DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. HET VIJFDE BAD Na. 166 Honderd en negentiende Jaargang. 1917. DfflCfitspnls per 8 rafef L31L fep. prat Itfilk MyBftGüüBmUs^ct p. regBt, groote tetters mé ptaatsmfmte. Brteren ft. 8. Brak- en Hamtelsttrakkerii HERllls, GOSTER 5 ZOON, Roordam C 9. Teteftir. 8. 18 JULI. WOENSDAG FEUILLETON. NEDERLAND. Al) Over den abonnementsprijs wordt bij voorsttbetailng beschikt. Bewijsnummers 5 cent. De Russen hebben pech met hun derde groote offensief naar Lemberg. De weersom standigheden zijn den Centralen gunstig ge weest, zware regens deden de Lomnitza zwel len en de toegangswegen naar de Russische dal-stellingen werden onbegaanbaar. Daar entegen hadden de Centralen in hun hooger gelegen linies minder last van den vochtigen bodemtoestand en zoodra het weer wat op klaarde, gingen ze tot een aanval over, welke de Russen weder naar den Oostelijken oever van de Lomnitza terugwierp en hen nood zaakte, Kaloesj op te geven. Dit alles is niet bemoedigend voor de Russen, inplaats van het begeerde Lemberg te naderen, moeten ze weer een eindje terug. Daarbij komt dat, moge het succes der Centralen strategisch van weinig belang zijn, het moreel veel kan beteekenen. De nog steeds verwarde toestand in Rus land zal er door een traag vooruitwerkend offensief, bovendien nog gevolgd door een weder opgeven van eenig terrein, niet beter op worden. Geruchten over betoogingen te- zal zeggen wat er te gebeuren staat indien zal zeggen wat er te gebeur enstaat, indien Broessilof's offensief een mislukking blijkt geweest te zijn1? Reeds nu roeren de maxi malisten (die uiterste, anarchistische revolutiL onnairen) zich geducht, in St. Petersburg vielen schoten en een regiment mitrailleurs liep naar de oproermakers over. Deze be richten kunnen op ernstige verwikkelingen duiden en de regeering zal het de eerste da gen zwaar te verantwoorden hebben. In het Westen is het den Franschen gelukt een voordeel te behalen. Er is niet veel varia tie in de strijdpunten aan het Westelijk front, steeds komen de oude, bekende namen in de legerberichten voor en blijven ze al eens een tijdje weg, ze duiken toch vroeger of later wei weer op. Heg rei 304, in den Verdunsec- tor is vooral in den laatsten tijd weer veel genoemd, ten Westen daarvan konden de Duitschers zich indertijd over eenigen af stand in de Fransche stellingen nestelen, de Franschen hebben dit voordeel echter weer teniet gedaan. Na een krachtige artillerie voorbereiding, zegt hun legerbericht, her overden de Franschen in weinige minuten de loopgraven door de Duitschers sedert 29 Ju ni bezet. Doch de aanvallers bereikten nog meer, over een front van 2*4 K.M. aan beide zijden van den 6traatweg EsnesMalan- court drongen ze nog een K.M. verder voor waarts. De eerste m tweede krachtig ver sterkte linie der Duitschers viel in hunne handen. Hoewel berichten over buit en ge vangenen nog ontbreken, mag toch al reeds wel wordlen gezegd, dat de Franschen biji heuvel 304 een succes hebben behaald, dat zich boven de meeste plaatselijke voordeden onderscheidt. De Eagelsche bladen zijn bijster goed te spreken over het werk, door hun torpedoboo- ten aan het Bergensche strand verricht. De Morning Post wijst op de veel eerlijker strijdwijze der Engelschen, in tegenstelling miet de Duitsche onderzeeërsmethode. De En den raad hebben gegeven om niet in de zon te gaan staan, of rustig te gaan zitten tot het wat 'koeler géwordén was en dan 's avonds gelschen waarschuwen eerst en sommeeren den vijand te stoppen. Als dit niet helpt, gaan ze pas schieten. De Daily Chronicle hoopt, dat het voorval, waarmee het die vloot gelukwenscht, er toe zal medewerken, d!at het verkeer tusschea de Rijnmonding en Dene marken zooveel mogelijk wordt belet. De Ti mes acht het niet aan twijfel onderhevig of de prijsgemaakte schepen worden1 verbeurd verklaard, het blad gelooft niet aan de mo gelijkheid1, dat de Engelschen onze neutrali teit geschonden hebben, en zelfs in dat geval keurt de Times het Engelsche optreden nog goed, daar het beslist noodig was, dat aan het „contrabandeverkeer" d)er Duitschers een einde kwam. Over het feit, dat er projectielen in ons land zijn terecht gekomen, maakt het blad zich niet druk, die kunnen er best van buiten de territoriale wateren naar toe ge schoten zijn. Alsof dat aan die zaak iets ver- satdertl Moor dit zijn „Timea"mamierien en we tomen slechts hopen, dat de EngeLiche regeering zo adat heeft overgenomen. VARIA. TWEE OORLOOS-WEDSTRIJDEN. De Engelsche pers maakt melding van twee merkwaardige oarlogs-wedstrijdlen. De eerste werd gehouden' ter gelegenheid van de Baby-week, die dn) de eerste week van Juli in geheel Engeland werd gehouden onder de auspices van de Koningin. Bahy-week was bedoeld als middel' ter bestrijding van de zuigelingensterfte. Tentoonstellingen van ba by's, van alles wat voor de gezondheid van het kind noodzakelijk is, werden' in geheel En- gelad gehouden, cursussen voor meisjes en jonge vrouwen tier opleiding voor de moeder- taak werden geopend enz. Een der merkwaardigste nummers van het irogramma in een der tentoonstellingsioka- te Londen, was een kruipwedstrijd voor baby's, die zich in 'de algemeeme belangstel ling mocht verheugen. „In ploegen van vijf" vertelt een verslag gever van „Daily Mail", „kropen en schar relden de kleintjes over het voor de wedstrijd1 neergelegde tapijt, bleven weer eens zitten, kropen en scharrelden toen weer voort tot de eindlijn bereikt was, op een' wijze, die, of schoon niet zoo bijzonder belangwekken d voor dien gewonen toeschouwer, dm moeders eenige opgewonden ©ogenblikken bezorgde. Gewapend met een proppeschieter vervulde de starter zijn moeilijke taak, want het la waai dat het publiek maakte was zoo hevig, dat dë knal' van het wapen bijna onhoorbaar was en sommige kleintjes reeds halverwege het tapijt waren gekomen voor de overigen zich nog in beweging hadden gezet. Geen van de kleintjes was oudier dan veertien maanden en allen waren toonbeelden van ge zondheid. De tweede wedstrijd was van eenigszins ander karakter. De deelnemers waren n.l. Tanks. De „Daily Mail" schrijft hiervan: „Er werd eenige dagen' geleden druk ge praat aan zekere officierstafel niet ver ach ter de frontlinie. Er werden weddenschappen aangegaan en voorbereidingen getroffen. Daarna werd de dag voor den wedstrijd bepaald en een renbaan in gereedheid ge bracht. Het was werkelijk een renbaan, die er uit zag als de hoofdstraat van Messen of de kade bij' Mont Pelée na een aardbeving of een uitbarsting. Als iemand gezegd had, dat dit een renbaan was, dan zou men hem door Beatrice Heron Maxwell en Florence E. Easbwtefc Naar het EngaUch. 38) Lord Brismain bevond zldh in een zeer moeilijken toestand en> hij wendde zich om hulp tot iemand, dim hij erkende als eeni tenc en practised man. Ofschoon hij gem [otitic genoden had van de praatjes en ge huchten omtrent Liz Bainton's 'dood, wist hij toch zeer goed, dat de naam van zijn zoon er op de een of andere geheimzinnige manier in betrokken was. Zijn trots had' een gevoeli- gen schok gekregen, toen inspecteur Lawson op Chevcning Rise was gekomen en het cou vert had laten zien geadresseerd aan het doode meisje en gevraagd of het niet geschre ven was door zijn zoon. Toen Tubby daarop plotseling het land had verlaten, was hij' dus wei een weini gongerust en nu ontving hij bericht van de Stoomboot-Maatschappij dat iheodoor Mauleverer, terugkcerende van Amerika, zidi op de Lausanne bevond torn deze zonk en daarenboven1 dat hij tot de vermisten behoorde. Er was slechts één persoon, die to staat kou wezen hem andere inlichtingen te geven. Mr. Pridham was vrederechter en had dus misschien geheime inlichtingen omtrent de misdaad. De vader van dm man, die met zijn dochter zou trouwen, zou en moest hem alk* vertellen van het geval naar het ziekenHappèl te gaan. Op den dag van den wedstrijd stonden drie onderofficieren in de eetzaal van het of ficiers-verblijf op stoelen. De bookmakers, die hunne „5 tegen 1 op Tosh", „3 tegen een op Tush" enz. uitschreeuwden. Vervolgens gingen 'de officieren gezamen lijk naar de renbaan, gevolgd door de jui chende soldaten. Zittend op net gras, op kis ten, op wagens, in boomen, op het dak van een schuur wachtten de toeschouwers tot de deelnemers op de baan verschenen. Daar klonk van achter erne boerderij een geluid als van een dozijn asthmatische straat-locomotieven die over een uit losse me talen platen bestaanden weg rijden en vier Tanks verschenen in de baan; die is let terlijk op te vatten want zij moesten eerst een eind duiken: en vervolgens weer stijgen om naar de start-paal te gaan. Zij droegen gem wedstrijdkleuren, maar de namen warm met oote krulletters op de wanden geschreven: 'ash, Tosh, Tush en The Limit. Langzaam en met de waardigheid van dm statie-olifant van een tRadjah maakt Pash eem proeftochtje en neemt de eerste hindernis, een loopgraaf van zep .voet breedte. Luid gejuich van de toeschouwers, maar de leider van dm wedstrijd zegt den bestuurder dat biji terug moet gaan. De Tank blijft staan, uit een opening komt een hoofd' naar buiten en de starter roept dit toe: „Je vernielt me de heele baan, to de rij' en houd je gemak." Moeilijk komen zij bij den start in de rij te staan m Tosh probeert Tush in dm weg te komen. „Gemeen, smerig!" roept er iemand „zet hem een yard terug". Eindelijk staan de vier Tanks ten genoege van dim starter gelijk en een revolverschot is het signaal voor het vertrek. De menigte juicht en wuift fa afwachting, dat de rupsbanden houvast krijgen op den grond en de deelnemers met donderend ia- waai op weg gaan. Pash komt een paar yards voor en neemt de eerste loopgraaf met de bewegingen van een treiler bij zwaar weer. Dan gaat hij voort naar den mijnkrater die verderop is gelegen en daar blijven dë trac- tiëbanden zonder resultaat in deni wecken modder werken, tot zij weer vaste ren grond beet hebben. Tosh, 'lush en The Limit halm intusschm op, de laatste vooraan. Zij glijden nu met duizelingwekkende vaart voort wel 8 y, kilometer per uur en het 'lijkt alsof The Limit dm wedstrijd reeds gewonnen heeft. Daverend gejuich van hen die op hem gewed hebben, maar dan, helaas, na een asthma- tisch zuchten bleef hij stilstaan, gevaarlijk schuin overhangend. Uit een deurtje komt een verhit gezicht te voorschijn, precies als de kop van een schildpad van onder zijn schild. Het is de jockey van The Limit. „Niks an te dom, jongens" roept hij, „hij is kreupel to zijn linker-voorcylinder". Een gehuil van nagemaakte woede gaat op, vermengd met hatelijkheden aan het adres van den jockey. „Ze hebben hem wat ingegeven", zegt een majoor op plechtigm toon. „De stal heeft geld gezet op„Pash". Inhïsschen hebben' de drie andëren de baan vrij' en woelen de kalkachtige aarde op. Zij wankelen voort tot zij de laatste hinderpaal bereiken, een zes voet hooge puinmassa met een kuil er achter. Op iedere machine staat nu een verschijning met weinig kleeren aan te dansen en opgewonden bevelen' te schreeu wen naar het inwendige. Eindelijk heeft Tosh gewonnen, met niet meer dan een paar voet. De machines stoppen en plotseling is het on aangenaam stil. KORTE BERICHTEN. Een Engelsch-Russische opslagplaats te Drontheim is afgebrand, de schade be- HOOFDSTUK XXXI. „Drie vrouwen en één man Mr. Pridham kwam hem met uitgestoken hand tegemoet. „Beste Lord Brismain, wat doet de slechte tijding, die ik vanmorgen ver nomen heb, mij veel verdriet." Hij was vol komen oprecht, maar zijü toon was deftiger geworden. Hij was de aanstanade Sir Ho ratio Pridham' en zeer voldaan over zijn titel als hulde aan zijn verdienste. Lord Brismain, altijd een man van weinig woorden, mompelde slechts zijn dank voor de betuiging van sympathie en ging toen zwaar zitten met een uitdrukking van sombere ver bolgenheid op zijn leelijke gezicht Mr. Prid ham wist niet goed hoe hij' zou voortgaan; maar hij koos den eenvoudigep rechten weg. „U wist zeker dat uw zoon naar Amerikt was gegaan „Neen, ik wist het niet, Pridham. Tegen woordig raadplegen de kinderen hun ouders niet meer omtrent hun daden. Ik weet even min waarom Theodoor het land' heeft verla ten. Kunt u mij inlichting geven'?" „Ik milord?" (De gewoonte was sterker dan het geloof fa zijn eigen toegenomen be langrijkheid). „Hoe zou ik daar iets van we ten als u het zelf niet weet?" „Omdat u to zekere mate achter dë scher men kunt kijken en u ziet emweet verscheide ne dingen, die een geheim voor mij zijn. Als magistraat moet ge volledig ingelicht wezen omtrent alles wat met dien elitendigen moord in verband staat." Pridham viel hem fa de rede dioor een ge baar van opgeheven' 'handen, een uitdrukking van weerzin. i „Ik heb veel gehoord veel te veel. Ik ben door de politie geplaagd, ondervraagd, overdonderd in mijn eigen huis." Zijn verontwaardiging bracht een straal van ondeugend vermaak in Brismain's doffe oogen. „Ik zelf ben ook niet gevrijwaard van der gelijke onaangenaamheden," zei hij vastbera den. „Een inspecteur is bij' mij geweest om mij te vragen of ik mijn zoo'n handscrift her kende. Dat heeft u zeker gehoord?" draagt 50 millioen kronen. Het praesidium van den Rijksdag bracht een bezoek aan Hindenburg en Lu- dendorff. De Ier Carson is benoemd tot lid van het Engelsche oorlogskabinet. Gewapende soldaten betoogen te Sfat- Petersburg, waarvoor wordt niet gemeld. Japansche kanonneerbooten zijn in de middellandsche Zee aangekomen. Op 1 Augustus treedt voor geheel Duitschland een nieuwe vleeschrantsoenee- ring in werking, waarbij de onderscheiding in zwaarste werkers, mijnwerkers onder en boven den grond, zware werkers en de overi ge bevolking komt te vervallen. De conductrices en wagenbestuursters der electrische tram te Duisburg hebben een beweging omloonsverhooging begonnen. Zij zetten de wagens op de vrije lijn, d. w. z. bui ten de stad, doch werden door de politie genoodzaakt tot het eindpunt iiden. Hi door te rijden. Hun eischen zijn inmiddels ge deeltelijk ingewilligd, doch tevens is besloten in verband daarmede het tarief te verhoogen. In de Pruisische gemeente Ltotfort is gebrek aan verkiesbare mannen om lid van den gemeenteraad te worden, zoodat men zijn toevlucht heeft moeten nemen tot het kiezen van twee raadsleaen uit de burgers der naburige gemeente Kamperbruch (Rijn land). De Times verneemt uit Athene, dat de zetel der Servische regeering zal worden overgebracht naar Saloniki. De Grieksche re- geering is bereid, deze zaak voor de Serviërs m orde te maken, die krijgen er openbare ge bouwen in bruikleen en zullen allerlei andere faciliteiten genieten. Tengevolge van de hooge papier prijzen verwacht men m Duitschland binnenkort een aanmerkelijke stijging van de prijzen van tijdschriften en boeken. Naar de Temps uit Athene verneemt heeft koning Alexander de onderteekenin, Pridham knikte en trok zijn wenkbrauwen op alsof hij 'den' hemel wou vragen waar de wereld nu weer top komen zou. „Kunt u mij' dë beteekenis van dat alles verklaren? Ik moet u vriendelijk verzoeken mij de redenen te verklaren! die de politie kont den bewegen u en1 mij op die manier aan te vallen? Was dat meisje een bekend persoon of een buitengewone schoonheid Het spreekt vanzelf, een jongmenseh is nu een maal een jongmenseh, en onze zoons hebben dan misschieneenige notitie vad haar ge nomen." Weder viel' mr. Pridham hern in dë rede en ditmaal met een plechtig gelaat, dat niet over 't hoofd gezien kon worden. „Het meisje was heel fatsoenlijk en een gewoon persoontje uit de volksklasse. En mijn zoon Laurie kende haar volstrekt niet. In ieder geval zou hij nooit notitie van haar genomen hebben; hij is niet van zulk soort hij heeft nooit om vrouwen geeven. Een jongen met een rein gemoed!, die veel van zijn moeder en zuster houdt en zeker een trouw en oprecht echtgenoot zal wezen voor E vrouw die hij trouwt" van het ontwerp-besluit, waarbij de Griek sche kamer van Juni 1915 weer wordt bijeen geroepen, uitgesteld. Hierover moet een ern stig conflict tusschen den koning en Venize- los dreigen, De ommekeer van zaken fa Rusland heeft meegebracht, dat aldaar voortaan ook vrouwen als lid van de jury mogen fungee- ren. in Augustus 1914 werkten, volgens een lad, 10,860 personen, o.w. 125 it W Engelsch blad. vrouwen, uit i 73.571 Volgens een 'ooiwich in de munitiefabriek, nu 73.571 personen, o. w. 25,000 vrouwen. 1 Duif Da B19ROEMEE5TER der gemeente ALKMAAR herinnert de GROOY-VBBLOF- GAKOERS der militie va» de lichting 1010, die bestemd zijn om op I AUGUS TUS a.s. naar de LANDWEER ever te gaan, aan hunne verplichting om ziek in de maamd Augustus, vódr of op den SQsten dier maand, ter gemeente-secretarie aan te melden, ondet overlegging van hun militair zakboekje. Alkmaar, 18 juli 1917. De Bargemeester voornoemd, G. RIPPING. 'uitsch bericht uit Stock- garnizoen van Rostof aan Don den „gouden dag," dien de Russische minister van financiën voor de inschrijving op de „vrijheidslsening" had ingesteld, in ae war gestuurd. Het rukte met scherpe patro nen uit, bezette de banken en verhinderde de inschrijvingen. De Chineesche republiek is thans volle dig hersteld, na hevige gevechten zijn alle keizerlijke troepen te Peking verslagen. Voor den Russischen Senaat worden ook een drietal dames carulidaat gesteld. De Russische minister van oorlog be sloot dat ontvluchte Russische krijgsgevan genen uit de vijandelijke landen en invalide officieren en soldaten zullen worden aange wezen als inspecteurs van de krijgsgevange nen in Rusland. Een Amerikaansch stoomschip is getor- pilleerd. Italiaansche watervliegtuigen bombar deerden Durazzo. De Amerikaansche industrie gaat de stikstof in de lucht verwerken tot nitraten. LANDSTORM JAARKLASSEN 1901 en 1900. Voor den' landstorm moeten worden toge- „Dat kan: ik begrijpen." Lord Brismain hield de opinie voor zich, dat het volkomen gepast is dat jonge mannen van Laurie's positie alleen hun moeder, zusters 'en vrouw liefhebben. Hooggeplaatste personen, zooals lords en koningen, waren in een exceptioneele positie eplaatsi wat hun liefde en eneenheid betreft, daar het nu eenmaal bepaald was, dat er groote belanen afhangen van hun wet tige bloedverwantschap. Zij konden niet al tijd genoegen nemen met het huwelijk, dat zij genoodzaakt waren te sluiten en daarom was het te verontschuldigen indien zij soms afwe ken van het smalle pad. Het onder woorden brengen va zulk een meening zou Pridham slechts geschokt hébben of beleedigd, daar- o migtog hij na een korte pauze voort: „Ik ben bang dat mijn zoon niet zoo streng Is van grondbeginselen' als de uwe. Theodoor is in sommige opzichten een domoor en ik zou het heel waarsdiijnlijk achten dat hij dwaas ge noeg is geweest zich te laten verstrikken door een mooi meisje van geringen stand. Vertel mij nauwkeurig wat ge er van weet." Toen vertelde mijnheer Pridham zonder aarzelen de geheele geschiedenis. Hij liep los jes heen over het feit, dat Tubby den avond van den moord op die Jacht gedineerd had en daaromstreefcs tien uur 's avonds vandaan was gegaan en niet thuis gekomen was voor een' uur later. Daarna herhaalde Mr. Prid ham alles wat Frank Merry hem verteld had'; het geheime vertrek uit Engeland!, onder een aangenomen1 naam, in gezelschap van Feli cia Leach, die ook haar waren naam op het stoomschip verborgen had. „Dat bevalt mij niet," zei Brismain, toen' hij dat gedeelte van het verhaal hoorde. „Dat BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMIAAR brengen ter algemeene ken nis dat in het Gemeenteblad van Alkmaar, N. 544, is opgenomen het besluit van dien Raad dier gemeente van 28 Juni 1917, waar bij is vastgesteld eene Verordening tot het tegengaan van den nachtarbeid in broodbakkerijen. Welke verordening, heden afgekondigd, gedurende drie maanden ter gemeente-secre tarie ter lezing is nedergelegd en aldaar te gen betaling van 0,1214 in afdruk is ver krijgbaar gesteld. Alkmaar, 19 Juli 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPINO, Voorzitter. L. VAN DEN VEGT, losecretaris. schreven, zonder daartoe te behooren, de to het Koninklijk besluit van 12 April bedoeldë Ï'crsonen, voorzooveel zij zijn geboren in 881 en 1880. Hun toschrtjving moet zijn tot stand gekomen op 20 Augustus as. De keuring zal plaats hebben to September, ein digende op 20 October. TOT ZINKEN GEBRACHT. Over het tot zinken brengen van het mo torschip Timor, gisteren door ons gemelidL wordt nadfer medegedeeldDe „Timor'' vroeger een visschersvaartuig thans voor de vrachtvaart gebezigd, had een' lading papier van Rotterdam naar Londlen vervoerd en zou aldaar een lading pek innemen voor de Ne- derlandsche regeering. Het vaartuig werd, evenals vele Nederlandsche zeilscheepjes vastgehouden, daar de uitvoer van pek in middels verboden was. Na vele onderhande lingen mocht het de reederij toch gelukken, het schip van de Engelsche autoriteiten vrij te krijgen. Het was toen echter reeds ruim zes maanden te Gravesend opgëhoudën. Zon dagmorgen vier uur vertrok net motorschip met een bemanning van zeven koppen van Gravesend naar Rotterdam. Maandagmor gen circa zeven uur was men op 18 mijlen oost ten zuiden van dim Hinder gekomen, toen1 men eensklaps door een Duiischen on derzeeër zonder waarschuwing werd be schoten. De duikboot was nog aan het vuren, teen, tot groote verwondering van dë bemanning, een' Engelsche vrouw uit het kabetgat op het voorschip te voorschijn kwam. Deze vrouw had zich te Gravesend to het schip verscho len!, zij wilde een dézer dagen afgemonsterd matroos van een der op de Theems opgelegde Nederlandsche schoeners, die zteh waar schijnlijk ieeda in Holland bevond, opzoeken. Onmiddellijk daarna begaven allen zich to de inmiddels uitgezette scheepsboot naar de duikboot en toonde den commandant de pa pleren. Deze gaf echter bevel de „Timor" te doen zinben. De gezagvoerder, de machinist, een matroos en ae Engelsche vrouw konden aan boord van de duikboot achterblijven tot het vernielingswerk volbracht was. De overi ge vier Nederlandsche zeelieden moesten de Duitschers met de bommen naar de „Timor" brengen. Toen men op het vaartuig was aan- Introdu teert een nieuw element een ande re vrouw wier naam ik nooit te voren hoord heb. Wie, om den drommel is die licia Leach?" Pridham deeldë het mede en toen verklaar de zijn lordschap to eenlgBztos onredelijke bewoordingen zijn veronderstelling dat die gouvernante dë voornaamste drijfveer was van de heele zaak. „Heel waarschijnlijk was het een ordinair geval van jalousie tusschen de twee vrouiwen, beiden verliefd op mijü zoon, en de verstandigste van de twee hoeft den weg bereid voor haar eigen avancement to het leven. Ze heeft Theodoor in haar net ten gevangen en is van plan met hem te trou wen." Mr. Pridham had niets te antwoorden1 op dat punt, maar zijn nauwgezette waarheids liefde noodzaakte hem Lord Brismain op de hoogte te stellen van den inhoud van John Hassall's brief uit Bristol. „De predikant gelooft dat Gods hand hem bestuurd heeft en geleid tot deze zonderlinge ontdekking, door hem to 'directe aanraking te brengen met dem oeder van het vermoorde meisje. Het is een verwonderlijke samenloop van omstandigheden; dat hij juist naar Bri stol gegaan is in dien tijd en door een bezoek te brengen aan vrouw George Batoton van haar vernam, dat haar dochter een bewon deraar had' een zeeman, wiens uiterlijk pre cies schijnt overeen te komen met den man van wien ik het Chineesche mes heb gekocht." „Het is zeer waarschijnlijk, dat die man hier gekomen is om het meisje op te zoeken en deze misdaad is het resultaat geweest van. dat bezoek. De politie moet hem opspo ren, en wanneer zjjj hem vinden, zullen zij ALRMAARSCHE COURANT. lUgUSt

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1