DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OCRLOG. DONDEBDAG 5 JULI. De Prijsverhooging der SIGAREN No. 155 Honderd en negentiende Jaargang. 1917. HliiffiKisentriis per 3 maanden f 1.30. fr. p. post f 1-.50. AdYertentiepriisl2Ul p. regel, pote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerii Y.h. HERffls. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. JAC. DEGrELIMGr. VERGADERING van den gemeentsraad yir Alkmaar, Over den abonnementsprijs wordt bi] vooruitbetaling beschikt. Bewijsnummers 5 cent. In het Russische offeief is een pauze in getreden, welke de Dtöchera aan uitput ting der Russen toescüjven tengevol'ge van hun ontzettende verliea. Het Rus&ilsche le gerbericht spreekt vanheftig artillerievuur op sommige punten enen voortduren van den aanval bij Brzezan Over 't geheel kan men zeggen, dlat de Ceralen den eersten fei len root van de Russahebben opgevangen, zij het dan niet zondenleerscheuren het Russische legeibericht eldt nader, dat het aantal gevangenen 300ifficieren en 18000 man bedraagt, terwijl 2&anonnen en 33 mi trailleurs zijn buit gemskt. Men moet nu afwachten wat er verde geschiedt. Berichten uit Stockhoi aan het Handels- blad bevestigen wat we gisteren over het doel van het Russisch >ffensief schreven. Men beschouwt dit daar amelijk vooral van politieke beteekenis en1 tndfer van strate gische. Het ia er om te oen, de volken der Entente ervan te overtuig», dat Rusland hen trouw blijft. Gelukt het oensief, dan zal dit den oorlog verlengen, aisiukt het, dan wordt het einde van den tijg bespoedigd. Wat deze laatste uitsprak betreft, schijnt eenige reserve wel gewenstt, tenzij men van een algemeene debacle in Rsland, ten gevol ge van een mislukt offensi, het einde van den oorlog verwacht. Hoewel de Duitschers warschijnlijk meer üoepen naar hun oostelijk bnt hebben over gebracht om die aanvallen cr Russen op te vangen het zeer ongeregld en schaarsch binnenkomen van de Duitsd couranten hier te lande duidt op troepenveiiaatsingen schijnen ze toch op het Weselijk front nog over aanvalskrachtem te besiikken, die het den Franschen moeilijk gencg maken. Op een front van ruim 20 K.M tusschen Jouy en Craonne hebben ze, velge» het Fransche legerbericht, stormcolonne o stormcolonne tegen de Fransche stellingen uitgezonden. Het is dus alweer de Chemin ts Dames wel ke het ontgelden moet, in het ïrlies van de ze heuvelreeks schijnen de Ditschers nog steeds niet te kunnen berusten, iucces hebben ze blijkbaar niet, of slechts zer weinig ge had, de Franschen zeggen, dat „geen meter terrein" kon veroverd worden lerlijn meldt eenvoudig dat „ten Western van temy en bij Craonne de stormcolonnes succe haddien," maar geeft daarbij1 geen ijfers van gevangenen of buit, welke toch ophet melden van elk voordeel onmiddellijk pitsen te vol gen. Het voordeel schijnt dus welaan de zij de der Franschen te zijn geweest, ii zooverre, dat de Duitsche aanvallen misluk zijn. Een andere kijk op het geval geft echter het laatste Duitsche legerbericht, dat niet van Duitsche, doch van Fransche ianvallen spreekt, in de buurt van Gemy, weke onder belangrijke verliezen aan de zijde de aanval lers werden afgeslagen. Het zoude» aanval len zijn op d[e stellingen, welke te Duit schers al aan den Chemin des Danes ver overd hadden. Waarschijnlijk heeft nen dus te doen met aanvallen ent tegenaaivallen, en is per slot van rekening de toestand vrij wel ongewijzigd gebleven. De herdenking van den dag der otafhan- kelijkhi'idsverklaring van de Amerikaansche republiek heeft in Frankrijk; Engeland en Italië aanleiding gegeven tot sympathiebe tuigingen met den nieuwen grooten bondge noot, van wien men met betrekking tot een gunstig eincle van den oorlog alles schijnt te verwachten. Dat men in de overzeesche repu bliek ernst met den toestand maakt blijkt weer eens uit het bericht van een regeerings- i'oorstei in het parlement tot het aanbouwen van niet minder dan 22600 vliegmachine». VARIA. AMERIKAANSCHE TRANSPORTSCHE PEN VRUCHTELOOS AANGEVALLEN Naar de Amerikaansche minister van ma rine, de heer Daniels, meedeelde zijn de Ame rikaansche troepentransportschepen op weg naar Frankrijk door Duitsche onderzeeërs tot tweemaal toe aangevallen. Beide keeren zijn de aanvallers afgeslagen, blijkbaar met ver liezen. Een onderzeeër is stellig gezonken en er is alle reden te gelooven dat het juiste vuur er nog moer naar den kelder heeft ge stuurd. Om praktische redenen waren de transpor ten in contingenten gesplitst, waarvan elk bestond uit troepenschepen en een escorte oorlogsschepen. In den Oceaan zouden die Amerikaansche torpedojagers, die nu in Eu- ropeesche wateren opereeren, het escorte ver sterken om d)e transporten zoo veilig mogelijk door de gevaarlijke zone te brengen. De eer ste aanval geschiedde den 22en Juni des avonds om half el; het eigenaardige daarvan was dat de schepen zich toen bevonden op een punt in den Atlantischen Oceaan, aan de Amerikaansche zijde van de afgesproken ver zamelplaats met de torpedojagers, dat ver ondersteld werd vrij te zijn van onderzeeërs Een groot aantal onderzeebooten namen deel aan den aanval en oschoon de duisternis het onmogelijk maakte ze te tellen, toch was het duidelijk dat de onderzeeërs daar waren sa mengekomen met de bedoeling om onder de transporten een slachting aan te richten. De beschermende torpedojagers dreven echter de onderzeebooten uiteen. Hoeveel torpedo's er zijn afgeschoten is niet bekend, maar er zijn ten minste 5 geteld. De tweede aanval kwam enkele dagen later en was gericht tegen een ander contingent De plaats van aanval was nu voorbij de ver zamelplaats. Ditmaal hielden de torpedoja- gers de onderzeeërs niet alleen op eerbiedi gen afstand', maar zij wisten er ten minste één in den grond te boren. Zij gebruikten gren- can-granaten, waarvan de ladingen zoo wa ren gesteld dat zij op eenigen afstand onder water ontploften. In een geval kwam na een schot op een periscoop wrakhout boven drij ven, zoodat blijkbaar de onderzeeboot getrof fen en in den grond was geboord. Beschermd door onze torpedojagers en Fransche oor logsschepen voer het contingent verder en bereikte de Fransche haven waar de andere contingenten reeds lagen. Het gehede Amerikaansche volk is ver heugd dat die voorhoede van de mannen die in Frankrijk gaan strijden, aan een zoo groot gevaar is ontkomen De heer Baker, de minister van oorlog, heeft aan minister Daniels schriftelijk dén dank van het leger betuigd voor dit schitte rende wapenfeit dat een goed begin is en d'e doeltreffende samenwerking tusschen de twee militaire diensten kenschetst." KORTE BERICHTEN. Twaalf a veertien vliegtuigen hebben Harwich gebombardeerd, 11 personen wer den gedood, 36 gewond. Op deni terugweg hebben de aanvallers een) eskader vliegtuigen uit Duinkerken ontmoet, dat twee Duitsche machines naar beneden haalde. Een Duitsche onderzeeër heeft Ponta Delgada op de Portugeesche azoren bescho ten. Naar de „Vossische Zeitung" meldt, wil dë sociaal-democratische partij in Luxem burg ook een afgevaardigde naar Stockholm zenden. De aardappelenoogst in Engeland is volgens Reuter, overvloedig. De Temps weet mede te dee ten, dat de Duitsche maatschappij, die indertijd is op gericht met het doel, het transatlantisch han delsverkeer met onderzeebooten te organisee- ren, haar kapitaal met 5 millioen heeft uit gebreid. Het blad is er van overtuigd, dat er weer reizen van handelsonderzeeërs worden voorbereid en verwacht, dat het een geregel de handelsonderzeebootdienst op Spanje zal worden. Te Isseltmrg is de staking onder de munitiearbeiders geëindigd. De arbeiders hebben loonsverhooging gekregen. De Temps meldt, dat in Frankrijk de mannen van 16 tot 60 jaar, die niet onder de wapenen zijn, zich voor 8 Juli a.s. moeten hebben aangemeld voor den burgerlijken hulpdienst. Naar Fransche bladen melden' is in China wel het keizerrijk hersteld, doch onder comstitutioneelen regeeringsvorm. De leiding van dë staatszaken zal' worden opgedragen aan een grooten raad, onder leiding van ge neraal Sjangsoen. Verder zal een senaat wor den gevormd. Gisteren is te Parijs dë Aftierikaansche onafhankelijkheidsdag met veel geestdrift gevierd, de Amerikaansche soldaten zijn toe gejuicht. De Daily News meldt: Mevrouw Rhonddha heeft gezegd, dat zij gaarne zou zien, dat liedën, die geen' lichamelijken ar beid verrichten, zich verbonden, om een dag per week niets te eten. Het zou haar genoegen doen, als zij' van- iemand hoorde, die zoo zelfverloochenend was in 's lands belang. Een Engelsche torpedojager van een oud type is in dë Noordzee op een mijn ge- loopen en gezonken. Er zijn 18 mcnscben ge- loopen red Naar de Engelsche admiraliteit mee deelt zijn in de vorige week 2745 koopvaar ders Britsche havens binnengekropen en 2846 uitgevaren. 15 schepen boven ae 1600 ton, 5 beneden de 1600 ton zijn in den grond geboord, 16 zijn zonder succes aangevallen. Elf visschersschepen zijn tot zinken gebracht. Engelsche vliegtuigen dëden een lucht aanval op de haven van Brugge in het muni tiedepot Lichtervelde. Luitenant D. R. Dossenbach, een der beste Duitsche vliegerofficieren is in een luchtgevecht gesneuveld. BINNENLAND. de aardappelen-uitvoer-politiek in verband met de onlusten te Amsterdam, terwijl de heer van den Tempel verlof vroeg tot het houden van een interpellatie tot de regee ring over dë levensmiddelenvoorziening, me de in verband met de woelingen' in de groote steden. In de volgende vergadering zal over deze verzoeken worden beslist. Besloten werd op voorstel van den voor zitter des Vrijdagmiddags te 3*/« uur ge legenheid te geven tot het stellen van vragen. De Kamer ging over tot het trekken der af- deelingen .en begaf zich daarna in de afdee- lingeni tot verkiezing van voorzitters en on dervoorzitters. De vergadering werd te 3.25 heropend ter regeling van de werkzaamheden. Daarna werd dë Kamer tot nadere bijeenroeping ver daagd. DE ONLUSTEN IN AMSTERDAM. In een vergadering van gemeentewerklie den in de Geelvinck wees de heer van Zelm er op dat de actie thans niet meer gaat om de aardappelen alleen, maar om een geheele wijziging van de levenspiiddelenpolitiëk. Spreker critiseerde de distributie, waarvan de uitvoering waardeloos wordt door dë uit- voerpolitiek. Al zouden d'e aardappelen ook 8 cent per- pond kosten, wij zullen de actie niet opgeven, zei hij. Wij zouden dol zijn als wij de arbei ders nu weer lieten inslapen, nu wij hen een maal warm hebben gekregen. Wij zullen blij ven actie voeren. Wij willen levensmiddelen Bij dien eisch zullen wij der regeering een termijn stellen, en als hij binnen dien termijn niet-vervuld is, dan zullen wij weer staken, niet voor één dag, maar zóólang tot onze eischen ingewilligd zijn. De stakingen in Amsterdam waren giste ren lang niet algemeen, alleen de arbeiders in het havenbedrijf hadden allen aan dien op roep gehoor gegeven. Alle mogelijke moeite hebben de stakers gedaan om de werklieden aan de. Hembrug over te halen aan dë bewe ging deel te nemen. Die pogingen zijn zoo goed als geheel mislukt. Slechts 5 800 van de 5500 hebben daar het werk neergelegd. De anderen gingen bij de tweede schaft allen aan den arbeid. Over de staking aan de Ned. Fabriek, de grootste fabriek te Amsterdam, deelt men nog mede, dat de leden van den Ned. Metaalbe- werkersbond hadden besloten als gewoon aan den arbeid te gaan. Maar den „vrijen" was dilt niet naar den zin. Zij vormden een cordon voor de fabriekspoort. Alras kwam 't nu tot vechtpartijen. De politie te voet en te paard maakte daaraan een einde door ver schillende charges en het afschieten van haar revolvers in de lucht. Toen was er geen spra ke meer van, dat nog iemand .de fabriekt poort kon doorgaan. De militairen zijn op het terrein van de Amsterdamsche IJsclub en in het Concertge bouw ondergebracht. Op het terrein van dë A. IJ. C. staan thans eenige honderdën ten ten. In het Concertgebouw liggen de infante risten uit Laren. In den Jordaan verschenen gistermiddag een driehonderd vrouwen en mannen uit Kattenburg van wie sommige steenen in de zakken meevoerden. De troep bestormde een tapperij, waar ze kosteloos wilden drinken. De eigenaar sloot daarop zijn inrichting. Zoodra aan het politiebureau aan de Wes terstraat bericht was ontvangen van de aan komst der bende, rukten een inspecteur met tien politieagenten en een vaandrig met acht soldaten en een onderoficier uit, tel einde te trachten de bendë te verspreiden. Op de Keizersgracht werd begonnen dë benae uiteen te jagen. Er werd van de sabel krachtig gebruik gemaakt en ook werden eenige schoten gelost. Een main ontblootte zëlfs de borst, roepende: „schiet maar op-" Een uitnoodigtng waaraan voldaan werd'; hij werd echter niet geraakt. Verschillende personen werden door sabelhouwen gewond. De bende vluchtte in de richting van Brouwersgracht en Heerenmarkt. Van de Brouwersgracht werd uiit de bende een schot op de politie gelost. Met het geweer in aan slag werd de bende toen achtervolgd, waar op zij in alle richtingen uiteenstoof. Hierna werd de Westerstraat afgezet. Bij de Westerstraat werd een vierjarig knaapje door een schot in het been getroffen. Gisteravond was het in den Jordaan rus tig, behoudens in de Westerstraat, waar een bende opgeschoten jongens en meisjes met de sabel uiteengejaagd moest worden'. Op die Nieuwmarkt kwam het gistermiddag tot een botsing tusschen een bende en de po litie. Enkele personen uit het publiek werden gewond. In de Hoogstraat werd een aanval gedaan op een schoenwinkel. Een tiental pa ren schoenen werden gestolen. De politie voerde een charge uit In dë Dapperstraat en de buurt van het Oosterpark moest de politie meermalen op- TWEEDE KAMER. In de vergadering van gisteren installeerde de heer Lohman den heer Fock als voor zitter met een gelukwensch. De heer Fock aanvaardde het voorzitter schap met een korte redë, wijzende op de be langrijke taak dezer Kamer. De heer Rutgers vroeg verlof tot het houden van een interpellatie tot de ministers van binnenlandsche zaken en landbouw over WAARSCHUWING. De sigaren die door de fabrikanten nog niet verhoogd zijn, worden door mij niet verhoogd. Jac Degeling. P.». STATENDAM, LA CELBSTA, SEMPBRMELIOR, PAULUS POTTER, WILLIAM RITT, zijn do^r de fabrikanten nog niet verboegd zal ingaan op MAANDA© 9 JULI 1917. Een ieder sfel Ik in de gelegenheid tot dien datum VOOR DE OUDE PRIJZEN van mij te koopen. KRAANBUURT 6. Tel. 3£3. treden tegen benden kwajongens. in de omgeving Groentenmarkt was het gisterenavond wedërom zeer rumoerig. Alle café's in de buurt werd gelast te sluiten. Daarna werd het geheele terrein schoonge veegd. De geheele Mamixstraat werd afge zet. En zoo ook dë Elandsgracht tot de Prin sengracht. Voor elke zijstraat van de Elands gracht werden posten geplaatst, ten eindte te voorkomen, dat iemand zonder geldige re den de straten verliet Op de Prinsengracht moesten de ordebe waarders van hun vuurwapenen gebruik ma ken, nadat uit het publiek miet steenen ge worpen werd. Er werden echter slechts schoten in de lucht gelost. Intusschen stonden in de Reestraat tal van opgeschoten jongens, die de ordebewaarders uitfloten en uitjouwden. Verschillende char ges werden uitgevoerd, waarbij menigeen een sabelhouw opliep. In den loop van den avond werd dfen be woners van de Prinsengracht gelast, de ra men te sluiten. Het Rozen theater moest ge sloten worden en de bezoekers moesten zich bij gedeelten verwijderen. Daarna werd de Rozengracht schoongeveegd. Op de Prinsen gracht bij dë Reestraat werden twee vrouwen getroffen. Voorts kregen een viertal perso nen sabelhouwen. Omstreeks negen uur, toen op de Elandls- gracht chaige werd gemaakt, werden een man en een vrouw, die in dë Oude Spiegel straat liepen, door eenige verdwaalde ko ste geraakt. De vrouw werd ernstig in den lik getroffen. Op de Eilandën bleef het gisteravond rus tig. Om half twaalf waren de straten zoo goed als verlaten. Gisteren zijn 20 wagons aardappelen aan gekomen, elk met een inhoud van 15,000 Kg. Het bestuur van het Amsterdamsch Drank- weer-Comité heeft dën burgemeester gewe zen op het drankmisbruik, vooral in de laat ste dagen en aangedrongen op algeheele kroegsluiting, vooral in die gedeelten van de stad, waar militairen gelegen zijn en de rel letjes voorkomen. De personen., die schoenen uit Dick's win kel op het Rapenburg hebben gestolen, zul len daar niet veel genoegen van hebben, daar in de étalage niet anders dan enkele schoenen aanwezig waren. Gisteren was dë aanvoer van aardappelen zoo groot, dat een extra-distributie van een half kilo per hoofd kon plaats hebben. op Donderdag 5 Jnli 1917, 's namiddags 1 uur. Voorzitter de Heer 0. RIPPING, Burge meester. Secretarie de Heer DONATH. Aanwezig alle leden behalve de heer Stoel met kennisgeving. Aan de vergadering wordt medegedeeld, dat is ingekomen: a. een schrijven d.d. 30 Juni 1.1., van den Bond van veehandelaren in Noordholland, houdende dankbetuiging voor het geno men besluit inzake de najaarsveemarkt; Voor kennisgeving aangenomen. b. een schrijven dd. 27 Juni 1.1., No. 108, van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 24 Mei LI., No. 6, tot het verleenen van een1 voorschot uit de gemeentekas, groot 12150.—, aan dë Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar"; Alsvoren. c. een schrijven, ongedateerd, den 2 Juli 1.1. ontvangen, van P. J. Louter, daarbij ver zoekende te worden, aangesteld als gros sier in Regeeringseieren; Gesteld in handen van B. en W. om be richt en raad. d. een schrijven dd. 20 Juni l.L, van Burge meester en Wethouders, opgenomen in de Bijlage No. 68 tot het RaadSverslag, in zake het door den heer Van den Bosch tot dat college gerichte verwijt, dat bij de be handeling van de bouwplannen van de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alk maar" niet de nooddge spoed' is betracht. De heer v. d. Bosch herinnerde aan de vergadering van 22 Maart j.l., waarin een voorstel na een' voorbereiding van 2V, jaar, in den raad' werd geworpen, niet langs den weg van voorbereiding. Op dat oogenblik zag spr. de gevolgen van dat niet spoedig behandelen1 en. meende hij gerechtigd1 te zijn critiek uit te oefentn op het beleid van B. en W. en spr. meende dit gedaan te hebben in een vorm, passend voor een raadslid. Spr. wees er op, dat hij zelfs na het verweer van B. en W. nog volkomen' moest handhaven dat de voorbereiding niet was geweest zoo als ze had moeten' zijn. Spr. had gjedlacht dat B. en W. dit voor kennisgeving hadden aangenomen. Waar B. en W. kwamen met een verdedi ging, wilde spr. zeggen, dat B. en W. halver wege de zaak beginnen, maar de zaak is reeds bij den heer Looman aanhangig ge maakt in 1914. Spr. las een extract voor uit het jaarverslag van Volkshuisvesting. Spr. had met liefde medegewerkt om den grondl aan den Wester- weg in handen te krijgen, aangezien dit ter rein reeds dreigde ontsierd te worden door een raadsbesluit, waarbij bouwvergunning was verleend. Spr. was steeds van meening dlat daar Iet» moest komen, dlat beter was, dan het tot nog toe gebouwde. Met den heer Versteeg voerde spr. daar over reeds dadelijk correspondentie. Wanneer die architect was geworden dan had spr. dit ook pleizier gedaan. Spr. hoorde later dat de heer Versteeg partijgenoot was van den heer Verkerk. Spr. meent dat daaruit blijkt, dat hij de zaak en geen personen wilde. De heer Looman meende evenwel dat daar geen ar beiderswoningen moesten komen, vergetende dat daar reeds 300 woningen getrouwd moch ten worden. Het bestuur bracht 28 Jan. 1915 bezoek aan B. en W. en hield de zaak vast. De beer Leguit wensehte voor dat plan niet in aanmerking te komen. Het bestuur liet daarop een plan door den heer Bakker ma ken. B. en W. verwierpen dit en berichtten 29 April dat eerst het rioleeringsvraagstuk tot oplossing gebracht moest worden. Ook zij dachten niet aan dë verleende vergunning voor het bouwen van 300 arbeidershuizen. Spr. vroeg daarop den heer Stuyt zijn ge dachten beter uit te werken en dit had! tenge volge dat het bestuur besloot den heer Stuyt op te dragen' een verkavelingsplan te maken. De heer Looman werd meer overtuigd dat dlaar gebouwd' moest worden' en B. en W. verzochten een plan met een exploitatieieeke- ning. Hiermede kwam spr. aan bijlage 68, waar B. en W. zeggen cat uit den aard der zaak het' rapport in sfcdie moest worden ge nomen. 12 Juli werd het rapport bij B. en W. in gediend m in Sept. kwam het antwoord pas in en wij raadsleden krijgen Zaterdags avonds rapporten om Woensdags te beslis sen. Waar B. en W. 2 maanden noodig had den, daar was dit al heel kort. De bedoeling lag er bovendien in dat rap port dik op. Er wordt in gezegd, dat het een mooi plan was, dat zich aansloot aan de toe komst. De huizen konden toen' gebouwd wor den' voor 2265 en verhuurd voor 2.75. Het rapport was zoo duidelijk dat men on middellijk diende te zeggen „koop den grond." De heer Looman verlangde evenwel meer dere gegevens. Spr. las verder de bijlage van B. en W. en meende dat er duidelijk uit bleek dlat men niet had gedacht aan den grooten nood, waarin Alkmaar verkeerde. Een' nood, die, nu zij tot uitbarsting komt, wel het sterkst wordt gevoeld', doch die B. en W. wel' het meest 'hadden moeten kennen. Verschillende oubewoonbaarverklaringem werden in 1908, 1909 en 1910 uitgevoerd. Een1 onderzoek naar den woningnood werd niet gedaan. In 1912 bleef de woninginspectie achterwege. De heer Verkerk wees in 1913 bij de begrooting op den woningnood, aan de hand van verschillende cijfers. B. en W. verklaar den zich deligent en' spoedig daarop werden' 2 woningen onbewoonbaar verklaard. In 1914 moest men weer voorstellen om de menschen maar weer in die krotwoningen te laten wonen. Toen' Volkshuisvesting kwam met het plan om 200 woningen te bouwen, lieten B. en W. den tijd met passen en meeten voorbij gaan. Zij namen de conclusie van den heer Looman over. Spr. was gaarne bij de conferentie van B. en W., den heer Looman' en' den heer Stuyt tegenwoordig geweest, doch om gezondheids redenen was spr toen' in Heerlen. Spr. had er vooral op willen wijzen hoe belangrijk het voor de gpmeente was te voorkomen dat er aan den Westerweg leelijk gebouwd werd. B. en W. zeggen dat ze voor spr. niet wil den uitstellen om spoed te maken1. Waar B. en W. 6 maanden noodig hadden, daar was 14 dag envoor spr. zeker niet te veel ge vraagd. De voorzitter wees er op, dat er staat „om de zaak niet langer op te houden". Dat dë heer Stuyt niets wist van de betee kenis van een brief van 8 Oct., waar hij 6 Oct. vergadering had gehad', al stond dit niet in den brief, begreep spr. niet. De heer v. d. Bosch wees er op dat de meening van den heer Stuyt als zouden B. en W. van de zaak afzien, door het batuur van Volkshuisvesting werd gedeeld. De heer Leguit wees er op, dat de be zwaren golden voor de grond'ovemame. De heer v. d Bosch deelde mede, dat be- LKMAAR

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1