DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Distributie van Levensmiddelen. Hondenbrood. VRIJDAG - 3 AUGUSTUS. No. 180 Honderd en negentiende Jaargang. 1917. Abonnementsprijs per 3 maanden f L30. fr. p. post f 1.50. AdYertentiepriis12ict. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven Ir. N. V. Boek- en Handelsdrokkerij v.h. HERIHs. COSTER 4 ZOON, ïoordam C 9. Telefnr. 3. Bod do. 1 100 pm Rijst. 2 50 Sort. 3 50 m 4 50 m Over den abonnementsprijs wordt bij vooruitbetaling beschikt. Bewijsnummers 5 cent. ALKMAAR, 3 Augustus. Het gaat den legerberichtschrijvers van het Westen al net als de menschen hier: ze heb ben het druk over het weer. De legerberichten hebben veel van Tegenberichten en de schrij vende Engelsche, Fransche en Duitsche ge neraals schijnen te dingen naar de vermaard heid, welke hun Italiaansche collega Cadoma heeft verworven in den tijd toen zijn offensie ven telkens „in het water" vielen. Aan de hevige regens moeten we het dan maar toeschrijven, dat er geen verandering valt te melden op het gevechtsveld in Vlaan deren wel is waar heroverden de Duit- Bchers terrein, maar de Engelschen wisten dit succes te niet te doen, al hebben ze het dorpje St. Julien in Duitsche handen moeten laten. Toch mogen we dit niet zonder meer doen. Van Engelsche zijde is dadelijk gezegd, dat de op 31 Juli gestelde doelen bereikt werden. Maar van Franschen kant stelt men het voor, dat dien dag slechts een aanloopje werd ge daan en dat er weken en weken achtereen zal worden doorgevochten, een voorstelling, wel ke door de Duiischers wordt gedeeld, die ver klaren, dat er nog hevige, bloedige gevechten zullen volgen, wellicht weken lang. De En gelschen komen nu tegen deze Fransche voor stelling op. Zij zeggen, dat er geen sprake is van een strategischen slag, waarin middelen zouden worden gebezigd, welke tot dusverre nog niet werden toegepast. Zij betoogen, dat de operaties slechts een beperkte strekking hadden, evenals in Juni de verovering van den hoogterug van Meessen. De „Star" prut telt zelfs, dat een schooljongen nu beter dien de te weten, en niet na eiken aanval een Wa terloo moest verwachten, daar in een eeuw tijds de omstandigheden zoo zeer veranderd zijn, zoowel wat de getallen als wat de werk tuigen betreft. Men ziet dus, dat er verschil van opvatting is. Maar bij de beoordeeling daarvan houde men wel in het oog, dat de weersomstandig heden achterna meer dan eens de schuld hebben gekregen van het uitblijven van ver wachte resultaten getuige de slag aan de Sc mme en het gebeurde bij den grooten te rugtocht van de Duitschers. De Russen zijn hun tegenslag nog niet te boven, den opmarsch der middenmogend- heden kunnen zij niet tot staan brengen. Thans meldt het Oostenrijksche oorlogspers- kwartier, dat de Oostenrijksche troepen he denmorgen Czemowitz zijn binnengerukt. Die stad in de Boekowina gaat inderdaad „van hand in hand!" Reeds den 27sten No vember 1914 werd zij door de Russen aan de Oostenrijkers ontrukt. Den 15den Februari 1915 moesten de Russen haar echter weer prijs geven aan de Oostenrijkers. Doch het volgende jaar kwamen de Russen opnieuw opzetten en den 18den Juni 1916 rukten ze voor de tweede maal Czernowitz binnen. Thans, ruim een jaar later, hebben de Oos tenrijkers de stad voor de tweede maal ontzet. Het oorlogsleed heeft haar dus wèl geteis terd 1 En het is nog altijd niet uitgesloten, dat zij andermaal in Russische handen zal over gaan De mogelijkheid bestaat, dat Rusland zich herstelt en dat de beweging nog eens in tegengestelde richting gaat. Voorloopig kan daarvan echter nog geen sprake zijn. De Russen mogen op sommige punten sterkeren tegenstand bieden, zij kunnen dezen nog niet volhouden en zijn gedwongen te wijken. Zoo wel in het Djnestr-gebied als in de Karpa- tiien waren de Russen, naar ze zelf melden, genoodzaakt terug te trekken. Maar een dé- bacle is tot dusverre vermeden kunnen wor den. Volgens den correspondent te St. Petersburg van dc Manchester Guardian dreigt Rusland 'og een ergere vijand dan de buitenlandsche: *!e hongersnood. De correspondent zegt, dat het verstandig is, de feiten onder de oogen te zien en zich niet met illusies te paaien. Eén ding is volgens hem zekerdat het spook van den hongersnood reeds aan komt sluipen over de groote Russische vlakte. Hij wijst er op, dat met den oorlog het leger een groote verbruiker werd, dat duizenden vluchtelingen uit Polen en Roemenië het land binnen stroomden en dat er in zeer korten tijd onge veer 20 millioen boeren aan de voortbren ging werden onttrokken, om aan het vernie lingswerk mee te doen. Bij zorgvuldige rant soeneering kan het leger en de burgerbevol king gevoed worden tot de oogst van dit jaar zal zijn binnengehaald. Niemand, zoo gaat de Engelsche corres pondent voort, durft er aan te denken, wat in den komenden winter zal geschieden en het is ook maar beter om dat niet te doen. De vraag, die onmiddellijk onder de oogen moet worden gezien is, of de hongersnood nog twee of drie maanden kan worden bezworen. Deze correspondentie zal na de optimisti sche verklaring der Engelsche regeerings- mannen, in Engeland zeker een onaangena- men indruk maken. Trouwens het blad van den heer Cle- menceau klaagt over den oogst in Frankrijk, die op ruim de helft van het gemiddelde wordt geschat. Het blad betoogt o.a. dat het tekort van den oogst door invoer moet worden vervangen en dat de hiertoe benoodigde scheepsruimte thans gebruikt wordt voor het transport van munitie, van staal en van ko len. De oude heer Clemenceau moge een mop peraar en beterweter zijn, het tekort aan scheepsruimte begint zich in Frankrijk te doen gevoelen. En in Frankrijk niet alleen lord Beresford heeft in het Hoogerhuis ge zegd, dat dit tekort veel grooter is, dan de menschen weten en dat hij daarom de regee ring nogmaals verzocht, haar opgave van de verliezen, die hij zeer misleidend noemde, te veranderen. In Frankrijk heeft de Kamerberaadslaging over het gebrek aan scheepsruimte geleid tot het aftreden van den minister van marine, admiraal Lacaze. Minister-president Ribot had Maandag gezegd, dat men niet moest aankomen met beschuldigingen omtrent za ken, die toch niet meer te veranderen zijn en hij had het interpelleerend Kamerlid uitge- noodigd een motie van wantrouwen in te dienen. Dit geschiedde niet, maar een motie van vertrouwen werd aangenomen met slechts 200 tegen 157 stemmen, terwijl de kamer 560 leden telt. De toestand werd ernstig geacht. De minister-president en de minister van oorlog Painlevé, die naar Londen moes ten, bleven te Parijs. En het slot is geweest, dat admiraal Lacaze zijn portefeuille heeft neergelegd, welke hij bijna twee jaar geleden had aanvaard. Verdere gevolgen zal dit incident echter niet hebben. De Kamer heeft gisteren gede batteerd over de algemeene politiek der re geering. De heer Ribot heeft daarbij ver klaard, dat Frankrijk naar een eervollen vrede verlangt, doch dat de overwinning behaald moet worden, welke niet door geheime onder handelingen kan worden verkregen. Evenals zijn Engelsche collega Lloyd George den vo- rigen dag drong hij er krachtig bij de volks vertegenwoordiging op aan, verdeeldheid te voorkomen. Met 392 tegen 61 stemmen werd hierna een motie van vertrouwen in de regee ring aangenomen. In verband met het optreden van den nieu wen rijkskanselier in Duitschland die, nieuwe koers, moet hebben verzekerd, dat hij ook wel eens in een volksvergadering als spreker zou willen optreden zijn er eenige nieuwe Pruisische staatssecretarissen be noemd. In plaats van den Pruisischen minis ter van binnenlandsche zaken von Löbel is de Keulsche burgemeester von Wallraff, een centrumsman, gekomen en de staatssecretaris van buitenlandsche zaken Zimmermann is op gevolgd door den heer v. ICühlmann, tot voor kort Duitsch gezant te den Haag. Deze be noemingen werden verwacht. De Tagesztg. fulmineerde dezer dagen reeds geweldig te gen den heer v. Kühlmann, dien het blad één van de voornaamste en duurzaamste aan hangers noemde van de politiek van den heer v. Bethmann-Hollweg, welke het tracht met Engeland op een accoord te gooien en wien werd verweten, dat hij getracht heeft den on derzeeërsoorlog te beletten, waarschuwende, dat oorlogscomplicaties met Nederland in dat geval onvermijdelijk zouden zijn. KORTE BERICHTEN. Er is een economisch verdrag gesloten tusschen Duitschland, en Zwitserland voor per maand 200.000 ton kolen verstrekt zui den tijd van 9 maanden, gedurende welken len worden, voor iets geringeren prijs dan aanvankelijk door de Duitschers gevorderd was. Het bedrag der leening die aan Duitsch land zal worden toegestaan zal 360 millioen frcs. bedragen, en in termijnen van 40 milli oen per maand worden uitbetaald. De rente zal waarschijnlijk 5 pet. bedragen. Om een einde te maken aan het halen van levensmiddelen van het platteland door de Berlijnsche bevolking is bepaald, dat le vensmiddelen niet mogen worden verstrekt aan niet ter plaatse behoorende personen, an ders dan op schriftelijk bewijs van den be trokken landraad. Op andere wijze verwor ven levensmiddelen kunnen door de politie in beslag worden genomen. Het Orieksche nationale verdedigings korps is op voet van oorlog gebracht. Er gaat een verschrikkelijke hittegolf over Amerika, ten oosten van het Rotsgeberg te. Maandag is het op twee na de heetste dag geweest, die in de laatste 50 jaren is voorge komen. De fabrieken sloten reeds om 8 uur. Te New-York alleen zijn 31 dooden. Lord Cecil bevestigde dat de Britsche regeering een bewijs in handen heeft betref fende de beslissing der Midden-Staten in Ju li 1914, welke tot den oorlog met Rusland en Frankrijk voerde. De Duitsche regeering richtte een pro test tot de Spaansche in zake de Spaansche onderzeeërs-verordening. De keizer heeft maarschalk Hindenburg ter gelegenheid van het einde van het derde oorlogsjaar zijn onverwelkbaren dank be tuigd en hem kruis en ster van het groot- kommandeurschap der huisorde van Hohen- zollem met de zwaarden verleend. In Pruisen zijn de landbouwers om in het gebrek aan vet te voorzien door de over heid uitgenoodigd de pitten van pruimen, abrikozen, perziken enz te verzamelen en in te leveren. Het uitvoerend comité van de socialis tische internationale conferentie te Stockholm houdt vast aan den datum van 2 September. De voorzitter van den Russischen Raad van soldaten en arbeiders Tsjeidsje is verzocht het presidium te aanvaarden Naar verluidt is het hoofd van de Zweedsche zending naar Amerika, onverrich- terzake teruggekeerd. President Wilson zei, dat Zweden of de ijzer- en houtleveringen aan Duitschland moet staken of met Ameri ka handel drijven. Amerika heeft een bedrag van 187ya millioen dollar uitgetrokken voor den aanleg van militaire spoorwegen, dokken, waterwer ken enz. in Frankrijk. De Amerïkaansche regeering stond Enge land en Frankrijk leeningen respectievelijk van 185 en 160 millioen dollar toe tot dek king hunner behoeften gedurende de maand Augustus. Wolff meldt dat de middenmogendhe- den thans 3 millioen gevangenen hebben. 12.156 kanonnen hebben veroverd, 8352 mi trailleurs, 1,655,805 geweren, 10,640 muni tiewagens, 3216 karren, ongeveer 5 millioen artillerieprojectielen en nog veel ander oor logsmateriaal. Veroverd werden 47 vestingen. De door de Entente in Europa bezette gebie den hebben een oppervlakte van 15,900 vier kante K.M. STADSNIEUWS. DE KAASMARKT. iDe kaasprijzen gingen heden wederom 2 per 50 K.G. omhoog. Deze prijsstijging kan slechts op de spe culatiezucht der groote handelaren, die in Frankrijk, nu de Engelsche regeering ver scheping van kaas in doorvracht via Londen naar Frankrijk heeft to:- gestaan, oen winstje hoopen te maken, berusten. Wanneer men be denkt, dat de kaas, door verrekening en vracht eer ze in Frankrijk is met 20 ct. per pond verhoogd moet worden, dan begrijpt men, dat de kaas ook in Frankrijk duur gaat worden. GESLAAGD. De heer G. J. Nettenbreijers alhier slaagde bij het op 13 Juli te Amsterdam gehouden examen als onderwijzer stenografie (systeem Pont). UITVOERING door het Militaire Muziekkorps, onder leiding van den Kapelmeester, den Heer JOH. VAN DER MEER, op ZONDAG 5 AUGUSTUS, des avonds van 8 tot 10 uur, daartoe uitgenoodigd door de Burger- Societeit. Programma 1. Marsch Holland-België Jan Morks. 2. Ouverture v. d. opera Martha" F. de Floten. 3. Suspinul, Wals J. Ivanovici. 4. Fantasie uit de opera „Faust" Ch. Gounod. 5. Marsch Le défilé du Regir meent M. van Ploeg. 6. Marsch Le Pion, Piou Royol Haagman 7. Fantasie uit de opera „Mac beth" G. Verdi 8a. Ohé! Ohé! Hop ha Wals Aug Bose. 8b. Casino Two-Step Borenski. 9. Potpourri F. Renaud 10. Finale. DISTRIBUTIE VAN ELECTRISCHEN STROOM. B. en W. bieden den raad ter kennisgeving aan onderstaande rapporten van den xiirec- teur van het gas- en electrisch bedrijf, onder dagteekening van 16 Juli li bij dat college ontvangen van den heer A. M. van Deventer. Tot het geven van bericht en raad is door uw geacht college in mijne handen gesteld de circulaire No. 39757 da. 23 Mei van den mi nister van landbouw, nijverheid en handel, betreffende distributie van gas en electrischen stroom. Ik heb de eer u naar aanleiding van deze circulaire het volgende te berichten. Het zal ons helaas niet mogelijk zijn in die ruime ma te aan het verlangen van den minister te vol doen wat betreft de verandering van licht- en krachtgas in electriciteit, omdat de toestand van het laagspanningsnet in deze gemeente dit niet zal toestaan en omdat wij groote moeilijkheden hebben, met het verkrijgen van de noodige materialen. De netbelasting is vooral in den winter zeer hoog, doordat de verbruikers Stoel en Meurs energie ontvangen over het laagspanningsnet, terwijl het in onze bedoeling heeft gelegen deze verbruikers aan de Hoogspanningszijde aan te sluiten. Voor al de verbruiker Meurs belast ons laagspan ningsnet zeer, en hebben wij dan ook toen de aanvrage van deze firma om electrischen stroom bij ons binnen kwam, direct een trans formator besteld. Dit geschieddde tegelijker tijd met den transformator voor de nieuwe gasfabriek en zijn ook tevens door ons besteld de hoogspannings-meetaggregaten voor deze beide aansluitingen,. Deze bestelling geschied de voqt ongeveer een jaar. De firma Smit Co. teTMijmegen heeft ons echter eenigen tijd geleden medegedeeld, dat het haar in de naaste toekomst niet mogelijk is de transfor matoren te leveren, omdat haar de grondstof fen daartoe ontbreken. Het is ons ook niet mogen gelukken van elders toezegging op levering van transfor matoren in de naaste toekomst te ontvangen. Eerst wanneer de transformator voor de fir ma Meurs zal zijn geplaatst, zal het ons mo gelijk zijn aan dit gedeelte van het laagspan ningsnet, hetwelk hoofdzakelijk door den transformator op de Vischmarkt wordt ge voed, ca. 50 K. W. meer aan te sluiten! De nieuwe gasfabriek moet in bedrijf, en daarvoor is het noodig geweest transforma toren, welke in het stadsnet stonden, er uit te nemen. Na heel veel moeite is het ons gelukt een gebruikten transformator van 50 K. V. A. Kilo-Volt-Ampère) zeer duur te koopen en deze wordt thans door de firma Smit Co. voor ons omgebouwd. De nieuwe fabriek heeft echter noodig 100 K. V. A. zoodat wan neer de transformator welke binnen aizienba- ren tijd hier te verwachten is, geplaatst kan worden, wij denzelve niet op de nieuwe fa briek zullen kunnen gebruiken, doch in het stadsnet moeten plaatsen, en één van 70 K V. A. uit het stadsnet lichten en naar de nieu we Gasfabriek zullen brengen. Deze is dan voor d$ fabriek ook nog wel onvoldoende, maar wij zullen het bedrijf zoodanig trachten te regelen, dat er toch nóg gewerkt kan wor den. Behalve gebrek aan transformatoren zit ten wij nog voor een moeilijkheid met het electrisch laagspanningsnet. Het wordt n.l. meer dan tijd, dat de geplaatste transforma toren, welke bijna 4 jaar in gebruik zijn, ge reinigd worden en van1 versche olie worden voorzien, omdat anders deze toestellen niet op hunne capaciteit kunnen werken, en in den aanstaanden winter licht tot storingen aanleiding zouden kunnen geven. Voor deze verversching van olie, enz. is het echter noo dig, dat wij minstens 1 reserve transforma tor hebben, en dat de olie verkrijgbaar is. Ook wat meters betreft ondervinden wij zeer veel moeilijkheden met het aanschaffen Er staan 100 eenphase meters voor ons in Duitschland gereed, doch de nijverheids-com missie weigert uitvoervergunning te geven voor compensatie materiaal; de onderhande lingen hiervan loopen reeds een jaar, maar tot heden is het ons niet gelukt de meters vrij te krijgen. De eenige Hol'landsche fabriek geeft 8 maanden levertijd op zonder garantie echter voor dien tijd. wij hebben daarom ge probeerd in Zwitserland bestellingen) te doen, die ook wel zijn aangenomen, maar die zeer langzaam afgewikkeld worden' Ook het pro vinciaal electr bedrijf van Noord-Holland kan ons geen meters leveren. Verder hebben wij gebrek aan kachels; be steld hebben wij reeds lang dit materiaal, maar de Kabelfabriek te Delft heeft onze bestelling op krachtaansluitkabel geweigerd, omdat zij gebrek heeft aan lood. Ook de Hol- landsche draad- en kabelfabriek te Amster dam heeft ons verzocht oud koperdraad te willen zenden, anders kan zij onze bestelling niet meer uitvoeren. Het spreekt van zelf, dat wij zooveel koperdraad niet in voorraad heb ben. De prijzen van alle benoodigde materialen zijn dusdanig gestegen, dat het mijns inziens ook wel niet zal aangaan alle licht- en kracht afnemers der gasfabriek te bevelen hunne in stallaties te laten veranderen, en doen inrich ten voor de afname van electriciteit. Al waren ook de noodige materialen te verkrijgen, zeer weinigm zouden dit betalen willen of kunnen. Als voorbeeld noem ik u: Electr. kabel, voor den oorlog 240. M. thans 720.Electr. draad 1% qmm. voor installaties voor den oorlog 5.10 than s414.80. pijp, voor den oorlog 23.90 M., thans 91.34 M. s/» sluitstukken, voor den oorlog 19.50 st. thans 52.—. st. Wat nu de bevordering van het kookgas betreft, zoo heb ik de eer uw geacht college te berichten, dat ik mij om nadere informa ties te verkrijgen naar het rijks-kolendistri- butiebureau heb begeven, en aangevraagd heb hoeveel kolen mij eventueel meer zouden kun nen worden toegewezen. Een definitief ant woord heb ik echter niet ontvangen, maar ik vlei mij met de hoop dat mijn bezoek niet zonder succes zal zijn geweest. Heden ver zond ik een brief als vervolg op het bezoek met de motiveering van de hoeveelheid kolen die ik in dien brief voor de 2 komende maan den' heb aaangevraagd. Gedurende de week van 6 Aug. 1917 tot en met 12 Aug. 1917 zal verkrijgbaar worden gesteld op 5 125 N. H. Winkeliers worden er nognaals aan herinnerd dat bons van de atgeloopen week die 's Maandagsavonds niet in ons bezit zijn, niet tuaer kunnen worden aan genomen en zulks in varband met «ftiia administratie. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar, D. SdHENK. Alkmaar, 3 Augustus 1917. Houders vao bonden wordt er beleefd op attent gemaakt, dat de kaarten voor Augustus ter besebikking liggen, ten kantore van siju bedrijf en hunnen worden afge haald van 't morgens 9 uur tot 'siam. 1 nur. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar, E>. SCHINK. Alkmaar, 2 Augustus 1917. Vervolg op het rapport dd. 2 Jtuni van den directeur der gem. lichtbedrijven, afd. gas No. 752. Wijzigingen in den toestand van het elec trisch kabelnet, ingetreden na 2 Juni. Om aan de hooge belasting aan de laag- spanningszijde vanhet netgeaeelte, hetwelk door den transformator op de Vischmarkt hoofdzakelijk wordt gevoed, een einde te ma ken, worden nu bij de firma Meur» als nood hulp 2 transformatoren ieder van 20 K. V. A. bijgeplaatst. Dit kon toch eerst geschie den, nadat de in opgemelde verslag genoem de nieuwe transformator van 50 K. v. A. was gearriveerd, welke nu aan de Eilaadswal is opgesteld, en het mogelijk maakte de daar staande 70 K. V. A. over te brengen naar de nieuwe gasfabriek, alwaar de vorenbe doelde 2 transformatoren h 20 K. V. A. weer vrijkwamen. Intusschen zijn ook de hoogspannings- meetaggregaten plotseling gekomen, zonaei dat dus verder onzerzijds nieuwe stappen be- hoefdeng edaan te worden om ze te verkrijgen. Van de firma Smit ontvingen wij bericht, dat de bestelde transformatoren geleverd worden wanneer het benoodigde plaatijzer, dat in de „Rijndam1" in New-York verscheept is, aangekomen zal zijn. Tot zoolang moeten wij dus werken zonder eenige transforma tor-reserve, terwijl aan het schoonmaken der transformatoren nog niet begonnen kan wor den zonder reserve. Met meters hebben wij ons geholpen door eenige 10-tal len van andere spanning om te kijken op de stadsspanning, zoodat hierin ook is voorzien. Gevoerde onderhandelingen ter verkrijging van de in het rapport dd. 14 dezer genoem de hoogspannihgsmeetaggregaten. 1.) Ons schrijven aan A. E. G. Amsterdam dd. 4 Jan. j.l. met verzoek zich met de Nijverheids-commissie (N.C.) in verbin ding te willen stellen omdat deze ons de uitvoer van compensatie metaal voor den invoer der aggregaten f bestelling dd. 14 Aug. 1916) weigert (schrijven der N. C. dd. 2 Jan.) 2.) Antwoord A. E. G. dd. 10 Jan. 1917, dat de uitvoer van compensatie metaal door de N. C. geweigerd werd. 3.) Ons schrijven aan den Duitschen ge zant dd. 17 Jan. 1917 om ons te helpen en ons den weg te wijzen op welke manier het verlangde te bereiken is. 4.) Antwoord daarop dd. 31 Jan. dat de Duitsche gezant ons niet kan helpen, maar wij ons tot de N. C. moeten wen den. 5.) Schrijven der A. E. G. Amsterdam dd. 10 Febr. 1917 op óns hernieuwd monde ling aandringen bij den vertegenwoordi ger der A. E. G., dat er kans is de uit voervergunning te verkrijgm als wij ons opnieuw tot de N. C. wenden. 6.) Óns verzoek aan B. en W. dd. 14 Febr. 1917 om nogmaals te requestreeren bij de N. C. 7.) Schrijven van B. en W. dd. 17 Febr. 1917 no. 571 ter zake aan de N. C. 8.) Weigering der N. C. aan B. en W. dd. 22 Febr. 1917. 9.) Ons schrijven aan N. C. dd. 26 Febr. 1917 met verzoek ons andere adressen te noemen waar de zelfde aggregraten te verkrijgen zijn in 4 weken, daar het door ons bestelde materiaal klaar staat en oogenblikkelijk gebruikt moet worden. 10.) Bericht der N. C. dd. 1 Maart j.l., dat in 4 weken niet geleverd kan worden. Adressen worden verder niet genoemd, en de weigering blijft bestaan. Niettemin was door ons nog de N. C. per soonlijk bezocht (ca. 1 Febr!) maar de be schikking was ook daardoor niet gewijzigd. Daarna nogmaals de A. E. G. verzocht (mondeling) ons te helpen en bij de N. C. aan te dringen op toestemming. ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1