BOEKDRUKKER IJ EN DRUKWERKEN 2 rfo. Men bestelt zijn SCHOENEN bij den Schoenmaker, Men koopt zijn KLEEREN bij den Kleermaker, Men bestelt zijn BOEKEN bij den Boekhandelaar, Bestelt daarom Uw verwond. Nog een agen, een inspecteur, de wachtmeester en een maréeiianssu' versche nen op imein van den strijd, builen de vv «lo'poon. Onderwijl was Je wagenbewo- iner weer in rijn woning gevlucht. Ook nu «og wide iiij zicli nier overgeven. Een paard1 werd adngespauuen en uiet een paard vóór en vief acuter den wagen werd onder een zeer grocden toeloop van nieuwsgierigen naar de politiewacht geredten. Met inan en macht Werd dte man hier in ziin wagen grepen en gevangen gezet. gte- bij de BOEKDRUKKERIJEN speciaal zijn ingericht. hier ter stede, die daarvoor gendiheden zuilen als zij kwaad' willen, wel niet nalaten te zeggen, dat het overdragen dter assurantiepenningen gelijkt op een koop indien zij die betaling, een geringe vei sterking van de financieele positie van Dultschland, ongewenscht achten. De Iel.: Meer complete genoegdoening konden we hopen noch verlangen. Men be hoeft niet te aarzelen om te zeggen, dat dit liet mooiste sucoes is, dat onze diplomatie sedert het begin van den oorlog- heeft be haald En vóór alles dient hier hulde ge bracht aan het beleid van minister Loudon. Het aanbod om ons te laten kiezen1 uit de Duitsche schepen, die in onze havens en dan speciaal in Indië geïnterneerd liggen-, is wel het beste van alles in deze oplossinng. Wat initusschen de beweegredenen dier Duitsche regeering betreft, die kunnen van zeer ver uiteenloopenden aard zijn. Maar wit hier alvast dient geconstateerd, is, dat zij zélve ten volle erkent, dat onze zeven schepen den 22sten Februari ontegenzegge lijk het recht hadden, uit te varen en op een volkomen veiligheid te rekenen. DE „HILVERSUM" OP EEN MIJN GELOOPEN. Te Amsterdam is bericht ontvangen', dat de staten schroefstoomboot „Hilversum", bruto 1505 ton, eigendom van de Stoom vaart-Maatschappij „Oostzee", in het Engel- sche Kanaal op een mijn is geloopen en ge- zonken. De bemanning is te Milford geland. BINNENLAND TIJDELIJK VOORZITTER TWEEDE KAMER. Nu de ziekte van den heer Lieftinck nog voortduurt, zal de heer jhr. mr A. F. de Sa- votrnin Lobman, ni den heer Lieftinck het oudste lid in jaren, het voorzitterschap der Tweede Kamer bekléeden in- het nieuwe, mor gen te openen zittingtijdperk der Staten-Ge- neraal, totdat de nieuw te benoemen voor zitterzijn ambt zal aanvaarden. (KSÉKy.A - -» OPLEIDING TUINBOUWVAK- ONDERWIJZERS. De directeur-generaal van den landbouw brengt ter kennis van belanghebbenden, diat vakonderwijzers geopend Alkmaar, venlo, Bergen op Zoom en Qro- ningen. De cursussen zuilen twee jaren duren en zullen omvatten onderwijs in de hoofdzaken van schei- en natuurkunde, plant- en dier kunde, kennis van den grond, bemestings leer, bedrijfsleer en onderwijskunde, benevens in de vruchtenteelt, de groen tenteelt eu de teelt van siergewassen (boomteelt, bloemen teelt en bollenteelt). Het onderwijs zal wekelijks één dag gege ven worden, gedurende 4 uren, elk jaar onge veer 40 weken. Na afloop van de cursussen zal gelegenheid worden gegeven tot hot afleggen van een examen ter verkrijging van een diploma van tuinbouwvakonderwijzer voor ééu of meer der drie genoemde tuiübouwiniricktiingen. Om tot den cursus te worden toegelaten moet men voldoen aan een toelatingsexamen, dat zal loopen over Ncdcrlandsche taal, re kenen, aardrijkskunde en kennis van dten tuinbouw; voorts moet men den 21-jarigen leeftijd hebbenobereikt en een bewijs overleg gen van ten minste 4-jarige werkzaamheid ra dat deel van den tuinbouw, waarvoor men een digloma wenscht te behalen (vruchten teelt, groententeclt, teelt van siergewussené. De deelnemers aan deze cursussen zullen vergoeding voor reiskosten ontvangen. Eigenhandig geschreven aanmeldingen, ver meldende de plaats waar men den cursus zal wiiillen bezoeken, moeten vóór of op 1 Au gustus warden ingezonden bij den inspec leur van het landbouwonderwijs, directie van den landbouw, Touniooiveld' 6, 's-Gra venhage. aanstaande mannen op landbouwgebied (uit sluitend landbouwers) uit vrijwel aite deelen van net land besloten tot de oprichting van een Bond van Akkerbouwers, die uitsluitend zal bestaan uit „bouwhoeven mei mtsiui- tmg van luinuers, vecnuuutio enz. Het voornemen bestuae uuiuen zeei korteu rijd ra verscnineucte lunnuuuwsuexeu van ons land propaganuavtigadeiingen te hou den voor dezen bond, waarvoor statuten reeds zijn gemaakt en waarop de Koninklijke bewilliging zal worden gevraagd. Het ontstaan van dezen bond' schijnt rijn oorzaait hierin te vinden dat vele taaubuu- Wcii nun bciaugvu bij ut nesuia»iuie vcivem- gingeni of maatscuappijen op laudbouwge- bieo n^i voldoende gewaarborgd achten; STAATSCOMMISSIE SPOORWEGPERSONEEL. De Staatscommissie tot voorbereiding van. de herziening van die toonregeling van spoorwegpersoneel, ingesteld bij: Koninklijk besluit van 13 Juni 1917. is door den mi nister yan waterstaat in de i rèvi -v-zaal van het ministerie van waterstaat geïnstalleerd'. HOOFDEN VOOR DE KLASSE. B. en W. van Amsterdam hebben prc-advies uitgebracht over het voorstel-Mattbiisen, KL de vries en Van Kuykho- om de hoofden van de openbare lagere scholen met het onder wijs in een eigen klasse te belasten en reser ve-onderwijzers aan te stellen. Na een uit voerige uiteenzetting komen zij tot die vol gende conclusie: lo. dat het wenschel'ijk is, aan de z.g „en kele" scholen aan het hoofd het onderwijs in een eigen klas op te draden 2o. dat het. ofschoon ra beginsel evenzeer wensclielij-k, toch voorshands niet aanbeve lenswaardig is. zulks ook aan, die z.g. „dub bele" scholen te doen; 3a. dat aan de scholen:, waar het ambu- lantisme is afgeschaft, een kweekei ing-onder- wljzer(es) moet worden verbonden ,s met de bezoldiging van een tijdelijk onderwijzer. Voorts voegen B. ai W. hieraan toe, dat zij evenals de voorstellers van meening zijn. dat de afschaffing van het ambulantisme slechts geleidelijk kan geschieden. Wat de kosten betreft berekenen B. en W. dat er'in totaal eene besparing ial worden verkregen van plm. 112,200 per jaar EEN NIEUWE LANDBOUW ORGANISATIE. Naar gemeld wordt, is door eenige voor- licuieugü mcuw*. DE MIJNWERKERSSTAKING. Het aantal staker» neemt af. De heer van dien Tempel, lid der Tweede Kamer, te Heerlen vertoevende om zich van den stand der zaken op de hoogte te 6telten, heeft den minister bericht, dat militairen en marechaussees provoceerend tegen rustige stakers optreden. Voorts heeft hij den minis ter van oorlog een klacht gezonden over het optreden van een marechaussee tegenover hem. De marechaussee was, toen de heer v. d. Tempel met een redacteur van Het Volk op een stoep stond bij het naderen van een treintje met werkwilligen, met zijn paard op het trottoir gereden en had het dier tweemaal vlak achter den heer v. d. Tempel doen stei geren, om tot doorloopen aan te mam-n Twee officieren hadden een en ander ge zien. VOOR SPECULATIE. T e Apeldoorn zijn bij, verschillende handle- laren olie, zeep, vermicelli, peperkorrels, kwatta, ingemaakte groenten enz. ra beslag genomen, vertegenwoordigende een bedrag van duizenden guldens. De goederen waren d'aar opgestapeld voor speculatie en men vreelde, dat zij op deze ot gene wijze zouden verdwijnen. Deze artikelen worden thans voot winke liers verkrijgbaar gesteld, waarbij belangheb benden een verklaring moeten teekeneii, dat zij het gekochte alleen aan hunne klanten, ingezetenen van Apeldoorn, en niet aan smokkelaars zulten verkoop en. BURENRUZIE. Iemand te Arnhem, wien door buren reeds I meermalen moeilijkheden waren veroorzaakt, I heeft- Zondagavond, toen men een opstootje voor zijn huis maakte en ruiten ingooide, met een revolver op de menigte geschoten. Er vielen twee gewonden, van wie één in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De dader, die zich vrijwillig ter' beschikking van de politie stelde, is na verhoor vrijgelaten. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND Volgens medtedeeling van het Handelsin formatiebureau van Van der Graaf Co/s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 23. Juni, in Neder land uitgesproken 21 faillissementen tegen 24 faillissementen in dezelfde week van het vorige iaar. I Van Januari tot en met 23 Juni 1917 423 faillissementen tegenover 538 over het zelfde tijdperk van hei. vorige jaar. UIT VENHUIZEN. Onder zeer groote belangstelling is de nieuwe veiling „De Zutoerkogge" geopend. Voor deze gelegenheid waren uitgenoodigd het dagelijksch bestuur, andere colleges als waterschapsbesturen en verschillende andere autoriteiten Tevens waren zeer veel belang stellenden aanwezig om getuige van deze voor de streek zoo gewichtige gebeurtenis te rijn. Van de gemeentetorens, het raadhuis en enkele andere gebouwen wapperde de drie kleur, terwijl het vedlingsgebouw met vlag gen versierd was. Het woord werd gevoerd door den heer S. de Jong, voorzitter der vereeniging, den burgemeester en den marktmeester. llieina begon de veiling. Reeds was aan- gevoerd 530 zak. Na afloop vereenigdeni de genoodigden zich in 't café Schipper, waar het aan toosten I ca hartelijke toespraken niet ontbrak. UIT OUDKARSPEL. De heer K. Jager, alhier, is benoemd tot I ïf te Ou iju 4 fietsen van een politie (Ov.) is jaar gevangenisstraf geëischt we gens diefstal van vee uit de weide. Een weduwe te Buren is door haar zoon bestolen van kleéren. Zoonlief, een deserteur, stal van een kostganger een fiets, een horlo ge en icleeren. Te Sloten bij Amsterdam gestolen, waaronder één agent Te Schoondijke is door het spelen van kinderen met lucifers een Landiouwschuur afgebrand. liet vee kon bijtijds in veiligheid worden gebracht. Eerstdaags is weer een nieuwe regeling van het gasverbruik in verband met de k£ lenschaarschte tegemoet te zien Het hotel „Het Vliegend Hert" te Naarden vroeger bekend als hotel „Van Ommeren, en reeds ia Ferdinand Huyck als „herberg genoemd, ie verkocht aan de ver- daar VC°r Militair Tehuis al- r~ Oistennorgen arriveerde te Enschede prins rtencrik, ter installatie van de onlangs opgerichte padvindersvereeniging. Na de in stallatie werd hem een lunch aangeboden. STAOSN1SUWS hoofd der school )ud-Deemster. ik (lib.) in om Jf' J.Batema \VOD^' INBRAAK MET POGING TOT MOORD. loen hedenmorgen omstreeks kwart voor negen de timmerman Thijnv zooals gewoon lijk het huis van dten opzichter A. C. Schroot, Sarphatepark 84 te Amsterdam, was binnmgigaan, werd hij plotseling mét ten breekijzer aangevallen en werd hem een slag op het hoofd toegebracht. Het bledk dat 2 personen zich door verbreking van een raampje in de voordeur in genoemd perceel waren gekomen, hetwelk tijdelijk door dte be woners.is verlaten. Verschillende kasten wa ren opengebroken, waarbij zij door het binnenkomen van deir timmerman werden gestoord. Waarschijnlijk hebben zij niets meegenomen. Dit valt echter nog niet te constateeren, omdat de familie nog niet was aangekomen. De toestand van den timmerman is zeer ernstig. Een onderzoek naar de inbrekers had nog geeg resultaat. GEMEENTERAADSVERKIE ZINGEN. HOORN. Gisteren werden bij enkele can- didaatstellin"tot leden van denraadherkozen de h.h. M. C. Roos (lib.), G. Scholten (lib.), O. Veldhuyzen (S. D. A. P.) en H. Wilmies (lib.). Gekozen werden M. Stam (lib.) in de vac. Best (lib.), L. v. Buren Lensink (lib.) in de vac. Van Eerde (v.-d.) en (a.-r.) in de vac. Fokkema (a -r.) St.-PANCRAS. Voor de verkiezing van 3 leden wegens periodieke aftreding van de heeren D. Kloosterboer Jz, H. Nol en J. Schuit rijn candidaat gesteld de aftreden den van links en van rechts de heeren P. Groen en Jb. Slijker. De stemming en herstemming rijn bepaald op 4 en 11 Juli a.s. OUDORP. Tot candidaat zijn gesteld de bet-reu C Kramer (aftr.), D. Bood (aftr.) en P. Zuurbier. HARENKARSPEL. Bij enkele candidaat stelling zijn herkozen- de heeren- Ji. Burger Jz, P. Borat en L. Doekee. OTERLEEK Gisteren zijn candidaat steld de heeren C. Dekker (aftr.), P. Vader P-DZ; (aftr.). -O. Covers en C. Kramer Glijnis. De drie eerstgenoemden werden doof de vrijzinnige kiesvereeniging gccandideerd: de heer Govers in hare vergadering van 25 Juni, ter vervanging van de heer P. Mole naar, die voor de candidatuur had bedankt. PÜRMEREND. Tot candidaten zijn ge steld- de heeren K. Drost, aftr (lib.), Jb. -de Vries aftr. (S. D. A. P.), Jb. Groot Kz., aftr. (anti-rev.), G. Edel (S. D. A. PIJ. Kobes (S. D. A. P.), H. ae Bruyn, (chr.- hist.), P. J. Kraak (vrh'z.-dem.), JI. Muusses, (vriiz-dem,), P. Oud Oz., vrijz.-dem. n-ENSBROEK. Bij enkele candidaatstsl- ling rijn herkozen de heeren P. Schuijt, A. Schrooder en J. Vriend. OBDAM. Bij enkele candidaatstelling rijn herkozen de heeren P. Biersteker en Jb. Dek ker Czn. VOLKSHUISVESTING. B. en: W. deeien dten Raad' mede: In uwe vergadering van 21 Maart werd door aeu heer van tien Bosch tot cms cciiege net verwijt geacht, dat bij- dte behan- ü't irag van de bouwplannen van de Vereem- gmg voor Volkshuisvesting „Alkmaar" door ons met de noodi-ge spoed is betracht De voorzitter verklaarde toen „op dit de bat niet geprepareerd te- rijn", waarom dan ook in die zitting de opmerkingen van den heci van den Bosch cubeautwcord oleven 1 lei lag cciuei wet ra ue ueuceitug niet ie hu- ru-iuii in hetgeen ons toen was aangewreven, maar te gelegener tijd daaiop terug te ko men. i iet was noodig, vooraf een grondig onduizoek in te sielien naar den geheeten gang van zaken-; daar dit zéér tijdroovend was, kunnen wij eerst thans aan uwe, verga dering liet resultaat daarvan voorleggen. Den 30en Juni 1915 kwam bij ons college van het bestuur der Vereen-igiiig voor Volks huisvesting een ont-werp-indeelingsplan in van de terreinen aan eten Westerweg. Dit pJian werd iu liarrat-n gesteld' van uen" Direc teur dier gtmeente-wencun, die ons zijn be vinding üiaarointiem mededeelde im eén rap port d-.d. 12 Juli 1915. Uit den aarci dter zaak moest dut -belang rijk en zeer uitvoerig rapport door ons wor den in studie genomen, waannedte eenige tijd gemoeid was. Den 6en October 1915 had met het stuur van Volkshuisvesting en den den 30en uwen Raad 1.000, dial door November om f- goedgekeurd, kwam i9Iö een verzoek bij Voorschot van 320 richt en raad in onze handten werd' gesteld Den 20en December d'.a v. onlvilngrn wii i-i.'i'op net actv.es van dtert D-recteur dar meente-werkei), v/eür aüvic-s (rapport VJ j'0") uaina bciianJ ra- m' .est woraen door de commissie van- fabricage en door de Gezondheidöccmmissie, tengevolge waarvan w'j eerst dter, 28en Fcbruaa 1917 bijlage .vo. 24 aan uwen Raad konden aanbicd-ra waarop dten 22en Maart dooi' u een goed gunstig besluit werd genomen, nadat vooraf de heer van den Bosch zijne bekende grieven tegen de werkwijze van ons college had ge nen J. Stuijit een samenspreking plaats over z.g. indeelingsplan, waarbij: bleek, .dat hoe aantrekkelijk ook, te kostbaar zou in uitvoering, omdat te weinig huizen he iteer d'it het, zijn op Wij zoud-cn het gevoegelijk hierbij kun- n laten, met het volste vertrouwen uwe Vergadering het oordeel latende of de beje gening, in- uwe openbare zitting van 22 Maart 1917 ons college aangedaan, al of niet gemotiveerd was, het zij. ons evenwel ver gund te besluiten met eenige zinsneden uit het rapport van den Directeur dier gemeerite- y?n' April kl„ op het bovenstaan de boti ekking hehbend'e, waaraan wij verder nitts hebben toe te voegen. „Na den 22en Maart, werd' mijne hulp in- „geroepen, om dte teekeninig en verdere be scheiden ter toezending aan den- heer Stuijt „terug te mogen zenden; ze warea echter „n iet in het bezit der gemeentè." „Tot mijn spijt kwam ik toen tot dte erva- „rmg, ctrit de tijd van Nov, tot eindte Maart „onbenut was gebleven; mij werd bericht, ,riat dte teekeningen bij draf heer van den „Bosch waren, wien ik juist in dien tijdt in „tegenwoordigheid van den Wethouder, den „neer de wit, ontmoetende, daarnaar vroeg ,,en d-ie ons mededeelde, dlai ze na dte Alge- „meene Vergadering van Volkshuisvesting „door zijn bemiddeling aan „Ons Blad" wa- „reu geleend voor een vendag en dat ze „daar waren blijven liggen., toen dte redac teur, dte het verslag behandelen zou „vertrokken. „Ik deel het laatste daarom medte, om te „doen ervaren van welke meer of mieder bra „langrijke daden een uitstel soms afhangt." CLASSIC ALE VERGADERING Heden vergaderde de classicale vergade ring van Alkmaar onder leiding van ds A Groeneveld Als lid van het provinciaal kerkbestuur werd herkozen .ds. D. Eilerts de Haan, als zijn secundus ds. A. Groeneveld. In het classikaal bestuur werden' herkozen als lid en praeses ds. A. Groeneveld, als le den ds. P. Gfoot Jiz. en ds. quaestor ds. C cun di de heeren - was het bouwterrein (bij de voorgestelde indeë- ling) konden worden geplaatst. De heer van den Bosch, rlic heer van dten Bosch, die toen ter tijdte ora gezondheidsredenen zich in Heerlen be vond, had nog uiistel van behandeling ge vraagd, waaraan niet is voldaan, om de 7J«k niet nog langer op te houdten. Neemt men nu in aanmerking, oat het plan van den- heer Stuijt en het rapport.van dten Directeur der gemeente-werken inderdaad een -grondige studite vereischten en dat de Burgemeester gedurende de maandi Juli (om gezondheids redenen) en de Dnecteui" van 12 Augustus G September, met verlof waren, dan komt liet ons voor, dat werkelijk de termijn van 12 Juli6 October niet overdreven lang is te noemen. Den Sen October 1915 werd het ontwerp- indteeli-ngsplan aan dten heer Stuijt terugge zonden, ten einde dit te herzien-. Bij een schrijven van 23 November d.av ontving die heer Stuijt ten overvloedle van het bestuur der Vereeniging voor Volkshuis vesting de uitnoodiging om dte plannen ver der uit te werken en -daarbij rekening te hou den met die ingebrachte bezwaren. Den 28en December 1915 kwamen die nieuwe plannen bij genoemd bestuur in be handeling met den grondaankoop was men toen echter nog niet gereed. Hoewel het bestuur dter Vereeniging voor Volkshuisvesting en ons college ter zake di ligent bleven, waren er zooveel moeilijkhe den te overwinnen, dlat men slechts lang zaam vorderde. In de vergadering van Volks huisvesting, den 5en April 1910 gehouden, dteeldte de voorzitter medte der gemeente-werken er bi het oog op net woniiugge sedrougen, krachtig voort I d.a.v. werd dat dte Directeur het bestuur, met •rek, op had aau- te werken; den gemachtigd tot j BROEK OP LANGENDIJK Bij enkele candidaatstelling zij Slot Kz.. J. Kostelii WARMENUUIZ AFSCHAFFINO NACHTARBEID BAKKERIJEN. Ie Amersfoort is dc nachtarbeid in bak kerijen bij gemeentelijke verordening afge schaft. Het werk moet gestaakt zijn van 9 uur 'ssavondb tot 5 uur 's morgens Vrij dagavond en voor bakkerijen onder rabbi naal toezicht Donderdagavond kan tot mid dernacht worden doorgewerkt. Versch brood mag niet vóór 10 uur 's morgens verkrijg baar rijn. TEO-EN DE DUURTE. Te Hengelo is weer een betooging gehou den voor goedkooper levensmiddelen en brandstoffen, waaraan vele honderden per sonen deelnamen. Besloten werd een dteputa- tie af te vaardigen naar den minister, die een verzoek om goedkooper levensmiddelen en brandstoffen mondeling zal toelichten. EEN WOESTELINO. Een bewoner van een kermiswagen te Steen- wijk bracht Maandag het stadje in rep en roer. Naar verluidt wegens het niett willen uitspannen van een min of meer woest paard, wilden e enpaar politieagenten den man ar resteeren. Dit bleek geen gemakkelijk werk. Verwoed' sloeg en trapte hij van zich. Zelf scheurde hij alle kleeren van zijn boven lichaam, zoodat hij/ ten halve gekleed, min der te vat-ten was. ba-bels werden getrokken. Niets hielp. Steeds wist de woest gewordten en blijkbaar zeer gespierde man aan den Tweemaal had -olitieman- bloedlend n herkozen de heeren C. Jbzn. Sr en K. Ven. !N. Bij enkele candi daatstelllng werden de afjre'dende -heeren J. de Groot Jnz. en C. Nannos herkozen. EG MOND AAN ZEE. De heeren O. Snoeka, R. Gul eu A. Zwaan rijn b(j enkele candidaatstelling herkozen. ZUID-SCHARWOUDE. Candidaat steld voor 3 zetels de -heeren T. Kostelijk (aftr. lib.), S. Zeeman (vrijz. vooruitstr.J en len bovenge noemd, is er ook eene vacature, ontstaan door het overlijden, van den heer J Slot (lib.). WIERING-ERWAARD. De stemming zoo noodig de herstemming voor 3 led van -den gemeenteraad zal plaats hebben op 6 en 16 Juli. Candidaten zijn gesteld de hee ren K. Koster, G. BlaauboerVries, H. Limpers (allen aftredend) en J. E. Vos. OUDE-NIEDORP. De heeren C. Over Klz., J. Ligthart en- P. Wit Jnz. werden bij enkele candidaatstelling herkozen Alleen van R. K. zijde was een lijst ingeleverd-. URSEM. Herkozen -de heeren D. Sclier- merhorn en J. Buis. SCHERMERHORN. Bij enkele candi daatstelling Is herkozen de heer O. Moer beek; van het aftredende lid de heer E. Voerman: wer-d geen can didaten lijst ingele verd. KORTE BERICHTEN. Bij- de te Och-ten (Neder-Betuwe) ge houden hoo-ijgrasverkooping besteedde men ongekend- hooge prijzen, naar schatting 350 per H.A. Tegen iemand- uit Ambt-Hardienberg aankoop van terrein, welke aankoop onver wijld geschiedde, zoadat dan ook den- 20cn Juni 1916 bij uwen Raad het verzoek in kwam om een vooischdt van 41250. Dit verzoek werd behandeld in uwe zit ting van 28 Juni d.a.v. onder No. 13 en de voorstellen van en W. werden zondter hoofdelijke stemming goedgekeurd. De voorstellen zijn vervat in bijlage No. 60 van 22 Juni, terwijl de Gezondheidscom missie ons daarop had geadviseerd blijkens haar schrijven van 21 Juni 1916, No. 594. Inmiddels had het bestuur van Volkshuis vesting zich bereids dten 23en Juni tot den heer Stuijt gewend met verzoek om plannen uit te weiken voor het bouwen der hierbo ven bedoelde terreinen. Deze heeft daaraan gevolg gegeven, voor zooveel noodig overleg plegende met den Directeur der gemeente-werken, waarop den 4en November 1916 ten Stadlhuize eene ver- •adering werd gehouden waarin dte heer tuijt aan het bestuur en commissarissen van Volkshuisvesting, dten Inspecteur der Volks gezondheid, den Directeur der gemeente werken en ons college uitleg gaf van het ter tafel gebrachte bouwplan en van dte exploi tatie. Onmiddellijk na deze vergadering, toen met vrij groote zekerheid' kon gezegd wor den, dat de Raad wel te vinden zou zijn voor etra te vragen voorechot, drong d'e Directeur der gemeente-werken, door middel van deu vertegenwoordiger van den architect, er bij dezen op aan. alles nu reedis voor 't bestel gereed te maken, wanit dan zou direct na liet Raadsbesluit, ook nog de machtiging kunnen gevraagd worden om, in afwachting van de Koninklijke goedkeuring, het werk te mogen aanbesteden Nadat deze plannen in een algemeene le denvergadering van Volkshuisvesting waren ds. J F. Tinliolt, als A. Bosch, als hunne se- RBI H. F.. Vihke, ds. F. W. v. d. Kieboom en ds J. F. Trnholt, terwijl afs secunduslid werd gekozen ds. J. H Oter- doom. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN CHR-ISTELfJKE BELANGEN. Gisterenavond had in het gebouw „Waakt en Bidt" de jaarvergadering van de Ver voor chr. belangen plaats. De opkomst der leden was zeer gering. Het verslag van den secretaris sprak van verblijdende dingen oa van 34 nieuwe leden, welke tot die vereeni ging waren toegetreden. De rekening van dten penningmeester sloot met een voordeelig saldo van ruiïn f 74 De voorzitter, Ds. Vinke, die moest aftreden, werd herkozen. Na een woord van dank tot -dCj aanwezigen werd de vergadering geslo- u CONCERT IN DEN HOUT. Het sympbonie-orkest Jubal geeft a. s. Zondagvoormiddag 8 uur een uitvoering in den Hout OP DE VOORDRACHT. De heer dr. G. E. W. van Hille, rector van het gymnasium alhier, staat op no. 2 van do voordracht voor gelijke functie aan het nieuw te openen tweede gymnasium te 's-Gravenha- ge. BENOEMD. Tot onderwijzeres aan het instituut voor doofstommen te Groningen is benoemd mei A. M. van 'tVeer, alhier. BRIEVENBESTELLER. Ingang 1 Juli a.s. is benoemd tot brieven besteller alhier dte heer P. J. Kcrver, thans huilpbestelle®. VROUWENKIESRECHT IN DE KERK. De Vereeniging van Vrijz. Herv. heeft aan de classicale vergaderingen voorgesteld:, aam dte Algemeene Synode te verzoeken, zoo danige reglementswijzigingen voor te bereb den, dat aan dte vrouwelijke lidmaten dter kerk zoowel het actief als het passief kies recht wordt verzekerd. ZOMER-DIENSTREGELINO. De heer C. v. dl. Tooren geeft wederom zijn bekende handige dienstregeling uit voor Alkmaar en omstreken, ze Is echter dit maal wat itgebreider dan tot dusver, de verbindingen Alkmaar— Langendljk en Alk maarKoedijk rijn er ora. in opgenomen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. (vervolg). BEDREIGING EN BELEEDIGING. Frans H., visschersknecht te Urk, een 18- jarige reus van een kerel, had op één Mei met een onbekende Urker jongen kisten bier gehaald van de schuit van den 70-jarigen schipper Klaas Romker. Omdat zij onder den invloed van sterken drank verkeerden, wilde de schipper hen niet aan boord hebben. De onbekende ging aan boord, de schlt werd boos, verbood hem -dit, waardoor b ook boos werd en zwaaiend met een knipmes de schipper bedreigend, hem voor afzetter en smeerlap uitschola De oude 6diipper verklaarde thans nooit wat met de jongeling gehad- -te hebben Voor de bedreiging met het mes was hij niet bang geweest, beklaagde bleef op voldoende af stand en was hij dichterbij gekomen, dan bad hij hem wel- in rijn nek genomen. Welk mes of beklaagde trok wist getuige niet. Mr A M. -de Langcf als verdediger op tredende, toonde een klein mesje wat alle Ur- kers iin die dagen voor het herstellen van de netten gebruiken. Het mesje bleek inp-laats van een knipmes een nietig vast mesje te rijn. De beklaagde en de getuige geraakten 11 in tl OU! lit- WIJ

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2