K FEUILLETGJS. Fanny's tweede huwelijk fi Telegrammen ran heden. meerite heeft onlangs dm minister van oorlog opmerkzaam gemaakt op het feit, dat de le gerautoriteiten -bij de vordering van hooi blijkbaar geen of weinig rekening houden met de bepalingen der mkwartieringswet; in die wet toch is bepaald, dat de vorderingen de krachten der ingezetenen niet te boven mo gen gaan; niettemin nam de vordering soms zoodanigen om/vang, dat ernstige schade voor het veehoudersbedrijf te wachten was. Gevraagd werd daarom, zoodanige maat regelen te nemen, dat aan de betrokken vee houders als schadeloosstelling grooter kwan tum bijvoer door de regeering zal worden ge leverd. Naar aanleiding hiervan heeft de minister meegedeeld, dat in een vergadering van ver tegenwoordigers van de departementen van oorlog en landbouw, zoomede van hooipro ducenten en -handelaren, de onderwerpelijke aangelegenheid besproken is. Z. Exc. sprak zijn vertrouwen uit, dat die bespreking leiden zal tot het nemen van maatregelen, waardoor de bezwaren, aan de vordering van hooi on vermijdelijk verbonden, op de meest bevredi gende wijze zullen worden opgelost MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER GENEESKUNST. In de gisteren voortgezette vergadering der maatschappij is besloten de volgende verga dering te Haarlem of Alkmaar te houden. EXPORT -CENTRALE EN GROENTENDROGERS. Door het bestuur der vereeniging van groenten- en vruchtendrogera zijn in brochu revorm eenige opmerkingen gegeven betref fende de houding, welke de groentendrogers noodgedwongen tegen de export-centrale moeten aannemen. Daarin wordt aangehaald de rede van mi nister Posthuma, op 26 Juli in de Tweede kamer gehouden over de z.g. gedroogde groenten, de Julienne, waarop de grootste tegenstander van de export-centrale, de heer mr. Patijn (afgevaardigde voor Zierikzee) goedkeurend ja knikte. Ia de brochure wordt uiteengezet de wijze van koopen door de drogers, waardoor zij recht op uitvoer kregen. Er wordt opgeko men tegen de voorstelling van den minister, dat de prijs van het product steeg omdat de regeering een deel er van nam, de vorst was de oorzaak geweest. Dan volgt een relaas over de onderhande lingen om minder Julienne voor het binnen land beschikbaar te stellen, waarbij wordt gezegd, dat een hooge schadeloosstelling van 7000 per wagon werd aangeboden. Had de regeering dit aanvaard, zegt de bro chure, dan zouden reeds in het vroege voor jaar ettelijke millioenen in 's rijks schatkist zijn gevloeid. Er wordt voorts op gewezen, dat de minis ter zei, dat het te laat was en de Julienne on verkoopbaar, toen de regeering wilde verkoo- pen, maar dat de groentendrogers eenige we ten later toch nog slaagden met den ver koop. „Waar de regeering er niet in geslaagd is, een hutje te bouwen voor de Julienne, kan zij onmogelijk verwachten het grootsche ge bouw te kunnen oprichten, waarin de ge- heele verkoop zal moeten worden onderge bracht, ook al staan haar de bekwaamste kooplieden ten dienste", aldus de brochure De risico, door de groentendrogers te dragen en de kosten door hen te maken, wor den uiteengezet, alsmede het belang van het bestaan der drogerijen voor den tuinbouw. Ook wordt gewezen op het nut van meel van gedroogde aardappelen. Een en ander geeft de vereeniging aan leiding bare brochure te besluiten met: der- halve geen export-centrale, die de winsten wil opstrijken zonder zelf de risico's te dira- gen. Aan de brochure zijn toegevoegd afdruk ken Van verschillende correspondentiestrck- ken van verschillende corresponded iestuk- le" en de drogerijen. EEN DANKBARE VADER. Op 28 Juli redde de 22-jarige Jl. Pocsse uit Enschede in het Lutterzand bij Oldenzaal het 9-jarig zoontje van den heer N. G. Jannink uit de Dinkel. Dezer dagen ontving de heer Poesse van den heer J. als dankbare herinne ring aan dat feit een gouden horloge en ket ting. GEEN PLAATSVERVANGER OESTELD. De beslissing van den gemeenteraad van Bergh tot toelating als raadslid van de hee ren Gerritsen, Hansen, Have en Tomesen is van ANNIE QUIDING. Uit het Zweedsch vertaald door M. A. Z. 18) „Uit dienst gaan? Onzin, geen oogenblik het overwegen waard. Waren er dan geen dingen in de wereld van meer belang dan bankdirecteuren en hun opvatting van het leven? Zijn schoonvader moest men verdra gen als kiespijn. Neen, nooit moest je den ken, dat een ander je werk beter zou doen dan je zelf. Ieder mensch kan iets wat een ander niet kan. 'Men heeft nooit het recht dat werk dat je levenswerk is aan de ge meenschap te onthouden. Maar op alles wat Arnold zeide, had Bengt geen antwoord dan hoofdschudden, een moe de beweging van volslagen wanhoop, en Ar nolds woorden werden ten langen laatste wat vaag, terwijl hij met alle macht zocht naar het woord dat hier het rechte zou blij ken te zijn. Eindelijk zweeg hij maar. Het avondlicht werd schemerig in het bosch- je. De dennentoppen stonden donker tegen den bleekrood gekleurden hemel. „Bengt," zei Arnold plotseling, „heb je wel gemerkt, dat onze schoonvader oud wordt?" De blauwe oogen werden langzaam opge slagen met een wonderlijk wantrouwenden, bijna loerenden1 blik. Arnold zag het, zonder te laten merken, dat hij het zag. Hij had een dorren tak gevonden en was ijverig bezig dien af te schillen. „Vind je?" vroeg Bengt door Ged. Staten van Gelderland vernietigd op de overweging, dat een der leden van het stembureau gedurende de stemming enkele «ogenblikken afwezig is geweest zonder ver vanging. REOEERINOSMEEL VOOR VEE VOEDER. Tegen eenige broodbakkers te Delft is proces-verbaal opgemaakt wegens het verkoo- pen van regeeringsmeel voor veevoeder. Een der bakkers, die den inspecteur van politie 50 bood voor zijn stilzwijgen, is geverbali- tot omkooping. Een ge deelte van het" meel is in beslag genomen bij seer d wegens poging een landbouwer te Delft. PNTDICHT UIT HET HANDELSBLAD. Er komt nu distributie van schoenen, Straks ziet ge den prijs aanzienlijk gedaald Daar kunnen zich velen mee verzoenen Zij hadden hl te veel leergeld betaald! HET SP IONNAGE-P ROCES. Men zal zich herinneren, dat bij het on langs te Amsterdam gevoerde strafproces een achttienjarig meisje voorwaardelijk werd veroordeeld. De verdediger van deze veroor deelde, mr. F. Pauwels gaf als zijn overtui ging te kennen, dat bij een dergelijke straf, geen ontslag zou kunnen volgen, hoewel men dit van verschillende zijden1 zeer in twijfel trok, waar toch een voorwaardelijke strafop legging in ieder geval een veroordeeling in houdt. Thans wordt vernomen dat de stappen, die mr. Pauwels bij den minister en bij den di recteur van het Telegraafkantoor heeft ge daan, tot dit resultaat hebben geleid, dat de bewuste telegrafiste haar gewone werkzaam heden op het Telegraafkantoor weer heeft her vat en dat zij Ln haar betrekking blijft ge handhaafd. IN TIJDEN VAN VOEDSEL- SCHAARSCHTE ZOOVEEL MOGELIJK BOUWLAND BESTEMMEN VOOR BROODPRODUCTIE OF DE TEELT VAN GROVE TUINBOUWGEWASSEN UITBREIDEN? Door de heeren dr. B, Sjollema en dr. F. A. Steensma, lector aan dee universiteit te Utrecht en J. G. Hazeloop, rijk&bouwleeraar te Alkmaar is over bovenstaande vraag een rapport samengesteld, In een zeer gedocumenteerd betoog wordt er op gewezen, dat het in genoemd geval een eerste plicht om meer grove tuinbouwgewas- sen te verbouwen. BLOEMBOLLENEXPORT NAAR AMERIKA, Het stoomschip „Waalwijk" van de H.-A.- Lijn, dat met een lading bloembollen naar Nieuw York is vertrokken, kon niet alles me- denemen, zoodat 4000 a 5000 kisten moesten achterblijven. Er worden nu pogingen in het werk gesteld om in het midden der volgende maand weer een boot van de H. A. Lijn te laten uitvaren, die dan de nu achtergebleven kisten, alsmede de rest van het verkochte zou meenemen. KORTE BERICHTE: Gisternacht is uit het magazijn van de „Monopol theeonderneming" te Amsterdam voor ongeveer 3000 aan kisten en pakken thee en koffie gestolen. Ook werd een kasre gister ontvreemd. Wegi^is den storm werd de badinrich ting van net Zeebad te Scheveningen gister middag gesloten. Het brdmaterieel werd naar den strandmuur gevoerd, terwijl ook voor een gedeelte het strand van dte tentjes werd ontruimd In het park Sonsbeek bij Arnhem heeft de storm groote verwoestingen aangericht. De leiding van de eleotrische tram naar Vel; werd op verschillende plaatsen beschadigt zoodat het ti am verkeer moest worden stop gezet Tegen iemand, die in het militaire klee- dingmagaziin te Amsterdam verschillende kledingstukken had ontvreemd, is een half jaar gevangenisstraf geëischt. Ierwij 1 de ouders naar de kerk waren, speelde een 4-jarig kind van den heer B. te Beverwijk met lucifers. Het gordijn van een wieg geraakte in brand en 't zusje dat daar in sliep, bekwam zulke ernstige brandwon den, dat het kort na thuiskomst der ouders overleed. Een 73-jarig man te Amsterdam, die een ruit had ingegooid om weer in het armen huis geplaatst te worden, waaruit hij was weggeloopen, is veroordeeld tot drie dagen „Hij is zeer veranderd, sedert ik hem de laatste maal zag. Ik geloof dat hij niet veel jaren meer te leven heeft, Bengt." Een kort ironisch lachen van Bengt's kant. „Wat een phantasie heb jij 1 Nooit is de ge dachte bij me opgekomen, aat die man ooit zou kunnen sterven." „O, ben je vergeten' wat op dien grafsteen staat bij de kerk: „Hodie mrhi, eras tibi" heden ik, morgen gij." Bengt zat te kijken naar Arnold's ernstig gesneden profiel. „Denkt Fanny dat ook?" vroeg hij. „Ja", zet Arnold en keerde zich met leven digheid naar Bengt toe, „we spraken er juis gisteren over." Hij voelde als bij instinct, dat hij het eenige gezegd had, wat in Bengt den levens moed weer kon wekken, het vooruitzicht op verandering van toestand. Bengt zei echter niets, en er volgde era lang stilzwijgen. Arnold stond op om heen te gaan. Bengt deed1 werktuigelijk hetzelfde. Ar nold legde zijn hand op Bengt's schouder. „Laat jij den dood maar zijn eigen gang aan, Bengt, en bemoei je niet met zijn werk. [ij is misschien, als 't op stuk van zaken komt, een veel ouder en veel wijzer man dan Eva was naar huis gegaan, ze was onge rust geworden. Dat Bengt na het gesprek met haar vader was heengegaan zonder goe den dag te zeggen, en dat Arnold onmiddeb lijk daarna verdwenen was om een weinig aannemelijke reden en niet terugkwam, juist nu ze een zeiltocht hadden afgesproken, dat was alles heel vreemd. Wat beteekende het? Haar onrust werd grooter, toen ze Bengt in huis niet vond. Ze ging; weer uit en liep zonder bepaald doel nu hier- dan daarheen. Ze wilde alle kennissen die ze ontmoette vra gen, of ze Bengt niet gezien hadden, maar ze was bang, dat ze dat niet op een natuurlijke manier vragen kon; er zat haar iets in de keel, iets benauwds, alsof ze stikken zou hechtenis en opzending naar een rijkswerkin richting voor den tijd van drie jaren. Uit ijmuiden wordt gemeld, dat de on derhandelingen met de Britsche regeering thans zoo ver z(jn gevorderd, dat de de putatie uit de reederijen in het laatst dezer week in Nederland kan worden terugver wacht In verband met den kolennood stellen B. en W. van Amersfoort den gemeenteraad voor de straatverlichting te electrificeeren. Door de banketbakkers te Enkhuizen is besloten van heden af 5 dagen der week niet te bakken. Zij werden vooi de keuze gesteld hun bedrijf te concentreeren ot met genoemd voorstel genoegen te nemen. Bij een molenaar te Uffelte is een groot aantal zakken rogge in beslag genomen, wel ke vermalen zou worden. Te Heteren bij Arnhem is 110 voor de 100 pond tabak besteed. Dit is tot nog toe de hoogst besteede prijs. Het Duitsche meisje, dat eenige dagen geleden door een soldaat-kommies aangescho ten werd, omdat het op het haltgeroep niet staan bleef, is in het hospitaal te Kerkrade aan de gevolgen overleden. Te Oss zijn gisteren twee boerderijen afgebrand, waarbij behalve de inboedels voor ongeveer 1000 aan papiergeld verloren ging. In een sigarenfabriek aan de N. Ach tergracht te Amsterdam is een man uit een raam gevallen. Hij stierf spoedig. Te Uithuizen geraakte een arbeider tus- schen de dorschmaclune en de schuurdeur be klemd. Hij is aan' de gevolgen overleden. Te Hilversum reed de schilder O. door den hevigen storm tegen de Gooische stoom tram op en werd overreden. Zijn toestand is ernstig. Uit Nijeveen wordt bericht, dat arbei ders langs den spoorweg vele bankbiljetten hebben gevonden- en zeb ij den. chef deponeer den. Maandagnacht kwamen nabij Neeritter 78 Belgen over de grens. De draad was door gesneden en de palen uit den grond verwij derd. De minister van landbouw is van verlof uit Ruurlo teruggekeerd en heet' zijne werk zaamheden hervat. Door zwaar stormweer kon gister de postboot van Hariingen geen verbinding met Vlieland krijgen. De pasagiera en post wer den te Terschelling geland. Het ligt in de bedoeling, hei stoomschip Kawi, van "den Rotterdamscnen Lloyd, op den lsten September van Rotterdam naar In- dië te laten vertrekken, indien op tijd de ver gunning tot vertrek verkregen wordt, en men met laden van provianda£kolra_gereedkomt, STADSNIEUWS. LEERAAR R. H. B. S. Benoemd met ingang van 1 Sept. tot leer- aar aan de R. H. B. Si alhier, de heer C. de Bruyn te Leiden BEVORDERING. De heer H. J. K. Bakker, schrijver le rang aan het Rijksopvoedingsgesticht alhier, is met ingang van 1 Juli j.l. bevorderd tot commies 2e rang. GESLAAGD. De heer G. Heino, thans reaerve-2e-luite- nant, slaagde gisteren te Amsterdam voor 't hoofdacte-examen. Door het afleggen van proeven van be kwaamheid in het schilderen, voor de Ver eeniging ter veredeling van het Ambacht, te Amsterdam is geslaagd als gezel de heer P. J. Renooij, van Schagerbrug, leerling van den heer C. Kooij, gediplomeerd mr. in het schil deren alhier. EEN GERUCHT. Het gerucht gaat, dat binnenkort alleen zij, die voor zaken op reis gaan, door de trei nen zouden vervoerd worden en daarvoor voorzien- zouden moeten zijn van een reis- pas, terwijl pleizierreizigers zouden worden geweerd. Van bevoegde zijde verzekert men, dat dit gerucht onjuist is IN DEN STOOMMOLEN. Troosteloos bleef hedenmiddag het hemel water stroomen; troosteloos was de aanblik van de kermis, vele kramers en tentonderne mers oordeelden het zelfs overbodig hun za ken te openen. Jupiter blijft tot nog toe dit jaar de Alk- maarsche kennis ongunstig. Ten slotte kwam ze weer thuis, nu werkelijk in angst, en begon toen in het schemerlicht te zoeken. En toen vond ze het kaartje. De kamer draaide in het rond, ze moest zich vastgrijpen en viel neer op de sofa. O hemel 1 was net zoover met hem gekomen? O, hemel, laat dit niet het eind zijn 1 Ze stond weer op en greep met bevende handen opnieuw naar hoed en mantel; ze moest zelf gaan zoeken, moest hem vinden te gen eiken prijs. Daar klopte iemand op de deur. Het was Arnold. „Arnold 1" Zij pakte zijn arm, maar kon geen woord uitbrengen. „Hier is hij, Eva. Het is niets, maar wees lief voor hem." En daar stond Bengt, bleek en slank met een vreemd starende, hopelooze uitdrukking in zijn oogen Zij sloeg haar armen om zijn hals. „Bengt, den hemel zij dank, o Bengt 1" Arnold liet hen alleen. Hij liep een deuntje fluitend de trap van de waranda op en kwam in het salon, waar nu de lamp was opgestoken. „Maar Arnold, waar heb je gezeten?" „Ja, ik mag wel m'n excuus maken. Vol gens kapitein Larsson was 't niet raadzaam vandaag te gaan zeilen en ja toen ont moette ik Bengt en toen hebben we een boschwandeling gemaakt." „Maar jelui hadt toch eerst thuis kunnen komen, vind ik, om ons te vragen of we mee wilden gaan. Eva zat hier en werd ongerust. Ze dacht dat Bengt ziek was geworden." „Wel neen, dan was ik het natuurlijk ko men zeggen:" (Wordt vervolgd). Gisteren voerden de ondernemers van ver schillende vermakelijkheden een strijd tegen den storm. Ze bleven meester van het terrein, doch niet zonder verliezen. De cabaretsalon van het duo Roselli bekwam tamelijk wat schade, doch staat thans weer steviger dan ooit te voren. Het hippodrome op het Doden veld had het ook zwaar te verantwoorden en op de Laat woei ook een uitstalling om. Door deze weersomstandigheden liet de jeugd zich haar Woensdagmiddaggenot niet ontnemen. Het eten werd in een minimum van tijd naar binnen gewerkt en al kon zij door den regen van den vliegmolen geen gebruik maken, in den stoommolén was het droog en een regenbui er heen trotseerden ze wel. Moeder, die er meer tegenop zag, lie ten ze niet met rust voor ze meeging en een maal in den stoommolén, werd de troosteloo- ze stemming van buiten spoedig verdreven door het zonnige in het kindergemoed. Van den molen en de cake-walk werd een druk gebruik gemaakt, wat zich laat begrij- len, als men verneemt, dat er bij het afdruk- :en van dit blad reeds ruim 17000 kaartjes aan ons bureau gehaald waren. De heer Benner toonde zich dadelijk wel willend, door zich, nu de kaartjes wel alleen in den molen gebruikt moeten worden, aan stonds bereid te verklaren, ze vanavond zoo noodig nog een uurtje in ontvangst te nemen. LANGEBAANDRAVERIJEN. De Kennemer sportclub trof het heden niet met het weer. Reeds voordat de harddraverij en een aanvang hadden genomen, kwamen de regenvlagen' los, terwijl er een felle wind dwars over het terrein stond. In de tent op het paddock zat men echter vrij goed beschut, terwijl er verder nog eft ruime consumptie- tent op het terrein was geplaatst. (Bij den aanvang, ruim half twee, was het publiek toch reeds vrij talrijk, de meeste be langstellenden bevonden- "zich op het guldens- terrein. Reeds bij het voorrijden viel waar te nemen, dat de baan zwaar was, terwijl het er natuurlijk niet alleen voor de paarden, maar ook voor de rijders op aan kwam. Te midden van eer stortbui plaarrte aten zich voor liet eerste nummer, den Toekomst- prijs Voor deze prijzendraverij 4de klasse, af stand 1700 Meter, om prijzen van 200, 75 en 25, waren ingeschreven 1. Colorado, (eig. Stal B, Brussel, 1745 M.) 2. Frederika B, (eig. J. C. Bennink, Breuke- len, 1730 M.). 3. Duncan, (eig. P. C. Appel, IJselmonde, 1730 M.) 4. Chriemhilde, (eig. Stal Glendine, Hoog woud, 1715 M.) 5. Eben Haëzer, (eig. J. Stammes, Nieuwe Niedorp, 1675 M.) 6. Gekko, (eig. Stal Dolec, den Haag, 1665 Meter). 7. Emanuel, (eig. Stal A, 1650 M.) 8. Daisy Wilkes, (eig. J. W. H. Geerling, Purmerend, 1650 M.) Alle ingeschreven paarden waren opgeko men. Ze hadden een mooien start. Gekko plaatste zich dadelijk aan den kop en won met het grootste gemak, zoodat de Vlieger hem in het laatst niet meer behoefde te rijden. Emanuei, gereden door Schipper, bleef tot het laatst toe de tweede plaats be- loopen, terwijl Frederika B (berijder J. de Boer) zich met de 25 tevreden moest stel len. Aangegeven voor den Augustusprijs (Prijzendraverij 3de en 4de klasse, afstand 2000 --- -- Meter, prijzen 250, 75 en 25) wa ren: 11. Dumas, (eig. N. Schermerhom, Alkmaar, 2075 M.) 2. Dalila, (eig Stal Lancier, 2060 M.) 3. Darling, (eig. Jac. Lammera, Zoetermeer, 2060 M.) 4. Bandage, (eig. J. A. Bakker, Wieringer- waard, 2045 M.) 5. Colorado, (eig. Stal B, Brussel, 2045 M.) 6. Duncan, (eig. P. C. Appel, IJsselmonde, 2030 M.) 7. Dorahea, (eig. J. Plevier, Heerhugo- waard, 2015 M.J 8. Emily Carmen, (eig. J. A. Smidt, den Haag, 2015 M.) 9. Eminentie, (eig. J. Plevier, Heerhugo- waard, 1975 M.) 10. Gekko, (eig. Stal Dolec, den Haag, 1965 M.) 11. Eglendina II, (eig. Jac. Lammere, Zoe termeer, 1950 M.) 12 Emanuel, (eig. Stal A, 1950 M.) Niet opgekomen de nummers: 1, 3,6 en 11. Het was een pracht-course. De goede paarden liepen in het begin slecht, de minder snelle beter. Gekko en Eminentie behielden tot de laat ste bocht de leiding, toen kwamen de achter ste paarden opzetten. Tjibbe Witteveen wilst Dorothea er door te Jagen, onmiddellijk ge volgd door Dalila Hen Hagen), terwijl vlak daarna Gekko (de Vlieger) en Emily Carmen (de Boer) tegelijk over de streep gingen. In het boekje stonden voor den Koning- i n n e p r ij s, Heatdraverij, Handicap, afstand 1600 Meter, prijzen 300 benevens 50 voor den 2den aankomende in de beslissende heat): 1. Dumas, (eig. N. Schermerhom, Alk maar, 1700 M.) 2. Ciampi, (eig. Stal Lancier, 1695 M.) 3. Auto, (eig. Stal B, Brussel, 1685 M.) 4. Dalila, (eig. Stal Lancier, 1680 M.) 5. Dorothea, (eig. J. Plevier, Heerhugo- waard, 1650 M.) 6. Emily Carmen, (eig. J. A. Schmidt, den Haag, 1640 M.l 7. Duncan, (eig. P. C. Appel, IJsselmonde, 1630 M.) 8. Chriemhilde, (eig. Stal Glendine, Hoog woud, 1630 6M.) 9. Gekko, (eig. Stal Dolec, den Haag, 1630 Meter). 10. Eben Haëzer, (eig. J. Stammes, Nieuwe Niedorp, 1600 M.) 11. Emanuel, (eig. Stal A, Amsterdam, 1600 M.) Niet opgekomen 4, 5 en 9. De eerste rit was weer spannend. In de laatste ronde passeerde Dumas aan de overzijde Auto en plaatste zich aan het hoofd, welke plaats hij met moeite behield, daar Ockhorst Auto geducht deed opzetten. In den tweeden heat viel Emanuel uit. Du mas ging slecht af en kan de beenen en niet onder krijgen, Jeroen Witteveen toonde zich echter een baas rijder en leidde Dumas prach tig tot de overwinning. Voor Ciampi was de troostprijs, omdat Duncan springend over de streep kwam. Veertien paarden waren gehandicapt voor den K o r t e b a a n p r ij s, (draverij Korte Baan, maximum afstand 800 Meter.: 1. Elias, (eig. J. A. Schmidt, den Haag, 740 M.) 2. Gekko, (eig. Stal Dolec. den Haag, 740 M.) 3. Eminentie, (eig. J. Plevier, Heerhugo- waard, 730 M.) 4. Bandage, (eig. J. A. Bakker, Wieringer- waard, 760 M.) 5 Dalila, (eig. Stal Lancier, 775 M.) 6. Dobrina W., (eig. N. Schermerhom, Alkmaar, 700 M.) 7. Daisy Wilkes, (eig. J. W. H. Geerling, Purmerend, 710 M.) ig- s 730 M 8. Deldine, (eig. Stal Glendine, Hoogwoud, 9. Etampes, (eig. G. L. de Jongh, 785 M.) 10. Floris V, (eig. J. Schmidt, Beemster, 370 M.) 11. Vitesse, (eig. N. Schermerhom, Alk maar, 790 M.) 12. Ciampi, (eig. Stal Lancier, 800 M.) 12. Frederika B, (eig. J. A. Schmidt, den Haag, 760 M.) 14. Dukaat, (eig. C. Jongewaard, Hoog- karspel, 700 M.) Niet opgekomen de nummers 1, 9. 'Na de eerste ronde blijven staan 2 en 4, (3 gediskwalificeerd), 8 en 16, 11 en 13 na de tweede 4 en 6,13 en 11 Uitslag: 1. Frederika B (de Boer), 2. V tesse (J. Witteveen), 3. Dobrina W (P. Ei land). Bandage, no. 3 aankomend, werd ge diskwalificeerd. Om half vijf waren de belangstellende cour ses afgeloopen. IN DE HARMONIE. Dinsdagavond was bet bezoek aan de Har monie, waar het Nederlandsch operetten zeischap de tweede opvoering van „De d-.en ter van den tamboer-majoor" met muziek van Offenbach gaf, veel drukker dan dei vor/gvu avond. Maar de zaal was toui nog t heel gevuld ra dat is toch iels wat men in kermis gaarne ziet, een volle zaal, te mi waar het n geze Map betreft dat .a groo te belangstelling zoo zeer verdient. Want in alle opzichten is van de opvoering veel werk ;emaakt. De dames en heeren spelen uitste- :end, zingen de opgewekte muziek goed en con amore, de costumes zien er frisch en fleurig uit, en met het orkestje, bestaande uit twee violen, violoncel, fluit (afgewisseld met piccolo) klarinet en klavier, dat met toewij ding zijn taak vervult, verkrijgt men een en semble, dat het publiek eenige aangename uren bezorgt. Dit bleek gisteravond uit de warme toejuichingen, er moest soms vier, vijf keer gehaald worden. Men begon vrij laat, maar ter verontschul diging diene, dat de menschen ook lang niet op tijd kwamen. Hedenavond gaat deze operette nog eens. DE REVUE. 't Was gisteravond weer stampvol bij Ter Hall. De verschillende tafreelen en speciaal de schitterende finales verwierven natuurlijk era luid applaus. Den geheelen avond is er veel en hartelijk gelachen. In 't bijzonder schenke men-eens aandacht aan den goeden zang. Speciaal van 't dubbel maunenkwartet. MOOIE NEEL. Ook gisteravond was het bij „Mooie Neel" zeer goed bezet. Het applaus daverde door de tent. Wat wij Zondag verwachtten, wordt bewaarheid: „Mooie Neel" zal het alle avon den in Alkmaar doen. Het is dan ook een echt naar het leven gegrepen kermisstuk. GEDURENDE DE KERMIS IN WAAKT EN BIDT. Het comité van het Chr. Militair Tehuis te Alkmaar organiseert in „Waakt en Bidt" ge zellige- en kunstavonden voor de militairen, die zeer in den smaak vallen. Zondagavond organiseerde men er een con versatieavond onder muziek van het gezel schap „Pacivolo" en werden er wedstrijden in dammen, spelen enz. om fraaie prijzen ge houden. Maandag behandelde ds. H. 1'. de Pree het onderwerp „Het gebroken kruis". Het verdere van den avond werd afgewisseld door mu ziek en zang. Dinsdag en Woensdag trad en' treedt het Kotterdamsche dames-trio T. en A. de Groot en J Kielburgen op, zang, viool en piano. Donderdagavond optreden van den Vlaam- Vrijdag feestelijke bijeenkomst ter herden king van den verjaardag van H. M. de Ko ningin, met medewerking van den heer Kater en de dames Blom en Siezeu. Zaterdag wedstrijden in dichten en voor- diagen om fraaie prijzen. Optreden van den heer Glinderman, declamator te Utrecht. Zondag zal in de sluitingsbijeenkomst Dr. Haricstein, res-prediker, het woord voeren. IDE SOCIALISTISCHE CONFERENTIE LONDEN, 29 Aug. Ofschoon de be raadslagingen van de intergeallieerde so cialistische conferentie geheim zijn, is het toch uitgelekt, dat er zich krasse meenings- verechillen hebben' voorgedaan, vooral we gens den eisch der Russische afgevaardig den, dat de besluiten van Stockholm van bindende kracht moeten zijn. De Onafhan kelijke Arbeiderspartij diende talrijke amen dementen in op de memorie der Labour Party aangaande de vredesvoorwaarden waarin verscheidene der welbekende begin selen' van de Onafhankelijke Arbeiders partij' zijn belichaamd, zooals de verwer ping der imperialistische, annexionistische doeleinden, maar waarin tevens wordt te kennen gegeven, dat het vraagstuk der vereeniging van de bevolking van Itali- aansch ras binnen het Koninklijk Italië het onderwerp van onderhandeling zou kunnen vormen, terwijl ook de intemationalisee- ring van Konstantinopel wordt goedge keurd. (Tel.) DE PAUSELIJKE NOTA. FRANKFURT, 29 Aug. (V.D.) De „Frank- forter Ztg." meldt uit Kopenhagen „Extra B die dicht bi adet" verneemt van een zijde, het Vaticaan staat, dat de H. Stoel over de ontvangst, die aan de nota is DE fiXRKIS, ige

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2