DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. HET VIJFDE RAD No. 148 Honderd en negentiende Jaargang. 1917. WOEHSDAG 27 JUNI. FEUILLETON. IHjonneinentspriis per 3 maanden t*L30. !l p. post f 1.5D. AdYertentfepriisBct. p. regel, pote letters nam plaatsruimte. Brieren fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij Y.h. HERlBs. COSTER 5 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. NEDERLAND. Over den abonnementsprijs wordt bij vooruitbetaling beschikt. Bewijsnummers 5 cent. ALKMAAR, 27 Juni. Onvermengd' zijn de gevoelens, waarmede de heer Venizelos de Grieksche hoofdstad is ingetreden, niet geweest. Hij moge een zege tocht in Athene hebben gehouden, naast de geestdrift is'ook 'de ontstemming tot uiting gekomen. Omtrent de juiste toedracht van zaken worden wij uiteraard niet volledig in gelicht. Havas -en Reuter zenden ons wel uitvoerige mededeelingen, wanneer er iets gunstigs voor de entente valt te melden. Is dit niet het geval, dan komen er slechts vage eni sobe telegrammen, die den toestand niet duidelijk beschrijven, doch slechts te ver staan geven, dat alles niet is, gelijk men het gaarne zou wenschen. Zoo weten we thans alleen maar, dat er te Athene betoogd is. Wanneer? Het kan Za terdag of Zondag zijn, maar ook Zaterdag en Zondag Hoe? Het staat er niet bij. Een bericht zegt enkel dat eenige bladen munt trachten te slaan uit een anti-Venezilistische betooging door dronken reservisten van de Grieksche vloot georganiseerd, eenige hon derden in aantal, aangevoerd door bekende Goenaristen. Meer niet. Maar in een ander bericht wordt medegedeeld, dat na de be toogingen de troepen van de geallieerden Athene binnengerukt zijn, om mee te helpen aan de handhaving der orde. Daaruit valt af te leiden, dat hetgeen geschied is, ernstiger is, dan het eerste bericht doet vermoeden. Vroeger zou men het optreden dér entente hebben benoemd „pénétration pacifique," een vredelievend binnendringen. Thans zal het zenden van troepen naar Athene wel worden aangemerkt als een daad van pacificatie. Het resultaat komt overigens op hetzelfde neer. De troepen der entente toch dienen om het gezag der geallieerden in Griekenland te bevestigen Dit gezag wordt uitgeoefend door den heer Jonnart, den hoogen commis saris. Engeland en Frankrijk hebben hem, naar lord Balfour in het Engelsche Lager huis heeft medegedeeld volledige vrijheid van handelen gegeven, daar uitvoerige instructies maar lastig zouden zijn. Alleen had de En gelsche regeering hem en de Fransche re geer ing laten weten, dat volgens haar opvat ting geen regeling doeltreffend zou zijn, welke niet het afstand doen en de verwijde ring van den koning insloot. Daaraan heeft de heer Jonnart zich gehouden. De jonge ko ning Alexander schijnt een oogenblik de il lusie te hebben gekoesterd, het werk van zijn vader te kunnen voortzetten. Maar hiji heeft niets te zeggen De heer Jonnart heeft het terrein voor den heer Venizelos vrij gemaakt en de troepen der geallieerden zullen èn dat terrein èn den Kretenzer staatsman bescher men'. Uit een zooeven ontvangen bericht blijkt, dat die bescherming nog niet zoo gemakkelijk zal vallen. Fransche en Russische afdeelin- gen bivakkeeren met artillerie in een1 kring om Athene, waar de reservisten rondtrokken met portretten van den ex-koning en onder door Beatrice Heron Maxwell en Florence E. Eaatwtck. Naar het Engalsch. 25) HOOFDSTUK XX Negentien twiintig meisjes genoeg. Het stoomschip Spartan was halverwege over den Atlantüschen Oceaan, een kleine boot in v 'gelijking met de reuzenschepen van deze dagen en betrekkelijk langzaam maar niet minder veilig en gemakkelijk ingericht. Har ry Suitor's gezelschap amuseerde zich enorm; het weer was goed! en de overige eerste klasse passagiers, geen millionaire en ook geen pa triciërs, die zich geheel van anderen afschei den, beschouwden het comediegezelschap als een zeer welkome en vroolijke aanwinst. De dagen en avonden gingen vroolijk voor bij. Opendekspelen en wedstrijdlen vuldlen den tijd aan overdag met onveralapten ijver en opgewondenheid, terwijl dansen en zingen vleugelen verleenden aan den nacht. Den vierden dag bleek een gymkhana een enorm succes te wezen. Janet Speer nam die leiding in handen als organisatrice van die vierspannen jonge dames en heeren, die langs dedek gedreven werden m 'Oed en eindigde me succes van Tubby Stoney Broke met Lothi Conn ough t, Tottie Frere, Dany Meagins en Cleo dl'Alroy in het gareel. Die meisjes had den' een aanbidding voor Tubby „den zorge- loozc". Zijn vadsige manier en leuterige de kreten „lang leve Duitscheland, leve Mac- kensen," terwijl zij verklaarden, dat Saloniki gevallen was. Het bericht, aan de Times ont leend, zegt verder, dat de heer Jonnart den toestand in den Peloponnesus als verontrus tend beschouwt en de mogelijkheid van een blokkade in het uitzicht heeft uitgesteld, in de hoop, dat het volk dan wel zelf met de bel hamels zal afrekenen. Voorts wordt nog ge meld, dat in sommige steden de reservisten zeer ruw zijn opgetreden tegen de Venizelis- ten, die in de gevangenis geworpen en door partijdige rechtbanken veroordeeld werden. Soortgelijke inlichtingen doen niet ver wachten, diat de eenheid van het Grieksche volk onder den nieuwen regeeringsvorm erg zachtzinnig tot stand zal worden gebracht. Om van de vrijheid maar te zwijgen Aan het Westelijke front hebben de En- gelschen het dorp La Coulotte, ongeveer 1,5 KM. van Lens bezet, de Franschen ten N.W. van Hurtebise de eerste Duitsche linie geno men en 300 gevangenen gemaakt Het Duit sche legerbericht tracht deze feiten een beetje weg te praten, maar men mag aannemen, dat zoowel de Franschen als de Engelschen een gelukte overrompeling hebben uitgevoerd. De Oostenrijkere melden een dergelijk voordeel van iets meer beteekenis op de Ita lianen behaald. Zij heroverden stellingen ten zuiden van het Suganadal en namen 1800 gevangenen. Is dit juist, dan heeft Oosten rijk thans den „gelijkmaker," dan staan bei de partijen vrijwel gelijk en hadden ze dus beter niet kunnen „offensieven I" Er is geen oorlogvoerend land, waar de operaties, ook als ze mislukt zijn, zoo open lijk worden behandeld als in Engeland. In dit opzicht wordt de goede traditie van een vrijheid- en openbaarhe'dlievend volk geheel gehandhaafd. Na het Dardanellen-rapport is er thans een rapport verschenen van de commissie, welke de operaties in Mesopotamië heeft on derzocht. In dit nieuwe rapport wordt onom wonden verklaard, dat de autoriteiten niet voor hun taak berekend waren. De grondfout wordt genoemd, dat de Indische commissie in Ln geland het plan vaststelde en de Indische iegeering het moest uitvoeren. De opperbe velhebber en zijn staf waren nooit in Meso potamië geweest en ze stonden niet eens met de Indische basis voor de operaties, Bombay, in verbinding. Politieke en militaire misreke ningen werden er begaan, de strijdkrachten waren onvoldoende en konden niet worden aangevuld. De geneeskundige dienst was uitermate slecht georganiseerd, maatregelen, welke der gewonden veel lijden hadden kun nen besparen, werden niet genomen. Het rap port spaart d' personen niet De comman dant in Mesopotamië, de opperbevelhebber in Indië, de onderkoning, minister Austen Chamberlain met anderen worden oneervol genoemd, op hen wor^lt de blaam gelegd spraak waren in haar oogen het ideaal van mannelijke volmaaktheid. Zij begrepen de po sitie precies en weruen niet misleid) door den nooi de guerre waaronder zij hem kern den. „Stoney Broke, jawel 1" zei Cleo, de uit verkorene, je mag wedden dat tij zoo heet, kindlief, maar niettemin heeft hij een mooien titel bij zijn naam of jc mag mij een sufkop noemen." Tubby was dus bemind aan boord en met zijn gewone tact om alle onaangename din gen van zich af te zetten een talent dat hij van Lord Brismain had geërfd vergat hij den avond in South Westera Club doorgie- bracht en zijn tragisch besluit op de Embank ment genomen; slechts nu en dan had hij in 't voorbijgaan een zeker verlangen naar Theo, in Engeland, maar dlan daarbij de ver troostende overpeinzing, dat ofschoon zijn lieve meisje hem missen zou, eenmaal alles terecht zou komen. Zijn schulden hinderden hem niet meer, want een onverwachte ont moeting met kapitein Carbine zijn buur man aan' die speeltafel had den toestand ge red. Zij ontmoetten elkaar bij het bureau der Tramsatlastische stoomschepen, waar Tubby passage genomen had voor S. Broke, Esquire. De kapitein hield hem staande met een glimlach van herkennen. „Ik vrees dat u onlangs op dien avond om gelukig geweest is," zei hij. Tubby gaf dit toe met de opmerking, dat hij niet ongelukkiger had kunnen wezen. De kapitein met zijn doordringende oogen trachtte zijn gereserveerdheid te doorboren, mischien was hij beter bekend met Theodor Mauleverer's omstandigheden', dan deze jeug dige telg van een adellijk geslacht vermoedde. „Als u ooit ill' de klem mocht zitten ik heb daar zelf ook in gezetendan kunt u er voor de mislukking, welke met zoo groote verliezen gepaard gegaan is. Zooals men echter weet, heeft de Engelsche regeering ge zorgd, dat'de gemaakte fouten werden her steld en heeft een later offensief de ge- wenschte resultaten opgeleverd, o.a. de ver overing van Koet ti Amara (26 Februari) en van Bagdad (11 Maart)., KORTE BERICHTEN. De Duitsche regeering heeft alle rub- ber-billardbanden in beslag genomen, doch ze nog niet van de billards laten verwijderen. Er kan dus nog wel gespeeld worden, doch de eigenaar van' een billard is geen baas meer over de banden. Waarschijnlijk komt de Duitsche Rijks dag 5 Juli bijeen om een credietaanvrage van 15 milliard mark te bespreken, daarna zal hij; op zomerreces gaan. Een inzameling voor het Roode Kruis bracht in Amerika 100 millioen dollar op. In Spanje zal men de censuur 'op de bladen moeten toepassen, tengevolge van den heersdrenden toestand In het Engelsche Hoogerhuis is de Duitsche bommengooieriji ter sprake geko men. De regeering verklaarde zich niet be reid een repressaille-politiek te gaan voeren, met dien verstande dat men' evenals de Duitschers bommen op open steden ging werpen. Wel werden er versterkte kampen, inunitieopslagplaatsen enz. gebombardeerd. „Voor iedere bom, welke de Duitschers ach ter de Engelsche linie laten vallen, komen er honderd Engelsche achter de Duitsche linies neer," luidde de verklaring. Een Amerikaansch smaldeel zal 28 Juni Buenos Aires bezoeken en daar ontvan gen worden als de vloot van een bondgenoot. De Antwerpsche Vlieger Jan Oliesla gers is op de dagorder vermeld, omdat hij twee vijandelijke vliegtuigen in twee dagen heeft neergeschoten. Hij; is reeds ridder van de Leopoldsorde, heeft ook het oorlogskruis en is verscheidene malen eervol vermeld. De Engelsche koningin heeft de slacht offers van' den Duitschen luchtaanval in de hospitalen bezocht. Twee van Roosevelfs zonen hebben zich bij het Amèrikaansche leger gevoegd, twee andere zullen dit doen wanneer hun militaire opleiding voltooid is. WINTERAARDAPPELEN OOGST 1917. De minister van landbouw brengt ter alge- meene kennis, dat, zoolang omtrent den uit slag van den aardappeloogst geen meerdere zekerheid is verkregen, het aankoopen van winteraardappelen door gemeenten, instel lingen en particulieren moet worden ontra den, aangezien een minder goede uitslag van den oogst inbezitneming van alle winter aardappelen van rijkswege waarschijnlijk noodig zal maken. VOEDINGSMIDDELEN IN HOTELS, ENZ. De ministerieeie voorschriften voor de ver strekking van maaltijden in hotels, koffiehui zen en restaurants hebben tot moeilijkheden aanleiding geven. In verband daarmee heeft de minister thans vastgesteld^ dat voor een hoofdmaaltijd verstrekt kan worden: een voorgerecht, soep twee gangen, bestaande uit visch- en (of) vleeschscnotel en een nage recht, mits dit niet uit een meelspijs bestaat. De bepalingen' betreffende fruit en kaas blijven ongewijzigd. u gemakkelijk uitredden door een beroep te doen op Mr. Alkol Baring in de Jermijn- straat. Hij is een verduiveld vriendelijke kerel voor iemand met goede vrienden van Lord Brismain (dit was zijn kiesche manier om te toonen, diat hij Tubby's naam kende), maar Baring <s volkomen eerlijk en men kan hem vertrouwen, als u soms ooit zaken met hem doen wilt." Als resultaat van deze inlichting bracht Tubby een bezoek bij den lieer Athol Baring en werd voor liet oogenblik tenminste onthe ven van' dei laat die op he indrukte. Hij ver liet Liverpool met een verlicht hart en een be scheiden rolletje banknoten in zijn zak, bene vens de verzekering, dat zijn scliuldbékente- nissen zouden betaald worden en zijn eer ge red. Zoo beschouwde hij zichzelf nu vrij om aan te grijpen wat het leven hem had aan te bieden. Janet Speer's invloed, aangewend door middel van de hoofdpersoon, had het wonder volbracht. Het bescheiden honorari um van dertig shilling in de week, dat de ma nager hem aanbood, was een erkenning d'at Amerika een verborgen adellijken titel niet ver&mad'de. Tubby's geheim zou een open baar geheim wezen wanneer hij in Amerika aankwam, want de manager was een man van zaken en niet van plan voor niets te be talen. Lord Brismain's erfgenaam als lid van zijn troep was een t roefkaartje een troef kaart toen wint dikwijls den slag. Zoo dreef Tubby het vierspan aardige meisjes met meesterlijke hand voort over het dek en ontving van Janet's vriendin, miss Beryl Leicester, een lauwerkrans, die hij de rest van dien namiddag bleef dragen. „Waarom zegt u niet: Ave Caesar!?" vroeg hij aan Felicia, die behalve als toe schouwster geen deel nam aan de races. Deze DE AARDAPPELEN VOOR ENGELAND. Omtrent de bewering van de „Daily Mail" dat we onze verplichtingen inzake aardappel- levefing ten aanzien van Engeland niet zou den nakomen, deelt het Haagsch Correspon dentiebureau het volgende mede: De voor uitvoer naar Engeland bestemde aardappelen van den. ouden oogst blijven voor dat land beschikbaar, terwijl vann den nieuwen oogst 25 pet. voor Engeland be schikbaar is. Maar Engeland heeft tot dus- ver bezwaar gemaakt tegen het afnemen van de bedoelde aardappelen, zoodat het niet aan Nederland te wijten is, wanneer Enge land die aardappelen nog niet ontvangen heeft. AARDAPPELEN. Het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland heeft aan de besturen van tuin- bouwvèreenigingen een circulaire gezonden, waarin o.m. gezegd wordt: Hoewel wij erkennen, dat door den prijs, die thans voor de aardappelen wordt betaald, d'e doorsneeprijs absoluut niet loonend is, doen wij een dringend beroep op de bestu ren er bij de tuinders op aan te dringen, dat deze hun aanvoer reeds nu zoo groot moge lijk zuilen maken. De voorziening van het binnenland toch is thans zoo'n gebiedende eisch, dat wij mee- nen niet te mogen nalaten de medewerking van alle tuinbouwers in te roepen om, zij het ook weder ten koste van belangrijke offers, deze zooveel mogelijk te bevorderen. Uit de Streek schrijft men, dat door den toeslag dien de Groentencentrale thans geeft, grootere aanvoeren aardappelen verwacht worden, terwijl door de weersverandering tie groei bevorderd wordt. Een tweede aan leiding om meer aan 't rooien te gaan is de noodzakelijkheid, om de velden te bezetten met boonen, augurken en vooral de late kool soorten. DE OVEREENKOMST INZAKE DE GE- TORPILLEERDE SCHEPEN. De door onze regeering met de Duitsche getroffen overeenkomst inzake de vergoeding voor de op 22 Febr. getórpillleerde zes sche pen is Ln den lande met vreugde vernomen. De N. R. C. zegt er o.m. van Aanleiding tot ernstige critiek is er niet. De na lange onderhandelingen gevonden op lossing van het geschil is voor Nederland goeddeels bevredigend, en men mag den mi nister van buitenlandsdie zaken geluk wen schen, dat hij de besprekingen tot dit eind heeft weten te brengen. Dat het hem moeite ;ekost heeft, behoeft niet te verwonderen mmers, om zich bij dfeze regeling, die neer komt op eene aannemelijke vergoeding van de getorpilleerde schepen, neer te leggen, heeft de Duitsche regeering eene overwin ning op zich zelve moetien behalen. En dit is iets, dat voor Regeeringen gewoonlijk nog heel wat bezwaarlijker is, dan voor particu liere personen, voor wie het ook al héél moeilijk is. De Haagsche N. Ct Een belangrijk succes voor onzen minister van buitenlandsche zaken. Voor dankbaar heid' jegens de Duitsche regeering, zien wij geen reden. Die zou er geweest zijn. als zij wat zij thans na maandenlange onderhandeling bereid is te geven, spontaan terstond had aangeboden, niet een verontschuldiging-voor de daad van den onderzeeërskapiteiü (nog wel den fameu- sen Von Hersing) die uit de Middellandsche Zee komend niets wist van het vrijgeleide aan onze schepen verstrekt. Voor die verontschuldiging toch bestond te meer reden, omdat de onderzeeërscomman dant die onze schepen naar den bodem joeg bij aankomst in Kiel eerst daarna op het twee menschen waren groote vrienden gewor den sedert het gemeenschappelijk ongeluk hen bij elkaar had gebracht. Felicia stond bekend als „de stille miss Lorrimor" en Cleo voegde er bij, dat stille waters hebben diepe Sronden. Ze zal ons allen, nog de baas wor- en. kinderen!" Het begon een algemeen praatje tc wor den, dat Broke en de Kleine Lorrimor koek en el met elkaar waren en als ze nog niet ge ëngageerd waren dan scheelde het niet veel. „Doe je mee met den wedloop met hinder nissen'?" vroeg Mussels, die met zijn lange, magere armen en been en in groen tricot veel had van een heel groote sprinkhaan Tubby antwoordde dat hij van plan was op zijn lauweren te rusten en Mussels zei over zijn schouder heen, terwijl -hij voortliep „Wensch mij goed1 succes, miss Lorrimor. hij bewonderde het rustige meisje en zou het een genot gevonden- hebben den zegevierenden Tubby den loef af te steken door hem te over treffen in hoogspringen. Tubby en Felicia stonden over de verschan sing eleumd samen te praten. „Ik wou wel eens weten wat er in Engeland gebeurt, 't Schijnt mij jaren toe sedert wij het laatst iets van hen allen gehoord hebben vier dagen vier eeuwen!" Tubby klapte ongeduldig met zijn tong tot antwoord. „Ik persoonlijk verlang er in 'tge heel niet naar. Geen nieuws is een genot voor mij." „Waarom?" „Omdat ik een nieuw tijdperk van mijn le ven ben ingetreden en niet aan het verleden herinnerd wensch te worden." Fee keek hem aan. Zij- had steeds opge merkt, dat hij iedere toespeling op hun Doomen-Jacht-omgeving behalve Theo scheen te ontwijken. Over Theo praatte hij Zij die zich met 1 JULI voor min stens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers FRANCO en GRATIS. De Directie. Reichsmarineamt feestelijk was ontvangen en gelukgewenscht met zijn geweldige buit. Dat ware een waardig complement geweest van de ernstige berisping, die de onderzeeërs- commandant, naar wij vernamen, van dë Duitsche regeering ontving. Bij het bespreken van de moeilijkheden die zich kunnen voordoen bij de overname der schepen meent genoemd' blad dat het voor de entente gewenscht is dat zooveel mogelijk schepen in de vaart blijven en Engeland en zijne bondJgenooten de de regeling niet zul len beletten. Het blad vervolgt dan Ook van andere zijde kan nog een moei lijkheid dreigen. Gesteld de assuradeurs po gen op grond van art. 678 van ons Wetboek van Koophandel aanspraak te doen gelden op de Duitsche schepen, die de vernielde zul len vervangen? Waarschijnlijk komt ons ook dat evenwel niet voor. De verzekerde schepen zijn geheel verloren. De verzekeraar is dan gehouden liet bedrag der verzekering uit te betalen. Deze transactie heeft zijn beslag gekregen. ten bedrag gelijk aan de assurantiepennin- iiingen, uitgekeerd voor de verloren schepen ca draagt die voor denzelfden prijs over aan de reeders der vernielde schepen. Hoe aan dézen staat van zaken een grond ware te ontteenen voor een civiele actie der verzeke raars tegen de reeders op grond' van het aan gehaalde artikel, is ons niet duidelijk. Wan neer enkele verzekeraars een poging in dien r eest mochten doen, schijnt ons de mogelijk heid van succes al zeer gering. Er bestaat dés een goedé kans, dat het verlies aan scheepsruimte, door de daad van Von Hersing ons berokkend, wordt vergoed Dat onze regeering dat succes wist te be reiken is stellig voor een niet gering deel te anken' aan de consequente en zuiver princi- pieele neutraliteitspolitiek door haar ge volgd, die aan haar prestige in dë wereld in hooge mate is ten goede gekomen. En het gebeurde zal er ongetwijfeld in hooge mate toe bijdragen, dat dit prestige nog wordt versterkt en aldus de kansen op succes van haar politiek tegenover belligê- renten vergrooten. Het Handelsblad spreekt het vermoeden uits, dat de entente-landen het ezceptiomeele van het geval inzien en bereid zijn de ver vanging onzer verloren gegane schepen door Duitsche goed te keuren. Scheepsruimte is thans een nationaal be zit, dht van het grootste belang is, zegt het blad. Juist ofnze Indische koloniën, die dui zenden tonnen koopwaren zien bederven wijl zij niet vervoerd kunnen worden, ondërvin- den zulks. En het zou voor de voorziening van ons volk met levensbehoeften en ons economisch voortbestaan van groot belang zijn als de Entente-mogendheden de overdracht zouden goedkeuren. Technisch-juridiSch hebben zij 1 t recht dit niet te doen. Immers, een vijan delijk schip mag gedurende den oorlog niet aan een1 neutrale mogendheid' worden over gedragen en de juristen van de Entente-mo- soms vol geestdrift het liefste meisje en het vroolijkste dat hij kende en dan vertel de hij de een of andere wilde grap of handi, stukje van de kleine dolleman, die hij liefhai Nu staarde hij' peinzend' over den stillen oce aan; een groot stoomschip vertoonde zich aan den horizon en kwam langzaam nader. „De draadlooze telegraaf wordt in wer king gesteld," mompelde Tubby. „Wij zullen zeker een groet wisselen, en als er Iets bij rondere gebeurd is, als Londen b.v. verzwol gen is door een aardbeving, dan zal het be richt ons overgebracht worden." Fee lette haast niet op zijn woorden. Zij vroeg znh af waarom hij stil en knorrig wem als er van huis gesproken werd. Niette genstaande zijn schijnbaar goedliartigen aard Rad hij toch altijd iets gereserveerds, de stem pel van den stand waartoe hij behoorde, dat werkte als een slagboom, om eenige inmen ging met zijn particuliere belangen te belet ten, Eigenlijk wist zij nog niets andërs van Theodbr Mauleverer af dan dat hij rustig en kalmpjes verliefd was op Theo Pridham. Zij bleven stil en afgetrokken; op beider gezicht zag men een min of meer verlangende uitdrukking. De eerste officier passeerde hen vlug toen hij naar de brug liep en zag hen met een zeer afkeurenden blik onderzoekend aan. Hij had een boodschap over te brengen aan den kapitein omtrent hen en hij, was ver toornd, dat twee personen, die heel gewoon leken en niets bijzonders, slim genoeg ge weest waren om hen te verschalken. Hij was nog wel ingenomen met den jongen man dien hij, kende onder den naam van Stoney Broke en het jonge meisje had hem zoo eenvoudig en rustig toegeschenen. Kapitein Marvey praatte eenige oogenblik- ken met den eersten officier. Hij floot zacht- tjes van verbazing en lachte. „Een handig paar lammetjes! maar wij zullen ze zorgvul dig in 't oog houden, daar is geen twijfel aan." Wordt vervolgd. T", ALKHAARSCHE COURANT. ■-* «f f* rf—

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1