i iii mm i! DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOF. - w mi. m No. 2m Honderd en negentiende jaargang. DONDEfiDAO 6 SEPTEMBER MüPfcmAm Atfij' irenifiits-prJIü pi ncrantlaiif LSÖ. fr. p. pst f L50, MMtentl0pII&124CL p. rept, gnrotfi tetters naaT pteatsnÊnte. Brteron ft li V. Boett- en ftenPtsiJwIfkfiifj fcè, COSTER d ZOON, Voordsm C 9. Tetefnr. 3. Verstrekking goedkoope volle rauwe melk aan zieken m zwakken. Over dsn aboren®mentsprna wordt bi] vooruitbo taring bosehtkt. Böwfjsoomrnart 5 eon*. ALKMAAR, 6 September. Het Engelsche bericht over de bezetting van de Moqte San Gabriele is op het oogen- blik, waarop dit overzicht geschreven wordt, ciet bevestigd. Het ïtaliaansche legerbericht aokt wel melding van hevigen strijd, niet ht ;r v a een behaald succes. Uit het (late re) Oostenrijksche legerbericht blijkt wel, dat de Oostenrijkers in deze stelling een tr.» n dobber hebben. De Italianen, zoo heet het daar, bestormen steeds weer den rotstop, welke hun herhaaldelijk in handen viel, maar steeds v er door de Oostenrijksche infanterie hernomen werd. Bij het afzenden van dit be richt duurde de aan weerszijden met groote taaiheid gevoerde strijd met onverminderde kracht voort. Een nog later bericht uit Wee- nen verklaart, dat op den top van den berg nog zes aanvallen tevergeefs zijn gedaan. Uit deze lezing volgt, dat de voet van den berg c Oostenrijkers verloren is. Het ziet er wel naar uit, dat ze ook den top zuilen moeien prijsgeven. Dan zullen de Italianen weer een sta-in-deu-weg hebben opgeruimd, Oörz buiten het bereik van de Oostenrijksche kanonnen hebben gebracht ca Triëst al dich ter zijn genaderd. Triëst en St. Petersburg zouden dat de objecten van den strijd zijn, die thans in het zuidwesten en in het oosten wordt gevoerd? St -burg is ver van de linie af, 500 K.M., Triest dichter bij, n.l. 50 K M. Maar de wegen verschillen niet slechts in lengte. De Italianen vinden achter elke veroverde helling een andere en ze ontmoeten telkens nieuwen tegenstand van een zich dapper we- renden vijand. De Duitschers staan tegen over ordeloos vluchtende legerscharen, die tot dusverre weinig defensieve weerstandskracht toonen en die deze vermoedelijk ook in den eersten tijd niet aan den dag zullen leggen. Op den weg naar Wenden is de plaatselijke tegenstand alweer opgegeven, zoodat de Rus sen en de Duitschers achterelkaar de helft van dien weg hebben afgelegd Het Duitsche legerbericht zegt, dat de noordelijke vleugel en het centrum van het twaalfde Russische leger zich snel terugtrek ken. Of het nu werkelijk op St. Petersburg af zal gaan, dient afgewacht. Gemeld wordt, dat de stad reeds ontruimd zou worden, maar dat is ook al vaak van Triëst gezegd en even dikwijls tegengesproken. Een Fransch blad meent dat alleen gene raal Komilof als dictator met onbeperkte be voegdheid den tccatand zou kunnen redden. Een kozakken-generaal dictator bet zou al eai heel zonderlinge vrucht van de revolutie zijn! Zoowei van Duitsche als van Engelsche zfjde wordt de nadruk gelegd op de ongeken de kracht en de uitbreiding van den artille- r: hijd in Vlaanderen. Maar nog ie de in fanterie niet in actie gekomen. KORTE BERICHTEN. BIJ een luchtaanval op Londen zijn 11 tnenschen gedood en 62 gewond. Een; Duitsch vliegtuig werd geveld. l m Duitsche onderzeeër beschoot Scar- borough. Bij de contra-revolutlonnalre beweging in Rusland moeten de grootvorsten Michael .mdiowitsj en Paul Alexandrowitsj be trokken zijn. Er is een commissie benoemd, om deze beweging te onderdrukken. Te Stockholm Js door dien burgemeester congres de slu ,ierwaider geopend. Af- Het aantal sterfgevallen te Berlijn ten gevolge van verschillende longziekten is bui tengewoon gestegen. In totaal overleden hieraan dit jaar gedurende Maart, April en Mei 2952 personen tegen 1844 in het vorige jaar. De Russische keizerin-weduwe ligt, blij kens een bericht uit St. Petersburg, zwaar ziek aan influenza. Het ministerie van Buiten landsche Za ken te Washington verklaart, dat Amerika het vcrwifderen der Hohenzollern-dynastie niet eischt, maar tevreden is met binnenland- sche hervormingen Vice-adniiraal Souchon, bevelhebber van de divisie in de Middellandsche Zee, is naar Duitschland ontboden om een anderen post te bezetten. Het Congres van vakvereenigtngen te Blackpool nam een besluit aan ten gunste van het instellen van den 48-urigen week, onmid dellijk na dien oorlog. Generaal von Hutier, die Riga heeft veroverd, is in Berlijn een zeer bekende per soonlijkheid. Vóór den oorlog stond hij aan 't hoofd van de le garde-divisie te Berlijn Hij is 60 jaar. De Duitsche kroonprinses heeft het le ven geschonken aan een dochter. Moeder en kind zijn welvarend. Het huwelijk was al met vijf kinderen gezegend, onderscheidenlijk in 1906, 1907, 1909, 1911 en 1915 geboren. As. Zondag wordt in hét Belgische groote hoofdkwartier, onder leiding des ko- nings, een ministerraad' gehouden over het economische herstel van België en' de onver wijlde schepping van een orgaan voor dat doel. Te Stuttgart hebben verschillende arres taties plaats gehad in verband met een alge- meene staking, welke voor 2 en 3 September was afj ton» Vólgens de ingekomen cijfers hebben de revolutionaire socialisten bij de verkiezingen voor den gemeenteraad van St. Petersburg de overwinning behaald .De cadetten komen op de 2e plaats, de sociaal-democraten en de maximalisten op de derde. De admiraliteit meldt: Eenige der En gelsche lichte strijdkrachten, die in de Noord zee kruisten, maakten den len September een kleine boot buit, waarin 6 Duitsche gevange nen zaten, die uit Engeland gevlucht waren. ZAAIGRANEN. De minister van landbouw heeft art. 10b van zijn beschikking van 21 Aug. 1.1. betref fende zaaigranen als voigt gewijzigd: voor het zaad, genoemd in punt 2, letter b tarwe (zomer- ca winter-) 24.75 spelt 22.75 rogge (zomer- en winter-) 24.75 winfergerst en vierrijige zomergerst 22.75 tweerijige zomergerst (chevalier) haver evene boekweit veldboonen (wier-, paarden-, dui ven-, schapen- en Waalsche-) 24.— 22.75 21 33.25 28.25 erwten (alle soorten groene, gele en grauwe) 39.50 boonen (alle soorten bruine, gele en wit'-?) 39.50 wArtnoad37 ONS DAGELIJKSCH BROOD. In de samenstelling van ons dagelijksch brood (het zoogenaamde witte brood) is een verandering gekomen. Het bestaat nu uit 80 pet. bloem, gemalen uit 70 pet. tarwe en 30 1':-' it-v.it (in piaaia van rogge), 10 pci Ame- nkaansch meel en 10 pet. aardappelmeel. De grauwe kleur van het „witte"-brood wordt veroorzaakt door het feit, dat uit de grondstof nu 80 pet. „bloem" wordt gemalen in plaats van 65 pet, zooals in normale tij den, zoodat een deel van de zemelen eveneens in het bloem komt. g;vaardigden van Zweden, Tienemarken, Noorwegen, de Duitsche minderheid, Rus- Ha d, Amerika. Zwitserland, Polen en Fin land, in het geheel ongeveer 30 personen zijn aanwezig. De brochure, die de tot zes maanden veroordeelde Engelsdurran Morel over de witsereche grens wilde smokkelen, was ge- -U 'abem's aandeel in den oorlog." i e BogutseiiQtz (Opper-Silezië) zijn 60 personen, ten gevolge van het eten van visck ongesteld geworden. Zeven personen zijn reeds gestorven, terwijl de toestand van 27 andere ernstig is. Te St. Petersburg heeft een ontploffing piaats gehad, die een groote brand ten gevol ge li. a, welke zich snel uitbreidde tot de fabrii en en huizen in den1 omtrek. Vier fa brieken en vijftien buizen brandden af. Er werden 120 personen gedood of gewond. In Duitschland is een ,jpers-chef van den Rijkskanselier" benoemd, die de leiding heeft van alle officieele pers-inrichtingen, die onder den Rijkskanselier slaan. Er is een nieuw type luchtschip in het ïtaliaansche hoofdkwartier aangekomen. Van dit luchtschip koestert men groote verwach tingen. Het werdl vervaardigd volgens de m; ni van den ingenieur VarLanini. Het 1 an tot 6000 'M. hoogte atjjgen. DE CENTRALE KEUKEN TE ZAANDAM., De centrale keuken te Zaandam zal nu toch door de gemeente in eigen beheer gebouwd kunnen worden. Zooals men weet weigeren de aannemers in te schrijven bij de tegenwoor dige bcsteksbepallngen en 'hadden zij den ge meente moeilijkheden in d enweg gelegd bij het betrekken van materialen, toen besloten was dan maar in eigen beheer te bouwen. In de jongste raadsvergadering heeft de heer Duys, wethouder, nu medegedeeld, dat de materialen aanwezig zijn. MDDENSTANDSBOND. Gisterenmorgen werd het middenstandsr congres te Groningen geopend door den voorzitter van dc Winkeliersvereeniging al daar. Daarna hield de bondsvoorzitter, de n ^°PPel Jr-> ml Den Haag, een rede. Besloten werd H. M. de Koningm een te legram van hulde te zenden. De heer Grqote, Zutphen, klaagde over te weinig verspreiding van het orgaan. De heer Van Baren (Enschede) huldigde het bondsbestuur voor hetgeen het heeft ver richt. Toch was men in de Enschedé'sclie liandelsvereeniging niet in alle opzichten te vreden. Spreker was van meening, dat een gesalarieerd bomdsaecretaris zich met meer kracht aan. de organisatie zai kunnen geven. De bondssecretaxia beantwoordde de kri tiek. De voorzitter zeide, dat de te weinige be langstelling, die er voor het orgaan bestaat, te wijten is aan de leden zelf. Zij moeten meer propagande voor het blad maken. Tiet jaarverslag werd goedgekeurd. De inkomsten en uitgaven werden in to taal vastgesteld op een eindcijfer van 4,848,12. De begroeting werd vastgesteld op een be drag van 5217,48. De .vergadering verklaarde zich in principe voor contributie-verhooging. Daarna sprak de heer mr. J. A. Willinge Gratama, van Zwolle, over de noodzakelijk heid van „kort en snel recht". Hij besprak de oorzaken van langzaam recht, die z. L zijn: de verouderde wetgeving (want ook voor het Wetboek van Burger! Rechtsvordering geldt de wet van 1838), de lijdelijkheid van den rechter, de rechterlijke macht, de advocatuur. Als middelen tot verbetering gaf spr. aan: Een algeheele wijziging van het ramt, de invoering van het mondeling proces, op heffing van hooger beroep in het bijzonder ten aanzien van rechtbank en hof en uitbrei ding van de bevoegdheid van den kanton rechter, tot het recht spreken in zaken tot 1000.. Nadat spr er op had gewezen, dat van ver schillende zjjden reeds is beproefd, om veran dering te brengen, betoogde hij, dat er van den handel zelf 'n actie moet uitgaan. Men moet den minister en 't parlement overtuigen, dat verbetering noodzakelijk ia. Er moet een algemeen comité van actie worden opgericht. De voorzitter bracht den spreker een woord van dank en gaf de verzekering dat het niét aan het bestuur zal liggen als de stappen tot bereiking van het doel geen succes zullen hebben. Hét bestuur zou gaarne de opdracht van de vergadering aanvaarden om in het be lang der zaak werkzaam te zijn. Deze opdracht werd het bestuur gegeven. De middagvergadering werd bijgewoond door minister Posthuma, den heer Everwijn, den commissaris der koningin en den burge meester van Groningen. Als leden van het hoofdbestuur zijn her kozen de heeren E. G. Schürman te Rotter dam, L. Bernard, J. Gorris te Amsterdam, H. Hermans Moons te Amsterdam en Meijer van Berg te Heerenveen. Aan ae orde werd daarna gesteld tnede- declingen en beschouwingen der vereenigin- gebniikelijke luk met hunr gen over de distributie, de maatregelen door de vereenigingen genomen en de bereikte re sultaten. Verschillende heeren voerden het woord. De minister antwoordde in het algemeen hierop en gai een uiteenzetting van de moei lijkheden waarvoor hij staat. Voor elke klacht is hij ontvankelijk en gaarne zou hij hooren hoe men het anders wenscht en meewerken als dat kan leiden tot verbetering. Spr. deed daartoe een beroep op dén middenstand. De minister wees de middenstanders op hun gemis aan gevoel voor organisatie en hoopte dat zij zich weer zouden vereenigen. De conclusies, aangenomen inzake distribu tiemaatregelen, zullen ter kennis van den mi nister worden gebracht. UIT HEILOO. Door de commissie van beoordeeling van de Volkstuintjes op „Tuindorp", bestaande uit mej, Marie T. Berkhout en de heeren B. Veitman en Joh, J. Vahi, zijn de volgende prijzen toegekend J. Liefting 3 prijzui voor de perceeien Ns. 4, 5 en 6; 'H J. Lutjehanns voor perceel No. 11; H. L. Brouwer voor perceel No. 12; Pantekoek voor perceel No. 13; J.Bood 3 prijzen voor de perceeien Ns. 17, 18 en 19; Kispenstein voor perceel No. 21W. Speur voor perceel No. 24J. Kamper 2 prijzen voor perceeien Ns. 26 en 27K. Brouwer voor perceel No. 30; N. Blokker 2 prijzen voor perceeien Ns. 31 en 32C. Brouwer voor perceel No. 33; Pollé voor perceel No. 34. Alhier is door een aantal burgers, in ver band met de in aanleg zijnde nieuwe be graafplaats, een Begrafenisveroeniging opge richt. 'Het bestuur dezer Begrafenisvereenlging „De Laatste Eer" is samengesteld uit de heeren O. Wilbrink, voorzitter, H. Klrpen- steijn, secretaris en N. Blokker, penningmees ter In art. 2 der statuten' wordt het döel der vcrecuiging omschrevenden overledene op keurige en tegelijkertijd billijke wijze naar zijn laatste rustplaats te brengen De burgemeester nam den herbenoemden leden, de heeren Snoeks, Gul en Zwaan, de eeden af en wenscfate ben ge- Hunne herbenoeming. Daarop sprak hij eenige hartelijke woorden tot den wethou der, den heer Van Hall, die 29 Aug. ji. vijf- en-twintig jaar raadslid was geweest. De heer Van Hall dankte hem daarvoor. Ingekomen was: a. Een schrijven van Oedep. St., waarbij de suppletoire begrooting werd goedgekeurd. b. Idem, waarbij de duurtetoeslag voor gemeente-ambtenaren werd goedgekeurd. De ze stukken werden' voor kennisgeving aange nomen. Voorts was ingekomen een schrijven van den1 heer W. Schong, met verzoek om vergunning visch te mogen rooken in een an dere woning, daar hij zijn oudé woning moesi verlaten. B en W. stellen voor hierop afwij zend te beschikken, doch wel aan Sch. de ge legenheid open te stellen 'n plekje in de dui nen te huren om daar zijn visch te rooken. Aldus wordt besloten. Verder was ingekomen een adres van een drie-tal ouders, wier kindéren op dé Am bachtsschool te Alkmaar gaan, waarin werd gewezen op de aanvrage van de ambachts school aan de buitengemeenten om subsidie. Dit had de gemeenteraad van Egmond aan Zee toegestaan, döch deze 40 subsidie voor elk kind, werd verhaald op de oudera. Adres santen' vonden dit zeer onbillijk, daar toch de Ambachtsschool geen inrichting was, die alleen persoonlijk belang had, doch voor a' meen belang er stond. Adressanten hoop dus dat de Raad het onbillijke inzag en de 40 niet meer zou verhalen op de betrokken oudera. B. en W. waren het met 't adres eens en stelden daarom voor er gunstig op te be schikken, doch met deze voorwaarde, dat wanneer er 'n leerling door eigen1 schuld bleef zitten, deze voor goed uitgesloten zou zijn van de gemeentelijke subs'die. De heer Zwaan vond 't adres echter zeer persoonlijk en wilde van 't voorstel van B. en W. niet veel weten, doch 'n weistandsgrens vaststellen. De voorzitter wees op 't bezwa rende hiervan en dé heer Van Hall gaf 't verschil aan tuaschen 'n kleine en groote huis houding. De heer Snoeks was 't met 't voorstel van B. en W. eens. Na nog eenige discussies werd het voorstel in stemming gebracht, en aangenomen'. Alleen de heer Zwaan stemde er tegen. 'Daarna was de rekening dienst 1916 aan de orde. De uitgav enbellepen 52.474,69)4, de inkomsten 51315,28, zoodat er 'n nadée- lig saldo was groot 1159,41 X De voorzitter gaf nog een ige toelichtingen De watersleiding sloot met een winst van 166,34, de gasfabriek met een verlies van 1771,36, de heeren Zwaan, De Groot, Snoeks en Krab zullen dile rekening nazien. Even werd er daarna gesproken over dé be grooting 1918, deze zou in October en No vember nader behandeld worden, doch de voorzitter wou er op wtjzen, dat er voor de Hoofdei, omslag een post was uitgetrokken groot 5000. Dit was naar de meening van B. en W. te weinig en daarom was er nog een uitgetrokken groot 10.000, hulp van Bij bet toekennen van duurtetoeslag was vergeten dc- hen J HL Caro, tijd. onderwijzer j alhier. De burgemeester stelde voor den duur tetoeslag ook aan deze ambtenaar toe te ken nen. Aldus werd' besloten. Nog was er 'n voorstel van de gascommis- sie om den gasprijS te verhoogen, daar an dere de gasfabriek zou beginnen met een ver- Tort was 'n gevolg van en De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF van ALKMAAR deeit aan be langhebbenden mede, dat voor zooverre het betreft verstrekking van goedkoope volle rau we melk aan zieken en zwakken een attest moet worden ingeleverd van den huisdokter. Men wordt beleefd verzocht onder vermel ding van het legitimatienummer bedoeld at test zoo mogelijk voor Zaterdag a.s. aan zijn Bureau in te zenden. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE- 'P0^ lo. het is verboden koffie te verwerken tot koffie-extract anders dan voor eigen huishoudelijk gebruik; 2o. de aflevering van koffie-extract Is verboden: 3o. wederverkoopera van koffie-extract zijn verplicht onverwijld van den bij hen aanwezigen voorraad koffie-ex tract opgave te doen aan het thee- koffie-Distributiekantoor, Vischstraat 5, Amsterdam. De Directeur voornoemd, D. SCHENK Alkmaar, 6 September 1917. BURGEMEESTER en WETHOUDERS brengen ter algemeene kennis, dat door den Raad, in zijne op 4 September j.l. gehouden vergadering zijn benoemd: a. tot leden der Commissie voor de Publieke Werken, de heeren F. H. Ringers, O. T. M. van den Bosch en J. H. Elfrrng; b tot leden der Commissie voor de Plantsoe nen, de heerent G. T M. van den Bosch en F. H. Ringers; c. tot leden der Commissie voor de gemeente gasfabriek, de hecren J. de Lange CJz., J. H. Elfring en J. Westerhot; d. tot lid der Commis: 1c voor den gemeente- reinigingsdienst dv .eer H. Wolzak; e tot lid der Commissie voor het Pensioen- en Ongevallenfonds, de heer J. de Lange CJz., f. tot lid der Commissie voor het Marktwe zen, de heer J. F. Lubbe; g. tot lid der Commissie voor het Distributie bedrijf, de heer Mr. D. Sluis; b. tot lid der Commissie voor de belastingza ken enz., de heer J. de Lange CJz.; i. tot leden van de Commissie voor de Straf verordeningen, de heeren J. de Lange CJz. en J. F. Lubbe. Alkmaar, 6 September 1917. Burgemeester en Wethoudera voornoemd. G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. lies van 2000. Dit tekort was de hooge koienprijzen Daarom 'n gevolg stelden B. W. voor, alle gasprijzen met twee cent te ver ft wou b.v. wel 'n stoker minder. De voorzitter hop werl 1. De heer Gul vroeg of er niet minder ■achten aan de fabriek kunnen zijn, hij oker minder. De voorzit weer er opy dat het toch niet ging om één stoker te houden, die zou dan dag en nacht moeten werken, 't Voorstel van B. en W. werd aangenomen. De heer Gul stemde tegen Tenslotte steldicn B. en W voor de duin- landen in kleine perceeien te verpachten voor den tijd' van zes jaar, dóch het stukje achter de 'tofwoning 'e laten voor den eventueden bewoner van dit gebouw. B. en W. meenden echter, dat er bij dé bepaling „zes jaar" deze voorwaarde moet, dat als het om de een of arudeiT- reden moet, de gemeenteraad het recht heeft het op te zeggen. De heer de 'Groot wilde verpachten tot we- deropzeggings toe. Dit vond de voorzitter bezwaarlijk, wel zou kunnen, dat na de zes jaar de pachttijd' weer verlengd kan worden met zes jaren. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag klaagdé de heer Gul er over, dat er verleden week, tijdens dien storm, zooveel zand in de woningen stoof. Hij drong op betere beplanting aan De voorzitter wees er op, dat deze klacht niet op hare plaats is in de raadsvergadering, ze moet ingediend worden bij het duintoe- zicht. De heer Snoeks vroeg of distributiezaken, dit niet spoediger kenbaar gemaakt kan wor den aan de bevolking. De voorzitter wees spreker er op, dat dit op dé distributieverga- diering thuis boort. UIT AKERSLOOT. In dé raadsvergadering van Dinsdag was afwezig de heer 'Helder met, en de heer v. d. Oord zonder kennisgeving. Door den voor zitter werden de herbenoemde leden, de hee ren Kraakman, Groot en Teeling, beëedigd. De aftredende wethouders, de heeren Kraak man en1 Groot, werden met 4 van dé 5 uit- Een 11-tal personen gaf zich op als lid, waarvan de heer P. Groot Sr. is aangesteld als aanspreker. Ieder lid' verricht verder den dienst van drager. Den heer Th. Rozing werd de levering der benoodigde begrafeniscostuums opgedragen. UIT BERGEN. Voor de Zondagmiddag te Schoorl te houden meeting voor anti-militairisme, waar Mevrouw Drucker en de heer Rijndera het woord zullen voeren, hadden een paar bur gers aan de boomen eenige aanplakbiljetten gespijkerd. Óp grond van den staat van beleg waarin Bergen verkeert, gelastte majoor ter Gock de verwijdering van deze biljetten, terwijl er een huiszoeking bij de betreffende burgers volgde Het notulenboek van de afd. Bergen van de Anti-militaristenvereeniging en eenige door Ds. Schennerhom in het Duitsch geschreven anti-militaristische strooibiljetten werden in betrokkenen terug bezorgd. Later werd het inbesïag genomene bfj de betrokknen terug bezorgd. UIT EGMOND AAN ZEE. Dinsdagavond vergaderde dé Raad dezer gemeente. Aanwezig waren' alle leden. gebrachte stemmen herbenoemd. Tor aanvulling der verordening op het t lectr bedrijf zooaïs Gedep. Staten dit voor lieden», werd besloten. De straatverlichting, geraamd op 40 lan taarns, zal met 10 lantaarns worden uitge breid. Het rooien der boomen zai worden aanbe- ste.il. De heer Teeling vroeg of de raad niet besluiten kon dat de bakkers met het oog op den brandstof fenvoorraad een paar dagen in de week minder bakken'. Na bespreking werd besloten dat het beter was dat oe bakker» dit ouderling regelden. Na eenige bespreking over de brandstoffen- distributie werd de vergadering gesloten. UIT OUDKARSPEL. Dinsdagmorgen vergaderde de raad dezer bezetting zal er door zijn vergemakkelijkt. En In elk geval zou het succes als een buiten gemeente voltallig. De iiceren Kalverdijk en Goet legden de vereiaclite eeden af. De voorzitter deelde me de, dat uit 11 sollicitanten als administrateur voor hot Electrisch bedrijf is benoemd de heer W. Ji. Smit, directeur van de Gasfabriek, mei 11 van de 15 stemmen. Op den heer K. Reinder en dien heer Chr. de Does waren elk 2 stemmen uitgebracht. Op voorstel van de gascommiesie werd besloten het salaris te bepalen op 400,— Dc voorzitter deelde mee, dat er momen teel pl.m. 220 aansluitingen zijn. Van den caféhouder van Zalinge was het verzoek ingekomen om vrij te zijn van het be talen van plaatselijke belasting voor de ker misdagen. Aangehouden tot de volgende vergadering. Van het hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen was het verzoek in gekomen om afgevaardigden te zenden naar een vergadering over centrale keukens in oor logstijd De heer Goet vond bezoek gewenscht. De voorzitter meende, dat dergelijke maat regelen wel eens noodig zouden zijn. Besloten werd 2 afgevaardigden te zenden, de aanwijzing aan B. en W. overlatende Van de schoolfeestcommissie was een dank betuiging ingekomen voor de verleende sub sidie. Op verzoek kreeg de Tuinbouwvereeniging „De Eendracht" de vrije beschikking over een schoollokaal met vrij vuur en licht voor het houden van tuinbouwcursussen. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van de vereeniging voor Vakonderwijs in West-Friesland om subsidie. Gesteund zal worden een verzoek aan den COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1