mm DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN fa. Wed. Jac. Best Sehonteestr. 18 Ia I DINSDAG 2d UK1. flinnniBRntiiisïïil^' m iaaiitfuo*^BD« gmotelutteisnaarMstatmt& Bflurauft.li?.Brak' enRanMsMtefi«1 RB. RDM 4 2DQI. fountain 16. ïetefnr, 1 HEERES MUI- ei S1ÖBIMGAZIJN, NEDËKLAJG). UAVJU Ossr den abonrtfimenfeprHs wordt b'I vooruitbetaling beseftikt 5 ®enl ALKMAAR, 26 Jtani. De Duitsdie en de Nederlandsehe regee- ringen zijn ihet eens geworden inzake de ramp van 22 Februari. Men herinnert zich, dlat er op dien datum zeven Nederlanidfiche schepen (Nociderdijk, Zaandijk, Jacatra, Bandoeng, Eoniland, Oaasterland en Menado) werden getorpilleerd. Alleen de Menado bleef drij ven en kon naar Falmouth teruggesleept worden. Cortlaaii stelde de Nederlandsehe regee ring de Duitsche regeering aansprakelijk voor de gevolgsn ?aü dezm awodflotiigen zevenklapper. Op de toezegging van de „be trekkelijke veiligheid" hadden de schepen de thuisreis aanvaard, maar de commandant van den onderzeeër, welke werd onimoet, verklaarde, dat hi] daarmede niets te maken we ons ook kunnen voorstellen, hoe velen in eerlijken staat nog recht te verkrijgen 1 Dit is die blijde boodschap, welke het ver blijdende bericht van het Haagsche cor respondentie-bureau ons heden brengt. De ramp van Falmouth is nu op alleszins bevredigende wijze opgelost. Moge de bevredigende oplossing van de ramp te Zierikzee nu ook niet lang meer op zich laten wachten 1 De betrekkelijke rust op alle oorlogsterrei- nen duurt voort. Nergens komt er één mili taire bebcurteai® voor, welke alle andere overheersdit, daardoor de bijzondere aan dacht trekt en met levendige belangstelling wordt gevolgd. Wanneer wij! nagaan, hoe wij onszelf bij dien standi van zaken bevinden, dan zullen had en boorde één voor één de kostbare han delsbodems in den grond. Onze regeering bleef krachtig staan op haar standpunt. De Duitsche regeering ver- f klaarde zich bereid tot een tegemoetkoming Men had in don Haag gevraagd vervanging van de verloren gegane scheepsruimte. Men bood te Berlijn aan eerst de» aankoop van Duitsche schepen nadat de vrede gesloten was, te vergemakkelijken en toen hierop niet ingegaan werd, verklaarde men zich bereid, den' reeders in staat te stellen, gedurende den oorlog Duitsche schepen op gunstige voor waarden te huren. Ook dit tweede aanbod werd door onze regeering te den Haag subiet gewezen van de hand1. De onderhandelingen) zijn voortgezet en vanmiddag bereikt ons het verblijdende be richt, dat overeenstemming is bereikt tusschen beide regeeringen. Ter vervanging van de verloren gegane schepen zal de Duitsche regeering aan de Nederlandsehe regeering afstaan Duitsche schepen, die zich op het oogenblik in Neder- landsch-Indië bevinden en die in waarde met de vernietigde schepen gelijk staan. Daarte genover zal de Nederlandsëhe regeering aan de Duitsche een som overmaken, gelijk staande met het totaal bedrag voor de ver nietigde schepen te betalen verzekeringssom men'. Aan twee commissarissen, van welke elk der beide regeeringen er een zal aanwij zen, zal de keus der schepen worden opge dragen, alsmede de regeling van de eigen domsoverdracht en van verdere ter sprake komende punten. De afgestane vaartuigen, die gedurende den oorlog uitsluitend In trans-oceanisch verkeer- zullen worden gebe zigd, zuilen niet In du vaart worden gebracht, alvorens de zeemogendheden, die in oorlog met DuitschLand zijn, de overdracht van de de oorlogvoerende landen er door worden be ïnvloed Het zou geen wonder zijn, wanneer in de betrokken rijke» het geduld der onder danen hoe langer hoe meer verloren gaat. Vandaar waarschijnlijk de pogingen, die alom aangewend worden om den moed erin te houden. In de entente-*landen worden de ongeduldige» gepaaid met een Russisch offensief (minister Thomas) met de verzeke ring, dat het nu afgeloopen voorjaarsoffen sief slechts een begin van de uitvoering der plannen van de geallieerden was en dat al vast plannen van v. Hindenburg in de war gestuurd zijn (Times-correspondent)in de midden-rijken wordt gesproken over de dap pere houding der troepen, die een „gelukki gen vrede" zullen bevechten (de Keizer), wordt getelegrafeerd over de overwinning welke Duitschlands toekomst zal verzekeren (v. Hindenburg). Zou dit alles er niet op kunnen wijzen, dat er iets aan de stemming onder de oorlog voerende volkeren begint te haperen, iets, dat ten slotte nog wel eens meer invloed op het einde van den oorlog zou kunnen hebben dan wapen-feiten? In elk geval, wanneer er geen overwin ningen zijn, wordt de oorlogsgeestdrift go- drukt en krijgt de vredesneiging een kansje. Wellicht zal mem eerst later de beteekenis der tegenwoordige periode van betrekkelijke rust naar waaide weien te schatten. Uit Athene wordt gemeld, dat de heer Veuizelos per auto aldaar is aangekomen en door den koning zal worden ontvangen, die hem de vorming van. een ministerie zal op dragen. Zoodlra het parlement bijeengeroepen is zal1 de heer Venizelos den volksvertegenwoor digers zijn program voorleggen. Dit zal waarschijnlijk, het voorstel bevatten om de vlag erkend hebben en aan deze vaartuigen zijde der gealheerden te kiezen, maar de heer vrij verkeer hebben toegestaan. Gegeven de Venizelos is niet van plan het Grieksche volk deelneming, welke in ententelandeo bij de te mobiliseeren tegen zijn wil. ramp, welke Nederland trof, werd betuigd, Toch zal wel eendgen invloed worden uit gegeven de omstandigheid, dat door de thans jj geoefend. Versdiillende belangrijke punten aanvaarde regeling Duitschlands scheeps- j van Athene zijn nu reeds door Fransche troe- ruimte ook na den oorlog wordt verkleind, is pen bezet het te verwachten, dat de entente-regeeringen ij Ontevreden Ieren hebben in Cork ernstige aan de overdracht hare erkenning niet zullen j onlusten veroorzaakt. De oproerlingen, die PRAGBJT SORTEERINO Dane»* en Haeron-Paraplulen. Wandelstokken. onthouden en deu schepen de vrije vaart zul len verzekeren. De Duitsche regeering zal aan de leden der bemanningen der vernietigde schepen de schade vergoeden, welke zij hebben geleden tengevolge van de vernietiging, zoowel wat betreft hun gezondheid als hun goederen. Het bedrag dezer vergoeding zal eveneens door beide bovengenoemde commissarissen worden vastgesteld. Als commissarissen zullen optreden van d" Nederlandsehe regeering dr. A. Plate, de bekwame, in scheepvaartkringen zoo bekende oud-afgevaardigde en oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel te Rotterdam en van de Duitsche regeering dr. Greven, directeur der Narddeutsche Lloyd te Bremen Er is alle aanleiding om onze kranige re geering van harte geluk te wenscheo met dit zeker niet makkelijk verkregen resultaat. Men mag in den eind-uitslag der onderhandelin gen een volledige genoegdoening voor ge- baas waren in de Btad, doden een aanval op recruteeringsburcauxagenten trokken er met geweren en opgestoken bajonet op. af, de troepen plaatsten machine-geweren in de straten. Ongeveer dertig personen werden gewond. Het schijnt dat de onlusten veroor zaakt zijn door ongunstige berichten inzake den toestand van Ieren aan het front. Het uitvoerend comité van de zeelieden- en stokersvereeniging besloot nu ook de heeren Ramsay Mac Donald en Jowett naar Rus land te vervoeren. Naar verluidt zal de Engelsehe premier Vrijdag een belangrijke redevoering houden over den oorlog en het doel der geallieerden. VARIA. DE JODEN IN PALESTINA. Reuter meldt uit Londen: Naar wij vernemen, zijn er berichten ont- ingen, waarvan de juistheid niet valt te be twijfelen, volgens welke de slechte behande- KORTE BERICHTEN. De bladen melden dat Wilson is be noemd tot doctor honoris causa in de rechts wetenschappen te Bologna (Italië) De regeering heeft een plan ontworpen om de opbrengst van deni oogst te vermeer deren en stelt tot dit doêl 50,000 landbouw* motoren voor Amerikmnsche farmers ter be- schikking. De studenten te Wurzberg besloten de colleges voortaan slechts barrevoets of ge schoeid met houten sandalen bij te wonen en zich ook zoo op straat te vertoonen, om aan de bevolking een goed' voorbeeld te geven, hoe men leer moet besparen. In Sint-Petersburg is de staat van be leg afgekondigd - Sedert het begin van den oorlog heb ben de Duitsche onderzeeërs in totaal 8.638 800 ton scheepsruim te vernietigd Een Engelsehe vice-admiraai die rust moet nemen, is vervangen door eten Ameri- kaanschen vice-admiraal Sfnis. Dit is de eerste maal, dat de Amerikaansche -vlag op een Engelsch vlaggtscfaip wappert. Admiraal Koltspah van de Russische Zwarte zeevloot, heeft 'ontslag gevraagd. Door gebrek aan1 arbeiders en machi nes schijnt er van de groote landbouwuit- breiding in, Engeland weinig te kunnen1 ko men. Een Engelsehe rechter veroordeelde twee werklieden, die vlak bij een munitie-op slagplaats aan 'trooken waren, tot 6 maan den gevangenisstraf. De ex-premier van Oostenrijk, graaf Clam Martinic, zal waarschijnlijk tot gou verneur-generaal van Montenegro benoemd worden. Bij den jongsten luchtaanval op Lon den op 13 Juni zijn, naar nu ambtelijk is vastgesteld, 157 personen gedood en 432 ge wond Tusschen de regeeringen der geallieer den en> die van1 de Vereenigde Staten zijn onderhandelingen gaande, ten doel hebbende om te komen tot een verlaging dhr transat lantische vrachttarieven. Het Servische kabinet Is afgetreden, er is een nieuw gevormd, waarvan Pasitsj even- mis weer premier is. DE AARDAPPELENOVEREENKOMST. Volgens een telegram uit Loadea aan het Holl. Nieuws-Bureau, z,al de Britsche re geering waarschijnlijk er op aandringen, dat Holland de aardappelen., welke in Rotterdam zijn in beslag genomen, door andere ver vangt en de overeenkomst met Engeland ver der stipt zal nakomen. De Daily Mail noemt in een hoofdartikel den toestand précair. Het blad schrijft: Een netelige quaestic is ont staan tusschen Holland en Engeland, die ge heel op rekening komt van de Hollandsèhe autoriteiten, die trachten zich te onttrekken aan het nakomen van het gegeven woord'. Vermoedelijk is dit het gevolg van een mis plaatst vertrouwen op Engeland» lankmoe digheid, maar het oogenblik zal komen, waarop deze lankmoedigheid uitgeput raakt en dit oogenblik is niet ver meer af. Holland volgt weder zijn oude politiek, n.l. om te weinig te geven en te veel te vragen, maar ditmaal handelt het aldus geheel op eigen ri sico, in het bijzonder daar ook Amerika het scherpe wapen van het embargo beslists ge bruiken zal tegen ieder tand, dat zich ten op zichte vau de geallieerden onvriendelijk ge draagt. DE ZEEVISSCHERIJ. De reeders van visscherssdiepen te IJmul- den hebben thans bestoten, dat bij loting het uitvaren vau de stoomtreilera zal geregeld worden. De eerste 20 schepen vertrekken a.s. Woensdag; Donderdag en Vrijdag varen er weer 20 uit en Zaterdag 40 schepen. Schepen, die uitvoeren tegen het besluit tot stillegging van de vloot, zulten na iedere afgeloopen reis een beurt teruggesteld worden. Deze •tot 24 watervoorziening voor de provincie Noordi- Hollland benoorden het IJ. De directeur van het rijksbureau voor drinkwatervoorziening acht het noodig onverwijld te beginnen met een plan voor een waterleiding in West- Friesland en daaraan te verbinden een on derzoek naar d)e technische en financieele ge volgen eener uitbreiding van het plan' voor den dienst der Noord-Hollaadscde Waterlei ding, waarbij dan de prise d'eau voor het ge heele verzorgingsgebied hetzij bij Castricum, hetzij bij Schoorl zou worden gekozen In een uitvoerig overzient van den stand der werkzaamheden aan: de Zuiderzeedijken deelen Gedep. Staten mee, dat bij dte herstel- lings- en verbeteringswerken, zichi nergens abnormale verschijnselen hebben voorgedaan. Gedep. Staten stellen voorts o.m. voor, om voor elk der jaren 1917 en 1913 voor de han delsschool dér gemeente Alkmaar een subsi die te verleenen van 1065. De prov. rekening over 1915 geeft een na- dediig slot van 37,517,6214 hetwelk op de begrooting voor 1918 zal behooren te wor den geregeld, voor zoover dit niet reeds vroe ger is geregeld. uuutuigd atouwi ROOM5CH-KATHOLIEKE WETEN SCHAPPELIJKE VEREENIGINQ. De vereen ïg'ing tot het bevorderen van' de beoefening van wetenschap onder de Katho lieken in Nederland, hield Zondag 24 Juni hare jaarlijksche algemeene vergadering in Sciievenmgen. In zijn openingsrede vestigde de aftredende voorzitter, de heer mr. A. P. L. Nelissen, nogmaals de aandacht der ver gadering op den stand dier Nederlandsehe wetgeving met betrekking tot de echtschei ding, waardoor feitelijk echtscheiding met onderling goedvinden, op eene wijze zoo en- beperkt als nergens elders, mogelijk is. De spreker meende het onderwerp ter behande ling in eene vergadering der vereenigmg, na voorbereiding in de rechtsgeleerde afdeeling, te mogen aanbevelen. Als voorzitter werd gekozen Prof. mr. A A. HL Struycken, lid van den Raad van State, als secretaris en penningmeester werden her kozen d!r. C. J. Vinkesteyn en mr. R. B. Lede- boer. Ia de namiddagvergadering werd door Prof. G. J. van Swaaij, lid van de Eerste Ka mer, eene zeer interessante rede gehouden over het electriciteitsvraagstuk, speciaal wat betreft de mogelijkheid en dte wijze, waarop electrische energie van' wege publiekrechte lijke corporaties algemeen voor industrieele en verkeersdoeleinden zou kunnen worden beschikbaar gesteld. De afdcelingen hielden drukbezochte ver gaderingen op den vorigen dag. In de rechtsgeleerde afdeeling werd door mr. F. J. Bolsius, president der rechtbank te Roermond, eene inleiding gegeven tot het vraagstuk: „Welke regeling, uit een Katho liek oogpunt beschouwd, in onze wet ware aan te bevelen ten opzichte van de positie dor gehuwdte vrouw, met betrekking tot haar ge zin en betreffende 't huwelijksgoederenrecht; rimeerde gêdachtenwisseling jtuursleden werden gekozen P. J. M. Aalberse en mr. F. J. Boi- .eeskundige afdeeling werd tot se- toemd dr. H. Woltrmg, te Amster dam! onrecht zien. Zulk een regeling komt ling der Joden in Palestina haar toppunt niet tot stand), dan wanneer de wederpartij haar schuld erkent en haar misdrijf wil goedmaken. Daarom eert: haar thans aan vaarde houding ook de Duitsche regeering. vaarde houding ook de Duitsche regeering. Zij is van beteekenis ook voor verdere mis drijven* door onderzeeërs begaan. Ondanks alle begane onrecht is er zelfs to dezen1 verdwaasden tijd voor een kleinen, heat bereikt door de deportatie op groote schaal van dte Joodsdie bevolking van Jaffa. De EngeÜsche, Fransche, Russische en ltalii- aansehe gezanten te 's-Gravenhage hebben nu een collectief vertoog gericht aan den Ne der landscben minister van1 buitenlandisdie zaken en gevraagd, dat den Nederlandschen gezant te Konstantinopel zou worden opge dragen de Turksche regeering te verzoeken om in naam dier menschclijkheid een einde te maken aan deze vervolgingen. maatregel loopt* Juli. BINNENLAND ZIJ die zich met t JULI «oor min stens a maanden op dit b!ad abonaaeren, ontvangen de tot dies datum verschijnende nummers FRALJCO en GRATI& De Directie» EOSXJSLOOKË BBZIGHTI6IIG TU bet HXMl)J9LUa MUSSUM op &QMDAQ I JULI 6.S., des namiddags vai 1 tot 3 aur. Ingang Breedstraat Kinderen bensden 12 jaar werden niet top.celatenr 12 tot 16 jaar slseiatsondir gelelde. Hei roofesn In dn lokalen is verboden. en aan de tweede sneac gras zetr ten goede komen. De te geringe stikstoibemesting teekenlt zich reeds af, vooral in de zandstreken en de veenkoloniën. Op de in 1916 overstroomde gronden te Anna-Paulowna is de stand der gewassen vrij goed, terwijl in het onderge- loopen gebied van Waterland1 het grasland', voor zoover het in het vorig jaar tijdlig drooggekomen en' weer begroeid was, de niet-overstroomde streken vau Noord-Hol land vooruit is. De stand der wintertarwe is tiooreengeno- men iets beter dan matig. Zij staat over het algemeen te hol. De stand is vrij goed in Noord-Holland'. De winterrogge staat gemiddeld iets beter dan vrij goed. Over het geheel valt de stand mede; een uitzondering vormt de laat ge zaaide rogge, welke een te dunnen stand heeft behouden. Tengevolge van de weersge steldheid zal het stroo waarschijnlijk kort blijven. De stand is matig tot vrij goed) ha Noord-Holland. De stand der zomergerst wisselt van vrij goed tot goed. Vrij goed in Noord-Holland, dat voor deze teelt de tweede plaats inneemt. Ook de stand der erwten ia gemiddeld vrij goed, hoewel zij op verschillende plaatsen van de droogte leden. Vrij goed in Noord- Holland. Het vlas is tengevolge der droogte te kort ;ebleven. Vrij goed staat het in Noord-Hal tot matig in De karwij staat vrij slecht Noord-Holland'. is geruid- matig' tot PROVINCIALE STATEN. De Commissaris der Koningin in Noord- Holland heeft de Provinciale Staten bijeenge roepen op Dinsdag 3 Juli 1917, des morgens te half 12 en bepaald, dat de stukken, die commissoriaal worden gemaakt, zullen wor den behandeld' in de zitting van Dinsdag 17 Juli, des morgens te half 11. a Gedep. Staten dienen voor deze zitting een aantal voordrachten bij de Staten in. Ged. Staten stellen voor eenige perceelen ond aan te koopen ten behoeve van het rovinciaal Electriciteitsbedrijf, hetzij voor den bouw van hoofdlijnwerkers- of lijnwer- kerswoningen, of voor hoogspanningsge bouwtjes, o.a, Oudorp 10 vierk. M. Ged. Staten stellen' voor een bedrag van 20,000 beschikbaar te stellen, ten einde, met machtiging van den miniser van binnen- landsche zaken, door het rijksbureau voor drinkwatervoorziening een onderzoek te doen instellen naar de technische en oecono- miische uitvoerbaarheid eener centrale drink- waarop een volgde. Tot Prof. nu sius. In de cretaris dam. In die wis- en natuurkundige afdeeling werd door dr. A. C. J. van Ooor eene belangrijke rede gehouden over „Afstamming en Palaeon- tologie". Als bestuurslid werd herkozen de heer A< E. R. Colette en gekozen tot voorzitter dr W. H. Keesom en tot leden de heeren M. Ch. E. Bongaerts, c.L en lid van de Tweede Ka mer en F. J. H. M. Thijs C.I., leeraar aan de Rijks Hoogerc Land- ai Tuinbouwschool te Wagen ingeu. hl de letterkundige afdoening werden voordrachten gehouden door dr. E. J. i lasi'inghuis over „Een kunstminnend bis schop der 16e eeuw en zijn nalatenschap" door Pater B. Kruitwagen, O. F. M., over „De Paulenuitgave van den Z. Petrus Cani- aiua, haar ontstaan.en haar invloed"; door den heer H. J. A. M. Stein over „De poezie van Charles btaudciairc" en door Pater dir. G. Piepers S. J. over ..'Vergeiius en de bij enteelt (Georgikon IV) De voordrachten in de afdcelingen gehou den, en de rede van Prof. van Swaay zullen opgenomen warden in de Annalen 1917. STAND LANDBOUWGEWASSEN. In een overzicht van den stand der land bouwgewassen op 19 Juni wordt o. m. ge zegd': De i maand Mei en de eerste helft van Junii hebben zich gekenmerkt dbor warm en droog weer. De temperatuur was gemiddeld over Mei ongeveer 3 graden, het dagelijfcsehe maximum ongeveer 4 graden boven normaal in de eerste helft, van Juni overschreed het dagelijksdie maximum het normale met 4 5 graden* Na 7 Mei kwam geen nachtvorst van beteekenis voor. Veel grooter dan nor maal was het aantal uren met zonneschijn, n.l. in Mei 261, tegen 185 normaal, in de eerste helft van Juni te De Bilt 149 toen 95 normaal. Wat de hoeveelheid neerslag betreft, deze bedroeg in Mei dooreengenomen over het geheele land slechts de helft der normale maandlsom en was het geringst in Friesland, Noord)- en .Zuid-Holland. Verreweg het meest heeft het grasland' en inzonderheid het hooiland van de droogte te lijden gehad, zoodat weinig hooi zal wor den gewonnen. De inmiddels ingetreden weersverandering kan echter aan het welland' De stand van het mosterdzaad is deld vrij goed tot goed Het si vrij goed' in Noord-Holland. DE MIJNWERKERSSTAKING. De Belgische geïnterneerden zijn door de mijnbesturen ontslagen. De stakers hebben de vaste overtuiging te winnen. Gistermiddag zijn te Heerlen aangekomen' het sociaal-democratische Tweede Kamer-lid, de heer J. van den Tempel, en de secretaris van het Nederlandsch Verbond van Vakveree- nigingen, dte heer Ed)o Fimmen. PRINS HENDRIK NAAR ZWITSERLAND. De Prins zal zich 2 Juli a.s. voor onge veer 2 maanden naar Zwitserland' begeven en zal gedurende dien tijd vergezeld worden door zijn adjudant, kapitein-luitenant ter zee jhr. J. C. F. von Mühlen en door den heer jhr. A. W. G van Riemsdijk, lid van het hoofdcomiité van het Roode Kruis., terwijl dte heeren Visser uü Bloemendaal, Driesaen uit Westzaan en mr. Fens uit Eindhoven., allen ledten der Padvinders-organisatie, gedurende veertien dagen deel van het reisgezelschap zullen uitmaken. CONGRES VOOR GEZONDHEIDSREGELINO. Op 7 en 8 September a.s. zal hier ter stede het congres voor openbare gezondheddarege- ling worden gehouden INSTRUCTIE GEOPEND. In zake de malversaties bij de keuring van landstormplkhtigeni te Nijmegen is de In structie bij de Arnhemsche rechtbank aanhan gig gemaakt tegen C. M. van Gelder te Al melo en de wed. Cohen te Nijmegen* te wier huize de voor-keuring plaats haai NED. R. K. GMFISCHE BOND. De Ned. R. K. Grafische Bond, die thans ruim 3000 ledten telt, heeft te Utrecht een al gemeene vergadering gehouden, onder voor zitterschap van den heer A. M. Oosterbaan De aftredende bestuursleden 'werden herko zen en gekozen de heer A. Hooghiemstra te den Haag. Het hoofdbestuur werd gemachtigd' om, waar nog geen R.-K. vakcursus bestaat, de zen op te nichten en dezulke, welke reeds be staan, meer finantieel te steunen, opdat het leerlingwezen meer daadwerkelijk bevorderd wordt Verder werd het hoofdbestuur opgedragen om, hetzij zelfstandig, hetzij in samenwerking met andere organisaties, pogingen aan te wenden om in sommige gemeenten, zoo mo gelijk in het geheele land, wijziging, resp. vermindering te verkrijgen van net aantal loouklassen. PERSONEEL H. IJ. S. M. Onder leiding van den waam. voorzitter, den heer D. J. van der Bos, stationschef te Vorden, is te Rotterdam de 30ste vergadering van den Bond van Orde van personeel der H. IJ. S. M. gehoudten. De heer O. A. Spit, sedert 14 jaar voorzitter van den' bond, werd benoemd tot eere-voorzitter. Hem werd een bronzen beeld (de stoere werker) aangebo- 3 den. ALRMAARS COURANT

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1