T«l*fmfc»iniien rah Imlfrif veel te laag. Besloten werd af te wachten wat de uitslag der besprekingen hieromtrent in de kamers zal zijn. Over deze zeilde zaak was een schrijven ingekomen van den kring Westfriesland van het onderw. genootschap met uitvoerige toelichting. Door de aid. N. Moll. Bond van gemeenteambtenaren werd aangedrongen op salarisverhooging van bur gemeester, secretaris, ontvanger en ambtena ren ter secretarie. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van den heer W. Peereboom, telefoonkantoorhou der, om 100 verhooging werd aangehou den. Wegens vertrek van dr. Oudendal zou de gemeente de brongasinrichting overnemen tegen taxatieprijs. Eene commissie, bestaande uit de heeren J. Breed, Jb. Kooij en D Kra mer, hebben de inrichting getaxeerd op 508, welk bedrag aan dr. Ouuendal zal worden uitbetaald. De nieuwbenoemde zal alsnu het vrije gebruik hiervan hebben. Aan dr. Olree, tijdelijk gemeente-geneesheer werd eervol ont slag verleend. Alsnu was aan de orde onder zoek geloofsbrieven der herkozen raadsleden, de heeren K. Koster, C. Blaauboer-Vries en H. Limpers, waartoe werden aangewezen de heeren H. Sijbrands en A. Visser Na onderzoek werd tot toelating geadvi seerd. Hierna volgde aanbieding gemeentereke- ning. De ontvangsten hebben bedragen 22854.66, de uitgaven 22366.6814, batig saldo 487.9714. De rekening van het levens- middelenbedriji sioot met een eindcijfer van 7200,95 YtJ Een nadeellg saldo ad 787,58 werd uit de gemeentekas betaald. De heeren H. Lim pers, H. Sijbrands en A. Visser werden aan gewezen om bovengenoemde rekeningen na te zien. Alsnu was aan de orde salarisrege- ling distributiebedrijf. De voorzitter zei dat het bedoeling was hiervoor iemand te benoe men1 die ook eenigszins met gemeente-admi nistratie bekend was, op een jaarwedde van 600. Geen enkele aanbieding was echter ontvangen. Wel was een andere aanbieding ontvangen van mej. A. Slikker, doch aange zien deze niet met gemeentezaken bekend was, hebben' B. en W. haar aangesteld op een jaar wedde van 500, en zouden nu die andere 100 willen geven aan den volontair-Zee- man. Goedgekeurd. Het kohier hondenbelas ting werd vastgesteld op 232,50, te betalen door 67 eigenaren van honden. iBij de rondvraag zei de heer Visser van oen brandstoffenhandelaar te hebben ver nomen dat de distri'butieregeling met Antia Paulowna niet naar wensch gaat. Hij zou liover onze gemeente op zich zelf willen heb ben. De voorzitter zei dat dit niet kan, omdat de minister deze regeling had voorgeschre ven. Het beste zou zijn met de commissie te Anna Paulonna deze zaak te bespreken om zoo mogelijk tot overeenstemming te komen. Ter behandeling van den hoofdelij'ken omslag ging de raad daarop in comité. UIT ZUIDSCHAKWOUDE. De raad dezer gemeente vergaderde gister (Vrijdag)avond onder leiding van de nieuwe burgemeester, den heer van Spenzter. Alle heeren waren present. 1 vacature. In verband met de lezing der notulen merkte de voorzitter op, geconstateerd te hebben, dat sinds 29 December 1916 geen notulen gelezen zijn. Hij stelde voor deze ter visie te leggen met nog meerdere stukken. Dit geeft een tijdbesparing van ongeveer 1 34 uur. De heer Bekker dacht, dat ze wel gelezen, doch niet geteekend waren waarop de voor zitter antwoordde dat ze, als ze gelezen wa ren, ook geteekend zouden zijn. Hij deelde tevens mede, dat hij1 het tot ge woonte wenschte te maken, verschillende stuk ken ter visie te leggen. Wel is dit tot heden hier niet geschiedt doch de heeren zullen beter met de zaken op de hoogte zijn. De heer J. Kroon merkte op, dat onder zeer bijzondere omstandigheden in dien tijd geen notulen gelezen zijn. Vroeger werd dit nooit achterwege gelaten. De voorzitter antwoordde hierop dit in het midden te laten. Het was in 't geheel zijn bedoeling niet, dit als een fout van zijn voor ganger te beschouwen, doch 't was slechts een voorstel om tijd te besparen. Hierna werden de geloofsbrieven onder zocht van de heeren Kostelijk. Zeeman en Kramer, welke in orde werden bevonden, zoo dat tot toelating werd besloten. Ingekomen was de rekening van de H. IJ. S. M. betreffende de lijn AlkmaarBroek op Langendijk. De ontvangst van Mei '16 tot en met April '17 waren 17229,23 K, 't voordeellg saldo was 7229,2334. Over Mei 1917 werd ontvangen 1869.08, legen 1043,6934 in de maand Mei 1916. Van Oedep. Staten waren goedgekeurd te ruggekomen de gemeenschappelijke regeling inzake el«trificatie, een suppl. begrooting 1916, een suppl. begrooting 1917, besluiten betreffende bedeelingen' uit een post onvoor zien, diverse af- en overschrijvingen en de kasgeldleening. De geldleenlng voor de elec- trificatie is om onbekende redenen verdaagd. De heer Zeeman deelde in verband met de electrificatie mee, dat het voorstel St. Pan- cras is aangenomen behalve de wensch van gratis lichtpunten. Ingekomen was ook een afdruk van een le zing betreffende den Nederl. bond van Gem. ambtenaren inzake salarieering. Voor kennis geving aangenomen. Van het onderwijzend personeel was een verzoek ingekomen om salarisverhooging. Van de afd. Heeer-Hugowaard van de B. v. N. O. was een adres ingekomen over het zelfde onderwerp. Waar deze kwestie ook in verband met een circulaire van Ged. Staten aan de orde moet komen, stelde de voorzitter voor, binnenkort alles tegelijk in behandeling te nemen. De heer Berkhout vroeg of dit spoedig ge beurde. De voorzitter dacht bij de begrooting. Bij de laatstgehouden kasopname bij den gemeente-ontvanger bleek overeenkomstig de boeken in kas te zijn 5463.17y2. De ont- waren, I5548,58y^ de uitgaven J Aio 1.57. De inhoud der kas van de distri- bitieconimissie was overeenkomstig de boeken I ierna kwam aan de orde benoeming arm voogden. He heer C. Berkhouwer was periodiek af tredend en de heer Zeeman kon door zijn raadslidmaatschap geen lid van het burger lijk armoestuur blijven en had daarom daar voor oedankt. De heer Zeeman deelde mede dat het hem niet bekend was dat die functies niet ver- eenigbaar waren. Anders had hij natuurlijk reeds vroeger bedankt, 't Was hem echter nu meegedeeld en het bleek juist te zijn. De voorzitter was verheugd dat de heer Zeeman liever raadslid dan armvoogd bleef. De heer Zeeman't Viel me echter hard. Ik heb 19 jaren genoeglijk met de heeren samen gewerkt. Hem werd op de meest eervolle wijze ont slag van die functie verleend. Het armbestuur had voor de periodieke ver kiezing de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. C. Berkhouwer. 2. S. Kruijer. De heer Berkhouwer werd met algemeene stemmen benoemd. Voor de vacature Zeeman was de aanbeve ling: 1. S. Kruijer. 2. J. de Geus Pz. De heer Bekker deelde mede, met het oog op toekomstige gebeurtenissen liever den heer de Geus in de plaats van de heer Kruijer te zien. Voorzitter: De stemming is vrij. De heer Zeeman: Het armbestuur meende dat het iemand moest zijn die in de kom dei gemeente woont. De voorzitter merkte op het niet goed te vinden in 't openbaar candidaten te bespre ken Bij stemming werd deTieer S. Kruijer met 4 stemmen gekozen. De voorstellen van de gascommissie (reeds voldoende bekend) werden alle aangenomen. Daarna kwam aan de orde een voorstel om presentiegeld aan de leden van de distribu tie-commissie uit te keeren. De voorzitter verklaarde zich hier een te genstander van, omdat men in deze abnorma le tijden iets voor de gemeenschap moet over hebben. Wel gaf spr. toe, dat er veel niet ge waardeerde opoffering voor noodig is. Andere heeren merkten op, dat in een plat telands-gemeente veelal dezelfde personen veel baantjes in het algemeen-belang moeten opknappen, dit eischt veel tijd en moeite en gaat lang niet altijd zonder kosten gepaard. De raadsleden onder hen mogen geeen sa laris aannemen, doch in deze vorm gegoten, mag het uitgevoerd worden. Ten slotte werd besloten aan presentiegeld 2.50 per vergadering uit te keeren. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van den voorzitter om de kermis dit jaar riet te laten doorgaan met het oog op de tijdsomstandigh:den Ook was dit voorstel in de vergadering van B. en W. ter sprake gebracht, doch het kon bij de wethouders geen steun vinden. In 1914 is ook een zoodanig besluit geno men en sindsdien zijn de omstandigheden nog niet in gunstigen zingewijzigd Het is niet dat ik de menschen geen plei- zier gun, zei spr., ik houd zelf ontzettend veel van pleizier. In vele plaatsen werd in plaats van kermis een volksfeest gehouden op ver jaardagen van leden van het vorstelijk huis. Waar H. M zelve verzoekt deze niet te laten doorgaan, zou ik niet weten waarom we hier kermis moeten houden. E endruke, zeer lange discussie volgde hierop, waarbij wel bleek dat geen der leden er iets voor gevoelde, de kermis niet te hou den. Het is juist, zoo merkte de heer de Boer op, in plaatsen als de onze, het feest der minge- goeden, iets anders hebben ze niet. Het zou ons te ver voeren alle punten op te noemen die genoemd werden voor het laten doorgaan van de kermis. We deelen alleeen mede, dat alle leden er van overtuigd bleken dat in elk geval ook dit jaar de kermis moest doorgaan en dat de financieele toestand van dien aard is, dat er nog wel iets voor een pretje kan worden uitgetrokken. Met algemeene stemmen kelderde dan ook het voorstel. De voorzitter gaf nog te kennen dat hü in tijd van vrede er niet aan gedacht zou heb ben een voorstel tot afschaffing van de ker mis te doen. Met algemeene stemmen werd goedgevon den een verordening in het leven te roepen be treffende verbod van het tappen van alcohol houdende drank bij demobilisatie. De gemeenterekening over 1916 gaf een nadeellg saldo van 1267.43y2, waarvan grootendeels de distributiekosten oorzaak zijn. De heeren de Boer en Bekker zullen de rekening nazien en in de volgende vergade ring verslag uitbrengen. Rondvraag. De heer Zeeman, lid van de brandstoffen- commissie, deelde mee dat voor openbare ge bouwen en arme gezinnen tot heden bij Kos telijk is opgeslagen: 5 ton stukkolen, 5 ton eierkolen, 3000 lange turf en een partij cokes. Spreker vroeg toestemming om op den zelfden voet door te gaan. Werd onder dank zegging toegestaan. De heer Berkhout vroeg waarom de H. O. biljetten nog niet rondgestuurd waren. De voorzitter: ik vermoed dat het kohier later dan gewoonlijk is vastgesteld. De heer de Boer zei: Het zit hem in de nieuwe progressieve regeling. De heer Bekker vroeg of de brandstoffen niet per wicht in plaats van bij de maat af gegeven konden worden. De heer Zeeman achtte dit onmogelijk door het vele stof dat soms verwerkt moet worden. Hierna sluiting. UIT KOEDIJK. Gisteren' is hier in den ouderdom van 59 jaar overleden de heer J. Vader, in leven ge meente-ontvanger en1 penningmeester van de banne Koedijk. UIT EGMOND AAN ZEE. Een jonge man uit de gemeente, die zich ondanks de herhaalde signalen van den bad meester bij het zwemmen te ver in zee waag de, verdronk gistermiddag voor de oogen van de op het strand vertoevende bezoekers. UIT ZIJPE. De heer J. J. Mann van hier slaagde voor het eindexamen Waterbouwkunde aan de Middelbare Technische School te Utrecht. KORTE BERICHTEN. Te Lemmer is een tweejarig zoontje van een visscher door een melkwagen overreden en gedood. De gemeente Zaandam heeft over 1916 een tekort van 65.156.87 (op den gewonen dienst 26.205.45y2.) ten lacteur van de militaire veldpost te Woensel is gearresteerd wegens achterüou- din gvan 148 brieven met geldswaarde. Te Ootmarsum is proces-verbaai opge maakt tegen een paar lui, die voor pl.m. jUOU manufacturen naar Duitschiand daciiten te brengen. Aan de grens bij Mander (O.) zijn 6 koeien en een os aangehouden, die de grens zouden passeer en. Zaterdagmiddag had te Stompwijk, in tegenwoordigheid van een groot aantal ge- noodigden, de overdracht plaats van de la- briek voor gezouten boonen en zuurkool ten behoeve der vereeniging Groenten Centrale. Te Wanneperveen (O.) en omgeving is door de regens der vorige week veel schade toegebracht aan de veldgewassen. Het bestuur van de geitenfokvereeni- ging te Ruinerwold heeft den minister van landbouw verzocht voor den komenden win ter ook krachtvoeder beschikbaar te stellen voor geiten. In Alblasserwaard is de vlekziekte on der de varkens uitgebroken. Te Peuraum en Ameide bezweken reeds vele krulstaarten. De textielfabriek der firma H. Hede- man Jr. te Almelo is stopgezet, wegens ge brek aan steenkolen. Thans wordt aangenomen dat de IJmuider stoomtreiler Ernestine Pauline met man en muis is vergaan- Er waren elf man aan boord. Van elke 100 eieren, waarvoor deze week consent van uitvoer wordt verleend, moeten 70 beschikbaar worden gesteld voor 8 per 100. De broodkaart van de 23ste week loopt van 6 tot en met 14 Augustus. Te Rotterdam is aanboord van een Duitsche stoomer een partij zeep en cacao in beslag genomen; aan boord van een Zweed- schen lichter, die op het punt was naar Zwe den te vertrekken, een partij schoenwerk. Wegens de onzekerheid nopens den nieuwen aanvoer en de geringe daarvoor be schikbare voorraden wordt de distributie van benzine voor particuliere doeleinden voorloo- pig opgeschort. Te Leiden zullen de bakkers ter bespa ring van brandstoffen met ingang van Woensdag hun bedrijven concentreeren. Wegens kolennood zullen de fabrieken van de firma van den Bergh Krabbendam te Tilburg heden worden stopgezet. De fabrie ken der firma F. A. Swagemakers Zn. te Tilburg idem. Bij de firma wed. A. Parmentier Zon en te Leiden is voor 1000 leer gestolen Gisteren zijn te Arnhem 350 Duitsche kinderen aangekomen, van wie de meesten naar verschillende plaatsten doorreisden. De Engelsche regeering heeft het voor nemen de overeenkomst betreffende den visch- aankoop voor Engeland op te zeggen. Op Ameland is tengevolge van een de fect aan den motor op het stamd een Duit sche vliegmachine geland. De twee inzitten den zijn geïnterneerd; de machine Mo. 931 is naar 't dorp gebracht. In verband met den slechten aanvoer van petroleum zal de distributie voor parti culieren van 50 op 40 pCt. worden terugge bracht HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Nos. 7811, 11070 1500. Nés. 6243, 14806 1000. No. 14801 400. Nos. 1686, 11145 200. Nos. 5631, 19835 100. RADAUTZ GENOMEN. BERLIJN, 6 Aug. (Off.) Ten Z. O. van Czernowitz aan de Russische grens biedt de vijand opnieuw tegenstand. Wij staan voor de plaats Sereth en hebben na zwaren strijd Radautz genomen. STEENKOLEN'AANVOER UIT DUITSCH'LAND AMSTERDAM, 6 Aug. Met ingang var. Donderdag aa. zullen gedeeltelijk de op geheven kolemtreinen voor aanvoer van Duitsche steenkolen vanaf de grens naar de verschillende Nederlandsche stations weer gaan loopen. STADSNIEUWS. REMONSTRANTSCH'E GEMEENTE. De heer W. JL Wegerif, rem. pred. te Oude Wetering, heeft het beroep naar Alkmaar aangenomen. DE EEN-KAMERWONINGEN. De aanwijzing der te bouwen 30 een-ka merwoningen zal Donderdag as. aanvangen bij de perceelen aan de Landstraat. POLITIENIEUWS. De hoofdman van de Duitsche deserteurs, die gisteren uit Bergen zijn ontvlucht, is van nacht hier ter stede aangehouden. Het bleek dat hij reeds eerder ontvlucht is uit de ka zernes alhier en te Tilburg. Hij wordt ver dacht van eenige rijwieldiefstallen en heling van een rijwiel. PRIJS BEHAALD. Gisteren behaalde Dobrina W. van den heer N. Schermerhom alhier bij de drave rijen' op HOutrust te den Haag een eersten prijs. Rijder was de heer Jl. Witteveen. LANDDAG VOOR STAATSPENSIOEN. Door de federatie Alkmaar was gisteren middag op het landgoed Nijenburgh, daar toe afgestaan door den heer jhr. mr. P. van Foreest, een landdag voor staatspensionnee- ring belegd. Hoewel het weer in den namid dag prachtig was, hebben waarschijnlijk de regenbuien des voormiddags tal van belang stellenden van een bezoek teruggehouden. Er waren naar schatting een zevenhonderd menschen op het terrein. In een stoet, begeleid door militaire mu ziek, ging de federatie van het Doelenveld te Alkmaar af naar het terrein van samenkomst. Een elftal in het wit gekleede meisjes uit Heiloo was voorzien van een vaandeltje, waarop de namen der verschillende provinci ën voorkwamen, een ander meisje droeg er één met het opschrift: „Je maintiendrai." Ook door verschillende vertegenwoordigde afdeelingen werden vaandels meegevoerd, terwijl voorts een paar groene doeken aan stokken werden gedragen met opschriften ter propageering van het staatspensionneerings- ïdee. Aller attentie trok een wagen uit Stom- petoren, waarop een tiental ouden van dagen, die blijkens een opschrift in groote letters „Staatspensioen hebben dank zij den bond." Vertegenwoordigd waren de afdeelingen1 Alkmaar, Heiloo, Medemblik, Opperdoes, Oterleek-Stompetoren, Santpoort, Schagen, Ursem, Velserond, Venhuizen, Warmerhuizen, Wieringerwaard, Wonnerveer, Zaandam, Amsterdam, Andijk, Assendelft, Beverwijk, 1 iarenkarspel, Dirkshom, Koedijk, Limmen, Bergen, St. Pancras, Langedrjk, Velseri, Nieuwendam, Oudkarspel, Koog a. d. Zaan en Schoorl en' bovendien de federatie Bever wijk, die 1400 leden telt. Van de afdeeling Utrecht was een tele gram ingekomen, waarbij succes werd toege- wenscht, terwijl de algemeene secretaris van het hoofdbestuur te Arnhem een telegram zond met de woorden: „Wij overwinnen, houdt goeden moed". Na muziek en zang van een mannenkoor onder leiding van den heer Jac. N. Al uit Alkmaar, sprak de heer ds. F. J. W. van den Kieboom uit Bergen het openingswoord. De spreker herinnerde er aan, dat 3 jaar geleden in Heiloo een landdag voor Staatspension- neering zou plaats hebben, maar dat hij werd uitgesteld door den zoo plotseling uitgebro ken wereldoorlog. Het idee „Staatspension- neering" trok toen immers niet genoeg meer de aandacht, men bepaalde zich tot het groo te wereldgebeuren. Aan die begripsverenging heeft men zich langzamerhand onttrokken; dat wij nu hier zijn zei spr. bewijst dat wij weer aan andere zaken dan den oorlog gaan denken. Spr. meende te mogen aanne men, dat de aanwezigen wel zoo goed als al len „bekeerden" zouden zijn, maar dat deed er met toe, de menschen hebben allen hunne zwakten, hunne inzakkingen en daarom was het wel goed, dat het groote belang van het Staatspensioen nog eens weer op het hart gedrukt werd. De ouden van dagen mogen niet vergeten worden, vooral nu niet. nu ten gevolge van het votum der Eerste Kamer, de ouderdomswet eerst van de baan is. Spr. noemde het een zaak van idealisme, waar voor men bijeen was. en hij achtte dit noodig voor het leven. De belangrijke zaak van het Staatspensioen mocht niet vergeten worden, nu niet en in den komenden tijd niet, immers de gestadige druppel holt den steen. Van twee spreekgestoelten af werd daarop door vier sprekers het woord gericht tot de aanwezigen. Van gestoelte no. 1 sprak eerst de heer W. de Jong, van 's-Gravenliage, lid der Tweede Kamer voor het district Hoorn, die den „strijd voor het Staatspensioen" behandelde en duidelijk liet uitkomen, dat ondanks het votum der Eerste Kamer gepoogd zal worden de ouderdomswet in dit jaar toch weer aan hangig te maken; zoo dit niet mocht geluk ken, zal de actie opnieuw beginnen en niet eindigen voor het Staatspensioen voor ieder een is verzekerd. Tegelijkertijd sprak de heer J. Koster, van Schagen over het onderwerp „Is de arbeid voor den Bond van Staatspensionneering af- geloopen?" Spr. beantwoordde deze vraag ontkennend en wekte de aanwezigen op om allen mee te strijden den schoonen strijd on der de leuze: weg met oud en arm. Na een pauze sprak de heer U. O. Dorhout uit Venhuizen, lid van het hoofdbestuur, over „Gerechtigheid verhoogt een volk." Met verschillende voorbeelden toonde spr. aan tot welke grove onbillijkheden het nood wet je-Talma aanleiding geeft: honderden be hoeftige ouden kunnen de ouderdomsrente niet bekomen. Spr. wekte op om te blijven strijden voor een betere ouderdomsverzor- heer ds. Sinrdghe Damsté, van Dirks- horn, had tot onderwerp: „Wat gaf het ver leden, wat zal de toekomst brengen?" Hij ging de voor en na ingediende wetsontwer pen na, becritiseerde de verplichte verzeke ring en de liefdegaven van de diaconie en noemde onmenschelijk het stelsel, waarbij een oude man en vrouw, die jaren samen zwoeg den, in een armhuis worden gestopt, waar zij elkaar slechts 's middags aan tafel mogen zien. Spr. wilde staatspensionneering, waarvoor het geld wel te vinden was in hoogere succes siebelasting, belasting op kapitalen in de doo- de hand en zwaardere belastingen van de groote kapitalen. Na afloop der meeting richtte de voorzitter der regelingscommissie, de heer ds. van den Kieboom, zich tot de aanwezigen om hartelijk dank te brengen aan de commissie van voor bereiding, de leden der muziek- en zangver- eeniging, sprekers en publiek. 't Was hem een genoegen te kunnen ver klaren dat deze landdag wederom een krach tig pleidooi was voor het schoonc, verheven idee: Staatspensionneering zonder premiebe taling. Na opgewekte muziek gingen hierop de be zoekers uiteen. De pauzen werden aangevuld door muziek en zang. De liederen van het koor, onder volmaakte stilte van het publiek gezongen en ongetwijfeld tot de hoorders doorgedrongen, hebben zeker veel tot het welslagen der mee ting bijgedragen. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ TE ALKMAAR. In de afgeloopen maand werd dé Openbare Leeszaal, alhier, bezocht door 1000 mannen en 254 vrouwen, totaal 1254, tegen 789 man nen en 263 vrouwen, totaal 1061, in Juli 1916. Het aantal bezoeken van militairen be droeg 625 tegen 411 in Juli 1916. Uitgeleend werden aan leden der Leeszaal 1268 banden tegen 901 in Juli 1916. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 30 Juli to t4 Augustus zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen kuipbaden 100, regenbaden le klas 111. re- genbaden 2e klas 277, te zamen 498 baden. INGEKOMEN PERSONEN. R. Koning, R.K, onderwijzeres, Scharloo 39, Bergen. H. j. Frederiks, R.K., z., Ou degracht 172, Oudkarspel. J. M. en J. W. Frederiks, R K., z., Oudegracht 172; Oudorp. J. M. van Wamel, geen, z., Uitenbosch- straat 35, Duitschiand. A. M. der Beeke, N.:H., kinderjuffr. Kennemerstraatweg 77, Zwolle. F. A. F. van der Straten, R.K., winkelbediende, Paglop 16, Amsterdam. C Römmiken, R.K. z., Fnidsen 107, Werlte. F. X. Netten, R.K„ winkelbediende, Lan- gestraat 15, Culemborg. H. van Braam, N.H., sigarenmaker, Stuartstraat 14, Haar lem. A. H. Monfrooij, N.H., strijkster, Schermerweg 4, Bussum. N. Nouwen-Ver- planke, NH, z.. Stationsweg 170, Rilland Bath. *G. Kraaijeveld, N.H., machinist, Overdiestraat 58, Amsterdam. D. Wester hof, N.H., chauffeur, Koningsweg 55, Zwolle. J. A. 'Degeling, R K., houtbewerker, Breedstraat 34, Hoorn. M. M Nelis, D.G. winkeljuffr., Langestraat 21, Amsterdam. G. Jl. Dilg, N.H./E.L, le stuurman, Spoor straat 53, Hélder. P. J. van Nieuwkerk, R.K., bakkersknecht, Overdiestraat 66, Hil versum. P. Bloem, N.H., schippersknecht, Veerstraat 22, Harenkarspel. J. Vink, N. H1., arb. Kaasfabriek, Van der Woudestraat 59, Zaandam. J. L. Folmer, N.H., stuca- door, Middenstraat 20, Amsterdam. J. H van Dijk, R.K., kapper, Ropjeskuil 4, Vars- seveld. HL P. van Dijk, R.K., schrijver H. S.M., Ropjeskuil 4, Beverwijk. D. D. Huiberts, K.K., kapper, Laat 135, Helder. B. P. ten Hagen, pikeur, Nieuwpoortslaan 46, Rotterdam. A. J. M. Faesen, R.K., kruidenier, Stationsweg 112, Zwolle. W. Koppes, R.K., z„ Westerweg 58, Princen- hage. M. Duin, R.K., z., Forestusstraat 8, Hoorn. M. Sangers, E.L., arbeider H'.S. M., Snaarmanslaan 58, Apeldoorn. J. H. F. M. Seitner, R.K., sigarenmaker, Laat 65, Amsterdam. T. Hoekstra, N.H., z., Ver- dronkenoord 37, Leeuwarden. G. L. Vin- ke, N.H., sigarenmaker, Groot Nieuwland 51, Utrecht. A. M. A. van Amersfoort, R.K., z., Htekelstraat 22, Velsen. M. B, M. Schneiders-Korving, R.K., z., Kinheimstraat 2, 1 leïïler. A. Bakker, DG., z., Station straat 28, Den Haag. A. L. Lindeboom, R.K., reiziger, Westerweg 35, Amsterdam. J. M. E. de Jong, Ni.H., db., Metiusgracht 7, Amsterdam. A. Ruiter, N.H., ass. in de huish., L. Oudorp 61, Schoorl. F. Eppin ga, NH., arbeider, Oudegracht 171-, Opster- land. W. F. de Moor, H.L./N.H., Kerk straat 11, Amsterdam. J. Osham, N.H., bloemist, Ritsevoort 25, Hoornaar. M. E. Hazes, R.K., z., Geeystersingel 40, Bergen. H. J. Weidema, N.H., barbier, Magdale nenstraat 8, Hélder. J. M. Kruiderink, N H., timmerman, Fnidsen 79, Arnhem. M G H'. van der Veen, geen, leerl. verpleegster, Fnidsen 82, Haarlem. H. J. en B. Rus, N. H., z., L. Oudorp 20, Duitschiand. C. M, L van der Meulen, N.H., Nieuwpoortslaan 99, Schoten. D. Heinstman, D.G., machi nist, Geest 25a Koog a. d. Zaan. C. Man tel, N.H., arbeider, Forestusstraat 17, Wad- dinxveen. VERTROKKEN PERSONEN. J. van Helden, NiH., bankwerker, Baanpad 20, Amsterdam. P. Molijn, N.H., kantoor bediende, Oudegracht 134, Hoorn. *W. A. Jurgens, N.H./R.K., voeger, Van der Woudestraat 226, Amsterdam. K. Kikkert, N.H'„ slager, Ritsevoort 42, Bergen. W. Vrinds, R.K./N.H., kellner, Stuartstraat 14, Hilversum. T. Troost, NH., db., Stations weg 2,1 Helder. C. Bakker, E. L., kant- emploije, Langestraat 54, Amsterdam. Jl. Spaans, NH„ schildersknecht, Drebbel- straat 19, Berkhout. K. Boot, NIH, bar ber, Magdalenstraat 8, Oudkarspel. M. de Sain, R.K., bloemist, Ritsevoort 25, Ber gen. D. Vollenga, N.H./R.K., timmer- manskn., Molenbuurt 23, Anna Paulowna. G. P. G Kloppers, NH., z., Hekelstraat 17, Warmenhuizen. J. J. Oosterkamp, R K., arbeider, Vamebroek 27, Aalten. C. de Kroos, D.G., z., Lamoraalstraat 6, Maas sluis. G. Pisa, NH., kellner, Langestraat 70, Utrecht. E. C. Floor, N.rL, apoth.ass Stationstraat 6, Egmond aan Zee E. Leijenaar, NH., schipper, Oudegracht 171, Velsen. P. Zwart, N.H., z., Drebbelstraat 13, Bergen. M. van der Steeg, N.H.. scheepsklinker, Nieuwstraat 13, Amsterdam. A. Ploeger, NH., landbouwer, Van der Woudestraat 44, Broek op Langendijk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT 6 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 7 Augustus. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 768.0 Her- nósand. De laagste stand van den barometer iets beneden 760 midden-Ehiitschland. VERWACHTING. Meest zwakke veranderlijke wind, zwaar tot halfbewolkt behoudens onweer, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 3 Augustus. Nicolaas, z. v. Cornells Dekker en Grietje Hondius. 5 Augustus. Maartje, d.v. Antonie Jacobus Rootlieb en Maartje Zweris. 6 Augustus. Comelis, z v. Nicolaas Jonker en Cornelia Veldman. OVERLEDEN: 5 Augustus. Maartje van der Park, gehuwd met Pieter Koopman, 55 jaar. ZUID- EN NOORDSCHERMER (Juli). Getrouwd: Willem Buis en Aaltje Madderom. Geboren: Neeltje, d.v. Willem Scher merhom en Neeltje Korver. Rent, z.v. Be rend Jan Rigterink en Jennigje Felix. Jan, z.v. Dirk de Bood en Trijntje van 't Hof. Overleden: Anna Gooyer, 78 jaar, wed. van Pieter Visser. AKERSLOOT (Juli). Geboren: Aagtje, d.v. J. Hos en A. Ak kerman. Hendrik, z.v. J. Besse en T. Ver- wer. Nicolaas, z.v. J. Ridder en J. Zijp. Getrouwd: N. Bakker van Heiloo en L. Terluin, alhier. Overleden: een levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van T. 01- gers en P. Keijsper. Jacobus, z. v. D. W. J. van Niekerk en A. v. d. Mispel, oud 2 mar. ST. PANCRAS. Juli: Geboren Simon, z. van Simon Duif en Gijsje Groen. Gehuwd Willem Busch en IJtje En gel. Johannes Burger en Elisabeth Maria Beeldman. Overleden: Jan Kok Pz., 40 j. Dirk Kieft Wz., 24 j. SCHERMERHORN (Juli). O verleden: Pieter de Boorder, oud68 j., weduwn. van Dieuwertje Koeman.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 3