'fftrïtttif: °bl Van den heer Verkerk verwacht onderge- teekende in het vervolg ook bij verschil in inzicht bij te nemen beslissingen vertrou wen in de eerlijkheid van zijn bedoelingen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK Zitting van 7 Augustus. OVERTREDING DISTRIBUTIEWET. Klaas v. d. W., van Texel, was in verzet gekomen tegen een vonnis, waarbij hij wegens overtreding van de distributiewet be klaagde had een hoeveelheid regeeringsmais verkocht aan de landbouwers Kievit en Kees- om aldaar veroordeeld werd tot 300 boete. Beklaagde had het zeker niet gedaan, wan neer hij geweten had, dat de koopers niet strafbaar waren. Op aandrang van de koo pers die verlegen waren, had beklaagde het feit gepleegd. Beklaagde had zelf de mais absoluut niet noodig en er geen1 berging voor. Financieel was het voor hem moeielijk de mais tot het volgend seizoen te bewaren; dat hij aan het graanbureau kon vragen hoe te moeten handelen, scheen niet bij hem te zijn opgekomen. Het O. M. meende, dat er door beklaagde geen enkel motief was aangebracht om het vonnis te wijzigen en vroeg bevestiging. DIEFSTAL. Comelis Julianus S., loodgieter, thans ged. nad van de villa van Mr. A P. H. de Lange aan de Eeuwigelaan te Bergen op 30 Jiuni een stuk loodtn pijp en een kraan weggenomen. Beklaagde had dit gedaan omdat hij reeds 3 maanden werkloos was en geld noodig had voor een paar schoenen. Het O. M waargenomen door Mr. Hijmans oordeelde dat ernstig moet worden1 ingegre pen,, omdat de misdadigers, zich thans helaas op werkloosheid kunnen' beroepen. Spr. re- quireerde 4 maanden' gevangenisstraf. Mr Offers meende, dat men door een al- gemeenen regel voor op te stellen in een spe ciaal geval onbillijk werd. Pleiter deelde een gunstige verklaring over beklaagde mede van den directeur der gasfabriek te Ven'lo mede. Pleiter vroeg een geringere straf met aftrek van preventief. Z.i. was het verleden van iemancf wel van invloed bij het bepalen van de strafmaat. Op verzoek van den president deelde be klaagde omstandig mede, hoe hij zijn uiterste best had gedaan om werk te zoeken. DIEFSTAL De derde zaak betrof eveneens een gedeti neerde en wel Heinrich K., voeger te Alkmaar. Beklaagde was afkomstig uit Munchen Gladbach en had in den nacht van 20 op 21 Juni bij de winkelier Schouten1 aan de Voor- meer te Alkmaar een doos met 100 kwatta- reepen, een doos met 60 sickesreepen, een doos met andere choco ladereepen en een 75 post zegels van 5 ct. en eenige andere postzegels ontvreemd, door over een' achtermuurtje door oen1 kleine deur naar binnen te komen-. Sinds December was beklaagde in het land, en sinds 3 maanden in Alkmaar, waar hij als los werkman arbeidde. De heer Schouten als getuige gehoord be vestigde een en ander en verklaarde van mee ning te zijn, dat alle deuren door hem waren gesloten. Beklaagde beweerde, dat de achterdeur los was. De Officier van justitie eischte 4 maanden gevangenisstraf. Mr. A. P. H. de Lange wees op een- artikel van- M Roos over ons strafrecht. De vraag diende opgeworpen1 te worden .Jioe bevindt beklaagde zich in deze criminaliteit." Onder de deserteurs zijn goede en slechte en het feit moet gezocht worden in de uiterst depri- iiieerenden toestand waarin beklaagde zich bevindt. Hij kan niet meer naar zijn land te- rugkeeren en de droeve tijdsomstandigheden maken, dat het begrip van mijn en dijn ver duisterd wordt. Het gevoel van rechtschapen heid en1 plicht wordt door den oorlog ver stompt. Beklaagde dacht over de gevolgen niet na en zette daarom de eerste schrede in de criminaliteit. Pleiter meende, dat beklaag de door de eenzaamheid van het voorarrest tot inkeer was gekomen. Pleiter vroeg een korte straf, z.i. zou die voldoende zijn. DIEFSTAL. v De volgende beklaagde was wederom een Duitsch deserteur en wel de schoenmaker Leopold C. Den laatsten tijd werkte beklaagde die thans gedetineerd was, bij Karl Pusch schoenmaker te Alkmaar, bij wieni hij 5 een paar schoenen en een horloge had ont vreemd en wel in het laatst van Maart. Getuige Pusch eveneens deserteur, doch reeds 3 jaar in Holland, deelde mede. dat beklaagde kost en inwoning en 2,50 per week bij hem verdiende. Getuige was over be klaagde niet geheel tevreden. De president wees beklaagde er op, dat hij beter gedaan had met bij getuige te blijven inplaats van dergelijke dingen te doen Beklaagde verklaarde zoo gehandeld te hebben omdat hij naar Duitschland terug wilde. De Officier betreurde het, dat zooveel de serteurs hier komen opeten wat wij zelf noo dig hebben, dat zij zich dan bovendien zoo gedragen was nog erger. Spr. eischte 4 maanden gevangenisstraf. Mr. Huizinga oordeelde in dit geval een straf van vier maanden te hoog. Voor derge lijke feiten waren zulke zware straffen te Alkmaar uit de mode Pleiter vroeg daarom ook voor dit geval een lichteren straf. DIEFSTAL. Ge vijfde beklaagde was eveneens een ge detineerde en wel de 53-jarige timmerman willem S. Beklaagde had op 10 Juni te Ven- buizen ten nadeele van den1 heer Comelis waterman toen hij daar liep te venten een paar schoenen weggenomen, die hü in het achtereind boven op de plank bad zien staan. 1 j" president wees beklaagde er op, dat hij "nu maa' vcroor£teeld was geweest. Beklaagde deelde mede, dat de drank in ZIJm nn een slechte rol speelt, straf e'sc'Ue maanden gevangenis- Mr. Gouveme wees er op dat beklaagde ren zwerver was, die moeielijk de verleiding v eerstand kan bieden om aan een paar schoe- 1 !ef?eni» die hij noodig had. Waar de i ju stal uit armoede gepleegd was, daar vroeg pleiter een lichtere straf. t DIEFSTAL 1 1 zeSc*e beklaagde, Thamis V., zorgde in zooverre voor variatie op de eentonige zitting van heden, dat hij, dit ook wegens diefstal terecht stond, niet was verschenen. Deze beklaagde was een Duitsch deserteuï' en trachtte door het venten met postpapier aan den kost te komen. Toen dit niet meer g»ng, ontvreemdde hij bij den heer Willem Klaver, veeho%ler te Alkmaar, een koperen aker, die hij voor 1.50' verkocht Bij den heer Frankenberg in het Kennemerpark stal hij een tuinstoel, dien hij voor 50 ct. verkocht op 12 Juni j.l. Getuige Hendrik Kemp verklaarde, dat zijn zoontje den aker in zijn afwezigheid had gekocht. Getuige oordeelde het geen zuiver werk. De aker was bovendien te duur, daar er nog een ijzereni bout in zat. Getuige was bereid om hem voor 1.50 weer aan den eigenaar over te doen. Pieter van Sdppenaar, los werkman te Alkmaar bad den stoel voor 0 50 gekocht. Getuige was van plan naar 't werk te gaan toen beklaagde hem den stoel voor 0,75 aanbood. Getuige had' daar geen zin in en gezegd „je kan er wel twee van mij koopen." Beklaagde beweerde te moeten verhuizen en1 getuige kocht den stoel ten slotte voor 0,50. De politie verscheen, haalde den stoel weg en getuige kreeg zijn 0,50 terug. Wat er gaande was, had getuige, die doof was, niet begrepen. De eisch luidde 4 maanden gevangenis straf. DIEFSTAL VAN EEN BROEK. De 7de beklaagde Emiel W., paardenhan delaar, was eveneens niet verschenen, Tegen hem werd verstek verleend. Beklaagde had uit een1 schuur aan de Noorderkade, ten na deele van den arbeider Jacob Houtkooper een broek ontvreemd, deze aangetrokken en de zijne gegeven' aan een Duitsch deserteur die er geen1 had. Toen beklaagde den volgen den dag met zijn woonwagen door Alkmaar trok, ontmoette hij getuige die zijn broek her kende en de politie met het feit in kennis stelde De dsch hiiddé 2 maanden gevangenis straf. DIEFSTAL Beklaagde Johan O., zwervend, was niet verschenen1. Hem was de ontvreemding van een wasch - bak ten laste 'De eisch luidde 1 maand gevangenisstraf, VERNIELING. Johan V., te Alkmaar, was evenmin ver schenen. Op 12 Mei had hij in beschonken toestand een paar ruiten van het logement van den heer Pieter Kindt te den Helder stuk geslagen1. De eisch luidde één week gevangenisstraf VERNIELING Johannes Nicolaas S., werkman te Alkmaar, had in den nacht van één op twee Juli in beschonken toestand het paneel van de •voor deur van de woning van zijn vrouw, met wie hij in onmin leeft, ingetrapt. Beklaagde verhaalde huilend dat hij steeds flink geld had verdiend. Als zeeman was hij pas thuis gekomen, zijn geld had hij nog niet ontvangen en toen hij een paar dagen» thuis was, had zijn vrouw alles weggemaakt. De president herinnerde beklaagde er aan dat hij bij de rechtbank niet zoo gunstig be kend was. iDe eisch luidde 10.boete of 5 d. hechtenis. UITVOER STELLINO AMSTERDAM. De schipper Jacobus M., te de Rijp, had zich op 2 Juni schuldig gemaakt aan ver boden uitvoer van tarwe uit de stelling Am sterdam. Beklaagde had voor bet vervoer steeds een bewijs van den burgemeester, dit ging steeds goed en ook op bedoelden dg bad beklaagde dit bewijs Hij meende, dat dit voldoende was en1 vervoerde de tarwe dan ook boven op het dek. ■De eisch luidde 5 boete of 2 d. hecht. RIJWIELDIEFSTAL. De arbeider Comelis S., te Bovenkarspel, had van 9 op 10 April op de kennis aldaar een rijwiel ontvreemd ten nadeele van Pieter Meessen, landman te Venhuizen. Beklaagde beweerde het rijwiel nabij zijn woning gevonden te hebben en op den zolder van zijn woning te hebben geplaatst. De president wees beklaagde op het onmo gelijke van zijn verhaal, doch beklaagde bleef dit handhaven:. Hij erkende de kermis bezocht te hebben. 'De rijwielhandelaar Arie Loots te Enkhui- zen; die de fiets aan Meessen' geleverd had, zag beklaagde op 24 Juni op de fiets rijden en zorgde er voor dat Meessen daarmede in kennis kwam. Het O. M. eischte een maand1 gevangenis straf Beklaagde vond dit erg, aangezien hij als vader van 9 kinderen hard moest werken en uit sloffigheid verzuimd had het rijwiel aan te geven. Uitspraak heden1 over 14 dagen1. LOODDIEFSTAL. In de middagzitting werd tegen Johannes S., koopman te Hoorn, wegens niet verschij nen. verstek verleend. Getuige Barend de Jlong, koopman te Hoom, verklaarde van den loodgieter Antoon Miezenbeek een partijtje lood, waaronder een kniestuk, te hebben gekocht. Getuige maakt in zijn pakhuis een voor raad om die af en toe te verkoopen. Eerst vermiste getuige een tinnenkan, later een stuk koper van 4 K.O. Getuige deed daar van aangifte. Later vermiste getuige een knie stuk en de politie vond dit bij een anderen handelaar Pinichus Polak. Getuige Polak bevestigde het lood van beklaagde gekocht te hebben. Getuige Miezenbeek, loodgieter te Hoom, had indertijd lood verkocht aan den hande laar de Jong, waaronder twee kniestukken Deze ontdekte hij later bij den koopman Po lak. dien1 hij destijds het lood niet had willen verkoopen omdat hij te weinig wilde geven. Hij vernam, dat Polak het kniestuk gekocht had van beklaagde. De eisch luidde één maand gevangenisstraf. STROOPERIJ IN VEREBNIGING. De laatste zaak was die tegen1 de drie ge broeders M. uit Andijk, en den minderjarigen M. te Wervershoof. Mr. Dorbeck beriep zich als toegevoegde verdediger van den minderjarigen beklaagde op art. 153 van het wetboek van strafvorde ring om te betoogen, dat de minderjarige j zins goed ingerichte fabriek absoluut ver beklaagde wegens strooperij niet naast zijn stinx daar'kan men door verschillende vader voor een1 publieke iechtbank terecht moest staan. Spr. hoopte, dat de rechtbank zich onbevoegd in deze zaak zou verklaren aangezien ze tot de bevoegdheid van den kan tonrechter behoorde. De rechtbank begaf zich in raadkamer, waarna de president verklaarde geen termen te hebben gevonden om het verzoek van den raadsman toe te staan, aangezien de recht bank zich bevoegd oordeelde kennis te ne men van alle misdrijven Wel was er voor strooperij een uitzonaering gemaakt, doch in deze zaak had men te doen met strooperij on der bezwarende omstandigheden. Aan beklaagden was ten laste gelegd dat zij op 8 Juni op het land van den landbou wer JanVit waren geweest en daar 35 knol len hadden geplukt, en er eenige van opgege ten, terwijl de overigen mede naar huis waren genomen. De eerste beklaagde, Klaas M., meende dat de knollen doofden overeenkomst ook hem toe behoorden. Beklaagde mocht eenige knollen hebben en zou aan Vit dan een hoeveelheid erwten geven. (De president meende dat bij een overeen komst toch wel gelijk oversteken zou gelden. Beklaagde deelde mede, dat dit niet ging, aangezien de knollen nu allen al van het land zijn, terwijl de erwten er overal nog af moeten. De andere beklaagden verklaarden in het minst niet geweten te hebben, dat zij onrecht matig handelden. Getuige Vit werkte, toen het feit gebeurde, op het land van zijn snaartje. Den volgenden dag constateerde hij door de gaten in den grond, dat hij 125 knollen miste. Een over eenkomst bestond er volgens getuige niet, wel had hij met de eerste beklaagde over een en ander gesproken, misschien had beklaagde de overeenkomst wel met zijn knechtje aange gaan Het knechtje van getuige verklaarde de beklaagden allen op het Land te hebben ge zien. Getuige had1 wel gehoord, dat de eerste beklaagde met zijn baas wel had» willen rui len Zijn baas had er niet op geantwoord. Getuige Jan Vit had beklaagden wel zien komen, maar niet op het land gezien. Het aantal gaten schatte getuige op 100. Het O. M. oordeelde, dat er van een ver oordeeling van het knaapje geen sprake kon zijn. De anderen weuschte Z. E. over een kam te scheren en vroeg voor ieder van hen 3 dagen gevangenisstraf. »De eerste beklaagde betoogde nog dat hij nog nooit voor strooperij terecht had ge staan. Spr. vroeg vrijspraak De vierde beklaagde betoogde, dat hij op deze wijze wel iedere week een veroordeeling kon krijgen Hij had iets gegeten, wat hij ver onderstelde dat zijn broer hem mocht geven, omdat deze hem dit vertelde. Beklaagde was de schuit niet uit geweest. In het belang van zijn groot gezin vroeg beklaagde een directe vrijspraak. Mr. Dorbeck verklaarde dat het hem speet dat de andere beklaagden niet bij hem ge weest waren, waardoor hij achterwege moest laten voor hem te pleiten. Gaarne had pleiter in het licht gesteld, dat er ook ten opzichte van hen, geen enkel bewijs van hun schuld was geleverd. Ten aanzien van de schuld van den min derjarige sloot pleiter zich bij het requisitoir van den Officier aan, onder overlegging van eenige gunstige verklaringen door den bur gemeester, den pastoor en» den onderwijzer over het ventje gegeven, lNGbZONÜliN SÏUKK1N. Mijnheer de Redacteur. Het ia naar aanleiding van het an. „Gas- oeapanug" onder stadsnieuws in uwe cou rant van de vorige week dat ik vricudenjk een plaats verzoek. Niet uit zucht tot bet weterij, of willen doordrijven van mijn eigen meenihg, maar alléén het waarachtig ge meenschapsbelang noopt mij nogmaals mijn ideeën te zeggen. iu de eersLe plaats dan wil ik beginnen met te constateeren dat wanneer men de gasre- geltng zoodanig gemaakt had, als ik voor stelde, men thans niet voor een tekort over Juli had ie staan. Immers ik stelde voor het ter beschikking zijnde gas gelijkelijk te ver deden, op de manier zooals ik dat in mijn ingezonden stukje van 12 Juni uitwerkte en niet er maar met de muts naar gooien zoo als thans blijkbaar gebeurd is. Dan had men ook niet ae mogelijkheid open gelaten' dat zelfs een klein gezin nog hondera M'. mag verbruiken. Ik heb trouwens goede hoop dat dé regeering met 1 October er wei een stok je voor zal steken. Maar thans middelen tat minder gebruik, daar gaat het nu om. ik zal niet aankomen me de zeer goede kleine huishoudelijke middeltjes, dat kunnen dé vrouwen zelf beter maar ik zal trachten het goede recht van bestaan aan te toonen van een Centr. Gom. Waschinrichting. als middel ter gas- en kolenbesparing nene- vens zeep, dus een Inrichting speciaal Eassend voor déze tijden, met goed recht van estaan ook in meer normale tijden. Ik weet niet hoe bij alle menschen precies gewasschen wordt, maar wel weet ik, dat over het algemeen de wasch gekookt, of dat er warm water voor de wasch gemaakt wordt. Dat is een bewerking die, wanneer men ze op gas uitvoert, voor een wasch van 3 personen pl.m. 2 M'. gas vereischt, dat is dus in 3 maanden 26 M8. gas alléén nog maar voor een waschje van 3 personen. Wanneer men niet van gas gebruik maakt, dan heeft men een dienovereenkomstige, of liever een naar verhouding nog grootere hoeveelheid steen kool noodig. Wanneer dus alle wasschen, die thans nog aan huis worden gedaan ,op een Centr. Gem. Waachiurichtmg (die na»tuurlijk zonder winst zou moeten werken) zouden worden behan deld, zou men zeer zeker een middel hebben dat flink mee zou kunnen helpen aan gas- en steenkoolbesparing. Zeker, er is natuurlijk ook brandstof noo dig voor een Centr. waschinrichting, maar naar verhouding, stukken minder dan dat ieder zijn eigen waschje thuis doet. Ook zou een Waschinrichting zeer geschikt van min derwaardige, niet goed als kachelbrand te ge bruiken, hout en steenkoolsoorten gebruik kunnen maken. Maar ook zeep want thans jaat bij Leder het afgewerkte zeepsopwater het gootgat uit en dat is op een eenigs- chem. bewerkingen van afgewerkte zeepsop weer tot waardevolle grondstof terug komen. Zeer velen zullen er zijn, die weten, dat zeep uit verschillende vetten gefabriceerd wordt en wanneer wij nu bedenken, dat wij ook a s winter voor een vermoedelijk zeer groot tekort aan vetten zullen komen te staan, dan begrijpt ieder het groote belang vanzeep- besparing Bleekmiddelen ze waren bijna niet te koop of zeer duur. Wanneer de gemeente de betrekkelijk een voudige toestellen kon krijgen, dan zcu ze op diezelfde inrichting, uit gewoon keukenzout, langs electro-chem. weg, bleekwater, chloor kalk en ook loog kunnen maken. Voordeelen dus, men ziet het, ze zijn voor het grijpen. Ik geloof dus dat ik wel eenig8- zins heb aangetoond het belang van een der gelijke inrichting voor den tegenwoordigen tijd. Laat mij nu nog probeeren het belang er van ook in norale tijden aan te toonen. In de eerste plaat9 gelden dan natuurlijk ook dezelfde motieven van besparing als thans en dan wilde ik o zoo graag dat eens een medicus de kwestie behandelde in ver band met den gezondheidstoestand van de vrouw die daar een gansdien dag in elke po sitie aan de waschtobbe staat, boven de kwa lijk riekende vuile zeepsop. Daar kan ik niets van zeggen, dat zou zijn praten over dingen waar ik geen verstand van had en waar ilk niets van weet, maar waar ik wel van weet, .dat is van (heerlijke?) stemming die zoo'n waschdag in een huis met een stuk of wat kleine huilende kinderen heerscht. Tijd om de kleinen behoorlijk te verzorgen heeft moe der niet, maar dat weten die kinderen niet. die huilen door. Moeder moet wasschen, en bovendien zien dat zij met etenkoken voor vader klaar komt, want die komt ook op tijd thuis, die kan niet wachten, die moet op zijn tijd naar zijn werk. Dan ruikt het natuurlijk heerlijk in zoo'n huisje, waarin wordt gewas schen, gekookt en waarin kleine kinderen verblijven, die niet behoorlijk verzorgd kun nen worden. De wasch in huis is een telkens terug ko mende plaag, die heel veel gezondheid met zich neemt en heel veel verdriet en narig heid medebrengt. Dus niet alleen in de ti den van thans, ook in de toekomst moet <Je wasch de deur uit en naar een Centr. Wasch inrichting. De gemeente kan die zaak op verschillen de manieren aanpakken, ze kan groote con tracten afsluiten met bestaande waschinrich- tingen of ze kan zelf de zaak ter hand nemen. Op het oogenbliik is de toestand gunstig voor de gemeeute om eens een proef ie ne men. Waar toch op het oogenblik een derge lijke inrichting iu deze gemeeute stop staat, zou die met betrekkelijk weinig kosten met als proefkonijntje gebruikt kunnen worden? Van gausclier harte hoop ik dat de men- scheu die iets zouden kunnen medewerken, dit niet na zullen laten. U, mijnheer de Redacteur dank ik zeer voor uwe medewerking, door mijn stuk te willen plaatsten. G. DUIF. P. S. Zou iemand mij ook eens kunnen ver tellen of het waar is, dat men in onderschei dene gemeenten reeds een groot gedeelte van de brandstof voor den aanstaanden winter binnen heeft, en zoo ja, weet dan iemand hoe het komt, dat wij nog zoo goed als niets hier in Alkmaar hebben? Bij voorbaat dank. D. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 8 Aug. Johannes Franciscus Keurachot en Maria Oeertruida Claaina Boot. OEBOREN: 7 Aug. Johannea Cornelia, z.v. Cornelia de Heer en Maria Koeman. Corne lia, z.v. Hermanua Kornelis Johan nea de Haan en Jannetje jacoba Bakker. TELEGRAFISCH WEERBERICHT 8 Auguatua. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsdi Meteorologisch Instituut te De Biklit. Geldig tot den avond van 9 Augustus. In het gebied van de waarneming is dt hoogste stand van den barometer 765.7 te Haparanda. De hoogste stand van den barometer 757.4 te Helder. VERWACHTING. Zwakke tot matige wind uit westelijke rich tingen, meest zwaarbewolkt met opklaringen, wellicht een enkele regen- of onweersbui, zelfde temperatuur. MARKTBE&lCMTftN. LANUEDtJKKR UMOfcftTfc VEILING, 7 Aug VowmiddagvelUitg Dlv. Aardappelen. Blnnenl. f 7'80Ta 9.90. overland f overzee f drlelin- §en f 9.40 a 9.90, kleinere f S.5U a 9.70, ehoolmeesters f 8.10 a 10.60, Oladbl. f 10.90, graafjea f 10 50 a 11.10, drielingen f 5.60 a 6.30. Wortelen blnnenl. f 4 a I.p. 100 bos, bultenl. f 0,a per 100 bo». Drogerij f 0.— a 0.—. Slaboonen f 10.30 a 0.snijboonen f a Bloemkool le soort f 13.30 a 17.20. 2e soort f 5.80 a 6.50 Roodekool| blnn. f 3.60 a 4.30, buiienl. f 9.—. Gelekool blnn. f 4.90 a 9 20, balt. 10.—. Wlttekool binnenl. f 4.80 a 5.10. bultenl. f 7. NQORDSCH AR WOUDE, 7 Aug. Wor* telen f 1.60 a 8.10, ld. voor het bultenl.. 4.50 a 6.—, id. v. d. drogerijen f 3.80 Aardappelen voor het buitenland over land f overzee f ld. voor het binnenland groote f 7.70 a 11.0, drielingen f fl.20 a 0.70, kleine f 5.40 5.60, Roodekool f 1.50 a 1.90, ld. voor het bul tenl. f 4.— a 4.50, witte f 2140 a 2.80, ld. voor het bultenl. f 3.50 a Qelekool f 4.10 a 0.—, voor buitenland f 5—. Slpboonen f 8.40 a 10.80, ld. voor het bultenl f 16.40 a 17. WIJDENES, 6 Aug Slaboonen 1.50 ct., aardbeien 0—0 ct., |peulen 6ct., kom- komkommers 9 ct. per stuk, jwortelen 0 Koere van 2è 91% ©f. per bos, Roodebeasen 11 ct. per pond, kropsalade 0 ct. per krop, snijboonen Ï0.18 per 100, tuinboonen f 0.90. Augurken 19 ct. ptr pond, witte kool 4 et. per stuk, AMSTERDAMSCHE BEURS Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Turkije. JVta Ex-dividend. PROLONGATIE 21/. pet. Mededeelingcn. Staatsfondsen prijshou dend. Amerika onveranderd. Culturen vast voor Handels vereen iging Amsterdam. Olie- waarden iets lager. Scheep vaar taan deelen en Marinewaardm vast. Tabakken willig. W ARMENHUIZENT Aug* Vroege aardappelenBinnenland groote f Ö.8Ü a 11.—. drielingen f 5.— a 9 60, Buitenland groote f drielingen f 0.—, alles per 100 Kg. Slaboonenbinnenland f 8.—, buiten* land f 17.—, alles per 100 Kg. Roodekool (binneallad f 2.90 a 3.30, buitenland f 9. Wlttekool: binnenland I 1.90 a 3.19,bui tenland f 7. SnljBoonen: binnenland f 9.80, buitenland f 23.—, allea per 100 K.Ü. ZWAAQ, 7 Aug. Villing „Bangert en Omstr«h«w". De prljaen waren kaden: voor aalbeiaen rood per pondct., wit e» pondet., slaboonen per pond —8 et., frambozenet., snijboonen per 100 68 ct„ peren per pond 6—9 ct, appelen per pond 13—15 ct.. perziken per stuk 0et., kleine 2—9". tomaten per pond 712 ct.. blanwe druiven per pond 54 ets. meloenen per stuk 4348 et. Roode bessen voor fabrieken 30 eent, voor fcinnenland 0—11 eent, witte bessen voor fabrieken 40 eent pep kilo, binnenland T 8 per pond. BEBMSTBR, PURMEREND en OMSTRE- KÜN< 7 Atlg. Spinazie f 0.a 0.— 7 Aug. 8 Aug. r 5 1011/8 101 4J 1001%, 1007/, 4 941/b 04% 3» 83% 82 3 73 72% 61% 61% 5 1001/, 100 5 1001, 1'0% 4 37% 37% 5 69 68% 41 67% 68% 4 53 551/4 4 53% 53l/, 4 54 4 54V, 4 94% 4 50% 5 Staatileeningen" NEDERLAND Iblig. N.W.S. van 500/1001) dito dito dito dito i lt»M) i iblig. dito dito dito dito dito Ned.-Ind. 1915 f 1000. dito 1 y 1 f 1000. BUITENLAND. ««8TENHIJK. 15e! vrije Kronenr. Jan.-Juli lySLAND. Obl. tra. 25ÜUS0UÜ Iwangorod Dombr. OR. 625 NHcólal Spw f 100 Óseomol. OR. 625 fiöfhlehlld (tonioll) OR. 025 Mope en Co 1889-'90 OR. 625 6e Emiaaie, 1894 QR 625 Hagdad Spw. le serie 1904 BRAZILIË Funding Ln. 1898 20/100 Provinciale en Gemeente lijke Leeningen Auuttrdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en CredleMnatellingen. msterdamsche Hank Nederl.-tud llandelibk Aaud Nederiaudacha Batik v. A. Ned. Hand el-Mi], C. v. A. Rotterd Rankv. Aaud. Industrlèele Ondernemingen BUIIBNLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car 8i Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide it Laatner Comp. Unit. St. Steal Corp. C. g. A. MIJnbou w-Ondernemlngen. Kataheon gew. ld. Pret. Badjang—Labwng Guliuurendern Handelsver Handelsvonnootaoh. Cult. MM. dfer Vontenlattdan A. 14. !d. ld Wlmtaand. Mandiliv. Amsterdam Aand Pótroieum-Maatiohappl|en. Oerdhaha Pair. Ind. Aand Ö»c. Hdll, Pair. art. v. A. Kon. Nad. MIJ. t. a. v. Rati br. A, Sum. Palam bang Patr. MIJ. afgaat, a BUITENLAND. New Sehlbaial! Patr Cy. Crt. gew A. id. ld Crt. Pref. A. Orion Heiiol. Mij. A. Rubber-Ma ataehappijen. A tint. Rubb. Clt. MIJ. Aand. ptü-Bativla Rubber MU Aaud è«heepvaart-Maalaohappl|en. 11611. Stoomboot Mij. Aand. lag. Moll. Lloyd Aaud. Koa. Ntd. Stoomb. MIJ. Aaud. Nad. Amerlk. Stmv. Mij Aand. Nad. A. A. A en 103 103 */8 189 2U8 181 ISO Ui 166 0, 77V, 63»/, 115», 247 R 114 21S 412 1991/, 119 541 «•4 83 V. 61% 229 164»/, 1003,, 173 226 338 181 30»/, 80«/a 87 lig 227 222 16T 485 412 175»', 226 481 485 103 Ut 104 Va 00 Vb 100»Ae 101/, 36Vm 22i/i 6 Mi 25i/m 25 V, 138 '04%, 94»/ia 61%, 189 2 4 213 180 150 168* 771/, 62 11» Ut 6»/, 13'/, lit 212 415 168/, £37 481/a 61% 229 164»/, 827 342 184% 311/4 90 »/i 877/, 287 220 487% 411 175 225», 484 1037/, 104% 100% 10", 26% 221/, 6 211/4 02 25»/, 117», 104%, 94%» Sabeapv. Unie Aand. ■ÜITENLAMD int. Mara Marina Cy. afg. A lat Mara. Marine afg. pr. A. lat. Marc Mar. link Fund Qd 6 Ta ba ka> On dernemingen. Vdam Dall Camp Aand. 4'dam Ltngkat saw. Aand ld. ld. Prei. Dall»Maatacliaupl| Aand. Dall Mme via A«nd Maden tabak Aand. Rotterdam Dall Aand Sanambah Tabak-Mij. Aaud. MUI fENLANI), United Lankat Plant v. A Spoorwegen. Moll. IJier. bpoorw. Obl. 5 MSI. t. Ekpl. v. Staatup. Obl. 5 AMERIKA. AMhlt. Top. S. Pi C. v. g. A Baltimore St Ohio Certif v.A. D«y»v St R. Giande épw. C. v. A. rdtie Spw. Mlj. Qtwont Aand. Kant. Ity South Rallw. Cy g. A, Missouri Kans. O Tea. C, v, A. N.-York Out. Western A Nerf A Wilt Cart. gaw. Aand. Southern Pae. Comp. A. South. Rlw. Vol. Tr. Oaw. A. Union Pat. Rallr. Cy. C. g. Premleleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (I 100.—J. 3 Ganieen'i-Credlat 3 BEl.OIE, Antwerpen 1887 2)

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 3