DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. De Prijsverhooging der SIGAREN M. 156 Honderd en negentiende Jaargang. 1917. AlHMRBCRtspriis per 3 maanden f 1.30. fr. p. post f WO. AdyertentlepMiCL p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieyen fr. N. V. Boek- en Handelsdrnkkerij y.h. HEBJfis. COSTER <S ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. YRIJHAG 6 JULI. VEKCSADEKING ui dei giHMttnid Alkmaar, JAC. DBGEUIVG. 0ver den abonnementsprijs wordt bij vooruitbetaling beschikt. Bewijsnummers 5 cent. De gevechtspauze aan het Galicisdhje front duurt voort. Wolff is cechter bekeerd- van zijn meening,'dat deze door een algeheelte uitput ting der aanvallers veroorzaakt wordt, het persbureau meldt ten minste, dat er gewerkt wordt aan de voorbereiding van een- nieuwen ".inval en in heilige verontwaardiging gaat het dan te keer tegen het roekelooze om- sp ngen met mcnschenmateriaal door minis ter Kerenski en generaal Broesilof, die, onder voorspiegeling dat het Oostelijk front, door het wegvoeren van troepen en oorlogstuig naar het Westen was verzwakt, de Russische divisies tot een onderneming, die geen kans van slagen heeft, aanzetten en in den dood drijven. Of het offensief werkelijk geen kans van slagen heeft, zal evenwel nog moeten blij ken, m ieder geval kan wel worden gezegd, dat het dat meer zou hebben, indien de an dere geallieerden nu ook een gezamenlijken aanval begonnen, waar het echter nog niet naar lijkt. Intusschen schijnt het Russische offensie een- heilzamen- invloed' op dén binmenland- schen toestand te hebben, waartoe die aan vankelijke successen wél zullen hebben mede gewerkt Zelfs de uiterste revolutionnaire partijen zijn het er voor het meerendeel over eens, dat ht, oirensief, nu het eenmaal is be gonnen, tot het einde toe moet worden voort gezet. De Raad van Arbeiders en Soldaten steunt 'krachtig dé voorloopige regeerimg en heeft in een oproep aan het Russische «volk iedereen aangemaand) tot die uiterste krachts inspanning en volmaakte eendracht, welke alleen tot een resultaat kunnen leiden De toestand aan het Westelijk front wordt voldoende gekenschetst door de ruzie tus- sehen Wolff en- Havas over de beteeken is der jongste Duitsche aanvallen aan de Chemin dies Dames Wolff zegt, dat er in 't geheel geen groote Duitsche aanvallen zijn geweest, doch slechts plaatselijke ondernemingen, en dat die van Fransche zijde zijn overdreven om de eigen hooge verliezen te rechtvaardigen. Havas be weert precies het tegenovergestelde, de Duit- schers verbloemen hun over een front van 20 K.M. geleden bloed'igen tegenslag door in 't geheel niet in hun- satfbericht daarover te gewagen, terwijl van de voordeden, in datzelfdê stafberieht gemeld als behaald bij Cemy en Craoone, geen woord waar is. En dan zegt Havas nog eens, hoe moorddadig die Duitsche verliezen wél geweest zijn iet komt ons voor, aan beide zijden veel geschreeuw en weinig wól geweest te zijn. Met het Chineesdie keizerrijk schijnt het alweer mis te loopen, een republikemsdh le ger van 50.000 man rukt naar Peking op, waar de jonge keizer Tsjang Hsoen slechts 3000 man tot zijn beschikking heeft, waarop hij nog diet eens ten volte kan vertrouwen. Het overgroote deel van het rijk is republi- keinsch gezind. VARIA. HET RUSSISCHE VREDES-OFFENSIEF. Het congres van Raden van Arbeiders en Soldaten uit geheel Rusland heeft met over groote meerderheid besloten een oproep tc ridden tot het leger, waarin de "volgende passages voorkomen: De Russische revolutie roept sedert langen tijd de volken van alle landou op tot dén strijd voor den wereldvrede. Zoolang de Eu- ropeesche volken daaraan geen- gehoor geven duurt de oorlog voort, doch niet door otoze schuld. Uwe organisatie en kracht, waarvan dit offensief getuigt, zullen kracht bijzetten aan de woorden van het revolutionnaire Rus land, aan zijn oproep zoowel aan de volken, die tegen ons strijden, als aan de onzijdige volken en aan onze boudgenooten, en zullen derhalve het einde van den oorlog bespoedi gen. DE NEUTRALE HANDEL OP ENGELAND EN DUITSCHLAND. In het Engelsche Lagerhuis is gedebat teerd over den uitvoer van levensmiddelen en mest uit Engeland naar Nederland en de an dere onzijdige landen en den uitvoer van die landen naar Duitschland. Lord Mil 1-ner gaf namens de regeering eenige iu lichtingen, hü zeide dlat de uitvoer van Nederland naar Engeland in 1915 en 1916, tengevolge van het werk dér Duitsche inkoop-organisaties, gering was geweest, doch dat in de tweede helft van 1916 een groote verbetering merkbaar was. Uitvoer uit Engeland naar Nederland van levensmiddelen en mest is er al in vele maanden niet geweest. Wij komen nu vervolgde lord' Milliner - tot den uitvoer van levensmiddelen uiit Nederland en Denemarken naar Duitsch land. Wij hebben geen rechtstreeksche mid delen óm dezen uitvoer te stuiten. De mid delen, waarover wij beschikken, zooals be perking der invoeren in deze landen, bezigen wij in vollen omvang. Natuurlijk denken- wij er niet aan op eenigerlei wijze de onzijdigen te benadeelen, maar wij zijn gedwongen zoo veel mogelijk dé voorziening van den/ vijand met voorraden te beletten. De intree van de Vereenigde Staten in den oorlog zal er veel toe bijdragen de uitvoeren van de aan Duitschland grenzende onzijdige sitaten naar Duitschland te fnuiken. Wij zullen met onverflauwde waakzaamheid alles dóen om deze uitvoeren te stuiten, maar men moet steeds bedenken dat Duitschland ook over middelen van pressie beschikt Het levert hun steenkool op veel voordee- liger voorwaarden, dan zij, die uiit Engeland kunnen krijgen. Van goederen, die oorspronkelijk in neu trale landeu worden ingevoerd uit Engeland of andere landen overzee en waarvan her uitvoer naar Duitschland was, is de invoer door onze blokkade geheel gestuit. Ik ge loof, dat zij in het geheel niet meer doorko men. Er is echter een groot onderscheid tus- schen een weloverwogen toepassing van on ze blokkade en het algeheel beletten van uitvoeren door de onzijdigen naar Duitsch land. Er wordt uiit deze landen nog veel naar Duitschland uitgevoerd, ma-ar deze uitvoeren bestaan geheel uit landbouwvoortbrengselen van die landen zelf, en het spreekt vanzelf, dat wij het niet evengoed in1 onze macht heb ben die te stuiten. Laat ons echter den omvang van deze uit voeren naar Duitschland niet overdrijven. Zelfs als zij morgen geheel ophielden, zou. dat voor Duitschland niet zooveel verschil' maken als gewoonlijk wordt aangenomen. GEVANGENEN EN BUIT DER GEALLIEERDEN. Van 15 April tot 30 Juni hebben de Frah sche en Britsche troepen1 aan het westelijk front, naar Havas meldt, 63.222 gevange nen gemaakt, van wie 1278 officieren. Het in dien tijd buitgemaakte materiaal' omvat 509 zware en veldkanonnen1, 503 loopgraafka nonnen en 1318 mitrailleurs. KORTE BERICHTEN Generaal Sar rail, de bevelhebber van het Maceüonische leger, is te Athene aange komen. In de Zwarte Zee is een Russische tor pedoboot gezonken. Verleden week heeft Lord Milner in het Hoogeriiuis meegedeeld dat een aantal sol daten, die tijdelijk bij dien landbouw in En geland te werk waren gesteld, maar deze maand weer onder de wapenen moesten ko men, vooreerst zullen blijven. Nog andere beschikkingen zijn getroffen, zoodat er een 70 of 80 duizend man meer aan den oogst zullen kunnen arbeiden. De eischen van het leger zijn bij die van de voedselvoorziening moeten worden achtergesteld. In Baden zal met 15 Augs. het vleesch- rantsoen verminderd, doch daarentegen het broodrantsoen verhoogd worden. Een Duitsche onderzeeër heeft in de Middellanosche zee een Franschen onder- zeeër getorpüleerd. Luitenant ter zee van Hemburg, die het stuk volbracht, vernielde ïiermee zijn derden vijandeldjken onderzeeër. Generaal Pétain heeft ter gelegenheid van den Amerikaanschen vrijheidsdag een legerorder aan de Fransche troepen gericht, waarin hij de medewerking der Vereenigde Staten ten zeerste roemt. De Braziliaansche Kamer heeft met alL gemeene stemmen besloten aan de Fransche Kamer haar solidariteit en vriendschap te be tuigen. De Ier sche arbeiderspartij is, naar aan iet Hhldi. wordt geseind, van plan afgevaar digden naar Stockholm te zenden. WAARSCHUWING. De sigaret die door de fabrikanten nog niet verhoogd zijn, worden door mij niet verhoogd. Jac. Degeling. P.L STATKNDAM, LA CELBSTA, SEMPBRMELIOR, PAULUS POTTBR, WILLIAM RITT, zijn do®r da fabrikanten nog niet verhoogd op Donderdag O Jnll 1017, 'a namiddags 1 uur. Voorzitter de Heer 0. RIPPING, Burge meester. Secretaris de Heer DONATH. Aanwezig alle leden behalve de heer Stoel met kennisgeving. AFSTAND VAN GROND EN WATER TUSSCHEN DE BEIDE HOORNSCHE VAARTEN. B. en W. stellen den gemeenteraad voor, den heer J. Bierdrager Jbz., houthandelaar alhier, ten behoeve van' de uitoefening van zijn bedrijf, voor het maken van een balken- ïaven en een opslagplaats voor hout, dn eigendom af te staan tegen een koopprijs van 0.65 per vierk. meter: lo een stuk gemeentegrond, doel uitma kende van ue kadastrale perceeten sectie C üezer gemeente, nos. 1985, 1982 en 1983, be nevens het geheeie perceel No. 1984, ter ge zamenlijke grootte van omstreeks 17550 M- 2o. een stuk gemeentewater, deel uitma kende van het kadastrale perceel sectie C de zer gemeente, no. 876, ter grootte van om streeks 1350 Ma. e De kooper zal een balkenhaven maken van geen kleiner oppervlak dan ongev. 6000 M'. wetke haven aeel moet uitmaken en blijven uitmaken van Schermerboezem. Met het ma ken van die haven moet een aanvang worden gemaakt binnen drie maanden na het verlij den der akte van overdracht en zij zal geheel op diepte gebracht moeten zijn binnen zes maanden na het verlijden dier akte. De grond uit deze öalkenhaven vrij. komen- dte moet in de eerste plaats gebruikt worden voor het dempen van het gedeelte van de Oudie Hoornecke vaart. De overblijvende gronid mag door den koo per gebezigd' worden voor ophooging van zijn eigen terrein, zullende het restant gebor gen moeten worden op een door Burgemees ter en Wethouders aan te wijzen plaats op de üastüuisweide. Voor het maken van uitgangen op den Frieschen weg is vergunning van B. en W. nood'ig, die daaraan de voorwaaiden van af- sluiiting, behardiing enz. verbinden. In noor delijke richting wordt geen recht van uitgang verleend. Langs den Frieschen weg, over plm. 42 M. lengte en 20 M. diepte, moeten wonin gen gebouwd worden van een huurwaarde van niiet mimder dan 150 per jaar. De ge velontwerpen der te bouwen huizen moeten de goedkeuring verwerven van B, en W. Binnen dlrie jaren na het verlijden der akte van overdracht moeten de woningen gereed zijn. Is dit niet het geval, dan vervalt de daar voor bestemde grond kosteloos aan de ge meente. Vóór de woningen moet door den kooper een 4 M. breed voetpad van bazaitimetegels met hardsteeenen trottoir, ten genoegen van B. en W. worden aangebracht, waarbij een goot van klinkers en trottairkolk volgens model bij de gemeente in gebruik, met water afvoer naar de Oude' Hoomsche vaart of aan te wijzen itiooL De heer C 1 o e c k wenschte. te weten of men, met d'it toe te staan, datgene wat de heer de Lange wenschte ook onmogelijk maakte. Kon dit niet, dan wilde spr. met het plan niet medegaan. De heer d e W i t had' van den heer de Lange vernomen, dat het plan van dén heer de Lange in het minst niet door het voorstel geschaad werd. De heer G o v e r s begreep niet waarom men als verkoopprijs den inkoopprijs van 1906 had gesteld. Spr. oordeelde dit niet in overeenstemming met de belangen van de gemeente. De heer Meienbrink was van dezelf de méening. Spr. wees er op hoe de gemeen te het voorste stuk voor 72V2 cent kocht. Spr. vroeg of de grond op kosten van den1 heer Bierdrager in de Oude Hoomsche Vaart komt. De heer d e W i t wees er op, dat dit het geval was. Al de grond die er uitkomt Wordt bestemd voor het plan van „Goed W onen". zal ingaan op MAANDAG 9 JULI 1917. Een ieder stel Ik in de gelegenheid tot dien datum VOOR DE OUDE PRIJZEN van mii te koopen. KRAANBUURT 6. Tel. 323. Mr. Leesberg deelde een en ander me de inzake de wijziging van de plannen van „Goed! Wonen". Spr. drong op een korten termijn aan en steldé voor onder C. te lezen, dat onmiddellijk moet worden begonnen1 en dat het binnen! 3 maanden klaar moet zijn. De voorzitter meende, dat men dén heer Bierdrager dan wel te veel het mes op de keel zette, spr. stelde voor één maand en vier maanden. Mr. Leesberg had daartegen geen be zwaar. De heer de Wit oordeelde eenige speling wel noodig, vooral in de gegeven omstan digheden. Mr. Sluis oordeelde een behoorlijken termijn ook noodig De heer de W*it merkte nog op, dat ook dé heer Bierdrager spoed wénscht De heeren Meienbrink en Sluis wenschten aanneming zonder verandtering. Het voorstel van den heer Leesberg werd hierop met 13 stemmen- vóór en 5 tegen aan genomen, waarop het voorstel werd aange nomen zonder hoofdelijke stemming. Vandaar dat de prijs voor „Goed Wonen" evenredig wordt aan den opgehoogüén grond. De heer Meienbrink meende, dait er niet in de bijlage staat, dat de lieer Bierdra ger de kosten moet betalen. De heer de Wit bevestigde nog eens, dat dit de bedoeling is. De heer Meienbrink was dan tevre den De heer Ringers oordeelde, dat uit dé bijlage wel blijkt dat de heer Bierdrager de kosten moet betalen. De heer Bierdrager moet bovendien binnen 3 jaar daar huizen van 3 per week bouwen, anders vervalt de grond weer aan de gemeente. De heer Melen brink betoogde nog maals de noodzakelijkheid van duidelijkheid. De heer Ringers antwoordde nog mis. De voorzitter stelde voor de bijlage met twee woorden te wijzigen. De heer de W It d'eelue nog mede, dat dé hm- Bierdrager weet wat hij .looi moet. Mr. Leesberg concludeerde, dJu/t het bouwen van „Goed Wonen" niet traineerde door de plannen van den heer de Lange. Spr. stelde voor om den heer Bierdrager te ver plichten zoo spoedig mogelijk te beginnen, opdat de plannen van „Goed Wonen" niet gehinderd worden dóór de werkzaamheden van den heer Bierdrager. De heer C1 o e c k wilde nog eens weten of de plannen van „Goed' Wonen" het idee van dén heer de Lange nietbelemmerden. De heer d' e W i t deelde mede, dat iln over leg met den heer de Lange „Goed Wonen" de voorhand aan den Frieschen Weg krijgt voor 133 woningen, dit belemmert de plan nen van den heer dé Lange nieit. Aan „Goed Wonen" is gisteren nog gezegd, dat bij vervallen van de plannen van den heer dé Lange, zij ook het achtergedeelte kunnen krij gen. De Voorzitter merkte op, dat „Goed Wonen" niet kan bouwen zonder goedkeu ring van den Raad. Spr. was wel voor de door den heer Leesberg ge wenschte bespoe diging De heer den Boesterd drong ter be oordeeling van Bet plan van den heer dé Lange op ontwerpen aan van deskundigen. De heer v. d. Bosch drong op aanne ming van het voorstel plan-Bierdrager aan BOUWEN VAN WONINGEN VOOR REKENING DER GEMEENTE. De heer A G. den Boesterd, lid van den Raad, heeft het volgende schrijven tot den Gemeenteraad gericht: „Stilstand is achteruitgang". Hoewel dit spreekwoord thans niet van1 toepassing is op het bouwen van arbeiders woningen, is dit wel het geval met het bou wen van zoo goed als-alk overige wonin gen in deze gemeente. Het natuurlijk gevolg hiervan is, dat door gebrek aan woningen de bevolking niet in die mate als vroeger toeneemt door gezin nen die zich hier zouden wi'lien vestigen Dit beteekent voor de gemeente een nartel dat nog lang zal nawerken. Immers heeft zich eenmaal een' roep van achteruitgang gevestigd, dan1 is het zeer moeilijk die te doen verdwijnen. Het bouwen der bovenbedoelde woningen echter brengt bij. de huidige prijzen der bouwmaterialen voor de particuliere onder nemers een te groot risico mee dan dat van hen verwacht mag worden dlat zij- in den ach terstand in deze zuilen voorzien. Daar nu het particulier initiatief te kort schiet, moet naar de meening van dén ondergeteekende de gemeente ingrijpen en zorg dragen dat ook eenige woningen van huurprijzen van b.v. 3uü tot 1Ö00 ommiddetliji beschikbaar komen. De nadeden van het door de gemeente te loopen risico, dat niet groot behoeft te zijn, vallen naar mijn meening weg tegen het be lang dat de gemeente er bij heeft dat van haar de bovengemelde roep niet uitga. Redenen waarom ondergeteekende Uwen raad voorstelt zoo spoedig mogelijk -een commissie te benoemen om tie wenschelijk- heid, de mogelijkheid en het risico van den bouw van bovenbedoelde woningen te on derzoeken". Het voorstel gaat vergezeld van een' uit voerige toelichting, welke aan 't slot de op merking bevat: dat de zoo bizonder gunstige ligging van Alkmaar dwingt cn verplicht tot zoo krach tig mogelijk ingrijpen het bouwen van eeni ge huizen van gunstigen invloed zou kun nen zijn op het herleven van het particulier initiatiefmet het oog op het gemeentebelang en last not least op de te verwachten a.s. werkloosheid, c. q., zelf» een min o! moer be langrijk nadeelig saldo ook zou mogen weg vallen tqgen een deel der bovengemelde ba len. De heer den Boesterd' veronderstelde, dat bijtotstandkoming van den vrede, de toestand niet spoedig normaal zou zijn en drong op aanneming van zijn voorstel aan De heer U d o nam als die bedoeling van het voorstel' van den heer den Boesterd aan, dat het beoogde, 'ook te voorzien in den wo ningnood boven een huurwaarde van 300 Spr. ondersteunde het voorstel. Ook dharin openbaart de nood zich. De vestiging in de gemeente is niet mogelijk, omdat men geen woning kan vinden. Spr. wees er op, dat er aan het woningbureau 7 woningen boven 500 gevraagd worden. Spr. koesterde reeds lang een' plan als dat. van deni heer den Boes terd, doch zag geen oplossing. Nu zijn er en kele gemeenten voorgegaan om de zaak tot oplossing te brengen. Spr. wees op Deven ter en Amsterdam, waar men van gemeente wege 75 pet. hypotheek geeft ohider gunstige bepalingen. Men komt daar dien speculatie- bouw ten goede. Spr. was er voor om ook in Alkmaar langs denzelfden weg een oplos sing te zoeken. Spr. was voor de benoeming van de door den heer den Boesterd ge- wenschte commissie. Mr. Leesberg wees er op, dat particu lieren nu niet bouwen, om dé verliezen te vermijden, die later moeten komen. Spreker meende, dat jnen te ver gaat met menseden te steunen die het financieel niet noodig heb- De DIRECTEUR van het DISTRIBU TIEBEDRIJF van ALKMAAR, deelt mede, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel; Gezien artikel 2 dier Distributiewet 1916; heeft goedgevonden': vast te stellen een MA XIMUMPRIJS voor REGEERING S- VISCH in gebakken toestand van 80 ets. per K.G. Alkmaar, 6 JuM 1917. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. ben. Men kan toch wel iets dóen. Spr. wees op de door den heer den1 Boesterd gedachte hypotheekbank, de gemeente kan als geld schieter dén bouw bevorderen, doch mag niet de risico gaan dragen; die menschen,, die het zelf kunnen, niet willen De heer Verkerk meende, dat huizen van J 1000 huur in Alkmaar exceptioneel zijn. Er is ook in de grooteie woningen schaarschte. Maar in woningen van 300 en meer wonen menschen, die geen woningen van minder huur kunnen vinden. Bouwt mpn huizen van lagere huurwaarde, dan krijgt men in d'e middenwoningen wel verruiming. Spr. zag het nut van het instellen dér com missie niet in. De heer Udo was het met den heer Ver kerk niet eens. De loop van de zaak in Alk maar is, dat de huren zijn opgeslagen. De menschen zijn in de huizen gebleven, Behou dens enkelé gevallen, waar menschen in duurdere woningen kwamen De laatste ja ren is er echter niet bijgebouwd en daar zit de fout. Steeds worden er teder jaar andéra 20 a 30 van die woningen gebouwd. In 1912 vestigden zich in Alkmaar 30 boeren als renteniers, thans geen drie. Voor die menschen vindit spr. dit niet erg, maar voor Alkmaar wel. Spr. noemde eenige ambtena ren die nu in Egmond of Bergen wonen. Hen verkoopt de verhuurde huizen en dé huurder moet maar zien een huis te krijgen. Er moet gezocht worden maar ©en oplossing; zij 'het dan met zoo weinig mogelijk kosten voor de gemeente. Waar Wibaut te Amster dam eenzelfdé voordracht na menu B. en W. verdedigde, daar begreep spr. den heer Ver kerk niet, daar men steeds in de huurwaarde zal blijven waarvoor die woningen in Alk maar steeds verhuurd worden, nil. tusschen 300 en 500. Spr was voor aanneming van het voorstekfen Boesterd. De heer Ringers was het met den heer Udo eens. Spr. ondersteunde daarom het voorstel van dén heer den Boesterd. Spr. be treurde het dat de heer dén Boesterd geen begrooting gemaakt had. De heer v. d. Bosch meende, dat er nood is, ook voor betere woningen. Spr. oordeelde dal vooral behoefte was aan woningen voor lagere ambtenaren. Om daarin te voor zien had „Volkshuisvesting" 14000 M*. grond in het bezit van de gemeente willen stellen. UI een commissie zal slagen, betwij- telt spr. De Nationale Woningraad meent, dat cfit moet geschieden door Bouwvereeni- gingen en ijvert er voor, de bepalingen bij het rijk te verruimen. Spr. meende, dat dit verzoek gesteund moest wordlen. De heer Verkerk wenschte na het be- loog van den heer Udo de zaak niet tegen te houden. Spr. kon de redeneering, dat de zaak de gemeente wel eenig geld mag kosten, niet onderschrijven en wenschte voorop te stel len, dat het de gemeente geen geld mug kosten. De heer den Boesterd betoogde, dat het niet om die menschen gaat. Er is stil stand in het bouwen in de gemeente en dé gemeente dient dit in-haar belang tegen te gaan, ook met het oog op de werkloosheid. L>e heer Udo betoogde nog eens die nood zakelijkheid' van eenige risico voor de ge meente. Anders kan men wel bij een gewone Bank terecht. Ook de menschen onder deze categorie zijn in een pijnlijken toestand, Spr. wees er nog op hoe zoo langzamerhand de leeraren aan het Gymnasium wegraken. Voor de 4 nieuw te benoemen leeraren zullen 3 huizen noodig zijn, aangezien de oude al verhuurd zijn. Men kan toch tegen de solli citanten die gehuwd zijn, en' soms de beste, niet zeggen: wij nemen jelui niet, omdat wij geen huizen hebben. De heer Verkerk wenschte zich niet langer te verzetten, doch bleef er bij, dat mei het bouwen van woningen beneden 300 men wel voldoende ruimte kreeg. De heer Ringers betoogde nog de nood zakelijkheid van eenige risico voor de ge meente als men gaat bouwen. De heer G o v e r s meende, dat het nog wel een jaar zou duren voor men kon bou wen. De toestanden konden dan wel veran derd zijn. /.onder hoofdelijke stemming werd hierop het voorstel van dén heer den Boesterd aan genomen. De heer den Boesterd stelde voor om de commjssie uit 5 leden te laten bestaan. Mr. Sluis stelde voor om de commissie COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1