t I. Prins Az.. Uierkade 11. öii'» ■»v* de heer Jac. Zuurbier wederom voorzitter. Als werkplan werd vastgelegd, dat, wan neer de wol niet mocht worden opgevorderd, tot gezamenlijken verkoop zou worden over gegaan. Bij vordering eischte men prüzen, overeenkomende met die voor buitenlanasche wol hier op open veilingen bedongen, en achtte men sorteering dringend noodzakelijk. Tweemaal kwam het bestuur bijeen, n.l. op 3 April, ter voorbereiding werkzaamhe den der algemeene vergadering en op 14 Au gustus 1916. Op deze laatste vergadering werd de prijsregeling bij de wolvordering in Mei 1916 behandeld en de contributie-wan betaling. Nog werd op deze vergadering be sloten, dat de secretaris in den vervolge steeds ambtshalve de wolveilingen te Amster dam zou bijwonen. Vijf dezer veilingen werden door dien se cretaris bezocht. Het gewicht der wolvachten viel bij de aflevering allerwege tegen. Dit moet ver klaard worden uit den buitengewoon zach- ten en natten winter 19151916, gepaard aan een extra natte en zoele Meimaan. Daan door toch is hetwaanschijnlijk, dat veel van het vetzweet uit de wol is uitgeloogd en1 dus het gewicht aanbrengende smeer verdwenen, daarbij kwam nog, dat het zoele voorjaars weer, het strooien van nek- en buikwol bevor derde Het gevolg was dan' ook dat de rende ment der Noord-Hollandsche wol in 1916 den fabrikanten meeviel. Uitvoerig zet de secretaris in het jaarver slag zijne ondervinding uiteen inzake het in nen der protestkosten en contributie. De financiëele toestand is, dank zij dè goede binnenkomst der gelden, tamelijk_ flo- risant, een voordeelig saldo van 89.27. Hoewel die niet van de vereemging uit; maakt het verslag toch melding van een onderzoek van Nederlandsche schapen, waar over een voorloopig verslag is uitgebracht door de Technische Hoogeschool aan de Kon. Ned. Landbouwvereeniging, op wier op- dracnt het onderzoek werd ingesteld. Aan het jaarverslag zijn toegevoegd de begrooting 1917, de rekening 1916 en een ledenlijst. EEN DREIOBRIEFSCHRIJVER. Te Haarlemmermeer is een soldaat gear resteerd, afkomstig uit Amsterdam, behoo- rende tot de bezetting van het fort aan den Sloterweg aldaar, die een paar dreigbrieven had geschreven aan een landbouwer. Hij eischte daarin, dat de boer een groote som gelds zou deponeeren op een aangegeven plaats, met ae bedreiging, bij niet-voldoe- ning daaraan, de boerderij in brand te zul len steken. Hij onderteekende deze brieven niet, maar toch wist de politie den schrijver te vinden. Hoewèl hij aanvankelijk alles ont kende, heeft de man na een dag in het arres tantenlokaal te zijn opgesloten geweest, er kend de schrijver van de „brandbrieven" te zijn. QASMISèRE. De gasverbruikers te Baarn mogen voor taan niet meer dan een halven meter gas per dag gebruiken. Een aantal pensionhouders, restaurateurs enz. worden hierdoor in de uit oefening van hun bedrijf getroffen Te Zutphen wordt voortaan de gasdruk des avonds verlaagd) om 10 uur in plaats van om 11 uur terwijl op Zondagochtenden de druk verhoogd zal worden om 6 uur voorm in plaats van om 5 uur. Indien niettegenstaande dezen maatregel het gasverbruik nog te hoog blijft, wordt overwogen om des Zondags gedurende slechts enkele uren gas te verstrekken. EEN HEERLIJKHEID VERKOCHT. De heerlijkheid Tongelaar, onder de ge meenten Qassel, Beers, Mill en Exharen in het Land van Cuyk, groot 306 H.A., met 10 boerderijen en een kasteel, is in veiling ver kocht voor 314,517,50 aan jonkvrouw Louise Caroline Mari van Nispen, douairière van jhr. E. F. M. van Riickevorsel van Kessel te Neerbosch onder Nijmegen. Het verkochte was eigendom van markies de la Boëssière Thiennes te Lombize (België), feestje. wordingen dit villen moet hebben opgewekt. lapses, noe flauw integendeel, ik meen het oprecht, dit In1 Maar dit prikkelde haar temeer en plotse ling het machientje in een hoek slingerend, ging ze van hem vandaan, aan de tafel zitten schreien, het hoofd schokkend op beidie ar men. Hij ontdeed zich van het laken en ging haar troosten, maar het duurde lanig, vóór ze hem weer in de oogen wilde zien. Maar toen ze opkeek en zijn hoofd zag als het lichaam van een pas-geplukte kip, was alle verdriet geweken en lachte ze om het slacht offer van haar liefde, dat deze gemoedsstem ming in een ijselijke gelukzaligheid wist te verdragen. En? vroeg ze toen. Nee, alsjeblieft niet meer smeekte hij en ze werd er door verteederd. Maar wat dan, want zóó kun je niet blijven loopen. Vraag even aan de baboe, of ze niet iemand weet, die kan haarknippen. Het zich schuldig voetendte vrouwtje haast te zich naar achteren en kwam eenige oogem- blikken later met een opgeruimd gezicht te rug, dte baboe wist inderdaad een in haar knippen volleerden toekang. Hij was momen teel huisjongen bij dien assistent-resident, maar zou wel even weg kunnen En daarom had ze tegelijk de baboe er maar op uit ge stuurd om hem te halen. En de inlander kwam. Nu zult ge misschien vragen, waar toch die fictieve Chinees blijft. En dat wil ik u niet langer verhelen. Hij kwam met den barbier mee. Want toen de haarsnijder zijn werk be ginnen wildle en het vreemd toegetakeldle hoofd van den orang blanda schouwde, toen voelde de bijna-gevitde, dat hij een soorte- F1 verklaring schuldig was en in stame- leud' Maleisch traditie hij toen te verstaan te geven-, dat er een v^uinees was geweest om hem te knippen, maar dat dezelve het er al lerberoerdst had afgebracht. i.u de fictieve Chinees keerde zich in het groote besef harer schuldigheid vol schaamte om. De huisjongen van den- assistent-resident had een vast knip-klantje gewonnen. KEGELEN. Van af 29 Juli tot en met 14 Augustus a.s. zal in het „Stationskoffiehuis", Prins Hen drikkade 27, Amsterdam, een nationaal ke gelconcours worden gehouden, bestaande uit korps- (drietal), personeele- en vrije-baan- wedstrijden. Voor de verschillende afdeelin- gen zijn lauwerkransen, medailles, kunst voorwerpen enz. beschikbaar gesteld. KRACHTVOEDER VOOR PAARDEN. Door de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren (V. D. B.) is aan den minister van landbouw een rekwest ge zonden. waarin de resultaten worden mede gedeeld van proefnemingen, door deze veree niging op het gebied van vervangend kracht voeder voor paarden genomen. Dit in sa menwerking met het op initiatief van de Ne derlandsche Roode Ster tot stand gekomen Paarden-steuncomité. In dit rekwest wordt verzocht het daar heen te leiden dat de voor de paarden be schikbare maïs niet in onverwerkten toe stand wordt gedistribueerd, doch onder toe zicht van de V. D. B. met gebruikmaking van andere grondstoffen (hoofdzakelijk afvalpro ducten) verwerkt wordt tot een paarden brood, waarvan de voedingswaarde ongeveer tweemaal zoo groot is dan die van de maïs in onverwerkten toestand toegediend. EEN UITBREKER. Een veldartillerist uit Haarlemmermeer, vrij zeker de dader van de vele rijwieldief stallen aldaar, die al eens van zijn korps deserteerde door uit de provoost te ont vluchten, en, na opnieuw gearresteerd te zijn, ter beschikking van de militaire autori teiten te Leiden werd gesteld, is thans voor de tweede maal ontvlucht. TEGEN HET SMOKKELEN. Om het smokkelen door reizigers in de treinen AmsterdamNijmegen over Cra- nenburg naar Duitschland tegen te gaan, zullen die treinen voortaan niet verder rij den dan tot Nijmegen, waar de reizigers dan zullen moeten overstappen in een ge- reedstaanden trein naar Cranenburg. Het verstoppen van smokkelwaar zal dan geen nut meer hebben, omdat deze bij het over stappen niet kan worden medegenomen, we gens het direct en scherp toezicht der dou anen. PAPIERNOOD? Het lijkt er nog niet veel naar, ten minste niet bij onze ministerieele departementen. Daar is men er nog even royaal mee als voorheen. Een stapel van 151 dubbele vel len van 35 bij 24 c.M. werd noodig geacht om na de jongste Kamerverkiezingen aan den toch al reusachtigen berg Kamerstuk ken toe te voegen, alleen om in een paar re gels te vermelden, dat dit of dat stuk onder dit of dat nommer van de stukken der vroege re Kamer te vinden is. Drie, vier, een enkele maal waren slechts vijf regels gedrukt op zoo'n dubbel vel, de rest is wit papier. De vele duizenden vellen daarvoor ge bruikt, vertegenwoordigen allicht een aardig stuk mooi opgaand hout. GEEN STERKE DRANK. De Staatsspoor heeft de dienstvoorschrif ten voor het personeel zoodanig gewijzigd, dat het voortaan verboden is in dienst ster ken drank of andere alcoholhoudende dran ken ten geschenke aan te nemen. Ook is ver boden a. het gebruiken of bij zich hebben van sterken drank of andere alcoholhouden de dranken gedurende den diensttijd; b. bet jgebruiken of bij zich hebben van sterken drank of andere alcoholhoudende dranken in de treinen, dienstlokalen, werk plaatsen en stapelplaatsen en op den weg of de emplacementen, alsmede hef zich doen verstrekken van sterken drank of andere al coholhoudende dranken door de restaura teurs der stations of hunne bedienden. LANDSTORMER-SMOKKELAAR. De krijgsraad te Arnhem heeft tot drie jaar gevangenisstraf en vervallen-verklaring van den militairen stand veroordeeld den landstormsoldaat, die in den nacht van 12 op 13 Maart te Vlachtwedde (Gr.), toen hij met eenige kameraden van een smokkelpartij terugkeerde op Nederlandsch gebied, een schildwacht die hem aanriep, ten einde te kunnen ontkomen, met een geweerschot van het leven beroofde. De eisch was 8 jaar. UIT HOORN. Sportdag. De Hoomsche Korfbalclub „Velocltas" hield Zondag een uitstekend geslaagde Bport- dag, ter gelegenheid van de aanbieding van haar vlag. De volgende korbalwedstrijden werden gespeeld: Velocitaa IV M. U. L. O. 20Vdoclt- tasIII O. D. I. S. (Enkhuizen) 0—3; Velocltas II B. E. P. (Purmerend) 0—2; Velocltas I D. O. S. (Amsterdam) 24; eni de voetbalwedstrijd Holland-ia II Sport I 21. De prijzen bestonden uit medailles, aange boden door enkele sportverenigingen. Na afloop der wedstrijden werd door den heer K. Tiemes, eere-voorzitter van de gym nastiekvereniging U. d. I. W. v. O., de keu rige vlag uitgereikt. Hij uitte daarbij de beste wenschen voor Velocitas en de hoop, dat steeds een' goede samenwerking zou bestaan tusschen de Hoornsche sportverenigingen. Een optocht door de stad volgde, waarna men den dag besloot met een onderling UIT ZUID-SCHARWOUDE. Heden, juiat een week geleden, werd de burgerij dezer gemeente, bij bekkenslag be kend gemaakt, dat dè nieuwbenoemde burge meester de heer jhr. A. L. van Spengler, zijn intrede zou doen, waarom ter zijner verwel koming verzocht werd de vlag uit te steken. Aan oeze uitnoodiging werd' door verschei dene ingezetenen voldaan. Bekend was reeds des morgens 8 uur, dat Z.E.A. te half twaalf zou arriveeren. Echter per welke gelegenheid de burgemeester zou komen, schijnt in offi- cieele kringen niet bekend te zijn geweest. Een teleurstelling was 't evenwel voor den heer v Spengler, om op deze wijze als officieel hoofd dezer gemeente te worden verwelkomd. Een indruk, die voor het aanvaarden van zulk eene functie in het minst niet bemoedigend is, W3J vragen ons af waarom het welkom niet luister rijker kon zijn. Welke beweegredenen noopten het dagelijksch bestuur van1 Zuid-Scharwou- de, om zulk een droef figuur te slaan? Alls wij in' jhr. van Spengler niets anders willen zien en wij' mogen dat toch niet dan de aanstaande vader der burgerij, daan tasten wij in 't duister bij het zoeken naar een ant woord op bovenstaande vraag. Dat de gelegenheid Van aankomst een steekhoudend' motief is kumnen wij niet bea men. Bekend was dat de burgemeester zou komen1, men wist dit eenige dagen te voren. Tijd van voorbereiding voor een meer harte lijke ontvangst was voldoende aanwezig. We hebben een fanfarekorps, een zangvereeni- ging, en van beiden- is bekend dat zij ten allen tijde gereed staan om hunnen arbeid in dienst der gemeente of in het algemeen be lang te stellen, als dit gevraagd wordt. De ernst der tijden kan moeilijk een factor zijn. Juist is het een eisch des tijds om elkaar de behulpzame hand- te bieden. Men wist het uur (11 uur) van aankomst. De burge meester arriveerde met familie op dat uur aan de grens der gemeente. Hier en daar stonden groepjes menschen, vrouwen knikten, mannen tikten aan hun hoofddeksel en de jeugd' stond in groepjes bij elkaar. Uit de monden hoorde men: daar komen ze. Zoo werd het raadhuis bereikt. En hier had de eerste ont moeting plaats, waarna een buitengewone raadsvergadering werd gehouden. Wat in deze vergadering behandeld is, weten onze lezers uit het verslag. Wij willen hopen, dat de woorden daar gesproken, in de toekomst moge blijken', geen ijdele klanken te zijn ge weest. Wij vermelden bovenstaande, omdat in de gemeente zelf eenige teleurstelling aanwezig is, dat de verwelkoming zoo koud geschied is. Wij houdten ons overtuigd, dat, wanneer van onicieele zijde grooter activiteit was be toond bijna de geheele burgerij baar nieu wen burgemeester' met enthousiasme had be groet. Zeker, er is hier verdeeldheid, die well eens minder aangenaam gevolg heeft gehad, en ook zijn persoonlijke antipathieën wel eens op den, voorgrond getreden. Er zijn echter gelukkig ook bewijzen' van verdraag zaamheid en eensgezindheid. Wij noemen slechts de feiten1 op maatschappelijk gebied, als: organisatie in tuinbouw, gas- en elec- triciteit, ondersteuning bij ziekten, enz. Noemde jhr. van Spengler in zijn antwoord aan den waarn. burgemeester niet de water- .leiding en onhygiënische toestanden en den vasten will van het dienen' van gemeentebe langen? Zie, wanneer niettegenstaande de koude ontvangst, Z E.Achtb toch met vaste hand de scepter tracht te omvattent en de raad daarbij getuigt van medewerking om het gemeentebelang te dienen, dan zal o.i. ook van zelf een betere verhouding geboren worden. De geest van saamihoorigheid is niet zoo ver verwijderd als men' wellicht denkt. Die indruk krijgt men- als ment met leidende rsonen spreekt, die aan die saamhoorig- eid altijd voorwaarden) stelen. Welnu, langs de lijnen van geleidelijkheid zullen die voor waarden wel eene oplossing vinden. Wan neer allen zich willen scharen om met de burgemeester te trachten het werkelijk be lang der gemeente te zoeken', op zijde zettende alle andere belangen, dan zal vanzelf wel alle vooroordeel tot een minimum beperkt worden en dan groeit in de toekomst van Zuid'-Scbarwoude ook wel een betere geest van saamhoorighedd. De wijze waarop de nieuwe burgemeester zijn taak bij zijne installatie heeft meenen te moeten aanvaarden, doet in den komenden tijd veel verwachten. Wij vernemen dat de nieuwe burge meester zich heden alhier metterwoon zal vestigen, en wel ten huize van den heer Van Duin. DE HILVERSUMSCHE OASKWEsSf^ De officier van justitie te Amsterdam heeft aan B. en W.n van Hilversum een schrijven gezonden, waarin hij mededeelt, dat het on derzoek, ingesteld tegen den geweezen' gas directeur Slichting, niet het bewijs heeft op geleverd, dat door dezen strafbare feiten zijn gepleegd. KORTTE BERICHTTEN. Telegrammen' voor Engeland, ven te Amsterdam, ondervonden Zaterdag 36 uur vertraging. Of er een gebrek aan de kabels is of dat de oorzaak ligt in een tekort aan personeel in Engeland, is nog niet opge helderd In den gemeenteraad te Velsen heeft eeni lid aangedrongen op den aankoop van vee dooi de gemeente. De prijzen waren nu niet zoo erg hoog meer. Te Oosterzee doet zich een geal van nekkramp voor bij den 27-jarlgen J. de Vries, Dit is het dèrde geval dat zich in Lemster- lamd voordoet. Te Vlaardingen kunnen de werkzaam heden aan het handelsgebouw en de vissche- rijschool nilet doorgaan wegens gebrek aan cement. Een partijtje hout, te Bussum bij pu blieke veiling verkocht, dat in gewone tijden pl.m. 350 zou opbrengen, werd nu ver kocht voor 1830. Bij dè Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot beperking van Zondagsar- beid en nachtarbeid in broodbakerij en en van dien arbeidsduur van bakkersgezellen. Het kamerlid de heer K. ter Laan heeft zich tot den minister van oorlog gericht naar aameiding van een regeling welke zou tot stand' komen betreffende vrij ervoer voor mi litairen die gezinshoofden zijn. Indusitrieelen die houders zijn van jute zakken, mogen déze niet meer aan derden; af leveren dan met voorafgaande goedkeuring der N.O.T. (afdeeling 14). Het Landelijk Rev. Soc. Comité^ tegen den oorlog en zijn gevolgen zal op 1 Aug. tus den aanvang vaa het vierde oorlogsjaar in tal van plaatsen bètoogingen organiseeren Bij Kon bestuit is de dienst van militie, landweer en landstorm verlengd tot 31 De cember 1917. In het ziekenhuis te Nijmegen is over leden een 20-jarig smokkelaar, die Dinsdag nacht door soldaatcommiezen in den buik ge schoten was. Te Eemnes heerscht besmettelijke keel ziekte onder de kinderen. In één gezin zijn 2 kinderen overleden, terwijl de toestand van een dterde ernstig is. en vergaderingen' houden als protest tegen dén oorlog en vóór den vrede. In Gouda is een verordening aangeno men, die bakkerenachtarbeid verbiedt van' 's avonds 9 tot 's morgens 6 uur en op Zondag, behalve in joodsche bakkerijen. Het bestuur van het Wilhelminazieken- huis te Nijmegen ontving van F. S. S. 4000 als bijdrage in de kosten van een Röntgen- ïnrichting. In de Nieuwe Kerk te 's Gravenhage werden verleden week verschillende koperen voorwerpen gestolen. Een deel ervan is bij opkoopers terug gevonden. De minister van landbouw beeft in ver band met den aanwezigen voorraad rijst en met de moeilijkheden, bij den aanvoer onder vonden, 't bestaand rijstrantsoen van 0.7 K.G. per hoofd en per 4 weken verminderd, in te faan op 1 Augustus aa., op 0,4 K.G. per oofd en per 4 weken. In de tram te Amsterdam is een 69- jarig heer onwel geworden. Bij aankomst in een gasthuis was hij al overleden). Te Ureterp (Fr.) kreeg eeni 9jarig meis je dat bij haar grootouders logeerde, een kof fieboon in de keel en' stikte. In den Tieler- en Bommelerwaard be steedt men plm. 40 per 500 K.G. hooi. Vele kleine veehoudërs hebben reeds hun gebeden voorraad verkocht, zoodat ze zonder vee den winter zullen) ingaan. Naar verluidt, zal het vluchtelingen kamp te Uden worden' ingericht voor de ont vangst van invalide soldaten uit het buiten' land Te Zaandam heeft iemand zijn huis op afbraak veikocht bij het gewicht. De stee- nen en de dakpannen worden niet gerekend, voor het hout wordt 5 cent per kilogram be taald. Deze week worden voor 25 pet. der bo- terproductie certificaten voor uitvoer ver leend. Uit Heerlen seint men1 aan' „Het Volk" Elfers, de voorzitter van den Ned. Mijnwer- kerabond, kreeg van minister Posithuma de mededeeling, dat de terugkeer van de Belgi sche geïnterneerden met dien minister van oorlog geregeld is. Van elke 100 kipeieren, deze week uit te voeren, moeten 60 beschikbaar worden ge steld voor 7 per 100. De toewijzingscommissie voor benzine heeft eenige firma's vaa' verdere toewijzing uitgesloten, omdat deze de benzine niet voor het aangevraagde doel gebruikten. B. en W. van Amsterdam hebben zeer uitvoerig geantwoord op de vragen van de heeren Miranda en dëVlugt inzake de on lusten. De zaak van het deelnemen aan ver gaderingen door gemeentewerklieden In hun diensttijd (eveneens een vraag naar aanlei ding der relletjes) is nog bij B. en W. in behandeling. ■ij BOEKAANKONDIGING 42 Babykleertjes is de titel van een boekje van mevr. J. M. JouweremaRuseier, te Am sterdam uitgave J. Jouwerema te Amster dam. Het is een aardig, handig en duidelijk geïllustreerd boekje, cat aan de hand zoowel van foto's als van patronen een volledige en heldere beschrijving "©eft van 42 baby-kieei tjes Voorzien van een overzichtelijken in houd en gevolgd door eenige algemeene wenken, o. a.. over het aankleeden van baby, en den inventaris van luiermanden, is 't niet te dure 75 cents en goed uitgegeven boekje een wijde verspreiding zeker waard. TELBOfiATKCH WSBBSBüfiEICHT. 23 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut t* De Biidt. Geldig tot den avond vap 24 Juli. id het gebild van di waamuning ia de In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 769.5 te Maastricht. De laagste stand van den barometer nabij 757.5 Zuid-Oostelijk deel van de Oostzee. BUROELIJKE STAND. GEBORiENl: 21 Juli Johannes Bastiaan, z. v. Anne Sch lurer en Geertje van Noord. 22 Juli. Leendert, z. v. Leendert Hoogstad en Adriana Vriesman. OVERLEDEN): 21 Juli. Johanna Catharina Buijs, gehuwd met Richardus Leonardus Schreurs, 47 jaar. 22 Juli. Nioolaas Vreeker, 24 jaar. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak 20 Juli 1917. S. F., te Raainussen Denemarken, M. F. A. Z te Bergen, overtreding militair gezag, de le en 2e ieder 5.— boete of 5 dagen dagen hechtenis. C. Kte Bakkum, W P. Jr. te Egmond aan Zee. overtreding vogelwet, de le ƒ8.— boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 5.en 10 boete of 3 en 6 dagen hechtenis. C. B. te Castricum, B. W. O. te Uithoorn, overtreding spoorwegreglement, de le 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e 20 boete of 10 dagen hechtenis. D. B., HL H. v. d. B., te Alkmaar, J. W. te Bakkum, dronkenschap, de le en 2e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 3. en 9.boete of 2 en 6 dagen hechtenis. H. E. J. H., te Bloemendhal, W. F. ,S., S. de H., A. v. D., F. H. de H., te Amsterdam overtreding visscherijwet, de le en 4e ieder 6 boeten of 4 dagen hechtenis, de 2e terug gave aan zijn oudere, de 3e en 5e ieder ƒ3.— boete of 7 dagen' tuchtschool. T. V., zwervende, N.'B., P. v. d. H., J. T. B.. N'. B., J. K., Jl. P. te Alkmaar, dronken schap, de le drie dagen1 hechtenis, de 3e en 5e f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e en 4e 2 boete of 1 dag hechtenis, de Ge 2.— boete of 1 dag hechtenis en 2 X 14 dagen hechtenis, de 7e 5.— boete of 3 da gen hechtenis. Jl. C G., H. C. H., C. J. A. K., A. G, al len zwervende. C. H. F. te Schermerhom, J. B. te Broek op Langendijk, A. K. N. te Oterleek, H. J. L. te Bergen, P. A. S. te Graft, G. Z. te Egmond aan Zee, J. K. te Heiloo, S. S., J. P. M., J. N. R, J. M., J. P., Alkmaar, overtreding politieverordening, de le, 2e ieder 2.en 8.boete of 1 en 4 dagen hechtenis, de 3ey 4e, 7e, 18e, 19e ieder 2 boete of 1 dag hech tenis, de 5e 1 boete of 1 week tuchtschool, de 6e, teruggave aan oudere, de 8e, 13e, 20e ieder 1 boete of 1 dag, de 9e eni 14e ieder ƒ2.boete of 7 dagen tuchtschool, de 10e 10.boete of 5 dagen hechtenis, de 11e 2 X 6.boete of 2 X 3 dagem hechtde 12e, 15e, 16e, 17e ieder 3.— of 3 dagen hechtenis, de 21e 0.50 boete of 1 dag hechtenis. JNUEHWIJS in Boekhouden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Teleloou aau. AM81 ti\DA .ibia ii_ dlukS Opgave van liet si OORDHUI LANDSCH LANDBOUWCRED1E1 Koers vaa BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. ar Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp, Unit. St. Steel orp. C. g. A. IM»/a Ï14ifc Promioloortlngon. NEDERLAND. Ametardam Stad 1674 (I 100.-J. 3 Gemeenta-Cradlat 3 BEl.OIE. Antwerpen 1687 2( •O* I 498/4 137«A 37 lÓS«/4 PROLONGATIE 3 pet. Mededeelingen. Nederlandsche staatsr fondsen prijshoudend. Russische staatsfond sen iets 'luier. Culturen kalm. Mijnen zonder affaire. Oliewaarden iets flauwer. Rubber- waarden onveranderd. Scheepvaartaandeelen prijshoudend. Marinewaardenl willig. Ta bakken iets luier. Amerika bij het verloop was kalm en het ken iets luier. Amerika bij opening vast, tot ongeani meerd. MARKT BERICHT EN. ALKMAAR. 23 Juli. Aangev. 15 koelen f 180 a 420 28 vette kalveren f 70 a 200, Eer. Nei pond f 1.20 a 1,60, 44 nuchtere ïlveren f 14 a 32, S44 vette varkena f 0.6S a 0.90 per ned pond. 90 vette ichapen f IB a 4u. AMSTERDAM, Si JuH. Veemarkt. Aangev. 477 vette koeien le k. a 1.80 ct., 2e kw. 1.18 a 1.20 ct., Se kw. f 0.09 a 1.—, 69 melk en Icalfkoelen f 300 a 400, 134 n. kalveren 10 a 18 ot. per jx»d, 236 schapen f 0.23 a 0.34 por pond, 188 vette varkens, geen handel. VENHUIZEN, 21 Juli. Marktv. Zuidar- kogge. Heden besteedde men voor ür. muizen overzee f 1.87 overland f 2.87, binnenland f 1.26, kleine f 0.75. Aanvoer 4380 aak. L K\l \Ct i I ING Zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind, half tot zwaarbewolkt; waarst jnlljk droog weer, vooral des nachts warmer. Staataleeningen. NEDERLAND. Oblig. NiW.S. van 500/1000 dito dito dito dito f 1000. Oblig. dito dito dito dito dito Ned. bid. 1915 t 1000. dito 1916 1 1000. BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel vrije Kronenr. jan.-jnli RUSLAND. Obl, fri. 2500- 5000 Iwangulud Donihr. (IK n'l~> Wigidal Spw llli dec 'M*ol. OI< 02b Rothschild (consols) (IK. 0'2b Hope en Co 1889-'90 OR. 62b 6e Emissie 1894 OR 625 II' KIJI tagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË Funding Ln. 1898 M 20/100 5 Provinciale en Gemeente lijke Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Credlet-lnatellingen. JmwUrdamsoh* Bank A *A»A.-h\A handelibk Aand. «tartan da ah e tank v. a |«d. I tfcadel Mij L. V. (WUerd Kankv. Aand. Indualrlèéle Ondernemingen. Mljnbouw-Ondernemlngen. Keuhoen gew. A. ld Pre». A. Kedjeng 1 ebung A Cultuuronciern Handeliver en Handelavennootach. uit. Mij. der Vorstenlanden A Id. id. id Winstaaiid. Htndelsv. xmsterdani Aand Petroieum-Maataohappijen. UordUelu Petr. Ind. Aand Gee. Hell. Retr. t ert. v. A. Kon. Ned. MIJ. t. e. v. Petr br. A. Sum. Pa!embangPetr.Mlj.afgeit.A BUI I ENI AND. New Schibaieff Petr Cy. Crt. gew A. ld. ld. Crt. Pral. A. Orion Petrel. Mij. A. Rubber-Maatschappijen. A nut. Rubb. CU. Mij.. Aand. Deli-Ratavia Rubber Mij Aand Soheepvaart-MaaUehappi|en, Holl. Stoomboot Mij. Aand. Kon. Holl. Lleyd, Aand. Kon Ned. Sloomb. MIJ. Aand. Ned. Amerlk. Stmv. Mij Aend. Ned. Sekeepv. Unie Aand. BUITENLAND int. Merc Marine Cy. alg. A Int Merc- Marine afg. pi A. Int. Mere. Mar. Sink Fund Od 6 Ta ba ka-Ondernemingen. A'dam Deli Comp \and. A'dam Lanukat sew Aand ld. ld. Praf. Üeli-Maatachapplj Aand. Dell Batavia Aand Mtdan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand Senembah Tabak-Mij. ^and, BUITENLAND. United Laukat Plant v. A. Spoorwegen. Holl. IJier. Spoorw Obl 5 Mij. t. Lxpl. v Staaliip. >bl. 5 20 JuK. 23 JhtM pet. 5 101 a/a 4} 1008/4 4 I 94 341 84 3 721/, 24 611/e 5 100', 100) 4 381/, 697/8 68 58i-, 54» 54 56i, 507/, 91 103' 104 215 1838/4 H08/t 164 76 »7 HOT/, 13 2971, 229 220 420 ,10H/« 1,1108,4 94 637*1 728/e til 4 1U0% lOOr Ml], t. Expl. v. Staat»,p. Obl UITENL 1 ND. AMERIKA. Atehii. Top. Ui S. Ft C. Baltimore Ohio ertil env. R. Orande épw. v. g. V.A. C, v. A. lie Spw. Mt|. Gewone Aend. Kneia. City South Raftw. Cf. g. A. Mieeouri Ken,, tk Ten. C. v. A. 5.-York Ont. Wetteen A oil ft Weit Cert. gew. Aend. Southern Pav. Comp. A, South. Rlw. Vol. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A 1991/g 431/4 83 ik ölt* 213 162 I6O1/4 178 231 351 1 '07/, 308/4 88 8(4 871/a 332t* 224 3071* 513 418t/, 181 226 494 485 103», 1141* 104t* 10U 11 368/, 311/4 U 1 OS 1/, 9415/u 6S7/, 55 54 56 50t/, 212 217l/, 164 1511/4 166 771/4 171* IH1/5 220 220 4'20 !68 137 48,* 61 ■S3 176 131 349 199 317', 918; 80 507 413 179 48T 103», 100 U 20 Me 6 39 351/e 1381* 13

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 3