Houdt haar in kuis. Uitbetaling vergoerliftgen wegens kostwinnerschap. INQE70NDEN MFDEDFEUNOFN. UIT SINT PANCRAS. De raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagavond voltallig. Ala eerste punt kwam aan de ordebehan deling der begrooting voor 1918. 1q verband oaanpee werd goedgekeurd net maximum bedrag bi. O. op J 6500 te bren gen. Vrij zeker zal in 1918 dezende distributie- regeling moeten worden getroffen, deze kost in 1917' ongeveer j 2500, wat in drie jaar moet afgelost worden. Op 't oogenblik is de H. O. circa 3000. Daar het aan te bevelen is (lat voortaan de distributiekosten in 1 jaar worden afgelost, wat ook kan omdat van de koelende werking en droogt niet spoedig op. 1 tijdsomstandigheden ook wordt geprofiteerd, die bij de meeste huid- ^j 6500 wel ongeveer noodig zijn. De Men kan geen nuttiger geneesmiddel huis hebben dan een vei zuchtende, autMeptii- sche efl heeienoe Ztól roeiers Zaü beantwoordt geheel aau dit doel Zij is een vertrouwbare Zalf voor jeu kende, bloedende en uiiwendige aambeien, eczeem, psoriasis, dauwworm, puisten, gor deluitslag, inserienbeten, neielroos en huid- kwaien bij kinderen, en ais regel is één doos voidoende tot genezing. Fosters Zalf heeft een verzachtende, ver- De ontsteking en jeuk, ziekten optreedt, moeten spoedig zwichten hij raa£j keurde dit goed de eerste aanwendingen. J" Foster's Zalf kan veilig gebruikt worden, zelfs bij de meest gevoelige huid. Kloven m de handen, winterhanden en -voeten en huid vlekken kunnen er geschikt mede behandelo worden. riet is een wijze voorzorg om altijd een doos van deze zalf bij de hand te hebben geen buis diende zonder Foster's Zalf te zijn. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Alkmaar verkrijgt), bij Nierop Slot- houber, Langestr. 52. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel f 1.75 per doos. dat het seizoen gunstig voor hem is om werk te vinden. MOORD? Een paar K.M ten zuiden van het dorp Zandvoort is Donderdag het lijk gevonden van dén 25-jarigen ongehuwden w. van Vliet uit Haarlem. Het lijk was slechts ten deele gekleed en vertoont oen schotwond) in rug en borst. De nog vochtige zwembroek, in de nabijheid gevonden, wekt het vermoe den, dat hij nog kort voor zijn dood een bad genomen heeft. In het zand ontdekte bloed sporen doen' vermoeden dat hij, na getroffen Zoolang de Eerste Kamer het door de Tweede kamer aangenomen wetsontwerp in zake onderwijzerssalarissen niet bekrachtigd heeft, stellen B. en W. voor geen andere re- geiing te treffen, omdat de verordening pas 12 Maart 1917 herzien is. Met dit voorstel ging de raad accoord. De begrooting werd hierna vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 12536.54ya en een post onvoorzien groot 294.20. Als leden van de gaseommissie werden hierna benoemd de heeren M. Duif en C. Gootjes, nadat de heer P. Bakker voor eene benoeming bedankt had, omdat hij reeds vol doende met baantjes beladen is. Als plaats vervangers werden gekozen de heeren kloos terboer en Zeeger». Allen namen de benoe ming aan. Daar de agenda hiermee afgehandeld was, richtte de voorzitter het woord tot den heer Nol, die vrij zeker voor de laatste maal de vergadering bezocht. Er wordt, zoo zei de voorzitter, wel eens ;zegd: niets is wisselvalliger dan een stem- „us, en terecht Hier heeft zij ten gevolge gehad, dat uw mandaat niet verlengd is. Dit was misschien voor u een teleurstelling, doch u kunt met voldoening terug zien op de zes jaar, die u, eerst als raadslid en later als wethouder, werkzaam was. Er is in die zes naar op vluchtende smokkelaars vuurde, heeft hij een grazende koe doodgeschoten. Een smokkelaar uit Arnhem werd gearresteerd Te Weesp i3 een groot aantal ingezete nen van hun gastoevocr afgesneden wegens het overschrijden van het toegestane rantsoen van 35 kub. ""Meter per maand. Bij circulaire is aan de gasverbruikers te Culemborg kennis gegeven, dat door hun greote zuinigheid in ae eerste helft dezer maand het maximum gasverbruik wederom is verhoogd. Tegen een drietal eigenaars van paarden .e Apeldoorn is een vervolging ingesteld, tiaar onder de gesneden haver voor paar den voeder ook rogge werd gevonden. Te Velseroord is een 20-jarlg meisje van den aanlegsteiger bij het overzetveer door den sterken wind in het Noordzeekanaal geraakt en verdronken. Een handelaar uit Enschedé liet In een station in Friesland zijn portefeuille met 9000 liggen. Een ambtenaar vond ze en stelde haar den eigenaar weer ter hand, die ïem als belooning een kwartje aanbood dat geweigerd werd. Een jongen te Kampen, die vóór een paar dagen van het dak viel van een perceel waar hij werkzaam was, en daarbij een sche delbreuk bekwam, is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. in den Gelderschcn Achterhoek wordt het rundvleesch in de plaatselijke bladen te ztjii, nog een 30 schreden géloopen heeft. I jaar verbazend veel geoeurd, veel belangrijke Een op wacht staand militair heeft hem besluiten zijn genomen. Mede als gevolg Woensdagavond te 5 uur nog op het strand gezien, per rijwiel gaande in zuidelijke rich ting. De fiets is evenwei niet gevonden. Verdwenen is ook een zilveren horloge en het geld dat Van Vliet in zijn portemonnme had. Aan zelfmoord kan niet gedacht worden Twee veronderstellingen liggen voor de hand' ten eerste dat Van Vliet Woensdagavond, toen hij gebaad had, doodgeschoten is, waar na de dader(s) met zijn rijwiel, horloge en geld verdwenen; ten tweede dat de dader(s), terwijl Van Vliet baadde, een en ander weg nam en op hem geschoten ueeft toen hij hem later, na ontdekking van den diefstal, wilde ach tervolgen. Donderdagnacht is een onderzoek inge steld bij de militairen van de kustwacht te Zaadvoort. Bij een hunner werd een patroon vermist, die hij niet verantwoorden kon. De justitie is daarmede in kennis gesteld. De officier van justitie te Haarlem heeft beslist, dat deze soldaat te Zandvoort in voor- loopige bewaring gehouden moet worden. Hij is op het politiebureau aldaar in bewa ring gesteld. Naar de commandant van het kustwacht detachement te Zandfoort aan het Hbld. ver- zékerde, is er geen sprake van de vermissing van een patroon. DE ZUIDERZEE-DIJKEN. Nog steeds levert de verzwaring der zee dijken enorme moeilijkheden op door de geringe draagkracht van den bodem in Wa terland. Zoo werden aan den zeedijk bij den daarvan is de gemeente in dien tijd veel op gekomen, waaraan u zeker veel heeft bijge dragen. Trouw %vas u steeds op post tn open hartig gaaft ge steeds uw zienswijze ie ken nen. Ik dank u ui de eerste plaats voor ae groote medewerking, van u ondervonden en voor den grooteu steun, die u als wethouder steed» verleende. In de vergaderingen van B. en W. heerschfe steeds een aangename geest en ook de raadsvergaderingen kenmerkten zich ais zoodanig. De gemeente had aan u een belangrijken steun. Ik hoop, dat het u steens goed gaa. en voorspoed en gezondheid u eu uw gezm leeds ten deel mogen vallen. De heer Nol antwoordde daarop ongeveer als volgt: Ik dank u, voorzitter. Wei zijn veel flinke besluiten genomen, doch de firn leiding uwerzijds deed zich daarin steeds in sterke mate kennen. Ik hoop, dat u nog lang uw krachten aan de gemeente mag wijden. Dit geldt ook voor die leden, waarvan ik steeds den steun mocht genieten. Dit kan he laas niet van allen gezegd worden. We zijn lis dan door allen een be- Blijkmerpolder, ten zuiden van lliolysloot reeds meer dan duizend bakken zand wegge spoten en nog steeds heeft men geen vasten rond. Al liet zand schuift onder den bodem, e veenlaag wordt weggeduwd en het wei land wordt omhoog geheven, zoodal het een heuvelland schijnt te zijn. BUREAUCRATEN. Wij lezen in het „Huisgezin": Wat de bun gemeester van een Overijsselache plattelands gemeente aan de „Voorhoede" schrijft, moest zelfs in bureaucratisch Nederland voor on mogelijk worden gehouden. ..'lie verbouwde rogge moet uit X naar de centrale opslagplaats worden gezonden. Onkosten ongeveer 100 per waggon. Maar in X. moet men zelf ook rogge heb ben. Dezelfde of een andere waggon rogge gaat uit de centrale opslagplaats naar X. terug. Onkosten weer 100. Een gewoon mcusch, met een minimum gezond verstand, zou zeggen X. levert zooveel duizend kilo rogge op. daarvan komt X. voor haar aandeel zooveel toe, de rest wordt naar de centrale opslag plaats gezonden In bureaucratisch Nederland schijnt men een andere methode beter te achten en te s.pof" ten met verkwisting van geld, tijd en kracht. Is het te verwonderen, dat net platteland rebelsch wordt, als de bureaucratie het tot zulke dwaasheden dwingt? GEDICHTJES UIT DE HiAAGSCHIE POST. Baas boven Baas. De gasfabriek heeft dezer dagen Den lichtpriis weer eens opgeslagen De brouwerij slaat, o wat strop, Zoowel bet licht als 't donker op De Hooikist. De vinding der hooikist is een prachtig idee, 't Bezorgt zonder brandstof het daag'lijksch [diner; Nu nog een hooivertrek, dat was me wat, hoor, Dan kwamen we lekker den winter straks door. Oók Distributie. Ach, kregen we nubijtijds nog maar De „mannendistributie" Want anders komt er nog voorwaar Een vrouwenrevolutie! UIT VEENHUIZEN. Op het land van den heer J. de B., alhier, is een luchtballon neergekomen. Het voor werp was vuurrood en ongeveer een Meter hoog. Op den rand stond in het Duitsch „Kan vernietigd wordea". voor 35 cent In eene per pond aangcfeo bakicersvergacferii] geen kinderen, en a sluit wordt genomen, waarbij elk zijn mee- ning uitspreekt en een der leden gaat de plaats in met de meening van den ander in zake militaire vergoedingen, dan is dat laaag en zeer zeker niet te pas komend. De hoer Duif zei, dat dit waarschijnlijk op hem gemunt was. De heer Not wordt vrij' persoonlijk, doch ik zal inzake militaire ver- r - 1~~ uit). ge- ge beurd? Dit beantwoordde de heer Noi ontken nend, doch hij zei tevens, dat het niet past voor een raadslid zich in dien geest uit te spreken. De heer Duif: Ik heb toch geen leugen ver teld. De heer Nol: U hebt als raadslid het rech niel zoo te bandelen. U Is dan geen goed raadslid. De heef Duif: U is ook niet de rechte man op de rechte plaats, dit heeft de stemming be- wezen De voorzitter drukte zijn spijt er over uit, dat deze zitting zoo moest afloopen. De ver- houding is steeds pleizierig geweest. Ik vind het beter geen verdere oesprèking te houden. Ik sluit hiermee de vergadering. De heeren Nol en Duif interrumpeerden nog, doch kwamen niet ineer aan het woord. KORTE BERICHTEN. In den tuin van den architect B. te Roer mond is een 3 Meter lange papieren, met gas gevulde ballon neergekomen. Aan een der uiteinden was een draad bevestigd. Volgens de Tel. zal de nadere beperking van den treinenloop op 22 September in wer king treden. Te Leiden zijn een aantal valsChe zll- verbons van een gulden in beslag genomen. De tjocren in het land van Maas en Waal beginnen overal rundvee te slachten en uit te ponden voor 55 cent, dat is 20 cent la ger dan de prijs der slagers. De bruinkoolexploitatie der Maatschap pij „Carisborg" te Hoensbroek ls wegens een defect aan de pompen voorloopig gestaakt Het heele werk staat onder water. De inbreker G. te Woensel, die bij de in braak aan de worstfabriek aldaar in een been werd geschoten en opgenomen in het zieken huis, is daaruit spoorloos verdwenen. Gisteravond arriveerden te Ooes een 120-tal Duitsclie kindderen. Te Zevenaar kwamen weder een paar honderd in ons land. De fabriek der Elka-horloges te Chaux de Fonds heeft ter gelegenheid van den a.s. verjaardag van de koningin een aantal hor loges en kettingen' ter beschikking gesteld van de Oranjevereenigingen en vereenigingen, die dien dag volksfeesten organiseeren. Uit verschillende dorpen uit het Land van Heusden komen berichten dat in erge ma te dev lekziekte onder de varkens is uitgebro ken. De ziekte maakt vele slachtoffers, Dr. B. van Rijswijk, in leven leeraar aan het gymnasium te Dordrecht, heeft zijn bibli otheek, bevattende geschiedkundige werken, vermaakt aan de openbare leeszaal en biblio theek aldaar. Te Maastricht zijn eenige valsche zilver- bons van 2.50 in beslaggenomen, die slor dig zijn nagemaakt. Terwijl een soldaat-kommies bij Zeve- ;eboden ng te Drachten is besloten, ten einde de noodige bezuiniging krijgen op brandstoffen en gas, gedurende twee dagen per week niet te bakken. De Spaamwouderstraatbewoners te Haarlem hebben besloten de water- en vuur- ïg in core te herstellen' cn daarvan een grootbedrijf te maken, De minister van landbouw brengt ter algemeene kennis, dat de uitvoer van cicho rei in bewerkten of onbewerkten vorm niet in uitzicht gesteld kan worden Met het oog op den gas- en petroleum- liood' te Bameveld nebben verschillende za- kenmenscheni zich speciaal voor dit doel ver vaardigde carbidlampen aangeschaft, die in liet gebruik uitstekend voldoen Tleden zullen 160 Duitsdie kinderen over ZevenaarArnhem in ons land komen. Zij zullen verdeeld worden over Amsterdam, Rotterdam, den Haag, Arnhem, Utrecht en Leiden Naar de 's-Hertogenb. Ct. verneemt; is er een oplossing gevonden betreffende de moeilijkheden bij den uitvoer van eieren naar Duitschland. UITVOERFRAUDE. Men' schrijft uit Limburg aan het Hbl. Gedurende een paar maanden heerscht er wat malaise in den smokkelhandel. Maar alles wijst er al weer op, dat gelvidelijk een herleving intreedt Geen ochtend gaat voorbij, of men ziet de in den afgeloopen ncht gear resteerde personen door politie, marechaussee of ambtenaren wegleiden naar des poorweg- stations ter overbrenging naar de gevange nis in het arrondissement. A lhebben de rechtbanken ook van maand tot maand de boeten en straffen verzwaard, zoodat zij van één gulden of één dag lang zaam klommen tot 50 gulden en 2 of 3 maan den, de fraude blijft en neemt slechts af bij verminderde vraag in het buitenland of ten- gevolge van schaarschte aan artikelen hier te Neemt men niet zijn toevlucht tot een wer kelijk zwaar boetensfelsel, zoals we dit meer- toepassen, dan behoudt men op onze grtii- malen aan de overzijde van ae grens zagen zen dit demoraliserende nachtelijke smokkel- werk tot schade van onzen eigen voorraad consumptieartikelen, gezwegen van den in vloed ten kwade, welke door omkooping als anderszins worat uitgeoefend op het tijdelij ke en op het vaste ambtcnaarscorps. Onder de smokkelartikelcn zijn koffie, zeep en margarine nog steeds sterk vertegenwoor digd. Maar vooral komen den laatsten tijd van de kermis propageeren. Men herinnert zieh; dat er twee jaar gele den in deze gemeente strijd is gevoerd over het al of niet doorgaan. De kermis is toen doorgegaan en het ia meegevallen. Laat het dan ook nu meevallen. Zoeke ieder, die dat wenecht, in de kermis- week gepaste ontspanning gepast ia meer dan één opzicht 1 In dezen gedachtengang wenschen we ve len onzer lezers dan ook een prettige, en' velen anderen, een goede kennis! In bet nummer van Maandag zullen we een nadere beschrijving geven van hetgeen er te zien is. Voor heden zij er slechts uitdruk kelijk opgewezen, dat verschillende voorstel lingen niet om acht uur, maar om zeven uur of om half acht aanvangen. Daarmede dienen o.a. degenen rekening te houden, 'die Zondag-avond in de Harmonie de buitengewone voorstelling van het aan grijpende jubileumstuk Adrienne Lecouvreur, waarin mevrouw 'MannBouwmeester en de heer Bouwmeester mede spelen (7 uur), aan den Laat Ter Hall's succesvolle revue uur) of op het Kerkplein Solser en Hesse's Amsteroamsch tooneelspel „Mooie Neel" (7 uur) willen bijwonen. En tenslotte om veel navraag te voor komen reeds beden de mededeeling, dat de kinderen van onze abonné's ook dit jaar weer in staat gesteld zullen worden zich Woensdagnamiddag tegen verminderden prijs te vermaken in Bonner's stoomcaroussel met cakewalk enz. Gedurende de kermis worden de navolgen de inrichtingen alhier geplaatst: Op de Paardenmarkt zijn opgeslagen: A. Bemer, aeroplane wed Keczen, biertent; L. Benner, figuur-8-baan; Vallentgoed, iucht- schommel; J. Klein, paradetent; mej. Dob ber, minerva. Op de Korte Nieuwesloot: Dirks, scfiietsalon; Abraliams, minerva; Mullens, Turksch kabinet; Rosseili, cabaret; v'ader, wuptent; Meijer, Daiakceia; Wier®, werptent-viscim .taak; de liaan, kraam; wed IC alt, minerva; hoepla; La Mui. caxoussd. Op het Dodenveld: Schutte, danssalon; Cooke, hypprodome. Op het Hof staan: tenner's stoomcarcussel en cakc-walk. Op de KorteNiecwesloot: In de Doorbraak: A. Wijlacker, schouwburg. Op de Steenenbrug: Hoefnagel, beignetskraam. Op de Laat vonden een plaats: Prof. Salvator, spiritisme; Wiers, carous- sel; Kinsbergen, schouwburg. Bij de Groote Kerk: Delmonte, schouwburg. Verder zijn nog aanwezig diverse inrich tingen voor koek, suiker, nougat, paling, ga- anterieën, enz. GESLAAGD. De heer D. F. Timmer alhier is te den Haag geslaagd voor het examen boekhouden M. O., schoolacte. poffenjes- C. Rezd, groote hoeveelheden thee, gestreept en j katoen er cheviot aan de smokkelmarkt. t en geruit STADSNIEUWS. DE KERMIS. In regenjacht en stormgeloei ls ze weer ge komen de kermis. Men kan over die komst filosofeeren, men kan haar eenvoudig aanvaarden voor wat ze is een feit. En daarvan het beste maken, wat er van te maken is. Wij hebben ons nimmer geroepen gevoeld te ageeren voor afschaffing van de kermis. Die roeping hebben we ook thans niet ge had. We zijn geenszins blind voor de gevaren en de nadoelen, die er met de kennis gepaaid gaan, maar we wenschen ook de genoegens en de voordeden, welke er aan verbonden zijn, niet uit het oog te verliezen De kermis i s iets voor de kleintjes, voor de kleine luyden, voor vele andereu. in de stad en in de omgeving. Zij stelt allerlei catego rieën in de gelegenheid zich bepaalde genie tingen te verschaffen. De man met de gespek te beurs, die vacantie kan nemen, kan in Am sterdam of in den Haag genieten van tooneel spel, zich vermaken met operettes, zich ver lustigen in revue's. Waarom zouden we het den man, die niet in de gelegenheid is naar elders te gaan, dan niet gunnen bij het Neder- landsch Tooncel, bij het O bij Ter Hall, bij Solser en lijk genot te smaken? ettegezelschap, een soortge- Het is waar de kermispret is voor velen vin ander gehalte. Toch oordeele men daar over niet te hard. Voedt de menschen op tot het waardeeren en zoeken van andere verma ken uitstekend! Tracht hen naar hooger, naar ontwikkelend en veredelend genot te doen verlangen prachtig! Maar ontneem htm, ter wille van bijkomstigheden, niet zonder er iets anders voor in de plaats te stellen, plotseling hun jaarlijksche pret, waarnaar verlangend wordt uitgezien, waarmede in vele gevallen reeds weken te voren rekening is gehouden. Wij zien daarbij niet voorbij dat de kermis leidt tot uitspattingen. Zij heeft dit helaas met andere openbare feesten gemeen en niet alleen met de openbare. Het is dan ook te wenschen, dat ieder, die daartoe in staat is, medewerkt om verkeerdheden te voorkomen. De kermisreizigers zelf geven daarvan trou wens de laatste jaren, en ook nu weder, het goede voorbeeld, waar ze het ordelijk vieren EEN DROEVE PLECHTIGHEID. Onder groote belangstelling had gisteren middag de teraardebestelling plaats van een der meest verdienstelijke bestuursleden van „Alcmaria Victrix", den secretaris D. Kossen. Behalve het bestuur van A. V. en het kantoon personeel uit Amsterdam, waren een aantal zijner vrienden en medeleden aanwezig, om hem grafwaarts te dragen. Bloemkranzen en bloemstukken dekten de baar. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den voorzitter van Alcmaria Victrix, door zijn besten vriend en door den chef van het kantoor te Amster dam, waar de overledene werkzaam was. Met weemoed herdachten zij den sympathieken jongeman, die reeds op zoo jeugdigen leef tijd moest worden weggenomen, tevens trach tende eenige woorden van troost te spreken voor de zwaargetroffen ouders, wier eenige zoon hij was. Diep onder den indruk verlie ten de aanwezigen na de plechtigheid het kerkhof. In verband met dit treurig sterfgeval zal Alcmaria Victrix morgen niet spelen ia Zaan dam. VOOR DEN KR1JOSRAAD. Voor den Haagschcn krijgsraad heeft giste ren terecht gestaan de landstormpiichtige J. A. S., in garnizoen alhier, wegens diefstal van een portemonnaie in de chambrée. De i auditeur-militair vroeg een militaire gevange- j niastraf van twee maanden. DIENSTWEIGERING. Het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht heeft bevestigd het vonnis tegen den land- stormer-infanterist Chr. S., geboren te Am sterdam, die door den krijgsraad te '»-Gra- venhage was veroordeeld tot vier maanden militaire gevangenisstraf', in te gaan 19 April 1917, ter zake van het te Alkmaar op 1917 voor de eerste maal uit principe weigeren om de militaire kleeding aan te trekken. VOORZICHTIG MET DE FIETS I Gisteravond raakte aan het Verdronken- oord een jongen met een fiets te water. Ge lukkig was hij spoedig weer op het droge. In verband met dit geval mag zeker nog wel eens weer aan alle fietsrijders voorzichtigi heid worden aanbevolen. Vooral in deze ker misdagen zal men geducht moeten oppassen. EVANGELISCHE UNIE. In de Kapelkerk hoopt Zondagvoormiddag half elf voor de Evangelische Unie op te tre den ds. van den Kieboom, van Bogen. TIJD. ARBEIDSBEURS STADHUIS. Correspondentschap der Intoc. Arbeidsbe middeling. Tel. 158. Spreekuur iederen werkdag van .1012 uur, Zat. v. 11—12 uur v.m. 25 Augustus. Gevraagd worden: 1 boerenknecht (kun nende melken), 1 dienstbode (intern), 20 jongens en meisjes, 80 meisjes, 1 noodhulp werkmeid, 1 werkvrouw. Bieden zich aan: 2 hakkers, 1 bankwerker, 1 fabrieksarbeider, 1 klinker, 1 loopknecht, 3 metselaars, 1 vrouwelijke hulp (voor enkele uren daags), 2 pakkistenmakers, 2 stuca doors, 2 stinatmakers, 1 schilder, 1 timmer man, 9 werklieden (los). De Correspondente, A. A'UKES—TIM'MERS. INGEKOMEN PERSONEN. M. E. Hiddink, R. K., ass. huish., üuig- brouwerstxaat 14. Nijmegen. *J. Leeg water, N.'FL, los werkman, Shiartstraat 35a, Zaandam. C. J. Bomer, N,H monteur, Dmiveulaau 26, Woensel. J. C. P. H. Schram, N.FL, bankwerker, Fcrestusstraat 15, Schoten. J. H. O er Limans, R.K., z., Langestraat 39, den Bosch. A. Jan sen, N.H., machinist Snaarmanslaan 107, Aalsmeer. J. Hoekstra, geen, db., Laat 146, Beemstcr. G. J. Wittenberg, R.K., boerenknecht Molenbuurt 23, Zijpe. H. Zijdewind, N.H., z., Laat 67, Oude N'iedorp. H'. Schoenmaker-van der Ven, R.K., z., Baangracht 20, Haarlem. D. Bakker, N.H., tuinman, Omval 35, Beemster. J. van Veen, R.K., z., Verdronkenoord 56, Haarlem. B. S Flapper, R.K., huis knecht, Geesterweg 1, Sneek. C. B. Verbeek, N.H., z., Geestersingel 58, Apel doorn. K. Swart, N.H., db, Lange straat 48, Amsterdam. D. Beumer, R.K., arbeider, Van der Woudestraat 61, de Rijp. S. Giez, RjK, arbeider scheepst, Over- diestraat 56, iDuitschland). A. Sombroek, R.K., db., Hof 6, Heiloo. E. Sikkens, N.H., sigarensorteerder, Westerhofje 18. Utrecht. H. Kots, 'N.H., z„ Shiartstraat 80, Maastricht. C. Goedhart, R.K., bak ker, Kennemerstrratweg 90, Haarlem. G. J. P. Schuunnans, R.K., smid, Wet straat 12, Bergh. van Brecmen, R.K., strijkster, Laat 83, Bueeum. Wed. O. J. Meijer—O. Kraan, G.K., z., Van der Woude straat 43, Amsterdam. E. R. van Tel lingen, E.L., apoth-ass., Hofdijkstraat 15, Deventer. J. Kieft, N.H., i anketbakker, Kennemeretraatweg 90, Heioo. A. H. Rusch, D G., db., Westerweg 76, Aj>el- dooni:. G. Konijn, R.K., db., Achter straat 48, Schermerhom. K. Besselsen, N.H., daglooner, Lindelaan 39, Ermelo, *G. 'Molenaar, N.H., arbeider, Baanpad 14, Akersloot J. Vink, N.H., sigarenma ker, Keizerstraat 22, Amsterdam. C. de Jlong, N.H., huish., Langestraat 66, Srt r merhom. G Mus, 'N.H., bloemist, Nieuw poortftlaan 15, Nijmegen. C. I'. <M' ijn. R K, d Keooemerstrs 39, Ho. O. M 4er-Uide«, N.h./'.V.ii., z., Lau gestraai Haarlem J. Schoonhoven, geen, kruideniersbed., Laat 81, Harderwijk. J. Albers, N.H., kruier, Drebbelstraat 24, IJmuidcn. C. Zandvoort, R.K., bezem maker, Westerweg 42, Velsen. R. Elslo, R.K., sagersknedit, Laat 180, Anloo J. H. M. Veenhuijs, R.K., spoorwegbe ambte H.IJ.S.M, Laat 74, Didam. *P. Punt, R.K., scheepmaker, Schermerweg 3, Alphen. P. G. van Es, R.K., z., Van Teijlingestraat 2, Antwerpen. VERTRÓKKEN PERSONEN. Wed. H. Swart, R.K., z., Vrouwenstraat 1, Zutfen. P. Wonder, N.H„ bouk.-opz., Spoorstraat 91, Dordrecht A. C. van Heerden, N.H., z., Patemosterstraat 6, Ber gen. C. H. van den Berg, N.H., z., Zeglij 25, Helder. G. Dik, N.H., db., Laat 118, Helder. M. Kroon, N.H., z, Achterstraat 56, St. Paneras. A. H. I. Broers, R.K., z., Mient 12, Rotterdam. T. Schuit, N.H.. huishoudster, le Kanaalstraat 18, Heiloo. A. J. Leckie, N.H., leeraar, Westerweg 53, Amsterdam. J. Oskam, N.H., bloemist^ Ritsevoort 25, Zeist. wed. IJ. Knijn, R.K., z., Drebbelstraat 25, Limmen. E. Hart, R.K., z., Liefdelaan 13, Helder. S Schip per, R.K., slager, Middenstraat 19, Helder. G. Govers, R.K., db., Prins Hendrikstraat 34. Helder. S. Albers, N.H., z., Metiusgracht 3, Bloemendaal. J. Wijte, R.K., arbeider, Lindenlaan 111, Bergen. J. Wijte, R.K., z., Lindenlaan 111, Hoogwoud. *F. Wils, N.H., timmerman, Kcnnemerslraatweg 84, Heiloo. C. M. Hofstee, R.K., z Fnidsen 88, Hoorn. S. Kaal, N.H., z., Lindenlaan 12, de Rijp. M. Orora, O.K., db.. Geest 45, Schermerhom. C. Kroon, R.K., bloe mist, Boterstraat 16, Nieuwer-Amstcl. O. M. Moereels, N.H., wijkverpleegster. Kerk plein 9, Engeland. IJ. Bakker, N.H., db., Zeglis 42, Helder. E Bckker, NU., meu belmaker, Shiartstraat 10, Beverwijk. P. de Jong, N.H., z., Metiusrtraat 2, Amstcr dam. K. Kromdijk, N.H., db., Kennemer- park 17, Epe. Hoofd van een gezin. De BnigemMStor Tan Alhiuaar brengt ter hnnnto van bahu^ial» benden, dat dc nttkrorlug der rer* goedlngen, loopende over het tijd vak van 1« tot en niet 96 AukhmIiih 1917, Ml plaat* hebben ten tttadhulsue op Haaudag 97 Auguatn* a.*., voor (ooMttl den liAJfDSÏOBM en de UXDIVIKK betreft van 9) tot 11 r en voor nuo vool de JIC1XJT1K aangaat vhu 11 tot 19 hup voorin. Alkmaar, 24 Augustus 1917. Do Burgemeester voornoemd, O. PIPPING. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 25 Augustus. Medegedeeld! door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 26 Augustus. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer boven 765 Zuidi-Duitschland. De laagste stand van den barometer 754.8 Skagen. VERWACHTING. Meest matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt met tijde lijke opklaringen, waarschijnlijk nog regen buien, zelfde temperatuur. MARKTBERICHTEN. ALUM AAR, 25 Aug. Aangevoerd I psar- pen f 210 a TOO, J3 koeien eu oasen 100 a 340, 32 nueht. kalveren f 12.— a 20.—, 128 magere schapen f 12.a f 33,—, 0 veile id f a 0 lamnr ren f 0 a 0. 23 magere varkens f 18, a 25.33 big- gen f 4.— a 10.—, 7 bolAvu en geilen f 3,a 12, 0 kleine bokjes f 0 a 0 0, boter per kop hoogste prijs f 1.30 .raiddel- lU

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2