cms andere beschadiging was er niet. En die vlie-1 genier die eens vliegen wou en zoo over de grens terecht kwam, liet zich kalmpjes inter neeren. Gisterenavond ia de machine over de Schelde gebracht. BOONIEN. De Rijks commissie van toezicht op de Groenten-centrale heeft bepaald, dat indien de prijs der snijboonen, welke voor het bin nenland worden geveild, loopt beneden 12 ct. per K.G., de desbetreffende partij voor de fabrieken mag worden overgeveild. indien de prijs der dubbele spercieboonen, welke voor net binnenland worden geveild, loopt bene den 8 ct. per K G. en de prijs der enkele sper cieboonen loopt beneden 12 ct. per K.G., mag de desbetreffende partij voor de fabrieken worden overgeveild. Indien de prijs der pronkboonen, welke voor liet binenland wor den geveild, loopt beneden 6 ct. per K.G., mag de desbetreffende partij voor de fabrie ken worden overgeveild. Ten aanzien van deze overgeveilde boonen geldt dus niet het verbod tot inzouten en drogen. FRUITHANDEL. De voorzitter van de Nederlandsche Ver- eeniging ter behartiging van de belangen van de fruitpachters ontving van de commis sie van bijstand het volgende telegram: „Uwe bezwaren (betreffende het verbod van' onderhandsche fruitverkoopingen, het aanstellen van keurmeesters van fruit van de zijde der vereenigingen en de verplichting over één veiling te veilen) zijp met de rijks commissie op de fruitoentrale besproken en kan oplossing in bevredigenden zin tegemoei worden gezien." TREILER VERMIST. Te IJmuiden heeracht ernstige bezorgdheid over schip en bemanning van den grooten atoomtreiler „Ernestine Pauline IJ. M. 95", die Vrijdag 20 Juli j.l. naar zee is vertrokken en waarvan men sedert dien niets meer heeft §chiOord of gezien. Het stoomschip was vol- oende van kolen en ijs voorzien, er bestaat nog slechts de geringe hoop, dat het door slechte vangst vertraagd is. PERSDRAAD. De Minister van Landbouw brengt ter ken nis, dat wordt overwogen bij verdere stij ging van de prijzen van oud en nieuw pers draad, dit artikel te brengen onder de bepa lingen van de Distributiewet 1916 en daar voor maximumprijzen vast te stellen, waarbij geen rekening zal worden gehouden met de inkoopsprijzen. BINNENLAND EERSTE KAMER. In de vergadering van Dinsdag wijdde de voorzitter hartelijke woorden aan het over leden lid. den neer Prof. dr. J1 Woltjer, waarbij1 de minister van binnenlandsche za ken zich nammsi de regeering aansloot. Ingekomen was om. een schrijven van de regeering houdende mededeeling van de in trekking van verschillende wetsontwerpen. De voorzitter deed medodleelinjr van het inkomen van verschillende, door de Twee de Kamer aangenomen ontwerpen tot en met de boachwet. De heer Polak drong aan op snelle be handeling van de boschwet De heer Reekers had bezwaar, dat men die zaak zou overhaasten De heer Van der Feltz wees ei op, dat, wanneer men tot de nieuwe zitting wachtte, hoel Nederland ontboscht zou zijn. De heer B e r g s m a verklaarde, dat bosch genaren Üian3 op de meesi onoordeelkun je wijze links en rechts hakken, alleen uit vrees, dat men het over een P' eenvoudig voor niets weghaali De heer Polak wees nog eens op den ernst van de zaak. Het was noodzakelijk, dai de minister tijdig over de bevoegdheid be schikt eventueel hout te gaan distribueercn Bovendien wordt thans veel mijn- en werk hout opgeofferd. Daaraan moest een einde komen. Liefst moest Donderdag de openbare behandeling plaats hebben. Het.vooretel-Polak werd aangenomen met 21 tegen 13 stemmen. E)e vergadering werd daarop verdaagt tot Donderdagmorgen' 11 uur. TWEEDE KAMER. Nadat de voorzitter en dc regeering het ov 'eden lid dra heer Qosterbaan hadden herdacht en na Installatie vart mr. van Gilse niieuw lid voor Zulhen. kwam gisteren aan de orde de nood-boschwet. Bi] de algemcene beschouwingen verklaar dc minister' P o s t fa u m a, dat de wet met kracht zou worden toegepast. Was de mede werking der gemeente-besturen niet voldoen de te verkrijgen, dan zou desnoods voor ge heele streken algemeen kapvenbod worden uit gevaardigd. Overgenomen1 werd het amendement-van der Velde, bedoelende de normale bosch-ex- ploitatle niet onmogelijk te maken. Verworpen met 4513 stemmen werd het amendemen t-van der Velde om de bewaring van natuurschoon te schrappen uit de redt nen voor kapverbod; verworpen met 3922 stemmen werd het amendement-van Sasae van IJsselt om beroep bij' de Kroon open te stellen inzake het kapverbod. De minister nam over een door den heet van Foreest namens de commissie van rap- orteurs ingediend amendement, de redactie treffend. Op artikel 3 lichtte de heer Van Hamel een amendement toe om den opsporingsamb tenaren op vertoon van hun machtiging toe gang te verkenen tot alle ongebouwde eigen- donunen. De heer Teenstra zei, dat ook de schat ters hieronder dienden te zijn begrepen. De Minister nam het amendemen over, nadat de heer van Hamel daaraan hac toegevoegd „op vertoon van een algemeene of bijzondere machtiging van den minister". Bij artikel 4 (ieder is, behoudens schade loosstelling, verplicht alle werkzaamheden te gedoogen' welke verband houden met de uitvoering dezer wet) zei de heer Beumer dat voor het vaststellen van 't bedrag van deze schadeloosstelling geen bijzondere pro cedure is voorgeschreven doch de bepalingen van het gemeene recht zullen geldleu Spr wenschte echter dat daarvoor zal geiden de procedure volgens art. 76j der Onteigenings- wet, terwijl voor de betaalbaarstelling art. 76k zal gelden. Spr diende hiertoe een amen dement hij dat door den minister werd over genomen Op artikel 5 (starfbepaling) lichtte de heer Van Sasse van IJsselt een amende ment toe om niet alleen den eigenaar of rechthebbende doch ieder die een verbod van de wet overtreedt strafbaar te stellen. De heer Van Hamel lichtte een amen dement toe, strekkende om eenerzijda de schuldigen niet ongestraft te laten, ander zijds te voorkomen dat onschuldig en gestraft worden. De M i n i s t e r zei, dat als iemand tegen den wil van den eigenaar ot rechthebbende in een bosch gaat kappen, de eigenaar of recht hebbende niet strafbaar zal zijn, maar wel indien deze aan een arbeider opdracht heeft ;egeven om te kappen- in een bosch, waarop apverbod ligt. Spr. nam het amendement- Van Hamel over. De heer Van Sasse van IJlsseli trok zijn amendement in. Het geheele ontwerp werd daarop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna werd gestemd over de motie-van den Tempel inzake levensmiddelenvoorzie ning. Zij werd1 aangenomen met 34 tegen 22 stemmen. De vergadering werd tot nadere bijeenroe ping verdaagd. EIEIN ONDERHOUD MET MINISTER TREUB. Naar wij vernemen' had gistermiddag op het ministerie van landbouw te Den Haag een besprekingplaats over de werkloosheid der zeelieden in Rotterdam en Amsterdam en de maatregelen ter voorziening in den daardoor ontstanen nood der zeelieden •De minister van landbouw was door Ka merzitting verhinderd de bespreking bij te wonen. Tegenwoordig waren de directeuren van de groote Stoomvaartmaatschappijen van Rotterdam en Amsterdam, het bestuur der Sdicepvaartvereeniging cn afgevaardig den van de Nederlandsche Zeemansverecm- ging „Volharding" ra van den Algemecnen Neaerlandschen Zeemansbond. Minister Treub verzocht den heer Brautigam eene uiteenzetting te geven van den omvang der werkloosheid en de maat regelen, welke ter voorziening in den nood moeten worden getroffen, te willen noemen De heer Brantigam zette uitvoerig uiteen, dat sedert de afkondiging van den onbeperkten duikbootoorlog, in Februari, groote werke loosheid was ontstaan. Hoewel naderhand eenige verbetering intrad, brachten de nieu we moeilij'khedien van Juli weer groote wer keloosheid mede, ontstaan door ae onregel matige reizen; tengevolge van requisitie der schepen. Er hebben zich nu te Rotterdam bijna 600 werkloozen gemeld en te Amster dam in een enkelen' dag 67. Ook ter visscherij is de nood zeer groot en voorziening drin gend noodig. Waar de zeelieden den gan- scfaen mobilisatietijd hebben gevaren en het landsbelang hebben bevorderd, meende hij, datzij1 nu er onafhankelijk van den wil der zeelieden niet kan worden gevaren, aan spraak hadden op steun. Voor de wijze, waar op zulks kan geschieden, verwees de heer Brautigam naar de regeling van de haven- reserve, dan wel tewerkstelling aan boord der binnenlandsche schepen. Dat men zich tot de regeering had gewend, kwam, omdat die requisitie dier schepen' aan de reederijen vrijheid van handelen had ontnomen Minis ter Treub had bezwaar tegen de laatste O] merking, omldat het verlof tot varen voornamelijk van de requisitie, maar meer van de veiligheid ter zee in de vaargeul af hankelijk was. Hier diende de bespreking bepaald te blijven tot de koopvaardij. Als er een regeling kwam, dan zou moeten worden vastgesteld, wie er in verhand met hun staat van dienst voor tn aanmerking kwamen. De genen, die werk ter koopvaardij zoudcni wei geren, alsook ander werk in 's lands belang, zouden onherroepelijk van de steunregeling worri'cn afgeschreven Als er gesproken were van een regeling in den geest de havenreser ve, dan had minister Treub daartegen geen bezwaar, doch wel tegen de bedragen' die werden uitgekeerd Dc steunbedragen voor de Rotterdam iche havenreserve achtte dc mi nister veel te hoog. Dc heer Brautigam („Vol harding") alsmede, de heer Bouwer (van den zeemansbond) betuigden hun spijt, dat de minister de steunbedragen der havenreserve te hoog oordeelde, die volgens genoemde hee ren slechts voor noodzakelijke levensonder houd toereikend waren, hetgeen evenwel de toecning van den minister niet wijzigde. Nadiat de heer v. Rooiji opmerkte, dat de aanmelding der werkeloozen te Amsterdam hij Volharding de 100 reeds overschreed en nog enkele opmerkingen werdlen gemaakt, verlieten, op verzoek van minister Treub de zcemansafgevaardigden de bijeenkomst. Hierna werd door den minister met de ree- dfcrs verder vergaderd, teneinde hunne be reidwilligheid vast te stellen1 tot medewer king. BEGRAFENIS PROF. Dr. J. WOLTJER. Onder groote deelneming is gisteren op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amster dam ter aarde besteld het stoffelijk over schot van prof. dr. J. Woltjer, in leven faoog- leeraar aan de Vrije Universiteit, rector van het Gereformeerd Gymnasium te Amsterdam en lid van de Eerste Kamer voor Zuid-Hol land. Een groot aantal vooraanstaande mannen uit anti-revolutionnaire, politieke en weten schappelijke kringen waren op het kerkhof aanwezig. Op verzoek van de familie, ook in overeen stemming met vroeger door prof. Woltjer ge uite wensdien, werd slechts door één van zijlne vrienden gesproken. Dat was ds. B. van Schelven, die herinnerde van de voornaamste ;ebeurtenisscn uit dit rijke leven cn de be- enis van den overledene voor de weten schap het onderwijs en de kerk waartoe hij behoord had' schetste. 'De oudste zoon, prof. R. H. Woltjer, be dankte voor de hulde, aan de nagedachtenis zijns vaders bewezen. TERAARDEBESTELLING N. OOSTERBAAN. Gister werd te Apeldoorn ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer N. Oos- terbaan, in leven lid van de Tweede Kamer voor het district Enkhuizen en schoolopzie ner in het arrondissement Doesburg. op- niet Onder de aanwezigen waren de Kamerle den ds. C. van der voort van Zijp en dr. Scheurer. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door da. A. Boekenoogra. Namens dc anti-revolutionnaire Iweede- Kamerciub sprak ds. van der Voort van Zijp. Ds. Schippers van Doesburg schetste den overledene als werker, als strijder, als lijder en als christen. Voorts voerden nog verschillende lieeren het woord, o. a. de heer P. J. Westerhof, die als hoofdonderwijzer den overledene als jeugdig hulponderwijzer in zijne school had gehad. Een broeder van den overledene bedankte voor de eer, aan dezen bewezen. NED. ONDERWIJZERSGENOOT SCHAP. Op de gisteren te Amsterdam gehouden vergadering van het N. O. O. waren o. a. aanwezig de heeren van Kuykhof, arromlis- sementsschoolopziener te Amsterdam, Zelr velder, voorzitter van de vereeniging Vollts- onderwijs vertegenwoordigers van het Ge nootschap van Leeraren aan Nederlandsche Gymnasia; de Vereeniging van Leeraren aan liet Middelbaar onderwijs de Vereeniging voor Mulo; het Ned.-Indisch Onderwijzers genootschap de Vereeniging van Gymnas- tiek-Onderwijzers, benevens de Ver. van di recteuren en onderwijzers bij de Rijksnor maallessen. Totaal waren aanwezig 155 afgevaardigden van 195 afdeelingen. Besloten werd de volgende algemeene ver gadering te Utrecht te houden. Aangenomen werd het voorstel van het hoofdbestuur, om aan het herstellingsoord voor onderwijzers een bedrag van 500 uit ck algemeene kas te schenken. In huishoudelijke vergadering werd aan genomen een motie-Amsterdam, waarbij ;dgekeurd werd de houding van het boofd- tuur inzake de Levensverzekering. gebt teek* UIT HET MIJNDISTR1CT. In een daartoe uitgeschreven vergadering der r.-k. kiesvereeniging te Heerlen hebben Maandagavond de heeren 11. Elfers voorzit ter van den Nederl. Mijnwerkersbond, en Mgr. dr. H. Poels, met elkander over die Limburgsche mijnwerkersstaking van gedacb ten gewisseld. Naar het Hbl. hierover schrijft, betoogde de heer Elfers in hoofdzaak het goed recht van de door zijne organisatie gevoerde loon- actie, vooral met het oog op de voor die mijn werkers dlure tijdsomstandigheden. Erken kend dat de staking niet geheel was geslaagd, waarvan hij de schuld wierp op mgr. Poels en den Algemeenen Bond van liristelüke Mijnwerkers, betoogde de voorzitter van d neutralen Mijnwerkersbond, dat zij niettemin eenïge goede gevolgen voor de mijnwerkers heeft opgeleverd, als verhooging van het doorsnee loon en instelling van een braiiddie- lingscommissie. Dr. Poels bleef in de saiking een misdaad zien ten opzichte van de nationale industrie en de geheele Nederlandsche bevolking, reeds ernstig onder den kolranood lijdt. D per op hetgeen met de actie van den Ntder- landachen Mijnwerkersbond verband houdt, us, aande, oordeelde deze spreker .genoemde vakorganisatie niet neutraal doch socialis tisch. Tegen deze voorstelling kwam de heer El fers in verzet. De rest van het debat, dat ongeveer dlrie uren duurde, handelde dientengevolge hoofd zakelijk over kwesties van principieelen aard. Aaangaande dc staking zeide de heer Elfers nog, dat naar zijn meenmg de directies dhr mijnen haar gemakkelijk hadden kunnen voorkomen, wat mgr. Poels betwistte. -Circa 1500 personen volgden in en bulten de zaal het debat, dat zonder incident ein digde. NED. ANTl-OOIïL X3RAAD. lei herdenking van fact einde van het derde oorlogsjaar werd gisteren te Scheve ningen door aen N. A. O. R. een nationale bijeenkomst gehouden, waarbij een aantal be langstellenden tegenwoordig waren. De al gemeene voorzitter, de heer mr. H. C. Drea- selhuya, opende dc samenkomst met een toe spraak, waarin hij o.m. zeide optimist te zijn en te geloovcn, dat, waar menscbendaden dezen oorlog hebben veroorzaakt, zijl als menschen in staat zullen blijken den oorlog uit te roeien of hem naar beneden te drukken, door te werken en te streven voor den duur- zamen vrede. Mededeeling werd gedaan van de ontvangst van een groot aantal telegrammen, w.o. van de Deutsche Friedensgesellschaft, welke sein de dat instemming werd betuigd met het werk van den Anti-Oorlog-Raad; uit Lon den van Herbert Dunnico van de Peace So- city, verklarende dat de toestand veel ge makkelijker is geworden door de debatten in den Rijksdag, terwdj'l de daar gevallen be slissing het onmiddellijk aanvangen van on derhandelingen wenschelijk maakt; van de Völkcrrecfat en van den Ungarische Friedcs- verein. Daarna werd het woord gevoerd door mevr. H. van RielSmeenge uit Emmen, en de heeren dr. J. van Leeuwen, lid der Tweede Kamer, J. Douwes, voorzitter der afd. Am sterdam van Patrimonium, prof. dr. J. W. Pont, bestuurslid van de Ned. afd van den Wereldbond der kerken. Ter afwisseling gaf mevr. Rika Hopper eenige voordrachten. Aan het slot stelde de heer Dresselhuvs een resolutie voor, waain een dringend inroep wordt gedaan op de oorlogvoerende regee- een eene vereeniging van varicensfaandelaren. Er traden' direct 47 personen als lid toe. HOOI. iDoor hei gebrek aan gras en hooi worden in Friesland vele melkkoeien1 verkocht Die ren, die in het voorjaar voor 200 gekocht werden,, zijn nu reeds voor 90 weer van1 de hand gedaan. De tweede grassnede, waarop menige boer al zijn hoop gevestigd had, zal weinig beter zijn dan de eerste, welke zeer slecht was. Veel hooiland is door gebrek aan gras in den voorzomer geweid en daarop is mede door de droogte weinig gras groeide KAPPERSBEDIENDENNOOD. Men schrijft ons uit de hoofdstad: Sedert enkele maanden heerscht hier ware barbiersbediradennood. Het overcom- leet kappers was nooit bijzonder groot, '.elfs een model-vakschool kon de animo voor het vak niet doen toenemen. Figaro, eens geacht en geëerd en beschouwd als een der nuttigste leden van de maatschappij, werd al meer beschouwd als de noetsnuiter, die noodzakelijkerwijs ieder bij zhi neus moest hebben, echter zoo, dat er niet meer dan twee of drie stuivers aan te verdienen viel. Eigenaardig was het, dat de enkelingen die liet vak gekozen hadden, er toch spoedig genoeg van kregen. Sommige assisten vestig den zichzelf, maai de meestcn gebruikten de salon in hoofdzaak voor het aanknoopen van nieuwe connecties.... in den fatsoenlijken zin: uit de niet te missen praatjes met de cliëntèle volgden vaak handelsrelaties, de garijon be gon met het verkoopen van loterijbriefjes, en eindigde zijn kapperscarrière als handels reiziger. Vaak bleken de barbiers zich ook aangetrokken te gevoelen voor den sigaren- handel, en dikwijts ook tot het kellnersvak. Toen kwam de mobilisatie en de kappersbe dienden worden voor 75 pet. soldaat. De be- diendennood culmineerde, en voor de pa troons zat er niets andera op, dan dat zdj zich behielpen met de kortbroekige inzeep- mannekes. Maar zelfs die zijn niet dik be zaaid. Is het dan wonder, dat de kapperspatroons zich bijna een ongeluk werken, en dat zij dë tarieven maar eens flink hebben verhoogd? Want zelfs al laat men zich scheren in een der vele steegjes, die op de hoofdstraten uit komen, in een „sjalonnetjc" waarin men zijn hoofd stoot, ra waar men met elk begrip van hygiëne spot, wil men zich laten villen, 15 cent is men er mee kwijl OORDEELKUNDIG KAPPEN VAN BOOMEN. iDe burgemeesters van Enschede en Lonne- ker zijn met eene commissie uit de boscheige naren in die gemeenten overeengekomen, dat deze laaistcn de genoemde gemeenten1 van brandhout zullen voorzien voor den aan staanden winter en niet aan particulieren verkoopen. Ten einde den boschstand door onoordeel kundig hakken niet te benadeelen, zal aan de Ned. Heidemaatschappij gevraagd worden Iemand ter beschikking te stellen, die van ad vies kan dienen omtrent de dunning der bos- schen. De prijzen van het hout zijn voorloo- pig vastgesteld cn1 zullen, zoo noodig, elke maand worden herzien. BEHANDELT DE DIEREN MET ZACHTHEID. De garnizoenscommandant te Amersfoort heeft aan het bestuur der Vereeniging „Af- deeling Gooi- en' Eemland der Nederlanasdu Vereeniging tot bescherming van Dieren" toe gezegd, te beginnen met September een be paling betreffende het verplicht gebruik van het schlehnasker in de voorwaarden van aanbesteding van die vlcesdileverantie voor militaire consumptie te zullen- opnemen. NIET OP INKWARTIERING GESTELD. 'Bij het jongste concours hippique Dnmipt huiden verschil lende personen Ti.-! in kwan tering '^kregen Zij hebben zich ln dezen, bij 'cn minister van oorlog beklaagd ami gezien zij meen en geen lasten behoeven dragen, cite aan de burgers van Drumpt behooren te worden- opgelegd. ringen, dat zij:, ha verkrijging va novereen- stemming over de grondslagen, voor oen vrede, de oplossing van andere geschilpun ten' en van de nationaliteitenvragcn beproe ven op den voet van wederzijdsdi toegeven, met inachtneming van dc wenschen en bc- langen der betrokken bevolkingen. Deze reso lutie werd onder applaus aangenomen. 'Een gemengd koor, onder leiding van den heer Arnold Spoel, opende en sloot de bij eenkomst met gezang. VARKENSHANDELAREN. Naar aanleiding van het feit dat de laatste leverantie van regeeringsvarkens is geschied door den Bond van Varkenshandelaren en daardoor de inschrijvers voor de leveranties van regeeringsvarkens werden uitgesloten, is Dinsdagmiddag te Groningen opgericht Niet alleen ln midden-Limburg, ook In N. Brabant heeft Zondag een vrees.lijke storm gewoed tijdens een onweerebui. In de Meierij ziin een aantal boomen ontworteld. On dei woraeel viel een boom op een trein, zonder dat ernstige gevolgen ontstonden. Te Bets knapten tal van telephoonpalen langs den spoorweg af. 'Het kampement der militairen werd nagenoeg dooreen geworpen. Vele manschappen beliepen' lichte kwetsuren. De op 't veld staande korenschoven werden bij massa door 't stormgeweld uiteengerukt. FAILLISSEMENTEN IN NEDER LAND. Volgens mededeeling van het Handels informatiebureau van Van der Oraaf Co.'a Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 28 Juli, in Neder land' uitgesproken 25 faillissementen tegen 29 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 28 Juli 1917 522 faillissementen tegenover 656 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. UIT HEILOO. Voor de gisteren in de Westerlaan over huize Nijenburgh chouden oor de waren tegen- handicap- flaatseliike paard Conny daarentegen liep den geheelen mid dag uitnemend, hoewel de baan zwaar was en de merrie slechts cramaai een staand nummer had. Godfried R. S. (van clem heei J N. Schoon te Medemblik, berijder de heer Stadegaard van Boveukarapcl) toonde een weinig ernstig mededinger te zijn ra moest het dan ook afleggen tegen Dobrma W. van den heer Schennerhorn. Dienares,'Vitesse ra Adriaan gingen alleen over de baan. In den tweeden omloop haddra Conny, Do- brina W. en Adriaan era staand uuimner en viel Dienares (stal Laucier, Oisteiwijk, berij der evenais vau Ciampi de heer B. ten Iiage) ai tegen Vitesse. Conny versloeg in den derden omloop Adriaan en van ae twee paarden van den heer Schennerhorn bleef Vitesse aan (Dob rt- na W. werd dezen keer gereden door den heer F. Eiland). Adriaan (eig. S. v. d. Bosch te Roordahui- zen, berijder de heer -D. de Jong) won de 50, terwijl Dobrina W., ideb ruine merrie van dra heer Schennerhorn te Alkmaar, be rijder de heer Jeroen Witteveen, de 25 kreeg. Conny (van dien. heer C. Hanneijer te Bever wijk, berijder de heer J. Jansen), verwierf daarna -den prijs van 150 Vitesse (van den heer Schennerhorn, berijder de heer J. Wit teveen) kon de dertig meters op de zwarte merrie niet inloopen en kreeg dus de premie, 75. De duur werd ondanks den regen nog al gerekt. Het Heilooër fanfare-corps trachtte de stemming er in te houden, wat vooral voor vele der talrijke bookmakers nog al noodig moet zijn geweest. UIT HENSBROEK. Onder leiding van den heer Jac Bommezii hield de gymnastiekvereraiging „U d. I.' hier haar algemeene jaarvergadering, die goed was bezocht. Uit het jaarverslag bleek, dat ook in deze vereeniging dc mobilisatie zeer storend werk te, niet alleen waren onderscheidene leden onder de wapenen geroepen, maar ook de di recteur, die heer J. Schotsman, zoodart de heer Jac. Bommezij voorloopig diens taak op draverij, uitgeschreven paarden aangegeven. Barones, Eminentie, Annemcel II, Augusta, Deldinc, Clemence en Castro ble ven weg, Clampl, Conny, Vitesse en Adriaan fried R. S., Dienares, Vitesse en Adriaan verschenen aan den start. Het regenachtige weer in aanmerking geno men was de opkomst van de belangstellenden heel wat beter dan die van de paarden. Over het geheel was deze draverij weinig interes sant, er had slechts één spannende rit plaats, n.l. die in dra tweedra omloop tusscheu Vi tesse en Dienares. Zes maal ging er slechts één paard over de baan en Aaraan kwam in het geld, zonder één tegenstander te hebben fehad. Kampriiten, die spanning brengen, leven uit. Ia den eersten omloop versloeg Conny ge makkelijk Ciampi, die bij het voorrijden in goede conditie scheen, maar toen het er op aan kwam in de korte baan te kort schoot. zich bad' genomen Hierna bracht de penningmeester verslag uit over den financieelra toestand; deze was gunstig, het batig saldo van het vorige jaar was gestegen tot ruim 79, evenwel heeft de vereeniging nog een schuld van 60 voor den aankoop van werktuigen. Besloten werd zich gedurende deze zomer maanden in het bijzondicr toe te leggen op de athletiek. UIT OUDE NTEDORP. Dinsdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Tegenwoordig waren, alle leden. iNaar aanleiding der notulen deelde de voorzitter mede. dat de heer J. Schiebroek 3 maan den uitstel van militairen dienst had ge kregen. Ingekomen was de begrooting van de ge zondheidscommissie voor 1918, sluitende in ontvangst en' uitgaaf op 1866.93 H. Deze gemeente moet bijdragen' 24.92, d'it is 2 cl. per inwoner. Voor kennisgeving aangenomen. De geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden, de heeren' P. Wit, J. Ltftüiaxi en C. Over Kz., werden na onderzoek in orde bevonden. Tot toelating werd geadviseerd. iDe voorzitter felcciteerde die heeren met kunne benoeming. Hierna werd de bouw- en woningverordc- ning, na enkele wijzigingen: te hebben onder gaan, op nieuw vastgesteld. De gemeenterekemüg over 1916 werd door B. en W. aangeboden. Ontvangen was 16578,38, uitgegeven1 15616,57 Hsaldo 961,80 X De geheele raad, uitgenomen die wethou ders. zal déze rekening onderzoeken. Bij dë rondvraag, die nu volgde, vroeg dc heer Rcmpr hoe 't ging met de brandstoffen Hij hoorde veel klagen, du! dë er. meet kreeg dan dc andëi en ook dat er niet veel gegeven werd. De voorzitter zeide ook wel klachten g had te hebben.. De verdceling gin., zou als ai inmisl had voorgeschreven, doch die verdecling vair in de praktijk niet mee. Qi&ter hebben wc vergaderd met de commissie en oen' andere regeling zal worden getroffen. Hert bon-stel sel zal worden ingevoerd. De heer Strijbia had ook gehoord dat ze op andere plaatsen meer krijgen. De voorzitter: op andere plaatsen wordt ook wel geklaagd. Sluiting. UIT BEROEN. In het intemeeriragskamp voor lastige elementen onder dë Duitsclie deserteurs zijn» elf Duitsdiers ondergebracht, die al eraigra tijd in een onder politietoezicht staaruien lichter in een Rotterdamsche haven waren opgenomen geweest. UIT SCHERMERHORN. Bij de herstemming voor een lid van dra gemeenteraad werden uitgebracht op den neer P. Blokker 56 stemmen en op den heer E. Voerman (afrtr.) 56 stemmen. Als oudste in jaren is gekozen de heer P. Blokker. KORTE BERICHTEN. De Tweutsche commissie, die zich naar Engeland zou begeven teneinde te trachten meer katoen te krijgen, heeft op verzoek van dë Èngelsdie ambassade haar vertrek uitge steld. De rechtbank te Dordrecht veroordeelde heden tot vijf maanden gevangenisstraf drie Duitschc deserteurs, reep. 23, 27 cn 25 jaren oud), wegens diefstal met inbraak te Zwijli- dreebt. Het bestuur der Kaasvcreeniging be richt, dat de bestaande prijzen en voorwaar den voor aflevering van kaas aan de H. 11. van toepassing blijven op het exportgedeelte van productie en fnkoopen, dat beschikbaar komt tot 5 Augustus a.s. De twee Duitsche deserteurs, die in Am sterdam prijzen voor een kcgelconcoure hebben gestolen, zijn veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf elk, met aftrek der pre ventieve hechtenis, Op het stationsterrein te Woerden is de rangeerder O. van Ekens door een goederen trein overreden en gedood. Te Licrop is Wj het onweder van j.ll. O. - p.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2