DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OOELOG. Fleur de Marie SeereD Boedeo- pd Modemagazijn Wed. Jao. TAN BEEK fflenws in Zelfbinders. Slappe Hoeden. Wandelstokken. No. 175 OH nummer bestaal oft 2 bladan. Honderd en negexcMende Jaargang. ZATERDAG 28 JULI. filranneBraitspTiis jrcr 3 maaifllen tlJH fL p. jrast f tiSL p. rEgel, groote lettere raar plaatsmtmte. Brteren ft. R. Bofife- en HaniteMrokkerfj fcb. HERïïIs. COSTER a ZOOR, fountain C 9. Tetefnr. 3, Verlangt U een prima 4, NMAERLAÏÏD. Ovor don ebannemenlaprljs wordt bi] voonrttbefalfng beschikt» Bewijsnummer» eont. Kalomea is in handen der vooruitrukkende Duiitschers gevallen. Door het veroveren van deze stad zijn de Centralen de vroegere Rus sische Linie langs Stanislau reeds 35 K.M. voorbij' en, het gaat nu in de richting van Czemowitsj, dat evenwel nog een goede 60 K.M. verder weg ligt Toch meldt een bericht uit Weenen reeds, da)t de Russen bezig zijn, de hoofdstad van de Boakowina te ontrui men. Dit beteekent natuurlijk niet, dat de Centralen er al voor staan, maar wel, dat de Russen geen kans zien, de stad te behouden. Bij Tamopol vordert de beweging der Duiit schers maar in geringe mate. Welke beteeke- nis het 6ucces der Russisch-Roemeensche le gers bij. Soveja nog kan verkrijgen, is niet te zeggen. Hun voortgang op dezen sector van het Roemeensche front bedraagt, volgens het Jassy'sche legerbericht, 3 K.M., bij een breed te van 20 K.M. Het betrekkelijk geringe aan tal gevangenen tweeduizend tegenover de groote hoeveelheid buitgemaakt geschut, zou er op kunnen wijzen, dat d'it frontdeel door de Centralen slecht bezet was. En dan kan d afleidings-offensief, van de generaals die in Galicië aanvallen wel eens wat troe pen eischon en zoodoende de benarde Rus sische legers wat lucht verschaffen. Het Duitsche succes aan den Dames-weg bij Ailly blijkt toch niet zoo heei gering te zijn geweest als Havas het wilde doen voor komen. Het aantal gevangenen in die streek is nu tot 1450 geklommen en dit is een aantal, dat bij de partieele gevechten aan het West front niet vaak bereikt wordt De Duitschers verklaren him terreinwinst behouden te heb ben tegen verwoede aanvallen van een Fran- sche overmacht In Vlaanderen duurt de artilleriestrijd met groote heftigheid voort. Misschien willen de Engclschen hun ariillerktische meerderheid gebruiken, om door middel van een weken lang duel met het Duitsche geschut dit laat ste eindelijk uit te putten, waarna natuurlijk met veel meer kans op succes een aanval te wagen is. Vooral bij een langen duur van zoo'n artillerieduel moet de tegenstander na tuurlijk steeds meer geschut op het bedreigde front samentrekken, om het oude, versleten materiaal te blijven vervangen en dan tasteh de Engelschen op deze wijze dén geheelen geschutvoorraad van Duitschland aan ENGELAND. DE ENGELSCHE PERS OVER DE VREDESDEB'ATTEN [Ni HET LAGER HUIS'. De Pall iMiall Gazette zegt over het debat van hei Lagerhuis: Onze zaak is goed en kan bij een openbare behandeling niets ver- liezim Het kan ons niet schelen, hoe dikwijls de leiders van ons volk door een nietige min- derheid worden uitgedaagd', zoolang de uit slag is, dat er zulke treffende antwoorden worden gegeven' als gisteren in het Lager huis zijn gd'oord. De Westminster Gazette: De slotsom is, dat wij voet bij stuk moeten houden en1 het diegene onzer vijanden, die opredhtelijk een „vrede door verzoening" wenschen, duidelijk maken, dat wij met hen zijn. Vervolgens moe ten yv ij zoo miln mogelijk tijd verliezen en de bondgenooten bijeenbrengen tot een algemee- ne verklaring van him noodzakelijke vredes voorwaarden en vervolgens ons tot dlken prijs en met alle offers daaraan houden. 'Dat Is de weg en de eenige weg om den1 vrede te verkrijgen, dien wij allen wenschen. VARIA. FRANSCHE TANKS. Warner Allen, do correspondent van de „T >ally News" bij1 het Fransche leger op het Westelijk front, zegt: „Do Finnscho tanks, of Ghana d'Assaut, zooals zij officieel genoemd worden, ver schil! en zeer van dö Engelsche landschepen. De Fransche tank is lichter, breeder en vlug ger. Hij' deed mij dienken aan 'n gepanteerden pproeiwagen en manoeuvreert met verrassend gemak, ofschoon zij geen staart heeft en het vermogen sdrijht te hebben om in het midden om te buigen. Vandaag vertelde een jong officier, die het bevel over eene af deeling tanks in den slag van Craonne voerde, mij de volgende geschie denis van een dier monsters. „Het gevoel dat men in een.' tank heeft zal wei ongeveer overeenkomen met dat in een onderzeeër, omdat men, zoodra men er in is cn alle luiken gesloten zijn, zich geheel van de buitenwereld afgesloten gevoelt. Het oor- verdoovend geweld van dien motor maakt het iemand onmogelijk, over andere dingen te denken en belet tevens dat men iets anders hoort. Ik zag eenmaal oen grooten granaat op een meter afstands van een andere tank uiteenbarsten. Na den slag zeiide ik tot den officier die erin gezeten was: „Dat was op het kantje af I" „Wat bedoelt ge?" vroeg hij; „er is geen granaat dichter dan op honderd meter van- mij af neergekomen." Hij had er geen idee van, dat bet gevaar zoo nabij was geweest. Wij ontweken' de granaten zeer gemakke lijk en bereikten spoedig ide eerste Duitsche loopgraaf. Mijn kanon en machinegeweren zuiverden die spoedig van vijanden, terwijl wij langs den rand reden. Wij kwamen tój een. mach megeweerstelling uit beton en gin gen daarop zitten tot zij inzakte. De infante rie was inrusschen aangekomen en ik besloot dë loopgraaf over te steken. De neus van mijn tank stak omhoog toen wij: de borstwering beklommen en dook toen1 de loopgraaf in. Met lawaai dat de motor maakte terwijl1 de trac- tieband houvast zocht in den weeken grond, v/as ontzettend. En toen gingen wij weder aan dë andere zijde naar boven met eane be weging als een boot die op een golf rijdt. Zoo ontzettend wasi het geluid, dat niet eens de ontbranding van ons kanon hoorde, nadat ik het bevel had gegeven om te vuren." WIE ER AAN' VERDIENER Dat dfe oorlog en de voortzetting van den oorlog voor enkelen geen geringe winst be duidt, is bekend. Een sterk staaltje daarvan wordt medegedeeld door den bekenden Fran- schen economist Gustavo Théiy in het Fran sche blad FOeuvre. het gekit die Société des Moteurs Gnome et Rhone, de maatschappij, die de toekende vliegmotóren vervaardigt. Deze maatschappij is, sinds het uitbreken van den oorlog, niet alleen in staat geweest haar heele aandeelenkapitaal van 1,475,000 fr. terug te betalen, maar ze heeft ook kans gezien diverse reserves te maken tot een be drag van fr. 42/420,500. Niettemin houdt ze nog een netto winst over van fr. 14.3 mdlli- oen Hieruit wordt 300 pet. dividend aan de aandeelhouders uitgekeerd. Een onverdeeld saldo van fr. 23 millioen gaat naar nieuwe rekening over. De maatschappij heeft dus door den oorlog de som van fr. 60 millioen verdiend, dat is veertig maal hW»v maat schappelijk kapitaal. KORTE BERICHTEN. Tusschen dé Tsjechen en Stevenen in de Oostenrijksch-Hongaaische monarchie, is het, naar aanleiding van dé grondwetshezr MILITAIRE ADMINISTRATIE. De Telegraaf van gisteravond bevat een ar tikel over militaire administratie, waaruit blijkt, dat er officieren zouden zijn met een verantwoordelijke administratieve positie, die zich om die verantwoordelijkheid al weinig bekommeren. Medegedeeld wordt, dat dozijnen werklie den in het bedoelde stadje, dagelijks- openlijk de bekene olijfgroene militaire werkklieeding dragen, die eerst na Augustus 1914 is inge voerd, hoewel die werklieden noch met het léger noch met de Centrale Magazijnen voor militaire kleeding iets te maken hebben. Dé politie moet den chef van het Centraal Maga zijn herhaaldelijk opmerkzaam gemaakt heb ben op personen, clie militair schoeisel ge bruiken, zonder daartoe gerechtigd te rijn. Een complot werd ontdekt van militiatre geëmployeerden en opkoopera, dat er ic slaagde bij een verkoop ing 1100 paar schoe nen te ontvreemden. Dit was mogelijk, om dat zich in een door het Rijk bij den aanvang der mobilisatie gehuurd pakhuis een partij van 200.000 paar schoenen bevond, waarvan in de boeken van het Centraal Magazijn noch in de inventarisatie ook maar één letter te vinden was. In een ander pakhuis werden door een Dp last van den auditeur-mflitair ingestelde corn- missile, 929 nog niet uitgepakte kisten half- sleetsché militaire kleeding ontdeM, die al evenmin geïnventariseerd waren m waarvan ook geen spoor in de boeken te v inden was. De verantwoordelijke mannen bekléeden desniettemin nog steeds hun positië. HEEREN ROOKERSI gedetailleerd en verdédi, komst va de tusachen- van het steuncomi iDe heer D u y s drong aan op voor alle ge meenten gelijk rantSoeneeringsstelsel en op een uniforme distrilï-rtiQffiejdiné sM W3J- schillende gemeenten. (De heer Ter Laan (Rotterdam) klaagde ow- fouten in d® br^Ntoffeurevpting en vroeg beter distritoufto van vet en rand- vleesch. De heer Men de Is vroeg inlichtingen omtrent de voornemens der regeering betref fende dé ledetprijzen. Minister Po at hum a dupliceerde. Hij zou de burgemeesterai aanschrijven dat bij toewijzing van kleeding enz. een objectieve maatstaf moet worden aangelegd. De minis ter zou de tweede aanywltingsbroodkaart voor landadbeidera overwegen. Een rund- vleeschdistributte was thans niet mogelijk. ezen ge- 'Haag die bestemcf zou zijn Duitsch rijksminister van buitenlandsche zar ken te worden, is uit Konstantinopel, waar hij nu ambassadeur is, naar Berlijn vertrok ken. De Duitsche Rijksdag had al lang aan de Duitsche goudsmederijen slechts in ge ringe hoeveelheden goud geleverd, alleen voor lichte voorwerpen en om die werklieden aan den gang te houden. Nu er echter voor bijna allen ander werk is gevonden, heeft de bank het verschaffen van goud geheel ge staakt. Het dradelooze telegraafagentschap te Madrid meldt dat dë politie te Barcelona een geheim revolutionnair komplat van arbei ders heeft ontdekt.Er zijn mensdien gevangen genomen en1 revolutionnaire geschriften in be slag genenxen. Ook in provinciesteden zijn er arrestaties gedaan. De Belgische minister van Buitenland sche Zaken, baron Bdjlens heeft ontslag ge vraagd, daar hij zich overspannen gevoelt. Een Duitsche onderzeeër is ter hoo, van Calais aan den grond geraakt. De manning stak het vaartuig in brand. Ze is geland en gevangen genomen. Havas meldt, dat voor het eerst Bedert de verscherpte ondenzeebootoorlog begon, er een week is voorbijgegaan zonder dat één Fransch schip tot zinken werd gebracht. De vloot Fransche patrouille vaartuigen is in dien tijd van 200 op 1000 schepen geklom men. Er zijn nu reeds meer dan 3000 En- gelsche koopvaarders gewapend. Keizer Karei bezocht Tamopol, de be volking bracht hem oen ovatie. Er loopen te Stockholm geruchten over een arrestatie van Letün. Lloyd George zeide In een intevieuw dat het Engelsche leger thans ruim 51/» mil joen man sterk is. AANVAL OP DE BATAVIER II EN DE ZEEMEEUW. 'De stoomschepen Batavier II en Zeemeeuw, onlangs naar Zeebrugge opgebracht en prijs verklaard, zijn gisteravond, op reis naqr Duitsch land, nabij de Texelsche kust door een Engelschen onderzeeër aangevallen. Toen Nedërlanidsdie torpedobooten in de nabijheid bwamem, is de Engelsche ondër- zeeër buiten zicht geraakt. De batavier II, SUHOlimSTlIAlT 13. BINNENLAND. Dë Zeemeeuw is op sleeptouw genomen door de sleepboot Assistent, die om hulp seinde. De sleepboot Titan is uitgevaren Onze torpedobooten zijtii buitengaats aan wezig. DE VI'SSGHERIJL De reis naar Engeland van de deputatie uit de vereeniging van reeders van visschers- vaartuigen te IJmuiden is voorloopig uitge steld. In verband met het openblijven van de zoogenaamde „vrije vaargeul", waardoor de visscherij op het oogenblik niet wordt gehin derd. TWEEDE KAMER. Vrijdag was aan de orde de behandeling van1 dë motie-Van den Tempel* betreffende de voorziening van regeeringswege in de volks behoeften, De heer Van d'en TempeI lichtte de motie toe en betoogde dë noodzakelijkheid om tot in de motie gevraagde prijs-veriagin- gen van verschillende artikelen te komen. Spr, gaf in overweging op een deel van de bram- broodkaarten ook goedkoop wittebrood te verstrekken, voorts om dén rijstprijs op 10 ct. te stellen Spr. verweet de regeermg, dat zij nog geen maximumprijzen had vastgesteld voor kleeding en schoeisel'; hier had, volgens spr., de regeering haar plicht verzuimd. Wat de kleeding aangaat, zou de minister' zich tot de confectie-kleeding kunnen bepalen. Spr. gaf in overweging een' organisatie te schep pen voor de verstrekking van kleeding en schoeisel buiten de distributiewet om. Met het oog op den nood en den honger, die in den komenden winter dreigt* liet spreker een waar schuwend woord tot de regiering hooren. 'De minister van landbouw ontkende buitengewoon optimist te zijn, maar meende dat de omstandigheden nog niet van dien aard waren om met een buitengewone cre- diet-aanvrage te komen. 'Spr. verklaarde dat de motie hem niet onsympathiek was. Ten aanzien van varkensvleesch verklaarde spr., dat er schaarschte zal zijn. De prijs voor normaalf-margarine zal niet verder verhoogd worden Spr. achtte boter geen voedmgsmid- dél, dat in aanmering kon komen voor prijs verlaging door bijpassing uit de schatkist. Spr. bleef aanbevelen het gebruik van half braün- en half wittebrood1. Ten aanzien van de rijst vroeg spr.: wie garandeert, dat de ladingen binnenkomen? De voorraden moe ten dua beschermd worden cn dan mag de prijs niet te laag gehoudien. worden. Verla ging van de prijzen van zoolieer tot die van vóór den oorlog zou ongeveer 40 mfHtorri kosten. Invoering van volledige vet-rantsoe- neering was niet zoo eenvoudig. Er La, zeif spr., een maatregel In bewerking om de rantsoeneering ook uit te strekken tot de houtvoorraden. De houtvoorradën zullen dan ook in rekening gebracht worden bij de bran datoffenverstrddatig. De beperking tot het cred'iet van 80 millioen kan voor de re geermg geen reden zijn op onvoldoende wijze voor de volksvoeding te zorgen. De rijstprijs kon in dagen van aardappelsehaarachtc op 10 ct. bepaald worden, overigens moet hij op 14 cent gehandhaaft blijyen. Voor het minder schoeisel, sajet, breiwoll, zoollëder en klom pen. Daartoe zal dë regeering aan het Kon. Nat. Steuncomité dë beschikking over gelden geven. De heer vandlenTempel wenschte niet de tusschenkomst van het Kon. Nat. Steuncomité, daar de regeling, die automa tisch moet zijn, dan te individueel wordt. De heer Sannes betoogde nader de noodza kelijkheid van maximium-prijzen voor sajet en wol en wollen artikelën en drong aan op een tweede aanvullende broodkaart voor loonar beiders in oogsttijd1. IDe heer Snoeck Henkemans bepleit te beschikbaarstelling van meer nindvleesch en rundvet. 'Hij achtte dë motie veel te veel geling was allerminst gewenscht. Op ver schillende onderwerpen kon spr. niet ingaan, omdat hij op de bespreking niet was voorbe reid. De heer Van den Tempel handhaafde zijn motie. De heer Snoeck Henkemans repli- seerde. De heer Nolens zou tegen de motie stemmen. De Kamer bleek onvolledig. De vergadering wordt daarop verdaagd tot Dinsdag half 2. DE BRANDSTOFFENVOORZIENING. De raad van Schoten! heeft zonder hoofde lijke 6fchMriHg een motie aangenomen, waarin de raad al® zijn meening uitspreekt, dat de rantsoeneering van brandstoffen naar het aantal' haardsteden voor de arbeidersbevol king van Schoten groote benadeeling tegen over de nicer bezxttenden ten gevolge heeft, en daarom bijl de bevoegde autoriteiten aan dringt op zoodanige wijziging, dat het mini mum-verbruik voor woningen met een klein aantal haardsteden dient te worden verhoogd en bezuiniging voor meer haardsteden In ster kere mate zal plaats vintien. KAASRANDEL. Öe N. V. Kaas- en Exporthandël v/h J. C. Keg Co. heeft aan de Koningin een adres verzonden, waarin wordt verzocht den Minister van Buitenl. Zaken en van Land bouw Handel en Nijverheid op te dragen ver gunning te verleenen, de kaas waarvoor in Engeland geen behoorlijke prijs is te 1 men, uit te voeren naar neutrale landen. Aan boord van 4 schepen, die op het punt waren Duitsdiland binnen te varen, Is te Lobith een partij smokkelwaar ontdekt. Ook te Rotterdam Is aan boord van1 een Duitsch schip zeep ontdekt. DUITSCHE DESERTEUR-DIEF. Te Doetinchem is een eenige weken geledien uit Veenhuizen ontsnapte Duitsche smokke laar C. H. aangehouden'. Hij was In het be zit van 4 gouden ringen en een dameshorlo ge, welke voorwerpen hij, bekende gestolen te hebben bij een landbouwer te Doetinchem. Teveus heeft H. nog een maand gevangenis straf te goed wegens diefstal van een rijwiel. Hij is heden naar Arnhem overgehracht. VERGIFTIGING? Te Vuren zijn een man, vrouw en 3 kin- Z. Voor het reen versdiijnselen van ver, "ven van de vrouw wordt g Het overschot van die gort is in beslag ge nomen en tot scheikundig onderzoek nnar DE Donderdag had te Leiden onder Wing van den voorzitter, den heer P. J. KL'Vex- schure uit Amsterdam de jaaxlijfcsche alge- laats van dë Veree- StoomvaaitheJanr meene nijging gen in Nederland. Tot lid van het bestuur werd in de van het afgetreden l'id die heer P. J. M. Ver- schuire gekozen de heer mr. J. P. Bosman te Alkmaartot Lid van de commissie van arbi trage werd benoemd de heer R. E. van Hel den, expert te Rotterdam. De secretaris, dë heer mr. jan Nnlen, Rotterdam, bracht de jaarverslagen uilt der volgende instellingen: „Verleening van eere penningen met oorkondien voor langdurigen, trouwen en onafgebroken dienst", „Commis- missde van arbitrage", ,?Tot verlichting yam de Lek", „Voor economische en sociale be< langen", benevens het verslag omtrent de sa menwerking met de plaatselijke beurtvaart- vereenigimgen. Bij het punt „Statutenwijziging" werd aan genomen het bestuursvoorstel, waardoor voortaan de ondernemingen als zoodanig Lid zullen zijn, in plaats van zooals thans de di recteuren persoonlijk. Ook is nu voor veree nigingen de mogelijkheid geschapen als lid tot de vereeniging toe te treden. EEN NIEUWE BRANDSTOF. Den heer F. A. de Iongh, directeur dér Ned. Electr. Vlas-industrie te Nijmegen, is het gelukt uit den afval zijner fabriek briket ten samen te stellen, die bij herhaalde proef nemingen een uitstekende brandstof bleken te zijn. De noodiige machines zijn besteld en primo October zal de briketten-fabricage in werking treden. Per dag kunnen dan 60.000 briketten worden aangemaakt. De voorraad afval is voldoende om een jaar lang op dezelfde wijze door te werken, en de heer de Iongh maakt zich sterk, dat hij er op die manier voor zorgen kan, dat nie mand in Nijmegen kou zal lijden. Het ligt n.l. in zijne bedoeling, deze brandstof voor Nijmegen te reserveeren. NIET BAKKEN OP DINSDAG EN VRIJDAG. Door B. en W. te Oud-Beijerland werd eenige maanden geleden bepaald; dat de bak kers des Dinsdags en Vrijdags hun bedrijf moesten stopzetten, dë bakkers hebben' stil zwijgend gehoorzaamd, zoodat er op die dia gen brood noch beschuit was te krijgen. J.L Dinsdag hebben eschter drie bakkers de veror dening overtreden; zij hebben beschuit gebak ken en die afgeleverd, waarop zij tot straf voor 9 dagen van meel leverantie worden uit gesloten. De gestraften hebben zich ihana tot het Rijks Centraalbureau voor de distributie van levensmiddelen gewend om opheffing van de straf en de bepatiiug te verkrijger1 UIT HEILOQ. Voor de Dinsdag a.s. te houden handt- capdraverijen zijn door den hoer P. Offij te 's-Gravennage de volgende afstanden be paald: Dobrrna W 300 Meter, Godfried R. S. 300 Meter; Augusta 310 Meter, Eminentie 310 Meter, Annemeel II 310 Meter, Deldine 315 Meter, Connie 320 Meter, Barones 320 Meter, Castro 330 Meter, Adriaan 330 Meter, Dienar res 330 Meter, Clemence 340 Meter, Ciampi 340 Meter, Vitesse 350 Meter. Zooals uit bovenstaande blijkt, zijn er ver schillende in het geheele land als uitstekende dravers bekend staande paarden ingeschre ven. Dat er veel volk zal komen, is daardbor stellig te verwachten. De schoone omgeving van de rennen (het landgoed Nijenburg) ia zeker nog een aanleiding te meer om te gaan genieten van de paardensport. UIT EGMOND-BINNFN. Raad ving de kennisge- Groen. Bij de opening dezer vergadering herdacht de voorzitter den pas ontslapene wethouder, den heer J. Groot Door zijne véle jaren van aangename samenwerking zullen we hem missen in vele opzichten. Altijd en overal was hij trouw op zijn plaats en daarom zal hij bij uns altijd in beste herinnering blijven. In zijn 30-jarig wethouderschap en zijne meerdere jaren ais lid van dezen raad, heeft hij de gemeente zien groeten, beeft inj veel mede tot stand helpen brengen, wat nuttig ia en daarom willen iwij! met inem tof voor beeld en met de meest tolij'dë herinnering «an zijn werken in zijn geest blijden voortwerken voor de belangen der gemeente. Ingekomen was Goedkeuring op een viertal raadsbesluiten in de vorige vergadering genomen. Procesverbaal van gedane kasopname bij den gemeente-ontvanger. In kas was en moest zijn 23,25. Als voren bij' den administrateur van het electrisch bedrijf. In kas was en moest rijn 268.75. Deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. Aangeboden werd de gemeente-rekening over het dienstjaar 1916. Tot leden voor het nazien der rekening werden bij stemming benoemd de heeren J. Noort, J. Apeldoorn en W. J. Apeldbom. De geloofsbrieven der herkozen raadsle den, de heeren J. Apeldoorn en W. J. Apelt- doom, werden onderzocht en' tot hunne toe lating besloten. Ingekomen was een nieuwe begrooting voor het maken van uitbreiding voor het elee trisch net. Op 11 Mei j.l. liep deze begroo- ting voor den Bakkummerweg op 560, terwijl 20' stroomverbruik per perceel moest worden gegarandeerd. Op 25 Juni j.l. is de ze begrooting verhoogd tot 1315, terwijl 43 stroomverbruik per perceel per jaar moet worden gegarandeerd. Voor „Om de West" zijn de kosten geraamd op 2950 en zal per jaar 49 siroomverbruik moeten worden gegarandeerd. Aangezien de kosten te hoog loopen, was van de uitbreiding afgerien. Van het Burgerlijk Armbestuur van Eg- mond-Binnen was aanvraag ingekomen om het subsidie voor 1917 met 200 te verhoo- gen. Na toelichting van den secretaris-penning- ALKMAARSCHE COURANT. uvt. «v 6«n Gorinohcm oiphrarlit

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1