DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. HET VIJFDE HAD No. 17& Honderd en negentiende Jaargang. DONDERDAG 26 JÜLI. FEUILLETON. /ilMBfflBStSïpflis pr 8 ttJOL fL ik jrost f tlfti ftdYBrtenneprlfsJ2MSL p. rept, groote letters ram pteatsrufmte. Brieyen ft. IL Boek- en Handetsilrntfkfifij fTERïïls. COOT fi ZOON, Voorffern C 9. ïefefor. JM MDEBLAND. Ovor dón abonnementsprijs wordt bt] vooruitbetaling bosehfkt. Bewijsnummers 5 eent. Wat bij het Russische offensief eenige malen is voorgekomen, is bi] de nederlagen der Russen ook reeds gebeurd, Reuter is op de gebeurtenissen vooruitgeloopen. Toen dit agentschap twee dagen geleden seinde, dat Taraopol gevallen was, stonden, zoo blijkt achteraf, de Centralen nog maar in het gezicht van de stad, aan den Westelij ken oever van de Sereth, en eerst gisteren zijn ze er in geslaagd, het bruggehoofd te forceeren eu Taraopol in bezit te nemen. Twee dagen uitstel is het dus geweest, maar in die twee dagen hebben de Russen nog duchtig profijt kunnen trekken van Tarao pol als spoorwegknooppunt en hebben ze nog heel wat voorraden en geschut naar vei liger, meer achterwaarts gelegen posities kunnen transporteeren. De Russen trekken nog Bteeds over Bet reheele Qalidsche front terug en ze zijn nu reed achter ca linies, van waaruit se han laatste offensief ondernomen hebben. Stanls- lau en Nadworna zijn genomen. Toch begin nen do legerberichten der Centralen vaneen wederopvlammen van den tegenstand te spreken, ook van tegenaanvallen hier en daar. Zouden de vurige proclamatie van den Raad van Arbeiders en Soldaten, de invloed van Kerenski en allen die het wel zijn van het vrije Rusland beoogen, het toch nog winnen van de duistere reaciionnaire machten 3 Aan het Westelijk front nog steeds een verwoede strijd om de stellingen van den Chemin des Dames. Tegenaanval volgt op aanval, en het slot Is, dat de Franschen tot nu toe de voornaamste deelen der stellingen bezet houden en de verli^en aan beide kanten zwaar zijn, „In Vlaanderen een tot het uiterste toegenomen vuurgevecht", meldt Wolff. Indien het begrip „uiterste" in den tegenwoordigen artilleriestrijd niet zoo rek baar was, zouden we heden met vrij groote stelligheid een aanval kunnen verwachten. Maar het kan best zijn, dat veldmaarschalk Haig nog een ander „uiterste" in petto heeft dan dat, waarvan Wolff spreekt. RUSLAND. EEN BEROEP OP DE SOLDATEN. Het Comité van Arbeiders en Soldaten heeft de volgende proclamatie gepubliceerd: „Kameraden, Soldaten, Onze legers, tenminste eenige hunner re gimenten, nemen de vlucht voor den vijand en een deel van ons front is doorbroken duor de horden van Wilhelm II, die gevor derd zijn tot binnen ons gebied, dood en vernieling achterlatende. Wie zijn verant woordelijk voor deze vernedering? Het zijn zij die tweespalt in het leger hebben ver spreid, die de discipline aan 't wankelen heb ben gebracht, zij, die in het oogenblik des gevaars hebber geweigerd te gehoorzamen aan de bevelen van het militair gezag en dnor 42) „Doe jij het, Ferdinand." En Saxon mot zijn lange gestalte over 't tafeltje en 't verborgen roulettcnbord heen gebogen, zei op bewogen toon„Er is pas 'n telegram gekomen van ccn stoomboot, die in Queenstown is aangekomen Het bevatte die tijding dat men van een1 open bootje eenige van de vermiste passagiers bad opgenomen (ai van hot scheepsvolk van die verongelukte „Lausanne". De naam van uw* zoon ia er bij u ook die van een zekere miss Leach en van mijn achternichtje, Eva Moorhouse. Ik moet mijn secretaris zenden om het kind te balen. Haar moeder is niet sterk genoeg voor de reis. De gelukkige tijding heeft baar geheel overstuur gemaakt Ik denk dat ze morgen zullen komen." Inspecteur Lawsom luisterde met groote aandacht, toen groette hij die dirie personen in de kamer en verwijderde zich stilzwijgend. HOOFDSTUK XXXV. Een reeks van kruizen en strepen! Dan komt het voorlaatste en voorspelt de ontkmooping. Het Noodlot was bezig dé klos met garen op te winden, die he1 zoo onvoorzichtig had laten afloopen. loen Felicia en Tubby samen naar Lon den reisden werd hun opgewondenheid vei- !>n wel terug te zijn iu hun eigen land, na ai de gevareu waaraan zij blootgesteld ge- hun tijd hebben verloren in onvruchtbare be sprekingen. Kameraden, Soldaten 1 Als deze les u niets had geleerd zou men moeten wanho pen aan het heil van Rusland. Alleen de voorloopige regeering kan het werk der revolutie redden. Gij zult haar on begrensd gezag en haar willekeurige macht erkennen. Haar bevelen moeten wet zijn voor allen Zij die er niet aan gehoorzamen zullen worden beschouwd als landsverra ders en voor verraders geen genade Kameraden en Soldaten 1 Gij wenscht een duurzamen vrede. Gij wilt dat uw land zich verheugt in de vrijheid. Gij moet toch we ten Jat g Ijslechts dor een verbitterden strijd den vrede zult veroveren voor Rusland en voor alle naties en dat gij door te zwich ten dat g ijslechts door een verbitterden zer uw vaderland en uw vrijheid zoudt ver liezen. Want in dat geval zou de overwin naar u opnieuw dwingen tot den strijd om uw belangen en zelfs uw bestaansrecht te verdedigen. Kameraden en Soldaten aan het front, verdraagt onder u geen demoraliseerende agenten, staat geen enkele onder u toe een pas terug te wijken voor den vijand, raapt uw krachten te zamen voor den strijd reu gunste van een duurzamen vrede voor uw land en uw vrijheid. Gehoorzaamt zonder aarzeling, zonder vrees en zonder zinledige besprekingen alle bevelen der militaire aan voerders. Op het oogenblik van den slag zijn ongehoorzaamheid en aarzeling bijna verraad en zouden de oorzaak zijn van uw ondergang en die van Rusland. Kameraden en Soldaten, zij die werken tot heil van Rusland waken over u. De on dergang van het land zou de ondergang zijn van allen. Biedt ai uw weerstandsvermogen, uw ieestkracht en tucht voor het heil des va- er lands!" VARIA. GRAAF ROMANONèS OVER DEN TOESTAND IN SPANJE. Een speciale correspondent van het „Petit Jouraal" heeft een onderhoud gehad met den vroegeren minister-president, graaf Ro manonès. het hoofd der Spaansche liberale partij, die hem o.a. die volgende verklaringen heeft gedaan: „Als ge wilt wetten, wat er Iu Spanje ge beurd is eni mog zal gebeuren, moet ge naar Barcelona gaan, dhhr draait idle crisis om heen. Als de zalken daar in orde komen, zoo als alles aanleiding geeft te denken, zal het land zijn kalmte terug vinden. De malaise, waaraan Spanje lijdt is zui ver van politieleen aard ten komt alleen van de inwendige hartstochten. Ge weet ongetwij feld welke plaats in onze twisten dte persoons kwesties innemen. 'Die zijn het vooral die ons verdeelen. Sedert lang is het land niet zoo welvarend1 geweest als gedurende dan oor log, niet alléén dloor dte enorme behoeften der Entente, wier natuurlijke leveranciers wij werden, maar ook omdat die Europeesche na ties ons door den oorlog de vroeger door haar in beslag genomen markten vrij lieten, b.v. in de Argentijnsche Republiek, cue, hoe wel van Spaanschen oorsprong, sedert 20 jaar door den Duitschen handel was ver overd, en waar we nu zonder moeite belang rijke débouches hebben teruggekregen. Maar Duitschtand, niet meer over onze ressources kunnende beschikken, en aan den anderen' kant vreezende 'dat de gemeenschap van ras onze sympathieën naar Frankrijk en Italië weeat waren, wel een weinig getemperd door dé onaangename zekerheid, dat inspecteur Lawson hen op 't perron zou opwachten en hen opnieuw onder zijn hoede nemen. Zij hadden verwacht hem op de aanleg plaats van de boot te zien en Felicia rilde al van wanhoop en afschuw als zij. dacht aan hetgeen haar wachtte. Gearresteerd te worden, aangegaapt dloor de nieuwsgierige menigte, in de handen te vallen van een strenge wet, die niet gaarne ooit haar prooi los iaat, dlat was erger voor haar dan de dood'. Zii had er ernstig over gedacht zich het le ven te benemen, terwijl zij er nog zelf over te beschikken had en op die manier een einde aan de ellende tie maken, maar zij was nilet zeker of diit het gevaar voor Laurie niet nog grooter zou maken Welke leugens er over hem verteld werden en het zou in het bet- lang zijn van den schuldige of de schuldige personen deze te helpen aanhitsen zij zou er niet bij zijn om ze tegen te spreken. Het stond' in ieder geval in naar macht, zoo redeneerdte zij, te bewijzen dat Laurie op de Jacht teruggeweest was en wel voor een bepaalde, verklaarbare reden en dit zou verandering kunnen brengen. Niemand an ders kon daar een eed op doen zooals zij;. Daarom had zij bes loen al de schande en pu bliciteit tegemoet te treden voor die lean» in staat zijn hem te helpen zijn eer te behou den, waarvoor zij reeds de hare had opge offerd. De droefheid in haar hart was te diep voor tranen. Zij voelde zich haast versuft en' kon slechts stilzwijgend kijken naar de vroo- lijke velden en buitenwegen, zij zag ze nau welijks, want haar oogen waren hard' en wanhopend. Tubby, die haar en zichzelf ge vrijwaard had voor photografen en inter viewers met een rustige, vriendelijke beslist heid en onverstoorbaarheid, die haar uitwer king niet gtemist had, zat eveneens stikwijr zou doen neigen, ltegde het er op toe om ons te verdeelen'. U ként de methodicDuitschland verzekerde zich bij ons van een' pers, die ons veel kwaad déedi. 'Het diacht onzen materi- eelen arbeid te paralyseeren die op fatale wijze slechts aan de Entente ten goede kwam en trachtte tegelijk 'die nationale eenheid van Spanje te verwarren. De hartstochten bij ons schijnen wel eens te sterven, maar zij broeien altijd, en er was niet veel noodig om oude geschillen weer te doen opvlammen." Romanonès bracht toen verder dte gehetele moeilijkheid terug op den toestand in Ca- talonië en zeide oa. „Allés zou zonder effect zijn gebleven als de hoofden van het Catalönische separatisme de gelegenheid niet handig hadden aange grepen Reeds lang aspireert Catalonië naar autonomie, politiek en economisch. De oude droom van Barcelona is om de hoofdstad van een onafhankelijke provincie te worden, die alleen nog aan Spanje verbonden zou blijven door die vrij losse banden van een Com federatie. De Catalonische afgevaardigden hebben gedacht dat de actueele malaise dier gelijke oogmerken kon dienen, en zij zoeken daarbij een steun over de grenzen. Er zijn echter ernstige redtenen om te denken dat zij schipbreuk zullen lijden. Als zij succes had den zou dat toch' maar voorbijgaand zijn. Ondankst den ernst van den toestand, dien men zich niet lichtvaardig moet ontveinzen, is er geen redlen om zich overmatig te veront rusten1." „De binnenlandsche crisis" alzoo besloot Romanonès, „vergiftigd door de Duitsche intrigues, overspannen door 't voorbeeld der Russische revolutie en geëxploiteerd door de separatistische droomen van een groote pro vincie, ziedaar hoe U den actueelen toestond moet beschouwen. Zij is de aandacht van Frankrijk en' de gehtele Entente waard, die er groot belang bij heeft, diat die éénheid van Spanje behouden blijft." MINISTER KERENSKI. hl de Daily Chronicle geeft Henri de Mar, d;ie den Belgischen minister Vandervelde zijn reis door Rusland heeft vergezeld, volgende araikterseheta van Kerenski: „Dat het Russische leger het moreel kon herwinnen' om een' krachtig offensief te onder nemen', is het resultaat van een reeds sedert weken lau^ gevoerde propaganda. De voor naamste figuur tn deze onderneming is de minister van oorlog, Kerenski (intusschen te vens minister-president geworden), die weken aan het front heeft doorgebracht om de troepen bij, 'die voorbereiding van het offen sief aan te vuren. Zijn welsprekendheid heeft wondeien verricht. Er is op het oogenblik geen man in Rusland, die zoo grooten in vloed heeft op de massa's. Deze teer uitzien de man, ziekelijk, lijdend aan tuberculose en met eenJ verschrompelden arm, wiens bleek heid eelt vermoeidheid1 verraadt, die hij slechte door een buitengewone Inspanning meester blij it, oefent op het Russische publiek een bijna hypnotiscben invloed uit. Zijn wel sprekendheid, die in hare scherpte iets mili tairs heeft? is op zichzelf niet zoo bijzonder aantrekkelijk, maar er klinken een oprecht heid en een ernst uit, die zijn hoorders mee sleep en Bovendien is hij Ru.? in merg en been en hij weet bij instuïtie, hoe hij het gevoel van dien moesjik-soldaat moet treffen. Als hij het gevoel van den moesjik-soidaat moet treffen. Als hij hen' toespreekt, gebruikt hij vaak ge lijkenissen. Op zekeren dag, tijdens zijn reis langs het gend voor zich te kijken. Hi] had den conduc teur een flinke fooi gegeven om hun coupé vrij te houden voor indringers. Eens slechts gaf hij eenig zichtbaar bewijs van de sympathie en het gevoel van saam- hoorigheid, dat hij voor haar voelde. Hij strekte een arm naar haar uit, nam haar hand die in haar schoot rustte en drukte die even „Schep moed. kameraad", zei hij, „we zijn kameraden niet waai" I" Ze zag hem dank baar aan en glimlachte, terwijl zij zijn hamdl- uij zij druk beantwoordde, voordat rug trok. ri zijn hand te- iet viel haar op welk een door en door goedhartige jongen Tubby was, niettegen staande zijn gebreken. „Die afgeleefde aris tocratie, zooals de krankzinnige socialisten zeggen dacht zij, „hebben een ruggegraat dite nilet verweekt is door de fluweelen kus sens en gemakken van het leven waartoe zij gebaren zijn en een moed, een durf die zich een weg baant door het uiterlijk vertoon van hoogere beschaving heen, wanneer de gele genheid zich voordoet een gewoon mensch te moeten wezen. Men schijnt te vergeten, dacht zij, dat adel was en nog is een oor spronkelijke deugd' en dat de aristocraat uit den ouden tijd gevormd werd en niet gebo ren was door zijn eigen edtele of bewon derenswaardige daden. Tubby en Tubby's vadler hadden doör erfe nis hun rang verkregen. Laurie zou later zijn titel erven van 'n vader, die hem verkregen had door vlijt in zijn vak, maar achter Laurile die haar held was volgde Tubby van zeer nabij nu zij zijn karakter goed kon be- oordeelen. Zij wenschte vurig dat zijn on schuld bewezen mocht worden en dat hij: met Theo zou worden vereenigd. Maar met dien wensch kwam tevens de ge dachte aan alles wat Tubby en zij eerst oog moesten ondervinden en het was met een wanhoop, die aan echte lichamelijke pijn ge lijk was, dat zij de buitenwijken van Londen front, vuurde hij een regiment aan om bi] het offensief zijn plicht "te doen. Hij werd door de soldaten toegejuicht, maar na zijn redle wam een soldaat uit het gelid naar hem toe en zeidie: ^Kameraad, ge hebt mij niet overtuigd. Ge hebt me gevraagd om voor mijn land' te sterven, maar ik bezit niets. Als ik nu naar huis ga, kan ik wat land krijgen maar als ik ga vechten, dan wordt ik" mis schien gedood zander ooit tets gehad te heb ben." 'Kerenski wendde zich tot den Jsolonei en zei: „Kolonel, laat dien man naar huis gaan. Ik zal zorgen dat hij; zooveel land krijgt als hij maar wenscht. Maar ik zal ook zorgen dat zijn dorp weet, dat hijeen man is, die meer land heeft dan zijn buren omdat hij niet voor zijn land heeft willen sterven." De man aarzelde, gaf teekenen van verwar ring en1 wierp zidh toen: neer voor Kerenski, smeekte hem om vergiffenis' en om bij' het re giment te mogien blijven, wat hem ook toe gestaan werd." GEDENKTEEKEN VOOR PRESIDENT STEIJN, Ten einda een gedenkteeken te doen ver rijzen vooi den laatsten president van den Oranje-Vrijstaat, den heer M. T. Steijn, heeft zich een uitvoerend comité gevormd, dat een circulaire in Nederland zal versprei den, waarin gezegd wordt: De vorm, waarin het denkbeeld, om een gedenkteeken voor president Steijn op te richten, zal worden verwezenlijkt, zal voor al afhangen van den omvang, waarin ons steun zal geworden, terwijl als plaats om meer dan ten reden de voorkeur is gegeven aan de stad, waar hij een belangrijk deel zijner opleiding zocht en vond, het bij hem in liefdevolle herinnering gebleven Deven ter, dat dadelijk en met graagte krachtige medewerking aanbood en een oord van be devaart belooft te worden voor de hierheen komende kinderen van Zuid-Afrika. EEN NIEUW BLINDENSCHRIFT. De Parljsche oogarts Cantonnet, schrijver van een bekend standaardwerk „Opthalmo- logie du Practicien" waarvan ook een HijMI op denzelfden grondslag als Braille, een nieuw systeem van. groepeeringen bedacht, waarin de karakters een zoo groote overeen komst vertooneu met onze Romeinsche let tere, dat iedere ziende ze bijna zonder oefe ning kan lezen. Ook zeer weinig ontwikkel de personen kunnen deze combinaties zeer spoedig aanleeren en onthouden. Het groote voordeel hiervan is, dat de blinden, in iede re omgeving, thuis, zich dit schrift kunnen eigen maken, waarbij ze dan door een van de huisgenooten gecontroleerd kunnen wor den. Er zijn enkele nadeelen tegenover het Br;-die-schrift. Het is namelijk wat langza mer te schrijden en te lezen. Ook neemt het schrift meer ruimte in. Een text, die 200 pagina's in Braille beslaat, wordt 287,5 bladzijden in Cartonnet. Maar de voordee- len zijn hier tegenover veel grooter. Corres pondentie van blinden met zienden wordt ven. kunnen zeer gemakkelijk het nieuwe systeem aanleeren. En omgekeerd is via Cantonnet het Braille-schrift geheel uit ei gen studie te leeren. zag verdwijnen todat de trein zijn gang ver traagde en langs het peron van het eindstar tioo voorgleed. Zij wierp een haast! toen zij opstond en hij blik op Tubby, ikte haar geruststel lend toe. „Er zijn erger dingen", zei hlij, „zooals wij weten, Fee. We willen hier liever terug komen dlau weer in de sloep zitten." Zij sprak zichzelf moed in en spande haar oogen in om die lange gedaante van dien in specteur aan het portier te zien verscliijnen. 1 ubby bleef stil zitten en verzamelde de paar couranten, die hij liad' gelezen. „Ir staat ten heefcbocl van om in," zet hij, op het gdllustereerd blad tikkende Won derlijk hoe die diingen bekend wordlen en in de couranten komen. Merkwaardig dat er nergens lets in staat over onze ontmoeting met dén inspecteur." Terwijl hij dit zei uitte Felicia een kreet van vreugde, zoo verschrikt, zoo blij, dlat zelfs Tubby^ gelijkmatigheid! er door werd verstoord. „Wat is er," riep hij. En daar cfe trein stilstond en het portier haastig werd opengedaan, toen zag hij. Daar stond Laurie en achter hem Theo en daarachter op eerbiedigen afstand inspecteur Lawson. „Fee" riep Laurie, terwijl hij haar in zijn armen nam en er uit tikte en toen haastig terwijl zijn lippen haar wang' aanraakten fluisterde hij haar toe: „Het is alles in orde. Hou je goed wees dapper om mijjient- wiL Maai de schok was bijna te hevig voor haar. Het dirukke station danste voor haar oogen. Haar hart bonsde tot stikkens toe, zij sloot de oogea Theo's bekende, plagende stem was de prikkel die haar deed herleven. „Dat zal waar zijn, dat het alles in orde is!" zei Theo en zij ging aan' Felicia's ande ren kant staan, zoodat zij tusschen haar en BEVOLKING. HIJMAN VAN SURKSUM. geboren 3 Mei 1882 te Amersfoort, wordt verzocht zich ten spoedigste ter Secretarie dezer Ge meente aan te melden. KORTE BERICHTEN. Kerenski heeft na overleg met verte genwoordigers der verschillende daar in garnizoen liggende legergroepen, dleni opper- bevelhebber van het militaire district St. Pe tersburg, generaal' PaEowsda, zijn ontslag ge geven, omdat deze de jongste onlusten niet krachtig genoeg wist te verhindJeren of te on derdrukken. Luitenant Kofminin is* tot zijn opvolger benoemd. De Britsche minister van Proviandee ring verklaarde dat er geen plannen bestaan om een verplicht broodrantsoen in te stellen. Naar aanleiding van de wisseling van rijkskanselier hebben de Duitsche keizer en- de sultan van Turkije telegrammen gewisseld. Daarin betuigden ze, dat dezelfde geest van volkomen eensgezindheid en bondgenoot schappelijke trouw tussdrèn beide staten zal blijvea bestaan. Generaal-majoor Goethab, voormalig gouverneur van de Panamakanaal-zóne en leider van de vloot-commissie, heeft zijn ont slag genomen, waarschijnlijk naar aanlei ding van een geschil omtrent dien' bouw van een vloot van stondaardschepeni ter opheffing van het onderzeeërsgevaar. De groothertogin van Luxemburg is te München aangekomen. In Amerika hebben 15.000 werkltedfen van de petroleumvelden van Tampico het werk neergelegd. De Engelsche admiraliteit 'deelt mede, dat de gewapende hulpkruiser „Otway" den 22en Juli tn de Noordelijke wateren getar- piMeerd en gezonken1 is. Er werden tien pmn gedood!, terwijl de overigen gered zgm. TOT ZINKEN GEBRACHT. De Dinsdag met den bok Montevideo 488 van Rotterdam naar Londen vertrokken sleepboot „Oostzee" Is dien dag door een Duitschen onderzeeër met bommen tot zin ken gebracht, 30 mijlen Noordwest van den Waterweg; De bemanningen van sleepboot en bok werden opgenomen door den logger 3cu. 120 eu latei voor den Waterweg door de sleepboot „Rozenburg" overgenomen, die de schipbreukelingen naar Maassluis bracht. DE TORPILLEERINQ VAN DE „NORDERNEY". De gezagvoerder van het nabij Texel door een Eugelaclien onderzeeër getorpilleerde Duitsche stoom van Rotterdam klaard, dat zijn schip sche territoriale wateren ls getorpilleerd. AANGEHOUDEN. De sleepboot „Rozenburg", met een blazer op sleeptouw, waarin geladen waren goede ren van het gezonken stoomschip „Beste- vaer" is gister voor den Waterweg aange houden door een Dultsch vliegtmg, doch na overleg vrijgelaten. Sleepboot en blazer zijn den Waterweg binnengekomen. HET STOOMSCHIP „KONGSLI" GETORPILLEERD. In een Noorech blad wordt gemeld, dat het Noorsche stoomschip „Kongsli", het welk, nadat de bemanning te IJmuiden was geland, verlaten in den Nieuwen Waterweg werd binnengebracht, door de Nederland- Laurie instond-Wij zijn heelemaal niet blij te te zien is 't wel Felicia kon nog steeds niet spreken. Zij klemde zich aan beiden vast, terwijl haar oogen den inspecteur volgden, die kalm op haar afkwamen zij vroeg zich af of zij kon den weten wat er nu gebeuren zou. Toch was haar angst voor zichzelf voorbij, opgaande in haar verrukking Liune te zien geheel bij bewustzijn en gezond' van her sens. Als de angst, dat zij gearresteerd1 zou worden hem maar niiet weer deed instorten. Maar de inspecteur had een vriendelijk, va derlijk glimlachje om de lippen en of schoon hij naderde, deed hij geen poging zijn hand op haar schouder te leggen en de vreeselijke woorden die zij verwachtte uit te spreken. „Breng haar naar dé auto en vertel het haar daar," zei Theo haastig „Kom mee, Tubuy tor insMCltux en help ons door deze voire Want niettegenstaande de bevelen, rie lawson reeds te voren gegeven had om een scene te vermijden en de pogingen van de sta tiansbeambten om ze ten uitvoer te brengen, vermeerderde de zee van gezichten rondom hen ieder oogenblik, belust als men was op de sensatie waaraan ruchtbaarheid was ge geven op die electrische wijze die zoo snel en zog geheimzinnig is. De auto sicnd echter dicht in de buurt, een man hield het portier open en het volgend oogri.Mik zat Felicia er in met Laurie raast zici en Theo en Tubby De i».;|v rteur hadi zijn hoed even algeno- men voer Ti tby toen z zien hij de drie an deren vc*gatenen gezegd: „Hei doet mij :rj- z.»ruv veel genoegen dat alles goed met u is a'gHoonen Ik had niet durven verwachten u reu van beiden weer te zien. Ik vrees dat u een vre^se'ijlren tijd gehad heeft." Wordt vsouotffd. ALKMAARSCHE COURANT. liHl.llli Hl

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1