COcnjiUHaoriaie onderzoek valt niets te gen, waar het misschien mogelijk is, diat gé- tuigenverhooren zouden moeten plaats vinr den, welke uitteraard veel tijd vereischen. BINNENLAND. GROENTEN EN AARDAPPELEN. Sn- en spercieboonen. Van heden af mag 60 pet. geveild worden voor het buitenland, Deze regeling wordt binnenkort vervan gen door eene, waarbij, met beschikbaarstel ling voor de fabrieken der „Groenten Cen trale," veilen van een gedeelte voor vereelte consumptie in het binnenland etc. rekening gehouden zal worden. Reeds nu kan worden medegedeeld, dat alle boonen geveild zullen moeten worden. In verband hiermede wordt tevens nadruk kelijk medegedeeld, dat noch uit het voor het binnenland, noch uit het voor het buitenland geveilde gedeelte, gezouten of gedroogd mag worden. Slechts aan de ingeschreven conser veer inrichtingen kan worden toegestaan voor het bmnenlandsch gebruik te verduurzamen in blik of glas en wel: evenveel uit het voor het binnenland geveilde gedeelte, als zij op diezelfde veiling uit het buitenilanidJsChe ge deelte hebben^ aangekocht, ondier voorwaarde dat uit het bmnenlandsche gedeelte in geen geval meer mag worden aangekocht dan 50 pet. Geen enkele verdhurzamingsinrichting mag overigens snij- en spercieboonen, van waai" ook afkomstig, verduurzamen. Bloemkool en bosjes peen. Van heden af moet 50 pet. voor het binnenland wordlen geveild. Vroege aardappelen. Indien de prijs van Poter of Drielingen loopt beneden 4 cent per K.G. mag de desbetreffende partij voor hei buitenland worden overgeveild met inachtne ming van hetgeen hieromtrent is bepaald in' de circulaire van 22 Juni 1917. Waar het thans reeds aan de markt bren gen van andere aardappelen dan dè gewone vroege soorten niet geacht kan wordlen te zijn in het belang van onze volksvoeding ih de komende maanden, wordt den veilingbe- sturen er op gewezen, dat het veilen van die latere soorten, ook al werden ze voorge- kiemd, verboden is en dlat overtreding dezer bepaling voor de veiling afvoering van de llijst der exportveilingen en voor die aanvoer ders het verbod tot het veilen voor export tengevolge zal hebben. Landerwten en bruine boonen. Waar tot dusverre geen vergunning werd verleend tot het in groenen toestand oogsten en veilen van z.g. landerwten, gelijk in 1916 wel het geval was, en vergunningen daartoe in geen geval zullen worden gegeven, zij aan die vei- lingsbesturen medegedeeld, dat niet alleen het vellen van z.g. landerwten voor uitvoer en de fabrieken verboden is, maar diat harer zijds het groen plukken van zulke erwten met alle kracht moet worden tegengegaan, door dit artikel ook niet voor de binnen landsche markt te veilen. Hetzelfde geldt voor bruine boonen, die men hier en daar in groenen toestand ver koopt. Overtreding dezer bepalingen zal voor de veiling afvoering van de lijst der exportvói- 1 in gen en voor den aanvoerder het verbod tot het veilen voor export tengevolge hebben. VERKOOP VAN OUD BROOD. De minister van oorlog brengt ter al, meenc kennis, dat in aansluiting aan de schikking van den minister van landbouw, nijverheid en handel, door hem bevelen zijn gegeven, opdat bij den verkoop van oud Brood1, dat voor menschelijik gebruik onge schikt is geworden, van dén kooper de ver klaring moet worden geëisclit, dat het ver kochte on dór geen voorwaarde zal worden verhandeld. Uomengd Nieuws. DE APOTHEKERSSTAKING TE AMSTERDAM. Gisteren nebben die apotüekers, leden van het departement Amsterdam der Maatschap pij tot bevordering uer PUa-nnaciie, vergaderd over de ziekenlondskwestie. uok deelt een afvaardiging van het be stuur der Maatschappij een onderhoud gehad met den minister van bmneniandSchp zaken. Vanal heden zullen de apothekers weder recepten voor de ziekenfondsleden gereedma ken. DE DURE TURF. De besturen van een achttal vereenigingen in de gemeente Weststeltingwerf hebben be sloten een actie te voeren tegen de hooge turfprijzen. De vervenera nemen 50 60 per cent boven den maximumprijs van 1916, in de hoop, dat de minister dezen belangrijk hooger zal stellen dan verleden jaar. Een adres zal worden gezonden aan den minister, terwijl een audiëntie zal worden aange vraagd om het mondeling toe te lichten. DE AMSTERDAMSCHE ONLUSTEN. Ondier voorzitterschap van den heer dr. W. van Ravesteijn Jr. is te Rotterdam een open bare vergadering gehouden, als protest tegen, de „bloedige uitspattingen van ret gezag te Amsterdam". De eerste spreker, de heer B. I anaink Jr., hekelde die uitvoerpolitiek, die de regeering sinds drie jaar gevolgd heeft en stelde de S. D. A. P. mede verantwoordelijk voor het geen te Amsterdam gebeurd is. De tweede spreker, de heer D. J. veroordeelde scherp de houding van de D. A. P. en van de ministers Posihuma en Cort van dter Linden. De voorzitter deelde nog mede, dat op 18 Juli!, den dag waarop de vereeniging „Ons Leger" te Rotterdam een legerdag oriram- geni. ookj schapenhoeder, die vllak ia zijp nabijheid was, werd tegen den grond gesla gen, doch kreeg geen letsel. Te Tilburg is een timmennanswinkel I afgebrand. De oorzaak is het afbranden van een oud geverfd tafelblad. Een groote voor raad bout ging verloren. en vnesesrat <fe gosbte feeus van tfes hee-1 waarover zijn gezelschap beschikt, ten openrlucht-tooneele te voeren. Want bij uitstek is dit herdersspel gesdftkt voor een open-'hicht-vertooniing, en als zoo- iHiateU,ÜJ>VareU<u: Vim,Belgisch schip I danig vermocht het de aanwezigen nis-teren wilde gisteren te ivoiterdam twee vechtentte -dan ook bijna uj».. legerdag orgam- -j—ouu-vuui.Lcuu>Lioule betooging ge houden zal worden, uitgaande van het Rev. Soc. Comité, in samenwerking met de onder- teekenaare van het dienstweigeringsmanifest, de internationale anti-mllitairistische veree niging en de soc-auarchislische propagandar club. Er was een groote politiemacht op dfc been. De vergadering ging kalm uiteen. VERKEERSSTREMMING. Woensdagavond geraakten twee Rijnaken vast in de opening van de spoorbrug over de Oude Maas bij Dordrecht, waardoor het •spoorwegverkeer gestremd werd. Eerst gis termorgen elf uur konden de schepen bij hoo- gen waterstand door eenige sleepbooten los getrokken worden. Het verkeer was geduren de de stremming zóó geregeld, dat de reizi gers per veerboot naar en van den Dordischen wal werden overgezet. KRIJGSGEVANGENEN IN ONS LAND. In verband met de verpleging van- Dui-tsche en Engelsche krijgsgevangenen in ons land, waartoe onlangs besloten is, zijn dé chef der intemeeringsgroepen, generaal Onnen, en de officieren van gezondheid, Mac Leod eu Boe- ser naar Bern vertrokken, ten einde de ver zorging van krijgsgevangenen iln Zwitser land te bestudleeren. DISTRIBUTIE VAN RUNDVLEESQH. In Den Haag is men bezig een distributie van rundvleesch voor te bereiden. Wat din voor den slager zal brengen is onbekend uister het vorige jaar confereerde met de di recteuren van de vier grootste abbattoiire uit ons land, hebben die het den- minister afge- radën. Nu de distributie van regeeringsvar- kens heeft opgehouden-, hebben zij tegenover den drang der huidige omstandigheden, hun bezwaren tegen de rundvleescli-dStributie op den achtergrond gesteld. Een distributie van rundvleesch gaat, voor al wegens de groote verscheidenheid van kwaliteit, met veel meer moeilijkheden ge- Ïaard dan de distributie van varkensvleesch och zal getracht worden een eenigszins be vredigende regeling te treffen. UIT HEILOO. Omdat Maandag a.s. in Haarlem de her stemmingen plaats nebben voor den gemeen teraad) en Z. D. H. de Bisschop niet wilde, dat zijn bezoek aan de „Kaper' aanleiding zou-de kunnen zijn, dat vele kiezer» -daardoor niet aan deze herstemmingen- zouden deel nemen, is het bezoek aan de Kapel alhier bepaald op Dinsdag as. in plaat» van Maandag. Gehandhaafd blijft de goedgunstige be schikking, dat de treinen naar Heiloo, om 7.31 uit Amsterdam' en 7.37 uit Haarlem vertrekkend, op dien- dag aan de hdl-te nabij de Kapel zullen stoppen, alsmede trein 4.32 in d-en namiddag naar beide richtingen ver trekkend. UIT BERGEN. De heer T. Blokker, die als huisvader zith voor den landstorm had moeten laten keuren-, weigerde uit gemoedsbezwaren aan den o-proep gehoor te geven en is thans als dienstweigeraar naar Alkmaar gebracht, i KORTE BERICHTEN. Te Wierden (Ov.) is een 14-jarige jon gen, terwijl hij met de schapen in het vele was, door den bliksem gedood. Een buurjon- Russen scheiden, maar werd toen -dloor hen met messen zoo verwond, dat hij in het zie kenhuis moest warden opgenomen. De verbooging van- die train taxieven van o op 0 cent, waartoe de Amsterdamsche raad besloot, zal niet vóór Sept. mgaan, we gens de groote hoeveelheden drukwerk, daar voor gereed te maken. De gasprijs komt van 7 en TYz op 1Ü en 10% cent, het electrisch licht wordt met 5 en die eliectr kracht met 1 cent verhoogd. Van o Belgen, die zich over de electri- sclie gxensafsluitrng wilden begeven-, zijn on der Ummei (N.-B.) drie in aanraking met dien draad gekomen en gedood1. ben 3-jarig kind te Schoten is bij het spel. in de Jan Gijzenvaart geraakt en ver dronken. De pogingen der moeder om het kind te reddpi, slaagden niet. Bij een tramontsporing tusschen Hoorn en Zwaag is de heer Alex Saalbom, te Hoorn, die te Zwaag les zou geven, zooda nig gewond, dat hij naar heit ziekenhuis te Hoorn moest worden vervoerd. Zijn toestand is bevredigend. De Neder landlsche Vereenigiing van rei nigmgsdirecteur en besloot om onmiddellijk ua het sluiten van den vrede te Amsterdam te houden de eerste Neder landsche tentoonstel ling op reimigihgs- en onitsmettmgsgebied (Entoreo). in de laatste dagen werden verscheide ne fietsen gestolen ten nadeele van de bad gasten te Zandvoort. Zelfs uit gesloten hui zen werden een tiental weggehaald. Arie B., bekend uit den aanslag op het hotel „De Zeven Provinciën" te Groningen gaat tegen -het vonnis, waarbij hij werd ver oordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf, in hoo ger beroep. Te Oude Bildtdijik zijn heele stukken benn van/den weg door een geweldigen re gen in de vaart geschoven, zoodat het scheepvaartverkeer is gestremd. De raad dter gemeente Schoterland heeft bij verordening den nachtarbeid van bakkers afgeschaft. De stoom-treiler Juliana uit IJmuidten heeft bij het visscben eien mijn opgehaald' ih dte netten. Uit vrees voor eenie ontploffing kapte de bemanning het vischtuig, dat ge deeltelijk verloren ging. - De leden van de Eerste Kamer der Star ten-Generaal zijn in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag a.s., te 2Yi uur- des namiddags. De Tweede Kamer is in openbare ver gadering bijeengeroepen tegen Woensdag a.s., te 11 Vb uur. Door de Hol landsche grenswacht zijn onder Hezinghe Tubbergen twee Hol-landL sche smokkelaars doodgeschoten. Wegens gebrek aan grondstoffen is te Waterhuizen bij Groningen een scheepswerf CONCERT door he<É STEDELIJK MUZIEKKORPS Directeur de heer H. A MAAS, op Zondag 15 Juli, des avoncfe van 79% uur in dien- Hout. Programma 1. Graaf Lamoraal v. t'gmond H. A. Maas. 2. Ouverture tot de opera „Jelva" q Reissiger. voortdurend te boeien. En dU wil all wat zeggen als men weet, dat lc,¥a V de vertooning ongeveer 'drie uur in bes-lag 3 fantasie t'met variatie^ nam, ofschoon men- niet geschroomd hal, mi IViotei enkele wat gerekte passages te schrappen. Voor de aanklóeding en- grimeering der spe lenden- was groote zorg gedragen-, de kleu rige Meeding dter broeders, en -der donkere Ismaëllers niet minder, droeg er onder de tintelende zon veel toe bij, het minder Oos- tereche der omgeving te doen vergeten. Het spel1 stond bijna zonder uitzondering op een hoog peil. Simeon en Levi, de wreeef een Tyroler Volkslied A Parlbw. (Sola door den heer W. Vrijhoef). Ballet-muziek uit de opera „Faust" aardigste, móest cynische ondier de broeders werdten door de hoeren Louis van Gasteren en Coen Hissink op teefcen-endie, boeiende wijze gekarakteriseerd. Ook den aarzelenden, zwakken Jludla gaf die heer Brüning mooi weer, terwijl Charlies Gilhuijs de zware rol van Joseph knap vertolkte. De melodieuse, vaak verheven en gedtrageme verzen- van Von del! werden door allen voortreffelijk gezegd. De Ruben van Albert van Da-lsem voldeed ons minder gedurende de oogenblikken dat deze op wel' wat heel rauwe wijze -de vertwij feling van dezen alleenstaande onder de wraakzuchtige broeders weergaf. Toch had ook hij mooie oogenblikken en ontroerde sterk met de diep smartelijke passage „O plUirn, waarin het duifken stak" en aan het slot, toen hij de smart van vader Jacob schil derde als de bode hem den bebloeden rok zou komen- brengen. Frans Corrèl- was een- statige, grijze Ara bier en- In zijn wi-tte fladderende burnous een echt Oosterech figuur. De reijen van Engelen werden door de Dames Marie Gilhuijs-Sasbach en Annie Btommers op klare, gedragen wijze gezegd, vooral de stem van dó eerste was van vollen' krachtigen -toon. De „Zwijgende pereonagiën", de „andere zes broeders" wisten hun ondankbare rol op vele oogenblikken vrij van gemaniëreerdheid te houden, wat als een groote verdienste aan gemerkt kan worden. Rest ons nog te roemen -den vlotten gang der voorstelling, de eerste drie bedrijven liepen evenals de laatste zondier horten of stooten in elkaar over» Res umeer ende kan deze premiere als een- succes aangemerkt worden, de volgende voorstellingen verdienen meer publiek dan er gisteren aanwezig was! J. W. E. BUITENLAND. Gh. Gounod'. 1. All-egro tempo dl- valse; 2. Adagio. 3. Allegretto; 4. Moderato maestoso; 5. Moderato con moto; 6. Allegretto. 7. Allegro-vim 5. Limburgia-maradh 6. Feest-Ouverture A. Leuteer. 7. Lustige Brüder Walzer R. Vol&tedt. 8. Finale. De DE KAASMARKT. lonomoT^ üeden •ZULUKX) K.G. De prijs steeg wederom met 1 1,— per 50 K.G., waardoor 70,50 geno teerd werd Waar de officieel aangegeven prijs voor het buitenland deze prijsstijging niet wettigt, daar kon niemand het omhoog gaan van dt prijzen verklaren. Verondersteld wordt, dat de handelaren spoedig weer orders van Engeland, dte tot nog toe uitbleven, verwachten. VESKIE2INO GEMEENTERAAD. Bij de gisteren gehouden herstemming voor vier leden van den Gemeenteraad was da uitslag als volgt: DISTRICT I (één plaats), Stembureau Stadhuis 346 Huishoudschool 020 Totaal 1466. Uitgebracht 1162 slem. Qeldlg 1249 stem, Stadhuis. Huish. Totaal. Kissbavocgdenj J. da Lange Ü.Jz. (Vrfji.) «ftr. ËI0 st. Mr. A. J. M. Laesberg (RX) 866 school, 441 st. 651 st. 132 698 te weest zijn al» ze zich niet met onzin had op gehouden, en het zou de redding geweest zijn van haar man. Ik had niet zoo'n heel aangc- aamen indruk van haar. Ik houd van een vrouw met karakter. Maar dat meisje die kleine ETve was een aardig kindje. Hel kind1 stal mijn hart en het is gedeeltelijk om harentwil dat ik de moeder gevraagd heb in Europa bij mij te komen. Houdt u veel van kinderen, miss Mauleverer? Och het is niet noodig dat te vragen, iedere echte vrouw houdt van kinderen, u zult dol zijn op de kleine Eva Moorhouse zoodra u haar ziet. Het is bepaald een behoorlijk kindje. Ik ver wacht dat zij nu ongeveer op de Lausanne New-York zullen- verlaten, we zullen ze dus over een dag of tien of veertien hier hebben. Ik zou denken, dat Evaleen eerst een paar dagen In Londen blijft en dan hier komt. Ik moet van mijn jicht af zijn voordat Lk hier vandaan ga. Ik geloof dat ik in Londen te lekker eet; de Engelschen zijn zoo gastvrij eni iedereen vraagt mij te dineeren nu ik in Europa ben Aix-les-Bains moest dus wel volgen." Met een raadselachtigen glimlach zat Sal- 11e naar hem te luisteren: die lach verborg haar cynisch en spot. Iedere echte vrouw houdt van kinderen I Deze geldkolos was dus eigenlijk niets meer dan een heel al-ledaagsche man met alledaagsche denkbeelden en hij verhief de huiselijke deugd-en tot een- gebied boven de wereld verheven. Het was amusant, maar toch zoo vreeselijk bespottelijk, dat zij, Sall-ie Mauleverer, ver ondersteld- werd zulke heel gewone belangen en gevoelens te hebben. Ze zag duidelijk in dat deze eenvoudige, lichtgeloovige man als was zou wezen-" in haar handen en indien er te voren eenige twijfel bestaan had of het verstandig was de vrouw van Ferdinanc Saxon te worden, aan dien twijfel was nu voor goed een einde gemaakt. Zij zag. één belangrijk feit over liet hoofd. Ferdinanc- Saxon mocht eenvoudig zijn van gemoed en iichtgeloovig. Zijn levensregel was aan te nemen, dat alle m-enschen goed zijn totdat hij merkte dat ze andere waren. En dan had den zij opgehouden voor hem een plaats te bekleecLen in de wereld. HOOFDSTUK XXIX. Er zijn negem-en-twintig manieren om een wetsartikel uit te leggen en iediere manier op zichzelf is juist. Laurie was eindelijk herstellende. „Luister eens, moeder", zei hij', toen me vrouw Pridiiam hem achterna liep op de ve- randla, met een wollen d-oek voor zijn hals, „u moet mij nu niet meer vertroetelen. Ik ben niet ziek meer, Goddank, nu wil ik mijn gang weer gaan. I11 de eerste plaats wilde ik mor gen naar dte. stad." Is dat n-u verstandig, mijn jongen?" vroeg mijnheer Pridham, dlte ook volgdle „Waarom houd je niu niet nog een paar dia gen je gemak. Dat zal de kolonel best vin den-, dat weet ik zeker." „Hij is bijzonder aardig voor mij geweest", antwoordde Laurie, „cn ik wil dlaar geen misbruik van maken." Hij zweeg, terwijl mijnheer Pridham een sigaar uit zijn zak haalde en opstak en mevrouw Pridham met oogeo, overvloeiende van vreugde, haar zoon aanzag, die uit den dood tot haar was weer gekeerd Wordt vervolgd. stop gezet. Het personeel is ontslagen. Bij het afbreken van een schoorsteen van de voormalige fabriek „Rozenburg" in Den Haag rijn twee werklieden van een j hoogte van 22 meter naar beneden gestort en ondier de meevallende steenen bedolven. De ongelukkigen waren onmiddellijk dood. Op de Poppclsclie heide (N.-B.) heeft men liet lijk van eene Belgische vrouw en een kind gevonden, die Dinsdagnacht aan den cleoti'ischeu draad liet leven verloren. Deze draad heeft hiermede sedert Augustus 1916 reeds meer dan 150 slaclitoffcre gemaakt. Te Eindhoven is thans de 250ste de serteur ingeschreven. Dagelijks komen er nog. DE BEDREIGDE BOSSCHEN. In antwoord op de vragen van het Kamer lid Gerhard heeft minister Posihuma geant woord, van oordeel te zijn. diat hot vel-len van' hout met het oog op de voorziening lm dte schaa rechte van Brandstoffen geen afkeu ring verdient, zoolang het binnen redelijke grenzen beperkt blijft. Zijn aandacht blijft er op gevestigd* dat -die grenzen niet wordten overschreden. Een ontwerp-Boschweit hoopt de minister spoedig te kunnen indienen. Evenwel zal dit ontwerp geen bepalingen be vatten, welke uitsluitend betreffen regelin gen, door de buiten-gewone tijdsomstandighe den geboden, die te een noodwet thuis be- hooren. Het indienen van een ontwerp voor zoodanige noodwet kan binnenkort wordlen tegemoet gezien. HUIDEN- EN LEDERBEURZEN. Te Rotterdam is opgericht dte vereenigiing Neder landsche Huiden- en Lederbeuirzen, welke gevestigd zal zijn te Rotterdam, met lo cale beurzen te Rotterda men Amsterdam EEN VROUWENBATALJON. De correspondent van de Daily Mail St. Petersburg beschrijft een- optocht van het eerste bataljon vrouwelijke soldaten langs het Newsky Prospekt. Het stond reeds bekend als „het bataljon van den doodl". Het waren- 300 vrouwen ca valerie, artillerie en infanterie. De komman dante heet Boitsjkarewa, en is een slagerèwe- duwe uit Siberië, die reeds in dte loopgraven heeft gevochten, gewond is en vele penningen heeft verdiend. Zij reed aan het hoofd van de Amazonen, begeleid door haar adjudan-te, een mooi meisje van 21 jaar, een kolonels- dochter, die een- zorgvuldige opvoeding heeft gehad en -hoog ontwikkeld is en die tegen- den correspondent heeft gezegd-, -dlat zij zich bij de beweging had aangesloten om dte weer barstige soldaten te schande te maken. „Als zij ons niet willen beschermen," zei ze, „zul len wij hun toon-en, dat wij hen kunnen be schermen." Het bataljon heeft gevraagd-, in de voorste schansen- -te worden geplaatst. Voor de Izaak-kathedraal werden, onder gejuich van de talrijke menigte, aan het ba lafjon vrouwen vaandels uitgereikt en kreeg het den zegen van den metropoliet Wen ja m-in en mevrouw Pankhuret. Omstuwd van itoyale garde, matrozen, adelborsten en Ko zakken trok het verder. STADSNIEUWS. VERHOOG ING VAN DEN GASPRIJIS. Heden ontvingen wij een bijlage, waarin opgenomen het rapport van' de Commissie van bijstand voor de gemeentegasf-abriek, waarin de verhooging van den gasprijs tot 10 et. per M». wordt gemotiveerd. Wij zu-llen dit rapport morgen plaatsen. PROGRAMMAA voor de morgenmuziek in dien Hout, op ZONDAG 15 JULI, van 89ya uur-, aangeboden door het Symphonie-Orkest „Jubal", directeur de lieer H. A. Maas, (bestaande uit 12 leden van het Stedelijk Muziekko 1. Ouverture tot de opera KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. „Mar- oseph" Méhul' JOSEPH IN DOTHAN. „De middagzon-, die ua-t het toppunt nu recht neer „Op 't hoofd steekt, gloeit als vier en- lijdt geen schaduw weer." Ër was eenige instemming onder het pu bliek merkbaar toen Ruben in dten aanvang van het laatste bedrijf van Vondels treurspel deze woorden uitsprak. Inderdaad, Bergen's openlucht-theater moge vele goedte h-oodJanigheden bezitten, intiem gelegen zijn, door mooie ongekunstel de natuur omringd, een weinig schaduw was gisteren op liet voor alle koelte aanbren gende winden afgestoten plekje, niet te ver smaden. Er waren enkele vertegenwoorcligstera van liet schoone geslacht, hetwelk immers ook alls bij' uitstek intuïtief wordt beschouwd op de gelukkige gedachte gekomen, para sols mede te nemen. Er waren daarentegen verechei-dene manspersonen tot een ander uiterste vervallen- en zonder hoed verschenen'. Vondel nu stelt eenige eischen aan ons brein, en daarom is het zaak, dit niet in zijne werkzaamheid te belemmeren door het aan de kans van een- tijdelijke verweefcing bloot te stellen. Waarmee we maar zeggen wilden, dat we den dames aanraden, een parasol, en -den heeren, een brèèdgerandien hoedl mede te nemen indien ze hun schredten naar het open Iuchttheater richten. Doch nu, na dezen welgemeenden raad, -ter 2. The Julian (intermezzo). 3. Fantasie uit de opera tBa" von Flotow. 4. Pamassia Bergen aan Zee, concert- wal®. H. A. Maas [Met gebruikmaking van Ph. Loots' „Het lied-je van den Bergenaar.']' 5. Ave Maria. F, Schubert 6. Een lied om mêe te zingen. „De wind", (No. 34 uit „Kun je Zingen...Q J. Geerlings. [De le maal „Jubal", de 2e maal zoo mogelijk „allen"], arr. H. A. Maas. 7. Le regiment de Sambre et Mcux. Piankuette. DE WIND. Muziek door C. J. Geerl-ing». Koeltjes suizen, doen ritsTen het loover, Brengen de geuren, der bloemen- ons over. Winden lecmen hun diensten- dien mensdicn: Voeren den zeeman naar 't land zijner wensch pni Drijven- die schepen vlug voor zich henen; Draaien gedienstig die imolemateenen. Maar plots'ling breekt de stormwind tos En vliegt vennietende door het bosch. En rukt daar die takken van krachtige eiken, Vernielt groote schepen en beukt hooge dijken, En altijd blijkt zijn vemielendte aard; mgTooze vaart. )ELSSCHOOL. Zoo doet de storm in -teut HOOGERE HANDE Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: C. Boomgaard, M. de Fouw, H. B. Marjot, Maria Molijn, P. C. Pels, A. J. G. de Raat, J. Roos, K. Slot. J. H. Stoel, Nelly J. Vetthuys, J. C. Dekker. Zoodat gekozen is de heer J. da Langa G.jz. DISTRICT 1 (twee plaatsen^. Kiesbevoegden 128Ö. Uitgebracht 1067 stemmen. Geldig 1051 stemmen. *?r'i 57 stemmen. G. J. Tjaden (A.B.) 448 J. Westerhof (S.D.) 559 J. da Wit D*. (Vrijz.) aftr. §06 Zoodat gekozen zijo da hearen: J. Westerhof. J. de Wit Dz. De *ieer ^r. A. Prim had verzOeht reen stommen op hans uit te brengso. DISTRICT 3 (ééu plaats). Kiesbavoegdcn 1121. Uitgebracht 929 stein icn. Öeldlg 903 stammen. m 481 stemmen. H. Wolzak Oz. (A.R.) 452 Zoodat gakozetr is de keer H. Wolzak «z. A.B. „Alkmaars Belang". A.R.Antl- Rsvolutionnair. Vriji. Vrfjzinnig. S.D Soeiaal Deraocaat. R.K. Roomsch Katho liek. Chr. Hist. Ghrlsteiyk Historisch. In diitrlot 2 tirad naast den heer J. da Wit, Mr. A. J. M. Leesbeig af, die In dis trict 1 gesteld werd en In district 3 trad da hoar A. O. dan Boestard af, die skh niet meer heskiesbaar stelde. In district 3 was de telling van die stem men al bijzonder spannend'. Opende de heer Wolzak aanvankelijk mei 4 stemmen meer. vóór er 100 bereikt waren, bleek de lieer Westerhof 10 steuuiiui voor te zijn, tot die 400 bleef hij er 10 a 15 voor, hoewel een eu-kele maai beiden gelijk kvva men. N'a clle 400 geraakte de heer Westuliof er een 25 op voor, zoodiit i dier dacht, dat liii er kwam, toen de heer Wolzak non c l wist te komen. Van dó 425 tol 453 wan n t/h stemmen voor den heer Westerhol, waardoor hij de meerderheid had, en dë heer Wolzak nog slechts 430 stemmen had. De -toen vol gende bleken allen voor den heer" Wolzak te zijn, doch hij kwam tot 452, waardoor die heer Westerhof met eén stem meerderheid gekozen werd gehouden-. Aangezien er 920 stemmen waren uitge bracht en 16 stemmen ongeldig waren ver klaard, kwam dó heer Barend Velleman tot de ontdekking, 'dlat er één stem te veel was ge weest en -liij haastte zich dit het stembureau medó te dóden. Een nieuwe telling werd hierop gehouden. Het publiek was inmiddels sterk aangegroeid en volgde vol spanning het turven, liet st n- bureau, bes-taande uili de heeren Thomson (voorz.). Meienbrink en Lubbe, wenkte met de meeste aandacht. Mr. Dorbeck controleerde vol aandacht achter den stoel van dón heer Meienbrink de stemkaarten, -terwijl de heer Verkerk achter- den stoel van den heer Thomson hetzelfdó deed. Daar kwam een ongeldige kaart voor den dag, die voor den lieer Westerhof gel dig was verklaard. Men had liet gevonden Op beiidó candidaten bleken 452 stemmen uitgebracht, waardóór de heer Wolzak, als oudste in jaren, gekozen werd1 geoordeeld. De heer Verkerk trad naar het publieke doel van het lokaal en verklaarde protest te gen de stemming aan te teekenen; omdat hij een- stembiljet voor den heer Wolzak geldig had zien verklaren, waarop een sLixxp voor kwam. De lieer Velleman oordeelde, dat de heer Verkerk dan had moeten protesteeren, toni die stem geldig werd verklaard en niet had moeten waditen tot hij daarmede ten bate van zijn cand'idaat voordeel kon doen. iDe heer Verkerk meende, dlat hij dien uitslag van de stemming had moeten afwachten en wees den heer velleman er op, dat liij nu voorzitter was, waarop de lieer Vollejnan den heer Verkerk verzocht, wat nieuws te vertellen. De voorzitter betoogde, zich steedls op het standpunt gesteld te hebben dat elk biljet, waaruit duidelijk dó bedoeling van den kie zer bleek, geldig was. Al-teen in- twij-felach tige gevallen verklaarde spr. een biljet voor on geldig. Spreker had een gelijk biljet voor «JU DO).

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2