen ministerie zou dan het ern stige parlementaire werk ter hand nemen. In Rusland schijnt mm thans te veel vluchtelingen van elders te krijgen, tenminste men ht it aan twee honderd! Russen uit Zwit serland dm toegang geweigerd. Een Ameri- kaansche socialist, die te Stockholm vertoeft, zal te St-Petersburg pogen, voor de vluchte lingen vergunning te krijgen naar Rusland te reizen! De socialistische delegatie van Rusland moet te Stockholm zijn aangekomen, evenals da Duitsche mindeiheidsdtelegatte. Van de socialistische conferentie, door den Russischen Raad van arbeiders m soldaten te Stockholm bijeen te roepen, wordt niets r.aders vernomen. Zou mm ook van de confe renties te yeei krijgen? VARIA. DE RUSSISCHE AFGEVAARDIGDEN NIET NAAR STOCKHOLM. Het St. Petersburgsche uitvoerend bewind heeft naar de „Vorwarts" mededeelt, Huys- mans uifeenooagd om naar die Russische hoofdstad te komen, ten einde eene bespre king te houden over het conferentie-vraag stuk. Dringende aangelegenheden en het voortdurend vergaderen van alle arbeiders- afgevaardigden belemmeren het formeeren van een vertegenwoordigende commissie van dim Raad van Arbeiders de Soldaten voor Stockholm. In de uitaoodiging van dezen Raad heet het, dat de conferentie tusschea 11 en 21 Juli zal beginnen. EEN INCIDENT IN HET HONGAARSCHE PARLEMENT. Naar de „Frankfurter Zeitung" uit Boeda pest verneemt, vond in het Huis van' Afge vaardigden, waar de debatten werden gehou den over het program der nieuwe regeering, tijdens dé redevoering van dm afgevaardigde Stefan Pop, een rumoerig tooneel plaats; deze gaf ais zijn wensch te kennen, dat het eindeloos lijden en de politieke onderdruk king der Hongaarscbe Roemeniërs, na de door deze betoonde opoffering en moed', zou den ophouden. Deze woordten verwekten in het geheele Huis een stonn van verontwaardiging. Pop werd uitgescholden en ten slotte door den voorzitter tot de orde geroepen. In het verdere verloop der zitting eischte graaf Michael Karolyri liet kiesrecht voor de vrouwen. THOMAS OVER RUSLAND. Minister Albert Thomas, die te Parijs is teruggekeerd, heeft medegedeeld, dlat in Rusland die meaning steeds meer veld wint, dat de landsverdediging alleen goed tot zijn recht kan komen door een offensief. Materi eel en moreel is, naar ik mij kon overtuigen, een offensief zeer wel mogelijk; over den tijd, waarop, kan ut natuur Lijk niets zeggen'. De aigemeene toestand in Rusiand is verbe terd; aai kan niemand betwisten. Daarom zie ik de toekoaiisl met vertrouwen tegemoet Over een afzonderlijke vrede behoeft men zitli niet ongerust te maken; daarvan is gem sprake. De Russische regeering had op dlat punt mededeélüngen gedaan, die een uitste kenden indruk op den minister hebben ge maakt. WSLDOI's JUH Mrs. VERKRIJGBAAR in d. MEULEN's Boekhandel. KORTE BERICHTEN Het Amerikaansche Huis van afgevaar digden machtigde Wilson controle uit te oefenen op de voedsel- ea brandstoffenvoor- ziening van de Staat. Het nieuwe Oostenrijksche kabient is samengesteld onder presidium van dr. Seidler. In een fort bij Havana heeft een ont ploffing plaats gehad, mm vermoedt een De Warscharische studenten zijn in verzet gekomen tegen de bepalingen van het universiteitsbestuur. Dit verzet uit zich in de weigering de collegegelden te betalen. Gou verneur-generaal von Beseier heeft de colle ges nu geschorst. De Engelsche regeering heeft besloten de bierproductie te vernoogen. De béide Grieksche regeeringen die van Zaïmis en die van Venizelos zullen besprekingen houden over het herstel van Griekenland. Aan het kabinet Clam-Martinic is door keizer Karei ontslag verleend. De mijnwerkers in Frankrijk hebben deze week te Parijs vergaderd. Zij eischen 50 pet. loonsverhooging en hebben een veel la- geren opslag, htm door de werkgevers aan geboden, als „een beleediging en uittarting" afgewezen. Zij' dreigen met een staking, ten zij hun eiBch wordt ingewilligd Naar de Pall Mall Gazette verneemt, zal de daarvoor benoemde commissie haar rapport over dm veldtocht in Mesopotami'é in 't midden der volgende wéék uitbrengen. In het Liverpoolsche kiesdistrict Aber- cromby zal eerlang een tusschentijdsche ver kiezing voor het Lagerhuis plaats hebben. De of f ideele can didaat is lord Stanley, een zoo van Derby. Tegenover hem heeft de bond 5 van ontslagen soldaten en zeelieden Hughes die bij Bergen heeft gevochten, gesteld. De Lagerhuis-leden Hogge en Pringle steunen de candidatuur van Hughes wiens program is: betere behandeling ran ontslagen solda ten en zeelieden en het tegengaan van oor logswinstmakerij. De Spaanache gezant bij het Vaticaan vraagt ontslag. De Balgoarsche minister-president Radoslawof is van bezoek aan Weerun teruggekeerd. HIJ verklaarde zich zeer tevre den over zijn verblijf, terwijl hij zelde, niet bang te zijn voor het Russische offensief. De inschrijvingen op de Amerikaan sche vrljheidsleenlng bedroegen ruim 3 mil liard dollar {1% m'ULard gulden). Een buitengewoon correspondent van Reuter die na 3 jaar Cairo weer eens be zocht, vindt het opmerkelijk, dat Egypte tij dens den oorlog zoo veel vooruit Is gegaan. Monseigneur von Gerlach, Duitsch prelaat aan het Vaticaan, ervan beschuldigd een spionnagedienst in Italië te hebben geor ganiseerd, waaraan oa. twee slagschepen ten offer vielen, is na een lang proces veroor deeld tot levenslongen dwangarbeid. De geestelijke is inmiddels naar Duitschland uitgeweken. Uit Kopenhagen wordt aan de „K51- nische Zeitung" gemeld dat volgens een tele gram uit Heteingfors het Congres der Fin- sche sociaal-democratie een resolutie aan nam, waarin de afscheiding van Finland van Rusland alsmede de vorming van een zelf standige Finsche Republiek geëischt wordt. Nladat de voorloopige regeering van Rusland' een dringend wetsontwerp over een algemeene loonsverhooging voor het spoor wegpersoneel had afgekondigd, hebben die arbeiders aan de lijn St. Petersburg—Mos kou, die in staking warm gegaan, het werk hervat. Naar het heet is minister Kerenski nu zoo ziek, dat de Russische regeering er aan denkt, hem te vervangen. In sommige kringen wordt stemming gemaakt voor de benoeming van generaal Alexejef tot minister van oor log, maar de raad van arbeiders en soldaten is tegen hem. Odier, de Zwitsersche gezant te St.- Petersbarg is naar Bern ontboden, om mon deling rapport uit te brengen over het inci dent Hoffmann-Grimm, In de Atlantische Oceaan ie 28.000 ton scheepsruimte vernietigd. Hierbij was een Engelsche hulpkruiser. Op 1 Juli geeft Duitschland weer een vrijgeleide voor in Engeland liggende neu trale schepen, vooral Denemarken hoopt hiervan te profiteered Bij de gemeenteraadsverkiezingen te St. Petersburg heeft in slechts één district de uitepste linkerzijde een overwinning behaald. Overal elders werden 3e meer gematigde so cialisten gekozen. De spoorwegarbeiders te Berlijn, die sedert langen tijd ontevreden waren over dm langen werkdag (11 uur), hebben Vrijdag twee uur voor 't eindigen van dm werkdag, n.L om 5 uur 's middags, de werkplaateen verlaten en besloten niet alleen dezen korte- ren arbeidstijd van 9 uw daags door te zet ten, maar ook loonsverhooging te eischen om het loon, dat zij andera met twee over uren maakten, toch te bereiken PETROLEUM. De Toewijzingscommissie voor Petroleum deelt mede, dat ingevolge beschikking van dén minister van landbouw, van 2 Juli af tot nadere beschikking, uitsluitend voor zuiver huishoudelijke licht- en kookdoeleinden pe troleum beschikbaar zali worden gesteld door tusschenkomst van wederverkoopero. Lu totaal zal beschikbaar kunnen worden gesteld een hoeveelheid, ongeveer gelijkstaan de met 50 pet. van die, welke het vorige jaar, in denzelfden tijd voor dezelfde doeleinden werd afgeleverd. Wederverkoopexs mogen in verband hier mede aan hun1 klanten, düe zij ook reeds het vorige jaar bedienden, niet meer veikoopeu dan 50 pet. van hetgeen in) de overeenkom stige kalendermaand: van het vorige jaar werd verkocht Verkoopers zoowel ails koopers, die zich aan overtreding van dit verbod schuldig ma ken, stellen zicp bloot aan de strenge straf fen, welke de Distributiewet 1916 daartegen bedreigd. Petroleum, benoodigd voor alle andere dan huishoudelijke doeleinden, moet, evenals thans, schriftelijk bij de Toewijzingscommis- sie wordm aangevraagd. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft: I. bepaald': A. de verkoop, de aflevering en hét ver voer van petroleum (in het bijzonder ook per vat) is verboeten; B. van het verbod, sub A gesteld, kan; ont heffing zoo noodig onder daarbij te stellen voorwaarden, worden veneend door de Toe wijzingscommissie voor Petroleum (Park straat 107, 's-Gravenhage)daartoe strek kende verzoeken, zoowel als dé te verleenen dispensatie geschieden schriftelijk; C. het verbod, gesteld sub A, is van 2 Juli ai tot nadere beschikking niet van toepassing op petroleum voor zoover deze: uitsluitend is bestemd voor een direct huis houdelijk gebruik; de verkoop en) dé aflevering geschieden rechtstreeks aan verbruikers of aan wedJer- verkoopers; het vervoer plaats vindt: óf in bussen, flesschen of andere verpak king, inhoudende niet meer dan 5 liter; óf in wagentjes, inhoudende ten hoogste 200 liter, in gebruik bij venters; óf in straattankwagens, doch alleen voor zoover de zich daarin bevindende petroleum bestemd is ter aflevering aan wederverkoo- pers; II. vastgesteld een maximum prijs voor den verkoop van petroleum voor huishoude lijk gebruik in den kleinhandel van 0.25 per liter. HTT RIJKSGRAANBUREAU. In het thans verschenen rapport dér com missie van onderzoek naar de gestie van graanbedrijf komt de commissie tot de con clusie dat zij bij haar onderzoek geen spoor van kwade trouw of opzettelijke bevoorrech ting heeft kunnen vinden, zoodat er voor de ernstige beschuldigingen, die hieromtrent zijn uitgebracht en die hebben medegewerkt tot het verwekken wantrouwen in de werking van 't graanbedrijf niét dé minste grond be staat. Wat de boekhouding van het gradhbe- drijf aangaat meent de commissie dén mi nister ernstig in overweging te moeten geven daarvoor alsnog in plaats van de thans be staande voorraad boekhouding eene gecentra liseerde commerdeele boekhouding te doen inrichten. DE DISTRIBUTIE VAN VARKENS- VLEESCH STOPGEZET. Men meldt aan het Hbld. De volgende week wordt tot nader aan kondiging de distributie van varkensvleesch stopgezet, ook het gezouten vleescli is er dé volgende week niet; wel de week die daarop volgt. De stopzetting der distributie houdt ver band1 met het feit dat de prijzen der varkens iedere week hooger worden en de toeslag, dien dé Regeering bijpast, natuurlijk evenre dig stijgt. Deze toeslag is pl m. 50 et per kilo slachfeewicht Nu kunnen de slagers alleen blijven verkoopen tegen den maximumprijs. Waar nu echter de 'inkoopsprijs 50 cent per kilo hooger wordt, is het onmogelijk voor d'eazelfden prijs te, verkoopen; daarom zal er de eerste weken vermoedelijk nergens een stukje goed verscü varkensvleesch te krijgen zijn. BENZINE. Van zeer betrouwbare zijde meldt men uit Den iiaag aan dé N. R. Git, dat er vermoe delijk in begin Juli een belangrijke distributie van benzine zal plaats heboea, waarbij aan handelaren ongeveer een' gelijke hoeveelheid zaï worden toegewezen al» het vorige jaar Het is dus te verwachten, dat ook particu lieren dezen zomer nog van hun auto's kun nen protiteeren, EEN NEDERLANDSCHE IN FRANKRIJK GEARRESTEERD. Uit Parijs Wordt aan het Handelsblad ge meld, dat volgens den „Figaro" de bekende javaansche danseres Lata-Hari, welbekend te Parijs, die vroeger gehuwd was met den Ne- derlandkch-Indïscüen overste Mac Leod, is gearresteerdi Zij is* volgens de beschuldi ging, geboren in indté uut Duitsche ouders, die Zeil heeten zij wordt vervolgd voor spi- onnage en verstandhouding met den vijand Zij zal binnenkort voor den krijgsraad te recht staan. Mata-Hari, mejuffrouw Selle„ later mevr. Mac Leod, is geen dochter van Duitsche ou ders, maar van Nederlanders, uit een familie, die reeds geruimen tijd van ouder tot ouder in Friesland gevestigd was en later te Am sterdam. Zij is trouwens ook niet op Java geboren. SCHEEPVAARTBEWEGINO. Gedurende de vorige week zijn den' Nieu wen Waterweg ingekomen 48 schepen, (15 Nederlandsche, 6 Zweedsdie, 22 Duitsche. 4 Belgische, 1 Noorsch), waarvan 1 zeelichter, 3 vreemde sleepbootcn en 1 bijlegger. In hetzelfde tijdperk van 1916 kwamen' binnen 65 schepen en in hetzelfde tijdvak van 1914 254 schepen. ONZE BOSSCHEN Men schrijft uit de Baronie van Breda aan de llaagsche Nieuwe Courant: De dorpen in de Baronie van Breda, zoo gezocht om hun vele dennenbosschen, gaan, als de regeering niet spoedig ingrijpt, een treurige toekomst tegemoet. Dennenbosschen nog pas op de helft hun ner otwikkeling, worden bij groote hoeveel eden omgekapt en het hout, per spoor- en scheepsgelegenheid, voor brandhout naar Holland vervoerd De prijzen die worden uitgeloofd zijn van dien aard dat het euvell met den dag grooter wordt. Als schrijver dezes oen wenk zou mogen geven, zou het zijn een minimum zwaarte te bepalen voor het hout dat vallen mag en dan nog slechts, tenzij het hout volgroeid is, om den anderen één spar. ONZE IN- EN UITVOER VAN EN NAAR DUITSCHLAND. In het veertiendaagsch beursoverzicht van het Hbld lezen we het volgende: In een der dagbladen kwam enkele dagen geleden1 een artikel voor, volgens hetwelke uit de handelsstatistiek zou blijken, dat Duitsch land ons in het eerste kwartaal van 1917 voor een waarde van fl. 10.9 millioen zou hebben geleverd, en daarentegen van- ons ar tikelen ter waarde van fl. 46 millioen zou hebben ontvangen. Wij hebben ons de moeite getroost de cijfers eens na te rekenen. Zij ra ken kant nodi wal. De Nederlandsche export naar Duitschland heeft in de genoemde peri ode In werkelijkheid ca. 50^ millioen be dragen, onze import uit Duitschland ruim 25 millioen1. Ónze uitvoer was dus niet ruim 4 maal zoo groot als de Invoer, doch slechte twee maal. Deze cijfers van het eerste kwartaal zijn echter wel in vele opzichten abnormaal ge weest, zelfs voor oorlogstijd. Zoo zijn in Fe bruari, wegens de stremming van het verkeer door vorst, slechts voor 550.000 steenkolen uit Duitschland1 ontvangen, tegen 5.05 millioen, of meer dan negen maal zooveel, in Maart. Anderzijds zullen ook onze exporten naar Duitschland stijgen, wanneer de gren zen voor tabak-uitvoer worden geopend. Zi] die zich mei I JULI voor min stens 3 maanden op dit blad abonnesren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers FRANCO en GRATIS. De Directie. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanghebbenden dat als tgdvak van bat tijdelijk verblijf- onder de wapenen voor da laadweerpUshilgen der lichtingen 1900 tot s# net 1911, dis bo- fcooren tot het 16e bataljon landweer- lulonterte, en Set bet Mc Reserve- bataljon landweer.Infanterie, In stede va# 3—5 |ali J917 nader is aangewezen ss—no jum mt. Alkmaar, 33 Jnil 1917, De Burgemeester O. RtPHNQ. BINNENLAND. ROODE KRUK. De Vereemiging „Het Nederlandsche Roodé Kruis" heeft in het Paléis op den Kneuterdijk te 's-Gravenhage een1 buitengewone algemee ne vergadering gehouden, onder leiding van dén; voorzitter, den Prins der Nederlanden. Na benoeming van enkele huishoudelijke commissies, kwamen aan de orde de voor stellen dier reorganisatie-commissie. De voorzitter bracht hukte aan> dé leden der erorganisatie-commissie voor' hun ar beid. Het hoofdcomité vereenigde zich met de groote lijnen van dien arbeid Het onitwerp-koninklijk besluit inzake dé vrijwillige hulpverleening aan zieken en ge wonden in oorlogstijd werd aangenomen. Zaterdag 7 Juli zal weer een vergadering worden gehouden. LIBERALE UNIE. In de algemeen vergadering van de Libe rale Unie is nog aangenomen een motie om aan een commissie op te dragen, in' overleg te treden met de beide andere vrijzinnige par tijen, teneinde zoo mogelijk tot samenwer king van alle vrijzinnigen in den lanrto te ge raken. Tot leden dier commissie zijn» benoemd: door de vergadering de heeren P. Otto, mr Tj. Binnerts, mr. dr. E van Ketwicb Ver schuur: en door het hoofdbestuur prof. mr. J. E. Heeres en mr. P. Rink. De verkiezing van hoofdbestuursleden had den volgenden uitslag: Ter voorziening in dé vacature-mr. D. Fock werden uitgebracht: op prof. dr B. D Eerdmans 30 stemmen, op mr. J. W. de Kan- ter 20, op den heer W. J. E. H. M. de Jong 8, op mr. J. Kajtpeyne v. d. Coppello 7 en op mevr. v. Riel-Smeenge 3 stemmen. Er was dus herstemming tusschen prof. dr. Eerd mans en mr. de Kanter, waarbij eerstgenoem de werd verkozen met 64 stemmen; dé heer de Kanter kreeg 18. De periodiek aftredende heeren prof. mr. J. E. Heeres en mr. M. M. 8chhn v. d. Loeff werdén herkozen. Mr. E. E. va Raalte bracht hulde aan de voortreffelijke wijze, waarop de heer Rood- huyzen gedurende zoovele jaren het secreta riaat heeft waargenomen. De voorzitter sloot zich namen» het hoofd bestuur daarbij aan. De voorstellen tot statutenwijziging en re organisatie werden behandeld in huishoude lijke vergadering. KON. NATIONAAL STEUNCOMITé. Het Kon. Nationaal Steuncomité schrijft be treffende hulp aan tewerkgesteldén buiten hun woonplaats in een circulaire Steuncomi té's en Arbeidsbeurzen o.m.: Indien een man buiten zijn woonplaats een loon verdient van 22 of meer, houdt elke bemoeiing van het Koninklijk Nationaal Steuncomité om bijslag te geven, op. Alleen bij het einde dér werkzaamheden kan het reis geld naai' de plaats waar het gezin gevestigd is, voor éénmaal worden betaald. De bijdrage, aan eenig gezin1 te geven, wordt als maximum op J 10 gesteld. Niet eens per 14 dagen, doch slechte een maal per 3 weken, zal de arbeider naar zijn gezin voor rekening van het Kon'inklij;Jk Na tionaal Steuncomité kunnen reizen. Uitdrukkelijk worden de arbeiders er op merkzaam op gemaakt, dat al de bij deze re geling toegezegde voordeden tot wedérop- zeggens zijn. Verder verzoeken wij u ernstig voor elke categorie van arbeidera te overwegen, of er inderdaad nog reden is, deze regeling voort te zetten. Het mag toch niet kunnen voor komen, dat tengevolge van de uitzending van arbeiders, er in dé plaats van vestiging be paald gebrek aan werkkrachten in eenig vak ontstaat De algemeen secretaris van het Kon. Nat Steuncomité zou gaarne zoo spoedig moge lijk van u een globale opgaaf ontvangen van dé arbeiders, die thans nog door bemiddeling van uw organisatie worden uitgezonden, ge splitst naar de vakken en met opgaaf van de plaatsen, waar dé tewerkstelling geschiedt levens gelieve u daarbij nan te geven, welke vooruitzichten er zijn en of u meent, dat de uitzending nog geruimen tijd dient plaats te vinden, dam wel of déze spoedig zal kunnen ophoudén. PROVINCIALE STATEN. Gedéputeerde Staten van Noord-Holland stellen Provinciale Staten voor de jaarwedde van dén griffier, thans bedragend als mini mum 4500 en als maximum 5500, te stel len op 5000 minimum en 6000 maximum en wel in te gaan» 1 Januari 1917. Tevens is aanhangig gemaakt een nadere regeling van de tractementen der provinciale ambtenaren. DOODSLAG. In perceel Focke Simousastraat te Am- ALKMAARSCHE COURANT

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1