h TfttagraauuM tab heden. SCHFEPVA ARTBFWEO JNC Oedtuwde d* week van 1Q t/m 25 At!gus- tus zijn het NooHzeeksuaal uil ze* binnwvg» - komen 4 stoomsdiepeii waarvan geladen 2 met stukgoed «n 2 met bout. Naar zee vertrokken 14 st<iwTj«sehppeii ?n I zeilschip. Ia dezelfde periode van 1916 zijn uit zee aangekomen 20 stoom- en 5 zeilschepen; ver trokken paar zee 19 stoomschepen en 1 zeil schip. ONWEER. t Te Geer is door bliksemslag een boerderij afgebrand. Te Den Oever is de bliksem geslagen in de woning van dien heer Klomparends Het huis brandde geheel af; niets werd gered. Te Bronger brandde de boerderij van de wed. A. Beijering tot den grond toe af. Een roote hoeveelheid koren en hooi Is mede ver- rand. NIEUWE PARTIJEN. Hoezeer er ook al gewaarschuwd is tegen de valsche voorstelling, dat de honderd zetels in die Tweede Kamer dienen om er menschen op te zetten, die de specifieke belangen van hun vak- en stadgenooten hebben tebeharti C, blijft het denkbeeld hier en daar toch gen en neemt het in sommige hoofden een bedenkelijke plaats in. Wij hebben er langen tijd met over geschreven, omdat wij hoopten, dat de kwaal ten bekwamen tijde wel uitgeziekt zal zijn. Maar nu doet zich eensklaps een crisis- bericht, geheel nieuwe partij is opgericht, n.l. een Kermlspartij. Deze heeft zelfs reeds een ver bond in 't zicht met een andere, die nog ge sticht moet worden en die de Comedie-parlij zou kunnen heeten. De eerste zal beproeven een harer leden, een kermis-vermakelijkheids- ondememer, en de andere zal trachten een tooneelspcl-fabrikant naar de Tweede Kamer af te vaardigen. Beide partijen zullen elkaar btj de algemeene stembus steunen met alle stemmen, waarover zij in den lande beschik ken kunnen. Onze kennispartij is te Hoorn geboren. Haar candidaten zullen in de Tweede Kamer de belangen der kermisreizigers hebben te behartigen. Zij moeten zorgen, dat de kermis sen niet worden afgeschaft, dat de reeds af geschafte kermissen weer worden Ingevoerd en de „achterstallige" kermissen- worden in gehaald. Dat is den menschen, die hun vak- organen1 hebben in „De Komeet" en „De Koe rier," volle ernstI Toen wij eens bij het bespreken van de stands- of vakvertegenwoordiging in de Twee de Kamer een aantal categorieën opnoemden, die stellig met hun afgevaardigden zouden komen aanzetten, dachten wij niet aan come- dieschrijvers en Kermisondernemers. iMaar men ziet, dat het politiek specialisme al heel wat vorderingen' heeft gemaakt I („Tijd"). OOöPERATÏEVE BOND VAN COöPE RATIEVE LANDxa/UWVEREEN. IN NOORD-HOLLAND. Uit Hoorn schrijft men ons: De Coöperatieve Bond van Coöperatieve Landbouwvereenigingen in Noordholland heeft van de Toewijzingscommissie voor Vee voeder bericht ontvangen, dat hij erkend is als tuaschenpersoon, zoodat de aanvragen voor veevoeder voor de betrokken afdeelingen wederom over den Bond kunnen loopen. UIT BROEK OP LANGENDIJK In de Staatscourant zijn opgenomen de tkoopers 1 statuten der N. V. Hout Groenten- erljen en Conservenfab rieken met oen maatschappelijk kapitaal groot 600,000. Geheel geplaatst en volgestort. Directeur is de heer H. Jl. Houtkooper al hier, als commissarissen treden op de hceren V. A. M. van den Heuvel te Oeldrop, P, M. van Vorst tc Eindhoven en H. Eijasen te Gravenhage. ERNSTIOF BRAND. ter» en twee broeders, en een dienstbode. Geen hunner kou den uitgang nog bereiken. De broers sprongen1 van de verdieping in een voor het huls staauden lantarenpaal en be reikten zoo den grond, de vrouwelijke be woonsters sprongen uft een raam en werden Na het middagmaal moest het gebeuren. Bengt had zich voorgepraat, dat liet vóór den middag niet kon. Na taicl wat» zijn schoonvader gewoonlijk in goed humeur, als hij zijn kotfic gedronken had en H likeurtje en ecu sigaret had geiookt. Foei! Üeugt walgde van zich zelf litj mond vandaag niet buiten bij Etty. Toen zij zich op den arm van haar kinder meid voor de waraudadeur liet zien en met de gewone uitbarsting van verrukking werd begroet, ging hij naai binnen in de leege voorkamer. Neen, die was met leeg, daar zat Koert somber uit het raam te kijken. „Waarom zit je hier?" vroeg Bengt wel wat onvriendelijk, alsof Koert niet evengoed het recht had daar te zitten als hij. Om de vraag wat te verzachten, liet hij er op vol gen1: „Waarom ben je niet buiten om te spe len?" „Ik kan toch niet eeuwig spelen!" riep Koert. „Ga spelen, dat zeggen de menschen altijd als ze me kwijt willen zijn. Ja, natuur lijk, in den winter zeggen ze: „moet je je les sen niet leeren?" „Zoo, jongen, zit het 'm daar?" Een oogenblik zweeg Koert. Toen barstte hij uit: „Dat kind verveelt me." Dat was een onverwacht ontmoetingspunt voor hun beider gedachten. Bengt ging zit ten. 1 „Maar 't is je zusje", zei hij. „Ja, ze is ook wel lief, weet je, daar niet van. Maar 't is toch te gek, in de heele we reld je om nietB te bekommeren dan om haar „Zqp zoo, daar is misschien wel iets van waar. Is het je eigen gewichtigheid, die door het menschdom niet voldoende op prijs wordt gesteld Hij schommelde heen en- weer in den schom melstoel en keek met half gesloten oogen en vrij ernstig gewond opgenomen. Allen wer den naai het r k, ziekenhuis gebracht BÏÖSOOQP-UONTR6LE De politie te Rotterdam beeft, in overeen stemming met de bepalingen, door den hoofd commissaris met het oog op de bloscoopen gemaakt, zoolang de oorlog duurt, verboden de vert'V'jflg van de film „Elzas bevrijd", aangfKondigd door een bioscoop aldaar. De film iaat zien, hoe de Duitsche cultuur in den Eizas werkt op de scholen, waarnaast tafereelen worden vertoond, die de kinderen in den Elzas van vroeger, onder Fransch be stuur, te aanschouwen geven-. HUISBIGGETJES. Een vrouwtje van buiten, zoo vertelt het Roti. Nbl., kwam tot voor kort aan den rand van de siadi afval ophaleni voor de 2 magere varkentjes, die ze aan 't oppappen was, en steeds was de collecte grootg enoeg om de „biekeies" althans levend te houden. Doch dezerd agen was dat opeens uit. Overal waar ze aanbelde, werd ze zonder afval wegge stuurd, tot ze eindelijk eene vroeg naar de reden. En jawel, daar had je 't. Kom zelvera maar eens kijken, de vrouw van twee-hoog, en toen ze bovenkwam, liet men het afvalvrouwtje een big zien in een hokje, ras en licht op de veranda getim merd. En kijk maar 's over de „verandr' ook, zei de juffrouw, overal hebber, ze biggel, 't is hier je remste biggenvreugdil Wat was er gebeurd? Een ondernemend koopman, profiteerend van de waardeloos heid der pasgeboren1 varkens, was met een honderdtal deze buurt ingetrokken en had koopsters te over gevonden, die allemaal tem November „effentjes gauw' op haar veranda's of in haar tuintjes oen varken wcm'n mesten voor winterprovisie 1 BRANDS TOFFENDISTRIBUTIE. In Drounjp (Fr.) is men niet te spreken over de distributie van brandstoffen. Een pro test-adres tegen de commissie te Franeker is ingezonden, waarop alle ingezetenen behalve 5 teekenden. Er kwamen schepen met turf, welke verkocht werd voor 12,50 A 15 per 1000. Er zijn enkelen, die 13000 kochten, voor dc meesten was dc prijs te hoog. Bevreesd dat ze misschien later in beslag ijenomen zullen worden, zijn hier en daar e turven in de schuur onder de veldvruch ten verstopt. Er werd zelis turf naar andere gemeenten uitgevoerd. Een H.L. uutliraciet kost 2.75. Welgestel- den ontvingen van 5 tot 10 H.L. Verleden jaar zorgde eene commissie uit de gemeente voor de distributie; de prijs van 1000 turven was toen 8 tot 9.50; anthra- cier kostte toen 2.20. Thans wordt de ver- deeling van uit Franeker geregeld en sinds dien tijd is van eenige regeling geen sprake meer. UIT CASTRICUM. Mej. J. J. M. Verlaak alhier is te Amster dam geslaagd voor het examen hoofdacte. KORTE BERICHTEN. Een 76-jarige man te Qoet-Voorne is bij hel binnenhalen van koren van een1 volge laden1 wagen doodgevallen. Het opvoedingsgesticht vanwege de Ned. herv. kerk voor jongens Valkenheide heeft een gift van de koningin-moeder groot 700 ontvangen. De regeering heeft een memorie van antwoord doen verschijnen op de bezwaren van de Eerste Kamer, tegen de export-centra le ingebracht. Door een vai van een ladder is in Oil- llngiiaw (Engeland) de 57-jarige mechani- cien Hendrik Iromp overleden. Volgens een beweren van de „Daily Sketch" zou hij een afstamnu-luiR zijn van onzen greoten admi raal. Bij Blawcenese aan de Elbe is dezer da ger een uit 's-Oravenhage afkomstige familie, vader, moede», zoon en dochter, aaneenge bonden uit de Elbe opgevischt. Zij hadden Zondagavond een hooi. gehuurd, oen te gaan varen en werden sedert vermist. - In de vi&chha! te IJmuiden ia een bruin- visdi verkocht, welke in de buitenhaven door een jaacr was aangeschoten, voor 1.70 naar Dulischland. Bli de beperking van den treinenloop, dli 22 September in werking zal treden, zal ougeveer een derde van het aantal treinen uit vallen. Bij dc tramwegmaatschappij Zutfen Emmerik ls een partij linnen in beslag geno- spot, een flauwe zweem van belangstelling naar Koert. Maar Koert antwoordde niet op zulke otachtigc vragen. Hf! luisterde in ae rich- van de waranda. looi maar, hoe ze met haar aan den gang zijn." „Ja, ik hoor het." Koert gaf een schop tegen het smalle ven sterkozijn. „Ik wist het," zei hij. „Wat wist je?" „Ach dat dat dat hij niet meer om mij zou geven, als hij zelf een kind kreeg" „Wie? O, Arnold! Is het uit met de ver rukking over je geliefden zeekoning?" Koert zag strak voor zich uit. „Ik houd van hem," kwam er met onder drukt snikken zooveel als een mensch maar van iemand houden kan in de wereld." „Is hij dan nu niet meer zoo aardig voor „O ja zeker als hij aan me denkt." je£" Weer een poos stilte. „Ik zal je zeggen, oom Bengt," hernam Koert als om zich nader ie verklaren; „we hadden het zóó prettig den eersten winter. Tiusschenbeide hielp hij me met mijn lessen, en dan ging het als van zelf. Maar soms had hij geen tijd en dan gooide hij me er uit, be- 'p je, maar dat was ook leukl En nu en au kwam hij bij me op mijn kamertje, vlug als de wind en speelde en stoeide met me, en dan gingen we samen uit en hij leerde me op sneeuwsdioenen loopen. Dat was de eenige winter in mijn leven dat ik mij niet eenzaam heb gevoeld." „Wat?" vroeg Bengt, die maar half ge luisterd had, „voordat je Arnold kreeg had je je moeder heel alleen voor jou." „Nee hoor", zei Koert, ,,'n paar oogenblik jes iederen dag. Nooit had ze tijd, om bij me thuis te blijven, ik hada de kinderjuffrouw zei men, die als „papier" ten uitvoer was aange boden. De partij oehoorde aan den heer hel- mtch, commissaris dier maatschappij, en lid der btaten van Gelderland Als gevolg van oen zwaren zeegang »n het begin dezer maand is ae positie van het stoomschip „Batavier 11" zóó ongunstig ge worden, oat de aannemer van berging van het schip heelt afgezien. Om kolen te besparen, zal te beesd twee dagen per week niet gebakken worden. L»e gemeenteraad van Vnsswgen heeft aan B. en W. een crediet verleend voor het oprichten van een centrale keuken, voor het doen aankoopen van 100 wagons üoui, en op richting van een of meer gelegenheden voor het wasschen en voor het verkrijgbaar stellen van warm water. De gasfabriek te Werkendam is stopge zet. Ais eerste zeeschip ligt thans in de Dordtsche nieuwe zeehaven de oniang» ge trouwde „Witte Zee", een 4-masiei, groot 1000 ton, van de firma van Driel te Rotter dam. Het stoomschip wordt voorioopig op gelegd en dient tot versterking der tonnage, m normale tijden. De munster van landbouw heeft aan het bestuur der geitentokvereenigiug te Kumer- wold gemeld, dat wegens de groote voeüer- schaarschte voor geiten in den aanstaanden nerfst en winter geen kracht voeder zat, wor den verstrekt. iJe passagnrsstocinschepen „Kawr en „Ürotius'' zuilen binnenkort uaar Nea-indié vertreKxen. De juiste datum is nog met vast gesteld. In de openbare scnool aan den Aais- meerderweg te Haarlemmermeer is ingebro ken. Bijna alle handwerkleexmiddelen zijn ontvreemd De Zaterdagmiddag uit *jmuidtn naar zee vertrokken zeillogger „Goede Hoop II" keerde de» avouds terug, omdat een üei op varenden over boord gevallen en verdronken was. De minister van landbouw heeft be paald, dat de disfributieregding vooi boter, vastgesteld bij beschikking van i9 Juli 1917, (Staatscourant 166), op l Sfiplembei in wer king zal treden. De opbrengst van de ibaudvondeiij- goedeten was Vrijdag op Texel 1466.25. Daartoe behoorde niet: vei, olie, spiritus enz. ter waarde van pl.m. j 5000, welke artikelen door den minister waren opgevorderd. De minister van landbouw heeft, onder intrekking van zijn beschikking van 18 Mei (Staatscourant 115), met ingang van gisteren vastgesteld een nieuwe regeling voor indus- triemelk. Voor bijzonderheden zie men de St- Ct. Het dagelijksch bestuur van de Holl. Mij. van Landbouw heeft den minister ver zocht de prijsregeling voor die gewassen, die dezen herfst moeten worden gezaaid, te her zien, om te voorkomen een' vermindering van den uitzaai Te Oudeschild op Texel zijn door onbe kende oorzaak twee woningen met timmer werkplaats afgebrand. In de Overbetuwe hebben de vruchten en de te velde staande tabak door hagel zwaar geleden. Te Heerenveen hebben de veldvruchten en ooftboomen ook geducht ge leden. Er zijn ook vele ruiten stuk gehageld. Ter gelegenheid van het75-jarig bestaan der Ncd. Vereen, t afsch. v. ale. dr. zal de N.-Holl. prop.-comm. een meeting voor ge heelonthouding en plaatselijke keuze beleg gen te Amsterdam, m den Tolhuistuin. Tc Heukeiom is een berg hooi van 15.000 pond afgebrand als gevolg van het met lucifers spelen door kinaeren. Uit de slaapkamer van den heer A. van Housewiik te Dus^en ls 4200 gestolen. In liet Land van Heuaden wordt thans voor appelen 8 tot 20 cent en voor peren 8 lot 22 cent per kilo betaald. Het atroo van oliezaad, dat voorheen waardeloos verbrand werd, wordt thans tot meel verwerkt In het Land van Altena wordt dit stroo nu opgekocht tegen 55 60 per 1000 K.O. Te Utrecht zijn 10.000 pakjes bleekpoe- der in beslag genomen, die een voor de wasch schadelijken inhoud bevatten. BROODRANTSOEN VERMINDERD. '■GRAVENHAGE, 27 Aug. De minister van landbouw heeft bepaald, dat met in gang van 2 September as. de hoeveelheid ze. Ik kon die juffrouw niet uitstaan. Toen deed mama me op de fröbelschool, daar was Ik bijna den geheelen dag: er waren een hee- ieboel kinderen en ze deden domme spelle tjes. Toen stuurde ze me naar buiten op een instituut. Een tante was komen aanzetten met een groot papier en had gezegd dat 't daar op die kostschool zoo goed was. 't Was er vervelend. Toen kwam u thuis en ging naar de echte school." Bengt keek op zijn horloge, het was tijd. „Ja, ja," zei hij, zonder er veel bij te den ken. Hij atond op en gaf Koert een liefkoo- zing. „Zeg jij dat maar tegen je papa, dan wordt alles weer goed." De bedroefde stem zei op denzelfden hope- loozen toon: „Dat kan ik niet zeggen." Maar oom Bengt was al weg. Hï) had een onduidelijke gewaarwording alsof men over al op verborgen misstanden stiet. Met die dachte voegde hij zich bil de gelukkige ml liegroep op de waranda en zei tot zijn schoonvader: „Papa, ik wou u even spreken over die bankzaak, weet u Zij keken allen op, Eva met onrustige, ver wonderde oogen. Oeen woord had hij tegen haar gezegd omtrent eenig besluit dat hij had genomen. „Ja o ja, daar is gelegenheid voor. Kan het hier gebeuren „Neen, ik zou u graag alleen spreken." De heer Hein stond1 op en ging vooruit naar zijn kamer. Het was een ruim en luch tig vertrek, zooals alle kamers in de villa. Een groote schrijftafel met een kabinetportret van Mathilda en een glas met veldbloemen stond precies in 't midden. De oude heer nam plaats in zijn sdhrijftafelstoel en Bengt vlak tegenover htm, zenuwachtig speelde Bengt met het koordje van zijn pince-nez. Geen van brood, op een broodkaart te verkrijgen, zal nimeteu ouekkea vooi ecu tijdsduur van elf dagen, niettegenstaande op de kaart staat vermeldt dat rij geldig ia voor een 'week. MET KLEIN VERLOF, 's GRAVENHAGE, 27 Aug. (Officieel) De dienstplichtigen! van de bereden korp sen van de lichting 1910 zullen, met uit zondering van de onderofficieren, om streeks begin October aa. mei onbepaald (klein) verlof worden gezonden. STADSNIEUWS. EEN BON VOOR DE KINDEREN. Evenals vorige jaren hebben wij ook nu weer met den heer Antoon Benner een con tract afgesloten, waardoor de Woensdag van de kenuis beschikbaar tit voor de kinderen van onze abonnè's, die in den stoomcarous- sel, op de electrische riemen, op de Japansctie wipbrug of in de aeroplane voor 2% cent kunnen rijden of wippen of vliegen. Heden komt ui ons blad een bon voor. De kinderen van onze oude abouné's, weten wel wal dit bctcckent Voor dc kinderen der n.cuwfc abüiutes dceicn wc echter nog even mede, dat men, voorzien van deze bon, ttgui betaimg van 2J4 cents pc, stuk aan ons bu reau cp den Voordam kaartjes kan krijgen, welke Woensdag tot 8 uur 's avonds geldig zijn in Antoon Benner's stcomcaroussel op liet Hor of voor de vliegmachine op de Paar denmarkt, Meer dan zes kaartjes worden er echter op één bon niet verstrekt En zonder bon geen kaartjes. De kinderen mogen echter wel van buren, familieleden of vrienden de Irons inwisselen Zooveel bons dus, zooveel maal ze» kaarde*, mits er ook maar zooveel maal zes aalve stuivers bij zijni Men behoeft evenwel geen zes- Kaartjes te koopen, men kan er ook een voor twee en oen half, twee voor viji cents, drie voor zeven en een halve cent, enz Krijgen Dc bon wordt maar éénmaal in onze cou lant geplaatst. Zij is uitsluitend aan ons bu reau aan den \oordam inwisselbaar en niet bij den heer Benner. Zij kan van hedenavond af (eiken avond tol 8 uur) tot Woens dagnamiddag 5 uur ingewisseld worden de abonnè's van buiten behoeven de bons dus niet te voren te laten inwisselen, maar kunnen, wanneer zij Woensdag in de stad komen, tot dien dag wachten. Verleden jaar had men in een der dorpen in de omge ving een kindertocht georganiseerd, ten einde gezamenlijk en onder geleide naar Alkmaar tc trekken, om daar op de kaartjes der Alk- maarsche Courant te gaan draaien, wippen of vliegen. Zou zooiets ook nu weer plaats vin den? BEDRIJFSs rOOKNIS. Wegens stoornis in de electrische stroom voorziening moesten onze zetmachines van middag een poos stilstaan, waardoor voor een deel der oplage correctie onmogelijk was en er lus meer zetfouten dan anders in het nummer van heden zullen voorkomen. DE KERMIS. De kermis kenmerkte zich gisteren door een druk bezoek en gezien het mooie weer, san dit geen verwondering wekken. Op de Paardenmarkt werd er van L. Ben- ner's 8-baan een druk gebruik gemaakt en een rit met „De diepte der Diepten blijft dan ook nog steeds een gezochte kermisvermakelijk- heid. Antoon Benner's vliegcaroussei was even eens een in trek zijnde vermakelijkheid. De machines van beide inrichtingen werden, evenals de stoommolen, met dennenhout ge stookt Dat de personeelen wat hebben te za gen laat zich begrijpen. Van den luchtschommei van den heer Va- lentgoed werd een druk gebruik gemaakt. .Over het O rand Palais Orlëntal van den heer Jean Klein, staande naast de 8-baan, voor de H. B. S., ging maar één roep: het waa daar heel goea en de clown's cn de ex plicateur trokken voor den tent het publiek beiden sprak een woord. „Wel?" vroeg eindelijk de oudle heer. Bengt begon te spreken, afgemeten an zon der uitdrukking, terwijl hij zijn best deed heen te komen over het gevoel alsof zijn keel werd dichtgeknepen. De eerste blik, dien hij op zijn schoonvader had gevestigd, zooals hij daar aan die schrijftafel zat, had hem ge zegd, dat hij tevergeefs hier was gekomen. ,/k Ben natuurlijk heel dankbaar, dat u mij een meer zelfstandige positie wilt geven en en oo, heb je je besluit genomen?" ngt boog zijn hoofd ietwat achterover, kneep zijn oogen dicht en zei met moeite: „Neen." „Niet? Mag ik dan vragen wat je me dan hebt mee te deelen?" Bengt keek weer naar zdjn brilletje. ,,'k Wilde u vragen u zoo mogelijk in mijn positie in te denken." Zijn schoonvadèr lachte even. „Je positie? Die ken ik van a tot z, zou ik meenen. Nu, dat ia tot daaraantoe. Laat me hooren wat je zelf voor je positie houdt." iDe blonde punten van Bengt's snor bewo gen lichtelijk, en Bengt was bleeker dan te voren, maar hij sprak, bedaard en met zachte stem, zonder ook maar even zijn schoonvader aan te zien. Hij zei ongeveer wat hij den vo- rigen avond1 had gedacht, toen hij naar de helde reed, maar nu in weloverlegde, beleefde woorden. Hij zei dat hij eenerzijds gedurende eheel zijn huwelijk een verlangen had ge- ad naar onafhanielijkheid, gewenscht had zijn vrouw en zijn huis te mogen beschouwen ais hem toebehoorend en niet als een genade- g'ft en dat hij aan den anderen kant geen recht meende te hebben weg te werpen wat nu eenmaal zijn taak was in de wereld, alleen al omdat zijn aanleg en zijn neiging in die richting wezen. Had hij, terwijl hij sprak, ook in grooten geiale te zamen, doch wisten er ook voor te zorgen, dat elke voorstelling ge heel bezet was en dat bet publiek voldaan de inrichting verliet. De roep van hetgeen er ge- durenae de voorstellingen gegeven wordt, zal hiertoe ook mei het nare hrnber bijgedra gen en terecht, de werkzatnhedeti van cien hoofa-équilibrist, die van de trapezimmnees- ter. alsmede de kracr.lproeven van Miss Es- marolda vielen zeer in den smaak. De man met de weeginrichting op de Paar denmarkt, die de bezoekers gratis weegt, ais hij tevoren met op drie pond na het gewicht schat van degenen, die gewogen willen wor den, had het eveneens druk. Hij weet over het geheel genomen1 zijn menschen juist te -l^rat ten, al is hij er ook wel eens naast. De bekende tent van Minerva staat eveneens weer op den hoek van de Schoolstraat. Op den hoek van de Schoolstraat werkte „Sjaak de graveur", dit jaar onder electrisch licht. Ook de meeste kramen en tentjes waren bij het electrisch net aangesloten. Slechts een enkele brandde gas of petroleum. De artiest-glasblazer was eveneens weer vertegenwoordigd en zeer velen bewonder den, wat hij met zijn ruwe handen wist te vormen. Zijn werk blijft dan ook altijd be langwekkend en de belangstelling waard! Verder de Nieuwesloot opgaande trekt na het paseeren var» eenige vruchten en con- sumptieteniten1 allen s ret de aandacht itei tentje waarin be» aapmeisje vertoond wordt, vooral de militairen toonen voor dit eigen aardig natuurwonde een groote belangen ling. Het duo RosseÜi staat weer met dc Caba ret uit op den hoek van de Hoogstraat. De zaak bloeit steeds meer en than-- staat er zelfs een portier in levrei aau de deur I Eten bekenden electrische krachtmeter vindt men, evenals het vorig jaar, weer tegenover deze inrichting, verder passeert men de noo- dige hoepla's die dit jaar de ronde vona hebben prijs gegeven -m nadert men na het passeeren van gebakkramen, het vischver maak, dat eenige jnren dooi de hoepia's word verdrongen, doch thans dc aandacht var publiek weer ter volle trekt Benmu: stooflrantoaac!, gda-G r»»euw schild» rit V Ook hi "rit ai dem-uiiiout f -ookt. Voor de jongelui blijft deze inrichting het geliefde verzamelpunt. Op het Doelenveld treft mem Schulte's dans salon met de keurige teakhouten dansvloer, onder begeleiding van het orgel maken de dansende paren van dit OudrHollandsch kermisvermaak een druk gebruik. De Hippodrome van Cooke, naast die dans tent, mag zich eveneens in een druk bezoek verheugen. Deze inrichting maakt m tegenstelling met vele anderen van binnen een beteren indruk dan van buiten en de paarden zijn zeer be trouwbaar. In de doorbraak trok La Mar's motorket ting Caroussel de bijzondere belangstelling van de jeugd. Hoefnagel's Beignetskraam, de bij de Alk- maarders zoo geziene inrichting, staat ook dit jaar weder op de Steenenbrug. Het was er gisteravond druk. Het cabaretgezelschap, dat er werkte oogst veel bijval. De spiritistentent van prof. Salvator met het medium, prof. Mullen's dochter, staat dit jaar Laat hoek Huigbrouwerstraat. Zeer ve len komen in deze gdieimzinnige sfeer kennis nemen van verborgen waarheden. Op de Laat vindt men verder een groot aantal kramerijen, speelgoederen, koek- en 8uikergoedkramen, o.a. Lauwer's nougftt- kraam. Het aantal palingstalien is ook dit jaar niet gering. In ,,'t Wapen van, Haarlem" treedt het be kende gezelschap van Jos. G. de Munnik uit 's Gravenhage wederom, evenals vorige jaren, op. Het was daar dikwijls tjokvol en de duet- tisben, de humorist, de chanteuse en1 de sou brette oogsten veel succes. In „hef Koning Willemfauis" liet het café- chantant gezelschap, onder directie van den heer Jac. Krijnen uit Breda, zich hooren. Men koon daar in overeenstemming met de tegen woordige tijden meer het dramatische genre en op een wijze, dat men er meermalen een speld had kunnen' hooren vallen. Bij den heer Breed sloeg voora» de revue „Waar woon je" wel het meest in. Ze ls dan ook aardig. De Alkmaarsche bioscooptheaters begrepen gedurende de kenniswerk het beste beentje voor te moeten! zetten. Zij trokken dan ook •amnwfl met hun speciale progra zoekers. I's zeer veel be- maar heel even zijn schoonvader aangekeken, dan wist hij; dat trots zijn lippen zou geslo ten hebben. Daarom vestigde hij zijn blik nu eens op het vensterkozijn en dan weer op de groote marmeren brievcm-pers. „Nu maar, wat is nu het resultaat van dat alles?" vroeg de bankdirecteur ongeduldig, toen Bengt stil hield. „Dat dat weet ik nog niet. Dat hangt af van wat u zegt." „Wat in 's hemels naam moet Ik meer zeg gen dan wat ik al gezegd heb. Ik heb je die directeursbetrekking aangeboden, wil je die betrekking hebben, neem ze dan; Indien niet, dan blijft alles bij het oude. Wat anders kan ik doen? Dat begrijp ik niet." „Neen, dat vermoed ik." „Lieve hemel, spreek dan ronduit, wat wil je?" „Ik dacht, dat u misschien hadt kunnen zeggenneem die betrekking niet aan, 't zou zonde zijn." „Zonde zonde I" De heer Hein lachte minachtend. „Ja, een man In verzoeking brengen, zoo als u het mij hebt gedaan, in de verzoeking zijn post te verlaten in leven, dat is zonde." Maar nu werd de d recteur heel heftig. Kon eenig mensch in zijn voorstel iets anders zien dan goeden wil Had Eva niet gezegd, dat Bengt wenschte geen toelage meer te be hoeven aan te nemen Maar dankbaarheid moet men hier in de wereld nooit verwachten. Driftig liep hij heen en weer. Bengt zat stil en zweeg. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2